200 prima Speculaas en Taai-Taai, bekwame Metselaars. i LOTEN pui, een recept voor Drop bij de koeien. TIJDGEEST-POLISSEN 20 STIERKALVEREN een flinke Dienstbode. trouwoor. een Metselaarsknecht, een Soerendienstbode, Ruigt, Niet, of Helm, Tï.H. Kruideniers! de gpossierderij van G. Joh. van der Lee, Vanaf heden verkrijgbaar esne dienstbode, tl., trekken DANSLES kost een KOOLLAMP, geheel com pleet met dubbele brander, Pootaardappelen, 20 zak Julia Muizen. 20 zak oude Muizen (Deensche). een Meid-Huishoudster, Landbouwers. ongeveer l'/2 Heet. GROENLAND, een compleet Plevieren SLAGNET. ZONDAG 19 NOVEMBER Tevens verhuurder van Paard en Rijtuig. M. Veldhnijzen Van Zanten Zonen Kunstmest en Turfstrooisel D. BRUGMAN Jhz., Lutjewinkel. II cJe Nafuur-V/ollen Ondergoederen vorsten' op reis. In Engelsche bladen, vinden we aangekondigd, dat de volgende week bij de firma Hodder and Stough- ton een boek zal verschijnen van Xavier Paoli, een vroeger beambte van de Parijsche recherche, waar in deze vertelt van zijn „royal clierts", d, w, z, van de vorsten, die- hij opdracht had te bewaken, ais zij vacan tier elsjes naar Frankrijk ondernamen. De bladen weten al reeds enkele bijzonderheden omtrent den inhoud mede te deelen. Zoo vertelt Paoli hoe hij heeft opgemerkt, dat koningen en vorsten, als ze op reis zijn, er de voorkeur aan, geven elkaar zoo min mogelijk te ontmoeten: Het was in het voorjaar van 1908. De koning van Engeland was juist te Parijs aan gekomen, en had voor denzelfden avond nog een loge besteld in het Theatre des Capucines. Ik ging met Z. M. mede. Toen ik eens rondkeek, ontdekte ik tot mijn verrassing, dat de koning der Belgen in de stalles was gezeten. Ik vertelde dit aan koning - Edward. „Het doet me pleizier dat te hooren," was het antwoord. En van dat oogenblik af paste de ko ning met zorg op, toch maar niet te kijken in de rich ting, waarin zijn broeder-soeverein was gezeten. Toen de koning van Engeland den schouwburg had ver laten. wachtte ik bij den uitgang op den koning dei- Belgen. „We hadden vanavond een zaal vol konin gen, sire," zeide ik. „Weet u wel, dat de koning van Engeland ook in den schouwburg was?" „Is 'twaar?" zeide koning Leopold met een uitdrukking van groote verbazing. „Het spijt me, dat ik hem niet gezien heb. Ik zou hem gaarne de hand hebben gedrukt" Toen koning Leopold was vertrokken, fluisterde de direc teur van den schouwburg, me toe: „Hij wist er alle' van, hoor. Ik heb het hem zelf verteld." Over koning Leopold vertelt Paoli nog een aardige anecdote omtrent een ontmoeting van den koning met den rector van de parochie te Osten,de. Bij een ont vangst der autoriteiten in het koninklijk ohalet in de Belgische badplaats naderde de eerwaarde geeste lijke den koning met zeer ernstig gelaat en met hem terzijde tredende sprak hij ernstig: „Er gaan geruchten, het doet me leed het te zeggen, dat uwer majesteits particulier leven niet geheel in overeen stemming is met de hooge en zware taaie door de Voorzienigheid den vorsten opgelegd. Bedenk, sire, dat koningen hun onderdanen een goed voorbeeld moeten geven." En de waardige rector, moed puttend uit het feit, dat hij den koning reeds zoo lange ja ren had gekend, hield een lang sermoen. De koning hoorde ernstig maar zonder een spier te vertrekken, de strafpredikatie aan. Toen de geestelijke, geëindigd had, fluisterde de koning hem toe: „Hoe merkwaar dig, monsieur le curé, weet ge wel dat men mij pre cies