V a k t eeje enen. een nette Dienstbode, Kaasmakersknecht, L, 2 H.A. VOERBIETEN Winkeljufrouw, leerling op een Boerderij, een nette Dienstbode, 1 Balmuziek op Zondag 29 October a.s. bij G. SCHUT, een flinke Dienstbode, Ontvangen Winter-Petten. oen Boerendienstbode, leen Zeiljacht, Lotisi co-polis Werk- of Ploegpaard, le Hypotheken. Kosthuis Haverdoppen een Jongen ALS EEN BRAXDHOÜT UIT EET VUUR GERUKT Zaterdagavond had de hoer P., te Arnhem, iemand naar den trein, die te 6.15 naar Utrecht vertrekt, ge bracht en was zelf ook ingestapt. Toen hij den trein weer wilde verlaten, was ocze reeds in beweging. Hij sprong er uil, mol het gevolg, dat hij viel en onder den trein geraakte. Zeker zou hij zijn overreden, had niet de adsis tent-stations chef, de lvecr Drijver, de te genwoordigheid van geest gehad om in een openslaand raam van een der D-wagens te springen en door aan den noodrem te trekken, den trein tol staan te bren gen. De heer P. kon nu, als door een wonder onge deerd van onder 'den trein worden uilgehaald. Alleen zijn kleeren waren gescheurd. Telegrafisch Weerbericht 24 OCTOBER. Moest matige tot krachtige tijdelijk stormachtige - Zuid westelijke tot Westelijke wind. Betrokken tot zwaarbewolkt. Regenbuien. Zelfde temperatuur. Staatspensionneering. OUDKARSPEL. De afd. Langedijk van, den Boud voor Staatspen sionneering vergaderde Zaterdagavond ten huize van den heer Biickmann alhier. Na opening door den voorzitter, den heer Ds. W. Banga, volgde lezing der notulen, die onder dankzeg ging werden goedgekeurd. Hierna volgde lezing van het Jaarverslag, dat onder applaus werd goedgekeurd. De heer Jb. Mosk, brengt hierop als penningmees ter een kort verslag uit; de ontvangsten bedroegen f 125.63 tegen f 101.S0% voor uitgaven, zoodat een batig saldo kon worden geconstateerd van f 23.84%. De verslagenn der Federatie-vergadering te Scfia- gen en der Algemeens Bondsvergadering te Utrecht worden onder dankzegging goedgekeurd. De vergoeding als bodeloon, wordt van f 5.op f 10 gebracht. Uit de 2 candidaten, die zich voor bode hebben opgegeven, wordt de tegenwoordige bode, de heer J. Joman Fz. met 12 stemmen tegen 2 stemmen op denj heefi P. Huigen, herkozen. Hierop heeft een wijziging in, het reglement plaats, waardoor het mogelijk is, dat naast den voorzitter en secretaris, ook de penningmeester direct bij aftre ding herkiesbaar is. Als bestuursleden worden nu herkozen de heeren Banga en Mosk, terwijl in de plaats van den heer J. Meeldijk, die als commissaris niet herkiesbaar is, wordt gekozen de heer C. Pronk. Wat de winter-propaganda betreft, wordt goedge vonden. dat den 14 Nov. een propaganda-uitvoering zal worden gehouden hij den heer Bückmann te Oudkarspel. Alsdan zal optreden de heer Jhr. De Murall, lid van, het Hoofdbestuur, te Zierikzee; de avond zal worden afgewisseld door muziek en voor drachten. Een tweede vergadering, waarvoor een too- neelstulc zal worden ingestudeerd, zal vermoedelijk worden gehouden in Januari te Noord- of Zuidschar- woude. Voorts wordt de mogelijkheid besproken om te Heerhugowaard een afdeeling op te richten, waai' de vergadering zich vóór verklaart. Eenige huishoudelijke besprekingen hebben