Nitns- AlTeittitie- k LuünvNil Raadsverslagen. Woensdag 6 September 1911. CfiAGER 55ste Jaargang. No. 4980. C0URAN1 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, "Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer ge plaatst. INGEZONDEN STUKKEN éen dag vroeger. Bureau: SCHAGEN, Laan D 4. lntere. Telephoon No. 20. Uitgevers: TRAPMAM Go» Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25; Iedere regel meer 5 Cont Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nnmmer bestaat uit 1 blad. gemeenteraad van nieuwe niedorp. Vergadering, gehouden op Dinsdag 5 September 1911 voormiddag* 10 uur. Present alle leden. Voorzitter de heer P. Koopman, Burgemeester. Ie. Na opening met een woord van welkom heeft eerst do installatie plaats van de herkozen raadsleden de hoeren Visser, Kuil'man en D. v. d. Stok. De hij art. 39 der Gemeentewet voorgeschreven eeden. worden in handen van den voorzitter af gelégd, waarmede de in stallatie is afgeloopen. 2e. Het lezen der notulen' wordt uitgesteld. 3e. Aan de orde komt nu de benoeming Wethouder. .Allereerst wordt voorzien in dc vacature- J. B. Wil- ken, die periodiek aan de beurt van aftreding is. De uitslag is J. B. Wilken 6 stemmen, blanco 1. De heer Wilken is alzoo benoemd en neemt de benoeming aan onder Klank voor het in hem gestelde vertrouwen. De heer Visser is afgetreden en opnieuw geïnstal leerd als Raadslid, zoodat ook in die vacature moet worden voorzien. De eerste stemming gaf tot uitkomst: W. C. Visser 3 stemmen. D. Kuilman 2 stemmen, K. Wit Cz., 1 stem, blanco 1; 2de vrije stemming precies dezelfde uitkomst. Alzoo herslemming tusschen de hoe ren Visser en Kuilman. De heeren Visser en Kuilman onthouden zich en de uitslag isD. Kuilman 3, W. C. Visser 2 stemmen. De heer Kuilman is alzoo benoemd. Op de vraag des Voorzitters, of hij do benoeming aan neemt, zegt deze zijne beslissing 24 uur te willen aan houden. Met het oog op de heden te houden feesten (hard draverij, enz.), worden de werkzaamheden bekort en do ingekomen stukken aangehouden. Nog eens wordt in behandeling genomen een brief van Hollands Noorderkwartier inzake het onderwijs aan boerendochters alhier. Aangezien het aantal deelnemen de meisjes gering is en steeds minder wordt, wcnscht men hierin eenige wijziging te brengen. Hiertegen is weinig bezwaar, maar voor de verandering is nog noo- dig toeslemming van het Kerkbestuur inzake het gebruik van de Catechisatiékamer op zekere tijden, enz. De rondvraag levert niets op, en de vergadering wordt nu door den Voorzitter gesloten. RAAD VAN NOORDSCHARWOUDE. Vergadering van den Raad der gemeente Noord scharwoude. gehouden op Dinsdag 5 September 1911, voormiddag* 9 uur. Voorzitter Burgemeester Brinkman. Allen present, ook het nieuwbenoemde lid, de heer Zut. I Voorzitter opent de vergadering, de heeren welkom heetendc. inzonderheid den heer Zut, nieuwbenoemd raadslid. Voor u, mijnheer Zut, zegt voorzitter, is het heden een bijzondere dag, als uwe geloofsbrieven aanstonds in orde zijn bevonden, zijt gij, lid van den Raad van Noordsdharwoude, wiens zittingen gij nog niet bijwoon- dct. noch als lid, noch als toehoorder. Allereerst stel ik thans aan do orde het onderzoek der geloofsbrieven van den heer Zut, nieuwbenoemd raadslid en van de geloofsbrieven van de heeren Opperdoes en Keeman', beiden periodiek aftredend en herbenoemd als raads leden; ik verzoek deze heeren daarom even de ver gadering te verlaten. Aldus