hetzelfde omtrent u heeft verteld?Maar, weet u, ik heb geweigerd het te gelooven!" Zoo vertelt Paoli van allerlëi Europeesche en ook Oostersche vorsten, waarmede hij in zijn langdurige loopbaan ontmoetingen had. XEW-YORKSCHE VUILNISMANNEN. Dezer dagen is gemeld, dat een ernstige staking is uitgebroken onder de New-Yorksche vuijnislcarman- nen, voor het meerendeel negers. Een der voornaam ste grieven was dat de lediging van de bakken en de ophaiing van het straatvuil den laatsten tijd 's nachts moet geschieden en niet meer overdag. Dit had voor de karremannen, die betrekkelijk zeer goed betaald worden, het nadeel, dat zij nu de ruime fooien moeten derven die overdag plachten te worden ge geven. De eerste stakers waren door de stedelijke over heid op staanden voet ontslagen; maar dadelijk slo ten zich toen de straatvegers bij de stakers aan. Po gingen om deze laatsten door werkwilligen te vervan gen leidden tot allerlei ongeregeldheden. Er werd van de daken met steenen gegooid; en Vrijdag is een man daarbij gedood, terwijl tientallen anderen gekwetst werden. Zaterdag was de toestand nog ern stiger geworden. De straten van New-York zien er vervuild en smerig uit. Vooral in de armere buur ten zijn de toestanden zóo, dat er gevaar dreigt voor de gezondheid der bewoners. DE GEEST. Voor het hof voor echtscheidingen te Philadelphia zal binnenkort 'n echtscheidingsproces tusschen twee bekende persoonlijkheden uit de millionnairskringen te dier stede in behandeling komen. Mevrouw Helene Sterk Dodge dochter van een steenkolen-koning heeft een klacht ingediend tegen haar man, Walter Phelps Dodge, tot echtscheiding, omdat deze, naar zijn zeggen, in opdracht van zijn overleden betere helft haar alle kostbare bruids- en andere ge schenken weder heeft afgenomen en haar door zijn geestenzienerij dermate heeft geplaagd en zenuwach tig gemaakt, dat het haar onmogelijk is verder met hem samen te leven. Hetzelfde wordt gezegd door mevr. Helena Steek .Dodge's moeder, en zuster, die de vlucht hadden moeten nemen uit de door geesten bezochte woning van het echtpaar, De aanklaagster, die schoon, rijk en pas achttien jaar is, heeft haai man, die acht-en-veertig lente's achter den rug heeft, louter uit liefde getrouwd en de eerste maanden van het huwelijk met hem in ongestoorde zaligheid te Londen doorgebracht. Doch op een goeden ochtend verklaarde mijnheer Dodge haar bleek en sidderend, dat zijn overleden vrouw, Ethel hem verboden had haar, zijn tegenwoordige, te kussen. Kort daarna geraakte hij weder in een toestand van groote op gewondenheid; hij had gezien, dat Ethel naar He- lene's bed was gegaan en deze had willen wurgen, omdat zij den parelsnoer had gedragen, welke haar, Ethel, had toebehoord. De ontstelde Helene nu gaf terstond den collier aan haar man, die hem aan het lieflijke spook zou overhandigen. Van lieverlede nam hij zijn vrouw alle sieraden af en zelfs het tafelzilver moest Ethel's hebzucht ten offer vallen. Eindelijk werd ook het dienstpersoneel door de manie aan getast; het beweerde, Ethel door de kamer te heb ben zien loopen, in hevigen toorn ontstoken, omdat haar opvolgster haar dochtertje een welverdienden Tveeg had gegeven. Helene besloot nu voor Ethel veld te ruimen en te Boulogne nam zij afscheid van haar gemaal, die zuchtend uitriep: „Ethel staat niet toe, dat wij bij elkaar blijven!" Booze tongen vertellen, dat mijnheer Dodge al die kostbare zaken niet aan de doode