Alpieei De zusters Liesegang. WoeDsdag 29 November 1911. 1- 55ste Jaargang. N<>. 5027. COURANT. Dit ntunmer bestaat uit 2 bladen. &«sk»8*dwsakii*£)f«m K M F. K' K TH V H A V X köstelooze inenting. Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha gen, maken bekend, dat op Vrijdag, den' 1 December aan slaande, <les voormiddag?? tussehen 10 en 11 uren, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe bij den plaalselijken geneesheer aanmelden. Sdiagen, den 27 November 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN De Secretaris, ROGGEVEEN. Binnenlandsch Nieuws. PETTEN. Deze week ontving het Harmoniegezelschap alhier het door den heer KI. de Vries te Amsterdam be loofde vaandel. Op een donkerrooden grond bevat het het wapen der gemeente Petten benevens den naam van het gezelschap „Klimop" en de namen van den gever en zijn echtgeaoote; een en ander door gouden franje omgeven. HET ZAND. Gisteravond is besloten tot oprichting der Mij. Elec- tra en is definitief besloten tot het aanbrengen vaa electrisch licht. Door de firma Albers en Kleeft te Amsterdam zal het werk worden in orde gebracht. Waarschijnlijk zal het dorp 1 Februari 1912 reeds electrisch verlftht zijn, Waarland. Vergadering van de tuinbouwvereeniging Waarland en O. op Maandag 27 November 's avonds 7 uur in het lokaal „De Posthoorn" alhier. Na opening door den voorzitter, worden bij afwe zigheid van den secretaris, de notulen gelezen door den heer Kroon, die onveranderd worden goedge keurd. Volgt bespreking van het spoorplan en het verplaatsen van de hestaan,de, doch kwijnende markt aan het station Noordscharwoude. Voorzitter zegt in een gecombineerde bestuursvergadering zijn er ernsti ge besprekingen gehouden over het stichten van een nieuwe markt, daar de bestaande geen levensvatbaar heid meer heeft. Wel in den zomer, dan komt ieder bouwer met z'n zilveruien, en aardappelen aan Nieuw Leven ter veiling, maar de herfstmarkt is geheel verloopen. 't Slot van de besprekingen was, dat de nieuwe markt dan zou komen aan de Wuiversloot. En, zegt voorzitter, deze markt zal natuurlijk veel geld kosten, want er moet een spoorlijn gemaakt Worden, een groot© brug over de ringsloot enz., doch het doel is om aandeelen geplaatst te krijgen, hoe meer hoe liever, om zoo het noodige kapitaal bijeen te krijgen. De heer Krabman vindt het uitstekend, dat er pogingen worden gedaan om oen nieuwe markt te krijgen, want Nieuw Leven is haar einde nabij, ter wijl de markt te Broek overvoerd wordt en me dunkt, er mag wel met spoed gewerkt worden, want Broek wil zijn markt aanmerkelijk uitbreiden- Maar zullen er liefhebbers zijn voor een aandeeltje? Nadat door verschillende leden nog het een en ander is gezegd en men het er over eens is, c}at de afwezigheid van het benoodigd kapitaal wel 'n, groot struikelblok zal zijn, is men toch algemeen van g©| voelen, dat een nieuwe markt een gebiedende eisch is. Door de vergadering wordt f 25 toegestaan ter bestrijding in de voorloopige onkosten en wordt het bestuur gemachtigd om in de a.s.. gecomb. bestuurs vergadering te ijveren voor een markt aan de Wui versloot. Bij de nu gehouden rondvraag wordt het volgende ter sprake gebracht. De heer J. Sneekes is lid van Nieuw Leven en tevens lid van Waarland en O. Hij wil zich laten sóhrappeu van Nieuw Leven, om na tuurlijk alleen lid te zijn van Waarland en O., doch hem werd beduid, dat hij dan, komende ter veiling aan Nieuw Leven. 