orde zijnden motor, 's avonds om half acht te Bu© geland. Nadat hij get eekend had, steeg hij weer op ten einde zijn, toestel naar Issy-les-Moullneaux te "brengeu, waar hij het in zijn eigen hangar plaatste. Vidart kwam het eerst te Parijs aan, Gibert was tweede, Garros derde, Beaumont vierde, Ren,aux vijf de en Kimmerllng zesde. De algemeene classificatie luidt (officieus) 1. Beaumont met een Blériot monoplaan, Gnóme-motor die de 9 étapes (Parijs—Luik—Spa—Soesterberg—Brussel Roubaix-Calais—Londen—Calais—Parijs, zijnde pl.m. 1600 K M) aflegde in 58 uur 36 min. 45 Bec. 2. Garros, oveneens met een monoplaan Blériot, in 62 uur 10 min. 272/5 eec. 8. Vidart, met een Deperdussin monoplaan, Gnóme- motor, in 78 uur 28 min. 2/5 sec. 4. Védrlnes, met een Morane éóndekker en Gnóme- motor, in 86 uur 23 min. 52 sec. 5. Gibert, met een R. E. P.-monoplaan, motor R. E. P., in 91) uur 28 min. 41/5 sec. 6. Kimmerling, met een Sommer-óéndekker en Gnó- me motor, in 93 uur 3 min. 5S4/5 sec. 7. Renaux, met een M. Farman-tweedekker, motor Renault, in 112 uur 87 min. 532/5 sec. Luitenant Conneau (Beaumont) wint ontegenzeggelijk het leeuwendeel der pryzen, aangezien byj behalve diverse bolangryke étepabedragen, als eerste van de totale klasaeering te Parijs eindigt, en tevens den „Standard"- piijs on dien van de „Petit Bleu" verdiende als eerste der vliegers, die in aanmerking kwam voor de hoofd steden-prijzen (Parijs—Brussel en Brussel—Londen). Van de 87 vliegers, die officieel uit Parijs vertrokken, hebben ten slotte 9 (6 één- en 3 tweedekkers) geheel volgens de reglementaire bepalingen het circuit volbracht. Toen Beaumont arriveerde werd hem een warme ovatie gebracht. Hij kwam recht op het vliegkamp uit de goede richting aanzetten en daalde schitterend. Een groot aantal officieren holden naar hem toe, om hun krijgsmakker geluk te wenschen. Een luitenant der dragonders, die het eerst bij hem was, tilde hem uit zyn machine en omhelsde hem, onder groot enthousiasme Beaumont is de eigenlijke overwinnaar, want hy is eerste der totale klasseering en winner van de 100.000 frs., uitgeloofd door „Le Journal". Aan de ovaties, hem gebracht, kwam schier geen eind. Terwijl hy over het terrein per auto werd rondgereden, om de hulde van het publiek in ontvangst te nemen, werd op een gegeven moment zijn auto door een groot aantal personen staande gehouden, die bem als 't ware om z'n handteekening bedelden. Beaumont zeide zeer gaarne aan het verzoek der dames te willen voldoen; doch hy liet zich daarvoor door een groot aantal mooie, lieve en uiterst enthusiaste dames en meisjes met een kus zeer terecht betalen Dat schrikte echter geen der aanwezige dames af, zoodat de lüitenant een drukke clandizie kreeg. Wlerlngen. Wegens het plotseling overlijden van een. der can- dldaten voor 4 leden van den Gemeenteraad, zal een geheel nieuwe candidaatstelling moeten, plaats hebben, aangezien, de bestaande geheel vervalt. De datum van indiening van nieuwe candidatenlijsten is bepaald op Donderdag 13 Juli a.s. van des voormid dags 9 tot, des namiddags 4 uur. De lijsten kunnen dagelijks worden afgehaald. PEST OP JAVA. Dr. Do Vogel is te Batavia teruggekeerd. In een gesprek met iemand van het Bataviaansch Nieuws blad heeft hij verklaard, dat zijn taak geëindigd fis. Het is zeker, dat de pest tot Malang beperkt zal' blijven, liet grootste gevaar is, volgens dr. De Vogeï. thans gewekenmen mag verwachten d-at men in het Malangsche spoedig de ziekte geheel meester zal zijn, doch dit mag geen reden zijn om de voorzorgsmaatregelten minder streng toe te pas sen. CallunlKooff. Uitslag der stemming voor drie leden van den Ge meenteraad van Callantsoog, wegens periodieke af treding van de heeren B. Blom, W. Govers en P. J. Zipp. Uitgebracht werden 65 geldige stemmen. Hiervan verkregen: W. GOVERS 39 stemmen. T. HOEK 29 H. KRUISVELD 44 A. THOMASZ '34 J. ZANDER Senior 29 Alzoo gekozen, de heerenW. Govers, H. Kruis- veld en Thomasz. NIEUWE NIEDORP. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Joh. v. d. Mo len Cz.. tot 1 Juli 1911 tijdelijk werkzaam bij den dienst kier Rijkslandbouwproefstations te Maastricht, is thans bij beschikking van den Min. v. Landb. Nijverh. en Handel' met ingang van dien datum benoemd tot boek houder bij den dienst in Limburgs hoofdstad. GEMEENTERAAD VAN HEERHUGO WAARD Vergadering van den Raad der gemeente Heerhugo- waard. gehouden op Vrijdag 7 Juli 1911, 's nam'. 2 uur. Vooratter. burgemeester Van Slooten, die de ver gadering, waarop alle 6 -raadsleden (er is één vaca ture. P. Wonder Az./, present zijn, opent onder mede- doeling. dat de waarnemende secretaris, de heer P. Wonder IV... nog niet present is, wiens werkzaamheden Voorzatter alvast maar overneemt, door de notulen te lezen, die worden goedgekeurd. Volgt mededeeling. dat brandspuilprobeering heëfl plaats gehad, waarbij de brandspuit nogal is meege vallen. Wal cellier betreft de beschikbare manschap pen bij het nu beslaande vrijwillige brandweercorps, dat in plaats gekomen is voor de vroegere verplichte brandweer, daaromtrent wordt, in verband met de herin neringen aan den jongsten brand in 't Holwégje en dien bij den heer Schilder in den Jan Glijnisweg de wensohelijkheid uitgesproken, om eene regeling te tref- -ten. wier bepalingen overeenkomen met den ouden toestand: verplicht brandweercorps. Van den rijksbetaalmeester le Alkmaar is ingeko men eene nüssive, meldende dat zijn jongste uitbe taling aan den gemeenteontvanger (op 30 Juni j.l.i bedroeg ,f 2761.40. De Rijks-ontvanger uit Schermer- horn schrijft, dat hij op 3 Juli dezes jaars aan den gemeenteontvanger f 2082.16 ter hand stelde. Van den heer A. Kwantes is een verzoek ingekomen naar aanleiding van het idéé tot stichting van een rijks- telefoonkantoor. waarvoor hij zich bereids als kantoor houder wenscht aan te melden. Voorzitter verklaart, den brievengaarder alhier over deze aangelegenheid te hebben gesproken, doch die wou in verband met zijn reeds gevorderden leeftijd, die hem in afzienbaren tijd pensioen in uitzicht geeft, liever niet in aanmerking komen als kantoorhouder, ook al omdat hij niet veel ruimte beschikbaar heeft voor de dan noodige) verbouwing van zijn perceel. Echter gaf die brievengaarder bij de daarna tus- schen hem en voorzitter volgende bespreking over ftventuëele andere candidaten wel verschillende lieden als zoodanig op. wier beroep hen dagelijks thuis doet zijn, en zulke luidjes moet je eigenlijk hebben, maar tochvoorzitter zou 't verzoek nu nog wel willen aanhouden. Als 't kantoor gevestigd wordt, vindt spreker het 't beste eene oproeping voor een kantoorhouder te doen. En tot aanhouden, wordt door •den Raad met algemeene stemmen besloten. Volgt een circulaire, wier inhoud uitsluitend be trekking heeft op bewaarplaatsen voor benzine en dergelijke ontplofbare <*n brandgevaarlijke stoffen. Voor kennisgeving aangenomen. Dit lot wordt gedeeld door de van Ged. Staten in gekomen mededeeling, dateerende van 28 Juni, dat met het oog op het bepaalde bij de wet van 24 Mei IS97 (Staatsblad no. 56), het bedrag (in