Ethel, maar aan een springlevend iemand anders heeft geschonken, en dit op de goedkoopst mogelijke manier heeft wil len doen. MENSCHEN ALS HERKAUWERS. In de Schweizer Hoiel-Revuc verhaalt dr. Thraon- hart zijne ervaringen omtrent menschenherkauwers. Een 28-jarig man kwam hem onlangs om raad vra gen betreffende zijne ziekelijke gewoonte van het ctén te herkauwen. De eerste verschijnselen deden zich bij hem voor op 18-jarigen leeftijd, toen hij student wxas. Het herkainvingspioocs begint gewoonlijk een kwartier na het eindigen van een maaltijd en wel het vaakst na den middagmaaltijd met een of twee monden vol, die uit zichzelf naar boven -komen zonder van zure oprisping of zuren smaak vergezeld te gaan. Zulks her haalt zich ten hoogste 8 of 10 maal; nooit echter wordt de geheele maaltijd herkauwd. In den l>egmne spuwde het jongmenseh de hoeveelheden teruggekomen voedsel uit, doch langzamerhand gewende hij er zich aan, wijl zij geen onaangenamen smaak hadden, ze te herkauwen en daarna weer door le slikken. Ten slotte vond hij het j aangenaam, vooral als hij zijn lievelingskost had ge- j geten. Zijn maag scheen een bepaalde keus le doen uit de gegeten spijzen, want sommige gaf zij terug, andere behield ze. Dikwijls waren het moeilijk te ver teren stoffen (vel, grootere stukies vleeseh en niet ge heel gekauwde stukjes aardappel) bijna nooit brijachtige spijzen, alsof de maag te kennen wilde geven dat ze beter gekauwd moesten worden, wilde zij ze kunnen verleren. (Na het herkauwen maakte de maag nooit weer bezwaar. Het verschijnsel deed zich geenszins el- ken dag voor, doch was afhankelijk van den toestand van den patiënt. Bij drukke, werkzaamheden of als het jongemensch ongesteld was, kwam het herkauwen het vcelvuldigst voor; daarentegen had rooken geen om- gunstigen invloed evenmin als de sport, welke druk door hem werd beoefend, van gunstigen invloed was. De jonge man zag er gezond; en opgewekt uit cn was normaal gebouwd. Alleen omdat zijn kennissen hem om zijn herkauwen uitlachten, wendde hij zich tot den medicus. Men heeft hier dus met hetzelfde verschijnsel le doen als bij de herkauwende dieren (b.v. koeien), welke hel voedsel eerst onvoldoende kauwen, en daarna als zij rustig liggen, nog eens overkamven tot liet een brijachtigs massa wordt. De menscbelijke herkauwers zijn dikwijls groote eters, die snel en 'slecht kauwen, hetgeen ongetwijfeld zal bijdragen tot liet verzet van do maag. Somtijds schijnt ook een nerveuse ziekelijk- lieid der maag of van den. slokdarm, welke van ouders op kindereu overerft, de oorzaak te zijn. Dr, Brockbank beschrijft een gerval, waarhij bleek dat oen vader en vijl zonen daaraan loden. Een tweede modieus behandelde wegens oen andore ziekte eén man, dio reeds 44 jaren herkauwer was en wiens heide yol- wassen zonen dezelfde „leelijke gewoonte' luidden. De oen deed moeite ,om als Inj in gezelschap was, het herkauwen te onderdrukken, hetgeen hem meestal ge lukte. Merkwaardiger wijze verklaren allen, dat zij eerst hij het terugkomen van do spijzen don waren smaak, het ware genot van het eten nebben. Bij nerveus aan gelegde personen kan ook de drang tot nadoen van in vlood zijn. Zoo heelt men opgemerkt, dat jonge meisjes deze min of moer vieze gewoonte van hare gouvernantes, die er mee behept waren, overnamen. Over het algemeen is het herkauwen bij mensdien tamelijk zeldzaam; niettemin heeft men gevallen in alle klingen der samenleving