geschiedt. Nadat het onderzoek dor stukken heeft plaats ge vonden, worden de heeren weder binnengeleid en rap porteert 'do heer Barten namens de commissie van onderzoek dat alles in orde is bevonden en tot toelating der drie raadsleden wordt geadviseerd, welk advies de Raad overneemt. De veredschte eeden worden nu in handen vain Voorzitter afgelegd en volgen de gebruikelijke felicitatiën. Daarna worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Wordt algemeen goedgevonden een rekest, dat wordt voorgelezen, te zenden aan H. M. de Koningin, in zake de verordening en de invordering-verordening voor de gelden, verschuldigd aan 't gemeentebestuur van Alk maar voor leerlingen uit Noordscharwoude, die inrich tingen van onderwijs te Alkmaar bezoeken. In het rekest wordt het billijk geacht, dat de ouders van be doelde leerlingen de voor deze leerlingen verschuldigd^ van Diepen, Jr Beide lieeren leggen de, meentewet voorgeschreven verklaring en belofte af waarna voorzitter de heeren gelukwenscht en de hoop uitspreekt, dat we aangenaam zullen, samenwerkèn. Algemieene felicitatie volgt. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen deelt voorzitter mede, dat de zaak met de privaten thans in orde is. Voorts zegt voorzitter, dat de in het krankzinnigen gesticht overleden D. Visser, een spaarbankboekje had van f 184.17%. De kosten van verpleging en be grafenis zullen vermoedelijk f 212 bedragen. B. en W. stellen den Raad voor, hen, te machtigen het bedrag van het spaarbank boek je op te eischen, ook met het oog op de restitutie van, verpleegkosten, waarop Rijk en. Provincie aanspraak hebben. Geen der heeren heeft hiertegen bezwaar. Aan de orde wordt gesteld, do benoeming van een wethouder, ter vervanging van den heer Van Diepen, die als zoodanig moest aftreden en als raads lid niet herkozen wenschte te worden. Bij de le stemming verkrijgen de heeren J- Har- tog en C. Schilder ieder 3 stemmen, de heer Vel 1. Bij die 2e stemming vereenigt de -heer Schilder stemmen op zich, de heer Hartog 2 en heeft de heer Vel er weer 1 gekregen. De heer Schilder is alzoo benoemd en neemt| de benoeming aan. Het zal zijn streven zijn, zegt de nieuwe wethouder, om zooveel mogelijk in het; belang der gemeente werkzaam te zijn. Voorzitter feliciteert den heer Schilder en hoopt met evenveel genoegen met hem samen te werken als met zijn ambtsvoorganger. Ook de andere herren feliciiteeren den benoemde. Bij de rondvraag vestigt de heer Vijn (wethouder) de aandacht op de groote post, die in geen besten toestand verkeert en dreigt te verzakken. Voorzitter geeft in overweging de herstelling daar van aan het Dagelijksch Bestuur over te laten, waar toe wordt besloten. Hierna sluiting der vergadering-. RAAD VAN BARSINGERHORN. Vergadering op Dinsdag 5 September 1911, middags te 2 uur. Aanwezig alle ledeu. Voorzitter de heer J. Spaans Dz., secretaris heer P. Bronder Na opening der vergadering worden eerst do herko zen raadsleden, de heeren Blaauboer, Breebaart en Schoorl beëedigd. Voorzitter feliciteert de heeren met hun herbenoeming, hen weer welkom heetend in het college. Hij spreekt de hoop uit, dat de heeren voor het tijdvak, dat zij thans weer door do kiezers zijn gekozen, hun taak met opgewektheid en lust zullen mogen vervullen. Hierna volgt de lezing en goedkeuring der notulen. Als wethouders moesten aftreden de heeren, Smit en Blaauboer, de eerste wordt met 6 stemmen, herko zen, die