niémand. DE GELDWISSELAARS IN DEN TEMPEL. trokken zal. Ook van Fransche zijde schijnt men.mot een nega- Aan do Zierikzeesclie Nieuwsbode wordt d.d. 2 7 tlef resultaat van de thans gevoerde onderhandelin- :Juli uit St. Maartensdijk het volgend stichtelijk ver haal geschreven: gen. die reeds een, maand duren eh nog 'niet eens in do hoofdkwestie eenigermato tot een tastbaar resul- Govuld was gisteravond de zaal van den heer De taat geleid hebben, rekening te houden. Er wordt ten- Rultor met belanghebbenden, belangstellenden, nieuws glerigen, besturen, leden van corporatiën, enz. Bijna Alles wat Eerwaardig, Achtba.ar en Edel genoemd .wordt in de gemeente was daar bijeen, 't Was éen van die groote avonden voor onze gemeente, die aan sommigen geld in den zak doet vloeien, doch aan anderen er uit. 't Was de dag der verpachting van de landerijen, hehoorende aan de Ned. Herv. Kerk alhier. Onge veer 38 HA. bouw- en weiland, verdeeld over 49 peh- ceelen, kwamen onder den hamer. Er werden percee- len toegewezen, en wel de meeste, tegen bestuurs- taxatie, 28 a f 30, doch er werden ook perceeleu verpacht voor in de f 40, in de f 50, in de f 60, in de f 70, in de f 80, in de t' 90, ja zelfs een per ceeltje voor f 100; alles per bloolsch gemot en voor den tijd van 7 jaren,- Enkele dier hooge prijzen spro ten voort uit do verklaarbare zucht naar het recht van gebruik van een stukje grond, andere booge' prij zen dankt het kerkbestuur aan het uitvechten van veeten, 't zij van ouderen of van jongeren datum. De zaak zelve vorderde, wat de tijdduur betreft, een boerenavoiul; de nabetrachting een heerenavond. Meermalen, wanneer wij uit <le verte dit bedrijf aan schouwden. werd in ons de gedachte levendig, waartoe de kerk op zoo'n ötvond wei aanleiding geelt cn oor zaak van is. Die kerk, welke hier ter plaatse wedijvert met de beste onder hare zusteren, om de zuiverste snaren van do ware Gereformeerde belijdenis op hare harp Ic spannen, die alles weert, wat maar haar in zicht maar eonigszins de afdwaling zou kunnen bevor deren. Wij dachten zoo: zouden de eerste haror be dienaren. 'die daarmede aanzaten aan de tafels, wé&r de wijn bij bekers vol vloeide en aanleiding gif tot tooneelen. die wij liever maar niet beschrijven willen, met een lichte huivering overvallen zijn, wanneer zij terugdachten aan hun aanzitten nog kortgeleden in het Godsgcljouw, waar ook de drinkbeker werd rondgediend. Zou. zoo dachten wij, bij sommigen hunner het be sef niet eeniger mate levendig worden, dat ook hier reformatie van het aloude gebruik een Gode welge vallig werk kon zijn. En onze herinnering voerde ons daarbij terug naar de tijden der Kerkvorsten, die even eens uil de opgehaalde penningen der kleine luiden, zich aan feestelijkheden overgaven, als waarover Lu- ther e,. a. zich schaamden. Vervuld van deze gedachten keerden wij huiswaarts en ter ruste om omstreeks hel middernachtelijk uur uit onze eerste sluimering gewekt le worden door een gezelschap vroolijke nabetrachters. 't welk in ronde dans onder de verheffende melodie van: „Wc gaan no« niet naar huis, nog lange niet afgewisseld met Sjareï, Sjarel..." nog eenigen tijd de blijde stemming van den Kerkvcrpachtingsavond er in trachtte te hou den. Callantsoog. Alhier is Donderdag j.1. bij strandpaal 12 gevonden het lijk van een man. dat reeds in verren staat van ontbinding verkeerde. Hel lijk was geheel naakt, van middelmatige lengte, had blond haar, dik rond gezicht, zonder snor of baard. De man is zeer waarschijnlijk bij het baden in zee verdronken en had een blauw gestreept zwembroekje aan met witte bandjes. Het lijk op de Algemcene