iltiitti Niiiis- lil- L g Een klein bezweer. SE*. finantiëel Overzicht. Donderdag 4 Juli 1912. ÏIT. i, te 56ste Jaargang No. 5142. Dit blad verichijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij Inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIEN In het eerstuitkomend nummer ge plaatst. INGEZONDEN STUKKEN éen dag vroeger. Bureau SCHAGEN, Laan D 4. Intcrc. Telephoon Mo. 20 Uitnevers: TRAPMAN Co. Prijs per Jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25; iedere regel meer i Cent Oroote letters worden naar plaatsruimte berekend. ÏS r va ten 1» le DOOR PETER KOSEGGER. De dorpswin,keliers maken elkaar, als zij goed ge mutst zijn, wel eens vpor „beunbazen" uit Dat kun nen zij van elkaar Wel velen.. Maar als bij. onge luk een ander hen zoo noemt, dan worden zij boos. En daarin hebben zij, wel bekeken, geen ongelijk. Zij betalen als kooplui schot en lot, geven een ieder wat hem toekomt en doen fatsoenlijk hunne zaken. Dus, wanneer zij zichzelf „beunhazen" noemen, dan is dat bescheidenheid; maar doet een ander het, dan is het eene impertinentie. Velen hunner trekken eenige malen 's jaars naar de stad, om inkoopen te doen ia het groot. Zij slaan hier een baaltje rijst in, ginds eene kist vijgen, en drie of vier suikerbrooden, en een zak koffie, en een groote doos vol garen en band, en ettelijke riemen postpapier, en zoo voorts en 200 voorts, te veel om het allemaal op te sommen. Ja ja! Dan eetten zij even goed eene borst op. als groote kooplui, hoewel zij thuis natuurlijk pis komenijsmannetjes alles bij stukje en beetje moeten zien te slijten. Maar daar 23 niets geen schande in. Zijn niet de besten zoo begonnen, ook de groote pieten, de handelsheeren, die later te Hamburg en te Bremen hunne kolossale pakhuizen, aan de havens hunne dokken en op zee hunne schepen hebben? Bart Bartels in Oberbach denkt het óok nog eens zoover te brengen. Dat wil zeggen hij zelf is met zijn komenijswinkeltje te Oberbach volop tevreden Maar zijn zoon mettertijd als 't een beetje wil meeloopen! Bart Bartels, moet men weten, zit met zijn Ober bach in een achterhoek, waarheen tot dusver nog geen spoorweg verdwaald is geraakt, hoezeer die moderne uitvinding ook overal door het land heen- kruipt, over bergen en door dalen, om zoo mogelijk alle vlekken en dorpen aan haar snoer te rijgen. Oberbach blijft zich stilletjes tusschen zijne bergen verscholen houden, en hij denkt bij zichzelf, dat het veel voordeeliger is wanneer Oberbach op den spoor trein, fluit, dan, wanpeer de spoortrein fluit op Ober bach. Nu. (laar valt misschien óok wel iets voor te. zeggen, want niet aan alle dorpen op de wereld heeft de spoortrein voordeel, heil en zegen gebracht. En zoo is dan Bart Bartels nog een, van, die ouder- wetsche en curieus© menschelijke exemplaren, die te voet uit hun dorp naar de stad loopen, en op hun eigen nek, of hoogstens met behulp van een ezelwa gentje, hunne inkoopen, van de stad naar het dorp zeu len. Daar in de stad wist hij beste kantoren. Hij be hoorde" over het geheel niet tot de slimsten en timmerde niet bijzonder hoog; maar op het stuk van zaken Was hij bijdehand genoeg en liet zich geen knol len voor citroenen aansmeren. Zijne negotie breidde zich dan ook over verschillende ..branchen" uit. Zoo deed hij onder anderen ook aan de „branch" van