plaats van de vorige uitkeering voor personeele belasting) is bepaald op f 7667.64. Eveneens wordt voor notificatie geaccepteerd eene missive, strekkende tot verbetering van den volks zang, waarbij ter inzage worden aangeboden liederen, die als geschikt voor den volkszang worden aanbevo len. Komt ter tafel eene verordening, die den Raad ter vaststelling wordt aanbevolen. Ze behelst bepalingen omtrent leerlingen uit deze gemeente, toe te laten tot 'de te Alkmaar gevestigde 33e en 4e ge meenteschool, Burgerschool en Meisjesschool. Do verordening wordt na voorlezing zonder ver andering vastgesteld met algemeene instemming. Volgt benoeming Gemeente-secretaris. Voorzitter deelt mede, dat op. de door B. en W. hief voor opgemaakte voordracht of aanbeveling staan de heeren Wiebe van Slooten, Burgemeester van Heer- hugowaard, Smits te Monster en ..Kooiman te Mont- foort; en leest vervolgens eene van het bestuur der afdeeling Noordholland van den Ned. Bond van Ge meenteambtenaren Ingekomen missive, waarin, er den nadruk op wordt gelegd van hoeveel belang de benoe ming van een volkomen bekwaam gemeentesecretaris is, genoemd beetuur vertrouwt dan ook, dat de keuze zal vallen op een tot het vervullen dier be trekking in staat zijnd en bekwaam persoon. Verder deelt voorzitter mede, dat de Raad zich niet behoeft te houden aan deze aanbeveling. Alle stukken van de andere heeren sollicitanten zijn ter vergadering en desgewenscht ter inzage aanwezig. Naar aanleiding van den daartoe door den heer De Boer geuiten wensch, worden de stukken der op de voordracht voorkomende heeren sollicitanten ter inzage verstrekt. Inmiddels komt de heer Wonder, waarnemend se cretaris, die verhinderd was eerder to verschijnen, ter vergadering. De heer Plevier vraagt, na de opmerking te lieb- ben gemaakt, dat de heer Kooiman uit Wormer er nogal werk van heeft gemaakt voor zijn neef en naam genoot Kooiman (uit Montfoort) naar de aanleiding, die B. en W. hebben gehad om Burgemeester Dom mer 1 op de voordracht te plaatsen, waarop nog twee andere heeren, voorkomen, van wie de een (dei heer Smits) diploma heeft. De heer v. d. Oord (wethouder) zegt, dat de aan beveling zoo is opgemaakt door B. en W., maar dat de Raad zich er niet aan behoeft te houden, terwijl de heer Appel (wethouder) vraagt, of de wethou ders den heer Plevier verantwoording verschuldigd zijn inzake de opgemaakte voordracht. Waarna de heer Plevier er de aandacht op vestigt, dat hij alleen maar inlichting vraagt, iets waarmee hij toch meent te mogen veronderstellen, niet onbescheiden te j zijn. Dit wordt immers ook wel bij andere benoemin- gen (bijv. van onderwijzers) gedaan en zal dus ook hier wel mogen geschieden. Men kan dan van de ver kregen inlichtingen toch een nuttig gebruik maken i bij het uitbrengen van zijn stem. i Voorzitter verklaart, na overweging te hebben ge solliciteerd, waarbij de begeerte om inzicht te krij gen in de gemeentezaken, als hoofdmotief heeft voor gezeten. De heer Plevier wijst er op, dat er goede sollici- tanten zijn, ter zake kundig, van wie spreker volstrekt niet verwacht, dat zij dwars en onheusch tegen voor zitter zullen zijn, maar van wie hij integendeel met vertrouwen veronderstelt, dat zij wel zullen begrijpen, de ondergeschikte van den Burgemeester te zijn. En waar men dit aanneemt, zal het. Indien wij een se cretaris krijgen, die met de zaken volkomen, bekend Is, voor Burgemeester wel gemakkelijk vallen, daar goed in thuis te geraken. De heer Plevier denkt niet, dat er onbescheiden heeren bij die