hierop plaats over achterstallige contributie. De rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt. DE OORLOG. WERKELIJKE OORLOG. Uit de berichten over den strijd bij Benghasi en Derna blijkt, dat de operette-oorlog geëindigd is en dat er nu werkelijk gevochten, wordt, waarbij aan weerskanten geduohte slagen vallen. Dit is feitelijk de eerste keer, dat Italiaansche troepen in innig eoniact komen met de Turken eu, het valt niet te loochenen, dat deze laatsten hun ouden naam van onverschrokken soldaten eer aandoen. Aan den anderen kant mag echter niet uit het oog worden verloren, dat de Italianen voor een moeilijke taak stonden. De soldaten van de landingsdivlsié verkeerden in slechte physieke conditie tengevolge van het dagen lange verblijf op de schepen, welke door de woelige zee werden heen en weer geslingerd. Deze door zee ziekte uitgeputte lieden moesten toen onder het levendige vuur van den stoutmoedigen vijand debar- keeren, een altijd zeer précaire manoeuvre. Dat zij hierbij en in de daarop volgende urenlange worste ling met de blijkbaar in uiitnemende stellingen lig gende Turksche troepen zware verliezen hebben ge leden is vrij zeker, al luiden de officiëele berichten, daaromtrent optimistisch. En dat men in Italië ook wel verwacht, dat de werkelijkheid anders zal blij ken te zijn, dan men het van officiëele zijde voor stelt, is af te leiden uit den -ijver, waarmede de Italiaaneche pers zich haast het publiek tot kalmte aan t manen. I 'TB REI DING VAX HET OORLOGSTOOXEEL. De Stampa publiceert oen artikel, duidelijk geïn spireerd door de regeering, getiteld: .Italië aan hef einde van zijn geduld". Hierin wordt gezegd, dat Italië tot nu getracht heeft, het oorlogstooneel zooveel mogelijk te beperken. „Wanneer echter de Turksche regeering binnen enkele dagen niet van houding verandert en de vredesonderhandelingen, niet opent op den grondslag van het Italiaansche ulti matum, dan zal Italië zijn vloot beslissend laten op treden. De treuzelpolitiek van Turkije, de bijzonder heden van de ruwe represailles tegen de Italianen in Saloniki, de moorden op Italianen iu Arabië, het in beslag nemen van 65 Italiaansche handelsschepen in de haven van Smyrna, hebben de Italiaansche re geering doen besluiten, het oorlogsprograra, dat in reserve gehouden was, te doen doorvoeren, wanneer de Turken niet toegeven, Italië zal den mogend heden kennis geven van zijn besluit en Turkije in niets meer ontzien,. Dan zal de beperking van de oor- logs-operaties wegvallen en dan zal Italië zich abso lute vrijheid van beweging toekennen, al zou het niets ondernemen op de kust van Albanjë. Het op treden van de Italiaansche vloot zal dan niet langer afhankelijk zijn van politieke bezorgdheid, doch al leen' van strategische gezichtspunten. Het afkondigen van den economischeu strijd van Turkije tegen Italië zal beantwoord wordeu door vloot-demonstraties, blokkeering van de voornaamste havenplaatsen van Turkije en het bezetten van eenige eilanden. De bijzonderheden van dit program zijn dezer da gen besproken in den ministerraad. Al zal Italië dan de Albaneesche kust ontzien, om Oostenrijk buiten 'het conflict te houden, toch zal de