geconstateerd, op eiken leef tijd, doch voor het meerendeel komen de gevallen bij jongere personen voor. Nagekomen Berichten. hekrhugowaakd. In de gehouden bestuursvergadering \an „Hugo- waard's-Beiang"; ,-vverd besloten tot adhesiebetuiging aan hel verzoek uoor het gemeentebestuur aan den uirec- tcur-ljeneraal der Poslenj gericht voor een betere rege ling der pos ter ij in deze gemeente, 'levens zal den Directeur-Generaal worden verzocht om de ochtend post 12 min. aan het station Hugowaard te doen ver toeven, teneinde ook in ontvangst te nemen, wat nu met den trein uit de richting Alkmaar mee door gaat naar Den Helder, wat voor de buitenwijken volle 24 uur lateien ontvangst tengevolge heeft. Aan den Directeur dei- Hoii. Spoorwegmaatschappij zal worden gevraagd, Zondags den. laatsten trein, richting Den Helder le laien stoppen, wal ook te Noordschar- woude geschiedt. Besloten werd de volgende maand een ledenverga dering uil le schrijven, waarin o.m. zal worden behan deld: geneeskundig onderzoek van aan te stellen ambte naren; vaststelling eener leeftijdsgrens voor ambtenaren; uitbreiding van kiesrecht en verkiesbaarheid voor den Polder, nieuwe opwekking tot wering van bedelarij; maatregelen tegen het zich vestigen van mingewenschte personen in de gemeente. gemeente zlipe. Geboren: Neeltje, d. v. Simon Timmerman en Pie- tertje Delver. Simon, z. v. Simon Kok en Marretje de Boer. Maria Margarttha, d. v. Hendrik Jonker en Maartje Spaans. Plaatselijk Nieuws. korfbal. In de Zondagmiddag gehouden vergadering van de Schager Korfbal Club werden tot bestuursleden ge kozen mej. S. de Veer en, de heeren W. M. v. d. Wal en Joh. Rotgans. Tevens werd besloten de algemeene jaarvergadering te houden op Zondag 14 Januari bij den heer J. Vader Azn. notabelen. In de vergadering van Maandag j.1. zijn tot No tabelen hij de Ned. Iierv. Kerk alhier gekozen, de heeren C. Asjes en P. Hopman, en voor de vacature J. Schoorl, de heer A. v. d. Horst. tarief wet en de vrouwen. Er heeft zich een Vrouwencomité van Actie ge vormd tegen het ontwerp Tariefwet en dat besloot een adres te richten tot de 2e Kamer van den vol genden inhoud: On,dergeteekenden, allen, vrouwen en voor het mee rendeel huisvrouwen, overtuigd dat de aanneming van het aanhangige ontwerp Tariefwet de kosten van het levensonderhoud aanmerkelijk zal doen stijgen, ver zoeken uwe hooge vergadering bedoeld ontwerp Ta riefwet te willen verwerpen,. Ook in onze gemeente hebben zich eenige dames bereid verklaard dit adres ter teekening aan te bie den, alleen aan vrouwen. Het zijn de dames Koot, Raat, Roggeveen, Wiglama, De Wit, Veldkamp en Koster, die dit werk op zich hebben genomen. Het is met volle sympathie, dat wij voor deze ac tie de belangstelling en medewerking van alle vrou wen oproepen. Het zijn Juist de vrouwen, die in de eerste plaats den druk der nog duur dere levensbehoeften zullen gaan voelen. Het is mede aan haar zich daartegen te weer te stellen en zoo algemeen mogelijk te protesteeren tegen deze nieuwe belasting, tegen dezen nieuwen aanval op zoo menige smalle huishoudbeurs. politie. Ter Secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een vermist landbouwboekje, inhou dende eenige bankbiljetten, kwitantiën, enz. Marktberichten. PURMERKND, l i November. 85 Stapels kleine kaas f 41. Rijksmerk f 40. 1601 KG. boter f 1.50 a f 1.60. 639 Runderen, waaronder 496 vette en 10 stieren. Vette matig 70 a 84 cent per KG. Gelde matig f 140 a f 190. Melkkoeien ma tig f 180 a f 260. 