klaard, te weten: f 3.40 F. Zand/ooit (tbtiio in .Engeland), en f 3.60 Zwart (thans te Groote- broek), aanslagen. Hoofdelijke», Omslag. Beiden waren eerder bewoners van hei klooster te N. Niedorp. D. van Stralen 1' 1 en D. Smit en A. Verhogen Ieder eveneens een klein bedragje (alle drie aange- slagenen in de Hondenbelasting;. Be gemoenterekening' dienst 1911 wordt nu den Raad aangeboden op r 32 8 01.3 8 in ontvangst en f 32775.3O1,» ln,""Uitgaaf, batig saldo f 86.01%. De 4 raadsleden, buiten het Dag. Bestuur "zullen als com missie optreden voor het nazien der rekening. De Raad gaat in comité. Bij opheffing daarvan wordt in openbare zitting overgegaan tot benoeming van een, weesmeester in de plaats van, den heer K. de Moor (vertrokken naar Scliagen). De heer H. Dek ker wordt benoemd met 5 stemmen. De heer P. Saai verkreeg 1 stem. ■Gelezen wordt nu de in drulc verschenen overeen komst tusscheu Winkel en N. Niediorp inzake de te stichten, gasfabriek. De 39 artikelen lokten kier en daar bespreking uit. Voorzitter zegt: We zullen met deze opmerkingen ongewijzigd deze overeenkomst, vaststellen. Dit moet eerst goedgekeurd worden, eerder kunnen we niet verder gaan. Te Winkel is die overeenkomst heden avond ook in, behandeling en als er belangrijke wijzi gingen zijn dan zullen we vandaar bericht krijgen. Nader zal met Winkel geconfereerd worden. We kun nen nu nog niets doen, nog geen grond koopen. Eerst moet er goedkeuring van Ged. Staten zijn. Bij de rondvraag verklaart de heer J. Stammes Ejjn ontslag te willen nemen als Armvoogd nu hij lid van den Raad is. Hij vindt het niet gewensebt, dat 2 leden dei- Armvoogdij lid van den Raad zijn, al is dit bij de wet toegestaan. (Ook de keer Wilken, raads lid en wetkouder, is Armvoogd.) Voorzitter vraagt of de keer Stammes bereid is nog als Armvoogd in functie te blijven tot er in de vacature zal zijn voorzien- Wat door den keer Stam mes bevestigend wordt beantwoord. Hierna sluiting. RAAD VAN WINKEL. Openbare vergadering gekouden op Zaterdagavond 20 Juli jl. Tegenwoordig alle leden met uitzondering van den keer J. Breebaart Kzn. De voorzitter opent de vergadering met 'n woord van welkom, waarna de notulen der vorige verga dering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. In verband met ket beslotene in de vorige verga dering deelt do voorzitter mede, dat de Leekerweg is verkuurd geworden voor f 15 en de Weereweg van gc-meeutewege is gekooid en ket kooi is verkookt voor f 45. Ingekomen stukken: Een proees-verbaal van kasop- neming d.d. 18 Juni 1912, waaruit blijkt, dat tot op dat oogenblik was ontvangen f 42793.61, uitgegeven 42128.61, zoodat in kas behoorde te zijn f 665. overeenkomende met de vertoonde gelden, terwijl boe- kon, en bescheiden eveneens in orde zijn bevonden. Voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van den Alg. Ned. Wielrijdersbond, betreffende het aanbrengen van, bordjes met plaats naam aan gebouwen of palen, welke bordjes door dien Bond verkrijgbaar worden gesteld. Wordt besloten, den A.N.W.B. te berichten, dat ket aanbrengen dier bord jes meer op zijn weg ligt, dan op dien der wge- zneente. Volgt de bekende circulaire van ket bestuur der gemeente N. Niedorp, tot wering van woonwagens. Wordt besloten daarop te berichten, dat de Raad be reid is, mede te werken tot het verkrijgen van een •uniforme regeling, niettegenstaande