Alieieee Nieuws Donderdag 2 November 1911. ASEB 55ste Jaar in ang. 501:5. COURANT Dit| nummer bestaat uit 1 blad. Ariondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 31 Oetober 1911. VAN EEN ZWERVER. Augustinus Scbolten, een 62-jarige zwerver uit Uitgeest, was heden, eerste beklaagde voor de vier schaar. Hij had nog niet lang van zijn vrijheid ge noten, toen hij datgene deed wat hem alweer met den rechter nu in aanraking bracht. In September jl. toch was zijn, tijd in de bedelaars kolonie om en werd „oome Gus" in vrijheid gesteld om blijde Drente's frissche lucht te snuiven. Edoch, dat zou hij niet lang doen. Vooreerst was 't duitje dat hij nu ter zijner beschikking had als uitgaans- kas. gauw opgeteerd en, ook verliet hij de provin,cie om zijn geliefd Holland op te zoeken. Waar hij andermaal bedelend en zwervend van hoeve tot hoeve i* Uitgeest, zijne geboorteplaats, werd opgepikt. De O. v. J. voldeed aan August's verlangen om weer de kolonie voor bedelaars in uitzicht te stellen, en requireerde 3 jaren verblijf aldaar, voor afgegaan. door een aaë *>f drIe bec^tenis- EEN FAMILIEDRAMA. Een klantje van een geheel ander slag en vrij wat minder kalm en vredelievend, was mijnheer Fernee uit de Overdiestraat te Alkmaar. Wat hem voor de ge- tabbaarde heeren bracht, was niet veel minder dan een moordaanslag. Hij is geboortig uit Leeuwarden, waar hij 21 jaar geleden huwde» juist even voor de bekende strenge winter van '90 op '91 aanbrak. Of (leze verkoelend op zijne liefde werkte of dat die nooit ten opzichte van zijne echtgenoote, een slanke brunette, heeft bestaan?... Dit is zeker, dat het verre van prettig ging. Josephus Johannes Fernee maakte het zoo bont, dat Greta de Jong, zijne ega, eenige jaren geleden ophoepelde en naar Alkmaar trok. En de brave Jozef...? Die gaf haar van uit Fries land wekelijks vier onnoozele guldentjes om er haar treurig bestaan en dat hunner talrijke kindertjes inee te rekken! De resteerende 12 gulden, van zijn weekloon maakte sinjeur in zijn eentje op. Dat ging zoo door totdat een paar jaren geleden Jozefus ook naar Alkmaar trok en weer ging samenwonen Biet zijne Greta. Wel leefden ze ook nu naast in- plaats van mét elkaar, maar enfin, ze zouden 't toch nog 's beproeven. Eilacij... 't gelukte niet. Fernee's sterk verminderde verdiensten hij was uu scharensliep -- veroorloofden hem niet om onder behoud van den, huiselijken, vrede weer even vroolijk te leven a,ls in, Friesland. Toch deed hij dat. Het ging al slechter met het armoedige gezin en toen de ver loofde van een der zopen, Maria Suzanna Godijn,, als feuisgenoote kwam inwonen en, weldra moeder's partij trok, werd het er volstrekt niet beter op. Fernee mocht nu zeggen, dat hij nooit zijn, vrouw had gesla gen of nagezeten, maar in 't getuigenverhoor werd daar heel anders over gedacht, zijn scheermes had ineu al eens weggemoffeld en ook met een door den vakman-slijper expres gescherpt broodmes heeft hij zijne huisgenooten al eens uren de straat opgejaagd. Hij droeg nu, om ten tweeden, inaie het weggooien ervan te verhinderen, zooals hij voorgeeft, den laat— sten tijd zijn scheermes voortdurend bij zich. Voor een driftkop als deze man voorzeker gevaarlijk! Dat bleek den 17den September jl. toen hij met zijne vrouw geweldig aan 't ruziemaken raakte over een brief van hun zoon, die zijns inziens niet genoeg van kinderlijken eerbied voor hem getuigde. De 's morgens ontvlamde twist herhaalde zich nog «ens met vernieuwde hevigheid in den namiddag, toen juffrouw Godijn en hare aanstaande; schoonmoeder vredig aan het liedjeszingen waren uit een bundeltje van