Alieieei Nieuws- ilKtitiiit- L11II111II1I. De beste voor den prijsi Dinsdag 18 Juni 1912. 56ste Jaargang No. 5132. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-. Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens t ure worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer ge plaatst. INGEZONDEN STUKKEN éen dag vroeger. Bureau SCHAGEN, Laan D 4. Intt-ro. Tdlsplioon 20 U'tsevers Co. Prijs per Jaar f 3.Franco per poet f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25; iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. IN ELK OPZICHT kan Vnli iiuuim o Rona Iden toets der vergelijking 1 met andere goedkoope merken doorstaan. Inderdaad is liet 1 Kg. fl.50 #Kg. 0.421 -0.80 Ho,. *- 0.18 De waardigheid van het Parlement, de deugdelijke organisatie der sociale wetgeving, de persoonlijke ach ting welke de leden der rechterzijde genieten, wa'. doet dat alles er toe; het Ministerie is voorloopig gered! Tot 1913. Binnenlandsch Nieuws. Uit en voor de Pers. POLITIEK BEDERF. Het Vaderland schrijft een artikel onder dit op schrift, waaraan het volgende is ontleend: Ten derden male heeft de christelijke meerderheid getoond het licht te vreezen. Ruim twee jaar gele den smoorde zij de discussie over de sociale verzeke ring in haar hoogtepunt en de heer De Savornin Loh- man gaf daartoe het sein In September jl. sneed zij het debat over het kiesrechtvraagstuk af op initia tief van den heer De Savornin Lobman en gisteren weigerde zij een onderzoek in te stellen naar aan- bangige voorstellen, voor de tot stand koming der j sociale wetgeving van overwegend belang, en weder was 't. de heer De Savornin Lohman, die daarbij een j rol vervulde, zij 't niet het emplooi van, weleer. Destijds heette het, dat de linkerzijde poogde 's lands tijd te vermorsen, dat de discussies slechts wer den gewenscht en gevoerd uit zucht tot verkapte obstructie. Het was onwaar. Die lastering der min-j derheid, welke dusver getoond heeft bezadigd en voort /arend te willen meewerken als 't metterdaad j om de behartiging van 's lands zaken gaat, moest verbergen de vrees der heeren van rechts dat hun j onmacht, hun verdeeldheid ten volle zouden worden 1 bewezen. De rechterzijde dorst die debatten niet aan. Het bewijs? De heer De Savornin Lohman heeft de methode, door den minister Talma gevolgd bij de verzekeringswetgeving, zoozeer verfoeid, dat hij zelfs weigerde het afdeelingsonderzoek bij te wonen, de heeren Loeff en Van Idsinga hebben zelfs schending 1 der grondwet in de regeeringsvoorstellen geconsta teerd, hoe zou een meerderheid met zulke steun pilaren der regeering een vrije, opene bespreking van stelsels en bëginselen aandurven? Dat een kies rechtdiscussie, waartoe ten slotte een. capitulatie der rechterzijde de gelegenheid heeft geopend, haar niet aangenaam kon zijn, is wel gebleken uit het rapport der grondwetscommissie; zooveel hoofden, zooveel zinnen, spreekt daaruit. Het blad gaat dan de geschiedenis van de laatste dagen na, en besluit zijn veroordeeling van de poli tiek der rechterzijde aldus: Er moet een sociale wet in het Staatsblad staan! Zoo is de geheele staatsmanswijsheid, het geheele regeerbeleid in Nederland gereduceerd tot bladvul ling. De eenheid der meerderheid openbaart zich al leen. in het negatieve: zij kan, versmoren, doch n,iet creëeren; zij kan het licht eetner discussie, de waar- bergen van degelijk onderzoek zelfs niet verdragen. Machtsmisbruik moet haar politieke onmacht beman-] telen. Gelukkig dat zulk regeeren een algemeene vrucht- J bare reactie uitlokt, zoo sterk, dat zelfs zij die een vrijzinnige concentratie in 1913 dusver als niet vol-J doende gemotiveerd verwierpen, er meer en meer toe overhellen ze als een gebiedende noodzakelijkheid! tegen zedebederf in, de politiek