tuinzaden. In eene buitendijk van de stad woon de. een tuinder, die, wanneer men boven op den 'Sculossberg stond, naar alle kanten heen flonkerde. Wel te verstaan, die tuinder zelf flonkerde niet; en ook de oogen van zijn dochtertje kon men van zoo ver weg niet zien flonkeren; maar de glazen broei kassen flonkerden, in, welke de man alle mogelijke fijne en tropische gewassbn kweekte Daarheen nu kwam Bartje af en toe, met zijne krax op den rug, om zaden te koopen voor de vrucht bare tuin,a,ard© van Oberbach En, als de baas zelf, zooals dikwijlsgebeurde, niet thuis was, dau wan delde Bartje met Mietske. den baas zijn dochtertje, zoo tusschen ,de bloembedden door., en bewondeide de prachtige theerozen, en de cactussen in de kas sen, en, de zêldzaam mooie koolkoppeu en andijvie- stoelèn in de moezerij, en Ja. het kan nu niet langer verzwegen voorden, dat Bart Bartels een knappe jonge kerel to, en dat Mietske van den tuinier soms bij die wandelingen wel eens eene roode nagelbloem plukte, die zjj hem dan in het knoopsgat stak.. Ziet, lieve lezeres, ook deze nagelbloemen bewonderde Bartje. En als hij nu de noodige hoeveelheid slazaad en klaverzaad en kpollenzapd gekocht had,,, dan gal' Mietske hem als toegift nog een peperhuisje mee. gevuld met hetgeen zij noemde een „allegaartje". Dit moest hij dan maar eens in zijn eigen tuintje te Oberbach uit zaaien dan zou hjj eens zien wat daaruit voor den dag kwam! En in de Junimaand, toen in het gebergte alles uit den grond schoot en bloeide, kijk, wat kwam -daar te voorschijn uit de zaadjes, die Bartje van Mietske present had gekregen en die hij in een zon nig hoekje van zijn kleine huistuintje uitgestrooid had Zoowaar, blauwe ver geetm ij nietjes en vuurroode har lampjes! dW gaf Bart Bartels te denken. Zooals gezegd, hij was jn zaken wel bij de pinken, en hij begreep terstond da,t daar wel een stuivertje mt te kloppen viel. De buurvrouwen, zouden zeker allemaal wel graag zulke mooie bedjes in hare tuintjes willen hebben. Dus, het zou zeker geen slechte koop wezen, als hij een flinke partij van dat zoogenaamde aTTe- gaartjeszaad insloeg. Toen hij nu weer in de stad kwam en op de flon kerende bloemkweekerjj, toen deed Mietske nog veel aardiger tegen hem, en zij vroeg hem wat er wel uit haar zaadjes gegroeid was... U vraagt mij, lieve leze res, of Mietske een mooi meisje was?... Maar, ik bid u een bloemkweekersdochtertje, dat altoos met bloemen en rozen op en neer gaat hoe zou dat an ders dan mooi kunpen, wezen? Bartje en Mietske gingen arm in, arm, en zij zaten in de loofhut en praatten met. elkaar. Bartje vroeg aan Mietske wat zij van bet weer dacht of zij niet. meende dat het zou omslaan. Zijne eigen meening was, dat er regen, in de lucht zat. Dat zou dan ook pog zoo verkeerd niet wezen, want op den straatweg naar de stad vloog het stof iemand met wolken om te ooren. Of het te Oberbach óok stoffig was? vroeg Mietske. Ja ja, te Oberbach was het ook al bijster stoffig. Zij had toch plan om eens naar Oberbach te ko men. Daar was zij nog pooit geweest. Zij moest toch eens kijken hoe hij daar woonde. Zoo? Wel ja, dat moest zij maar eens doen. Te Oberbacli waren vap 't jaar ontzettend veel rupsen. Dat was een plaag, dat ongedierte. Voor drie jaar hadden de rupsen hem haast al zijne kool wegge