SCHEER ilditti ïitiis- COURANT Dinsdag 8 Augustus 1911. 55ste Jaargang. No. 4963. Dit nummer bestaat uit 1 blad. En met andere groenten gaat bet eveneens zoo. Een groenten koopman bood bloemkool aan tegen ,1 cent per stuk. Hij kreeg er geen bod op. Toen nam hij een kort besluit en wierp de bloemkoolen in het kanaal. En toen repten de niet-koopers zich de kooien op te visschen. WATERGEBREK. In Friesland heerscht allerwege groot watergebrek: vele slootep en putten zijn droog. Op onderscheidene plaatsen moet het drinkwater voor het vee, meerma len over een uur afstand, in wagens worden aange voerd, aan welk vervoer vele moeilijkheden, werk krachten en kosten verbonden zijn. Naar regen wordt zeer verlangd. Het gebrek aan water doet zich ook in Zeeland meer en meer gevoelen. Op het platteland is het groot, In Goes en verder in Beveland is het nijpend. Nu ontving de Middelb. Ct het volgende bericht 't Is kermis, hedenmiddag 2 uur begon de vreugde uit Vlissingen: De machines der Staatsspoor krijgen en deden de eerste tonen der muiek van die inrich- van de duinwaterleiding niet meer dan strikt noodig tipgen, die een of ander muziekinstrument bezitten, is; zelfs niet voldoende, want van heden af zullen zich hooren. 't Waren er niet vele, over muziek be- I extra-treinen met water, en speciaal voor dit vervoer schikt alleen de Amerikaansche luehtscbommel van ingerichte wagens vanuit Noord-Bra,bant naai' hier ko- J. Dirks, en dat is geen slechte muziek, een reuzen- men, om het tekort aan te vullen. Binnenlandsch Nieuws. Wieringen. Bij de Zaterdag gehouden herstemming ter benoe ming van drie nieuwe leden van den Gemeenteraad van Wieringen, werden uitgebracht 260 geldige stem men. Hiervan verkregen de heeren: S. BAKKER Cz. 140 stemmen. D. KOORN Jbz. 144 D. MULDER Pz. 64 P. MULDER Jnz. 9 7 Jn. ROTGANS Sz. 104 S. DE VRIES Pz. 10 9 Zoodat gekozen zijn de heeren: Bakker, Koorn en De Vries, f WINKEL. orgel, goed gestemd, met aardige melodieën, en dan nog het theater Pallas, waar een gezelschap met blaasinstrumenten en een trom* het er op toeleg- EEX ZONNESTEEK. Te Herike, gemeente Markeloo, is gisteren een boe gen zoo hard en scherp mogelijk geluid voort te rendochter aan de gevolgen van een zonnesteek be- brengen Er waren er ook die op dat uur begonnen zweken, anet hun stemgeluid tot schor wordens toe te mis handelen, door het aanprijzen van hetgeen ze hadden ONZE JOURNALISTEN-STRAATZANGERS. Zondagmorgen hebben we, schrijft het Hdbld., on- te zien, als reuzenslangen en, won der beesten. Dat was verwacht, bezoek gekregen van de journalisten-straat- het begin en een golvende menschenmassa had op zangers Pisuisse en, Blokzijl. Ze kwamen, via Irkoetsk, dat begin, gewacht. Moskou en Berlijn uit China en Japan. Daar zijn ze In dien golvenden vooruitgang medegevoerd, pas- 1 vijf-en-dertig avonden opgetreden. Ze waren er de eer seerden we den Amerikaanschen luchtschommel van ste Hollanders, die er in vreemde talen, Fransen, En- J. Dirks, een nette, groote, naar de eischen des tijds gelsch en Duitsch, zongen of voordroegen. Juist drie ingerichte inrichting, dan, 't Hoofd van Jut, koekhak- jaar zijn ze nu onderweg geweest Hun plan is nog Ken, paling-, suikerwerk-, koek- en speelgoedkramen, twee jaar rond te trekken, maar pu in, een ander deel allen oude bekenden, en voorts een schiettent, werp- van, de wereld. Eerst gaan ze een, tournee door Hol- lent, een tent met een wonderdier en, een tent met land maken met hun cabaret- en