- GD KI Opruiming:. Beleeningei]. iescle Bi Firma B. Mars Ea, lis Timmerlieden Belangrijke Prijsvermindering 4 Melkerfamilie s, TIIIIIM, KOËLBAS Co. H. H. Veehouders Mond- en klauwzeer. Dienstbode, West Friesche Paardenslagerij, Rookvleesth per stukje 15 et. p. pond. Prima Werst 39 el p pond. J. H. Schene. Brugwachter b o erenknecht Kapitaal: tvee millioen galden, te Breezand, r. De Motorboot Do voorzitter wijst er nogmaals op hoe onbillijk het zou zijn, vergoeding aan 1 en niet aan, beiden le ge%en. Als 2 personen, gelijke diensten pres teer en, gaat hat toch niet om ze ongelijk te betajen. Dit zou on- tevredenheid verwekken. Wil men, niet met 1 Jan. de uitkeering latten ingaan, laat deze dan met 1 Juli ingaan, doch schep geene bevoorrechting van den j een boven den, ander. De heer De Graaf stelt nu voor aan Hartog een gratificatie te verleen,en van f 15 voor éen jaar. Dam kan later weer worden gezien. Dc- heer Blankevoort verklaart zich te kunnen, ver- eenigen met het voorstel van B. en W. De heer Van Haaften wil een tegemoetkoming verleerden van f 15 vanaf 1 Juli. Eerder was hier éen. nu zijn er 2 agenten van politie. Er zal dus ver mindering van werkzaamheden zijn; hij kan niet aan nemen dat er zooveel is bijgekomen, dat zij samen meer te doen hebben dan voorheen éen. Hij acht het wel van waarde dat van de fiets gebruik wordt ge maakt en wil daarom toch iets bijdragen. De voorzitter merkt op dat voorheen naast de po- litio een afzonderlijke bode bestond. De werkzaamhe- den van bode, werden, reeds toen tusschen hen ver deeld. Voorzitter verzekert dat de diensten van bei den zeer noodig zijn, en wijst op het toezicht krach tens bouw- en woningverordening. Hij heeft hun een onderzoek der woningen opgedragen, doch wegens de vale werkzaamheden schiet dit slecht op. Voor de brandweer b.v. zijn vele dagen noodig geweest tot werving van vrijwilligers. Zoo zijn er telkens andere werkzaamheden, welke maken dat niet gezegd kan worden, dat de agenten, van politie bier een, gemakke- lijk leven hebben. De heer Van Haaften wil f 15 bijdragen en de rest van het onderhoud door hen doen, betalen; het genot en plezier dat zij er van hebben, is hun ook wat waard. Door die bijdrage met 1 Juli te doen in gaan vervalt het bezwaar om aan Rezel uit te keeren. De heer Blaa,uboer is er voor de gevraagde bijdrage aan Hartog te geven, doch niet aan Schouwstra, den tweeden, agent van politie. Deze heeft nog niet ge- vraagd, dus kam men vrij het te geven. I Voorzitter deelt mede de agenten met het voorstel van B. en W. op de hoogte te hebben gesteld, waar- door adresseeren van den 2en agent natuurlijk is teruggehouden; maar moet dan juist gewacht tot ge- vraagd wordt, mij dunkt dat goed regeeren meebrengt to geven wanneer het billijk is, en billijkheid bestaat hier. De heer Blaauboer verklaart zich er toch voor af te wachten, welke diensten door Schouwstra worden gepresteerd; blijkt dit goed te zijn, dan zou ook aan hem de bijdrage zijn uit te keeren. De voorzitter wijst er nog op boe onbillijk dit is, door onder het oog te brengen, dat indien geen bij drage aan Schouwstra wordt gegeven, en aan Hartog wel, Schouwstra met recht kan zeggen, bij het ver- richten van het werk, van zijn rijwiel geen gebruik te zullen maken. Blijkt de benoemde eventueel niet ge schikt voor de betrekking, dan mag geen traktement w orden ingehouden, doch zal ontslag moeten volgen. De heer Bakker zegt, vóór de bijdrage te zijn, wanneer dit in het belang der gemeente is. De heer De Mazure is voor het voorstel van B. en "W., doch zou het geen terugwerkende