Korting. Voor tien golden bons wordt 30 ct. terugbetaald. Winter-Petten. Voer-roggebrood. Firma B. Sanders Ezn, een nette Dienstbode, een Bunschuitje, flinke Knecht, flinke Dienstbode Geldbelegging. AFBRAAK Woonhuis. 30 Oetober a.s., Bibliotheek Evangelisatie. Cursus Staatsinrichting. F. G. v. d. Meer, Drogist, Ter dekking beschikbaar bij (i n tb scem een half Huis, Ontvangen Heeren-Confectie in Oemi-saisons. Virkrijgbair bij I. VISSER, Voerbieten, Klaverhooi, Landbouwstraat, Schagen. Nazien van Uitlotingen. vruchtb. Wei- en Bouwland I a 2 Metselaars, Ie koop gevraagd een Zeiljacht, een flinke Dienstbode, Bakkersknecht gevraagd, een flinke Boerenmeid, een Boerendienstbode, een Dienstbode, door de hitte en droogte op zichzelf, ma&r door de daardoor veel meer dan in andere zomers ontwik kelde stofmassa's. Vooral in do groote steden, waar uitgestrekte oppervlakten straat met. houtplaveisel be legd zijn. b.v. te Parijs, is in den afgeloopen zomer het aantal ooglijders buitengewoon talrijk geweest. Terwijl onder normale omstandigheden tegen hout bedekking niets in, te brengen is, kan zoodanig pla veisel. zooals nu gebleken is, bij aanhoudend^ droogte door het fijne houtstot', dat bij het drukke verkeer door -de wielen der wagens van het plaveisel afge rukt wordt en, in de lucht verspreid, zeer nadeelig werken. Hier zal dus techniek en hygiëne moeten ingrijpen, zonder dat men nog dadelijk aan afschaffini van het houten, plaveisel behoeft te denken. Maar ook heeft de langdurige hevige zonnestraling directe gevolgen gehad. Vele menschen, zelfs met ge zonde oogen, kunnen een lievige en langdurige inwer king van verblindend zonlicht niet verdragen en moe ten het temperen door het dragen, van gekleurde brillen. waardevermeerderix g. Engelsche bladen deelen op grond van gegevens ui„ de New-Yorksche belastingkohieren eenige bij zonderheden mede over het grondbezit der Astors op Manliattan-eiland. De belastbare waarde van het grondbezit der Astors in New-York is geschat op ruim 250 millioen gulden en deze waarde zal ongeveei CO proc. bedragen, van de marktwaarde van hel gi ondbezït op dit oogenblïk. Het bezit van William Waidorf Astor, die tegenwoordig in Engeland woon r, wordt alleen reeds op een belastingwaarde van 120 millioen, gulden, geschat. Een neef, kolonel John Jacob Astor, betaalt belasting over een grondwaarde van 100 millioen. ongeveer; de onverdeelde eigendom uil de nalatenschap van William Astor is op ruim 30 millioen geschat. Het bezit van de Astors is gelegen in de meest waardevolle gedeelten van New-York, ;n Flfth Avenue en aan den Broadway en zoo is lang zamerhand, door de waardevermeerdering, die liet g •ondbezit in het hartje van de wereldstad onderging, be vermogen der Astors aanzienlijk aangegroeid. Ruim zestig jaren geleden was de waarde van het grondbezit der Astors nog geen vijftig millioen, de uitbreiding der stad deed de waarde dus vijf- a zes voudig stijgen. Uit de belastingregïsters blijkt, dat stukken land. die John Jacob Astor, de stichter van het fortuin der familie voor 50.000 gulden kocht, mans in 1911 een waarde hebben gekregen van 20 millioen gulden. DE OORLOG. een -militaire dictatuur? lil Saioniki wordt