sollicitanten zijn. De heer v. d. Oord merkt op: dat moest er ook nog bijkomen. De heer Appel vindt, als de zaak marcheert, dat is hoofdzaak. En als Burgemeester er de schouders onder zet, is spreker er niet bang voor of het zal marcheeren. De heer De Boer brengt',in't ibidden dat Burge meester toch als gemeente-secretaris totaal geen rou tine heeft. De heer Appel toont zich er niet bevreesd: voor. of de 'Burgemeester zal er wel op voldoende wijze in voorzien. De heer Plevier vindt liet wel goed. een bekwaam gemeentesecretaris te benoemen.., <cLui heeft inch meer zekerheid dat 't goed gaat. En daarvan'xal Burgemeester stellig veel pleizier hebben. De iieer De Boer oordeelt het 't Leste, dat dé Raad een bekwaam gemeentesecretaris benoemt. Dan wetén wij wal we hebben. En als Burgemeester zich een helper toevoegt, weten we dat. niét. Dan kan die er mee werken zooöls hij wij. Als. de Raad een,bekwaam gemeentesecretaris benoemt, dan is die zeli verantwoor delijk als ambtenaar. De door Burgemeester te bezi gen helper is dat niet. De heer v. d. Oord merkt- op, datde secretaris verantwoordelijk is. Burgemeester dat als zoodanig ook zijn en zou dus, desnoodig!, kunnen worden te rechtgewezen. Overigens vindt de hr. v. d. Oord, dat, al benoemt de Raad zooals de lieer De Boer wen- schelijk acht, n.1. om te wetan »at we hebben, we toch nog niet weten wat-wc -hebben. De heer De Boer verklaart, in spijt van de ver klaringen, die Burgemeester Kooiman van Wormer geeft over zijn neef uit Monlfoort. toch meer de voorkeur aan den sollicitant Smits te.geven. De heer v. d. Oord zegt: Ik niet, die is mij 'niet meegevallen. Volgt slommingi, waarbij voorzitter zich buiten stem- Wng houdt, met als uitslag;: Wiebe v. Slooten 3 stem men. Smits 2 stemmen. Burgemeester v. Slopten is dus benoemd als gemeente-secretaris en neemt de be noeming aan, zeggende al het mogelijke to zullen doen om de gemeentebelangen te behartigen. De lieer De Boei* verklaart den Vooratter, niet an dere te kunnen doen. dan deze benoeming te be treuren. De heer v. d. Oord meent: „Elk zijn kijk" en feliciteerde voorzitter met de benoeming. De heer Schilder acht discussie na de benoeming niet meer noodig. Voorzitter deelt nog mede, dal de jongste kasvorifi- catie conform boeken en kas f 3870.43 aangaf. Bij de rondvraag wordt op- voorstel van den heer De Boer, omdat er thans geen leerling van hier uit deelneemt, de subsidie aan de Ambachtsschool te Alk maar van f 60 op f 25 teruggebracht. Hierna sluiting. --y cdz. to vertolken. Ik wil dan ook moteen vermelden, dat onder het pseudoniem duo Rotowsky een echt paar haar incognito bewaart, "beiden afkomstig uit de hoogere kringen der maatschappij, die alles heb ben opgeofferd, en met alle maatschappelijke con venties gebroken alleen om de kunst te dienen, en nog wel op eene wijze zoo origineel als wellicht wei nigen vóór hen. Zij geven nl. hun kunst voor niets, alleen vragen zij een bijdrage voor het noodzakelijke levensonderhoud na afloop van eiken concertavond; men koopt dus als het ware geen kat in den zak, maar draagt bij naarmate van financiëele kracht en tevredenheid over het gehoorde. Om deze kosten zoo gering mogelijk te doen zijn, leeft 't echtpaar in een woonschuit, waarmede hoofdzakelijk tot heden de dorpen om Amsterdam bezocht zijn, waar zij blijkens de plaatselijke bladen niets dan voldoening van hun optreden gehad hebben. Na deze proefneming is hun doel de reis zoo ver uit te strekken als de schuit hen kan brengen, niet alleen in Nederland, maar ook in den