wereld dan midden in, de zoo gevreesde complicaties zitten. Mis schien is dit plan, dat zulke ernstige gevolgen kan hebben, voorloopig niets dan een bedreiging, opdat de mogendheden haast zullen maken, bij het bewer ken van) Turkije tot het sluiten van den vrede. Doch Turkije vreest echter deze complicatie niet, hoopt integendeel in troebel water te kunnen visschen. Gemengd Nieuws. EEN HANDIGE OPLICHTER. In Frankrijk wordt thans druk gesproken en ge-, schreven over het volgend merkwaardig geval van op lichterij, dat herinnert aan het geval van den „Kapi tein van Kópenick' Granvillo is een havenplaatsje van een dikke elf duizend inwoners aan het Kanaal, in het departement „Manche". Op den 30sten Augustus stapte er 's mor gens een deftig gekleedej marliaal-uitziendc, met het roode lintje van het Legioen van Eer prijkende veer tiger uit den trein, die zijn bagage naar een hotel liet brengen, en zich daar inschreef als „A Durand de Bel lefond de Gournay, administrateur principal des co- lonies". Uit een praatje, dat hij met den hotelier maakte, bleek, dat hij een hooggeplaatst officier van de koloniale administratie was, en dat hij naar Granville gekomen was om daar uit te zien naar een buitenplaats, geschikt om er de „school voor voorbereidend onderwijs van toekomstige koloniale ambtenaren" onder te brengen, waarvan hij de oprichting voorbereidde. Met het oog daarop informeerde hij terstond naar de woonplaats van een notaris, die hem zou kunnen bezorgen wat hij noodig had. Eenmaal met dezen, mr. Chanleloup, in aanraking gebracht, wist hij al spoedig diens vertrouwen te win nen, en kocht hij binnen weinige dagen door zijn tusschcnkomst een boerderij, dicht bij de stad, „Les Delles genaamd, voor 70.000 lis.; défir moest de school komen. De koopsom zou betaald worden, zoodra delcoo- per definitief in het bezit van zijn eigendom zou wor den gesteld, begin Januari 1912; in afwachting daarvan betrok do heer Durand de Bellefond vast een gedeelte van zijn aanstaande possessie, in gezelschap van twee lieve jonge meisjes die hij meegebracht had en wier ouders mijn aanstaande schoonouders, zei de ko loniale administrateur zich al spoedig bij hen voeg den. En hij begon zich bezig te houden met de in stallatie van zijn school, die, zoo zei hij tegen ieder die 't hooren wilde, door het Departement van Ko loniën flink gesubsidieerd worden zou. Met den dag schoot de inrichting op. Allereerst moest er personeel zijn. Een paar advertenties in de bladen bezorgden den kapitein al gauw een twaalftal bedienden, wier door hem geëischte cautie hem eenige blijkbaar hoognoodige blauwe lapjes in zijn portefeuille bracht. Omdat alles „mililairement" gaan moest, liet hij ze vervolgens door den regimentskleermaker in uni form steken, zonder dat hij 't noodig achtte die uni formen nu ook meteen contant te betalen. Verschillende winkeliers, slager, bakker, kruidenier, enz., stelde hij lot leveranciers wan de school aan; voor hun leve ranties kregen ze bonnetjes, die eens in de drie maan den bij den „kassier' betaalbaar zouden zijn. En alles liep dus al gauw souhait' ,\Yat maakie dat liet vertrouwen van al deze niet- belaaldcn in den kolonialen