het Leger des Heils. Oogenschijnlijk kalm sloop Fernee achter het tweetal zangsters, alsof hij bij haar wilde inkijken en haalde toen zijn scheermes uit den zak, waarmee hij beiden door een geweldigen jaap in den hals verwondde. Maria Godijn schreeuw de moord en viel bloedend achterover, terwijl ook Gneta hevig bloedde. Dat waren de gevolgen van de daad, die Fernee beging, om, zooals hij zelde, de vrouwen eene niet ernstige verwonding toe te brengen, teneinde beter huiselijk leven te krijgen. Eene geheel onaannemelijke verklaring trouwens, die totaal geen ingang bij de rechtbank vond... Inmiddels werd Dr. Dirken gewaar schuwd, die de zoo noodige geneeskundige hulp ver leende. Dr. Dirken achtte de wonden niet levensge vaarlijk en de beide getroffenen konden dan ook heden zonder eenig bezwaar getuigenis afleggen. 't Was een droevig verhaal, vol misère, 'n Brok ellende van begin tot eind. De eenige afwisseling was zoo af en toe eene bestrijding dezer verklarin gen door Fernee. Waren de wonden, ter plaatse waar zij zijn toegebracht, dieper geweest, levensgevaar zou dan niet uitgesloten geweest zijn. De O. v. J. het delict qualificeerende als poging lot doodslag, eiselite tegen den scharenslijper vijf jaren gevangenisstraf. Mr. Prins,, de verdediger, be twijfelde of poging tot doodslag hier kari worden aangenomen en wees op het blanco strafregister van zijn cliënt om zich tenslotte, aan heft oordeel der rechtbank; te refereeren. MEN ONBEDUIDENDE RUZIE. Volgt de 36-jarige Gerrit Rademaker uit de Zijpe. Den 19den Juni bevond hij zich te Schagen, waai' hij zijn dorpsgenoot, den landman Pieter Rampen, uit schold. Dit kwam dezen ter oore. In het café van den heer H. Raven noodlgde hij den ander uit, hem hier nu nog eens voor een slechten kerel uit te maken, als hij den moed daartoe had. Nu, daaraan mankeerde het niet en bereidwillig gaf Gert aan de uitnoodiging gehoor. Maar nu werd hij erbij gelapt. De O. v. J. vond aanvankelijk, dat het zaakje maar geen doorgang moest hébben, onbeduidend als het werkelijk mocht hoeten, doch Piet, hoewel geld schuldig aan Gert, stond er zoo op aan, dat vandaag dan de groote dag van berechting daar was. Gevt had beleedigd en deswege werd tegen hem een gulden boete of een dag zitten eeëischt. Maar Piet kreeg van achter de groene tafel den raad, zijn schuld af te doen!' een dorpsruzie. Abram Pieter Duin uit 3choorl deed dezen zomer zoo raar ten opzichte van zijne dorpsgenooten, het echtpaar Kooijman, dat hij de blauwe trappen van -histitia is opgedanst. In Juli bèleedigde hij de vrouw, -n VBn -^e ^ainer> aan hij vruchteloos een w elkomkusje had verzocht en in. de volgende maAnd plakte hij een biijet aan, niet ver van de huizinge Kooijmans, dat zeker niet veel moois bevatte. Duin had dat volgens zijn beweren gedaan, om zich tegen valsche praatjes te verdedigen. Maar Kooijman, die de aanplakking bemerkte en zich nog herinnerde, dat Duin dat vroeger al eens deed. toen er op zijn aanplakbiljet leelijke dingen stonden, vermoedde dat het ook n u wel van beleedigenden aard voor hem zou zijn. Hij nam wat carbolineum mee en zou met dit middel de plakkaat wel onleesbaar maken. Wat zeker wel dienstig was. Maar Duin stiet hem tegen de borst en behalve deze mishandeling beleedigde hij Kooijman bovendien. Deze was de bejegening, die hij van Duin ondervond moede en deed aangifte. Wegens beleediging en, mishandeling van Kooijman en beleediging van diens vrouw eischte de heer Offi cier thans tegen Duin 40 gulden boete subsidiair twintig dagen hechtenis. Daar kan Duin het wel mee doen. OM EEN FIETS. Hendrikus van Hooff, een