te aanvaarden, als een daverend protest tegen de wijze waarop ons land thans wordt geregeerd door een meerderheid waarin zelfs den besten mannen het zwijgen wordt opgelegd, critiek getolereerd wordt misschien, doch dan alleen in zooverre zij zich niet in daden omzet, een meer derheid die klaar staat haar eigen verlangens en wenschen te vertreden, die liever verderfelijke wet ten (ter wille der reclame) krijgt dan geen wetten en ten slotte, openlijk nog eensgezind genoeg om onrecht en, misbruik te plegen, in, wezen hopeloos ver deeld blijkt te zajn. Wan,t ginds, in, het duister, waren de eerzuchtigen rond om van de eerste de beste gelegenheid te eigen baat te profiteeren. De intrigue tiërt. Dr. Ivuyper ligt op de loer. hij voert zijn oppositie gemaskerd, doch mist%den moed ook in de Kamer' zijn tegenstand voort te zetten. De katho lieken wachten hun moment, er is een voortdurende wrijving, een, vooitdurend pareeren tusschen het ka binet en zijn politieke „vrienden". En de heer Loh man, die dat alles ziet. doet mee, hij bespiedt dr. Kuyper's gangen, hij .laat zich gebruiken door het Kabinet ten koste van zijn politieke eer. Inmiddels komt niets tot stand, worden de wet/ten verworpen, omdat zij te slecht zijn. Een ministercrisis is mis schien, voorkomen, do crisis van onmacht, waarin de meerderheid zica bevindt, blijft! ZOMERVERGADERING VAN DE I'ROV. STATEN VAN NOORDHOLLAND. Ged. Staten, stellen aan Prov. Staten voor aan 't comité van actie voor de Nationale Rondvlucht 1912 een bijdrage te verleenen van f 662.43. Om een dubbelen dienst van de Alkmaar Packet van Harlingen naar Vlieland en Terschelling te kun nen inrichten, heeft de ondernemer aan, de Staten het verzoek gedaan het aan deze onderneming ver leende subsidie vanwege de Provincie met f 3000 te verhoogen. Ged. Staten vinden geen vrijheid zoover te gaan, zij wenschen --f 1000, meer te geven dan tot nog toe en het subsidie dus te stellen op f 3000, per jaar en willen dit verhoogde subsidie reeds doen ingaan voor het tweede halfjaar van 1912. De rekening over 1910 sluit met een batig saldo van f 288.420.S4. Ged. Staten stellen voor dit batig' saldo te regelen op de begrooting van 1913. De pro vinciale begrooting voor 1913 heeft tot eindcijfer in ontvangst en uitgaven f 2.532.174.S3;9 het vorige jaar 1'2.228.729.96. Voorgesteld wordt te heffen 12 op centen op de hoofdsom der belastina op de gebouw*- de en ongebouwde eigendommen, en 11 opcenten op die van het personeel. De opbrengst werdt ge raamd op f 737.285; het vorige jaar f718.186. Afwijzend adviseeren Ged. Staten op een verzoek om het subsidie voor den motorbooidienst LVierïn- gen met het vaste land te verhoogen van f 400 op f 1000. Voorgesteld wordt o.m., om vóór 1913 alleen f1500 te verleenen voor de Vakschool voor Kaasmakers te Iloorn; voor uitbreiding van den proeftuin te Nieu we Niedorp f 300 DRINKWATER VOOR WEST-FRIESLAND. Het Handelsblad schrijft: In de plattelandsgemeenten van Westfriesland be staat, gelijk bekend is, grocte behoefte aan drink water. Er is destijds eene staatscommissie benoemd, die dit vraagstuk der watervoorziening voor dit deel van Noordholland in studie heeft genomen en aan, de Regeering van advies zal dienen. Ten behoeve van, den even,tuëelen aanleg van een waterleiding worden op het oogenblik in de duinen nabij Sclioorl proefbo ringen verricht. De leiding van deze horingen berust hij den heer G W. Ph. Daniëls, civielingenieur, die bereidwillig ons in de gelegenheid gesteld heeft deze boringen var nabij gade te slaan. Tevens konden we op ons gemak de verschillende aardlagen, bewonderen, waarvan gedeelten in groote lange kasten bewaard werden, ter nader onderzoekin gen. Voor oningewijden kan het misschien interessant zijn iets aangaande de gevonden