dé Alg. Pol.veror dening er reeds iu voorziet en daardoor in deze ge meente niet veel last van woonwagens wordt onder vonden. Van Ged. Staten'zijn, de volgende besluiten goedge keurd terug ontvangen: een besluit tot ket doen van -betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven dienst 1911 en 1912; een besluit tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting voor 1911;. een sup pletoir© begrooting voor 1911. Alle3 voor kennisgeving -aangenomen. •Overeenkomstig verzoek wordt aan C. Hartog te Anna Paulowna ontheffing verleend van Hoofdelijken Omslag voor 10 maanden, wegens vertrek uit de ge meente. In behandeling komt nu de ontwerp-overeenkomst met de gemeente Nieuwe Niedorp voor de stichting van een gasfabriek voor gemeenschappelijke rekening. Bij de artikelsgewijze behandeling worden enkele wij zigingen aangebracht. De vaststelling wordt aangekou den tot de Raad van Nieuwe Niedorp zal zijn gehoord. Als gevolg van deze overeenkomst wordt besloten tot het aangaan van een geldleenlng voor de te stichten fabriek, tot een bedrag van plm. f 50.000, waarvan rente en aflossing zoodanig zal geregeld worden, dat gedurende dertig jaren, aan, rente en aflossing jaarlijks ongeveer een gelijk bedrag zal wor den betaald. Vervolgens wordt aangeboden: lo. de gemeente- rekeuing over 1911 in ontvang op f 34S47.29, in uit gaaf op f 34411.29batig saldo f 435.90%- Tot le- drn der commissie' voor ket nazien dier rekening wor den benoemd de heerén J. Breebaart Kz„ S. Over, P Wit Cz. en C- Meurs; 2o. de rekening van ket Algemeen Burgerlijk Armbestuuur over 1911 in ont-1 vang op f 4227,32%. in uitgaaf op f 4333.59%, na- cleelig saldo f 106.2 7. Tot leden der commissie voor het nazien dier rekening worden, benoemd de heeren A. Nobel, J. Breebaart Kz., S. Over en C. Meurs. De heer Jb. Wit te Lutjewinkel heeft ontslag ge- ucunen als hooisteker in die afdeeling. Door B. en W. wordt als hooisteker in diens plaats aanbevolen de he?r Jb. Spaans, die als zoodanig wordt. benoemd. Voordracht zetters, periodiek aftredend zijn de feeeren J. Breebaart Kz. en, A. Nobel. De heer Bree baart heeft te kennen gegeven niet meer in aanmer king te willen komen voor een herbenoeming. Tot stemming overgegaan, worden de voordrachten, saam- gesteld als volgt.: aftreding A. Nobel. No. 1, A. No^ bel, no. 2, P. Wit Cz. Aftreding J. Breebaart Kz. No. 1, C. Meurs, no. 2, T. Beumkes. Vervolgens wordt de vergadering geschorst ten einde met den Raad van Nieuwe Niedorp in overleg te treden omtrent de aangebrachte wijzigingen in de ontwerp-overeenkomst gasfabriek. Na heropening der vergadering wordt medegedeeld, dat Nieuwe Niedorp met de wijzigingen accoord gaat en wordt de wijzi ging door den, Raad van Nieuwe Niedorp aangebracht, overgekomen, en ten, slotte de ontwerp-overeenkomst, aooals die nu is, gewijzigd, aangenomen. Rondvraag. De heer Wit vraagt opsnoeien van en kele boomen, die hinderlijk zijn voor hooi- en stroo- wagens. De voorzitter zegt voorziening toe. Daarna, sluiting. „GA UW GANG MAAR, DAME!" Van een nieuwe truc dei- Haagscbe stra,a,troovers is daar ter 9tede een juffrouw het slachtoffer gewor- den. Deze vervoegde zich aan een der groote magazij nen om inkoopen te doen. Twee net gekleede heeren stonden aan de deur te praten. De juffrouw die afstapte en de fiets binnen wilde plaatsen, kreeg van ee'n der heeren Ifëel galant ten