Begraafplaats alhier ter aarde be steld. De man is naar schatting 25 a 26 jaar. Calluntsoog. De proeftocht met de reddingboot zal met. zooals eerder gemeld was, a.s. Zondag om 9 uur, maar om 12 uur aanvangen. CALLANTSOOG. De vacantie aan de Openbare School alhier zal a.s. Maandag geëindigd zijn. Maandag zal weer onderwijs ge- eeven worden. Voorlaan zullen de schooltijden gcliou- Sen worden, voorwiddags van half negen tot half twaalf en namiddags van éen tot drie uur. NEDERLAND EN PORTUGAL. Door de Portugeezen is Nederlaiidsc.il grondgebied op Timor geschonden. De Portugeezen hebben het Nederlandsche grondge bied geschonden, daarop troepen gelegerd en ben- tings opgericht. En dat niet op éen maar op verschi - lende plaatsen. De voor dat. doel van Dilly naai Oei- Icoessi gezonden troepen, zijn door den (Portugee- schen) gouverneur Filomen de Camara persoonlijk derwaarts overgebracht. Er kan dus geen twijfel aan bestaan of de schending der grenzen is bepaald op bevel van de Portugeesche autoriteiten geschied indien de feiten zich aldus hebben voorgedaan, waaraan wel niet te twijfelen valt, zoo staan wij hier voor een hoogst ernstig feit, dat wel tot de neo- d'ge haken en oogen aanleiding zal geven. Een krach tig optreden van Nederland wordt reeds van verschi. lende zijden geëischt. DE INTERNATIONALE ZEELIEDENSTAKING. In overleg met den samensteller van de benuddeluigs- commissie, den heer 1). Beerends, cn het bestuur van den Al". Ned. Zeemansbond, en voornamelijk naar aanleiding van de ïncdedeeling der readers aan de Pers va-strekt omtrent het niet aanvaarden eener bemidde- Inig. werd gistermiddag een vergadering belegd, waarin een aantal' bestuurders van den Zeemansbond, de heer D. Beerends en eeltige andere genoodigden zullen over leggen welke stappen nu gedaan kunnen worden om het conflict t- daen beëindigen. Gemengd Nieuws. minste in de Temps en andere Fransche. bladen, dia met de regeering in betrekking staan, reeds stem ming gemaakt voor een internationale conferentie. De Fransche regeering heeft echter den wensch hiertoe in Berlijn nog niet kenbaar gemaakt. Om het gezegde nog eens samen te vatten: da onderhandelingen worden, voortgezet; maar zij zijn nog niet ver gekomen. De National-Zeitung meldt in verband met deze berichten: Uit diplomatieke bron wordt ons beves tigd, dat thans inderdaad een zeer betreurenswaar dige stremming, in de onderhandelingen over de schadevergoeding in Marokko op te merken valt. Er wordt aan toegevoegd, dat de staatssecretaris von Kiderlen-Wachter, die zich overigens in 't volle vertrouwen en den steun van den rijkskanselier ver heugt, niet van zins is dit voor Duitschland zoo ge wichtige oogenblik van den eenmaal ingeslagen en juist gebleken weg af te wijken. Von Kiderlen-Wach ter zou eerder zijn eigen persoon, dan de groote nationale belangen, waarvoor hij thans optreedt, op offeren. Men hoopt, dat het in dit ernstige oogenblik niet zal komen tot een geschil tusschen de persoon lijkheden. die den doorslag geven voor de leiding van de rijkspolitiek. Het gerucht, dat in diplomatieke en financiëele kringen is verspreidd, dat keizer Wil helm over vou Kiderlen-Wachter heen aan Cambou bepaalde toezeggingen, zou hebben gedaan, die thans den staatssecretaris van buitenlandsche zaken liet ver der leiden, van de onderhandelingen bemoeilijken, word't als een verdichtsel, ja als iets onzinnigs ge brandmerkt,- In verband ook met de Marokkaansche kwestie ontvangt het Berliner Tageblatt het volgende tele gram uit Gastein: De rijkskanselier, die binnen eenige dagen in Gastein zou aankomen, heeft zijn kamers in het hotel