een Dienstbode, i mmerlieden een BOERENMEID, Du in hooi, Dienstbode, Huishoudster, te Waarland. Duinruigte, TELEGRAM eenige dagen uitgesteld. H. H. Veehouders Mond- en klauwzeer. Knipcursus. Naaien en knippen Hiermede was de ochtend gevuld en had 'e mïd-Na nog een wille toerens werd de optocht opse- dacs 1 uur ten lokale van den heer Bood de samen-steld. die een ..waar pronkje was. Voorafgegaan door komst plaats van leden en adsplranten van Hercules 8 ruiters volgden eerst de dames-vereenlglnren Hy- ea Hytriëa te Oudkarspel-Noordscharwoude, de adspi- fi'ëa te Oudkarspel, Sparta te Winkel, Hebe te Nleu- rauten van de Turavereenigingen Lycurgus te Scha- we Niedorp en Voorwaarts te gen. Oefening kweekt kunst te Den Helder, De Hal- mannenvereenigingen Herculeste Oudk^el-NoorJ- ter en Turnlust te Alkmaar. D. O. K. E. V. te Anna scharwoude Kracht enVlugheidte Alkmaar Lycur- Paulowna, U. D. I. te Hensbroek-Obdam en Sportlust van Schagen Oefening kweekt kunst te DeaHel- - - - -- der, Sparta, te Winkel, Voorwaarts- te Stompetoren, Pfercules te Nieuwe Niedorp, Olympia te Wieringer- waard, De Westfries te Barsingerhornv Olympia te te Koegras, benevens de schoolkinderen, der 4e, 5e en 6e klassen van de scholen te Oudkarspeï en Noord- scharwoude. In optocht ging het toen om 1% uur, langs Spoorstraat, door Oudkarspel en Noordschar- 4 ,r woude naar het feestterrein, waarna om half drie maar, Voorwaarts te Koedijk, Voorwaarts te Ave Berkhout, De Halter te Alkmaar, Turnlust te Alk onder leiding van onderwijzers en onderwijzeressen horn D.O.K.E.V. te Anna Paulowna, U. D. I. da vrije oefeningen der schoolkinderen in een uit- Hersbroek-Obdam Sporüust te Koegras en Plus X muntend verloop plaats hebben, waarvoor den klei-te Noordscharwoude. ner. een welverdiend complimentje werd gebracht, dati Op het terrein gekomen volgde het P'achUg vaan even welgemeend is als het woord van hulde, thans del-defilé, waarna men begon met de algemeene vrije aan het onderwijzend personeel gebracht. j oefeningen der mapnen, welke uitmuntend slaagden Daarna traden op de verschillende adspiranten-ver- Iu verschillende groepen begon men daarna aan het eenigingen, die onder leiding van de verschillende di-, toestel-turnen, waarbij groote behendigheid, eu for- recteuren uiti md werkten. sche kracht veel bijval verwierven evenals d<* daar- De Zangver». ing Crescendo zong. onder leiding op volgende vrije oefeningen der dames van den directet mi heer W. Dorsman, enkele zang-1 Ook het vereenigingsturnen had veel bekijks en nummers, die m hartelijk applaus werden be- bewonderd werden de groepen van Turnlust, de vrije- loond oefeningen van De Halter enz. Hercules en Hygiëa voerden hierna met de adspi- Daarna toog men aan de wedstrijden, waarvan de ranten-afdeelingen verschillende vrije oefeningen uit. uitslag is: Hierna hadden weer verschillende wedstrijden plaats Hardloopen: Jb. Heijnis van De Halter^ Alkmaar, De uitslag van die der volksoefeningen voor n,iet-tar- 1© prijs, 13 sec. A. Peereboom te N. Nidorp, 2e ners boven 16 jaar is: prijs, 13 1/5 sec. Jac. Schenke van De Halter, -Alk- Hinderniswedloop: le prijs M. Kuiper, Noordschar- maar, 3e prijs, 13 3/5 sec. woude; 2e prijs J. Jes, idem; 3e prijs W. van Loe-I Balwedloop: S. Hartog, Winkel, 1-5- 5.sec.. Ie neu, idem. prijs. M. Borst, Oudkarspel, 19:2/5 sec., 2e prijs. R. Boegsprietloopenle prijs W. van Loenen, Noord- van Dort, Oudkarspel, 22 sec., 3e prijs.