antwoord: „Ga uw gang maar, dame, we zullen wel even opletten!Deze, ia de stellige meening, dat ze met de eigenaars der naak of een paar bedienden te doen had, maakte van de welwillendheid dankbaar gebruik. Om even later tot de ontdekking te komen, dat de beide heeren met de fiets waren verdwenen. De daders zijn onbe kend gebleven; er loopen zooveel nette heeren in onze drukke winkelstraten. Men rij dus ook in dit opzicht op z'n hoede. kind-moordenaar. Te Lutterade (L.vroeg de 10-jarige H. K. aan zijn schoolkameraad G. uit Krawinkel, van gelijken leeftijd, hem een sigaret te geven. G. weigerde zulks. Op de herbaalde vraag van K. haalde G. een penne- niesje voor den dag, en onder de woorden: „daar heb er een," stak hij met het mesje naar zijn kame raad. Deze wankelde en viel op den grond. Toege schoten hulp mocht niet meer baten. Het arme jon getje was i» het hart getroffen. De geneesheer kon slechts den dood ooustateeren. EERLIJKHEID BELOOND. Maandagmiddag komt een ingenieur aan een groote Nederlandsche autofabriek op de Westerbouwiug bij Arnhem en na eenige vertering te hebben gemaakt, vraagt hij den kellner om een briefje van, honderd gulden tc' wisselen. In den tijd, dat de kelner bij zijn patroon aan het wisselen is. verdwijnt de inge nieur. Dinsdag komt een chauffeur en vraagt aan den patroon om het geld. De patroon weigert aan den chauffeur het geid te geven, daar deze geen bewijs heeft het geld te mogen ontvangen en de patroon geen kennisgeving ontvangen heeft. Donderdag komt de ingenieur eb, ontvangt van den kellner de Maandag toevertrouwde honderd gulden en als bewijs, dat hij eerlijkheid op prijs stelt, geeft hij den kellner een beloouing ten bedrage van tien oent en verdwijnt weer. V ERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEX. Te Wormerveer is het gezin van G. de L., wonende Krommenieërpad, bestaande uit man, vrouw en vijf kinderen, ernstig ziek geworden onder verschijnselen van vergiftiging, vermoedelijk tengevolge van het gebruik van soep, welke men van den eenen tot den anderen dag had bewaard. Dank zij de ingeroepen ge neeskundige hulp, zijn, alle patiënten thans buiten levensgevaar. OP ZONDAG. Het Volk meldt, dat enkele Lïmburgsclie gemeente raden °P Zondag vergaderen; den vorigen Zondag heeft nog de gemeenteraad van Hoensbreok verga derd. BIJGELOOF. Naar aanleiding van bezwaren van Grieksche han delaars en kooplieden om hun goederen toe te ver-j trouwen aan het stoomschip Charou, van de Kon..) Ned. Stoomboot-Maatschappij te Amsterdam Cha- ron was de bekende figuur uit de onderwereld inde mythologie heeft de reederij den haam veranderd in Jason. ZWALUWENLIEFDESDRAMA. Als een bewijs van de schranderheid der zwaluwen diena het volgende: Ia de omstreken van Zwolle huisde in een schuur een zwaluwenpaar met zes jongen. Op zekeren dag bemerkte de eigenaar der schuur, !da"t het mannetje dood voor de schuur lag èn een andere mannetjeszwaluw op den raad van hét nest zat,, die het der moeder zoo lastig maakte, dat zij haar kleintjes niet voederen kon. Daar de zoon van den eigenaar naar Vlissingen moest, werd besloten den verliefden zwaluw mee te nemen en daar in vrijheid to laten. Doch ziet, den volgenden dag was de las tige minnaar reeds weer aanwezig en belette het weeuwtje haar moederplichten te vervullen,1 met het droevige gevolg, dat de zes kleintjes na een paar dagen allen jammerlijk omkwamen,.' AVE GAAN NOG NIET NAAR HUIS. Te Schiedam. Op een zoelen zomeravond. Aan de glooiing van een dijk. Huuibert en Klaartje zitten éi', xninuekoozend on der Amor's vleugelen. 