administrateur zoo onbe grensd bleef, wat waren zijn uitstekende relaties Sinds nij aan de zijde van den brigade-generaal en ingevolge schriftelijke permissie van den divisie-kommandanl de plaatselijke manoeuvres' had meegemaakt, was hij op den besten voel met zijn „kollega's de gewone officieren van het garnizoen, en kwam hij herhaaldelijk in de ka zerne, waar de wacht hem met de aan zijn rang ver schuldigde eerbewijzen ontving. Zijn pleizierige verhou ding inet den notaris verschatte hem het gebruik van diens auto, wat alweer uitstekend was voor zijn kre diet. En een gebeurtenis die het „bewijs leverde van zijn olficiteie positie stelde hen gerust, die toch in uniform of wijze van doen van den „administrateur" wel eens iets meenden op te merken, dat niet geheel en ai in den haak was. Hel was de geschiedenis van den wagon kruit. Op een goeden dag arriveert aan het adres van „den kolonialen administrateur te Granville" een offi- cieele enveloppe van het ministerie vah oorlog. Ze kwam naluuilxjk in handen van den kapitein Durand de Bellefond de Guornay en behelsde de medcdeeling dat een wagonlading kruit te Granvjlle zou aankomen, j die vandaar naar St. Pierre et Miquelon verscheept worden moesl. De „kapitein", die wei begreep dat de missive niet voor hem bestemd was, maar onmiddellijk inzag dat hij uit die officieels opdracht voordeel trek ken kon, loopt op staanden voet naar de kazerne, waar hij vier man en een korporaal requireerl voor de bewaking van het kruit, en verzorgt verder de geheeie verzending, zoodat de werkelijke ambtenaar van ko loniën, die een dag later arriveert, zijn „confrère" slechts bedanken kan voor zijn uitstekende zorgen. Nu zou dan toch de ongeloovigste Thomas ook niet meer ge twijfeld hfebben Op „Les Delles' marcheert dan ook verder alles prachtig. De kapitein wordt algemeen onder de no tabelen gerangschikt, en ontvangt de aanzienlijken van hel plaatsje, oen Conseillcr Général, den maire. den pastoor, die er blijft eten en wien De Bcllefond ver zekert dat zijn leerlingen de kerk altijd trouw zullen 1 blijven. Als bij de ramp van de „Liberté" een familie in 'ie buur! een bloedverwant verliest gaat de kapi tein er in groot uniform heen om officieel de deel neming der regeering te komen betuigen. Kortom, meer en meer wordt hij de man, en men kan zich daar om de ongelcovige verbazing van "de Granvillers voor stellen, toen enkele dagen geleden bekend werd, dat „monsieur l'administrateur principal des Coloniesals een vulgaire oplichter gearresteerd was... IIel was een leverancier, die, het wachten op zijn gekt moede, het zaakje aan het rollen had gebracht. Hij had een vriend te Parijs aan het ministerie van ko loniën laten informeeren of de school van meneer Bellefond werkelijk Rijkssubsidie kreeg. Aan het mi nisterie wist men natuurlijk van niets, kende den heelen meneer Bellefond: niet. Zoo werd het parket in de zaak gemengd, en zit kapitein Durand de Bellefond de Gournay alias Louis Gognel thans veilig achter de tralies. Het Volk. ONTPLOFFING. Caltanisetta, 21 October. Er heeft een ontploffing plaats gehad in een zwavelmij'n. Men, gelooft, dat der tig menschen om het leven zijn gekomen. Bij onderzoek is gebleken, dat 44 arbeiders in de mijn bedolven zijn. TREURIG GENOEG. Deze week wilden de Katholieken van Vyve-St.