Germania afbesteld, daar de reis voorloopig onmogelijk geworden is. Het Ber liner Tageblatt zegt echter, dat men hieruit geen ongunstige gevolgtrekkingen mag maken. Naar het blad verneemt, waren de onderhandelingen aan het einde van de vorige week weder op het doode punt gekomen, daar een overeenkomst op de door beide partijen gekozen grondslagen niet mogelijk scheen. Sedert Maandag echter zijn deze grondslagen ver anderd. Men moet echter altijd rekening houden met de mogelijkheid, dat er voor het einde van de on derhandelingen nog minder «.gunstige wendingen kun nen intreden, maar niet onmogelijk schijnt het toch, dat de rijkskanselier zijn reis uitgesteld heeft om het einde der onderhandelingen, dat niet ver af schijnt te liggen, hier af te wachten. Men ziet, dat de mededeelingen van het Berliner Tageblatt ongeveer overeenstemmen met de bijzon derheden, die ik (correspondent) hedenmiddag (zie hierboven,) seinde. Voor de juistheid van deze mede deelingen kan ik tegenover de Neue Preusische Kor- respondenz en de National-Zeitung .instaan- De ver klaringen in de National-Zeitung bevatten dan, ook een inwendige tegenspraak. Als de Keizer en de rijks kanselier met Kiderlen-Wachter eensgezind zijn, dan bestaat er geen reden, waarom deze af zal treden. De zin: „dat hij eerder zijn eigen persoon dan de groote nationale belangen waarvoor hij thans optreedt, zal opofferen", is volkomen onlogisch-,- waar de kanse lier niet tot grooter tegemoetkoming bereid is. Als deze berichten dus werkelijk uit goed ingelicht© bronnen voortkomen, kan men er zeker van zajn, dat de hoogste instantie in deze zaak, hl. de Kei zer, van een andere meening is dan Kiderlen-Wach ter. Op de waarschijnlijkheid' hiervan heb ik in mijn telegram van hedenmiddag reeds gezinspeeld. Als Kiderleu nu werkelijk met zijn aftreden dreigt, zou dit ten gevolge en misschien ook wel ten doel kun nen hebben, dat hij daarmee de geheele Duitsche pers, voor zoover zij maar eenigszius nationalistisch gezind is, in beweging brengt tegen de „zwakke" politiek van de opperste regeering. Hedenmorgen maakte de Deutsche Tageszeitung, die zich in deze zaak tot nog toe kalm gehouden heeft, reeds alarm tegen een mogelijk verhinderen van de eischen van Duitschland en zij zal in deze vele medestanders vinden. Zelfs al zal het meest vredelievende element in de regoering de overhand houden, gaan wij waarschijnlijk toch "eèn spannende phase in de Duitsche politiek tegemoet. PARIJS, 3 Aug. De minister-president en de mi nister van Buitenlandsche Zaken hieljleifc heden een langdurige conferentie over de FtanscljSöüitSche onder handelingen. De onderhandelingen hebben een normaal "verloop. LONDEN, 3 Aug. Men hecht geen groote waarde aan de optimistische berichten, die aan zekere dagbla den uit Berlijn worden, gezonden, daar de eischen van Duitschland nog steeds buitensporig zijn. (Dit Reuter-telegram, dat geheel 't karakter draagt van een, officieuze qiededeeling, bevestigt dé geruch ten, dat het Marokkaansch conflict wederom een ern stiger stadium is ingetreden, zegt de Tel.) Als vervolg op bovenstaande berichten kan ïiog worden medegedeeld, dat in de besprekingen tus schen Cambon en Kiderlen-Wachter een overeenstem- en koken, ming over het principiëele standpunt is verkregen.' De uitwerking eener regeling in details zal nog nauwgezette overweging vereischen. Op het oogenblik zijn bij de quaestie betrokken rijksdepartementen biermede bezig. Het resultaat van deze overweging zal dan door den Rijkskanselier aan het oordeel van den Keizer worden onderworpen. fi Met stelt dit resultaat op naam van den Keizer, die vóór