Alltitti Nieuws- ffl '4 it Donderdag 23 November 1911. 55sle Jaargang. N ->02-1. nm Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij Inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIEN ln het eerstuitkomend nummer ge plaatst. INGEZONDEN STUKKEN éen dag vroeger. Bureau: SCHAGEN, Laan D 4. latere. Telephoon JVo. 20 Uitgevers: TRAPMAN Co. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3. GO. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f0.2G; Iedere regel meer 6 Conc. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nimmer bestaat uit 2 bladen. Bekendmakingen» 8SMKKSTK SCHAKEN. majaabsSSSdenmakkt. I Burficniceslei' cit Wethouders der gemeente Sahageu I brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de ge- wone Naiaarspaardenmarkt (Veiüenmarktj. zal gehou- «Jen worden op Donderdag, den 30 November 1911. Scha gen, den 20 November 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd. P. BUIS Jz, loco-Burgemeesler. De Secretaris, ROGGEVEEN. marktpol1tie. Burgemeester eni Wethouders dei' gemeente Scliagen, brengen ter algemeen© kennis, da ilbij gelegenheid der Veulenmarkt, op Donderdag den 30 November 1911, de aangevoerde paarden en veulen van liet marktterrein moeten zijn weggevoerd, vóór des namiddags 4 uur. Overtreding van hel vorenstaande is strafbaar met een geldboete van «ten hoogste f 25, of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagem, dien 20 Novemher 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. BUIS Jz., loco-Burgemeester. De Secretaris. ROGGEVEEN. 3 o 'Z VERGUNNING TAPPERS. De Burgemeester der gëmeente Schaden, co Gezien artikel 8 van de Politieverordening dezer ge- meentc, VERLEENT VERGUNNING aan de tappers om bij gelegenheid der Veulenmarkt op Donderdag den 30 November a.s., muziek le maken, danspartijen te doen plaats hebben en te tappen tot des nachts één uur. Sdiagen, den 20 November 1911. De Burgemeester voornoemd, P. BUIS Jz., loco-Burgemeester. hiervan vrijspraak, wijl er in de dagvaarding diefstal hadden het op den welgevulden vischhouder van den van biljarlkaarljes is ten laste gelegd. koopman Stavonujter in hunne woonplaats Enkhuizen EEN MISSELIJKE GESCHIEDENIS. voorzien. Maar deze lag midden in. de haven en, eerst RLcnk Ilofstra is nu milicien bij de veldartillerie met behulp van een nabijliggend vaartuig waren de te Den Haag, doch deze dappere jongeling, die in heeren in staat den zoo begeerden inhoud te nade- Menaldumadeel (Fr.) hel levenslicht zag, was tijdens ren. Nu was die echter spoedig van eigenaar veran- de op 18 September j.l. plaatsvindende harddraverij derd ook. Want de een lichtte den houder op en te Medemblik nog gewoon burger en kreeg daar in de ander pakte een aardige zoo bot mede, waarmee een café twist met Gert Ham, die als een flinke Twis- z? zich gezamenlijk verwijderden. kcr jongen niet verkoos, zich klakkeloos met bier te En nu mochten de predikant en anderen schrijven laten gooien, met welke laffe bezigheid Rienk zich aan den heer Officier dat Lub zoom kwaad karakter niet had, straffeloos kon het geval toch volstrekt p p *1 er o B 45. allerkostelijkst vermaakte. Gert maakte daarop aan merking en kreeg ten slotte met een scherp voorwen p, volgens den ecnen getuige een, mes, volgens den an deren een beiteltje en volgens beklaagde zelf eén.... naaldenkoker, een veeg over den linkerpols, die bloe dend verwond werd. Hofstra's tóen maljg meisje, Keetje Manshande, mocht verklaren wat ze toen had moe- niet blijven, óok niet ten opzichte van