lagen te vernemen. Bij de Zuidelijke boring dan werd zand aangetrof fen, afwisselend geel, donker grijs, licht grijs, fijn of grof tot een diepte van ongeveer 9 M. onder N.A.P. Daarop volgde weer een zware kleilaag van 3.50 M. dikte. Hierop volgde weer zand al of niet met schelp vermengd tot een diepte van 24 M. onder peil. toen weer een kleilaagje van 10 cM. dikte kwam, weder gevolgd door zancl met schelpen tot 26 M. Zoo wisselen zand en leem of kleilagen zich af, de een meer de ander minder de formatie in lagen aan- toonende, soms wijzende op plantenresten. De dikte der kleilagen neemt af. Op 42 M. onder N.A.P. be vindt zich een z.gn. kleilens van 11 M. dikte, waarop eer laag zand met schelpen en ka'.kstof van plm. 2 M., waarop weer 10 cM. klei volgt. Dan gaan zich klei en zand afwisselen in dunnere lagen, bijv. klei laagjes van 3 cM., 5 cM. en zand lagen van 5 cM. tot 1.50 M., tot op een diepte van 69 M., waar weer zand.volgt. 9.8 M. Een kleilaagje van 30 cM. en dan weer zand lot 135 M. Af en toe wordt wat veen of houtresten door het zand heen gevonden. Dj hoeveelheid en de quajiteit van het gevonden water geven alleszins reden tot tevredenheid. Onge- vtër 20 maal werd een pompfilter gesteld en slechts eenmaal bleek in de laag geen voldoende water te wor den gevonden. Het eerste water werd onttrokken plm. 7 M. on der N.A.P., waarna telkens met sprongen van 5 of 10 M. dieper opnieuw. Steeds werd voldoende zoet water aangetroffen tot op een diepte tusschen 110 en 120 M. onder N.A.P. een plotselinge stijging in 't zoutgehalte plaats vond. Was 't cliloorgehalte van 47 m.g. per L. op M. onder A.P., dan eens 41 of 44. op 66 M. onder A.P. was het 72, toen weer da ling intrad op 71 M. onder A.P. nl. 76, 50, 44. Op ee diepte van 121 M. onder A.P. was het chloorge- gehalte (hiermede houdt nl. het zoutgehalte verband, immers chloor is een bestanddeel van het keukenzout wat uit narium en chloor bestaat) geworden pl.m. S900 m.g. per Liter. Op die diepte kon men 't eer ste zoute water constateeren. Wanneer de andere boringen gelijk resultaat op leveren, mogen we met gerustheid veronderstellen, dat Westfriesland aan goed drinkwater zal kunnen worden geholpen. TER WAARSCHUWING. Mej. E te Oostèrhout had een puistje op het voor hoofd dat zij Dinsdag openkrabde. Spoedig zwol het hoofd erg op, zoodat zij Donderdag, na een, hevig lijden, aan bloedvergiftiging overleed. EEN MEEVALLERTJE. Indertijd bleek, dat de gasmeter aan het station te Meppel geheel defëct was en niet het juiste gas verbruik, gedurende langen tijd, had aangegeven, waardoor de gemeentelijke gasfabriek zeer veel scha de leed, ten bate dër Staasspoor. De maatschappij heeft thans besloten de schade te vergoeden. En terwijl men nog bezig is met, de staten van 't juiste bedrag vast te stellen, heeft de maatschappij alvast t 2000 als voorschot gegeven, om in 1913 volledig af te rekenen, In verband daarmede besloot de Raad te Meppel thans den Hoofdelijkèn Omslag met f 4000 te verlagen. ARRESTANT ONTSNAPT. Zaterdagmorgen ontsnapte uit de veld-arfillerie- kazerne te Utrecht een arrestant, die nog al eigen aardig te werk ging. Een onlangs tot stukrijder teruggestel de wachtmees ter. die wegens het zonder verlof verlaten van zijn korps zich in voorloopig arrest bevond, greep, toen de arrestantenkamer door den korporaal der wacht werd ontsloten om hem koffie te brengen en de kor poraal de koffie overreikte, dezen, bij den arm, duw- d6 hem in het arrestlokaal, grendelde de deur, liep daarna door de gang der kazerne, nam een rijwiel van het in die gang staande rek en ging er daarmede ijl'ngs van door. Door het lawaai dat thans de korpo raal in de arrestkamer maakte, kwam men er achter wat eigenlijk gebeurde. Maatregelen die genomen werden om den ontvlucht