- scharwoude:2e prijs S. Kuiper, idem en 3e prijs Polsstokhoogspringen: Jb. Waiboer, Wieringerwaard, M. Smit, idem. I le prijs, 2.60 M. A. Peereboom te N. Niedorp, 2e 4 Steenstooten: le prijs J. Slooves, Oudkarspel; 2e piijs, 2.60 M. J. Pol, Alkmaar, 3e prijs, 2.50 M. prijs P. Borst, idem en 3e prijs M. Kuiper. Noovd- J. Heijnis, Alkmaar, 3e prijs, 2.50 M; scharwoude. I Steenstooten. (15 K.G.)A.Peereboom, Nieuwe hie- De uitslag der wedstrijden van de deelnemende ad- doip. le prijs, 5 M. 50: J. Potgiesei\ Hensbroefc, 2e spiranten-vereenigingen luidt: prijs, 5,20 M.j J. Stammes, Nieuwe Niedorp.- 3e prijs, Vèrspringen, jongens van II en 12 jaar: le prijs 5,20 M. Bovendien behaalde de heer. A. Peereboom S Swager, Noordscharwoude; 2e prijs Jb. Buis, Idem; het hoogst aantal punten in de drie wedstrijden ep 3e prijs Jo van Dort, Oudkarspel en 4e prijs Jan verkreeg daarvoor den eereprijs. Met een opgewekt woord werdén/deze prijzen 's avonds door Ds. Staal uilgiereikt. Daarna was het kermishonderden waren bijéén op het terrein en de belangstelling in Hercules' jubileum is zeer groot geweest. Aan bestuur, léden en feestcommissie komt een har telijk woord van hulde voor het feest, dat zich ken merkte door een gezelligen geest, een vroolijke luid ruchtigheid, maar die toch nergens aansloot toe gaf, zoodal van politie-ingrijpen geen sprake is geweest. Zóó moet het zijn! RELLETJES IN AMSTERDAM. Nadat het Maandag reeds den ganschen avond ru- Mooij ta Schagen, Hoogspringen: le prijs P. Timmerman, Schagen; 2é prijs M.' Langereis te Anna, Paulowna; 3e prijs P. Hes, Avenhorn en 4e prijs Joh. van Twuijver te Schagen. 's Avonds 8 uur had de uitreiking der prijzen, die uit kunstvoorwerpen en speelgoederen, boeken etc. be stonden, plaats en menige kleine trok toen welge moed huiswaarts, blij met het door hem of haar veroverde, Om half 9 begon, men met 't opstellen van den lient- stofct, die een schitterend effect maakte en honder den toeschouwers had. Het Bal-Champêtre met de kermesse d'Eté, die door moerig was geweest op de Haarlemmerstraat en om- het wegblijven van verschillende vermakelijkheden J geving, waar de stallen van de Mij. Amsterdams Goe- zeer ingekrompen is, lokte veel bezoekers,., die totderenvervoer gevestigd zijn, kwam het omstreeks 9 laat in den nacht gezellig bijeen bleven. j uur tot ernstige relletjes. Een aantal militaire wiel- Zoo is dan de eerste dag van Hercules' feest uil- rijders, die hadden gediend tot bewaking van wagens muntend geslaagd en dankbaar wacht men den aan het Kaarselaarderveev, werden door wel duizend volgenden, den .„grooten" dag af, voldaan als- men man gemolesteerd en in 't nauw gedreven. Fietsen is over dé eerste. j werden stuk getrapt en met steenen geworpen, Tweede Dag'. De militairen hielden zich kalm en stelden zich De tweede dag werd begonnen met een samenkomst j op op de Heerenmarkt, waar zij wel hun revolvers van alle \ereeingingen, ten lokale van den heer Bood, Strekken, maar niet schoten. Het duurde lang voor waar de heer J.