kracht willen toekennen. Een bedrag van f 25 acht hij wel noodig voor onderhoud, vooral als men bedenkt, dat na ver loop van tijd weder een nieuw wiel moet worden aan geschaft. Na nog enkele bespreking wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht. Het wordt verwor pen met 6 tegen 3 stemmen. V6or stemden de iiee- ren Blankevoort, Van Mullem en Waiboer. Het voorstel van den heer De Mazure, hierna het meest ver strekkende vorm hebbende, in stemming gebracht, wordt aangenomen, met alleen de heeren De Graaf en Van Haaften tegen. Gelezen wordt hierna een adres van. den Ponlpach- ter K. Keuris Az., waarin hij aan den Raad verzoekt, het recht tot heffing van veergelden voor het pont aan de Kooij, onderhands te mogen pachten, voor den tijd van drie jaren, ingaande 19 September a.s., tegen een maandelijksche pacht van f 25. Het Dag. Best. heeft geïnformeerd wat het pont aan, Weisteinde opbrengt. Dit blijkt f 451 per jaar te zijn, hetgeen hoogcr is dan vorige jaren. De tegenwoordige pachter is door zijn pensioen in staat meer dan anderen te geven. Boven dien heeft men zekerheid bij het pachten van het pont veer aaii West-Einde, huurder van het veerhuis, en wachter der sluis'aldaar te worden, hetgeen ook van invloed op den prijs kan zijn. Aan de Kooij is niet zooveel vervoer als aan Westeindo, zoodat het Dag. Best. meent, dat de prijs reeds zeer billijk is gere geld, en waar Keuris het pontveer zeer goed bedient en loffelijk onderhoudt, stellen B. en W. voor tot onder- handsche verpachting te besluiten. De heer Blankevoort meent, dat men te ver gaat, als aldus wordt beslotentegenover andere gemeenlenarcn, welke genegen zijn tot inschrijving, acht hij het onbil lijk. deze nu niet in de gelegenheid te stellen. Wat de capaciteiten van den tegenwoordigen pachter betreft, onderschrijft hij de meening van B. en W. De Voorzitter zegt, dat het gemeentebelang mede brengt. dat op een goede bediening wordt gelet. We hebben nü zekerheidi van die goede bediening en darr slechts kans daarop. De pachlprijs is waarschijnlijk, bij publieke inschrijving1 ook niet veel hooger, dus is ei- veel voor, overeenkomstig het voorstel te besluiten. De heer Blaauboer is er niet voor in 't algemeen zaken niet publiek te brengen. Dit bijzondere geval maakt voor hem evenwell uilzondering. De kans om niet goed te slagen, voor weinig meer opbrengst is hem te gevaarlijk. De heer Van Haaften wil wel onderhands verpachten, doch trachten een bedrag ad f 5 meer te vragen per maand, omdat naar zijn meening er heel wat vervoer is. Voorzitter wijst er op dat de pachter, van de veer gelden. een bestaan moet maken. Dagelijks moet hij nu al ongeveer f 1 ontvangen, alvorens iets voor zich te hebben, hetgeen hem al geen klein bedrag lijkt. Dan komen er nog kosten van lampen en vlaggen voor zijn rekening, waarvoor eerder f 25 per jaar vergoeding werd betaald. Na nog eenige deliberatie, wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen, met 6 legen 3 stemmen. Tegen stemden dc heeren Blanke voort, Van Haaften en De Mazure. Thans komt aan de orde het voorstel' van het Dag. Best., om tot oninbaarverklaring te besluiten van den aanslag in de belasting op do honden ad f 1.Wordt algemeen goedgevonden. De besteller van goederen van en naar het spoor wegstation, het vorig jaar, voor een proeftijd van éen jaar benoemd, zal met 1 Oclober buiten functie geraken. Hij verklaarde zich bereid de betrekking verder op dezelfde condities te verrichten, ai waar B. en W. een goede vervulling der betrekking kunnen constateeren, stellen zij den naad