vreten. Toch? Hoe jammer! Ja ja, in zoo'n moestuin kwam heel wat kijken. De menschen zouden niet willen geiooven, wat men daar nog een zorg en moeite mee hebben kan. Zeker zeker. Daar wist Mietske ook van mee te praten. Maar 't was toch maar wit aardig, zco een eigen gedoetje te hebben. Hm hm nu ja het kon mee- en tegenvallen. Als 't nu tenminste maar eens regenen wou. Verder kwamen zij niet. In dep volgenden, herfst kreeg Bart Bartels tc Oberbach een mandje perziken ,,van eene goede vriendin", zooals er op een bijgelegd papiertje te lezen stond. En op Nieuwjaarsdag kreeg hij over de post eene kaprt, op welke een spiernaakt kindje af gebeeld was. Het Jezuskindje kon er piet mee be doeld zijn, want dit kindje had in de handjes een boog en een pijl Bartje wist dus niet recht wat hij er van denken moest; maar hij stopte'de kaart weg, zoodat niemand haar te zien kreeg. In den winter giDg Bartje weer eens naar de stad. De grossier, bij wiep hij garen, band en roode breiwol insloeg, verzocht ffem wat te gaap zitten, en vroeg zoo leukweg, terwijl hij de ingekochte waren in pa pier pakte: „Wel; heb je van 't jaar weer geen tuinzaden noodig?" „Nou," antwoordde Bartje „dat zou wel kunnen wezen. Ilc moet me er nog eens op bedenken, 't Is nog wat vroeg voor zaaiwerk." ..Ik geloof," hernam de koopman, en hij bleef ste ken en keek het komenijsmapnetje eens guitig aan „ik geloof, dat je daarginds in de kweekerij toch al lang eens verwacht geworden bent." „Zoo? En waarom? Is er dan wat bijzonders voor mij aan de hand?" „Dat lijkt wel zoo... Hier, man! Daar heb je je pakje." Hij wierp het pak in den korf, haalde toen eene flesch wijn uit de kast, schonk twee glazen vol, en zette zich naast Bartje aan de tafeL „Daar ga je! Op je welzijn, Bartels!" „Van 'tztlfde!" Zij klonken en dropken. „Een zacht wijntje," meende Bart. „Doet me plezier dat het je smaakt... Zeg, Bar tels, ik had wel lust om eeps met je mee te gaan naar den tuinder." „Wel, waarom niet?" zeide Bartje. „De weg is breed genoeg voor ons allebei." „Wie weet misschien kan ik er een pelsjas mee verdienen. Dat zou niet kwaad wezen, zoo in den winter."' „Een pelsjas och ja die kan een mensch in den winter best velen ais 't er kan zit," ant woordde Bartje. „Hoor eens, Bartels," zeide de koopman, en hij legde hem de hand vertrouwelijk op den schouder „win,d er nu maar geen doekjes om. Voor mij hoef je geen komedie te spelen. Ik weet aj lang hoe de vork in den steel zit En ik zal je maar éen ding zeg gen: je hebt 't maar voor 't grijpen. „Ik? Voor 't grijpen? Wat?" „Nou, komaan, houd je nu eens dom! Het meisje bevalt je toch wel?" „Welk meisje?" „Komaan nou!" „O zoo? Mietske bedoelt u? Jawel, zeer zeker, een lieve meid dat moet gezegd worden! Een knappe, aardige deern." „Nou dan bedenk je dan niet langer maak er dan werk van!" „Van Mietske, bedoelt u?" vroeg Bartje, niet wei nig verbouwereerd. „Ja weet u dat zal toch niet best gaan." „Waarom niet? Het meisje is tot over de ooren op je verliefd; en de oudelui leggen hun hoofd er bij neer en zeggen„In Godsnaam!" Maak maar staat op hetgeen ik je zeg. Een paar duizend gulden krijg je in de hand mee. Oók niet te verwerpen hè?" „Neen peen dat Is wel waar. Dat is zeker niet te verwerpen," gaf Bartje toe. „Ziedaar dan nou! En het meisje heeft handen aan haar