^tL Keizer, Lid der Officiéél© Conimis- 'assistentie kwam van politie en marechaussees, die sie van Ontvangst, de Feestrede uitsprak, waarin hij met de blanke sabel chargeerden. de 10 gepasseerde 'jaren herdacht, jaren van hard wer- Het scheen een planmatig verzet, want tal van ken en ijverig streven. jongens hadden steenen bij zich, terwijl enkele mau- Hulde en dank werd gebracht aan den „vader" dei nen met messen poogden de leidsels door te snijden, vereenigïng den heer K. Dikstaal, hoofd eener school I Eindelijk trok de menigte naar de Haarlemmerstraa te Texel'. waar plotseling weer steenen werden geworpen. Een Een uitbundig, daverend gejuich volgde op deze steen trof een marechaussee aan de kaak. Hij schoot woorden. en verwondde een. 17-jarig meisje niet ernstig aan Niet altijd echter, zoo ging. de heer Keizer voort, den rechterbovenarm. was men 'de vereeniging' goed gezind, doch dan trad Na nog eenige charges werd de menigte verspreid, weer die leidende kracht jaaar voren. .Mei den tegen- Het bovenvermelde was een vervolg op het hier- woordigen directeur, den lieer Schrieken, is toch wel na-vermeld© relletje. Het Hblad vertelt dat als volg',: het toppunt van bloei der vereeniging bereikt. Aan Een voerman van de firma P. Exler en Co., die hem daarvoor een woord van dank gisteravond te zeven uur ongeveer, niet door politie Spr schetst nu het nul van gymnastiek, en herdenkt beschermd een vracht door de Haarlemmerstraat in het oprichten Van de damesclub Hvg'iéa. de richting der Haarlemmerpoort, vervoerde, werd s Aan hel slot zijner rede gekomen, heet do feestrede- door stakers lastig gevallen. naar de turnsters en turners den welkom! De dag van Op de Eenhoornsluis gekomen namen de stakers gisteren zoo zcide hij, was een mooi begin. Thans is met verschillenden inhoud gevulde flesschen uit de het koel van buiten, 'doch we dragen den gloed van kisten op den wagen, en smeten die op de steenen overtuiging' in het hart. (Gejuich). stuk. Toen draaide iemand uit de groep de moer van Op commando van den Directeur van Hercules klonk het linkerachterwiel van den wagen af. De voerman thans 3 maal de bondsklap. had niets bemerkt, maar een 20 meter verder/op den Nu richtte de feestredenaar zich tot de afgevaar- Haarlemmerdijk liep het wiel af en sloegen, wagen en dlgden der verschillende ver eenigingen, de leden van paard tegen den grond. Politie retireerde h^lp; Bin- Kercules en Hygiëa en heette hen namens de feest- nen enkele minuten waren marechaussees,,e^.i oen 12- vierende vereeniging hartelijk welkom. tal huzaren op het terrein aanwezig, die de' straat De eerewijn ging rond, de Beijersche Kapel speelde schoon-veegden. De trambaan was versperd, zoodat ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IX BADEN. MULLHEIM (Baden) 17 Juli. Hedenmorgen om half negen ontspoorde ae om 8 uur uit Basel vertrokken D-treln uit den Elzas, die over Frankfort naar Berlijn gaat. Een wégen van de eerste en tweede klasse geraakte buiten ;dë rails, waardoor twee derde klasse wagens op elkander schoven. Het aantal dooden bedraagt twaalf, van wie er drie zy'n herkend. De meeste ver ongelukten bohooren thuis te Baden en Wiesentat. Onder de slachtoffers komen geen Hollanders voor. PAARDEN. Hier ben, ik, aldus zeide de Rumeensche kapitein Paun, toen hij zich bij de legatie te Parijs meldde, na te paard van Boekarest naar de Fransche hoofdstad geleden te zijn. Hij had de 3550 KM. in 58 dagen afgelegd. Ik ben, aldus vertelde de Rumeen, een harts tochtelijk ruiter. Ik werd door den minister van oorlog belast met een zending