Uebrett'l-program, een reuzenslang de exploitant zegt: zeeslang - - daarna reizen ze naar Berlijn, en Petersburg. En dan verder het theater Pallas, dat uitwendig er piet zoo is het'voornemen naar Zweden, Noorwegen en Dene schitterend uitziet, maar waarbinnen acrobatische toe- marken te gaan. Dat staat voor dezen winter op het ren worden, verricht en gegoocheld wordt. program. Het volgen.de jaar, in Mei ongeveer, zou Dat zijn de vaste inrichtingen, en de door het pu- ban de groote reis naar Amerika en Australië onder- bliek dwarrelepde orgeldraaiers, harmonicaspelers en nomen worden. Twee jaar denken Pisuisse en Blok- liedjeszangers houden er op straat den gang in. zijl onderweg te blijven, om dan, over Ipdië; naar Door de Korfbalvereeniging Winkel was op dezen het vaderland terug te keeren. eersten kehirisdag een wedstrijd uitgeschreven met GEWAARSCHUWD. de zustervereen.iging in Uitgeest, en daarheen be- in verschillende dagbladen komen in den laatsten ^.aven zich de meeste mensehen. tijd advertenties voor van zekeren A. Bakker, Medï- Van Uitgeest waren opgekomen 9 leden, nl. drie cipe Hat, provipcie Alberta, Canada, waarbij hij aan- dames en 6 heeren, zoodat piet door twaalftallen, biedt gegadigden aan betrekkingen in dat land te maar door 9-tallep kon worden gespeeld. Spelleider helpen. was de heer N. Nobel uit Scbagen. I Alvorens op die advertentie ip te gaan, wordt be- De Uitgeester leden waren op de fiets gekomen, lapgkebbepden aangeraden omtrent Bakker inlichtin- en hadden dus al heel wat inspanning achter den rug, gen in te winnen bij het departement van Buitenland- twee uur in dep wind optrappen, vóór de wedstrijd Sche Zaken te 's-Gravenhage. begint, lijkt ons niet aanbevelenswaardig. rPV Trwavyuvpp Of het aan die inspanning te wijten is, weet ik j niet, maar gelukkig zijn de Uitgeester leden niet ge- J?61 Y- en vkn ^Grayenhage za"en v*'u weesL Reeds vóór de pauze had Winkel 12 punten ^avoudige woning een biljet van den vol- gemaakt. Uitgeest geen, ep na de pauze zag Winkel ëenaen ^oua* dit getal met 13 vermeerderen, zoodat het totaal aan- j w us t'. tal punten door Winkel gemaakt 25 bedroeg ep Uit- Het zuivere geneesmagnetisme js een helper m den geest bleef zonder éen punt. Toch heb ik bewonderd K zustfs en broeders, die lijden den moed waarmede de üitgeesters bleven spelen en z u' onderwerpt u aan de groote kracht vap dien zegen, neemt het genadegeschenk aan tot het laatst hun best hebben Na afloop van dep wedstrijd begint weer de tocht langs de kramen, waar de een binnengaat, de ander en gij zult tot de erkenning komen: Waar een wil is, is een weg De man, hier wonende, poemt zich een „Ipspiris- blijft staan, of doorloopt naar iets anders, dat meer t YT 7™Jins: zijn belangstelling trekt en ook zeer velen gaan de ,2,,,? S" Magnetspatim noga! kolfbanen van De Zwaan, Fortuin of Het Wapen van ™,°.r ee,ni"™,dI;e Winkel bippen, waar voor goede dansmuziek is ge- .p T?orY 's gy boort, dat de man s SDeCialir.Pl f IR in flp KohnnHollno- non N-^.n zorgd. Ep zoo gaat het voort in- en uitgaande, zin gende als het wat verder in den avond is, kortom ge nietende wat de kermis te gepieten biedt. 