deze benoeming aanneemt en door voorzit ter wordt gelukgewenscht en de hoop uitspreekt, dat de heer Smit nog jaren met lust het ambt van wethouder zal vervullen en dat zijn gezondheidstoe stand dat, zooals nu het geval is, zal toestaan. Voor tot de 2e stemming wordt overgegaan, ver klaart de heer Blaauboer niet weer in aanmerking te willen komen. .De heer Schoorl wordt nu benoemd tot wethou der met 4 stemmen, de heer Breebaart had 2 stem men, de heer Geertsema 1 stem. De heer Schoorl n,eemt de benoeming aan. Voor zitter dankt hem daarvoor en hoopt met hem op de zelfde aangename wijze te zullen kunnen samenwer ken als dat tot dusverre in, het college van B. en, W. het gieval was*. Aan den heer Blaauboer brengt voorzitter dank voor al hetgeen deze in de lange jaren dat hij lid van het college van B. en W. is geweest voor de ge meente heeft gedaan. Het doet spr. genoegen, dat hij, 'doordat hij zich weer beschikbaar heeft gesteld voor het lidmaatschap van den Raad, in het midden van dat college is gebleven en dat men daar van zijn door lange jaren van ondervinding: gesterkte advie zen zal kunnen profiteeren. Hierna, sluiting. in de Ge- financieel ook niet sterk, zegt spreker. aftreding van de heeren Den Das en Govers heeft als De heer Over wijst er op, dat het een, Algemeen uitslag, dat genoemde heeren worden herkozen met Tehuis is. 6 stemmen, dc heer Iloogschagcn verkreeg 1 stem. Voorzitter vindt met den heer Llgthart: den een Voorzitter zegt dc heereen te felicileeren als zij de geven en den ander niet, dat gaat niet. Is geven betrekking weer aannemen (waarop* door de hcerea noodzakelijk, dan moet het Rijk dat doen. bc\esligcnd wordt geantwoord) en ik hoop, vervolgt De heer Over vindt: De Staat heeft een, Tehuis: spreker, dat wij nog eenigon tijd aangenaam mogen de cantine, maar de militairen zijn er liever buiten. samenwerken, zooals wij steeds hebben gedaan. Voorzitter oordeelt, dat het uit de adressen blijkt, De notulen die worden voorgelezen, worden oiivr- dat die cantine niet voldoet. anderd goedgekeurd. De heer Over wijst er op dat dit een Algemeen Overgegaan wordt tot vaststelling van de gemeente-jv. Tehuis is en de andere kerkelijke zijn. kening, terwijl de begrooling, dienstjaar 1912, den Raad De heer Rempt kan zich met den heer Llgthartwordt aangeboden, best vereenigen. Ingekomen is het bekende schrijven van den heer Voorzitter brengt in herinnering, dat het vorigeVan Tienhoven. Naar aanleiding hiervan stelt Voor jaar niet is ingegaan op een verzoek om steun door zilter voor een brief van dankzegging terug te zenden het R.-K. Tehuis, en stelt voor, ook op dit verzoek I Allen voor. niet in te gaan. .Van den schilder Rezelman is bericht ingekomen, dat Met algemeen® stemmen wordt 't verzoek tenslotte hij het Raadhuis en politiehuis wil schilderen enz. voor afgewezen. j f 30. Goedgevonden. Volgt aanvrage om subsidie ad f 10 door de ver- Bij de rondvraag zegt de heer Den Das met dqn eeniging ter bevordering van het Vakonderwijs in j heer Blom gesproken te hebben over den aankoop van West-Friesland, eveneens vorige maal aangehou- grond voor een te maken weg. De heer Blom was ge- den. Na eenige bespreking besloten de gevraagde f 10 l negenjnet legen den aankoopsprijs over tc doen, wat dc subsidie tot wederopzegging te verleenen. Volgt het aangehouden adres van het onderwijzend personeel in deze gemeente, om wijziging der veror dening regelende hunne salarissen. des