voor die benoeming tol wederop zegging te verlengen. Goedgevonden. De lantaarnopsteker voor de huurt „Veerburg" C. Groot, heeft als zoodanig ontslag gevraagd. De heer K. Smit heeft op de vraag van den Voorzatter ver klaard een eventuecle benoeming te zullen aannemen, waarom hij dezen ter benoeming voordraagt. Op zijn vragen, verkrijgt de heer Bakker van den Voorzitter inlichtingen, omtrent de instructie van den lantaarnopsteker, waarna de heer K. Smit wordt be noemd en aan C. Groot ontslag wordt verleend. Van den heer Jrn. Blaauboer is ontheffing gevraagd van art. 42 en art. 44 der Bouw- en Woningverordening dezer gemeente, voor het stichten van een woning. Dit betreft het maken van een trasraam en fundeoring. In de behoefte daaraan wordt voorzien door een be tonnen plating. De Gezondheidscommissie adviseert wel ontheffing betreffende de voorschriften voor fundeerin gen te verleenen, doch voor hel trasraam niet. De Voorzitter licht toe dat blijkbaar in de aan vrage een vergissing is gemaakt, daar hem bij informatie bleek dat het trasraam wel zou worden aangebracht, waarom wordt voorgesteld overeenkomstig advies der Gezondheidscommissie te besluiten. Met onthouding van den heer Blaauboer. broeder van den aanvrager, wordt j dit algemeen goedgevonden. j Ook door den heer Van Haaften is ontheffing gevraagd bij verbouwing. Een gedeelte van zijn huis wil hij I als keuken inrichten, doch kan dan geen grooter vloer- hoogte krijgen dan 10 c.M.. een kamerhoogte van 2 50 M. en een oppervlakte van vertrek van 13.33 v.M., welke afmetingen allen te klein zijn. De Gezondheids commissie adviseert gunstig en Burg. en Weth. stellen voor overeenkomstig verzoek te besluiten, hetgeen ge schiedt. De heer Schouwstra wordt hierna benoemd met al gemeene stemmen tot bode. Bij de rondvraag vraagt de heer Blanke voort, wan neer is te verwachten dat een voorstel! komt, waarbij de bezwarende bepaling betreffende de breede postjes naar woningen, wordt gewijzigd. De Voorzitter zegt reeds geruimen tijd een wijziging van de Bouw- en Woningverordening in voorbereiding te hebben, doch daarmede nog niet gereed te zijn. Het advies van den gemeente-opzichter blijft zeer lang uit, door diens drukke werkzaamheden in andere betrek king. In het begin toen de gemeente-opzichter wel tijd had, was door Vporzitter geen tijd beschikbaar. Het punt is daarom nog niet vergeten en zul zeer zeker worden doorgezet, zoodia de gelegenheid zich voor doet. Hierna volgt sluiting der vergadering. SINT PANKRAS. I Bij de herstemming op 18 Juli tusschen de heeren C. Groen en H. Nol, werden 62 stemmen ultgebrach| van welke er 4 van onwaarde waren. De heer H. Nol werd verkozen mot 37 stemmen, terwijl de heer C. Groen er 21 bekwam. WIERINGEN. De Ansjovisvangst waarop veler verwachting waa gevestigd, is ook hier ter plaatse tegengevallen en heeft slechts een middelmatig verloop gehad. In het geheel zijn hier ingelegen 1132 ankers, bevattende ongeveer 2400 stuks visch elk, terwijl de gemiddelde prijs was f 12.41 per 1000 stuks. Als men echter de totale aan breng nagaat, heeft Wieringen wel zijn deel gehad. In het geheel zijn 18000 ankers mooi soort opgeleverd. Sedert 28 April 1911 zijn verzonden circa 5500 ankers, terwijl de voorraad op heden bestaat uit circa 24380 ankers, waarvan circa 4160 ankers in het binnenland. Hierby zijn 14300 ankers 191 Ier, 2650 ankers 1910er, 7250 ankers 1909er. ZUIDSCHARW OUDE. Bij de gisteren te Zuidscharwoude gehouden herstemr ining voor 3 leden van den gemeenteraad, verkreeg de lieer T. Kostelijk Tz. 147, de heer P. Molenaar 131.