naar Frankrijk, waar ik een jaar bij den geografischen dienst gedetacheerd zou worden. Ik dacht, dat de beste wijze om naar Parijs te gaan, voor een ruiter was, daarheen te rij den. Wat was eenvoudiger? Ik reed door Rumenië, Oostenrijk, Tyrol, Zwit serland en door Frankrijk. Per dag reed ik ongeveer 5 6 uur. Van Bern, naar Lausajine reed ik de J.2U KM. in éen nacht. Ik moest soms tot 3000 meter stijgen, ging door overstroomd© streken, en sliep op de sneeuw. Ik ben.niets-vermoeid, mijn, paard ook niet!! DE BOSCHBRANDEN IN CANADA. New-York, 15 Juli.'Bij den, brand in Porcupine hebben vijfhonderd tot duizend personen het leven, verloren. Hete43 de grootste ramp, die Canada in de ;laat3te jaren .getxpffen,.'heeft. Ouder de slachtoffers, die in de Döme-mijnen ge vlucht waren, en die daar den dood vonden, zijn een dertigtal Europeanen. Meer dan vijfduizend personen, 'zijn dakloos. Ih,. de districten Nlpissing en Sud-Bury, die midden'in het door brand geteisterde gebied lig gen, .bevonden .zichtwee. ontzaglijke wouden, waarvan geen boom is blijyén staan', én-die thans een onmete lijke rookende massavormen. In het geheel"'zijn, zestien steden en, een groot aantal mijnwérkerskampen afgebrand. Alleen ln het district Porcupine7wérden veertien mijnen verwoest. De verhalen der overlevenden bevatten afschuwe lijke bijzqn,dérhëdén over de tooneelen, die zich In het geteisterde gebied afspeelden- Door smart waan- zinnig geworden, trachtte de een den ander te belet- j ten, zijn huisgézin en, goed te redden. Voor bruggen en bij booten in de rivieren of aan de kust werd for meel slag geleverd. De angst en de vuurgloed hadden de toch reeds zeer ruwe mijnwerkersbevolking als het ware in wilde dieren veranderd, j Een windvlaag wierp twee-en-twintig personen, die zich op een vlot bevonden, in het meer, waar zij al'.en den dood vonden. Honderden stonden gedurende vijf en meer uren in het water, terwijl de golven hen over het hoofd sloegen en terwijl de rook hen dreigde te verstik ken. Uitgeput zonken velen weg in de golven en von den den dood op den bodem van het meer. Anderen, grepen deze tooneelen van verschrikking zoo aan, dat zij krankzinpig werden. Het meerendeel der lijken, die gevonden worden, is onkenbaar verminkt. Het vuur woedt thans in de omstreken van Ma- theson, waar de 2300 inwoners van deze stad zich in het grootste gevaar bevinden. Gevreesd wordt, dat he'. vuur nog op andere punten zal uitbreken. Telegraaf. de gehëele burgerij zal worden verkregen, wat een eerste vereischte is voor het verkrijgen van een grootsch feest. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat de vercem- gingen: Harmoniekapei, Euterpe, Euphonia. R.-Kaih. Zangkoor. Lycurgus, hare medewerking bereids heb ben toegezegd. HET VERVOLG VAN EEN „ROOMSCHE" AAR DIGHEID. Ons Blad, het Roomsch-KatholSeke Nieuws- en Ad vertentieblad voor Noordholland, welks redactie staat onder de zacht© leiding van een welwil lend geestelijk adviseur, schrijft in haar blad van jl. Zondag het volgende: TRAPMAN's MOND- EN KLAUWZEER. Onder het opschrift: „Een Roomsche Geestigheid" r.am de „Schager" van, 11 Juli ons bericht over, be treffende den uitslag van de raadsverkiezing te Scha gen. met de vermelding, dat de Roomsche redactie van „Ons Blad" onder hooge voogdij staat van een gees telijk adviseur, j De heer Trapman heeft 