heer Den Das een niet onbillijk voorstel noemt. De heer Kruisveld noemt dezen weg zeer noodzakelijk, anders zou de gemeente, zegt spreker, als 't ware in tweeën liggen. Ook de heer Thomasz zegt dat het steeds Thans is de verordening, zooals uit voorlezing blijkt de wensen is geweest van het volk, om daar een weg to te krijgen. Allen blijken overtuigd te zijn van de noodzakelijkheid van den weg. De kosten worden als volgt geraamd,: Grond f 1000, slootwerk f 300, beharden f l30o, hierbij komt nog de kosten van een brug, zoodat het totaal ongeveer zal bedragen f 3000. Getracht zou kunnen wor den. bijdragen te krijgen van dc Provincie, van den polder Koegras en van de kaasfabriek. Voorzitter dankt den heer Den Pas voor de bespre king, terwijl het plan verder zal worden overwogen. De heer Kruisveld vraagt hoe het met de brandspuit is. die hoor ik nooit noemen, zegt spreker. Den heer Kruisveld wordt geantwoord, dat aie binnenkort is ge probeerd en goed heeft gewerkt. De heer Thomasz zegt in de school' geweeest te zijn en daar stond geen filter. Ik heb er met den onder wijzer over gesproken en die zegt dat er nooit een is geweestis 't niet wenschclijk dat er een geplaatst wordt? De kinderen drinken nu overal', terwijl het water hier niet best is. Voorzitter zegt dat er gewoonlijk een emmer in do school staal, maar dat schijnt hier niet zoo te wezen. De kosten zijn echter niet hoog f 8 a f 9 gulden wordt genoemd, zoodat er wel geen bezwaar zal wezen. Do heer Thomasz doet nu het voorstel een filter aan te schaffen, wat met algemeene stemmen wordt goedgevonden. De heer Govers zegt dat men bij liet maken van de bakken achter het Armenhuis op gemeentegrond komt, waarvoor spreker nu verlof vraagt. Wordt loegestaan. Hierna sluiting. R AAD VAN WIERTNGERWA A RD. Vergadering op Dinsdag 5 September 1911, des namiddags 2% uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer K. Koster Hz-. Burgemeester. Na opening komt het eerst aan de orde: beëediging raadsleden. Aangezien voorzitter zelf tot hen behoort, draagt hij het voorzitterschap over aan den oudsten wethouder, den heer A. Sleutel Dz. Na aflegging der eeden wenscht de heer Sleutel de nieuwe ledeu geluk en spreekt den wensch uit, dat de beide her kozen leden, de heeren K. Koster Hz. en D. Azn. Kaan, hun beste krachten wederom zullen wijden aan I de belangen der gemeente en dat de heer C. Blaau- als volgt: voor hoofden: minimum f 900 (de eerste 10 jaar), van 1015 jaar f 950, van 1520 jaar f 1000, 20 en meer dienstjaren f 1050. Voor onder wijzers is het thans 010 dienstjaren f 600 maxi mum, na 20 en meer dienstjaren f 825. De voorzitter vindt de regeling voor onze gemeen te thans te laag. De beer Van der Oord stelt voor: aanvangssala ris voor hoofden f 950, met vier 5-jaariijksche ver hoogingen van f 50. De heer Wit stelt voor: aanvang f 900, met 4 vierjaarlijksche verhoogingen elk van f 50. De heer Rempt stelt voor: aanvang f 950 en 3 vijf jaar lijksche verhoogingen van f 50. De heer Over kan ?ich met dit laatste voorstel vereenlgeni Voorzitter verklaart, wel te bemerken, dat men in den Raad voor het adres wat gevoelt en stelt voor, do in bet adres gevraagde jaarwedden toe te staan. De heer Ligtkart vindt bet gevraagde niet onbil lijk. Hierna brengt voorzitter zijn (voorzitter's) voorstel in stemming, waarbij de in bet adres ge vraagde regeling wat het schoolhoofden-salaris betreft, wordrf) toegestaan- Wat de onderwijzerssalarissen