alles den vrede schijnt te wenschen. Enkele Duitsche bladen zijn gewoonweg woedend. De Alldeutsehe Post schrijft onder den titel „Krise und Rückzug" een vlijmend-scherp artikel direct 4e- gtn den keizer. Het blad zegt: Duitschland krabbelt terug, en spreekt van groote schande voor Duitsch van de Telegraaf, maar liet dit na, veraiits de nieuwe ontdekking van goud, in, een Engelsch blad vermeld, echt waar heet te zijn, hoewel gedaan op een, plaats, waar geen sterveling het kan uithouden. Namelijk op een eilandengroep in de Noordelijke IJszee, Spitsber gen genaamd, in, 1594 het eerst ontdekt door onze zeevaarders Barendszoon, Heemskerk en Rijp. En do bewoners van, het dorpje Darcy in, Essex, die door deze vondst milllonairs zullen worden. De zaak is deze: In dat dorpje woont een ontdekkingsreiziger, Mans- field geheeteu, die om de een of andere reden ver moedde, dat het zand van Spitsbergen goud bevat. De dokter van dat dorp maakte ieder jaar een reis naar het hooge Noorden en bij zijn laatste reis ver zocht mr. Mansfield hem, wat zand van Spitsbergen mee te nemen. Wat gebeurde. Mr. Mansfield onderzocht het zand en jawel, er zat goud in. Hij hield, heel verstandig, zijn mond, maar moest toch hulp hebben, om de zaak verder te onderzoeken. En zijn ontdekking enkel ten goede willende laten komen aan zijn mede-dorpelin gen, richte hij stillekens met den dokter, d-rn dominee en andere geldbezlttende bewoners van Darcy een syn dicaat op, om Spitsbregen verder te exploreeren. Met hun drieën gingen zij er heen: Mansfield le verde de technische kennis, dr. Salter medische zor gen en de dominee hield den moed er in. Maar, drommel, een stuk of wat Amerikaansche globe-trot- ters schenen lont te hebben geroken, werden ook snuf felende in het zand op Spitsbergen aangetroffen. Doch mr. Masnfield was hen voor geweest, en wet maken de van het spreekwoord, dat de eerstkomende, 't eerst mag malen, wapende hij wat inboorlingen om zijn recht op de ontdekte goudstreek te handhaven. Het syndicaat; van Darcy zond nu een schip naar Spitsbergen, om 'het ontdekte edele metaal te halen. En al de bewoners van dat dorp zien, dat spreekt van zelf, reikhalzend uit naar „hun kiel met goud be- la&u." Jammer genoeg vertelt de Star er niet bij, of het sop de kool waard is. Anders gezegd: of het zand van Spitsbergen genoeg goud bevat, om er een koude en dure reis voor te maken. Maar laten we dit hopen, voor de bewoners van Darcy, die al vast in den, zevenden, hemel zweven. Trouwens er is nog goud genoeg in de wereld. Zondag sprak ik een Rus, die een goudmijn in Sibe rië te koop heeft, en mij zeide, dat er aldaar voor goudzoekers nog een ruim veld braak ligt Indien Siberië dichter bij honk lag, ging ik er even heen. Want uw Londensche correspondent is net ais an dere menschen, die Gretchen gelijk geven, dat „am Gelde hangt doch alles." DE WETTEN DES ECHTGENOOTS. Dezer dagen is voor de rechtbank te Parijs een komisch geval behandeld; het betrof een scheidings proces enbracht een der vreemdste vormen aan het licht, waarin, het huwelijksleven zich ooit heeft voorgedaan. De heer des huizes was een flink ambtenaar, die zijn bureau keurig in orde hield en wiens bureau cratisch, hart met snellere slagen joeg, wanneer ak ten en, andere waardevolle papieren zich ophoopten in zijn studeervertrek, op tafels, op stoelen, op den, vloer! Ea Mevrouw, voor wie de kamer van Mijn heer >pntoegankelijk was geworden, omdat zij met lieve vrouwenhandjes wou rangschikken en ordenen, waar wanorde gewenscht bleek en omdat zij voorzien was van stofdoek en plumeau, mevrouw, die haar man zelden zag, hield zich in haar vrijen tijd bezig met fraaie en nuttige handwerken, waarmee zij haar salón versierde. 