aan de „Frankf. ZciUing" geseind, dat d.e Turksche militaire partij toebereidselen maakj om zich af le scheiden van liel Comité voor Eenhekj en Vooruitgang. Zij moet n.1. plan hebben om, zoo> dra vij het gunstige oogenblik gekomen acht, de re geering omver le werpen, na ontbinding Van de Ka mer een pronuneiamento uit te vaardigen en een militaire dictatuur in ie voeren, die de teugels van het bewind zoo lang in handen zal houden, lol andere personen, die volkomen het vertrouwen des lands waar dig zijn en in slaat om de belangen van het Otlomaan- sche rijk werkelijk te behartigen, de regecring van haar kunnen overnemen'. Er worden op het oogenblik in de verschillende provincies voorbereidende maatregelen getroffen Ier uit voering' van dit plan, zoo mogelijk reeds binnen acht dagen. BERLIJN, 18 Oetober. De Turksche minister van binnenlandsche zaken, deelt de Berliner Lokal An- zeiger mede, verklaarde dat de Italianen tot nu toe Derna niet hebben kunnen nemen. „De stad is nog in Turksche handen. Daarentegen is Benghasi geno men, Doch de Italianen zijn nog nergens in het bin nenland gedrongen,. Zij blijven bij de kust,, die zij ech- etr zeer nauwgezet bewaken. De Turken en Arabie ren vechten ais leeuwen, zoodat in Derna. na een verschrikkelijk bombardement, dat 3 uur duurde, geen Italiaansehe landing mogelijk was." De Tribuna weet te vertellen, dat de Turksche op perbevelhebber in Tripolis, Moenir Pasja, door den kolonel Nischat Ben, een zeer dapper en energiek officier vervangen is. De Turksche regeering verwijt Moenir Pasja, dat hij niet beslist optreedt en zijn troepen door onnoodige marschen vermoeid heelt. De nieuwe opperbevelhebber zal tot het uiterste tegen de Italianen vechten-" De Italiaanscho bladen gaan steeds voort met het beschrijven van den treurigen toestand, waarin de Turksche soldaten verkeeren. Telegrafisch W eer bericht 19 OCTOBER. VERWACHTING. Zwakke lol matige Zuidooslelijke tot Zuidwestelijke wind. Nevelig tol zwaarbewolkt. Weinig of geen regen. Stijging van nachltemperaluur in liet Oosten. Over tlag koeler. Nagekomen Berichten. rundveepokvereeniging „vooruitgang" nieuwe n1edorp. Vergadering dezer vereeniging te Nieuwe Niedorp, m hel lokaal van den heer C. Kooiman, op Woensdag 18 Oclober 1911, 's avonds 7 uur. Voorzit Ier de heer J. B. Wilken, die de vergadering, waar 9 leden aanwezig zijn, opent, waarna de notulen worden gelezen door den seexelans, den heer P. Ha ringbuizen. Zij worden onveranderd goedgekeurd en vaslgesleld. len opziehlc van de onderlinge verzekering van slieren voor leden van bij den. Provincialen Bond aan gesloten rundveefokvereenigingen, lot welke verzeke ring in eciie Bondsvergadering werd besloten, deel! voor zitter mede, dal bericht is ingekomen, dat het Ronds - bcsli.ur besloot deze verzekering dit jaar niet in wer king te sleilen wegens het te gering aantal aangiften. Voorts meldt voorzitter, dal na 1 Januari a.s. blij kens ingekomen missive onze rundveefokvereeniging niet meer erkend zal zijn als lid van het Nederlandsen Rund veestamboek. Onze statuien zijn niet zooaJs hel N. R. S. (dal verlangl. Van alle fokverceiiLgingen zijn slechts 2 definitief aangesloten, namelijk Midwoud en