betreft, wordt het voorstel van den heer Rempt tenslotte met alge meene stemmen aangenomen, luidende: aanvangssa laris f 600, met drie ó-jaarüjksohe verhoogingen elk van f 75, alzoo maximum f 825. Wat de gevraagde verhoogingen voor akte vrije- en orde-oefeningen (gymnastiek) en akte nuttige handwerken betreft, wordt besloten deze verhoogin gen niet toe te staan. Voor het herhalingsonderwijs wordtt het gevraagde bedrag van 75 cents per lesuur (thans 60 cents) toegestaan. Voorzitter deelde mede, dat de nieuwe brandspui ten zijn gearriveerd. Tot bet maken van een regenbak bij de school te Oude Niedorp (vorige maal aangehouden), wordt thans besloten,- De begrooting voor 1912 werd door B. en W. aangeboden en post voor post gelezen en nagegaan. Ze werd vastgesteld In ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 11473.33. Hierna volgt sluiting, waarbij voorzitter eenige hartelijke woorden richt tot den afgetreden wethou- 1 boer Vries de sporen van zijn voorganger, den heer der, den beer Strijbis. J. L. T. Groneman op dezelfde zoo uitmuntende wijze zal mogen volgen. RAAD VAN SINT PANKRAS. De beer K. Koster dankt spreker voor zijn h ar te- Vergader in gvan den raad der gemeente SintPancras lijke WOOrden. De heer D. Az. Kaan sluit zich hierbij op Dinsdag 5 September 1911, 's morgens 91/2uur. Voor- terwijl ae beer c Blaauboer Vries rijn uiterste zitter de hoer J. Kroonenburg, burgemeester. Aanwezig zegt te zullen doen in het belang der gemeente alle leden. en dankt tevens de vele kiezers voor het in hem ge- RAAD VAN OUDE NIEDORP. Vergadering van den Raad der gemeente Oude Nie dorp, gehouden op Dinsdag 5 September 1911, voorm. gelden (die de gemeente Noordscharwoude aan Alk maar uitkeert), 'aan 't gemeentebestuur van Noordschar- 10 "uur. woude terugbetaalt. Voorz. Burgemeester Wonder. Allen present. Volgt verkiezing Wethouders. Als zoodanig treedt af j Na opening der vergadering met welkom werden de heer Slotemaker, terwijl er een wethoudersvacature door de heeren C. Over, J. Ligthart en P. Wit de (De Geus) is. De hoer Slotemaker wordt met 6 stem- vereischte eeden in 's voorzitters handen a,fs©legd, men en een stem op den heer Opperdoes, herbenoemd waarna de felicitatiën volgden, en neemt de betrekking onder felicitatie van Voorzitter Wegens periodieke aftreding als wethouder en loden aan. i Bij stemming voor een tweeden wethouder krijgt de heer Opperdoes 3 stemmen, de heeren Barten en Vlug ieder 2 stemmen. Bij de nu volgende tweede vrije stemming verkreeg de heer Opperdoes 4 stemmen tegen 2 <;p don lieer Barten en 1 op den heer Vlug. De heer Opperdoes is dus benoemd, doch bedankt voor de functie. Volgt weder vrije stemming, waarbij de heer Vlug 3 cn de licoron Keeman en Barten elk 2 stemmen krijgen. Weder volgt vrije stemming, waarvan de uit- De voorzitter opent de vergadering met eon hartelijk steide vertrouwen, woord van welkom, waarna hjj de opnieuw gekozon i Hierna verzoekt de heer K. Koster Hz., welke nu leden, de heeren Jn. Schuit en D. Kloosterboer, en het weer ajs voorzitter fungeert, den heer C. Haringhui— nieuwe lid, ^den heer H. Nol, na^beöediging installeert. zen, secretaris, de notulen te lezen welke onveran derd worden goedgekeurd. Verder deelt voorzitter mede. dat de heer P. Stadt als tijdelijk Hoofd der School zou optreden, doch we gens zijn plotselinge benoeming te Alkmaar, niet in Hierop volgt algemeene felicitatie. Aan de orde is de