't Geheel werd begunstigd door prachtig, frisch zo merweer, een eerste vereischte voor zoo'n kermis dag, die voor bijna ieder een gastdag is. GEVAARLIJK SPEL. specialiteit is in de behandeling van „Seelisch Ner- vöser Psychisch Cbrönischer Leider". Toch zijn er nog genoeg patiënten, die er invlie gen. Arme menschen! Rott. Wierlugen. Voor rekening van 45 leden onzer onderafdeeling der V.P.N. werden jl. Vrijdag op de Amsterdamsche Te Hengelo speelden een paar jongens van eiere°v®lh,ng gemarkt o1™ kipeieren, 48 eendeieren ongeveer 12 jaar een zeer gevaarlijk spelletje. Toen en 10 sluks Plulmyee- De hiervoor verkregen prijzen gistermiddag de trein, welke om 2.26 te Enschede ^en fee* ë°«d en- varieerden voor de kipeieren van aankomt, paderde, gingen ze op de rails liggen. De l tot ™et f 4,75 per 10(?' voor de eendeieren machinist zag gelukkig het gevaar, remde uit alle VOOr iet Pluimvee van f 0,40 tot macht en bracht den trein tot staan op zeer korten fY, met ",<0 per stuk. Aap schoop geld zullen de afstand der deugpieten, die daarna het hazenpad ko- 1",~ zep. TREINBOTSING. leden voor de eieren per kilo ontvangen f 0,72. Aan de veiling is veel vraag naar versche eieren ep zwaar jong ep oud slachtgevogelte. Onduidelijk ge- t.„stempelde eieren worden in het vervolg niet meer 1-fi^wL7aerJfeer wisselstand is gisternacht te Ho?k aangepomen, dus ieder drage zorg zijn eieren duïde- yan Holwind een rangeertrem op dep juist bmnenge- lyjr te stempelen komen Zuid-exprestrein geredep. Een wagon 1ste en 2de klasse, een restauratiewagen en een goederen wagen werden zwaar beschadigd. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. HOE TWEEBEEN MET E E N-BEFN OMSPRONG. Het gebeurde in Dep Haag op den hoek van de Schoolstraat, vlak bij de Vischbanken, dat 'n jonge map juist op een druk oogepblik daar passeerde, on- WIERINGEN. Naar wij vernemien heeft de heer D. P. Mulder zijn benoeming als armvoogd der Ned. Herv. Armenkassen alhier, aangenomen. WIERINGEN. Eene gedrukte stemming heerscht tegenwoordigop ons eiland; doet de warmte haar nadeeligen invloed bewust van hetgeen hem stopd te gebeuren. Plots op velden- en akkers gelden, ook de visscherij gaat hoorde mep: krak-krak en voor iemand het wist, er oader gedrukt. zeeg hij ter aarde. Omstanders schoten toe, wilden Paling. welke nogal aardig gevangen werd, en hem weer op de been helpen, manpep van de Reini- yaarvoor goede prijzen besteed werden, gaat grooten- ging probeerden 'tzelfde, niets mocht baten. De stum- dee's dood> vóórdat de visschers ze schepen kunnen,, per had zijn been gebroken. Kalm droeg hij zijn lot, °ok de botvisschers maken geep goede zaken, ter geen zucht ontvlood zijp borst, alleen een zepuw- ach tig lachje plooide zijn lippen, ?n gevoel van een niet onherstelbaar verlies teekende zich af op zijn gezicht, want de stukkep bewezep het het been was van hout. Over ep weer werd beraadslaagd wat met hem aan te vangen, tot men op het idee kwain de politie ip den arm te nemen. De voor het bureau wijl de prijs voor het gevischte zeegras eveneens ge drukt is. Thans wordt "besteed f 1,75 per 100 kilo, met weinig animo tot koopen. Dq schelpvisch kan ook niet verzonden worden, daar ze bederft, vóórdat ze ter bestemder plaats is. WIERINGEN. Aan den heer G. dep Otter, gemeepteveldwachter 3 - I - <- .v.vfu W CU,XX tc 1 geposteerde agept werd gewaarschuwd en om raadalhier, is door den heer Commissaris der Koningin PAvrafiP'n h/u> tv,„j- -iT, gevraagd, hoe met dep map te handelen. Deze, zich niet lang bezipnende, pakte éenbeen op, en droeg hem naar het bureau vap politie, waarbij men het komische geval kop aanschouwen, dat tweebeen éep- been droeg, welke op zijp beurt een half been in den arm had. GOEDKOOPE GROENTEN. De gaardepiers in Friesland' klagen steen en been. Door