te achterhalen, bleven tot nu toe vruchteloos. Nader wordt gemeld: De stukrijder, die Vrijdag op zoo'n handige wijze uit de arrestantenkamer der veld-a,rtilleriekazerne te Utrecht wist -te ontsnappen, heeft niet lang van zijn vrijheid kunnen genieten. Zaterdag werd hij te Har derwijk aangehouden en is des avonds onder geleide van een veldwachter in de kazerne teruggebracht. Het door hem medegenomen rijwiel, toebehoorende aan een luitenant der veld-artillerie, werd Zaterdag-1 morgen als bestelgoed aan het station Nijkerk in de kazerne teruggebracht I GEESTELIJKHEID EN VEILINGEN. Naast de veiling van groenten en fruit te Bergen op Zoom, die van den Roomsch-Katholieken Boeren bond uitgaat, is dezer dagen een tweede („neutrale") veiling opgericht. Dit geschiedt gedeeltelijk uit onte vredenheid over het gedrag van sommige kweekers, d'"e vooraf met opkoopers gecontracteerd hadden voor de leverantie van, asperges en die nu naar de veiling gaan, waar ze hoogere prijzen maken kunnen. Maar j ook en daarom de naam neutraal omdat men meent dat de geestelijkheid zich niet met die veilin gen bemoeien moet. V1SSCHENDE VOGELS EN VECHTENDE VIS- SCHEN. Er valt in de vogelwereld menig brutale roover aan te wijzen. Zoo bijv. de roek. Dat hij nesten uit haalt en daarbij volstrekt geen rekening houdt met 1 Mei of 28 April, is algemeen bekend. Minder be kend is, dat hij zich ook nu en dan onledig houdt met het vangen van visch. Waar zich een viechje aan de oppervlakte vertoont, met te ver van den kant, daar verkeert dit in gevaar, de prooi te wor den van den roek. Een sterk sprekend voorbeeld hier van speelde zich kortelings af bij het Pikmeer bij Grouw. 't Was nu eens niet een vischje, maar een visch, een pondsbaars. Nagenoeg een halven meter van 't water werden roek en baars opgemerkt, de laatste geheel weerloos overgeleverd aan de woede van zijn aanvaller. De roover werd verjaagd door iemand, die het voorval op geringen afstand gade sloeg. De visch vertoonde een diepe wonde aan den kop, nabij 't oog. Toch was hij nog springlevend. Gelijksoortig feit werd dezer dagen te Groningen geconstateerd. Daar zag een der stadstuin,lieden eerst een kraai over liet water van den vijven in het Sterre- bosch strijken, pikkende naai- een groote goudwinde. Laatstgenoemd beest verdween een oogenblik in de diepte, maar ongeveer een kwartier later zat de kraai al lekker te smullen aan den. visch, waarnaar hij had gepikt. Het bleek een goudwinde te zijn van niet minder dan 40 cM. lengte. De visch was leelijk geha vend. Niet alleen waren beide oogen uitgepikt, maar ook was reeds een groot gat in den buik te zien en waren de ingewanden bijna geheel verdwenen. Een eigenaardige vangst maakte de Fischermeis- ter Norbet Biller te Sipplingen aan het' Bodenmeer. Toen. hij bezig was te visschen, doken bij zijn. schuit plotseling twee bijna even groote snoeken op, die bezig waren te vechten en elkander zoodanig in de onderkaak hadden gebeten, dat de tanden niet meer loslaten wilden. De heer Biller kon de bijna acht pond wegende visschen met het laafnet opscheppen, fierst toen zij gevangen waren, lieten de beide vech tersbazen elkander los. ONTROUWE KANTOOR BEDIENDE- Een dag of acht. geleden is een kantoorbediende J. Z. A., van de machine- en rijwielfabriek Hollan- dïa te Amsterdam er vandoor gegaan, met medene ming van ongeveer 900 gulden, die hij voor de firma had geïnd. Hij heeft de firma nog in kennis gesteld dat hij naar Engeland was gevlucht. Vermoedelijk om de politie etc. te mislëiden. Zaterdagochtend werd hij door iemand herkend toen hij op het Sophiaplein rustig aan het wandelen was. Een politieagent werd gewaarschuwd die den ontdekte naar het posthuis Rembrandtplein overbracht. Juist voor het politie bureau wist de