bsnoeming van 2 wethouders. De stemming voor de vacature J. Wagenaar geeft tot uit- J Wagenaar 5 stemmen, M. Duif 1 stem en 1 o."'V stem blanco. De heer Wagenaar verklaart de benoeming staat was hieraan te voldoen. Spreker heeft zich daar aan te nemen. door den heer A. Strijbis, die niet voor herbenoeming in aanmerking wenscht te komen, volgt stemming over een wethouder. Uitslag C. Over 5 stemïnen, C. Rempt 2 stemmen. Benoemd de heer C. Over, die het aan neemt- Daarna felicitatiën, waarbij voorzitter den wensch uitspreekt, even plezierig met den heer Over te mo gen werken, als met den heer Strijbis. Vervolgens werd gelezen een schrijven van den heer C. Drenth, Hoofd der School te Moerbeek, waar in deze mededeelt, dat namens do vereenjging tot 0 wVlug 3 stemmen, Barten 2"stemmen, Keeman Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noor- 1 stem. 1 blanco. Volgt herstemming tusschen de hoeren üerkwartier, een cursus zal worden gehouden te Zijde- Vlug en Barten. als hebbende deze twee heeren dc I wind, waarvoor voldoend aantal leerlingen is; om de meeste ptemmen bekomen. Nu verkrijgt de heer Vlug 14 dagen zal die plaats vinden des Donderdagsavonds •1. de heer Barten 2 stemmen on 1 blanco. Benoemd van 79 uur;, adressant vraagt daarvoor het vrij ge- de heer Vlug. die zulks na een poosje beraad, aanneemt, bruik van ©en verwarmd en verlicht lokaal. Wordt toe waarna do felicitaliën volgen. 1 gestaan. Volgt schrijven van den rijks-ontvanger meldende dat j Ingekomen: adres van de afd. Alkmaar van den hij op 2 September j.1. aan de gemeente-ontvanger Bond van R.-K. openbare onderwijzers, houdende ver- f 20.77 uitkeerde. Voor kennisgeving aangenomen. 1 zoek, om de jaarwedden van het .onderwijzersperso- Iu verband met de verplichting om telkens om de neel te dezer gemeente te regelen, zooals door ge it j._.-noemd onderwijzend personeel is gevraagd. Een adres van gelijken inhoud van het Hoofdbe stuur van den Bond van R.-K. openbare onderwijzers in het bisdom Haarlem. Beide adressen worden voor kennisgeving aangenomen. Volgen de in de vorige vergadering aangek ouden punten, welke om het nieuwe lid, den heer P. Wit," nogmaals worden gelezen: 1. Adres van de vereeniging Algemeen Militair Te huis te Den Helder. Voorzitter stelt voor dit in be handeling te brengen. De heer Ligthart wenscht daar niet op in te gaan Secretaris want dan zouden het R.-K.en het Christelijk Tehuis Allereerst heeft de lestallatle plaats raa de nieuw- ook wel kunnen komen Deu een geven en den volgt benoemde raadsleden, de heeren J. Koorn Dz. en D. ander weigeren, gaat niet. En dece twee tehuizen zijn om terstond gewend tot den Arrond.-Schoolopziener. Voor de vacature Jn. Schuit worden uitgebracht op den heer Korver, die voorstelde de oudste leerkracht Schuit 5 stemmen, op M. Duif 1 stem on 1 stem blanco, j t.ot hoofd der school te benoemen. Derhalve zal mej. .Ook do heer Jn. Schuit neomt de benoeming aan. Kraan als zoodanig optreden. I-Iierdoor was echter 'n De voorzitter brengt in bespreking het adres van de tijdelijke onderwijzeres noodig. Als zoodanig werd aan kiesvereeniging Burgerplicht, waarin verzocht wordt tot1 gesteld' mej. Geisbertz- van Den Heider. het invoeren van een progressieven Hoofdelijken Om-1 Volgt punt 2 der agenda: benoeming wethouder, slag. Hij zegt, dat B. en W. adviseeren hot adres voor j Aan de beurt van aftreding is de heer C. Waiboor Az., kennisgeving aan te nemen, daar zulk