veelbelovend jongmensch uit Heemskerk, houdt meer van kermfevieren dan van wandelen. Dat bewees hij in September dezes jaars, toen hij in Limmen, ijverig de kermisgenietin- g&H te Limmen smaakte. Zoo lang bleef hij daar, dat hij de tram miste. Hij pakte nu uit de veranda van een der café's maar een fiets weg, om daarop naar huis te rijden. Doch juist zag de eigenaar Kees Baltus, ook een Heems kerker, wat er gebeurde en schreeuwde luidkeels dat men den dief moest pakken. De veldwachter Van Lin- gen leende aan die uiting een gewillig oor en wist Van Hooff beet te krijgen. Voor dezen liep het nu minder prettig af. Hij moest terechtstaan te Alkmaar, waar 2 weken ge vangenisstraf tegen hem werd geëischt. VERZET TEGEN DE POLITIE. In Den Helder komt verzet tegen de politie nogal eens voor. Ook den lOden September jl. viel dat te relateeren. Arie Slikker, nu afwezig, was toen ter dege present, al was hij meer dan dronken. De agent van politie J. J. Bakker achtte termen aanwezig om den beschonkene van de straat te brengen en begon met bekwamen spoed aan dat lieflijke karweitje. Maar hij stuitte op geweldigen tegenstand van Arie, die zich met hand en tand tegen zijn transport verzette. Geëischt werd deswege 3 weken gevangenisstraf. VREEMDE MANIEREN. Willem Leeuw, meelmolenaar te Twisk, houdt er een aardig systeem op na ten aanzien van zijn schul denaren. Reeds lang was de koopman Arie Dekker hem een paai- rijksdaalders schuldig, die Wim drom mels graag wou vangen. Dat toonde hij toen Arie onlangs zijn molen voorbij wou fietsen. Willem hield hem staande en deed hem afstappen. Je hebt nu wel geld bij je, meende Leeuw, maar Arie hield vol van piet. Toen hield de schuldeischer de fiets, waarop Arie gekomen was, alvasj; maai- in, als onderpand. Die fiets was eigenlijk wel van Jan Koster, maar enfin, als Dekker, geprest door dit krachtmiddel, zijn schuld afdeed, kreeg hij immers de fiets weer! 't Zal wel waar zijn, maar Leeuw's rekening, hoe vlug ook uitgewerkt, sloot toch niet precies. Althans da rechtbank werd tot correctie ervan uitgenoodigd. De; O. v. J. vond het heden wel een diefstal onder //eer eigenaardige omstandigheden, maar dat duvelde niet het was toch diefstal. Leeuw kreeg een eisch tot 10 gulden boete of 5 dagen brommen, te hooren. Maar Dekker betaalde vandaag zijn achter stallige schuld aan hem. Als alle partijen nu maar tevreden, zijn! TWEE RIJWIELLIEFHEBBERS. Als Siameesche tweelingen, zoo onafscheidelijk, zoo gtheel een, stonden Antoon Klaver en Bastiaan de Jong terecht. Beiden zijn bakkersknechten uit Enk- huizen en thans in het Huis van Bewaring gedepo neerd. De eene. De Jong, is al een oude bekende van do justitie, die hem al eens een jaar of drie liet brommen. Ze hebben den 2den Oetober jl. toen er een paar fietsen voor een café te Eukhuizen stonden, zeer bru taal de rijwielen gestolen en reden er mee weg naar Bovenkarspel. Een tegenover het café wonend scadge- root, kwam de eigenaars, gebroeders Kooper, waar schuwen, waarna een hunner, de heer A. F. D. Koo per op een ander rijwiel sprong en het tweetal na zat. 