aangehoudene zich evenwel los te ruk ken en werd terstond achtervolgd. Een klopjacht ontstond. De vluchteling holde den Kloveniersburgwal op, maar geen kans meer ziende zijn vervolgers te ontkomen sloeg hij de Zanddwars- straat in en verraste daar een juffrouw :n haar wo- ni: g met zijn plotselinge tegenwoordigheid. Onder niet geringe verbazing van deze eerzame Zandstraatbe - woonster verstopte hij zich onder haar bed. De inmid dels aangekomen politie wist den dader niet dan na hevig verzeg waarbij hij de politie nog met een met 6 patronen geladen revolver bedreigde, naar het po litieposthuis terug te brengen en vandaar geboeid naar het bureau Overtoom. Op hem werden nog 625 gulden, gevonden. besmettelijkheid van tongblaar. Naar aanleiding van een vraag, door het hoofdbe stuur der Ned. Maatschappij ter bevordering der Geneeskunst op verzoek van, de Hollandsche Maatsch. van Landbouw aa,n de afdeelingen ter beantwoording voorgelegd, nl. of de geneesheeren, in Nederland, op grond van hun ervaring, van meening zijn, dat het gebruik van melk van aan tongblaar lijdende koeien schadelijk is voor de gezondheid van den mensch, speciaal voor die van kleine kinderen, hebben 48 van de 59 afdeelingen aan het hoofdbestuur een min of meer uitvoerig antwoord gezonden. Uit het overzicht dat in het T. v G. van die ant woorden wordt gegeven,!) lij kt een vrij wel negatief re sultaat. De groote meerderheid der afdeelingen kon. 'geen direct verband constateeren of Icon niet zeg gen dat melk van aan tongblaar lijdende koeien scha delijk is voor de gezondheid van den mensch, speci aal voor die van kleine kinderen. Zelfs kon Heeren- veen en omstreken wijzen op het ontbreken van tong blaar bij mensch en, „die met hun handen in den bek van aan tongblaar lijdende koeien kwamen en daarna hui. boterham opaten zonder eerst hun handen to wasrehen." Daarentegen rapporteert Leiden en omstreken: „Hoewel het gevaar stellig niet als groot kon wor den aangenomen, is het toch niet geheel wc-g te cij feren, daar toch mededeelingen gedaan, werden van enkele ziektegevallen, die met vrij groote zekerheid aan Infectie van, tongblaarmelk moesten worden toe geschreven, met zelfs voor de patiënten ernstig ver loop, o. a. éen doodelijk (een reconvalescente, dio cm aan te sterken, veel ongekookte melk gebruikt had) en éen, waarbij door uitgebreide ulceratlo zulke vergroeiingen tusschen wang en tandvleesch met op volgend litteekencontractie ontstaan waren, dat nn en kele jaren de mondopening slechts een pijpensteel doorliet." Onze indruk van het lezen dezer afdeelingsversla- gen is, dat het beslist aan te raden blijft bij het heerschen van tongblaar on,der het vee de melk niet anders dan gekookt te drinken. ALKMAAR. De zangvereeniging „Nieuw Leven" alhier, directeur de heer Lindeboom, heeft Zondag op een zangwed strijd te Amsterdam, in de Ie afdeeling gemengde koren den eersten prijs behaald, zijnde een gouden medaille en f 350. In den later gehouden eerewed strijd behaalde de vereen.iging opnieuw den eersten prijs, (zilveren lauwerkrans met vergulde lier). EEN WAAGHALS. Aan de halte Hembrug, op circa 40 minuten af- stands van het station Zaandam, sprong Zaterdag avond een reiziger uit den in volle vaart zjjnJen, laat- sten trein van Amsterdam naar Zaandam. Deze trein houdt aan de halte niet stil en de reiziger, die daar moest zijn, had dus nog een aardlgen marsch moe ten maken om thuis te komen. Met ontzetting zagen zijn medereizigers hem den sprong wagen en tegen de straatsteenen van het perron slaan. Niettemin liep zijn waaghalzerij goed af en, kreeg hij slechts een oiibeteekenende verwonding aan éen der handen. UITVOERING LOTERtnVET. Men meldt uit Arnhem aan de Maasbode: Door den commissaris van politie alhier, Is aan agenten van