- de heer J. Stat 136 stemmen; alle 3 aflr. liberaal voorts verkregen de heerenTh. dc Goede, kath., K. Zeeman, soc.-d. en P. van Zoonen, soc.-d., resp. 87, 6-3 en 3 stemmen. De laalsle liad zijn candidatuur inge trokken. De 3 aftredenden zijn dus herkozen. GEEN HOOP MEER. De draaihartigheid in de bloemkool heeft aan den Langedijk reeds zulke afmetingen aangenomen, dat de hoop op een winstgevende opbrengst al reeds vervlo gen is. HET SPOORWEGONGELUK TE MUHLMEIM. Berlijn, 18 Juli. Terwijl de Lokal Anz. meldt dat men van ambtelijke zijde nog geen vaststaand oordeel heeft over het spoorwegongeluk te Mühlheim, schrijft do Voss. Zedt. dat dit stellig Is te wijten aan de reusachtige snelheid waarmede de machinist Platten gereden heeft De snelheidsmeter wees 130 KM. per uur aan, ter* wijl alle machinisten te Bazel het bevel hadden ont vangen op de bewuste plek, waar reparaties werden verricht 20 KM. per uur te rijden. Platten, is gevan gen genomen. Hij zegt dat de rem weigerde. OVERSTROOMING. New-York, 18 Juli. Een telegram uit Manilla meldt, dat anderhalf millioen schade is toegebracht door overstrooming en typhoon op het eiland Lucon. De tabaksprovincies (in het Noorden aan de Cagarjan rivier) zijn afgesloten. KAASMARKT. Aangevoerd 2 stapels fabriekskaas, hoogste prijs f 30.50; 25 stapels boerenkaas, hoogste prijs f 32. Totaal gewicht 6024 KG. MOND- EN KLAUWZEER. "Was onze kermis al met druk, ook de lust om op reis te gaan schijnt dit jaar niet groot. Met den plei- ziertrein naar Den Haag en Scheveningen vertrokken heden van het station alhier slechts 4 reizigers 3de en 12 2de klasse. Advertentie n. Geboren: Grietje, dochter van J. S. KUIPER T. KUIPER—ten Bokkel. Barsingerhorn, 18 Juli 1911. Algemeene kennisgeving. Ondertrouw d: CORNELIS MARTINUS KUIJLMAN en ANNA EGMOND. Weoep, 12 Juli 19u Wieringerwaard, Heden overleed, na een zeer kortstondig lijden, ons innig geliefd dochtertje en zusje Catharina Anna in den jeugdigen leeftijd van 11 jaar en ruim twee maanden. Haar diepbedroefde moeder, broer en zusje, T. BORST M. GOVERS A, C. GO VERS. Landsmeer, 18 Juli 1911. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Vrouw en Moeder Trijntje Breebaart, in den ouderdom van ruim 68 jaren. E. KLU1JVER. Haarlemmermeer, C. KLUIJVER Winkel, D. KLUIJVER. Haarlem, ALB. KLUIJVER. Winkel, A. KLUIJVER. Winkel, 17 Juli 1911. Met deze betuigen wij onzen welge- meenden dank' aan famihe, vrienden en buren voor de vele blijken van belang stelling bij gelegenheid onzer 35-jarige Echtvereeniging ondervonden. P. MULDER Jz. en Eohtgenoote. Wieringen, Juli 1911. gevraagd, bij K. BAKKER, Winkel. Gevraagd wegens gevorderd seizoen, van de nog voor radige bij C. KOMEN, Veer weg, Anna Pau- lowna. Te huur gevraagd door jong energiek arbeider. Pr. brieven onder Ietter A, bur. dezer courant. Gevraagd: met eigen gezin 3040 en 50 koeien te kunnen melken, 2 direct en 2 tegen November aanstaande Franco brieven aan K. GROEN, Griethausener Molkerei bij Cleve, Duitsch- land. 5 ■o CS CA 03 E CO Het juiste en meest gesorteerde adres, van alle soorten JapongarneeringCeintuursGespenplooi- seis, Handschoenen enz. Geregelde aanvulling van 'f nieuwste. Depot van Palthe's-Chem. beroemde Ververij le Almelo. Beleefd aanbevelend. Mejuff. N. KOOT—JONGKEES, Hoogzijde Schagen. =3 O. CD CD "1 as Hf as CA CD Dankbetuiging. Bij deze betuig ik mijn hartelijken dank aan allen die belangstelling be toonden, ter gelegenheid van mijn 40- jarig jubileum. P. WINK, in manufacturen. Dirkskorn, Juli 1911. Gedurende de maand Juli, uitverkoop van te Schagen. Kapitaal f 