2% moet betalen. Dat deze hande ling, komende van de zijde van bode of betaalmeester, door de vergadering hoogst laakbaar wordt genoemd. is licht te begrijpen. Ook de heer Jb. B. de Jong vertelt een geval van dien aard, met den heer Schou ten te Dirk.shorn, die lid is van Waarland en, O. en meermalen, door den heer Akkerman werd verzocht om lid te worden van Nieuw Leven of anders 2 te betalen. Voorzitter spreekt van een dito geval van iemand te Zijdewind woonachtig. Eveneens is "t een verkeerde toestand, dat verscheidene menscheu van Zijdewind en omstreken lid zijn van N. Leven en toch feitelijk behooren bij Waarland en O. Het is maar 't best om hiervan een wijkverdeeliug te maken, wat de voorzitter belooft met N. Leven te zullen bespreken.. En dan tevens de wanverhouding hierboven geschetst i Aangezien niemand meer 't woord verlangt, wijst voorzitter er ten slotte op, dat met de nieuwe sluis in uitzicht, het voor ons allen van groot belang is, dat de nieuwe markt tot stand komt. En, omgekeerd is het ook niet van belang ontbloot, dat het bouwen van een sluis een voldongen feit is. A.s. Vrijdag heb ben de ingelanden hierover te vergaderen en zal dus de beslissing vallen. Laat een elk in zijn omgeving nu zijn best doen om zich ten 'gunste van de sluis uit te spreken, want als de markt wordt verplaatst naar de Wuiversloot, dan is een sluis hier in Polder Waarland onmisbaar. Hierna sluiting. EEN SPOORWEGONGELUK. Aan het station Kruininger-Ierseke is Dinsdagmor gen de personentrein die 7.2 uur uit Roosendaal naar Vlissingen vertrok op een rangeerenden goederentrein geloopen. De locomotief reed bovenop een goederenwagen. Een Belgisch veekoopman werd zwaar gekwetst. Drie koeien die in een der wagens van den goederentrein geladen waren, werden vermorseld. De locomotief en twee wagons zijn geheel verbrijzeld. Later: Hedenmorgen 8 uur 3 liep de personentrein zonder vaart op een rangeerenden goederentrein juist voor het station Kruiningen-Ierseke. De dikke mist en een aefekt aan het signaal schijnen, de oorzaak te zijn. De locomotief ligt links en een veewagen rechts van den weg. De dienst is geheel gestremd. Men is druk bezig met het vrij maken van den weg. Het verkeer is totaal gestremd. Twee mailtraJnen staan tussehen, Krulnjngen en Krabbendijke en kul len de aansluiting missen. Volk. ZUIDSGHARWOUDE. Bij ,d<e gisteren, gehouden tweede vrije stemming voor 2 loden vuil liet kiescollege dei- Ned. Herv. gemeente alhier, '.was de uilslag, dat herstemming moet plaats hebben tussehen de lieeren J. de Ruiter Pz., F. wan Bergen, A. Klingeier en J. Verkroost. Er is zeer druk gestemd. UITBREIDING BROEKER MARKT. De Commissie van Beheer over de Broeker markt, heelt thans besloten de veilingsgebouwen aanmerkelijk uit te breiden. ZUIDSGHARWOUDE. Bij den alhier gehouden kolfwedstrijd in de kolfbaan van den heer Beers, was de uitslag de volgende: le afdeeding, le prijs \v'. Kostelijk, Oudkarspel met 143 punten, 2e P. Hagenaar, Zuidscbarwoude mot 127 p., 3e pr. P. Molenaar, Zuidscsharwoude met 107 p. Serie- prijs C. Langedijk te Noords&hanvoude met 44 p. 2e Afdeeling: le prijs A. Henselman, Noordscharwoude met 119 p., 2e pr. D. Prins, Zuidscharwoud© met 104 p., 3e pr. \V. Goudsblom, Zuidsoharwoude met 91 p. Serieprijs G. Bekker te Zuidsoharwoude met 38 p. 3e Atdeeling, le prijs J. "Kos te Zuidschanvoude met 99 p., 