een H. 0. in een j Bij de nu volgende stemming verkrijgt de heer C. kleine gemeente zonder ver uiteenloopondo vermogensWaiboer 6. stemmen, terwijl er 1 blanco was, zoodat niet noodig is en steeds gedacht wordt den mindere te j de heer Waiboer herbenoemd is. ontlasten. I Voorzitter wenscht den heer Waiboer geluk met Het jongste lid, do heer H. No!, vindt de gevraagdezijne herbenoeming en hoopt dat hij wederom zijn heffing juist de zuiverste regeling, welk gevoelen ook i beste krachten zal wijden in het belang der gemeente door den hoer D. Kloosterboer wordt voorgestaan. en zal samenwerken op dezelfde vriendschappelijke ma- Na eoaige discussie wordt het adres met 5 tegen 2, nier als tot dusverre. (Applaus.) stemmen voor kennisgeving aangenomen. I Volgt aanbieding gemeente-begrooting 1912, slui- De voorgestelde begrooting voor 1912 wordt hierop tende in ontvangst en uitgraaf op een totaal bedrag zonder wijziging vastgesteld op oen ontvangst en ujt-jran f 19234.12, meteen post voor onvoorzien© uitga- 5 jaren te verklaren welke verordeningen hier zijn, worden met algemeen goedvinden de politiever ordening en de Bouw- en Woningverordening geldig cn vastgesteld verklaard. Volgt rondvraag, die niets oplevert. Daarna gaat de Raad in comité en volgt sluiting der openbare vergadering. RAAD VAN HOOGWOUD. Vergadering op Dinsdag 5 September 1911, voor- middags 10 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz-, Burgemeester gaaf van f 7109 36 met een post van onvoorziene uit gaven, groot f 117.166. Bfj de nu volgende rondvraag wordt de aandacht ge vestigd op de boomon langs de Steenenlaan, op het noodige uitdiepen van de wik bij C. Groen IJz., waarna de vergadering met dank voor de samenwerking wordt gesloten. RAAD CALLANTSOOG. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Dins dag 5 September 1911, des namiddag* 2 uur. Aanwe zig. allen. Voorzitter de heer G. C. Hulst, burgemeester. Na opening, volgt beëediring van de gekozen leden, de heeren Govers, Kruisveld en Thomasz. Voorzitter zegt het volgende: De heer Govers weet reeds als oud-lid, wat er van hem verlangd wordf? van de nieuwe leden die door hel meerendecl der kiezers ven van f 767.25. Aanbieding begrooting Burgerlijk Armbestuur 1912. welke sluit in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 3866.10, vermoedelijk saldo nihil. Ingekomen was een schrijven van liet Algemeen Mi litair Tehuis te Den Helder, behelzende een dankbetui ging voor de toegestane subsidie. Iliema sluiting. RAAD VAN ANNA PAULOWNA. Vergadering, gehouden' op Dinsdag 5 September 1911. des namiddags to 2 uur. Afwezig de heer Bakker, met kennisgeving van ver hindering. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans Jr.. Burgemeester. Na opening der vergadering volgt lezing van het schrijven van verhindering van den heer Bakker, waarin ..WH 1L|, hij tevens verzoekt, hel adres van het Militair Tehuis gekozen zijn" "hoop ~ik~|ën 'ik'twijfel' er ook niet aan)'te Helder, nader aan te houden. Op dit laatste, zegt dat zij de gemeentebelangen zullen behartigen. Ik wensch .Voorzitter, kan straks worden teruggekomen. I hun van harte geluk met hunne benoeming. Hierna1 Hierna volgt beëediging raadsleden. Achtereenvolgens -olgt de algemeene felicitatie. leggen de heer Waiboer de beloften en de heeren De pe benoeming van Wethouders, wegens periodieke Mazure en Geerlig* d -'en af in handen van den Voor;

Schager Courant | 1911 | | pagina 1