vreemde. Ten slotte kan Ik met gerustheid ieder die daartoe in de gelegenheid is aanraden, het echtpaar Rotowsky te gaan hooren. IN DE WARME KAST. De Thermometer waa Vrijdagmorgen om 12 uur in het lokaal van do Vrye- en Ordeoefeningen aan de Gemeenteschool alhier 89° F. aan. Prettig werken. OP VIER NA ALLEMAAL. Op 4 na heersebt thans by alle veehouders in onze ge meent© Mond- en Klauwzeer. Tot heden stierven 3 koeien, 7 kalveren en 13 varkens. Op verschillende hoeven echter is de ziekte reeds ge weken. BOUWEN. Het bouwterrein aan do Rogentonstraat behoorendo aan den heer Wester is in eigendom overgegaan aan don heer J. Keesman.JWaarschijnlyk worden daar een paar burgerhuizon gebouwd. GOED AFGELOOPEN. Toen de heer J. O. Vrydagmorgen in de weide kwam om als gewoonlijk de koeien te melken, werd hy onver wachts door een dezer dieren op de horens genomen en plotseling achterover in de sloot geworpen. Gelukkig kwam de heer C. er met de schrik en een nat pak af COÖPERATIEF VEEVOEDER KOOPEN. Wy vernemen, dat do 2e Coöperatieve Vereeniging hare leden in de gelegenheid zal stellen, om voor het a.s. stalseizoen alle gewenschte voederartikelen, zooals de verschillende voorkomende soorten lijnkoeken, meel, enz. door tusschenkomst van de Vereeniging te betrekken. Waar tot heden byna uitsluitend murwe lynkoéken als veevoeder verkrijgbaar waren, meende het Bestuur, nu er zoo vele soorten veevoeder gebezigd worden, dat de Vereeniging feitelijk niet voldoende aan hare roeping beantwoordde. Het gevolg is dan ook, dat de Coöperatieve Vereeni- giDgen alhier niet in vooruitgaanden toestand zyn. Vandaar de maatregel, hierboven cenoemd. DRIE NIEUWE LEDEN VAN DEN GEMEENTE RAAD. Uitslag der stemming voor drie nieuwe leden van den Gemeenteraad van Schagen. Aantal Kiezers 546. Uitgebracht werden 386 stemmen waarvan 13 van onwaarde alzoo 373 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren P. BOEKEL Cz. 241 Stemmen. P. HENNEMAN 116 P. POPMAN 248 J. SCHÖORL Jz. 246 P SNEL 149 Volstrekte meerderheid 187 stemmen. Alzoo gekozen de HeerenP. Boekei Cz., P. Hopman èn J. S -hoorl Jz. j FLINK GEDAAN. A. Wiglama en Ad. Melchior, beiden leerlingen onzer openbare lagere school, zijn zonder mondeling examen tot do Hoogere Burgerschool1 te Alkmaar toegelateu. Gemengd Nieuws. Telegrafisch Weerbericht. 8 jüfif: VERWACHTING. Zwakke veranderlijke wind. Meest lichtbewolkt. Droog weer. Zelfde temperatuur. Plaatselijk Nieuws. HET DUO ROTOWSKY. In ons Dommer van heden komt een advertentie voor, waarin aangekondigd worden een paar concer ten van het echtpaar Rotowsky. Ter introductie bij onze lezers nemen wij het volgende artikeltje op van de hand van den heer Scbalekamp to Buiksloot, voor komend in De Waterlanden van Woensdag 2 Novem ber 1910. Het is nog geen 14 dagen geleden, dat ik boven genoemd echtpaar leerde kennen, en wel naar aan leiding van een muzikalen avond door dit duo. bij den heer Joh. Groot, eigenaar van het Noordhol- laudsch Koffiehuis te Buiksloot gegeven. Wij worden niet verwend ten noorden van het IJ, en dit is wel licht een reden, ,dat het overgroote deel van het pu bliek op onze Waterlandsche dorpen kunstuitingen van welken aard ook met wantrouwen ontvangt en dientengevolge schittert door afwezigheid. In den re gel Is dan ook het gebodene ver beneden het ge woonste peil, en daarom was de avond van 4 October te Buiksloot een ware openbaring; men bleek hier te doen te hebben met hoogst beschaaf de menschen, die met groote virtuositeit een Uiterst moeilijk program ma duo's voor viool en