- Eloy, in de provincie West-Vlaanderen, hun overwin ning in de verkiezing vieren door bet lossen van vreugdeschoten. Eenige werklieden moesten daarom 's middags een pak kruit op een kruiwagen ver voeren. Terwijl zij in, een herberg waren, kwamen eenige jongeli.n,den rond den kruiwagen staan. Een hunner, Jules Verleeuwen, 17 jaar oud, had het ongelukkige denkbeeld zijn brandende sigaar tegen het kruit te houden, dat op den kruiwagen gevallen was. Een vlam raakte het pak aan en, het ontplofte. Twaalf jongelingen, die rond den wagen stonden, werden, omgeslingerd. Zij werden verbrand in het ge laat en aan de handen en hun kleederen vatten vuur. Eenige personen kwamen toegeloopen en doofden de vlammen uit. De toestand van een der slachtoffers, zekeren Jules Vanleeuwen, is zeer erg. Het parket van Kortrijk heeft een onderzoek te Vyve-St.-Eloy ingesteld. De toestand der 12 slacht. offers was toen veel verminderd. Hun, aangezicht was zeer gezwollen en uit hun verschroeide huid vloeide voortdurend bloed. Plaatselijk Nieuws, EEN SCHEIDEND VOORZITTER. In de j.1. Zaterdag gehouden vergadering van de Banne en Polder Schagen, deelde de heer Jb. Stammes me de, dm hij o.s. Januari als voorzitter zal bedanken. IX? heer Stammes is 26 Februari 1862 benoemd tot Hoofd- 1 ingeland cn dat gebleven tot 1893, toen hij tot voorzit ter werd gekozen. Ruim 31 jaar is de heer Stammes dus Hoofdingeland «eweest en 18 jaar voorzitter, dus aanstonds had hij 50 jaar in het polderbestuur zitting gehad. DRIETAL DOODGRAVER. Het drietal voor doodgraver-nachtwacht alhier, be staat uit de heeren: 1. W. Bijpost te Schagen, 2. P. Weeland te Schagen, 3. J. Doom te St. Maartensbrug. BAREND KWAST. Aan den heer Barend Kwast is de vercerende op dracht gedaan om een dei' verplichte koren tc com- poneeren voor den grootcn INTERNATIONALEN ZANGWEDSTRIJD voor Mannen- cn Gemengde koren, dit- in 1912 door de Licderenlafel Onderlinge Oefe ning in Amsterdam donder hooge bescherming van Z. K. H. Prins Hendrik fier Nederlanden) zul worden gegeven. ONZE VXEZE STRATEN! Aan den Raad onzer gemeente is door een aantal bewoners van Marktplaats, Gedempte Gracht en aan grenzende straten een atlres gezonden, met de vraag door dc aanschaffing van oen sproeiwagen mei roibezem en verder door schrobben, onze meer dan vieze em stinkende stralen doelmatig te reinigen. GEMEENTE SCHAGEN. Ingeschreven van 21 tot 24 October 1911. Geboren: Petronclla Paulina, d. v. Jan Kossem cn Sophia Platjouw. Marktberichten. I PURMEREND, 24 October. I 93 Stapels Kleine Kaas f 40.50. Rijksmerk f 41. i 1228 KG. Boter f 1.55 a f 1.65. 799 Runderen, waar- j onder 453 vette en 18 stieren. Vette vlug 68 a 82 cent per' KG. Gelde stug f 130 a f 180. Melkkoeien stug 1' 180 a f 275. 30 Paarden 40 a f 300. 87 Vette Kalveren 90 a 110 cent per KG. 254 Nuchtere Kalveren f 13 a f 25 matig. 32 4 Vette Varkens 50 a 56 cent per KG. matig. 28 Magere Varkens f 14 a f 24 stug. 315 Biggen f 7 a f 13 stug. 2619 Schapen en Lammeren. Vette vlug f 20 a f 30. Lam meren matig f 12 a f 16. 400 zak Peren f 2.50 a f 3.50. 