't Was een dolle rit, doch de achtervolger kreeg de dieven te pakken en sleurde beiden van de fiet sen en leverde ze de politie van Enkhuizen in han den. Voorzeker een kranige vent en de President, prees dan ook dit flinke optreden. De O. v. .1. eischte tegen Klaver 1 jaar en tegen De Jong 3 jaar gevangenisstraf. Mr. Gouverne, hun verdediger, vroeg een lichtere straf. EEN OUD ZAAKJE. Zooals men zich z£l herinneren stond den 2den Oetober jl. Gert Schekkerman van Aartswoud te recht, omdat hij te Bcnningbroek op de in Juli ge houden kermis den jongeheer Bakker met een bier glas sloeg. Bakker, Heuvel en Leeuw kouden toen het zaakje als getuigen niet voldoende duidelijk ma ken en een nieuw onderzoek werd door de rechtbank bevolen. Behalve deze drie getuigen, die weer werden ge hoord, traden er nog drie op en wel zekere Willem Koster uit Aartswoud en een paar Midwouder jonge lui! Piet Wit eu Klaas Kalle genaamd. Maar zij alle zes vertelden ons niet veel nieuws. Wel vernamen we, dat Willem Koster Bakker sloeg, maar dat sluit nog niet uit, dat Schekkerman dit ook deed. Ook schijnt Dirk Steeman nog een tabaksdoos waar Schek kerman gebruik van wilde maken, van dezen te heb ben afgenomen. Wat niet anders dan lof verdient. In- tusschen schoot de zaak niet veel harder op dan de vorige maal. E11 Schekkerman bleef zoo onwrik baar ontkennen als je maar denken kunt. Toch kwam het zoover, dat de O. v. .1. tegen be klaagde een eisch tot drie weken gevangenisstraf instelde. POGING TOT BRANDSTICHTING. Een gedetineerde uit het Huis van Bewaring. Piet Rijs van Uitgeest, bij de rechtbank wel bekend moest tenslotte terechtstaan, beschuldigd vaa brand stichting of poging daartoe. Hij heeft den 9den September jl. wat droog riet bij een schuur van zijn buurman Roodenburg gesleept en dit met een lucifer aangestoken, zoodat een begin van brand ontstond en de deur van de schuur daar door beschadigd werd. Maar 't gevalletje werd ge lukkig tijdig ontdekt en het brandje werd gebluscht. Niet minder dan 10 getuigen traden op, Piet's eigen ouders incluis, die echter niet veel wisten te verteüten. Piet deed al zijn best om er zich uit te praten, maar tegen al die getuigen gelukte hem dat slecht. Zijne verklaringen, die tamelijk tegenstrijdig mochten heeten, werden niet geloofd. En hij zal den kelijk wel den hak indraaien. De O. v. J. eischte tegen Rijs, die ongunstig be kend staat, 1 jaar gevangenisstraf. Mr, De Lange, de verdediger, concludeerde tot vrijspraak vau Rijs. A.s. Dinsdag uitspraken, Binnenlaudscb Nieuws. LANDVERHURING TE HOOGWOUD. Uitslag der verhuring van landerijen behoorende aan de Gereformeerde Gemeente te Hoogwoud, ge houden 31 Oetober 1911, ten lokale van den heer P. Has, ten overstaan van Notaris De Boer, alhier. De verhuring ging in voor den tijd van 4 jaren. 1. Een perc. weiland, genaamd de Bulleweid, groot 2.00.90 HA., gehuurd door C. de Graaf voor f 303, voorheen A. Rood Kz. voor f 235. 2. Een perceel weiland, genaamd het oostelijk ge deelte van het oude kerkhof, groot 96 A., gehuurd door Jb. Hartog voor f 120, voorheen .1. Hartog voor f 106. 3. Een perceel weiland, genaamd de Westermolen - dijk, groot 1.41.00 HA., gehuurd door J. Langedijk voor f 131, voorheen wed. S. Langedijk voor f 121. 4. Een perceel weiland, genaamd De Wouterswoud, groot 3.72.20 HA., gehuurd door L. Glas voor f 382, voorheen Jn. Verlaat voor f 327. 5. Een perceel weiland genaamd De Kerkeweer, groot 2.10.20 HA-, gehuurd door Jb. Berkhout voor f 243, voorheen Jb. Berkhout voor f 214. 6. Een perceel weiland, genaamd De Platteweid, groot 2.36.60 HA., gehuurd door wed. K. Bleeker voor f 225, voorheen wed. K. Bleeker voor f 200. 7. Een perceel weiland, genaamd het westelijk ge deelte van het oude kerkhof, groot ongeveer 1 HA. gehuurd door S. Kort voor f 111, voorheen S. Kort voor f 101. Een perceel weiland, genaamd de Oostermolen dijk. groot 1.82.40 HA., gehuurd door Jb. Berkbout voor f 180, voorheen Jb. Berkhout voor f 165. 9. Een perceel weiland, genaamd ,,Het weidje ach ter de pastorie", voorheen groot 0.40.52 HA., n u 0.25.65 HA., is niet verhuurd geworden; voorheen Jn. de Vries voor f 50. 