piano werkelijk schitterend ten gehoore brachten en niet opzagen om componisten als Bacli, Beethoven, Handel, Schumann, Schubert, en* HET INCIDENT VAN AGADIR IN MAROKKO. De houding, die Duitschland aanneemt, maakt den stand van de crisis, die het uitgelokt heeft, zeer moeilijk ,-t—zoo schrijft de Matin. Duitschland heeft ons gezegd: Ik wil besprekingen, met u houden. Wij hebben geantwoord: Zeer goed, laat ons besprekin gen houden. Wat verlangt gij Duitschland antwoordt Wat biedt gij a^ui? Het blad gaat dan na den loop van zaken sedert Duitschlands nota en vergelijkt den toestand met dien van 1905. Men verzekert ons, vervolgt het blad, dat een der Oogmerken van de nieuwe Duitsche politiek is, het peilen van de entente cordiale. Op dit punt zal DtiltscKIand niet de minste voldoening smaken. En geland en Rusland geven blijken van volkomen soli dariteit jegens ons. ALCOHOISME. In Zweden wordt de strijd tegen het alcoholisme krachtig voortgezet. Vooral ook lu regeeringskringen wordt daar thans veel voor deze sociaal-hygiënische qüaestie gedaan. Onder de Tweede Kamerleden zijn er 90, d. i. bijna 40 pet. van het totaal aantal Kamerleden, geheel onthouders, terwijl de regeering op haar begrooting 180.000 kronen heeft uitgetrokken tot bestrijding van het alcoholisme, waarvan 5000 kronen voor ten toonstellingen in het buitenland, o. a. op het aan staand internationaal congres tegen het alcoholisme, in September a-s. te Scheveningen te houden. Het brandewijngebrulk, dat in 1900 nog 8.7 liter per hoofd bedroeg, is in 1909 tot 6.1 liter per in woner teruggebracht. Toch is dat cijfer nog hooger dan in andere Scan dinavische rijken, maar vooral belangrijk veel hooger dan in Noorwegen. In beide landen, heeft de bestrij ding van het alcoholisme een punt van behandeling uitgemaakt op de dezen zomer gehouden, congressen der soc.-dem. partij. In Zweden is thans een wetsontwerp aangeboden om het opnemen van alcoholisten in sanatoria tegen hun wil mogelijk te maken, wanneer het openbaar belang het noodzakelijk maakt. DÈ HITTE IN NOORD-AMERIKA. De hitte blijft te New-York tal van slachtoffers maken. In de laatste 24 uur zijn 53 sterfgevallen voor gekomen. Alle ziekenhuizen zijn overvol. De dokters zijn lichamelijk nauwelijks meer in staat de vereischte hulp te verleenen. De 4e dag van de onverminderde hitte vond de bevolking volkomen uitgeput. De sta tistiek van de zonnesteken loopt in de duizenden. Zij i3 bovendien onvolledig, omdat alleen de gevallen, die in de ziekenhuizen behandeld worden er in voorkomen. De warmtegolf van dit oogenblik over treft zoowel in hoogte als in duur alle temperaturen, die sedert de oprichting van het weerbureau in het jaar 1871 opgeteekend zijn. Ook heeft men nooit een zoo hoog vochtigheidspercentage waargenomen. In. alle Oostelijke staten en ook in de bergstreken heer- schen dergelijke toestanden, zonder dat er nog uit zicht op een verandering is. Vele fabrieken zijn gesloten. De morgue te Phila de! ph ia Is opgehoopt met slachtoffers van de hitte. Woensdag bedroeg de temperatuur te Pittsburg 102, lu Nebraska 110, in New-York 93 gr. F. In Mötttreal zijn 183 sterfgevallen voorgekomen in de laatste twee dagen, onder de overledenen berin- den zich 146 kinderen. BEGRAFENIS AFGELAST. Het klinkt wel een weinig vreemd, schreef de Dell Courant, doch 't is niettemin een feit, dat dezer dar gen eenige inlanders te Medan zich in hun beste plunje staken om een overleden vriend en collega de laatste eer te gaan bewijzen. Aan het sterfhuis wacht te hun de