Abbc- kerk. Wat hel N.R.St. eisciht, strijdt trouwens met de wijze, waarop in Noordholland wordt gewerkt. En de Provinciale Commissie stelt andere eischen dan het N.R.S., dat 14-daagsc.he controle en goed georganiseer de sliereiihouderij wenscht. Iemand, aie zulks wenscht, kan intusschen persoonlijk lid worden van het N.R.S. Voorzitter wil! in deze voorloopig] afwachten. Goedge vonden. Ingekomen missive over eene in 1913 te Den Haag ie h'ouden groole Internationale veeten toon stelling van de Ncd. Landbouwvereeniging, mei bericht dat vee kan worden ingezonden door onze vereeniging. Voorzitter wij si er op, dal de voorwaarden voor Noord- holland bezwaarlijk zijn. Ecliter zal hel wel voor elkaar komen, daL Noordholland wél erkend wordl, meldt voorzitter. Van den heer A. Bakker alhier en van den heer Jb. Pluister te Oude Niedorp was bericht ingekomen, dat zij bedanken voor hun lidmaatschap der Rund- veefokvereeniging. Volgt rapport over de rekening van den penning meester den heer J. Stammes, dienst 1910. De heeren P. Koopman, P. Saai en K. Mijts vormden de com missie, belast met het nazien. Laatstgenoemde rap porteert, dat alles in orde is bevonden op de na volgende cijfers: f 2725.60% ontvangst, f 2512.38 uitgaaf, f 213.22% voordeelig saldo. De penningmees ter licht nog toe, dat de vereeniging f 1150 schuld heeft en aan stieren enz. een bezit heeft van nage noeg hetzelfde bedrag. De rekening wordt met alge meen goedvinden vastgesteld, onder dank aan pen ningmeester en commissie. Volgen bestuursverkiezingen. Aftredend zijn de hee ren J. Rezelman, C. Butter en K. Mijts. lespectieve- lijlc als bestuurslid, keuringscommissie-lid en lid van de stierencommissie. In hunne plaats worden succes sievelijk benoemd de heer J. Langedijk als bestuurs lid en ook als lid der stierencommissie en de heer 54. Rezelman als keuringscommissielid. Volgt begroeting 1912, die wordt goedgekeurd op een. eindcijfer in ontvangst en uitgaaf bedragende f 549, De heeren K. Mijts, P. Koopman en D. van, der Stok worden benoemd tot leden der oommissie, belast met het nazien der rekening voor het vol gende jaar. Voorzitter, die zelf afgevaardigde was naai- de ver gadering van dien Provincialen Bond, doet als zoo danig rapport, dat onder dank wordt geaccepteerd. Volgt de behandeling van, den beschrijvingsbrief voor de 16e algemeene vergadering van den, Pro vincialen Bond van Rundveefokvereenigingen, den 23 Oetober a.8. te Hoorn te houden. Nadat de beschrijvingsbrief is afgehandeld, geeft de secretaris nog een flink uitgewerkt overzicht ten beste over de uitkomsten van melkonderzoek In 1910. Hierna rondvraag en sluiting onder dank. ZIJPE. In de Woensdag gehouden vergadering van het be stuur van den Polder en Hazenpolder is in beginsel besloten tot het vernieuwen van de groote Schager brug. een wethouder geschorst. In de door de wet voorgeschreven vergadering van 5 September van den gemeenteraad van Katwijk, werd o. n. tot wethouder benoemd de heer M. van Egmond. De benoeming geschiedde bij herstemming met den heer Ouwehand' en daarbij werd de onregel matigheid gepleegd, dat beide personen aan de stem ming deelnamen, wat de gemeentewet niet wil. Dade lijk dacht niemand