't zich zoo aangetrokken, i dat wij hem als belooning voor zijn bewezen dien sten tijdens de raadsverkiezingen een pot karnemelk cadeau wenschten. Verbeeld je ook; een pot karne melk en dat ln een tijd, nu het mond- en klauwzeer zoo heerscht! Zoo ziet men dus, dat Trapman in eigen persoon met zijn karnemelk loopt te venten. Natuurlijk kwam hij even aanwippen bij den geestelijken adviseur van I „On3 Blad". In ernst, zou Trapman weten, wat een geestelijke adviseur is? Heusch, zou hij? Mag men nog zooveel kennis van Roomsche zaken bij Trapman veronderstel- I len? Wij willen er op 't oogepblik nog dit van zeg gen: Dat het heel wat verkieslijker is, te arbeiden voor zijn, geestelijke en stoffelijke belangen pnder de zachte leiding van een welwillend geestelijk advi seur, dan te zuchten onder de striemende zweep van een zeloot als Piet Trapman Adias! zeggen we bij óns. I Waar de zachte leiding van een welwillend geeste lijk adviseur een mensch al niet toe brengen kan! Och arme! Zeloot Is iemand, die met onverdraagzamen ijver andersdenkenden, vooral ln zaken van g o d a dienst bestrijdt en tracht te vervolgen. GEMEENTE SCHAGEN. I Ondertrouwd: Koenraad Wijker en Neeltje Hofland. Marktberichten. en staande werd het Bondslied gezongen. de 5 d© Haarlemmerpoort niet ;be- De presidente van Hygiëa. mej. N. Timmerman, reiken konden. De passagiers stapten op de Eenhoorn- sluis over. Na een half uurtje was de orde voorloopig her steld. Een behoorlijke politiemacht bewaakt© den gesaboteerden wagen en de er afgestorte lading. Een trad hierop naai* voren en wenschte namens hare ver eeniging de feestvierende vereeniging Hercules harte- lijk geluk bij de herdenking van het 10-jarig be- 't Zij ons nu vergund, zeide spreekster, een klein en ander werd later weggevoerd, bewijs van onze vriendschap en achting voor Her cules u te mogen overhandigen, door op uw banier eeno miedaill© te mogen bevestigen. Ter eere der feestvierende vereeniging klonk hier- Telegrafisch Weerbericht. Matige lot krachtige Zuidwestelijke tót Westelijken wind. Zwaarbewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk re- op de bondsklap van Hygiëa. De heer A. Ootjers dankte namens Hercules voor genbuicn. Zelfde temperatuur, de ontvangen medaille, die ouder luide instemming door de Presidente op de vlag van Hercules wordt bevestigd. Mededeeling wordt gedaan, dat, wijl de Jeugdige adspiranten van Den, Helder met aau den wedstrijd kenden deelnemen, men had gedacht hen toch blijk te geven, dat hun werken op grooten, prij's Gemengd Nieuws. NOODLOTTIGE AANVARING. New-York, 15 Juli. Aan de New-York Times wordt een uit Port-Limon (Costa Rica) geseind, dat het stoom schip Irma zonk, waarbij twee-en-dertig passagiers en wordt gesteld, waarom de voorzitter van Den Helder een gedeelte der bemanning verdronken. De ramp op het podium onder luiden bijval der gymnasten een had plaats tengevolge van een aanvaring op de n- vcrguld zilveren medaille als herinnering in ontvangst vier San Juan, tusschen genoemd stoomschip en de mocht nemen. Diamante. Plaatselijk Nieuws. Zondagmiddag j.l. had wederom een wedstrijd plaats thans tusschen de Schager voetbalclub „Sparta" en haar zuslervereeniging „Juliana" van Twisk. Schagen was nu beter op dreef dan verleden Zondag, zoodat zij een groote nederlaag kon voorkomen; zeifs wisten zij bijna een