36 Paarden f 60 a f 300. 50 Vette kalveren 90 a 110 cent per KG. 203 Nuchtere kalve ren f 13 a f 25 matig. 228 Vette varkens 51 a 57 cent per KG. matig. 50 magere varkens f 18 a f 30 matig. 214 Biggen f7 f 13 matig. 2645 Schapen en Lammeren. Vette stug f 18 a f 32. Lammeren stug f 14 a f 18. 50 Zak peren f 3 a f 5. 250 Zak appelen f 3 a f 4. Kipeieren f 7.75 a f 9.75 per 100. 235 Ganzen f 3.25 a f 3.50. 146 Zwanen f 5 a 5.50. AMSTERDAM, 13 November. Ter veemarkt waren beden aangevoerd: 212 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 79 a 83 ct., 2e kwal. 73 a 77 ct., 3e kwal. 65 a 71 ct. per Kg., 70 melk- en kalfkoeien f 190 a f 320 per stuk, 45 nuchtere kalveren f 10 a f 16, 29 schapen f 24 a f 28 per stuk, 547 vette varkens le kwal. 50 a 52 ct., id. 2e en 3e kwal. 48 a 50 ct., Overz. en Geld. le kwal. 50 a 52 ct, id. 2e en 3e kwal. 4 8 a 50 ct per Kg. ALKMAAR, 13 November. Aangevoerd 4 koeien en ossen f 41 vette kal veren f 40 a 1120, per pond f 0.90 a f 1.05, 21 nuch tere kalveren f 8 a f 20, 550 schapen f 20 a f 31, 148 vette varkens f 0.40 a f 0.57 per KG. HOORN, 13 November. Op de groote najaarsmarkt waren aangevoerd 3438 runderen. Kalfkoeien golden f 320, geldekoeien f 260, melkkoeien f 300, hokkelingen f 140, graskalveren f 100. Handel redelijk. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDE, 13 November. Gele nep f 4 a f 4.20. Drielingen f 4 a f 4.30. Grove uien f 4.10 a f 4.40 per 50 KG. Roode kool f 14 a f 16. 2e soort f 12 a f 13.50. Kleinere 4.50 a f 11. Gele kool f 13 a f 14. 2e soort f 10.50 a f 12. Kleinere f 3.50 a f 10 per 100. NOORDSCHARWOUDE, 13 November. Bloemkool le soort f 10 a f 12. 2e soort f 2 a f 2.50. Roode kool f 7.50 a f 13. Witte kool f15 a f20. Gele kool f 10 a f 13.50 per 100. Uien f4.20 a f 4.50 per baal. 14 November. Bloemkool le soort f 10 a f 14.50. 2e soort f 2 a f 3. Roode kool f7 a f 14. Witte kool f 12 a f 20. Gele kool f 7 a f 12.50 per 100. Uien f 4 40 a 4.60 per baal. MlNKKL, 13 November. Appelen f 3.10 a f 3.50 per mand. Kool f2 a f 4.50. Bieten f 0.25 a f 0.60. Rapen f 0.80 a f 2 per 100. Aardappelen f 0.70 a f 1.25 per zak BROEK OP LANGENDJK, 13 November Reuzenbloemkool f 8 a f 15.10. 2e soort f 2 80 a ^de k°o1 f 7 60 a f 17-50- Gele kool f 7 f 1 ïea£°°l f 10 a f 23 Per 100. Wortelen f 1.70 a f 1.80 per baal.. Uien f 4.30 a f 4.60 per baal. Bieten f 1.15 per baal. BROEK OP LANGEND IJK.] In de week van 6 tot 11 November zijn aan de veiling aangevoerd 101 zak aardappelen, 137900 st. bloemkool, 867100 roode kool, 200100 eele 19700 witte kool, 1237 baal wortelen, 207D baal uien. 6800 bieten, 1000 rammenas en 14 waggons witte kool. Van de laadplaats zijn verzonden 229 waggons groenten of in het geheel 4009 waggons. A.(l Vertcntiën. i Onderg-steekenden betuigen met - deze hunnen hartelijken dank aan T. T-, vpr Fam«lie, het Bestuur der Kaas- De Heer en Mevrouw MEI-fabrieki de Bnre[li KeQnis8ea en HUIZEN 8chönfeld Wichers (jen Heer M. de Jong, voor de geven kennis van eener DOCHTER. de geboorte Behagen, 13 November 1911. Zondag 19 November 1911 3 hopen onze geliefde Broeder <j en Zuster, Oom en Tante j] J. Bosker en G. BoskerKoorn i hunne 85-jarige Fchtvereeni- <j 1 ging te herdenken Familie MOSTERT. <j 1 Wieringen 14 Nov. 1911 vele blijken van belangstelling bij hun 12'/j-jarig Huwelijk onder vonden. Jb. DE VRIES. A. DE VRIES-Kant. Langereis, gem Hoogwoud, November 