2e pr. O. Zijp le Zuidscharwoude met 98 p., 3e I pr. J. Kleef te Zuidschanvoude met 96 p. Serieprijs Jb. Schoenmaker te Zuidschanvoude met 46 p. DRANKBESTRIJDING. Door het Ministerie van Justitie zijn 5000 ex. aan gekocht van den „Scheurkalender van den Volksbond tegen Drankmisbruik'om die in gebruik te doen ne men in Gevangenissen, Rijkswerkinrichtingen, Tucht scholen en Rijksopvoedingsgestichten. S»t. Jlaarlcn. Onder leiding' van den heer J. Akkerman, is alhier opgericht een kwartet (gemengd koor). EEN NIEUW KLOOSTER? Naar men aan de „s-H. Crt." mededeelt, os het prachtige woonhuis met grooten luih le Somcren, vroe ger eigendom van den notaris Hoekers, in handen overgegaan van Fransche Zusters, welke zich aldaar willen komen vestigen. roodvonk. IX' Roomsoh-Katholieke scholen voor jongens en meis jes te Formerend zijn, wegens 't heerschen van rood vonk gesloten. Een onderwijzeres, mej. Mirck, werk zaam op de jongensschoolis in zoo hevige mate aan getast, dat ze binnen eerngp dagen is overleden. Ook |eon onderwijzer van dezelfde school hoeft roodvonk. ONAANGENAME BEJEGENING VAN PRINS HEu. DR1K. Men meldt uit Apeldoorn: Het optreden van den groot-grondbezitter te Vaasson, den heer Mulder ten Cate, tijdens de jachtpartij van Z. Li. H. Prins Hendrik, te Beemte-Broekiand. moet, volgens verklaring van den heer Muidei' ten Cate, liggen in de minder aangename behandeling door hem ondervonden van de zijde van het jachtdepartement Het Loo, chef, de heer G. E. II. Tutein Nolthenius. Zijn optreden gpld dan ook dezen cn niet Prins Hen drik. Het nafluiten en nazingen van het jachtgezel schap. neemt hij dan ook niet voor zijn rekening, doch schuift dit geheel op de schouders van de arbeiders. Verontschuldigingen zijn door hem aan Z. K. II. aangeboden. GELD IN DE IvACHEL. Een petroleum-agent en zijn vrouw, te Alkmaar, die Zondagmiddag gingen wandelen, bergden, voordat zij uitgingen, alles wat zij aan geldswaarde in huis hadden, in de kachel, welke toen uit was. Na hun terugkomst, maakte een hunner den kachel aan, zon der er aan te denken, wat er in verstopt was. Eerst toen de geur van verbrand papier hun neus prikkelde, kwamen zij tot de onaangename ontdekking. De schrik sloeg hun om het hart, en zoo gauw zij konden tracht ten zij nog van hun kapitaaltje te redden, wat er te redden viel. De versmolten zilveren geldstukken, heb ben zij bij den Rijksbetaalmeester gebracht, het ver brandde papiergeld, hij het agentschap der Nederland- sche Bank, in afwachting wat zij er van terug zullen krijgen. MEER DAN 30 OV ERTREDINGEN TEGELIJK. Men schrijft aan de Ned.: In hel fJorpje Gent (O. Betuwe) is tegen meer dan 30 ouders jvan schoolgaande kinderen een vervolging ingesteld wegens [overtreding der Leerplichtwet. Een dor ouderwijzers van de openbare school had n.1. wegens verzuim zijner godsdienstplichten (de bevolking is voor 7/8 r.-k.het vertrouwen der ouders verloren, voor al sedert hij bij: een processie geweigerd had hel hoofd te ontbloeien. Gevolg was, dat vanaf 6 Juli j 1. zijn klasse bijna was ontvolkt. Zaterdag der vorige week wend voor het kantongerecht te Eist deze zaak behan deld. De rechtszitting duurde van 's morgens 10 tot 'sna- 1 middags ruim 5 uur. De eisch ds voor de ouders, die gemoedsbezwaren hadden opgegeven, f 2 boete, subs. 2 dagen hechtenis voor hen, die op eigen verantwoording hadden gehan deld, f 4 boete, sute. 4 dagen. EEN