het warme weder zijn de groenten vooral de boontjes ipeens rijp geworden en is er overvloed. En die overvloed heeft tengevolge dat ze zoo goed als onverkoopbaar zijn. Aan inmaken denken de huis moeders in deze warme dagen pog piet en dat maakt de zaken voor de gaardeniers nog slechter. Eén hunner heeft meer dan 80,000 snijboonen, die noodig geplakt moetep worden. Hij laat ze maar han- gep„ want verkoopep kap hij ze niet. Een adder bood snijboonen aan tegen 1 gld. zegge éen gulden de 1000 stuks; hij kon er geen kooper voor vinden. met ingang van 12 Aug. a.s. een eervol ontslag ver leend wegens zijn benoeming als zoodanig te Willem stad, alwaar hij 15 Augustus in dienst moet zijn. Tot heden toe hebben zich voor de bestaande va cature van gem.-veldwachter reeds 80 sollicitanten aangemeld. Noordscharwonde. In de 1.1. Zaterdag gehoudep vergadering vap de kiesvereepiging „Burgerplicht" alhier werd besloten, dep heer Jb. Zeeman candidaat te stellen voor lid van den Gemeenteraad (vacature P. de Geus Az.). Aan het verzoek van dep heer De Geus om zijn meepipg in een vergadering uiteep te zetten, wensch- to men geen gevolg te geven. Door enkele personep is de heer J. Kliffep cap- didaat gesteld. oallantsoog. G-edunepde de maand Juli jl. zijn door 32 veehou ders 488 koelen, 129 hokkelingen ep pinken, 161 kalveren, 8 stieren, 313 schapen, 505 lammeren en 129 varkeps, te zamen 1734 stuks vee, als lijdende aan of verdacht van mond- en klauwzeer aangegeven. RAAD VAN HARENKARSPEL. Vergadering op Maandag 7 Augustus 1911, des mïd dags te 4 uur. Voorzitter de heer J. Burger, Burgemeester. Secretaris de heer J. Dam. Na opening der vergadering volgt lezing en goed keuring der notulen. Voorzitter deelt mede, dat de heer J. Spaans Rz. zijn benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim heeft aangenomen; dat de heeren Jb. Smit en A. Smit hebben bericht, dat zij hunne benoe mingen tot telefoonhouder en plaatsvervangend tele foonhouder hebben aangenomen, ep dep Raad te vens dank zeggep voor den steun en medewerking ondervonden. De Dirceiteur-Generaal der Posterijen bericht, dat hij zijn goedkeuring aan deze beide benoemingen kan hechten. Is ingekomen het bekende schrijven van den heer Van Tienhoven bij zijp aftreden als Commissaris der Koningin in Noordholland, met een dankbetuiging voor de ondervonden medewerking. Van dep Raad van State is bericht ingekomen, dat het gemeentebestuur nog iemand kan aanwijzen om in zake de schoolkwestie het standpupt der gemeente nog nader toe te lichten. Zooals bekend, betreft dit het besluit vap den Raad om kinderen met 1 Mei op school toe te laten, die vóór 1 Januari van dat jaar 5 jaar geworden zijn. Ged. Staten hebben dat besluit niet willep goedkeuren, vandaar dat nu de Raad van State uitspraak zal moeten doen. Allep achtep de reeds gezonden schriftelijke uit eenzetting der zaak voldoende. Een adres van het Militair Tehuis te Helder om een kleine subsidie wordt aangehouden tot bij de be- grooting. Het hoofd der school te Waarland, de beer Bleek- sma, had ip eep schrijven van 1 Aug. verzocht over geplaatst te wordep naar de school te Dirkshorn; in een schrijven van 5 Aug. vraagt hij evenwel eervol ontslag, wegens zijn bepoeming als hoofd der school te Schagerbrug. Zijn eerste vraag vervalt daardoor natuurlijk. Het eervol optslag wordt met algemeene stemmen tegen 16 October gegeven. Voorzitter betreurt het, dat de heer Bleeksma heengaat, hij is tot aller te vredenheid