aan een onwettige benoeming. Een paar dagen later werd dat gelanceerd en den heer Yan E. gevraagd voor de benoeming te willen bedanken. Deze wilde dit echter niet en van weers kanten werden rechtskundige adviezen Ingewonnen. Eenige leden vroegen nu vernietiging van de benoe ming bij de Kroon, en thans kwam een koninklijk besluit dat de benoeming als zoodanig is geschorst. Ten overvloede had men reeds een tijdelijk wethouder benoemd, zoodat het college in ieder geval voltallig blijft lüchtgas. De heer A. Sleutel Ie Dirkshorn, ondernemend als altijd, zal tegelijk met eigen woning, ook die van do heeren J. Smit en J. Dam, alsmede de Ncd. Herv. kerk van Juchfgas voorzien. Wanneer hel nieuwe licht aan de verwachting be antwoordt, zullen wellicht spoedig meerderen volgen en kan Dirkshorn nog een modern verlicht dorp wor den. ontslag bij huwelijk. De gemeenteraad van Amsterdam heeft Woensdag avond met 25 tegen 16 stemmen verworpen de voor dracht van B. en W. om aan de gehuwde onder wijzeres mevr. LubKooimun ontslag te verleenen. polderbestuur. Tot -molenmeester van den Oosterkamper polder is in de vergadering van 18 Octobe* herkozen de heer P. Grootjes te Nieuwe Niedorp. de opstand in china. Londen, 18 Oetober. Een correspondent te Hankau seint: De vijandelijkheden begonnen hedenmorgen tus- schen tweeduizend loyale troepen en tienduizend ra- volutionnairen. Admiraal Sacheng-plng gaf last dat zijn kruisers troepen aan land zouden brengen. De revolutionnairen uit de richting van Woetsjang kwamen toen, vooruit en openden onmiddellijk het vuur, dat door de scheepskanonnen beantwoord werd. Een levendig gevecht heeft plaats aan beide zijden van de rivier. De vreemde oorlogsschepen hebben detachementen ontscheept. vreeselijke storm. BERLIJN, 18 Oolcber. De Press-Telegraph verneemt uil Cerbere: De provincie Cafalonië is in den afge loopen nacht door een vrceselijken storm geteisterd. De hagel en de storm hebben ontzetlende schade aange richt en vele .slaehtoffei-s gaüischt. Een gedeelte van de spoorwegen is weggeslagen. De rivieren bedreigen de bruggen en sleuren alles mede, wat op hun weg ligt. De sinaasappelboomgaarden in het gcheele geteister de gebied zijn volkomen vernield. In Gastelion siaani de straten onder water. Op bevel van de politie en van de brandweer moesten hoele straten en wegen door de bevolking ontruimd worden. Tol nog toe zijn twee lijken geborgen. Ettelijke personen worden nog vermist in- en uitval van het handelsblad. De boer voor het loketje: Hoeveel kost 'n post zegel naa,r Amsterdam? Posbteambte: Vijf cent. De boer: Nee, dat's me te duur. Geef me d'r dan maar een, van drie cent. Plaatselijk Nieuw». marktbezoek. Was het aantal marktbezoeken?, dat voor 14 da gen met den markttrein uit hel Zuiden nog beneden de 170, hedenmorgen was dit gekiommen tol 250. Met de marktlrein uil het Noorden arriveerden 139 per sonen. i i ONDERHANDSCHE VERKOOP. Men deelde ons mede, dat de boerenplaats van den heer S. Kroon op Grootewal, in eigendom is overge gaan op den beer M. KoolJ te Anna Paulowna. De piaats is 15.75 II.A. groot en werd verkocht voor 47.000 gld. Het plan zou zijn, den grond te scheuren. MARKTOV KltZlCHT. Een zeldzaam mooie