KALENDER-QUAESTEE. De Kamer was eergisterochlend haar tijd vooruit Wat zij te danken had aan den Ka mei-bewaarder Bylc- levekl, die ondanks zijn jaren en zijn grijze haren dus toch nog vooruilstrevend. blijft. Of hierin eenigerlei uitwerking van de Kamer-atmosfeer te bespeuren is( of wel ©enige regeeringsinvloed Terwijl toch nog bij velen deze regeeiing conservatief heet; wat dan ten onrechte geschiedt. Hoe 't zij, de Kamer was haar lijd vooruit; één dag. Want, en zie hier dan de quintessence van de zaak, de beide scheurkalenders waarvan er één aan elke zijde van den Troonhemel hangt, waaronder de voor zitter gezeten is wezen beide: 29 November, een eenstemmigheid welke dus eenigerlei vergissing ten eenenmale uitsloot. Men onderschatte de beteekenïs van het geval toch niet 1 "Wat is een Kamer zonder kalender? Vooral bij den woordenstroom, welken in deze "begroolingsdagen zoo menig Kamerlid loslaat? Dan niet te welen van dag noch tijd. Maar dat kon ten gsvoJge hebben, dat men ten laatste een a vondvergidering voor een dagverga- Feuilleton. ROMAN VAN KOHLENEGG. 15. Maar Dela gevoelde toch, dat zij hem niet lief had. Zij zou zijn liefdesbetuigingen, hebben, gedeeld als van een broeder. En schuw en verlegen en mat zou zij zijn hand weer hebben moeten, laten vallen, want er zou geen toekomst zijn, geweest, geen later. Deze handdruk, nauwelijks door haar beantwoord, zou alles zijn,. Aanvang en einde ook' al kwam dat oogepblik nog eens weer, door hem gezocht- Haar hart zou rustig zijn, en, dood. Haar leven, zou niet bloeien. Het was loom en grijs. Moede. En, haar ziel zou treuren en zuchten en sidderen als in boeien geklonken. Zij, boog 't hoofd. En, dan rukte zij de oogen wijd, wijd open en kpek weer in de verte. En een ander gezicht dook voor de tweede maal voor haar op, als een visioen; van, een mensch wiens lichaam zij niet zag, waarvan zij slechts zijn, ziel, zijn, harts tocht voelde, en haar hart juichte op, nu juist nu in dit uur en als voor de eerste maal. Zij was daardoor zoo overweldigd, dat zij de tanden, met een zacht knarsen, op elkander drukte, zoo werd zij eens klaps verteerd door een verlangen naar de aanra king zijner handen. Zij kon, niet spreken, zij liep als in, een, roes. „Juffrouw Dela Het was haar# alsof zij een andere stem naast zich hoorde en had zij naar een andere hand willen grijpen. Zij bedwong zich en zij voelde schaamte, smart en berouw. Maar het was slechts voor een oogenblik. Het was nog alleen door haar adem, dat zij naar het eerste woord moest zoeken. „Ik mag, ik kan niet" En zij sprak in de bescherming der duisternis die haar als een wal omgaf. Zij zeide hem, wat zij hem zeggen moest, dat zij het niet half doen kon En zij voelde met een wee hart, in het zwijgen van den avond, hoe al het geluk in hem neerzonk. hoe hij van haar weggleed de eenzaamheid iq. Zij liepen. Aan, den hemel voor hen stond een donkerroode gloed, die een mat schijnsel wierp door het kale geboomte. Vanuit het woud kwamen, andere zwarte gestalten en,-hoorde men, de hopdeu blaffen. De beide menscheu, op den landweg liepen zwij gend verder. HOOFDSTUK 7. En n,u ging het weer naar huis, de helft van, de heeren bleef n,og in het jachthuis, wat napraten of een spelletje spelen. De arme paarden stonden met ronde ruggen en kromme knieën, de ooren dik be rijpt voor de herberg, terwijl de koetsiers binpen zaten. Een der eersten, die