lijf dan kan ik je verzekeren. Den gan- schen dag is zij ip de weer ep loopt als een water tje. Op alles heeft zij 't oog en van alles heeft zij verstand. Dat wordt een model voor een huisvrouw. Je kunt er nooit een beter krijgen Bart Bartels krabde zich achter het oor in zijn blonde baar, en mompelde: „Ja ziet u 't is een raai- geva!. Maar "t zal niet best gaap. Het zal niet best gaan." „Je denkit misschien, dat het meisje in je dorp niet zal kunnen aardien? O, wees daAr maar niet bang voor, man! Ik zeg je, zij schikt zich 121 alles. Zij zal in je huishouden en in je winkel net zoo reê wezen, als nu in haar vaders tuinderij." Bartje dronk eens, veegde zich met de mouw den mondt af, en zeide: „Ik geloof 't best ik geloof 't graag... Maar, weet u van trouwen gesproken dan is er een klein bezwaar." „Eep bezwapr? Wat voor een bezwaar kan dat wezen? Is er bij geval iets met de tamielje?" „Neen, dat niet. Maar ziet u, meneer Gram- mei" hij bleef steken en dronk weer eens, zette het glas neêr, en veegde nu met den rug van de hand zijne lippen af„ziet i: u moet weten ik ben al getrouwd, 't Wordt overmorgen drie jaar, weet u." N. K. Ct. j Wanneer dit eerste finantiëel overzicht, dat de schrij ver zich voorstelt wekelijks te geven, aan de lezers van de Schager courant aangeboden wordt, is dit in de eerste plaats om bezitters van effecten te wijzen op gebeurtenissen op staatkundig en financieel ge bied, waar zij eventueel hun voordeel mee kunnen doen, maar in, de tweede plaats om anderen een blik te geven op den werkkring van verschillende maat schappijen .waarbij ook ons laud zoozeer is geïnte resseerd. In de noteering van staatsfondsen kwam inde afgeloopen week weinig verandering voor. Voör be- zitters van Nederlandsche Werkelijke Schuld is het niet bemoedigend, dat de koersen zoo laag blijven. Verschillende oorzaken worden genoemd, die den lagen koers verklaren. Het wil mij voorkomen, dat velschillende fondsen, die voldoende solide zijn. eene rente afwerpen van 4% h 5%, en dat in onze dagen, nu de levensstandaard al hooger wordt, men die hoo- gere rente zeer goed kan gebruiken. Met dat al geven onze 2&% Ned. Werk. Schuld op den koers van 67 eene repte vap 3%%, wat bevredigend is, gegeven de kans dat onze staatsfondsen weer eens omboog gaan, al zal het wel lang duren dat onze 2|i.% Ned. Werk. Schuld weer eene noteering be reikt van 90%. Aandeelen Koninklijke Nederlandsche Petroleum- maatschappij houden zich goed; het is zeker bekend, dat het dividend, dat voorgesteld wordt uit te kee- ren, niet meeviel. Deze maatschappij, die in Indië zulke belangrijke zaken doet en waarbij vele Neder landers een flink bestaan vinden, wordt in haar bej staan bedreigd door de Standard Oil Compagnie, eene Amerikaansche maatschappij, die ook op het gebied van petroleum zulk een belangrijke rol vervult, en mede in Indië vasten voet tracht te krijgen. Uit het verslag der Kopinklijke bleek o.a., dat de Standard Oil Comp. de petroleum in Indië goedkooper verkocht dau in Nederland, terwijl de kosten van vervoer naar Nederland veel minder zijn. De Koninklijke heeft daarom gemeend, ten einde hare positie te verster ken, het dividend te moeten stellen op 19%, wat eene teleurstelling voor velen is, daar men gere kend had op ongeveer 26%. Wij willen hopen, dat de Koninklijke