Lub, tegen wien een week brommen werd geëischt. Maar tegen collega werd toch meer geëischt, namelijk een maand, 'j WAT MINDER DRINKEN. Leendert Korn, een ouwe Alkmaarder, laatstelijk verblijvende te Warmenhuizen en thans gedetineerd Anondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 21 Novemher 1911. EEN LANGVINGER. De eerste beklaagde, die we heden mochten ont moeten in de rechtszaal, Was er een zonder vaste woonplaats, rondzwervende. Zooals meer onder die lui valt op te merken, had ook deze landloops!' oen zeer welklinkenden naam, die je onwillekeurig aan de mo gelijkheid van een goede kom-af" doet denken. Mijnheel- Franciscus Arnoldus le Gravelle de allees, zoo is beklaagde genaamd, had zich te verantwoorden wegens het i>telen van een biljartbal van een biljart uit het café van R. F. Wormsbecker te Hoorn, op 20 Oelober j.l. 't Was echter niet deswege dal men hem aanvankelijk achter de vodden zat, maar wegens diefstal van linnengoederen uit een kast, waarbij hij; door de vrouw des huizes mede te Hoorn werd betrapt. Brutaalweg liaalde hij toen een mes voor den dag, de vrouw daarmee dreigende. Bij een nu volgend onderzoek kon echter geen vol doend bewijs voor die linnendiefstal worden bijeen gebracht. Wél- ecliler kwam men hij die gelegenheid er achter, dat de deftig gedoopte beklaagde een biljart hal in zijn bezit liad. Van den diefstal dóórvan was gelukkig wel bewijs voorhanden en deswege oiscthte de heer O. v. J. 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Verdam, de verdediger, vestigde de aandacht op de omstandigheid, dat er geen rechtstreeks bewijs, slechts aanwijzingen tegen zijn cliënt bestonden, iets waarvan hij hoopte clat de rechtbank bij het vor men harer opinie te dézer zake rekening mede zal houden. DE KERMIS TE BURGERVLOTBRUG EN HAAR GEVÖLGÈN. Pool, een manufacturenhandelaar uit Burgervlotbrug, Zijpe, is een huurman van den kastelein Constant, waar 24, 25 en 2G September kermis werd: gehouden. Bij alle gebruikelijke kermisattracties was ook het zoo zeei' gewilde biljartspel begrepen om er schier voor alle leeftijden de grootste attractie uit le maken. Bij het rosse licht, dat de dof-klotsende biljartbal len bescheen, was zelden gebrek aan bezoek waar te nemen en menigeen offert op zulke lijden zijn pen ningske bij de baltafel. Jaap-buur liad eenige kaartjes van Ir cl biljartspelen waaraan hij zeker ijverig deel genomen had overgehouden, toen de derde kcr- niisnacht al ongeveer geëindigd was. Hij wenschle die kaartjes, het waren er 8, in te wisselen tegen sigaren, doch burn-man Constant, die zeker graag wou eindigen, om na drie dagen en liachten van slooven, zijn wel verdiende rust te genieten, gaf aan buurman Jaap ver gunning de kaartjes des Woensdags ha kennis la ter op den dag te presenteeren. Al zoo geschiedde, maar Hoen er in 'l buffet vóór geen sigaren genoeg waren, ging 'Piet Constant, die Jaap hielp en een broei- is van den hospes naar achter. Buurman Pool bleef toen alleen bij 't buffel en pakte heel gauw nog wat biljartkaartjes uil een nabijstaand kistje, doch werd juist door Piet Constant daarbij gesnapt, waarvan dezie rechtszaak zich ont leende. Pool erkende heden wel,- de kaartjes te hebben ge gapt, maar zonder eenige bedoeling. De O. v.J. achtte evenwel het feit bewezen. Beklaagde dok zich zeker het geval nogal aan, on beduidend als het geval ook schijnt, of wou tenminste den schijn daarvan aannemen tegen de politie, want tegen rijksveldwachter v. d. Marek zei hij, zich te zullen verzuipen of