met zijn gespan wegreed, was Grell. Dan volgden ook andere sleden, en een der laatste was die van, den Justxtieraad met Dela en Agatha Wol ff er. Oom Zoecke was anders niet afkeerig van een spelletje, maar het ging eiken, keer tot aan den, vroe gen morgen en tensLotte zou men zijn, ziel nog ver spelen. Neen,, dan verheugde hij zich liever, na zulk een kouden dag vol inspanning, in de verkwikkende, warmte van zijn huiskamer. Zijn vrouw had bepaald de kachel goed opgestookt en zijn sloffen klaar ge zet, de avonddisch was rijk gedekt en dan dronk hij zijn geliefd kopje thee, en dan met de krant of 'n goed en verstandig boek er viel hem steeds wel iets in de handen, 'tzij politiek of geschiedkundig. Hij las nu iets van den Grooten Frederik en daar voor kon hem die gajische jagersbende gestolen wor den. Stil stil niet te luid in het innerlijke zit het geluk, de warmte. De tegenwoordige generatie vroeg daar niet veel meer naar. Die dwazen. De oude bromde van behagen. Zijn bril en het puntje van zijn neus kwamen slechts uit zijn dikken pels vandaan. Brrr! wat was die wind scherp- De domme kerels, die in de herberg geble ven waren, konden het gezellig krijgen, wanneer zij over enkele uren met half suffe gezichten en ledige portemonnaies door den ijskouden nacht naar huis moesten. Het water kwam hem n,u reeds in de oogen en de adem bevroor een mensch voor den mond. Dela had op de rughank plaats genomen, Agatha er. de Justitieraad reden vooruit. Zij zat daar meer beschut, ofschoon zij daarom deze plaats niet had uitgekozen maar zij had niet veel last van de koude. Agatha had zich met mof en zakdoek het ge laat bedekt en zat in pelsen en dekens weggestopt. Dela zat frank en vrij in haar mantel en de deken lag op haar schoot. Zij werd door allerlei dingen beziggehouden en haar bloed was onrustig en heet De kale boomeu langs de laan, de spookachtig witte mijlsteenen vlogen voorbij, aan, den hemel joe gen wolken en stond bla,u w-bleek de maan, de ster ren schitterden helder. Voor hen klonken hoog en diep de bellen der andere sleden. En Dela werd als gedwongen te luisteren of zij ook een bepaald geluid in bet koor kon onderscheiden, een dat als uit een moede, gebarsten, schel gekomen, haastig voor de anderen uitging. Maar het was verbeelding, een fantastisch klinken in haar zelf. Zij kon geen bepaal den klank onderscheiden, en, de slede, die zij in den zin had, was ver, ver vooruit. Toen zij weer de stad binnen kwamen ent de schel len een oogenblik in de stadspoort hel en luid op klonken, ontwaakte Dela uit haar gedachten. Zij had geen woord gesproken,. Agatha scheen te sluimeren; maar zij was ontzettend koud, haar beenen waren tot haar knieën als ijsklompen. Dela had haar eenmaal aangeboden met haar van plaats te verwisselen, maar Agatha had hardnek kig geweigerd. „Oom Zoecke, ik ga met u mee naar huis, het is pas zeven uur. Ik moet eerst wat tot mijzelf komen." „Zeker, goed, kind. Tante Sophie zal dat heerlijk vinden. Ja. ja, wij zullen het ons wel heel' gemak kelijk maken nietwaar, juffrouw Agatha?! Be haaglijk!" De oude heer werd levendiger. „Dank u wel, mijnheer Zoecke," klonk het uit de doeken. „Ik heb maar éen vurigen wensch een paar reuzengroot© viltschoenen." „Die kun je ook bij on6 krijgen." „Neen, het gaajt niet, werkelijk niet. Ik moet voor onze menschen zorgen. Jammer! Lieve Heer in den hemel, mijn arme beenen. Ik zit hier ook