1 Er nadert een gezant van Hermandad. Verscheurt hun zoete mijmeringen met stentorstem: „Hé daar! Willen jelui wel es als de drommel maken dat je hier wegkomt! Je mag daar niet zitten!" 't Onthutste paartje is half overeind gekrabbeld en vraagt als éen man aan den diender: „Mig dat niet? Waarom niet? We zitten toch gewoon te prate?" Waarop de agent: „Nee, 't mag niet. Artikel lobis van de politieverordening zegt (hier krijgt 's mans slem een ietwat officiëele nuance) „Het is verboden in gezelschap met iémand van, andere kunne, te zitten of te liggen op openbare we gen of dijken of op hun bermen, glooiingen of ónder kant. Deze bepaling is niet van toepassing indien de be doelde personen met elkander gehuwd zijn ot elkan der in den eersten of tweeden graad van bloed- of aanverwantschap bestaan." Gedurende de voorlezing zijn de gelieven weerlang- i zamerhand in de oorspronkelijke houding gaan zitten en luisteren ze verder met gepaste aandacht. De agent zwijgt nu beteekenisvol en- kijkt 't vrijend paartje met triomfantelijke blikken aan. Huibert, als toekomstig hoofd-des-gezins, Waagt nog éen woordeke pleidooi: „Maar meheer agent, we gane de volgende maand trouwen; dus dan benne we nou toch wel al in de eerste graad van aanverwantschap, vindt u niet?" Schiedam's gemeentelijk gezag dreigt via den dien der te worden ondermijnd; de man, stuuurt z'n wijs vinger naar z'n voorhoofd, drukt den top deszelven er tegen aan en peinst... jada's gek... ja hoe moet je nou... Al peinzend wandelt hij heen... steeds verder weg van de heiilooze plek... En 't paartje hervat de -werk zaamheden. (Dit" alles zal kunnen gebeuren, als" de Scbiedam- sche Raad het genoemde artikel goedkeurt, dat B. en W. hebben voorgesteld, verzekert De Ned.) MELK VAN AAN MOND- EN KLAUWZEER LIJ DEND VEE. Blijkens het verhandelde in de jongste hoofdbe- stuursvergadering van de Hollaivdsche Maatschappij van Landbouw is op een der vergaderingen van, de Commissie Mond- en Klauwzeer 1911 het gevoelen geuit, dat melk van koeien, die aan tongblaar lij den, 'schadelijk is voor de gezondheid der menschen, speciaal voor die van kinderen. Om hierover zekerheid te verkrijgen, wendde het hoofdbestuur zich om inlichtingen, tot de Nederland sche Maatschappij tot bevordering van de Genees kunst, die zoo welwillend was de vraag aan haar 5 9 afdeelingeu voor te leggen en het hoofdbestuur met den inhoud van de ontvangen antwoorden in keunis te stellen. 1 Van die antwoorden is een resumé opgenomen m 1 het orgaan van de Holl. Maatschappij van Landbouw. Blijkens dit resumé hebben er van de 59 '$fdee- üngen van de Mij. tot bevordering der Geneeskunst •48 inlichtingen verstrekt. Evenmin als onder de ver tegenwoordigers van den melkhandel blijkt er onder <le vertegenwoordigers van den geneeskundigen stand in dezen van een opinie communis sprake te zijn. De. meest verschillende oordeelvellingen werden ver nomen. Zoo meldt o.a. de afdeeling Goeree en Over- flaklcee, waar in 1911 een groote epidemie van mond en klauwzeer geweest is, dat daar inderdaad meerdere medici min of meer ernstige gevallen van tongblaar bij menschen, en kinderen, gezien hadden, waarbij meermalen ook algemeene