in haren strijd tegen de Standard Oil Corup. moge zegevieren. Rubber waarden waren in het begin der week lager door het bericht, dat men op kunstmatige wijze rub ber trachtte te vervaardigen. Men moet weten, dat rubber eep plaptaardig product is; afkomstig vap ficus en hevea, welke planten groeien in Indië en andere warme streken. De rubber dient onder meer voor gummibanden ten behoeve vap automobielen, fietsen enz. Wanneer het nu gelukte, op kunstmatige wijze rubber te vervaardigen en de kosten belangrijk lager waren dan van de plantaardige rubber, dan zou den de financiëele vooruitzichten voor deze maat schappij ne minder gunstig zijn. Het bericht was niet nieuw, daar reeds vroeger over zulke plannen gespro ken is. Men kan echter wel aannemen, dat het nog zeer lang zal dnrep, eer men er in geslaagd zal zijn kunstmatige rubber te vervaardigen, en dan zal het nog moeten blijken of de kosten piet hooger zijn dan men zich voorstelt. Bovendien is het volstrekt niet zeker of het plan zal gelukken; zoo las ik dezer dagen dat de scheikundige, die deze plannen heeft, indertijd goud uit zeewater wilde bereiden, wat ech ter ook geen succes bleek te hebben. De noteering van de moeste rubber-aandeelen is sedert gemonteerd en ik kan bezitters van auto's en fietsen nog niet vleien met de hoop, dat zij spoedig hunne banden goedkooper kunnen krijgen. Een z«er belangrijke factor is nog altijd de Ame rikaansche markt Deze wordt zooals om de vier jaren het geval is, beheerscht door de presidentsverkie zing. Ip het begin der week was deze markt flauw; later begon men den toestand hoopvoller in te zien en aan het einde der week noteerde men. lagere koer sen, omdat men vrees koestert dat een zeer voor uitstrevend man kans zou maken president te bor den. Tot deze markt behooren Amalgamated Copper aan deelen; eene maatschappij die belang heeft bij maat schappijen, die koper produceeren. Nu is de koper- prijs den laatsten tijd sterk vooruitgegaan en een ncteering bereikt van 80 per ton; wel een verschil met eene noteering van nog geen 60 een jaar ge leden, De oorzaak der prijsverhooging moet hierdoor wordep verklaard, dat het verbruik van koper toe neemt en de voorraden verminderen, 2oodat Amalga- mateds en andere koperwaarden aanmerkelijk zijn ge rezen. In het begin dezer week was de koperprijs wat lager, zoodat ook Amalgamateds lager verhandeld werden. Sedert werd de algemeepe stemming beter, en rees ook dit fonds, totdat de presidentsverkiezing de stemming weer bedierf. Ook Steels houden zich goed, daar men over het volgende kwartaal hoogere netto ontvangsten ver wacht en de trust over zal gaan tot verhooging der prijzen. Spoorwegwaarden maakten dezelfde beweging mee, zooals ik hiervoren schetste. Alleen waren Wabash- waarden lager, daar men verwacht, dat groote stor tingen op de aandeelen gedaap moeten worden; men moet weten, dat deze maatschappij in receiversnan- den is; in ons land zou men zeggen, dat de maat schappij gefailleerd is. Hoewel de koers van Amals (verkorting voor Amalgamateds). Steels en andere Amerikaansche aandeelen aantrekkelijk is om er iets in te doen, wil ik hier toch wijzen op de onaan gename ervaringen die men kan opdoen in een tijd als deze, waar eene presidentsverkiezing zulk een belangrijke rol vervult. J. WAARLAND. Nabij