1911. Ondcrgeteekcnden betuigen hun nen hartelg ken dank aan C. BELLIS en Echtgenoote, voor den genoegelijken avond bij hen doorgebracht op hun 25 jarig Hu- wel ij ksfeeet. DE BUREN. Burgervlotbrug, Nov. 1911. Een scher-p concurrees-end adres voor Uwe inkoopen is Den Helder. lederen Donderdag in 6CHAGEN vertegenwoordigd. Bezoekt geregeld SCHAGEN en Omstreken. bij G. MOLENAAR, ST. MAARTENSVLOTBRUG. Heden overleed, zacht en kalm, mijne geliefde Echtgenoote en Moeder, Behuwd- en Groot moeder Grietje den Das, in den ouderdom van 69 jaar en ruim 6 maanden. Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Haar diepbedroefde Echtgenoot, Alb. TIEL. Anna Paulowna, 13 Nov. '11. Heden overleed tot onze droofheid, zacht en kalm, na een langdurige ongesteldheid, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, mijne geliefde Echt genoote, Margaretha de Goede, in den ouderdom van 26 jaar en Q maanden, mij nalatende 3 kin- Gevraagd met Kerstmis a s. goed kunnende melken, wat echter geen vereischte is, bij G. KUIPER, Schagerwaard. Direct gevraagd Aanmelding persoonlijk, bij Jb SMIT Gz., te Broek op Langendijk Dangereis, Hoogwoud, Gevraagd tegen Kerstmis Trekt 16 November. Prachtige Hoofdprijzen en Rijwielen. 25 cent per lot A. van Twuijver, Schagen Tegen hoog loon gevraagd t liefst omstreeks 40 jaar. bij een alleenwonend man met een klein landbouwbedrijf, om met Kerstmis in dienst te treden, bij P. Koou, Te koop Beslist afdoende. Adres Bureau dezer Courant. 1 A. VAN TWUIJVER, cent bij A. K. DE JONG te Waarland TE KOOP: Adres: C. WIJDENE8 8z., Nibbikswoud. voor eerstbeginnenden i e d e r e n Zondagmiddag van 2 4 uur Te koop: 2 volbloed zwartbonte voor meergevorderden iederen Zondagavond van 68 uur. h w l Bij G. SCHUT, van heele beste afkomst. J OpbreDgst 7114 L. met 3.10 vet. i De Kooi Koegras 5831 Er wordt gevraagd Te bevragen een BOERENMEID, Hugowaard. 3.29 bij JAC. MET, I Adres ringerwaard. dige, goed kunnende melken, om Wed. J. BOON, Wie- met Kerstmis in dienst te treden, j bij JAN FRANCIS Kz., Burghorn, deren, te jöBg om verlies te beseffen. het Haar diepbedroefde Echtgenoot, G. ZOMERDIJK GZ 't Zand, Zijpe, 12 No,. 19U. Eenige en algemeene kennisgeving. bij H. SCHUIJT, Burgerbrug Gevraagd met Kerstmis goed kunnende melken, bij J. REZELMAN, Nieuwe Niedorp. Gevraagd tegen Kerstmis bij Jb. KOOIJ, Grootewal, Schagen. o Uit de hand te koop in de Woudmeer. Te bevragen bij den eigenaar G. KTJTPER, te Warmenhuizen. Gevraagd met Kerstmis een DIENSTBODE, kunnende melken, bij J. YAN 8LOOTEN, Heer-Hugowaard. DRAISMA -VAM- VALKENBURG-S levertraan-: LEEUWARDEN® Te Schagen verkrijgbaar bij J. GROOT Tzn. en J. ROTGANS. Te koop gevraagd Adres Letter A, Hulppostkantoor St. Maartensbrug. De Ondergeteekende bericht door deze het geachte publiek, dat i zijn geheel naar de eischen des tijds verbouwd Café „Het Krom hout", met nieuw biljart, zal geopend worden. Hij beveelt zijn Café bij ieder en zijn Logemeni bij H.H. Reizi gers ten zeerste aan en hoopt door nette bediening en goede comsump- tie zich hetzelfde vertrouwen waar dig te maken, dat zijn voorganger 21 jaren heeft mogen genieten. P. DOORN, v.h. Jb. Sehotsman. Opmeer, 15 Nov. 1911. vragen te koop: voor het dekken van bloembollen Aanbiedingen aan D LUBBERT Kooiplaats Anna Paulowna. is verkrijgbaar bij Agent der Firma Jok. F. MOKKA, Alkmaar. lp J van verkrijgbaar bu» II W. IMIH LSES, (Jl SCHAGEN.

Schager Courant | 1911 | | pagina 3