's 'Morgens ging mijnheer naar zijn bureau en me- sloot de oproermakers in, die woedend eis ch ten vrij gelaten le worden. De soldaten werden met steenen geworpen en be- leeidigd. Dc oproerlingen wierpen zich op de ijzeren poorten van ide Cortes, en slaagden er in de kettin gen van een poort te verbreken. Meer troepen ruk ten op onder een regen van steenenhet oproer ging onderwijl door tot 3 uur 's nachts, toen veertig ge- Aungencn, waaronder een vrouw, naar de gevangenis werden gevoerd door een geleide van 100 man infan terie en 100 man cavalerie. Andere afdeclingen cavalerie hielden toen een chargs op de menigte en va-spreidde die, verscheidene sol daten zijn gewond. DE KETELONTPLOFFING TE HAMBURG. De ontploffing, die op de hardsteenfabriek va* Wulff, Stabenow en Co. .te Hinschenfelde, onder den rook van Hamburg plaats had en waaromtrent reedt? een en ander is medegedeeld, eischte in het geheel 3 dooden, 3 zwaar- en 10 lichtgewonden. Volgens de tot dusverre gangbare meening is het ongeluk veroorzaakt doordat een met 15,000 op rol wagens staande steenen gevulde hardingsketel van 25,000 kilo gewicht uit elkaar sprong. De door pa tentsluiting op den ketel bevestigde en door flensen vastgezette deksel van 1000 kilo zwaarte vloog door het dak heen naar de overzijde van de straat en vernielde daar den voorgevel van een particulier huis. De ketel zelf vloog een tegenovergestelden kant uit en kwam in een zandkuil terecht. De ramp had juist plaats, toen de anders druk begane straat, waaraan, de fabriek staat, iets rustiger was. Geluk kig, daar anders het aantal slachtoffers stellig nog veel grooter zou zijn geweest. Een, wielrijder, die juist tijdens de ontploffing op straat voorbijreed, werd door den, met ontzettende kracht voortgesiingérden, keteldéksel zoodanig getrof fen, dat hem het hoofd als mét een valbijl van de romp werd gescheiden. In de fabriek zelve werden 2 arbeiders op slag gedood. Onder de puinhoopen werden nog 4 zwaar- en. 3 lichtgewonde arbeiders gevonden, maar het is niet onmogelijk, dat er zich nog meer slachtoffers onder de ingestorte muren, bevinden. De ontploffing had met zooveel geweld plaats, dat in een straal van ruim 100 meter zware stukken ijzer en mansdikke balken werden gevonden,. Zware boomer werden door den luchtdruk als riethalmen, geknakt. De vrouw van den fabriekseigenaar Röpes, die in den tuin zat, ontsnapte als door een wonder aan den dood. Zij zat achter twee dikke boomen, die door den enormen luchtdruk werden omgeworpen. WAT SOMMIGE AVIATEURS DIT JAAR GEWON NEN HEBBEN. Aardig is het eens na te gaan, hoeveel de meest bekende Fransche -aviateurs dit jaar gewonnen heb ben. Verscheidene vliegwedstrijden zijn bovendien nog in 't zicht Boven aan staat Beaumont met 511,660 francs, dan Vódiïnes totaal 200,000 francs. Garros150.000 francs. Vidarl100.000 francs. DE STAKING IN ENGELAND. De stakingen aan de Theems laten zich ernstig aanzie* en breiden zich nog voortdurend uit. zoodat het aan tal stakers thans op 25,000 geschat wordt, niettegenstaan de dc Kamer van Koophandel' te Londen met haar be middelend optreden is voortgegaan. Dc leiders der sta kers maken intusschen bekend, dat men de algemeene staking zaL beginnen, als dan nog geen regeling zat zijn verkregen. De slaking yan het trampersoneel te Leeds is al ge- vróuw naar de keuken, 's avonds trok mijnheer zich ci'jdiëd; gisteren is jict werk hervat. terug in zijn studeervertrek en zat mevrouw in den salon. Acht jaar lang duurde dit rustige, maar eentonige huwelijksleven. Tot