de school alhier geraakte gisteren een zoon tje van den heer Hof te Spckcte-palder in dc diepo wegsloot. Andere kinderen, die het ongeval zagen wis ten hem nog tijdig uit ziin gevaarlijke positie te ver- Hossen. doch niet voor aleer hij geheel met slijk ca kroos was bedekt. Een woord van lof komt hier toe aan den hoofd onderwijzer en eehtgenoote. die het jongelje een rcuii- gingsbeurt en andere kleeren gaven. DOOR EEN TREIN GEl>OOD. Woensdagmorgen is door trein 619 in de onmid dellijke nabijheid van het station Franckcr een. 80- jarige man oven-eden en gedood. De ongelukkige werd nog een eind door de maohine meegesleurd, liet ma- chinepersonecl draagt niet de minste schuld. BOTTER GEZONKEN. Dinsdag is tijdens een hevige onweersbui, op een half uur afstand ten zuiden van het eiland Marken, de Iiardewijker botter van schipper H. de Gooyer door een windhoos overvallen en omgeworpen vvaar- knecht werden docr een Bunschoter visscher gered, door het vaartuig terstond zonk. De visscher en zijn ONWEER. Te Waspervecn is de bliksem geslagen in de wo ning van den arbeider R. Pelser. "Brand, werd niet veroorzaakt, doch vijf geiten werden gedood. In het 'achterhuis speelde ee:i dochtertje van P.„liaar klompjes werden stuk geslagen, maar verder bekwam het kind geen letsel. HOOGWOUD Zondag, Maandag en Dinsdag had alhier en aan ds Gouwe de kermis plaats. Op dat kermisterrein wa ren dit jaar gebouwd veie vermakelijkheden, zooals een kinematograaf, worsteltent, luchtschommel, twee zweefmolens en verschillende kramen. De zweef molen, staande bij den heer Has. had veel te doen, de andere daarentegen weinig, dit kwam misschien hoofdzakelijk, dat hij op een minder geschikt ter rein stond. De kinematograaf en de worsteltent had den al de' drie dagep niet te roemen op een druk bezoek. p Maandag had de paardenmarkt plaats. De aanvoer bedroeg dit jaar 7 paarden. Maandagavond traden ten huize van dep heer P. "Hae op de gebr. Prins uit Zaandam en de heer D'hont, humorist te Den Helder. De opkomst was dien avond goed. Het opgekomen publiek heeft werkelijk veel genoten van den zang van de gebr. Prins. Het was een gen.otvolle a,vond. In ademlooze stilte werd geluisterd, terwijl na af loop van elk nummer een daverend applaus volgde. Bij het laatste zangnummer was het applaus zoo, dat de heeren Prins zich genoodzaakt voelden nog iets ten beste te geven. De thuisblijvers hebbep veel ge mist. Het gebeurt niet ieder jaar, dat in deze ge meente zooiets moois aangeboden wordt als nu. Dinsdagavond trad de rederijkerskamer Westfris'a uit Hoorn op ten lokale van den heer Schermer. Zij voerde op het blijspel .Janus Tulp", blijspel in 4 bedrijven. Het stuk werd goed gespeeld. De opkomst was hier echter' niet zoo groot als dep vorigeu avond. MATCH DE HAASMOLIMARD. De 17de partij werd remise. Van beide zijden werd correct gespeeld; ec-n zeer mooi eindspel le verde deze partij op. Beide meesters meenden voor deel te hebben, doch remise was onvermijdelijk. 3430, 17 3025, 23 32; 4 6—41, 2S; 41—37, 1923; 17e PARTIJ. Zwart: De Haas 31—26, 20—25; 26 1 4 4—39, 7—12; 32— -2! 45—40, 7—11; 50— -4i 37 28, 12—18; 41 -3; 37—32, 21—27; 32 35 19. 14 23; 33— 24, 19:31'; 35 2r 3-5—29, 23 34, „v 38- -33, 1721; 4944, 121, 2$ ,22 33; 39 28. 1822 3533, 1318, 3£33. 