gelijk spel te spelen. Met rust was de stand 20 in t voordeel van ..Juliana". Na de pauze wast Schagen. tweemaal te doelen, waarlegen Juliana nog éénmaal. Einde kwam alzoo met een overwinning voor Twisk met 3—2. Het spel muntte ook nu vyeer niet uit. Het samenspel was geheel zoekDat men zich daar vooral op ga toeleggen! GESLAAGD. Onze vroegerCj^Laatsgenoote. mej. C. Veltman, thans onderwijzeres te Woerden, is dezer dagen te Amster dam. geslaagd v<>orj:de hoofidacte. OXAFHANKÉLIJKHEEDSFEEST. Gisteravond vergaderden opnieuw belangstellenden, door „Algemeen 'Belang'' opgeroepen, om reeds thans een begin te maken aan de voorbereiding voor het vie ren van een luisterrijk feest ter herdenking van het 100- jarig bestaan onzer onafhankelijkheid. Nu alle burgers van het liouden dezer vergadering kennis hebben kun nen nemen, meende de.ze vergadering' gerechtigd te zijn. om een begin to maken, en werd'dan ook beslo ten. dat er een groote feestcommissie zal worden ge vormd en wel uit leden van verecnigingen en cor poraties, (door deze zelve aan te wijzen) en uit vertegen woordigers van de straten en buurten in onze. Gemeente, door de bewoners zeh'en te kiezen. Door die groote feestcommissie zal dan éen comité van uitvoering wor den gekozen van enkele jiersonen. een zoogenaamd Da- gelijksch Bestuur, dat de plannen voorbereidt, enz., terwijl' de feestcommissie tevens liet recht zal hebben, zich enkele personen te assumeeren. De Vereeniging Algemeen Belang"' nam op zich. om deze zaak verder aan 't rollen te brengen. Zij zal zoo veel mogelijk vereenigingen uitnoodigen en ook de straat- of buurtvergaderingen organïseeren. waarin de boven genoemde vertegenwoordigers in de feestcommissie wor den benoemd. Men hoopt en verwacht, dat door deze wijze een algemeene samen- en medewerking van PURMEREND, 18 Juli. 181 Stapels Kleine Kaas f 33. Rijksmerk f 33.50. 1782 KG. Boter f 1.30 a f 1,35. 601 Runderen, waar onder 306 vette en 13 Stieren. Vette matig 70 a S6 cent per KG. Gelde matig, f 150 a f 210. Melk koeien matig f 190 a f 280. 31 Paarden f 80 a f 300. 119 Vette Kalveren 85 a 105 ,cent per KG. 309 Nuchtere Kalveren f 10 a f 26 stug. 258 Vette Varkens 49 a 53 cent per KG. vlug. 22 Magere Var ieer.? f 18 a f 25 stug. 297 Biggen f 8 a f 13 stug. 2526 Schapen en Lammeren. Vette stug f 20 a f 25. Lammeren stug f 14 a f 17. Kipeieren f 3-75 a f4.50 pre 100. Eendeieren f 3.90 per 100. NOORDSCHARWOUDE, 17 Juli. Bloemkool le soort f 10 a f 13-50. 2e soort f4 a f 6 per 100. 18 Juli. Bloemkool le soort f 11 a f 15. 2e soort f 5.— a f 6.50 per 100. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDE, 17 Juli. kapvoer 1-400 zak aardappelen. 157 baal zilver uien Groote muizen f 0.90 a f 1,20. Drielingen f 0.50 a f 0,70. Kleine f 0,20 a f 0,30. Schotten f 0,90 f J,10. Drielingen f 0,70 a f 0,90 per 35 KG. Zilver uien f 4.40 a f 5.50. Drielingen f 2,40 a f 3.10 per 50 KG. WINKEL 17 Juli. Aalbessen 5 a 123,£ ct. Kruisbessen 4^ a 5% ct. Frambozen 14 a 17% ct. Aardbeien 7 a 8 ct. per pond. Slaboonen 75 a 80 cent per 1000, Aardappelen f 1.35 per zak. MEDEMBLIK, 17 Juli. Aardappelen: Groote Muizen f 1.05 a f 1.25. Klei ne Muizen f 0,40 a f 0,65. Groote Ronde f 0,85 a, f 1,10. Boste f 1,05 a f 1,15. Blauwe f 1,10 a f 1,15 per HL. Aanvoer 2380 manden of zakken. Broek op Langendük. In de week van 10 tot en met 15 Juli zijn aan gevoerd 15219 zak aardappelen, 397000 bos wortelen,- 148300 bloemkool, 15850 roode kool, 400 witte kool, IS3/» baal zilvernep. 