eens op een dag het hoofd des gezins het kloek besluit nam, om zijn huishouding geheel te veranderen. Bekoord door akten, vonnissen, beslui ten enz., besloot hij om ook thuis manifesten uit te vaardigen. Daar hij geen vriend van, veel woorden was, besloot hij alles schriftelijk af te doen. En op een mooien herfstmorgen verraste hij zijn liefhebbend vrouwtje met ©en manuscript, dat aldus begon: „Om redenen, die ik desgewenselit openbaar maken zal, heb ik het vólgende besloten"; dan kwamen de artikelen, volgens welfce het huwelijksleven van den bureau- de vrouw man ïerweet, dien moord craat geregeld werd. - De staking der machineworkers 1e Manchester daar entegen breidt zich nog steeds uit en omvat thans 17.000 man. Slechts enkele firma's troffen een re geling. waarbij zij de eischen der machinewerkesrs inwilligden. De bootwerkers te Grangemouth dreigen weer met slaking. bijaldien de werkgevers nief-aangesloten werklieden in dienst nemen. PER TELEGRAAF. NA 10 JAAR. Tien jaar geleden werd te Wapsarvcen can mail vermoord, wiens lijk nimmer gevonden werd. Ook da dader werd niet opgespoord. Het. echtpaar Bruinewold te Wapsorvoen, dat inder tijd van, den, moord verdacht werd, kreeg gisteren ru- gepleegd te hebben. Beiden zijn thans in hechtenis genomen en naar Assen overgebracht. Het geraamte van het lijk Is thans in den grond gevonden, op 20 meter afstand van het huis van het echtpaar Bruinewold. MAROKKO. Over Marokko weer de meest verschillende berich ten. De particuliere correspondent van de N. R. Ct. seint aan zijn blad: Ik kan mededeelen dat in den stand der Marok kaansche kwestie sedert het onderhoud des Keizers met den rijkskanselier en, Kiderlen-Wachter in Swine- land en een diepen nationalen smaad. Vast staat het, munde een wending ten goede is ingetreden. Op het zoo mort het blad, dat er een zwenking heeft plzp.}*. bezoeken op Zondag en in den laatsten tijd sloten einde der vorige week hadden de moeilijkheden hun gevonden, een diep-insnijden'de verandering in"5e 3e dekreten gewoonlijk met den klinkenden zin: hoogtepunt bereikt. De besprekingen te Berlijn, ston- te volgen politiek. Met groote emphase schrijft het den stil, omldat zij bij het standpunt, dat de Duit- hlad, dat von Kiderlen en de. rijkskanselier beiden sche en de Fransche regeering toen innamen, als hun, ontslag zullen nemen. liet blad schimpt verder nutteloos moesten beschouwd worden, i op ongelooflijken toon tegen keizer Wilhelm en diens Men mag, in tegenspraak met zekere <n Berlijn- vredelievende bedoelingen, noemt hem als sommige sche regeer'ingskringeu in omloop zijnde verhalen, Fn.nsche bladen, „Guillaume le timide, le yaleureux aannemen dat de Keizer op deze wending een gun- patron". Wilhelm de bevreesde, de dappere meester, stigen invloed heeft uitgeoefend. Vast staat dat ook die bij zijn terugkomst onmiddellijk vrede tot eiken Bethmann Hollweg zich voor een vreedzaam verloop prijs liet blazen. der kwestie in Swinemünde zeer verdienstelijk heeft i Ook andere Duitsche bladen veroordeéien scherp de gemaakt. Thans zijn de onderhandelingen weder ge- houding van Keizer Wilhelm., opend op een grondslag, die uitzicht biedt op een j Uit Parijs wordt het volgende gemeld: spoedige overeenkomst. Hierbij zij opgemerkt dat i In den loop der ondei handelingen over Marokko niet alleen Duitschland iets van zijn onaannemelijke msschen Frankrijk en Duitschland heeft zich geen eischen heeft laten vallen, maar ook Frankrijk zich niéuw feit voorgedaan. zeer tegemoetkomend heeft betoond. 