ophangen als ie der werk van maakte. Deze ambtenaar stoorde zich daaraan niet en heeft er werk van gemaakt. De Officier achtte het feit ernstig; 't was een zeer Sool misbruik van vertrouwen, was ook de vvaar- j van 't ontvreemde klein. De eisch luidde: f 25 boete of 12 dagen hechtenis. Do advocaat M'r. J. Ph. Bosman, oordeelde,tdal op den dag 1 oeii: zijn elie.nl de kaartjes stal, deze kaartjes al geen biljarlkaarljes meer waren, daar deze slechts in de drie kermisdagen en -nachten, Zondags, Maan dags: en Dinsdags geldig waren. Spreker vraagt op grond gemaakt en waargenomen. Ook Maartje Bos vaji Tvvjsk in het Huis van Bewaring was den, 7den Öctober zoo 1 mocht dat doen, evengoed als haai' vrijer Piet Roos gesjochten, dat hij te Alkmaar in. het politiebureau van Ooslwoud en een andere feestganger, v. d. Wolf. om onderdak vroeg. Maar aan, een, dronken kerel, die De O. v. J. achtte de aan Hafstra ten laste gelegde zijn laa,tste centjes aa,n jenever besteedt en daji met mishandeling bewezen en cischte legen dezen des- een kolossaal stuk in, zijn kraag onderdak komt vra- I wege 2 maanden gevangenisstraf. gen, geeft de politie dat niet. Er zijn, er wel, die meer IN EEN AARS WATER BAGGEREN. aanspraak daarop mogen maken. Korn intusschen was' Jaap Huiberls uit Broek op Langendijk mocht ko- met de weigering niet content en, maakte zooveel men vertellen waarom hij aan 't baggerlrekken is ge- drukte, dat de wacht-commandant, agen.t Grondsma vveest in water, toebehoorende aan Klaas yan der Mo- had ajs zoodanig dienst, hem aanzegde, dat hij het lem Jr. En zulks terwijl Klaas een verbodsbord had gebouw moest verlaten. Dat wilde Korn niet, maal laten plaatsen in '1 water, waarin de stroóperij is ge- heden werd hem door 'een deswege tegen hem inge- schied. stelden eisch tot 2 welien gevangenisstraf wel beduid, Klaas van der Molen Sr. liad üi de gaten dat er dat het voortaan zaak is, minder onwillig té zijn. iemand met een praam bezig was en, hoewel het nog VERZET TEGEN DE POLITIE. duister was, wist de oude heer in de praam te Kees Orij van Castricum en Piet Bruin van Heilo, komen, waar hij waarnam, dat hel Jaap was, die zich een paar forsche jonge kerels, hadden tijdens de ker- in de met bagger geladen praam bevond en deze voort- mis te Egmond Binnen. 1 October ji., verschil met boomde. De beugel werd voor de securigheid maar door de politie, die iu aansluiting met den wensch van ouwe Klaas meegenomen, als bewijsstuk, zie je. En kastelein Apeldoorn, Orij, die niet betalen wilde, er dje is Iflaar nog. Jaap heeft den beugel niet teruggehaald, uit wilde zetten, wat de groote, sterke Bruin, zoo De jonge Klaas van der Molen heeft veel last van bag- krachtdadig mogelijk tegenwerkte. Zoodoende kwam geraars die zander ©enigerlei vergunning maar huil het zoover, dat beiden naai- de bokkebank verhuis gang gaan. Maar deze baggerstrooper Huiberls zou den, waar ze van een „kouwe kermis" thuiskwamen, den dans vandaag althans, niet ontspringen. Wat hem Tegen Orij toch werd 2 weken en tegen Bruin 4 aanstaande week bij de uitspraak zal wedervaren, moet weken gevangenisstraf geëischt. nog uitkomen, maar heden werd hij ondanks zijn keu- en DAT OM HET NIET SLUITEN VAN EEN HEK. rige zeif-afgeslokene verdedigingsrede, opgeknapt met een De 22-jarige landbouwer Tinus v. d. Velde uit Huis- eisch tot f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. waard (Koedijk), kreeg *den lOden October ji. twist EEN PAAR BARBAREN. met zijn dorpsgenoot, den visscher Klaas Ruiter, om- Madiicl