verschijnselen optraden als koorts, hoofdpijn, diarrheeën (dit vooral bij kleine kinderen). Het grootste bezwaar was vooral bij kin deren het niet willen gebruiken van, voedsel, zelfs van vloeibaar voedsel, wegens de pijnlijkheid van den mond en de tong. Een doodelijk geval is niet voor gekomen. Te 's-Gravenhage daarentegen had een medicus op gemerkt, dat in 1911 tijdens de epidemie van mond en klauwzeer bij het vee, geen tongblaar bij patiën ten voorkwam, terwijl dezen winter, toen er geen tongblaar heerschte, wél veel aphtheae en mondzeer bij kinderen werden waargenomen. Eenzelfde opmerking is indertijd ook gemaakt door dr. H. G. Ringeling, den directeur van den Amster- damschen Gezondheidsdienst Ook van een andere zijde, nl. uit Heerenveen, werd deze mededeeling bevestigd. Uit tal van, afdeelingen kwam bericht in., dat wer kelijk tijdens het heerschen van, moud- en klauw zeer zich meer gevallen dan gewoonlijk van stoma- titis (ontsteking van de mondholte) bij kinderen voor gedaan hebben, maar wetenschappelijk, het bewijs bren gen, dat ontegenzeggelijk de melk do infectie ver spreid of in de hand gewerkt heeft, dat doet nie mand. Wel heerscht over het algemeen de overtuiging. dat de melk van mond- en klauwzeer-vee, schadelijk zijn kan voor den mensch. Dat besmetting niet op treedt, is nl. niet bewezen, en al is het tegendeel evenmin bewezen, de algemeen© overtuiging van de medici in, dit opzicht en de van, verschillende zijden vermelde ervaringen, als zouden stomatitls^evallen bü kinderen'ten tijde van het heerschen van mond en klauwzeer inderdaad veelvuldiger zijn dan in nor male omstandigheden, zijn in zooverre toch wel van waarde, dat de handel er door gewaarschuwd wordt om ten tijde van het epidemisch heerschen van, de ziekte onder het vee voorzichtig te zijn. Uit cijfers, verstrekt door den geneesheer-directeur van het Kinderziekenhuis te Arnhem blijkt, dat het jaar 1911 met de groote epidemie van mond- en, klauwzeer onder het vee, juist het laagste cijfer van stomatïtis bij den mensch aangeeft. Uit het resumé wordt in het Orgaan van de Holl. Mij. van Landbouw de conclusie getrokken, dat de groote angst voor het gebruik van melk in tijden van mond- en klauwzeer dus wel wat overdreven blijkt te zijn,, al blijft dö weuöchelijkheid bestaan, in tijden van besmettelijke veeziekten de melk met eenige voorzorg te gebruiken. LANGEDIJK. In een vergadering van commissies uit die afdeelin gen van den Bond van Ned. Onderwijzers en Volks onderwijs is besloten aan de ledenvergaderingen voor te stellen, een geschriftje te ontwerpen, waarin het groote nut van herhalingsonderwijs wordt uiteenge zet om het dan aan de ouders van schoolgaande kinderen uit te reiken, opdat meer dan, tot nu' toe aa,n het herhalingsonderwijs worde deelgenomen. WIERINGEN. Twee jongens van P. J. L. en V. B. gingen j.l. Zondagmorgen op hun manier bootje varen. Builen {de haven Ie Den Haukes gekomen zijnde, trokken zij het zeiltje van de bool op en lieten zich vóór den wind afdrijven. Verder zeewaarts gekomen, kregen zij ai meer wind en ging de bool gezwind door het wa ter. De waaghalzen probeerden terug 'te keeren, doch Inöch onbekend zijnde met zeil, noch met roer, ge lukte hen dit niét en dreven zij in de richting Medomblik af. De ouders, zich ongemst makende over het lange uitblijven der jongens, .gingen op zoek uit en vernamen