480 bos rabarber en 745500 slaboo nen. terwijl 82 wagons groenten verzonden werden. Aardappelen: gladbl. f 1.10 a f 2.15. Muizen f 0.75 a f 1.35. Kleine f 0.40 a f 0.80 per zak, Slaboonen f 0.47 a f 0.69 per 1000 st. Bloemkool, le soort f 10.5o a f 14. 2e soort f 5.20 a f 7.30 per 100 st. Wortelen f 1.40 a f 3 per 100 bos. Zilvernep f 4.50 a f 4.80. ALKMAAR, 17 Juli 1910. Aangevoerd 9 Koeien en Ossen f 240 a f 310, 56 vette Kalveren f 45 a 117.50, per pond 0.80 a f 1,15, 49 nuchtere Kalveren f 8 a f 24, 354 Scha pen f 24 a f 27.50, 2 lammeren f 8 a f 13. 185 vette Varkens f 0.40 af 0.52 per KG., 8 magere id. f IS a f 32. I AMSTERDAM, 17 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 260 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. S2 a 36 ct., 2e kwal. 76 a 80 ct., 3e kwal. 48 a 73 ct. per KG.. 110 melk- en kalfkoelen f 195 a 1' 350 per stuk. 84 nuchtere kalveren f7 af 14, 24 schapen t 20 a f 25 per stuk, 452 vette varkens le kwal. 45 a, 47 ct., id. 2e en 3e kwal. 43 a 45 ct., Overz. en Geld. le kwal. 45 a 47ct., id. 2e en 3e kwal. 43 a 44 ct, per KG. Adverteutièn. Geboren: Anna, dochter van P BERKHOUWER. M. BERKHOUWER-de Boer. Dirkhorn, 16 Juli 1911. Heden overleed mijn geliefde Echtgenoot, de Heer P. Zwanenburg, in den ouderdom vau 73 jaien; ruim 51 jareD mocht ik met hem in den l Echt vereenigd zijn, T. ZWANENBURG-Broereen. i i H". Niedorp, 15 Juli 1911. Wordt gevraagd, een 1 Gevraagd; ongeveer 16 A 17 jaar om zoo spoedig mo- bij C. KOAIENj Veerweg, Anna Pan- gelijk in dienst te treden, bij Jb. Zander lowna. Middelweg, Heerhugowaard. - Geboren Cornelia, doohter van G. RUITENBURG en G. RUITEN BURG-Borst. Callanteoog, 16 Juli 1911. Heden Echtgenoote en overleed onze geliefde üoeder Wordt gevraagd, voor direct een Ondertrouwd: CORNELIS [MARTINUS KUIJLMAN en ANNA EGMOND. 12 Juli 1911. Jannetje Bruin, in den ouderdom van ruim 65 jaren. C. KLERK. M. KLERK. T. KLERK-Nieuwland. Dirksborn, 17 Juli 1911. Gevraagd een Dagmeisje of Dienstbode, b°ebwalmhëid^en goed "gedrag'krmnende K- KERKSER, D 4 Schagen. 1 AOW Wieringerwaard, gevraagd, bij K. BAKKER, Winkel. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Vrouw en Moeder Trijntje Breebaart, in den ouderdom van ruim 68 jaren. E. KLUIJVER. Haarlemmermeer, C. KLUIJVER Winkel, D. KLUIJVER. Haarlem, ALB. KLUIJVER. Winkel, A. KLUIJVER. Winkel, 17 Juli 1911. Gevraagd, een j P.G., uit den Boerenstand, van oDgeveer middelbaren leeftijd, om zoo spoedig Uit de hand te koop, een groote party mogelijk in dienst te treden. Br. fr. lët'ti A B C bur. v d blad.'J' ^7om hooiklampeD af te dekken, en voor Met 1 Augustus a.s. gevraagd, strooiïng, en een groote party liefst kunnende melken, bij Joh. Bakkeb liggende aan den harden weg bh* A. té Nieuwe Niedorp. KOS, K. TEN BOEKEL, Callantsoog. Door omstandigheden te Amsterdam is de verloting van de Villa „Itka" A. v. Twuijver, Schagen. Ondergeteekende maakt bij deze be kend, dat er bij hem informatie's zyn te verkrygen voor geneesmiddel tegen hetgeen heslist AFDOENDE werkt. P. KAAN Cz., Wieringen, 18 Juli 1911. Ondergeteekenden wenschen een cur sus te houden in Gez. Zeeman. Stationsweg no. 100, Schagen.

Schager Courant | 1911 | | pagina 3