1000 zak Appelen f 2.50 a f 3.50. Kipeieren f 6.25 a f 7.25. 421 Ganzen f 2.25 a f 3. 26 Zwa nen f 4. AMSTERDAM, 23 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 245 vette koeien, .waarvan de prijzen waren: le kwal. 78 a 82 ct., 2e kwal. 72 a 76 cL, 3e kwal. 64 a 70 cL per Kg., 155 melk- en kalfkoeien f 190 a f 300 per fetuk, 62 nuchtere kalveren f 8 a f 16, 31 schapen C 20 a f 24 per stuk, 552 vette varkens le kwal. '49 a 51 ct., id. 2e en 3e kwal. 47 a 49 ct, Overz. en Geld. le kwal. 49 a 51 ct., id. 2e en 3e kwal. 47 a 49 ct. per Kg., 5 graskalveren f 40 a f 48 per stuk. ALKMAAR, 23 October. Aangevoerd 14 Koeien en Ossen f 220 a f 317.50, 45 vette Kalveren f 40 a f 104, per pond f0.90 a f 1. 42 nuchtere Kalveren f 8 a f 22, 911 Schapen f 20 a f 29, 235 vette Varkens f 0.42 a f 0.57 per kilogram. NIEUW LEVFN. Station NOORD8UHARWOÜDK 23 OCTOBER. Gele nep f 3.90 a 4.30, Drielingen f 3.80 a 4.40, Grove uien f 4 a 4.50 per 50 K.G., Roode kool f 1-1 a 15.50, 2de soort f 12 a 13.50, Kleinere f 4 a 11.50, Gele kool f 12.50 a 14, 2de soort f 10.50 a 11.50, Kleinere f 4.50 a 10 per 100. NOORDSHARWOUDE, 23 October. Bloemkool le soort f 7.50 a f 10.50. 2e soort f 3.50 a f 2. Roode kool f 8 a f 13.80. Witte kool f 12 a f 20 per 100. Uien f 4.40 a f 4.60 per baal. j 24 October. Bloemkool le soort f6 a f 8. 2de soort f 1 a f 2. Roode kool f 8 a f 15.60. Gele kool f S a (13 per 100. Uien f 4.50 af 4.80 per baal. WINKEL, 23 October. Appelen flat 3.50. Peren f 1 a f 4 per mand. Kool f 3 a 'f 13. Rapen f 1 a f 3. Bieten f 0.60 a f 1.50 per 100. Wortelen f 1.75 a f 2 per baal. Aardappelen f 1 a f 1.60 per zak. BROEK OP LAXGEXDIJK, 23 October. Aardappelen, blauwe, f 1.30 a f 1.55 per zak. Zil veruien (nep) f 3.20 a f 3.80. Uien f 4 a f4.80 per baal. Wortelen f 1.80 a f 2 per baal. 2.10 a f 5.10 per 100 bos. Bleten f 7.50 a f 16.10 per 1000. Bloem kool f 6.50 a f 8.50. Reuzenbloemkool f7 a 11.30. I 2e soort f 3.50 a f 4.20. Roode kool f 7 a f 17.40. j Gele kool f 7.50 a f 15. Witte kool f 14 a f 30 per 100. Witte kool f 584 a f 588 per wagon. Advertentiën. aaS-OC'K! ■lC.TJG. -SS-oa»-1*1 Den 29sten 0«t. hopen odzo jjj j geliefde Oom en Tante j I G. Delver jé cn A. DelverEriks hunne ^/g-jarige Echtver- 6) eeniging te herdenken. •0 Namens hunne if Noren en Nichten. jjjj St. Maarteosvlotbr., Oct.'11. jjj Den 298ten October a.s. jjj hopen mijne geliefde Kinderen i Gerril Delver 0 JJD JO iiOijO' JO JO JO .JO 30 JO w Den 29sten October a.s. h hopen onze geliefde Pa en D ^oe S f 1. FRAKCIS Kz. f (fc en Ms. FRANCISBrommer Md. f F hunne 12'/2-jarige Echtver- eeniging te herdenken. 'j Hun liefhebbende Kinderen, MA. ART JE FRANCIS. 11 ANTJE FRANCIS. 1 GRIETJE FRANCIS. <j> a Burghorn, Schagen, Oct.'11. g OQO OO GO G03»~> CO 000003 GO üO O |j Den 29aten October a.s. j| hopen onze waarde Oom en Tante fjj J. Francis Vanaf Maandag 80 Oct. begin nen de lessen in vakteekenen voor j Timmerlieden en Metselaars. Leergeld f 0.25 per avond van i 3 lesuren. Aanbevelend, j P. Veuger Gz., Timmerman, St Maartensvlotbrug. I De Kooi, Tvoegras. Anna Eriks j\ hunne 12','2-jarige Echtver- eeniging te berdenken. J Hunne liefhebbende Moeder g <j; Broeders en Zusters, "Wed. J. DEL VER-Volder. )Jj j| Durgervlotbrug, Oct. 1911. en M. Brommer |P hunne 12 ^-jarige Echtver- <D eeniging te herdenken. 