1621; 2S- 4 7—42, 13—18; 33- 23—23, r—o- 3:)—33, 29 gf, 29 f-, 3 731, 3126, 2217 39; 13 37; 42 -23. 2520. 6 27—3 3742; 1712 10; 4540. 12—17; 1 gv 2 4 3—38. S—13; 28 17, 33—28, 6—1 1 23 12, 1116; 4034. 3:17; 44—39, 1722; 3328. 141&; 2420. 1923; 38—33. IS22; 48—43, 2227; 31 22. 4 2—48; 433S. -7; -23; 26; —20; 4, 11—17; 1014; 17—22; 2! 12; 12—17; Remise. Binnenlandsch Nieuws. SPOORPLAN DOIIPSTATION NOOKDSCHAR- WOUDE. Woensdag besloot het bes'.uur van Spekete-polder voor f *2000 aandeelen te netiiea in bovengenoemd .\poor- plan. CALLANTSOOG. Bij de Dinsdag j.1. gehouden rekening en verant woording van hel gehouden schoolfeest, bleken de ont vangsten te zijn f 135. de uitgaven i 113.28, het ba tig saldo i 21.72. Aan twee zk-kt- leerlingen, die niet aan hel feest konden deelnemen. /.ii een boek wor den uitgereikt, z:>odal ongeveer f 20 bewaard blijft \cor hel volgende jaar. CALLANTSOOG. Zondag 14 Juli a.s. zal eene oefening gehouden worden met de alhier gestalionneerde reddingboot dcr Xoord- en Zuid-Mollandsehe Reddingmaalschappij. CALLANTSOOG. Door hel overlijden van den lieer Adr. Vader is alhier eene vacature ontstaan in de Plaatselijke Com missie der Noord- en Zuid-iloilandsche Rcxtdingmaut- sehappij. In de vacature, ontstaan, door liet. bedanken .van den heer Langiioist 13 Xov. 19Li s is jiog nat voorzien. Mode was de heer Vader hd' van de com missie tot wering van sehopiyczijim. Tot heden had in de commissie géciv'ónder of verkdrger yan school gaande kinderen zitting (althans vanaf 1J01', iets. wat niet geheel overeenkomt mét art: 22 der Txsèrpiiêjifwet. De Raad der hcid. aan de der «emeente Callanlsoog lieeft hit «eiegri;- o? V.' t 40 bedoeling van art. 15 le voldoen I"1—™. 23—7: jrtsiuj niva een eigenaardig verlóofr. DO Haas war-- de geheele partij de aanvallende"Behaalde eenig voordeel, doch geraakte dit weder kwjjti', De 4Ce zet vap onzen kampioen was een groote blun der; Molimard had hier zeer eêpyófctkg de partij kunnen beëindigen. De Franschmah zag deze winst evenwel niet, verdiept als hij was in zijn berekenin gen. De vele aanwezigen applaudisseerden, :a da meening. dat Molimard een dergelijke v.ir.et niet weuschte. Het bleek nu echter, dat noch De Haas, noch Molimard er iets vap bemerkt hadden De pariü, die 5 uur duurde, eindigde ais remise. •- De stand is nu: 14 remise;.. De Haas-en afoiim&Ti beiden 2 gewonnen. ISe PARTIJ." Wit: De Haas. Zwart: Molimard. 7 .d 3430, 2<fet-25-; 3^-28. 2534?-WtO, 17—il; 4439, 2L—26;4Ü"-*34. 11—17- 30-2-2"., 7—11 3430, 1 -50-^Aé; 4 7-^21-: 44-^40; 18— 23; 30-2-1. 23 32; 88^—27, 21 r 32; 37: 28, 26:37: 41:32, 19 30; -25 34, J.1—1?: 43—38. 7—11: 46— 41, 14-i-lft; 41—^37. 10—14; 49—43, 510; 36-7-31, 42—^iS; 47—41; 19^2328 19. 14 :23: 4136. 10—14; 33—28. 410; 28 19, 14 23: 33—33, 17—22; 3429, 28:34: 40: 29, 1319: 32:27, IS—23; -29 18, 22:13; 37—32, 1520; 43r39, 20—25; 42—37, 10—15; 3126, 9—14; 3731, 1420; 4843. 19-^-24; 3833, 2—7; 3933. 1319; 43—39. 8—13; 2822, 1318; 22:13, 19:5; 3228. 7-~l2; 3934. 8—13; 34—29. 1319; 29—23. 12—17; 23 14 4540? 9—14?; 27—21, 16 27; 31 22 3631, 3— S; 31—27. 812; 3832 22 11. 6 17; 28—23, 16—21; 27 16, ,35:24, 20:27; 2319, 2732; 1913, 3237; 139. 3741; 93v 4116; 1611. 1 3 17. 4623; 40—35; 23—7; 26—21 >1<>•>- f. Ï- „50, 72; -l&t 0 14—2*7 U—167 2430 7—333 5017. Remise.

Schager Courant | 1912 | | pagina 1