voormarkt, voor do groote koemarkt: een groote aanvoer en, veel publiek. Vette koeien bleven prijshoudend. Voor le kwlaiteit werd 40 a 41 cent besteed. De hoogste prijs kwam op naam van. den, heer J. de Veer alhier met f 325. Geldekoeien en vooral beste melkgevers waren zeer hoog, wat feitelijk ook geen wonder Is bij de hoogè melk- en boterprijzen. De afzet was bevredigend. Pin ken, graskalveren, zijn, minder graag, duur eten en weinig hooi. Van vette schapen was meer vraag voor Londen. Voor het Zuiden werd veel minder gekocht, waardoor de handel meer trekkend was. De hoogste markt ging naar Oudkarspel. Zij kwam op naam van, den hr. A. Borst Cz. met f 31. Overhoudcj's waren trekkend. Veite varkens gingen vlug van de hand. Een prijs verhooging van 1 cent was daarvan liet gevolg. Konijnen en gevogelte was vlug, legen goede prijzen le verkoopen. gemeente ZIJPE. Ingeschreven van 1318 Oetober 1911. Geboren; Maria Helena Wilhelmina, d. v. Het Mul en Geertruida van Saulen, wonende te .Schagen. Pe- ti us Norberlus, z. v. Pieter Kraakman en Elisabeth. Keizer. Marktberichten. SCHAGEN, 19 Oetober. 6 Paarden f 50 a 1' 250. 10 Stieren f 140 a f 180. 14 Magere Geldekoeien f 140 a f 250. 100 Vette Geldekoeien f 180 a f 315. 100 Kalfkoeien f 160 a f 280. 36 Vaarzen f 100 af 140. 26 Graskalveren f 40 a f 60. 30 Nuchtere Kalveren f 10 a f 18. 50 Magere Schapen f 18 a f 24. 520 Vette Schapen f 24 a f 31. 320 Lammeren f 12 a f 17. 10 Magere Varkens f 16. 40 Vette Varkens f 0.44 a f 0.57 per KG. 60 Biggen f 9 a f 14. S0 Konijnen f 0.25 a f 1.25. 125 Kippen, f 0.40 a f 1.75. 40 Eenden, f 0.40 a f 1.50. 600 KG. Boter f 1.50 a f 1.70. 200 KG. Kaas f 0.50 a f 0.60 per KG. 1000 Kipeieren f 6 a f 7 per 100. WINKEL, 18 Oetober. Appelen f 1 a f 6. Peren f 1 a f 3 per mand. Kool f 3 a f 11 per 100. Wortelen f 1.75 per baal. Uien, f 4.30 a f 4.65 per baal. NIEUW LEVEN, iiMiui, VOORD8--HAKWw. 18 Oetober. Gele nep f 4.60 a 4.80, Drielingen f 4.30 a 4.60, Grove uien f 4.40 a 4.90 per 50 K.G., Roode kool l' 15.50 u. 16.50, 2de soort f 13.50 a 14.50, Kleinere f 5 a 12.50. .GHe kool f 13 a 14, 2de soort f 11 a 12.50, Kleinere f 4.50 a 10 per 100. NOOIÏDSCHARWOUDE, 10 Oetober, Bloemkool 1ste soort f 8 a 11.50, 2de soorl f 1.50 a. 2, Roode kool f 7 a 12.50. Uien f 4.40 a 4.60. BROEK OP LANGEND1JK, 18 Oetober. Aardappelen, blauwe, f 1.15 a f 1.60 per zak. Zil veruien (nep) f 3.60. Uien f 4.20 a f 4.30 per baal. Wortelen f 1.S0 a f 1.90 per baal; f 3 a f 5.40 per 100 bos. Bieten f 8.40. Rammenas f 12 per 1000. Bloemkool f 6 a 11. Reuzenbloemkool f 10 a 15.90. 2e soort f 3.80 a f 4.50. Roode kool f 7 a f 15.70. Gele kool f 6.50 a f 14.50. Witte kool f 12 a f 33 per 100 stuks. Advertentie n. Voor de vele blyken van belang stelling, bjj hun 25 jarig huwelijk dezer dagen ondervonden, zeggen ondergeteekenden hiermede harte- lgk.dank. H. VAN HBT KAAR en Echtgonoote. "Winkel Ostober 1911 Burgemeester en Wethouders van SCHAGEN zijn voorne mans op Vanaf aanstaanden Zaterdag 'savonds van 88Y2 uur, zijn weder boeken verkrijgbaar. des namiddags te l'/j ure, ten Raadhuize aldaar, bij instbr|- vi»g, voor afbraak te verkoopen HET WOONHUIS, Maande aan de Laan gemerkt Wijk D, nos. 111 