Emanuël van den Nieuwen gjezpn en Arie dat. hij, Tinus, een draaihek waar hij doorging niet Hoogewerf, beiden arbeiders uit Den Helder, waren behoorlijk met den schotel sloot, zooals dat behoort, als. beklaagden weggebleven. Hadden alle raden om Van woorden kwam het al spoedig tot daden,, waarbij dat uit schaamte [te doen... al is dat mogelijk niet de zooveel jongere Tinus den ander geweldig op zijn de oorzaak van het wegblijven dezer barbaren. kop zat met een hard voorwerp, waarvan vermoed Bar was inderdaad hun optreden, toen zij zich in wordt dat het een boksijzer is geweest. En de toe den avond van 17 September j.l. ter gelegenheid van gebrachte verwondingen wettigen zoo'n vermoeden de harddraverij te CalLantsoog aldaar in Ruitenburgs alleszins, al houdt Tinus vol, slechts met een (zeker herberg bevonden. Arie wou er niet uit trots herhaal de aanmaning en ten slotte ontzag hij zich niet om den kastelein door stompen tegen de kin en trappen tegen het onderlijf gevoelig te mishandelen. Mach iel daarentegen hield zich met anderen onledig. Hij mis handelde den Seliager koopman Willem Kieseling en zekeren Jaap Bakker, die met een karretje met peerén en appelen ten verkoop stonden. Stikum was Ma- clüeltje uit den stal van kastelein Ruilenburg gekomen om de kooplui le overrompelen. Rijksveldwachter Stroo ker van :l Zand had de woestelingen herhaaldelijk aan gemaand omde herberg tc verlaten, maar de onwil daartoe was groot. Echter was geene in-ar rest-stelling gevolgd, daar het lokaaltje daarvoor eventjes een uur ver weg was en de politie dan te lang afwezig zou zijn met hel transport, terwijl het te woelig kas om lang' weg Le blijven. Maar ze zouden allebei evengoed mei den machtigen arm der Justitie kennis maken. De Officier v. J. ging in zijn requisitoir nog eens hun barbaarsch optreden na en achtte een flinke straf vooral voor den eersten beklaagde terdege van toe passing. Geëischt werd1 tegen v. d. Nieuwengiezen lw,ce maanden en legen Arie Hoogewerff twee weken ge vangenisstraf. EEN ONTROUWE MOEDER. Volgt beklaagde Geertje Kramer, een werkvrouw ledige) portemonnaie te hebben „gewerkt". De O. v. J. eischte tegen Van der Velden, eene week gevangenisstraf. De laatste zaak werd met de deuren dicht behan deld. A.s. Dinsdag uitspraken. Binnenlandsch Nieuws. NIEUWE NIEDORP. Door de afdoeling Winkel der vereeniging voor Vrou wenkiesrecht, was Dinsdagavond 21 Novemher alhier in de Prins Maurits eene openbare vergadering be legd. waarin de 'heer Mansfeldt en mevrouw Mans- fcldt de Wit-Huberts uit Utrecht, eene gecombineerde voordracht over Vrouwenkiesrecht en Mannenplicht hiel den. J>e rede van luitenant kolonel Mansfeldt werd 'door toepasselijke voordrachten van zijne echtgenoot© uil werken van Multatuli, Helen c Sv.ari -n verschil lende anderen afgewisseld. De bijeenkomst werd door de voorzitster der afdecling Winkel, mej. Maas in welgekozene woorden geopend. De heer Mansfeldt schetste nu de .taak van net hou den van een rede voor afdeelingen van Vrouwcnkics- 0 redhtvereenigingen als steeds groeiend in moeilijkheid, tje uit Hoorn, dat den kaatsten tijdrösamen 1 eefdo met pen moed mag men in deze niet laten zakken. Het Jan Vermeer, die als commensaal bij haar over kiesrecht voor de vrouw acht spreker een middel om den vloei- was, Gezinsvergrooting was eerst weldra tot ietsverhevenere te komen, n.I. het vrijmaken der wachtende. En reeds waren er drie kinderen, waarvan vrouw. Dc achteruitzetting der vrouw is we! een mis- hcl oudste 8 jaren