van kameraden, dat zij aan het bootje varen waren. Vanaf den dijk zag men heel in dé verte het bootje (mel de ladderen drijven. Schipper Lont ging hen di rect met zijn vischaak achter op en hem gelukte het, de boot in Ie halen en de kinderen aan boord te krijgen, welke reeds 2 uur van den wal verwijderd wa ren. Alles kwam nu behouden in de haven terug. ZIJPE. Uitslag Van de gehouden aanbesteding voor het on derhoudswerk van gemeente-eigendommen over het jaar «1913: Timmerwerk: Wj. de Leeuw Dz.. f 815. M. Groen, If 666. jSchilderwerk: AI. Baltus, f 389; S. Renooij, f 409G. Meereboer, f 300. .MetselwerkH. Doom. f 490P. Bos, f 496. Het werk is gegund aan do laagste inschrijvers, j ZIJPE. De heeren J. Th. de Geus cn D. J. v. d. Vijver, hebben hunne benoeming lot schoolarts aangenomen., ZUPE. Door B. en V. is aan den heer J. W. de Leeuw., timtiierman te 't Zand. vergunning verleend lof he: plaatsen van een pelroleum-molor van 5 P.K. in zijn timmerfabriek. HOOGWOUD. Aan tien lieer S. Koom Pz.. in de Kerkelaan al hier, is vergunning verleend 0111 op zijn perceelcn tc mogen bouwen een bergplaats voor benzine. EEN BELASTINGAVEIGERAAR. Alen schrijft uit Utrecht: In de Lange Lauwe/straat alhier, woont een kleer maker, een zekere P. J. Rossum, wiens, inboedel we-, geus belastingschuld op 24 Juli a.s. verkocht zal worden. Naast het biljet, dat do publieke verkoop aankondigt, heeft ónze kleermaker zelf ook een biljet' opgeplakt, waarop het volgende- te lezen slaat Utrecht, Juli 1912. Gode zij dank Psalm iS vers 10. Rossum P; J. Heilz. Zegt het voort MM A'erdei' slaat bedoeld psalmvers er geheel onder ge schreven. Is het bovenstaande al een zonderlinge manier van doe:a: toen eenige dagen geleden een belasting-ambte naar den kleermaker met verkoop van zijn meubilair kwam dreigen: als hij niet betaalde, werd die ambtenaar eenvoudig met een knuppel de deur uitgeranseld. Het publiek schept natuurlijk nietweinig Vermaak in deze vertooning. EEN NIEUWE OPLICHTERSTRUC. Alen schrijft aan de Tel. Een goed gekleed heer, reiziger van een Parijsch huis in „gloeiticlitartikelen'" poogt slachtoffer-s te maken, gewoonlijk onder- aannemers, van wie bekend is dat ei' bij hen wat te halen valt. Dezen tracht hij óver te halen om op te treden als agent van het 'Parijsche huis, waarvan hij brieven toont met allerlei verleidelijke opschriften als zoovele waarborgen van soliditeit. Om het agentschap aanlok kend te maken, ver-lelt hij de eigenlijke reden van zijn bezoek aldus„Zie eens hier mijnheer, het agent schap veroorzaakt u niet de minste last; u zijt slechls de tussc-henpersoon tnsschen onze firma en onze tal rijke klanten hier te lande en daarvoor strijkt u een prachtig' percentage op.' „En u hebt niets anders je doen dan de gloei lampjes, die u van ons zult ontvangen aan onze ver schillende klanten te verzenden, van wie we u de naam lijst zullen doen toekomen, zoodra u ons agentschap hebt aangenomen. U begrijpt wel, dat we niet zonder groote onkosten van uit Parijs al 'deze klanten, afzon derlijk kunnen' bedienen.'" De goedgeloovige vliegt er in, leekent een contract, i dat de reiziger' gereed en wel 'bij zioh heeft en waarin natuurlijk de condities, zooeven besproken, zijn neer gelegd. Wel leest de goedgeloovige even den aanvang en 't slot van het contract, doch hij bevindt'dit alles conform, en eindigt, als gezegd, met te