10. Een perceel weiland, genaamd Het Molenweidje, voorheen groot 0.89.00 HA., nu 0.84.03 HA., gehuurd door Jn. Bos voor f 120, voorheen Jn. Bos voor f120. 11. Een, perceel weiland, genaamd De Kommeer, groot 5.82.90 HA., gehuurd door C. Conijn voor f590, voorheen C. Conijn voor f 542. 12. Een perceel weiland, genaamd De Pieter Portel- weid, groot 3.03.30 HA., gehuurd door K. Braak voor f 355, voorheen, J11. Glas Pz. voor f 292. Totaal f 2760, 4 jaar geleden f 2473. ANNA PAÜLOWNA. Dinsdag 31 Oetober hield het Departement Anna I'aulowua eene vergadering in Veerburg. Ér waren 10 leden aanwezig. Na opening door den voorzitter, den heer Jn. Blaauboer, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Hierna las de secretaris het jaarver slag voor, waaruit we aanstippen, dat het ledental was geklommen van 41 tot 43, terwijl het aantal bui tengewone leden 7 en dat der eereleden 2 was ge bleven. De voorzitter bracht dank voor dit verslag eu gaf het woord aan den heer C. D. Rezelman, om als secretaris van de vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek verslag aangaande de werk zaamheden dier vereenjging uit te brengen. Er was een mooi schoolfeest gevierd. Bleken de financiën daarvoor in den aanvang te kort te zullen schieten, door de werking eener commissie, belast met een bezoek aan de inwoners om steun, waren de finan ciën flink gestegen, zoo zelfs, dat thans een goed saldo in kas was gebleven, iets, wat tot heden on bekend was geweest. Voorzitter dankte ook voor dit verslag, waarna de heer A. de Boer, die met den heer C. Slikker de commissie had gevormd tot het nazien der rekening van de V.B.S., hierover een gun stig rapport uitbracht. Het verslag van het Ziekenfonds werd uitgebracht door den heer R. Blankevoort. Er was ontvangen f 3095.03. waarvan aan den geneesheer kon uitbe taald worden f 2766.56. Sommige posten waren on inbaar gebleken, of door onmacht, 6f door onwillig heid. Het fonds ging vooruit, want ook dit jaar was het ledental gestegen. Geen enkele klacht was bij heeren commissarissen ingekomen en de verslaggever besloot met den wensch, dat het l'onds nog lang mocht bloeien tot heil der gemeente. Na een hartelijk woord van dank door den voorzitter voor de zorg en moeite, die door den heer Blankevoort belangloos voor dit fonds werden besteed, kreeg opnieuw de heer C. D. Rezelman het woord, als penningmeester van het departement. De ontvangsten hadden bedragen f 244.3 6 en de uitgaven f 135.12. Op verzoek van den voorzitter belastten zich de heeren E. Aldsrshol'f en C. Roggeveen met het nazien der rekening en na dat bij monde van eerstgenoemden een gunstig rap port was uitgebracht, daukte de voorzitter voor het accuraat beheer. Uit het dubbeltal,- bestaande uit de heeren J. C. Geerligs en P. D. Rezelman, door het bestuur de vergadering aangeboden, werd met algemeen© stem men tot bestuurslid van de V.B.S. gekozen de heer J U. Geerligs, terwijl als lid van het bestuur vau het departement werd gekozen de heer R. Blanke voort. Eerstgenoemde zal bericht gedaam worden, laatstgenoemde liet zich de keuze welgevallen. De heer Van Gorkom bracht hierna verslag uit als af gevaardigde ter algemeene vergadering en, stond lang stil bij wat in de navergadering van afgevaar digden voor nutsbewaarsc holen was behandeld. Na de vergadering te hebben ingelicht in breed© trekken do groote waarde van zulk een bewaarschool en de prachtige resultaten, sprak hij den wensch uit, dat ook Anna Paulowna spoedig zulk een nutsbewaar- school zou mogen hebben. Na enkele vragen, tot hem gericht, beantwoord te hebben, dankte de voorzitter spreker voor diens