telde. Toen nu Jan onlang» naar stand in de maatschappijwaar haar toch ook aan- Haariem trok in spijt van zijne beloften om haar spraken fockomen. Multatuli's achtste geschiedenis over te trouwen, Geertje met alles in den steek latende, gezag beveelt spreker hier in de herinnering aan. j was Geertjes verlangen maar Jan grooter dan liaro Door mevrouw Mansfeldt wordt hierna een stukje trouw aan de drie kinderen en smeerde zij 'm ook werkelijkheid van Multatuli gegeven op eene wijze, dié I naai- de hoofdstad 'onzer provincie, het drietal gansch luiden bijval verwierf. onverzorgd achterlatende, benevens wat schulden, die Vervolgens begon de heer Mansfeldt de geschiedenis zij niet verkoos af te doen, ook niet nadat zij haar dc: vrouw vanaf de vroegste lijden te volgen. Uit i meubeltjes etc. schamel boeltje als het was, le gelde dit overzicht was wel de gevolgtrekking te maken, dat 1 had gemaakt voor 'n appél en een ei. zich nog velen tegen de vrijmaking dei- vrouw \er- Agent Swart, die een onderzoek in beklaagde's ar- zetten. Thans nog zuchten de vrouwen onder den i melijke woning ui de Bottersteeg instelde, kwam daar- toestand wan achteruitzetting en onrecht van hare sekse, i bij spoedig op" de hoogte van den toestand en trof bij Toch bestaat er te dezen opzichte een groot verschil buren de kinderen aan, die daar voor een of twee tusschen de eerst beschreven oertijden en onzen lijd. nachten verblijf zouden houden. En dan'?... Ja, dan Nog wijst spreker op de meerderheid bij ons van bijna j moest 't maar gaan zooals 't liep. een GO-duizend (Touwen, op het belangrijke peroen- Dat Geertje niet ongemoeid bleef na dit alles, spreekt lage huwbare nog ongehuwde vrouwen en op het I wel vanzelf en na verhoor van een drietal buurvrouw- groote percentage vróuwen, dat den strijd om het be- tjes en een Hoonisch AnnbesluuTslid', mochten we de slaan medemaakt. Men piag wel zeggen er is haast opinie vernemen, van den heer Officier, die tegen bc- geen beroep, waarin thans de vrouw niet medearbeid!, klaagde, die thans zwervende is, 3 maanden gevangenis- Na gehouden beschouwingen over de wet-Heemskerk straf vorderde. en andere, waarvan met betrekking lot het onderwerp WEER EEN BAGGERMEFHEBBERvan den avond liet een en ander te zeggen viel. kre- Be 28-jarige Jacob de Boer van Avenhom was nu gen we verschillende aanhalingen te hooi-cn uit het aan de beurt. Hij had zich vergrepen aan eens an- werkje van mevr. Rulgers lloitema, dal tot grondslag dei's bagger en moest dit lieden bezuren. heeft gediend voor hel adres aan Hare Majesteit de Met behulp van een vaartuig en een moddejbeugol Koningin der Nederlanden. Die aanhalingen waren allen had Jaap zicji met de vruchtbare specie verrijkt, niet- artikelen uit het Burgerlijk Wetboek en ten aanzien tegenstaande de wegwerker Jan Ooms hem had ge- van de -vrouw en haar positie in de maatschappij, niet waarschuwd dat men niet mocht modderen, dóór waar van belang ontbloot. De wetten alleen door mannen Jaap het toch deed! gemaakt, zijn uit den aard der zaak eenzijdig en dat Maar al trotseerde hij toen -"i was 30 Septcm- inoet verbeterd. Spreker haalt vervolgens aan de wen- ber. met den bekenden hevigen storm, vind en regen, sdielijkhekl van vrouwelijke leerlingen aan anihachts- zijn moed in deze vond niet veel waardeering. Bij scholen: le Alkmaar krijgen meisjes daaraan reeds on- de Justitie althans niet. 