teeltenen. Hij verbindt zich aldus voor een bepaald aantal gloeilampjes waarvoor hij den wissel óp een vasLgestelden datum volgens het contract zal betalen. De nieuwe agent ontvangt reeds na enkele dagen eenige vaten mét gloeilampjes, maar de naamlijst der klanten blijft uit, 5 Dan ruikt de agent lont, schrijft naar Parijs om de naamlijst, maar ontvangt' tot antwoord, dat de firma daarvan niels weet en dat ze niet de mondelinge afspra ken van hare reizigers uiteraard niets te maken heeft. De agent leesl nu eerst- goed zijn contract over en komt tol de ontdekking van zijn verzuim, 0111 daarin ook van de toezending van de naamlijst melding te doen maken. Do man zit er dus in. Hem rest niets anders dan den. wissel te honoreeren, voor welks bedrag liij zelf geteekend heeft. En als hij! dan te laat gaat informeerden blijkt, dal het groote Parijsche huis een onoogelijk gebouwtje is. Een! paar personen, voor zoover wij wéten, zijn er aldus nier te lande reeds ingcloopen. Zij zitten 'met een massa gloeilampjes opgescheept en zullen die, wel licht niet zonder aanmerkelijke schade van de hand kunnen doen. Aren zij dus gewaarschuwd. TiAAD VAN HARENKARSPEL. Vergadering van dien Raad op Maandag 22 Juli '12, des namiddags 2% uur. Aanwezig allen. Voorzitter do heer Jb. Burger, burgemeester; se cretaris de heer Jb. Dam. Voorzitter zegt ,dat het heden voor de eerste maal is, dat er in de geheel nieuw gerestaureerde raads zaal vergaderd wordt. Spr. zegt heeren wethouders en raadsleden danlc voor de hiervoor toegestane credie- ten en spreekt den wensch uit, dat wij er nog lange jaren getuigen, van mogen, zijn. De notulen worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Medegedeeld wordt, dat den secretaris verlof is ge geven van 29 Juli tot en met 6 A-Ugustus en dat de secretarie die dagen geopend zal zijn "van 912 uur 's voormiddags. Advies is ingekomen van de Gezondheidscommissie omtrent wijziging artikel 29 van de Bouw- en" AVo- ningv-erordening. De commissie adviseert om bedoelde bepaling, .het plaatsen van regenbakken binnenshuis niet te veranderen, maar wil de beslissing alleen in buitengewone omstandigheden aan B. en W. overla ten, echter in geen geval wajmeer het betreft iu slaapplaatsen. Voorzitter stelt voer om toch de goedkeuring op 't gewijzigde artikel hij Ged. Staten aan te vragen. De heer Slot ineeiu. dat de bepaling, dat in bui tengewone omstandigheden B. en W. toestemming kunnen geven tot het plaatsen binnenshuis, nogal ruim is en er dus geen bezwaar is overeenkomstig hot ad vies te besluiten. Voorzitter wijst er op, dat op de vorige vergadering tot wijziging was besloten, omdat de meeste regen bakken binnenshuis ^geplaatst worden, zoodat de be paling, zooals de Gezondheidscommissie die aangeeft toch maar een wassen neus zou zijn. Goedgevonden wordt, om het artikel te wijzigen. De gemeenterekening wordt aangeboden in ont vangst op f 21645.17%, uitgaaf f 20178.92%., voor- deelig saldo f 1466.25. Goedgevonden wordt, dat deze rekening door da raadsleden, zal worden nage zien. De heeren Borst, Slot en Weel worden benoemd tot leden van de commissie voor den schouw der ge- meentelanderijen. De heer Borst zegt, dit wel goed te vinden, maar dacht, dat ook voorzitter de* landerijen wel eens wilde zien. Voorzitter: Zeker, dat wil ik ook wel, ik heb ze in geen 2 a 3 jaar gezien, en ben. wel genegen om de