1 Hun dankbare Neef jf T en Nichten, AAFJE FRANCIS. MAARTJE FRANCIS J PIET FRANCIS. J <J) Burghorn, Scbagen, Oct. '11. "Bij deze betuig ik mijn dank raan de buren en vrienden, welke mij gedurende het lijden en ster- ;ven mijner geliefde Moeder hebben bijgestaan, inzonderheid aan Dr. A. C. MELCHIOR voor zijn on vermoeide ijver en aan Ds J. W. YAN LOON, voor zijn troostvolle 'woorden tot ons gesproken. MAARTJE BREED. Barsingerhorn, 20 Oct. 1911. Gevraagd met Kerstmis bij O. J. Swaan, Dirkshorn. Gevraagd met Kerstmis: hoog loon, in burgergezin. Br. leiter B, Schager Courant. een prachtige mooie sorteering Opruiming van een partij Heeren-Confectie en Oemi-saisons. Spotgoedkoop uitsluitend a contant. Aanbevelend, S. P. v. Nuland, Julianadorp. 'go: Gevraagd met Kerstmis goed kunnende melken vereischte, bij Jm. Biaauboer, Kade Kolhorn. Er biedt zich aan een net Meisje, als naaister, ook genegen buitens huis te naaien. Adres bureau van dit bi. onder letter H. T. Om met Kerstmis in dienst te treden, wordt gevraagd een Huishoudster, in een gezin van twee personen en klein bedrijf, bij J. Berg te Sint Maarten. Gevraagd voor Duitschland een flinke P. G., om met 1 December mede te gaan. Loon 37 mark in de maand met vrije kost en inwoning. Adres H. TroostiieideAlk- maarscheweg 64, Beverwijk. TE KOOP: Burgermeisje 21 jaar oud, P.G. z. z. g. g. als Tegen hoog loon gevraagd 't liefst omstreeks 40 jaar. bij een alleenwonend man met een klein landbouwbedrgf, om met Kerstmis in dienst te treden, bij P. Koon, Langereis, Hoogwoud. Net jongmenscb, 19 jaar oud, zoekt plaatsing als in '09 geheel overgeijzerd, m. zeilen en volledigen inventaris, groot 24 ton, bij Wed. A. Düinker, Wie- ringen. te koop, voor meest biedende. Supl. D. gestort 73 gld. Brieven franco Bureau Schager Crt. onder lett. A.A. Te koop in banket- of galanteriezaak. Intern. Hoog salaris geen vereischte, doch goede behandeling gewenscht. Br. X Y Z, Schager courant. Er biedt zich- aan een Boerenknecht, goed kunnende melken. Adres: bureau van dit blad onder lett. S. Te koop, een best bruin (merrie) te bevr. bij J. WIELINGS te Schoorl. gedurende de wintermaanden, tegen vergoeding van kostgeld Reeds in het tuindersbedrijf als zoodanig werkzaam geweest. Fr. br. onder no 8, bur. Schager Courant. Te koop, puik beste bij J. MOLEMAAR, Schoenma- kersweg, Sehagen. niet beneden de 20 jaar, melken geen vereischte. Hoofdzakelijk om de vrouw in bet huishouden behulpzaam te zijn. Adres: P. van IJzendoorn, te koop, bij J. KEURIS Jz. Van Zwarte weg, Anna Paulowna. Ewijckslui9. Tegen 1 November kan een bij J. C. GEERLIGS, Grasweg, Anna Paulowna. Beschikbaar wordt gesteld een groot kapitaal als vaste belegging op landerijen tegen lage rente Franco br. motto Hypotheek", bureau van dit blad. Voor iemand uit den boerenstand aangeboden, bij P. BOON, Wie- ringerwaard. geplaatst worden, adres Restaurant Proot, Alkmaar. Wordt gevraagd: om in het Kruideniersvak te wor den opgeleid. J. ROTGANS, —o- Schagen.

Schager Courant | 1911 | | pagina 3