ondernemingen, welke de gelegenheid openstellën op de Staatsloterij te spelen, het ver bod uitgevaardigd om van heden af nog loten, geldig voor de 400ste of haar opvolgende Nederl. Staats loterij, te verkoopen. Zulks geschiedt in verband met artikel 1 der Lo terij wet. Bij handeling in strijd met het verbod wordt pro ces-verbaal en inbeslagname van stukken, voor over tuiging noodtg, bedreigd. ZÏJPERSLUIS. De besteller der boot van Gebr. Zur Möhlen heeft het werk gestaakt, omdat hem loonsverhocging ge weigerd werd en de man recht meende te hebben op vermeerdering van inkomsten daar de dienst druk ker was geworden. De reizigers voor de boot moe ten nu, op den steiger staande, de komen.de boot door de hand op te steken, tot aanleggen nopen en het personeel der boot behulpzaam zajn bij het vastsjor ren der touwen aan de steigerpalen. SLUWE DIEVEN. Maandag 10 Juni kwam een als boer gekleed per soon bij den beer J. v. d. B., die lid is van 't arm bestuur der Gereformeerde gemeente te Watergraafs meer. Hij wendde voor zóo uitgeput te zijn, dat het hem niet mogelijk was zijn reis te vervolgen. Met 35 cent werd hij geholpen; daamoor toch zou de Gooisehe Stoomtram hem naar Huizen brengen. Za terdagavond ontving de heer v. d. B. een anoniem schrijven, vergezeld van een bank van leeningbriefje. Terwijl het uitgeputte persoontje hem aan den praat gehouden had. was een vriend van den eerste ia de gelegenheid geweest een gouden horloge te ont vreemden. Dit is door hen beleend voor f IS! WIERENGEN. Men deelde ons mede, dat heden op de voorkeu ring te Den Helder gehouden voor de Nationale Mi litie zijn afgekeurd 11 jongelingen. Aangegeven had den zich dit jaar voor de loting 36 personen. Hier van vullen uit 12 wegens afkeuring (1 elders afge keurd), 1 wegens verblijf in Amerika. 1 wegéns vrij stelling ais kostwinnerschap. 4 wegéns vrijstelling aia broederdienst, zoodat voor de loting overblijven l<i personen. WIERINGEN. Voor rekening van 64 leden onzer onderafdseUgu der V.P.N. werden jl. Vrijdag op de Amsterdamsche eierenveiling geveild 7733 kipeieren en 77 eendeie ren. De prijzen der kipeieren varieerden van f 3.25 tot en met f 4.50 per 100 stuks en, die der eend eieren f 3.95 per 100 stuks. Thans waren door de grooten aanvoer de prijzen weer wat gedrukt. Voor de kipeieren zullen de leden per kilo aan schoon geld ontvangen f 0.54. Aan de veiling is veel vraag naar jong en oud slachtgevogelte. ANNA PAULOWNA. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan school II dezer gemeente, wegens benoeming van den heer S. de Jong als Hoofd eener school te Venhuizen, hebben zich 10 sollicitanten aangemeld. ANNA PAULOWNA. Onze plaatsgenooten. de dames M. Sip.nan en G. J. van Wijk, leerlingen der R.N.S. te Helder, slaag den Zaterdag 15 Juni te Haarlem voor het examen als onderwijzeres. COÖPERATIE AAN DEN LANGEDIJK. Gistermiddag vergaderde de Coop. Verbruiksvereeni- ging ..Vooruitaan den Langedijk, ten huize van den heer A. Kist te Zuidscharwöude. De voorzitter deelde mee. dat het aantal leden tot 420 was geklommen en dal hy hel daarom des te meer J>etreurdc, dat zoo weinigen aanwezig waren. Aangenomen werd een voorstel van het Bestuur om bij overlijden van een kostwinner, als bediende in dienst bij de Coöperatie, f 100. en van ecu niet-kostwinner f aO uit te betalen aan de nabestaanden. Verder werd in de plaats van den heer J. Glas, tot bestuurslid gekozen de heer F. ■van Iicrgen. Tot commissarissen werden benoemd do heeren Blom en J. Olm. Bij acclamatie werd «usu- -nomen een voorstel o n een ledenraad in testellen, evn lichaam, waarvan in iedere gemeente 2 leden iitUng hebben om de propaganda te voeren. Ken reglement werd vastgesteld en candidaten voor dien raad aange wezen.

Schager Courant | 1912 | | pagina 1