mededeeling dat ,,het niet gaan zou". De overledene was weer gaan ademen. VOO R-OEFENING. Scheepskapitein: Toe* we een lek hadden gek to gen, dacht iedereen dat we naar den kelder zoude* gaan. Maar door 't onvermoeid pompen van matroo* Jansen zijn, we nog behouden aangekomen. J*a- seu, wat was Jij vroeger? Zeker aan een pompsta tion, hé? Jansen: Neen, kaptein, knecht bij een melkboer. HOE WARM HET WAS. De correspondenten in de Y. St. van de groote Eogelsohe bladen gaan voort met het seiuen van bij zonderheden over de hittegolf, waardoor het Oosten van de Y. St. en het Middel-Westen geteisterd worde». Er zal wellicht een tikje overdrijving schuilen in des* berichten, maar men mag veilig aannemen, dat het deae week aan den overkant ven den grooten vjjver inderdaad zeer warm is geweest of nog is. Blykens een telegram van Dinsdag in de Londensche bladen zyn er te New- York 14 menschen tengevolge van de hitte omgekomen, 27 in Chicago, 9 in Philadelpbia, 3 in Boston, enz. In New York is het 98"> F. geweest; maar meer naar het westen en zuidwesten is het veel en veel warmer. Een later bericht uit New York, gedateerd van gisteren, stelde de maximum-hitte in de metropool zelfs op 106° F. Den nacht van Maandag op Dinsdag hebben 300.000 New Yorkers sladend doorgebracht in de open lucht. Velen sliepen aan het strand van Coney eiland ;anderen zochten koelte en verademing op de bootsteigers aan de Hudson of de Baal. Bovondien heette het gisteren, dat de meteoro logen in de V. St. voorspeld hadden, dat 't er nog veel heeter zou worden. Er is naar het schijnt maar een man in de V. St., die geen of maar weinig last heeft van do hitte, en dat is president Taft. Deze on vermoeide staatsman heeft zelfs zyn korte vueantie onderbroken om een rondreis te houden door do staten Ohio en Indiana. Te Marion, in Indiana, hield Taft 9 redevoeringen op een dag, en zulks by een temperatuur van circa 103° F. Dat is, zeker een kranige verrichting voor een man van Taft's leeftijd en welgedaanheid. De Köln. Ztg. ontvangt uit New York bevestiging van de hitteberichten. Volgens dat telegram zouden er zelfs honderden dooden zyn, zoowel tengevolge van flauwten als door verdrinking by het baden. Op sommige plaatsen is een hitte geconstateerd va» 110* F. *N ROYAL VADER. Hoor eens, meneer, ik wil 't goed met je maken. Als je voor myn oudste dochter een man weet op to diepen, dan kryg jij myn joneste. OP 'N OUD UITHANGBORD. Berispers, hard van Nek, wilt vry eerst overleggen, Dat al te hoog een berg leit tusscheu Doen en Zeggen Veel hebben monds genoeg, om iemands werk te laken, Maar weinig hands genoeg om 't betere te maken. SLACHTOFFERS VAN DEN WONINGNOOD. De woningnood te Weenen is thans blijkbaar hoog gestegen, dat hij aanleiding heeft gegeven tot zelfmoord. Het „Neue Wiener Journal" weet van twee mar kante; gevallen te verhalen. Het eerste betreft ee* zekere Barbara Muller, weduwe van een bakkers knecht, met vier kinderen, die door eenige beambte* van een ongevallen-station halfdood van moeheid en uitputting in de woning van een vriendin gevonde* werd. Het gezin was dakloos. De vrouw had haar laatste woning verlaten en zoekt nu al drie dage* lang in verschillende wijken naar een nieuw onderdak. Geld had zij wel om de huur voor de eerste maand te betalen, maar zij vond geen genade bij de hulseige naren, die aanstoot aan de kinderschaar namen. Over al werd zij afgewezen. Dakloos zwierf ze volle drie dagen door de straten rond. Waar zei ook kwam, over al ontving ze hetzelfde afwijzende antwoord. De vrouw