werkzaam geweest. Ook de heer Bakker zegt, dat het de mjenschen zeer zal spijten, dat de heer Bleeksma vertrejkt. Hij was een beste kerel. Er is ingekomen een adres van ingezetenen om aan de school te Dirkshorn een hoofd met landbouw- akte te benoemen. Dit adres is niet op zegel en kan dus piet wordep behandeld. De gemeente-rekening is door een commissie na gezien en de heer Weel rapporteert tot goedkeuring. Aldus geschiedt. Voor 5 jaar worden wederom geldig verklaard de volgende verordeningen waarbij straf is bedreigd: de Bouw- en Woningverordening, de Algemeene Po litieverordening met de aanvullingen daarop. De verordening, regelende de vergoeding van de ouders wier kinderen in Alkmaar schoolgaan en de invordering daarvan, worden na lezing goedgekeurd. Aan de orde zijn pu de schoolzaken. Het hoofd der school te Dirkshorn gaat heen tegen 1 Januari a.s. het hoofd te Waarlaud tegen 15 October. Zooals was besloten, hebben B. en W. over deze zaak eens ge correspondeerd met den schoolopziener ep is dezen gevraagd in de le plaats of er kans van slagen was, als de Gemeenteraad een hoofd met akte Fransen te Dirkshorn wilde hebben. De districts-schoolopzie- ner meepde dat er wel kans zou zijn, maar dat dan f 200 boven het gewone salaris moest worden gege ven. Een met akte Landbouw voor bet Waarland zou ook wel zijn te vipden en dat zou f 100 boven het salaris eischen. Een te vipden die had èn akte Land bouw, èn akte Fransch, dat achtte de schoolopziener niet wel mogelijk, omdat deze beide akten zoo wei nig gecombineerd werden gevopden. Zeer gewenscht werd bet geacht, dat de Raad bo ven het gewone salaris een bedrag als vergoeding voor de akte gaf, omdat de Raad dan alle mede- zeggipgschap kreeg in de te geven cursussen, zoowel wat de duur, de inrichting, als anderszins betrof. De heer Bakker informeert wat of een landbouw- cursus voor de leerlingen zal kosten. Voorzitter zegt, dat het Rijk alles vergoedt en dat de gemeente alleen voor een verlicht en verwarmd lokaal heeft te zorgen. Maar wat het Fransch be treft, geeft de gemeente geen verhoogd salaris, dan hangt het geheel van den onderwijzer af, hoe deze den cursus wil iprichten. B. en W. hebben pu over deze zaak vergaderd, maar zijn bet niet eens kunnen worden. De heer Bij- post wil aan de school te Dirkshorn een hoofd met akte Frapsch en daarvoor f 200 uittrekken, boven het gewone salaris. Deze is zoo doordrongen van de waarde van het onderwijs in deze taal, dat hij een dergelijk bedrag wil geven. Ook ik, zegt voorzitter, acht dat taalonderwijs wel van veel nut, maar het be drag is mij te veel. -Ik acht f 100 boven het gewone salaris voldoende en wil eveneens f 100 geven voor een hoofd te Waarland met akte Landbouw. Dat laatste is ook het gevoelen van dep beer Bijpost. Alet 2 tegen 1 Is mijp voorstel in bet college van B. en W. aangenomen. De tweede kwestie in het college van B. en W- liep over de wijze van oproeper. De heer Bijpost wilde deze beide akten verplichtend stellen, ep niet alleen volstaan met ip de oproeping te zetten dat de akten tot aanbeveling strekten. Ik, zegt voorzit ter, wil dat niet, mep zal door zulk een straffe be paling bepaald minder sollicitanten krijgep en de ge legenheid voor een goed hoofd wordt dus minder. Ook dit mijn voorstel werd door B. en W. aangeno men met 2 tegen 1 stem. De heer Bakker wil dep zachtstlen weg en de akten niet verplichtend stellen, men zal dan bepaald meer sollicitanten krijgen. De heer Bijpost wijst, er