1 Naar het schijnt, is er eenige kans op verbetering Aan de Neue Preusische Korrespondenz wordt door van den toestand daar Duitschland terug is gekomen haar diplomatieken medewerker geschreven,: De on- vao de opvatting, dat zijn eerste eischen gehandhaafd derhandelingen tusschen Kiderlen-Wachter en Cambon moesten blijven. vorderen slechts langzaam. Het blijkt telkens meer i Men mag zich ecirter niet ontveinzen, dat er nog hoe volkomen verkeerd de Fransche bladen den toe- e©n zeer groote afstand is tusschen de eischen v3.n stand beoordeelen, toen zij een bespoediging van de Duitschland en de concessies, die Frankrijk bereid is onderhandelingen verwachtten, als gevolg van de be- doen. sprekingen van den rijkskanselier en Kiderlen-Wach- 1 ,^Ien doet er dus wel aan, hoewel er reden is tot ter met den Keizer. De besprekingen van de beide blijdschap over de wending, die de onderhandelingen leiders der buitenlandsche politiek met den Keizer hehbben genomen, zich te onthouden van overdreven hebben integendeel in. zoover een weinig goeds be- optimisme en te wachten, totdat uit de yerdere on- lovend nieuw moment i3 de onderhandelingen over 't derhandelingen, de toenadering duidelijk gebleken zal Marokkaansche vraagstuk gebracht, als reeds een mis- zijn. lukking van, de onderhandelingen daarbij in aanmer- I T© Londen wordt verklaard, dat ongetwijfeld de hing genomen werd. In Kiel waren voor uet vertrek tijding uit Berlijn omtrent de principiëele overeen- van den Keizer naar het Noorden de lijnen, die stemming, in Engeland zeer .gunstig zal worden, ont- Dultschland volgen zou bij de besprekingen met den vaneen. Franschen gezant, al bepaald. Maar nu hebben beide 1,0 "1"in kanselier en staatssecretaris te Swinemünde reeds de •I. Ieder van ons zal in bet vervolg van delen leven. Artikel* II. ik betaal de helft van het huishoudgeld, mijn vrouw de andere helft. Met de rest van zijn in komen kan ieder doen, wat hem goed dunkt-- Artikel III. Onder gemeenschappelijke uitgaven, versta ik alleen die,, waartoe ik mijn toestemming heb gegeven. Artikel IV.^ Om onnoodig geschrijf te voorkomen, zal ik in het vervolg slechts bij overlegging der oor spronkelijke rekening beöüen. In artikel VIII bepaalde deze vriendelijke echtge noot^ dat hij voortaan steeds buitenshuis eten zou; indien hij thuisat, zou hij zelf zijn voedsel koopen Het dienstbodenvraagstuk werd in artij j GEMEENTE HOOGWOUD, kei XI met benijdenswaardige en voldoende kort-' ingeschreven van 1631 Juli 1911. heid opgelost. Geboren: Jobannes Sijverinus. zoon van Nicola&s Een werkvrouw zou iederen dag, behalve Zondags, Biauw en Neeltje Langedijk. het huis in een uur schoonmaken. Overleden: Pieter, oud 2 jaar, zoon van Jan Dek Na het oogenblik, dat bovengenoemd manuscript en Jansje Kuin. verzonden was, werd er tusschen de beide echtgenoo- Getrouwd en Ondertrouwd: Geene. ten geen woord meer gewisseld, maar iederen, dag kwam .minstens een document de wonderlijke verza- Telegrafisch Weerbericht Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind. Meest lichtbewolkt, droog weer, behoudens kans op onweer. Warmer. Burgerlijke Stand. meling vergrooten. De hoogmogende heer vaardigde nieuwe wetten uit, gaf schriftelijk zijn bezwaren te gen te hoöge uitgaven te kennen. Al deze besluiten te zamen vullen nu een boek deel, een merkwaardige collectie. Er zijn besluiten uitgevaardigd, om voor eenigen tijd vleesch af te schaffen, strenge wetten tegen het ontvangen van Hoe de zaken nu eigenlijk precies "staan, weet nog EEN NIEUWE GOUDVONDST. consequentie besproken, die de Duitsche regeering 1 Ik zou een, vraagteeken achter dit opschrift heb- uit een mogelijk afbreken van de onderhandelingen ben gezet, aldus schrijft de