ver slag e* daar de rondvraag niets opleverde, sloot hij de vergadering onder dankzegging aan de leden voor hunne opkomst. RAAD VAX ALKMAAR. In de middagzitting, nog voor dat met de behande ling der begrooting een aanvang gemaakt werd, hechtte de Raad nog zijne goedkeuring aan den iu openbare veiling door B. en W. gedanen aankoop van een stuk weiland in de onmiddellijke nabijheid van de algemeene begraafplaats, te harer eventuëele uit breiding voor de som van f 2200 en werd aan B. en W., in verband met de, gedane aanbieding van de Kennemer Electriciteitsmaatschappij te Bloemendaal tot het aan deze gemeente leveren lectrlsche energie een blanco crediet verlee r. doen inwinnen van een deskundig r. v.pc; plan. Het aangenomen voorstel-Van den Bosch betreffen de het toekennen van loon toeslag aan losse werklie den, behoeft overigens deze verbetering, dat aan 011- gehuwden ook 2 cent per uur meer zal worden gege ven, tot het reeds gemelde maximum van 50 cent per week. Bij de algemeene beschouwingen over de begroo ting werd eene uitvoerige discussie gevoerd omtrent; de in oen der sectiën uitgesproken wenschelijkheid der oprichting van een grondbedrijf. Het bleek hier bij dat de gevoelens, omtrent het al dan niet wenscbo- lijke, gelet op de ervaringen elders met deze bedrij ven reeds opgedaan, uiteenliepen, ook bij het college van B. en W. Het resultaat der besprekingen leidde er evenwel toe, dat B- en W. over een eventuëel op te richten grondbedrijf een voorstel zullen doen. ■waarin zoo noodig het gevoelen van de minderheid zal worden opgenomen. Daarna kwam aan de orde de post; Jaarwedden van de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. B. en W. hadden dezen post met f 200 verhoogd voor! een aan te stellen ambtenaar, speciaal voor de voltrekking van huwelijken- De eerste sectie acht te dit bedrag te kort en wensch te daarvan f 30-» te maken, welk voorstel B. en W. overnamen. De 2e sectie stelde evenwel voor het bedrag vooi- loopig terug te nemen en te trachten daarvoor ecu of meer leden van den Raad te benoemen. Ook hier over ontspon zich een heele discussie, voornamelijk hierover loopende, dat men meende van deze betrek king geen baantje te mogen maken. De tegenstander4 waren van oordeel, dat de betrekking verbonden be hoorde te blijven aan vertegenwoordigers der ge meente. Het bleek echter, dat, hoezeer dit denkbeeld door een deel van den Raad gedeeld werd. niemand de betrekking gaarne ambieerde. Met 11 tegen 7 stemmen werd de f 300 toegestaan. Daarna kwamen de draagloonen der Kaasdrager-- ter sprake. Ook hierover werd nog al wat gepraai. in het bijzonder of de door B. en W. voorgesteld verhooging van 25 voldoende kon worden geacht en of het nieuwe Oranjeveem in de voorgestelde vei- hooging behoorde te deelen. In beginsel was de Raad het eens, dat dit laatste niet behoort plaats te heb ben. De post werd voorshands onveranderd behou- den, maar B. en W. zullen, nu zij 's Raads oordeel kennen, met een nieuw voorstel komen. Overigens werd besloten geen boomen te doen planten langs den waterkant van het Waagplein. Aa:> den 2en opzichter bij de gemeentewerken Hartog, wen eene persoonlijke toelage verleend van f 100, te; - wijl de jaarwedden der beide hooistekers werden ge bracht van, f 50 op f 75 voor elk. Voorts werd f 50 toegestaan voor de op te richten vrijwillige brandweer aan den Omval. De verdere besprekingen bepaalden zich voornam - lijk tot de afdeeling publieke werken en waren v.":i ondergeschikt belang. Te kwart voor 5 uur werd de vergadering geschor/i tot, 's avonds 8 uur. In de avondzitting werd de behandeling der begroo