op, hoe men, bij het niet- verplichtend stellep der akten de kans beloopt, dat men op beide scholen hoofden krijgt zonder de ak ten. Het benoemen van e>en goed hoofd blijft natuur lijk hoofdzaak en moet dat blijven en eischt mep nu niet de akten als verplichtend, dan konden juist de heeren zopder de akten wel eens het best als hoofd voldoen op de proefles en men kreeg hoofdep zopder aktep als gevolg daarvan. We zijn nu in de gelegenheid om personen met de beide akten te be noemen, laat ons dat nu doen. Voorzitter meent, dat voorop moet blijven het benoemen van een goed hoofd, en eischt men nu de akten verplichtend, de sollicitanten zullen er door verminderen, dus ook de kans op een goed hoofd. Stellen wij de akten tot aanbeveling, dan zullen de heeren met de akten evengoed solliciteeren. en vol doen zij dan als hoofd, dan kunnen wij die benoe men. De heer Slot zegt niet veel te voelen voor de akte Fransch, wel voor die van Landbouw. Het land bouwonderwijs toch bekwaamt de leerlingen direct voor de praktijk, terwijl het onderwijs ln het Fransch alleen geprepareerden voor een hoogere school ten goede zal komen. Een onderwijzer zonder de akte Fransch, maar met Fransch eenigszins op de hoogte, kan de geprepareerden voor de Hoogere Burgerschool wel zoover brengen als zij moeten zijn. Ik weet zeker dat dit kan. Voorzitter wijst er op, dat zulk een onderwijzer zonder akte Fransch geen cursus zal mogen geven. De heer Slot acht het gewenscht voor beide scho len een hoofd met akte landbouw en ieder wil spr. daar f 100 voor geven. De heer Borst acht éen onderwijzer met akte Landbouw meer dan voldoende. Is er een te Waar land, deze zal op de beide andere scholen een cursus kunnen geven. En wat de akte Fransch betreft, dit acht spr. zeer gewenscht. De heer Weel is voor akte Landbouw, niet voor akte Fransch. p Voorzitter zegt toch de akte Fransch zeer ge wenscht te achten. Enkelen in deze gemeente kunnen tevens van dat onderwijs profiteeren, terwijl zij nu naar Alkmaar of elders moesten. In de toekomst zal de vraag naar taalonderwijs zich bepaald uitbreiden, sterker als de lust en de behoefte naar onderwijs wordt. En voor diegenen het onderwijs in 't Fransch door de hulp der gemeente wat goedkooper en ge makkelijker te maken, acht spr. zeer gewenscht. De heer Slot is van oordeel dat alleen die enke len, die naar de hoogere scholen moeten, les ip het Fransch noodig hebben. En die enkelen zijn wel zoo bemiddeld, dat zij de hulp uit de gemeentekas niet noodig hebben. Met de landbouw is dat een heel ander geval, diaar is de deelneming algemeen en ook de welstand van deze menschen is niet zóo, of hulp is hier gewenscht. Spr. gelooft wel, dat, als wij een akte Fransch zonder eenige vergoeding tot aanbeve ling laten strekken en wij bepalen, dat een cursus zal moeten worden gegeven, er op die voorwaarden wel sollicitanten zullen komen. Voorzitter wijst er op, dat er dan wei eens kans zou zijn, dat er éen leerling was, en voor dien zou de cursus dan toch te kostbaar worden om te be talen. De heer Slot meent, dat, als er maar éen leerling was, de behoefte aan een cursus ook niet groot zou zijn. Voorzitter zegt het als voorbeeld te hebben ge noemd, om aan te toonen, dat het gewenscht is, dat het Gemeentebestuur den cursus regelt. Er is wel behoefte in de gemeente aan onderwijs in 't Fransch en het zijn niet alleen de leerlingen voor de Hoogere Burgerschool die dat noodig hebben. Kinderen uit den kleinen burgerstand, kinderen