en 112. De Voorwaarden liggen ter in- zag s ter gemeente secretarie. Inlichtingen, zijn te bekomen, bij den gemeente opzichter. Aanwijs op 27 Ocï des nam. 3 uur ter plaatse. *- Burgemeester en V^ethouders voornoemd, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Uitgaande van de afd. Schagen van de Vereeniging v. Vrouwen kiesrecht. Dames en Heeren, welke aan dezen cursus wexrschen deel te ne men, worden verzocht, zich voor 28 Oetober op te geven by de Secretaresse. Lesgeld voor den geheelen cursus sjedraagt f 1.00, voor leden f0.50 v Namens het Bestuur, i)e Öesr. G. KOSTEREiiks Een ieder, die bij mij koopt, ontvangt 'n BON gelijk aan 't bedrag dat men besteedt. Vraagt dus steeds uw bon, hij heeft waarde. Hoogzijde E 16, - Schagen. Te koop: 60 wagen» HOOI. bj' Jb. Breed, St Maartensvlotbr. Zijpe. een SPRINGBOK, bij Jb. KAMP, Haringhuizen. ZUIVER WOLLEN ONDERKLEED ING. (FA 8 AT WJANStft) ver krijqbaar Laagzyde B 66, SCHAGEN Te koop aangeboden met ö'/s snees grond te Wierin- gerwaard, bij D. Dekker. een prachtige mooie sorteering Opruiming van een partij Spotgoedkoop uitsluitend a contant. Aanbevelend, S. P. v. Nuland, Julianadorp. - KOEGRAS - 15 «en! de 4 pond. AANGEBODEN tweemaal 6 snees en twee partytjes (1 en 3 wagens). Te bevragen by R. WAIBOER, Moerbeek, Nieuwe Niedorp Kassiers en Effectenkantoor, Spoed! g Spoed! Uit da hand te koop 32 hêc'aren met Burgerhuis. Geschikfce pr»js. Te beTragen aan het bureau van dit blad, onder no. 88., Gevraagd: niet beneden de 20 jaar, melken geen vereischte. Hoofdzakelijk om de vronw in het huishouden behulpzaam te zijn. Adres: P. van IJz es doorn, Zwarteweg, Anna Paulowna. Gevraagd met kerstmis, een DIENSTBODE, bij P. Pluister, Koegraa. Direct gevraagd bij J. Ph. Muller, Mr. Metselaar te Venhuizen. gevraagd, Niedorp. D. Kleijbr te Oude geschikt om fuiken te lichten in binnenwater. Opgaaf van prijs en grootte onder letter J, Hulppostkantoor, Kolhorn. TB KOOP: in '09 geheel overgeijzerd m. zeilen en volledigen inventaris, groot 24 ton bij Wed. A. Duinkek, Wie- ringen. Gevraagd met Kerstmis: hoog loon, in burgergeein. Br. leiter B Schager Courant. bij Dl. DE JONG Brood- Koek en Banketbakker, Sint Maartens brug. Gevraagd, voor de wintermaan den, een b|j H. Naastepad. Anna Paulowna. Gevraagd met Kerstmis of eerder bij R. Del ver, Koegras, vVesteiad&. Gevraagd met Kerstmis: een DIENSTBODE, kunnende melkeD, bij J. de Veer, Weere, Winkel. Terstond gevraagd Gevraagd met Kerstmis goed kunnende melken vereischte, bij Jx. Blaauboer, Kade Kolhoin. j J. Keesman Cz. Noord, Sohagen. Gevraagd met Kerstmis- een Dienstbode, bij A. ERIK8, Stoomweg, Anna Paulowna. Wegens huwely k der tegenwoor dige met Kerstmis gevraagd, een Dienstbode, bij H. GRIN, Oudesluia, Gevraagd met Kerstmis, wegens huweljjk der tegenwoordige, een Loon 3 gld. Melken geen Tereischte bij Alb. KAAN Kz., Oudesluis, (Zijpe.) Het BOELHUIS bij den heer H. Kos- ter te Anna Paulowna wordt uitgesteld tot Vrijdag 3 Nov. Op zeer gemikkelijkr eu voor d<elige voorwaarden is beschikbaar een groot kapitaal uitsluitend als bel -gging op Ie hypo'heek op Inud Franco brieve. ni -uo „tieleg- ging", bur, van dit blad.

Schager Courant | 1911 | | pagina 3