ting voortgezet. De subsidie aan de vereeniging ..Kin- derkleeding en kindervoeding" werd met f 200 ver hoogd en gebracht op f 500. terwijl f 50 meer werd toegestaan voor de te vormen bibliotheek der ha; - delsdagschool. De heer Van den Bosch wensehte een memorie- post voor een gemeentelijke bijdrage voor de verzeke ring van werklieden tegen werkloosheid, maar nam. na de' daarover gehouden besprekingen, waarbij 'i- voorzitter namens B. en W. de toezegging deed, d.,t de Raad ter zake spoedig van B. en W. een voor dracht tegemoet kan zien, een daartoe strekkei voorstel terug. De heer Glinderman gaf in overweging, den po t voor onvoorziene uitgaven (ruim f 13000) met f40" te verminderen, om zoodoende den hoofdelijke» oti - slag voor 1912 met 0.1 te kunnen verlagen, ma' - zwichtte tenslotte voor de argumenten van den voor zitter, die eene verlaging ernstig ontraadde, in ver band met nog te wachten voorstellen, waaraan ver moedelijk nog al belangrijke finauciëele gevolgen ver- bondeu zouden zijn. Voor hen, die prijs stellen op Zoudagsrust ©n Zon. - dagsheiliging, bepleitte de heer Van den Bosch nou eens de mogelijkheid te overwegen, om de a.s. Zo:- dagsche koemarkt te beëindigen. Het bleef evenwol bij een wensch, omdat de heer Govers die eene Zondagsmarkt per jaar voor den handel onmisbaur achtte en de voorzitter na al hetgeen over die markt reeds gesproken, behandeld en geschreven is, geen kans ziet, de overigens ook door hem gaarne verlam de verbetering, aan te brengen. De begrooting werd daarna zonder hoofdelijke sten - ming vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op e. bedrag van f 1.214.598.8814, met een post voor on voorziene uitgaven groot f 13010.28%. De vergadering werd daarna gesloten.. wa rmenh uizen. Oncl. i- den naam van „Gezellig Samenzijn", we; ,l «lhitv pen hccreri-socick-i: opgnichl, md aanvankelijk 25 leden. Beslui!:' de heeren Jb. Svvan Hz... vooralle/, Dr. 11. M ilder, secretaris en p. Tromp, penningnuvsV. Men /.al iederon Dinsdagavond van OcJober loi Mei d'.a.v. bijeenkomen in de kolfbaan van den heer C. de Geus Az., _om met verschillende uitspanningen, den avond, van lol 10 uur, g/zellig door te brengen, ureezant). Dinsdagavond hield de X u Isvcroeniging Vriend. kring", haar jaarvergadering in het café van den lie.e G. Horst. Hij afwezigheid van den voorziüer, opende d - heer d. K loos lor me! eon hartelijk welkom d- ver gadering. Hij spreekt er 'daarbij zijn spijl over uil. 'dat de belangstelling! -niet grootcr is, a! is misschien 11:1 minder guiis'ig; weer wel con der hoof doorzakt i van de geringe opkomst. Jammer vindt hij t vooraf, dat de voorzitter mei is verschenen. Hierop leest de secretaris, dc heer D. Zon, do no- lulcn en het jaarverslag, welke onveranderd, onder dank zegging worden goedgekeurd. Aan de orde komt thans de verkiezing van een voorzitter, een vi cc-voorzit ter en een penningmeester. Dc voorzitter toch, de heer X. Xap, heeft te kennen •geven, clal hij wegens zijn werkzaamheden zijn be stuursfunctie niet naar behooren kón waarnemen, waa:- om hij 't beter vond te bedanken. Ook de vioe-vooi zittei', dc heer S. Boerman, wilde liever niet meer in aanmerking komen. Tot voorzitter wordt nu gekozen dc heer C. v. d. Klooster, na hei-stemming met deji Jiccr P. J. Mooij, tot vice-voorziUer wordt gekozen dc heer Mm-.ij en, daar die. bedankt de heer M. Broers. De penningmeester, de heer J. Geuzen broek, werd met algemeene stemmen herkozen. In de plaats van den heer Van der Klooster, dio lot nu toe commissaris was, werd j»?kozen de he G. Borst. Allen, uiige-

Schager Courant | 1911 | | pagina 1