van ambtenaren, spr. noemt voorbeelden, die op een kantoor willen of elders een betrekking zoeken, strekt het tot aanbe veling als zij Fransch kennen, j De heer Slot meent, dat dat mondjevol Fransch dat zij in Dirkshorn zullen kunnen leeren, hen weinig zal helpen. Daar mag dan noodig Duitsch en En- j gelsch bij. j De heer Borst is van oordeel, dat het boerenland met dat onderwijs toch al zeer stiefmoederlijk is be deeld. Laten wij dat toch niet erger maken dan het al is. Laten wij de enkelen, die vooruit willen, die wat willen leeren, daarin toch steunen. Laten wij dezen, eenep stap doep en toonen dat wij ook vooruit willen; f 100 is toch heu&ch niet te veel om daardoor een gelegenheid te openen om iets meer te kunnen leeren. Het voorstel om f 100 voor akte Fransch te geven wordt aangenomen. De heeren Weel, Slot en Bakker waren tegen, de heeren Bijpost, Burger, Borst en Zutt vóór. - Om f 100 te geven voor akte Landbouw wordt al gemeen goedgekeurd, ook om akte Fransch voor Dirks horp en akte Landbouw voor Waarland te vragen. Nu ontspint zich nog een korte discussie of de akten verplichtend zullen worden gesteld of niet. De heer Bijpost wil de akte Landbouw voor Waar- lapd bepaald verplichtend stellen ,de andere heeren niet, zoodat goedgevonden wordt de akten alleen ter aanbeveling te doen strekken. De heer Slot vraagt of, als met f 100 voor de akte Landbouw geen voldoende sollicitanten komen voor Waarland, of dat bedrag dan niet verhoogd kan worden tot f 200. Voorzitter meent, dat de Raad daarover weer zal kunnen vergaderen. Spr. doet het idee aan de hand, dat wanneer men te Waarland niet slaagt met een hoofd akte Landbouw, dan in Dirkshorn het te pro- beeren. Algemeen wil men het eerst maar eens zóo probeeren als nu is besloten. De stukken kunnen worden ingeleverd tot 25 Augustus. Hierna sluiting. OUD-MI NI STER Mr. J. C. DE MAREZ OVENS. Naar wij vernemen wordt de oud-minister, mr. J. C. de Marez Oyens, die een excursie maakte in den omtrek van Münehen. sinds jl. Donderdag vermist. De Haag8che redacteur van „De Maasbode" vernam omtrent deze vermissing ten huize van de familie de Marez Oyens de volgende bijzonderheden: De heer de Marez Oyens, die te Münehen vertoefde, is Donderdag ip de bergen aldaar gaan wandelen en niet teruggekeerd. Zoodra de vermissing bemerkt werd, heeft men de geheele omgeving met politie honden afgezocht, doch tevergeefs, zoodat het ergste Is te vreeaen. Een Zaterdagmiddag bij de familie te 's-Gravenhage ontvangen telegram vermeldde, dat er nog geen spoor van^den vermiste was ontdekt. Zooals bekend is, leed de oud-minister Oyens aan gedeeltelijke doofheid. Van mr. G. H. de Marez Oyens, een zoon vap den vermiste, vernamen wij, dat de oud—minister op Donderdag 3 Augustus te Partenkirchen in Zuid- Beierep 's ochtens te half elf uit het hotel vertrok ken is om een wandeling te ondernemen van om streeks anderhalf uur. Siüds dien is hij niet in het hotel teruggekeerd. Alle nasporingen bleven vruch teloos. Op het hier te lande ontvangen bericht ver trokken drie zoons naar Beieren. Van hen is de heer mr G. H. dei Marez Oyens, te Haarlem, teruggekeerd, echter zonder eenig pieuws Hdbld.. De familie De Marez Oyens heeft nog de volgende inlichtingen verstrekt, omtrent de vermissing van den oud-mi nis ter en eerste Kamerlid mr. J. C. de Marez Oyens. De heer De Marez Oyens is op. 2 Augustus te Par tenkirchen in Zuid-Beyer'en aangekomen. Den volgenden

Schager Courant | 1911 | | pagina 1