aan de windzijde. U kunt wel lachen, mijnheer Zoecke. met uw groote laarzen. Ik heb maar twee paar kousen aan. Ik verga van pijn." „Maar lieve kind, je hebt niet met mij van plaats willen ruilen. Mij had het bepaald niet zoo gehinderd. Ik heb niet zoo spoedig last van kou," zeide Dela. De wensch ,om nog niet dadelijk thuis te zijn, was bij Dela zoo eensklaps opgekomen. Neen, zij kon nu niet dadelijk thuis zijn en in haar gewone om geving spreken, antwoorden! Het scheen haar toe of elke vraag thuis de wonde plek in haar binuen- clörang ging houden; we zitten immers ook overdag mal '1 eleutrisehe licht op. Wacht eens, daarin zal de oor zaak zitten van Bylevelds vergissing. Vooral echter dient men te weten hoe nauwgezet en plichtgetrouw deze» in den dienst vergrijsde Kamerbewaarder zijn dan ook inderdaad gewichtige functie vervalt, van (eiken dag den kalender af te scheuren. Geen minuut langer dan noodig Ls, laat hij anders den dag duren; als <>p een avondvergadering de klokken wijzers naar middernacht loopen. p jsleert Byleveld zich bij een der kalenders de bevoorrechte dien avond, wat elk van het twee tal om beurten is. En klinkt dan de eerste slag van twaalf uur, dan scheurt hij '1 kalenderblaadje er af en nog vóór dut een 1 weetic slag geklonken heelt, verdwijnt ook van den tweeden kalender het blaadje. Zoo moet Byleveld vannacht weer g?daan hebben; doch als je met licht op de Kamer verlaat en mot Jicht-op er terugkomt, dan raak je den tel kwijt; e»» zijn ook niet alle Jbegrooting^vergaderingen elkaar ge lijk. F.n zoo moet t dan gebeurd zijn, dat de Ka mer-kalender den tijd een dag Vooruit was! Maar 't snood bedrijf kon naluurlijk niet lang on opgemerkt blijven. Reeds begon men het geval als een ernstig .precedent te bespreken. Kon 't niet een listig- overlegd plan zijn en de Kamer een dag te ontnemen van haar begrootingsroes en om het Land één dag Kamerwelsprekendheid te onthouden? Byleveld zou dan t slachtoffer geworden zijn van niets minder dan een complot Terwijl men aldus, naar wij vernamen, discusicerde, verdwenen de beide kalenders van den wand: Byleveld, schuldbewust, had ze eigenhandig weggenomen. Ep tien minuien later kwam hij er triomfantelijk mede terug, de blaadjes van 28 November zaten er weder op. Toen constateerden we met voldoening dat de inwendige dienst van de Kamer zóó uitnemend in orde is, dat zelfs de kalenderblaadjes niet de jSrul- lemand ingaan, maar als stukken van overtuiging - - dat de dag om' is nog eenigen tijd bewaard worden. Intusschcn was het kalenderlooze tijdperk voor do Kamer hiermede geëindigd en was onze Volksverte genwoordiging weder in staat met haar tijd moe te leven N. Cl. ST. MAARTENSBRUG. In het lokaal van den heer J. Veuger Hz., is ecu Pol ver tering opgericht. PETTEN Naar wij vernemen heeft hvt Harmoniegezelschap plan a.s. Zaterdag ©en uitvoering te geven voor hou <üo finantieclen steun verleend hebben bij de totstand koming van de vereen iging. - Oude Niedorp. Dinsdagavond 28 'November j.1. werd er een algemeen vergadering gehouden van deelhebbers van hel vcc- fonds alhier, in het lokaal van den heer A. Mijts te Verlaat. Tegenwoordig waren er 9 deelhebbers. De voorzitter, de heer A. Wonder Pz„ opende mot een welkom de vergadering, waarna de notulen, door i den boekhouder, den heer M. Kooijman gelezen, on- veranderd werden goedgekeurd. Aan de orde werd gesteld rekening en