raakte hoe langer hoe meer op. Ze verviel tot vertwijfeling en kon tenslotte niet verder. Ten laat ste zocht ze een vriendin op, om bij deze haar have, die zij aldoor bij zich droeg, achter te. laten. Toen zakte ze Van uitputting in elkaar. En tengevolge ra» den eveneens heerschenden zlekefihulsnood werd voor de stakker geen andere plaats gevonden dan ln het ongevallenstation van het algemeene ziekenhuis, waar men haar den nacht liet blijven. Over de kinderen ontfermden zich intusschen de vriendin en een paar buurvrouwen. Een tweede teekepend feit had op denaelfden dag plaats. Een vrouw werd om haar kat de huur opge zegd en ze kon geen nieuwe wonjng krijgen. Omdat zij geen, aanstalten maakte haar huis te verlaten, sou ze met geweld buiten de deur gezet; worden. Toen int dé huisbaas hiertoe wilde overgaan, liep de vrouw naar het geopende venster en sprong van de dorda Verdieping naar beneden, waar ze dood ligigen bleef. HONGERSNOOD. Berlijn, 6 Juli. De St. Petersburgsche correspon dent van het Bèrliner Tageblatt seint: In het dis trict Troizk, in het gouvernement Orenburg, is ee* hevige hongersnood uitgebroken. Door de vreeselijke droogte zijn korenvelden en weiden verdord. Het vee begint te verhongeren. Onder de Klrgiezenkozakken. is een paniek uitgebroken, daar zij geen hulp krijge*. Koren weegt tegen goud op. SPOORWEGONGELUK. HAVRE, 7 Juli. De sneltrein Ha vre-Parijs is ont spoord. Zes personen werden gewond. DE TOESTAND IN LISSABON. (Zie 2e blad). BADAJOZ, 7 Juli. De berichten uit Lissabon .zijn onduidelijk en met- elkaar in tegenspraak. Eén reizagea* verhaalde, dat er groote opwinding hecrscht v»;ena de oproeping der reservist en. De caTbonari hebben gisteren groote en zeer ru moerige betoogingen gehouden; andere partijen trek ken partij van den tegenwoordigen toestand. De reizi ger voegde er bij, dat tle regoering voortgaat met het zenden van talrijke versterkingen naar de garnizoenen in het Noorden. Nagekomen Berichten. REORGANISATIE RIJKSLANDBOUWWINTER- SCHOOL. Op Donderdag 6 Juli is in het Noordhollandsch kof fiehuis een bijeenkomst gehouden van. afgevaardig den van verschillende land- en tuin bouw veroonigln- gen uit de omgeving en is met eenparige stemmen be sloten, dat een reorganisatie van de Rjjkslandbouw- winterschool op zoodanige wijze, dat daar ook volledig onderwijs in tuinbouw is te verkrijgen, wenschelijk is, en hebben deze afgevaardigden zich vereenlgd tot een comité, dat zich ten doel stelt de regeering van de wenschelij kheid en gemakkelijke uitvoer baar hem van deze reorganisatie te overtuigen. Door de afdeelingen Schagen, Wieringerwaard, An na Paulowna Barsingerhorn, Waard en Groet, Texel en Eierland van de Hollandsche Maatschappij Tan Landbouw, de afdeelingen 't Zand en Anna Pauk>wD|, van den Noordhollandschen Boerenbond en de tuln-_ bouwvereenigingen te St. Maarten, Winkel en Waar land is instemming met het reorganisatieplan betuigd. OUDKARSPEL. Uitslag stemming Gemeenteraad: J. Kalverdijk 175, M. Rootjes 122, Jr. Glas 94 stem men. Van onwaarde 1 stem. Herkozen de aftredenden, de heeren J. Kalverdijk en M. Rootjes. BROEKER MARKT. En door de warmte, èn door de aeeliedenstaklM waren de prijzen aan de Broek er markt treurig las% Vooral de wortelen waren zeer laag in prijs. De bou wers hopen, dat deze toestand zoo gauw mogelijk beter wordt. SINT PANKRAS. Bij de stemming /oor drie leden van den Gemeen teraad verkregen de heeren P. Gootjes 67, C. Groen 81, D. Kloosterboer 85, H. Nol 80, J. Schuit 85 en

Schager Courant | 1911 | | pagina 2