't Was slrooperij en die is derricht. strafbaar. Vijf gulden of drie dagen zitten werd ge- Op indrukwekkende wijze (boeg daarna mevrouw eischt. Mansfeldt voor; Elise Bergsma's diep medelijden met WAS HET WEER DE VISCH. het jonge meisje dat alleen de wereld ingaat. Andreas van Kuijk en Dirk Lub moesten nu ge- Na de nu ingetreden pauze ontwikkelde de spreker zamenlijk het beklaagdenzeteltje betrekken, maar verder zijn onderwerp, door nog een paar argumenten Dries bad zijn kameraad in den steek gelaten en was voor vrouwenkiesrecht te behandelen. En hij wist wel weggebleven, Diderich mocht bet nu alleen opknap- zijn auditorium te boeien. Aardig werden dc zindelijke pen. Maar met bet plegen van, het feit, dat hen thans doch bekrompen huismoeders geschetst, bij wie men voor de vierschaar bracht, waren ze met hun beiden, van den vloer zou kunnen eten, ja, maar die bij al En dat was wel noodig ook. Want een visch-diefstal. hare handigheid onhandig zijn en haren tijd niet We- zooals zij er een °P bun geweten hadden, zou door ten te verdoelen en o zoo weinig voor !t gemoedsleven éen persoon maar bezwaarlijk zijn uit te voeren. Zij harer kinderen" doen. 't ïs waar gebrekkige opvoeding vóór en gebrekkige leiding tijdens he! huwelijk, zijn veelal oorzaak en dóórvoor zijn zij niet verantwoor delijk. Intusschen is er vtc te zeggen voor dc samen werking tusschen man en vrouw, die door mevrouw Itallie zoo mooi is geschilderd - wat daarna door mevrouw Mansfeldt wordt voorgedragen. Zoo gaat hel echtpaar Mansfeldt. verder op het onderwerp door, bctoogende den mannenplichtgelijk stelling van dén man met de stouw. Hierbij wordt Noorwegen als een ideaal voorbeeld aangehaald. Nadat en mijnheer en mevrouw Mansfeldt nog beurtelings aan 't woord zijn geweest en hebben besproken, dat de hinderpalen, die het vrouwenkiesrecht in den weg liggen uit den weg moeten worden geruimd, is ein delijk de gelegenheid tot het debat genaderd, waarvan, door enkele aanwezigen gebruik wordt gemaakt. Ech ter merkt de heer Mansfeldt bij de beantwoording O}), dat men le ver van het onderwerp van dezen avond afdwaalt en weldra wordt onder dank voor opkomst en betoonde aandacht de bijeenkomst door de voor zitster gesloten. HOOGWOUD. In, de Weere onder deze gemeente, is een geval van besmettelijke veeziekte „Miltvuur" geconstateerd. Wieringcrwnard. Op de bestuursvergadering, geboud'en door de A£- deeling Wieringerwaard van de Holl. Mij. van Land bouw, is in beginsel besloten, op het terrein van de tram alhier een weegbrug (veerbank) te plaatsen. Hiertoe zal men trachten, in particulier aandeelen te plaatsen. TELEFOON VOOR HARDHOOREXDEN IN DE KERK. Interessante proeven met een telefoon voor hardhoo renden heeft men dezer dagen in de Lutherscbe kerk op den Kloveniersburgwal te Amsterdam genomen. Deze zijn zoo goed geslaagd, dat Zondag in de Sri Janskerk te Haarlem zulk een telefoon iu dienst zal genomen worden .terwijl in nog andere kerken in ons land een dergelijke inrichting zal worden geïnstalleerd De telefoon voor hardhoorenden bestaat uit een toestel - aan den preekstoel, dat het stemgeluid van den predikant ontvangt en dit door middel van bij zondere inrichting, aan de microfoon sterker doet worden, zoodat de hardhoorenden, elk voorzien van een telefoon, de preek duidelijk kunnen hooren. Door middel van een dergelijk toestel kunnen Zr-s hardhoorenden tegelijk het gesprokene, dat zij an ders niet zouden verstaan, volgen. Er kunnen verschil lende toestellen, in den preekstoel aangebracht worden HULDEBLIJK Mr. G. VAN TIENHOVEiV. Gistermiddag werd aan den afgetreden Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land