verantvvoo-- ding door den boekhouder, over het afgeloopen boek- jaar. De heeren D. Olie en C. Helder, daartoe door (den voorzitter aangewezen, hebben die rekening met de bijbehoorende bescheiden onderzocht en keurden dezelve in de beste orde. Ontvangen was f219018"» en uitgegeven f 2163.32, alzoo een voordeelig saldo, groot f 26.86",,o. Gedurende het afgeloopen jaar waren er van de 124 veehouders verzekerd 682 runderen voor f 126230, waarvan <r 18 zijn afgekeurd. De om slag bedroeg 1.35 p.ct. of gemiddeld f 2.30 p^r rund. Le voorzitter bracht een woord van dank aan den boekhouder voor zijn gehouden beheer en aan de heeren Helder en Olie voor hun moeite voor het na zien ider rekening. Op voorstel van den voorzitter werd de vergoeding aan de commissarissen met algemeen© stemmen ge bracht op 15 cent pér verzekerd rund. Hel salars van. den boekhouder werd voor dit jaar met f 25 verhoogt. In hel volgend jaar zal dit weer worden behandeld. Hierna weid de heer D. Kaag voor dit jaar herbe- benoemd tol hulpcommissaris voor de Lange rots en Veenliuizen. Volgde bestuursverkiezing. De voorzitter die af moest ste zou aanroeren. Wat had de dag haar gebracht? Grell... zij had hem bijna vergeten, tenminste was hij in haar gedachten, reeds weer teruggedrongen het leek wel of wat met hem was gebeurd, weer ver achter haar lag, zoodat het scheen, als iets dar n,iet werkelijk was gebeurd. Het was zoo onmogelijk. En nu leefde men verder samen in dezelfde stad. zag en ontmoette elkaardat kon een, zeer ge moedelijke winter worden. Neen .dat was het niet. Wal haar nog meer had doen ontstellen, wat haar zoo geheel builen zichzelf had gebracht, dat was iet.-. gcheel -anders ge wees!. Een bekentenis! Éen vlam' Hel en verterend. En iets van dezen wilden schijn was steeds nog| in haar. Haar adem ging nog ongeregeld en zwaar. Zij gleden door de slecht verlichte straten en het leek of de bellen rustiger, vroolijker klonken (usscheni deze vertrouwd© muren. Dela wens elite niet dat Agatha moe zou komen. En plotseling sprong haar hart weer op, net als straks op het veld. Of hij nog bij den Justitieraad zou zijn - - of Hcdvvjg nog op ooms bureau zou werken! Mis schien h-ad zij daaraan wel gedacht, cn rekening mee gehouden. Neen, dat niet. Zij drukte de lippen op elkaar. Neen, beslist niet. Maar voor de nabijzijnde grijpbare werkelijkheid verdween alles. Agatha pelde zichzelf uit al de dekens. De deur van de sloiapotheek werd geopznd en door een bediende en een meid geholpen, sprong Agatha, luid klagend, op één been naar binnen. Adieu Nu ging het naar de Munlsteeg, waar zij spoedig aankwamen. Tante Zoecke kuste het meisje zoo hartelijk als kwa men zij van een Noordpooltocht. De Justitieraad liep met zijn beslagen bril op en in zijn pïLs weggestopt, als een kleine beer in de vestibule heen en wéér en liet overal zijn sneeuwsporen achter. „Vrouw haaf mijn bril van mijn neus hé hé. Lise. 'meid waar ben je. Loop naar mijnheer Liesegang en zeg. dut Dela hier blijft vanavond. LoopMaar neen, trek mij eerst die pels eens van de schouders en de schoe nen uit. Au, au.'! Hemel, mensch, bedaard wati Wat is het h icr heerlijk, goddelijk prachtvolEn daar rat hij eindelijk in zijn stoej en veegde en poetste met allen ijver zijn bril. Hel 'Leewater kookte in den ketel en het deksel sprong steeds ondeugend omhoog. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1911 | | pagina 1