400,000. Beheerende Vennooten. P. TIMMERMAN Dz. A. HALFF. K. E. NUMAN. F. J. B. MIDDELHOFF Hoofdelyk voor het geheel aansprakelijk. Noemt gelden a deposito tegen een rente bij het deponeeren vast te stellen. Ver strekt voorschotten en opent rekening courant op billijke voorwaarden. Plaatst gelden op hypotheek. Koopt en verkoopt j effecten. verzilvert coupons. Koopt en verkoopt vreemd bankpapier en muntspeciën I Fourneert chèques op alle bankplaatsen, Verhuurt loketten in haar brand- etain brsakvrye kluis tegen matige vergoeding.. Het kantoor is geopend lederen werkdag des voormiddags van 9—12 uur, des Donder dags van 8y21 uur. Ondergeteekende maakt bij deze be kend, dat er bij hem informatie's zijn te verkrijgen voor geneesmiddel tegen hetgeen beslist AFDOENDE werkt. P. KAAN Cz., Wieringen, 18 Juli 1911. Gevraagd een Dagmeisje of Dienstbode, bij K. KERKMEER, Laan D 4 Schagen. Wordt gevraagd, een ongeveer 16 h 17 jaar om zoo spoedig mo gelijk in dienst te treden, bij Jb. Zander Middelweg, Heerhugowaard. Wordt gevraagd, voor direct een JU loon f 6.per week. Getuigenis van bekwaamheid en goed gedrag kunnende overleggen aan de bakkerij „DE KOORN- SCHOOF", Hippolytushoef, cWieringen Molenstraat Schagen Levering van uitsluitend 1ste kwaliteit Paardenvleescb Machiniaal gesneden 10 cent per ons. Aanbevelend N. Th. GROOT. tegen zeer lage prijzen. ONDER DE FIRMA Van der Stok, Kaan Co. gevestigd te NIEUWE KIEDORP. Directeuren: H. J. K. v. d STEEN. J. BREEBAART Kz. P. DONKER Jr. C. HARINGHUIZEN J. VAN DER STOK. De Vennootschap „Noord-Holland se h e Bank" neemt gelden in Depót tegen een rente, by overeenkomst vast te stellen. Plaatst gelden onder borgtocht, op hypo theek, belast zich met In- en Verkoop van EFFECTEN, COUPONS enz. tot de hoogste koersen, en verder met alles, wat tot den werkkring van de Vennootschap kan gerekend worden te behooren. Het kantoor wordt gehouden lederen Donderdag by den Heer W. ROGGEVEEN Cz. te SchageD, van 10—12 uur, en iederen Zaterdag, by den Heer H. KROON Pzn Café „Witte Engel", te Hoorn. Kassiers en Effectenkantoor, Sollicitanten naar de betrekking van in den Speketerpolder, waaraan ver- bonden is eene jaarwedde van f 20. benevens vrije woning, worden verzocht zich vóór 1 Augustus a s. schriftelijk aan te melden bij den Voorzitter van de banne Harenkarspel, den heer J. SWAN te Dirkshorn. Er biedt zich aaneen jonge die goed kau melken. Inlichtingen bur. van dit blai. BARSINGERHORN. Bij genoegzame deelneming zal hier in den a.s. Winter een landbouwcursus worden gehouden. Zij, die daarvan gebruik wenschen te maken, moeten zich vóór 13 Aug. aanmelden bij ondergeteekende. Het onderwijs is gratis K. Schoorl, Gtdipl. Landbouwonderwijzer. Üoord-Hollandsch Landbouwcrediet. waarvan geplaatst en volgestortf 1.500.00 Credteten, deposito, eHeoten en ooupons, beleeningen en pro- Ion gatiën, verder alle werkzaamheden, tot het kassiersvak behoorende. Het kantoor van den heer W. Vader Dz, Correspondent voor Schagen en Omstreken, Telefoon No. 19, wordt gehouden aan de Laan aldaar, iederen werkdag van des voormiddags 9 tot 's nam. 1 uur. De Directeur J. F* MOENS. Maandag 24 Juli a.s., des namiddags 2 uur, om prijs, premiën en troostprijzen, voor paarden uit den Polder die nog geen hoofdprijs hebben gewonnen. Aangifte en loting om 1 uur, in het lokaal van den heer Jonker aldaar. De draverij zal door de muziek vau de Harmonie worden opgeluisterd. „Maria-Anna" vertrekt op Zondag 23 Juli a,s., 's namiddags om 3 uur van Wieringen. P. Kaan Cz. Wieringen, 20 Juli 1911.

Schager Courant | 1911 | | pagina 3