mr. (J van Tienhvoen, door bet Bestuur der Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in de provincie Nd - Holland, namens die vereeniging een huldeblijk aan geboden. Dit huldeblijk, hetwelk is samengesteld onder des kundige leiding van den heer C. J. Gounet, Rijks-ar chivaris, bestaat uit reproducties van merkwaardig heden uit alle 134 gemeeDten van Noord-Holland en wel uit iedere gemeente een. Ze zijn /oive 1 :t i;*k genomen naar bestaande afbeeld1; •- ningen enz. De reprodu*"r- a door den heer B. Zwec-s mogen zeer goed geslaagd j:\ met eene oorkonde, welke van de baud is van, den heer G. A. Luitiugli. calligraaf te Haarlem, vervat in een olijfgroenen leeren portefeuille, werk van de firma G. van ten Broek M.zn., mede te Haarlem. Bij de aanbieding werd het woord gevoerd door den voorzitter der vereeniging, jhr. mr. J. W. G. Bore l van Hogelanden, Burgemeester van Haarlem. Hbld. „OBSTRUCTIE". De vergaderingen vau den gemeenteraad van Kaatsheuvel werden tot nu toe steeds op de» voor middag gehouden. Sinds geruimen tijd echter hebben enkele leden" van. den Raad getracht die vergader ra gen in den namiddag' te doen plaats hebben, wijl die uren voor verschillende hunner beter geschikt uitko men. In de morgenuren kunnen zij ook vaak minder goed uit hun zaak of bedrijf gemist worden. Toen nu vóór een paar dagen éen der Raadslede.! den voorzitter verzocht om de vergadering op een uur van den namiddag te stellen, wijl hij des morgens onmogelijk kon tegenwoordig zijn. werd op dit ve:- zoek afwijzend beschikt. Een zevental ieden hie'd daarop 'n bijeenkomst, waarin besloten werd de eerst volgende vergadering niet bij te wonen. Toen op gis teren deze vergadering uitgeschreven werd. kon deze niet doorgaan, wijl de Raad niet voltallig was. MOORDAANSLAG. Gisteravond had in het Danshuis aan den Joden ga-; bij de Hoogstraat te Nijmegen een moordaanslag plaats. Een korporaal van de Koloniale Reserve, ze kere Jansen, had twist gekregen met den soldaat van ditzelfde wapen. Van Hees genaamd, afkomstig uit Tilburg. De twist liep over een meisje. Een hevig» woordenwisseling ontstond, die ontaardüe iu een vechtpartij. Jansen trok ten slotte een dolkmes en gaf Van Hees daarmede een krachtigen s-toot in de linkerborst tusschen de derde en de vierde rib. De getroffene stortte onmiddellijk neer en werd bewus teloos naar het ziekenhuis gedragen. De dader, die aanvankelijk was gevlucht, werd gegrepen. Het slacht offer verkeert in bedenkelijken toestand EEN OUDE KOE. Een koe van 25 jaar is zeker ecu unicum. Te Koilum kreeg een boerin als kind een kalfje cadeau. Zij kon er niet toe komen, het dier te verkoopen. t Werd 25 jaar en afgeleefd. Nu is het afgemaakt en het cadaver begraven. Vooraf werd van het die - i een photo als aandenken gemaakt* j. MOpRD. Volgens een bericht in de „Köln. Zett." hebben twee Xederlandsche arbeiders te Mülheim aan de Ruhr den schoonvader van een der werklieden, eveneens uil Nederland afkomstig, vermoord. EINDE VAN EEN MISDADIGER. Naar dc ,Eindbovensche Crt." meldt, heeft de iand- bouwer Van acht, uit Uden, gedetineerd onder vcr- j moeden van moord, gepleegd op zijn 17-jarige dicnsl- bode, zidi in de gevangenis te s-Hertogenboseh op- gehangen. Vooraf had hij volledig bekend. 1 PROVINCIAAL KAMPIOENSCHAP NOORD-HOL LAND. In cfo gisteravond gehouden algemeene vergadering van de Aikmaarsche IJsclub, lid van den Nederland- schen Schaalsrijdersbond, werd .medegedeeld, dat dezen

Schager Courant | 1911 | | pagina 1