correspondent te Londen Wanneer deze bepalingen niet onmiddellijk worden uitgevoerd, verlaat ik deze woning. Maar - eindelijk in Januari maakte de man het wat al te bont. Hij gaf nl. zijn vrouw te kennen, dat hij het gemakkelijker vond zijn tenten, ergens anders op te s(aan. Deze tragri-komedie eindigde natuurlijk met ©en wettelijke scheiding en tijdens het proces werden tot verbazing van rechter en publiek, al deze artike len en besluiten in de rechtszaal voorgelezen. Hblad. OPROER TE LISSABON. O De correspondent van de Daily Mail seint over een oproer le Lissabon het volgende: Een ernstig oproer heeft gisteravond buiten het gebouw van de Cortes plaats galiad. Een socialistische vereeniging bracht haar leden bij elkaar omi h'un afkeer uit le spreken over somlmige wetten, die in de vergadering waren behandeld, en om- de instelling van een demokralisohe republiek op moderne grondslagen te vragen, zonder president cn met afschaffing yan do monopolies. Dc menigte riep ook om een wet, die het recht GEMEENTE WIELINGEN. Ingeschreven van 131 Juli 1911. Geboren:. Elisabeth Catharina, dochter van Cor- nelis Bakker Jbz. en Jacoba Johanna van der Plaat. Lourens, zoon van Cornelis Wigbout en Geertruida Maria Timmerman. Trijntje Pietertje. doebter van Jan Tijsen en Wijntje Koorn. Johannes, zoon van Dirk Takes en Stijntje Everts. Ondertrouwd: Cornelis Koorn, Sz. en Trijntje Heij- blok. Getrouwd: Evert Mostert en Maria Johanna Krom- medam. Jacob Bakker Jz. en Neeltje Tijsen. Simon Kuut en Maartje Kort. Simon ten Bokkel en Gerritj© de Vries. Cornelis Koorn Sz. en Trijntje Heijblok. Overleden: Dirk Klein, oud 44 jaren, echtgenoot van Grietje Tijsen. Jaoob Koorn, oud 23 jaren, zoon van Cornelis Koorn en wijleo Maartje Lont. Arle Duir ker, oud 53 jaren, echtgenoot van Jannetje Mulder. Gemeente NOORDSCHAliWOUDE. Ingeschreven van 131 Juli 1911. Geboren: Klaziena, dochter van Cornelis Schutta- maker en Aaltje Wagenaar. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk ge slacht van Jan Duineveld en Maartje Tamis. Gemeente HARENKARSPEL. Ingeschreven van 131 Juli 1911. Geboren: Adriaan,, zoon van, Jacob Bakker, en Mar- ria Rietveld. C'hristina. dochter van Cornelis Molenaar en Alida Kuijper. Willem, zoon van Gerrit Wester e* Aagje Groothuizen. Anna, dochter van Pieter Berk houwer en Maartje de Boer. Elizabeth Anna* dochter van staking" zou "erkennenlom de troepen op het van Cornelis Jansen en Aagje Zut. Mattheus, zoon tooneel kwamenvuurden zij daarop. De ministers van Adrianus Bos en Anna Smit. Henricus Jacobua, hielden .een kabinetsraad, terwijl de menigte buiten 20011 van Gemt en 1.,Ve Vlaar- Nicolaas An- in oproer was, en besloot het recht van staking toe dreas- zoon vaa ^ïcolaas Nolten en Jantje Groen, te staan. Dat hielp echter niet om de menigte tot Petrus zoon van Johannes Broersen en Aaltje W«n- iker. Theodorus Cornelis, zoon van Nicolaas Hooge- rust te brengen. De minister van financiën sprak de menigte van I rhcK',^rltalhiij voT7t h'i£ I ö"=:WN,p^' oud12 afcclialling van sommige bobslingen. Hij kon - nus Koomen. oud 3 m^doa. Jannatjo Braln. oud «5 niei-r doen tengevolge van.den onvoldoenden toestand "au de financiëai van het land, en hij hoopte, (dal zijn opvolger "het beter mocht doen. Toen dc avond "nel. stelde de cavalerie zich op rondom' de Cortes, geflankeerd door oen dubbele haag infanterie, ea boom en Maria Elisabeth Anna Catharina de MoeL Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. GEMEENTE tVTEKINGERWAARD. Ingeschreven van 131 Juli 1911. 9 Geboren: Albertus, zoon van Dirk Visser en Plo- tertje Keuris.

Schager Courant | 1911 | | pagina 2