commissie aan te vullen, of voor een, ander lid in de plaats te treden. Goedgevonden. De kohieren schoolgeld worden als volgt vastge steld: Kerkebuurt f 53.35, Dirkshorn f 41.45, Waar land f 54.85. Op het verzoek van, den heer Jb. Smit, telefoon houder, om zijn vrouw te benoemen tot plaatsvervang ster bij dien dienst wordt goedgunstig beschikt. Hierna sluiting. BOND VAN G YMN AS TI E K V EREE NI GINGEN HOL LANDS NOORDERKWARTIER. De achtste jaarlijksche uitvoering en, wedstrijden van dert Bond van Gymnastiekvereenigingen Hollands Noorderkwartier hadden Zondag te Den Helder plaats op een terrein in de open lucht aan de Van Galen straat. Het ruime terrein met vele vlaggen versierd, bood een aardigen en levendigen aanblik. Het weder was voor ©ene dergelijke uitvoering ideaal; nagenoeg geen zon en af en toe een frisch windje maakten dat het niet te warm werd. Nadat de adspiranten eenige oefeningen hadden afgewerkt, werden de verschillende vereenigingen door de Vereeniging voor vreemdelingenverkeer Hel ders Belang des middags officiéél ontvangen en trokken in optocht met muziek naar het feestter rein. Na een 7-tal nummers, door de verschillende vereenigingen uitgevoerd, hadden de wedstrijden plaats, waarvan de uitslag was als volgt: Personeele wedstrijd voor dames ('tremplin hoog springen). Ie prijs mej. Geervliet (Oefening kweekt Kunst, Helder), 1.65 M„ 2e pr. mej. De Wijn (dezelf de) 1.60 M„ 3e pr. mej. v. d. Steen (dezelfde) 1.55 Meter Driekamp voor mannen (hoogspringen met vaste plank, verspringen niet vaste plank, 100 M. hardloo- pen met keerpunt). Ie prijs Hercules, Oudkarspel, S3.% p.. 2e prijs Olympia. Wieriugerwaard, 83 p.. 3e prijs Hercules, Nieuwe Niedorp, 80% p„ 4e prijs Pro Patria, Helder, 70% p. Een personeele prijs aan dezen wedstrijd verbon- iden ,werd behaald door. de heeren J. Waiboer, Wie riugerwaard, le prijs met 30 p.de tweede prijs door A. Peereboom, Nieuwe Niedorp en C. Keijzer, Anna Paulowna met 29 p., bij loting viel aan eerstgenoem de de medaille ten deel. Naar het Hbl. •verneemt zal de vereeniging Helders Belang een duplicaat uitkee- ren aan den heer Keijzer. VALKKOOG. Mej. C. A. AI. van 't Veer, onderwijzeres te Hoender- loo. is j.l. Zaterdag bij het gehouden examen te Arn hem geslaagd voor de hoofdaote. VALKKOOG. Aan de Stroet zal voor rekening van den heer Th. Dek ker een nieuwe slagerij worden gebouwd. Het werk hiervan is opgedragen aan den heer C. Wit alhier. NIEUWE NIEDORP. Alaandag 22 Juli, 's avonds 7 uur, vergaderde de alhier gevestigde Rundveefokvereeniging „Vooruitgang", in het lokaal vair den heer C. Kooiman, ónder voorzitter schap van den heer J. B. Wilken. Als eenig punt van bespreking was op de agenda gezetBespreking collec tieve vee-inzending op dé Medemblikker Tentoonstelling. Het iresultaat der besprekingen wasDe rundveefok- vereeniging zal hiel deelnemen aan de tentoonstelling 1 tc Aledemblik. E11 Zulks mei liet oog op de moeüijkheden i oni te komen en om op tijd op hét terrein te zijn met het vee, wat bezwaar oplevert. De leden van „Arooruit- j gang" zien er geen licht in om daags te voren het vee i toe te zenden en zij! loopen kans, hun vee 2 dagen en 2 nachten onder weg te hebben eer dat ze het thuis hebben. Door de tongblaar. die het vorig jaar geheerscht heeft is men voorts bevreesd, geen behoorlijke collectie vee bij, elkaar te kunnen krijgen voor de va-zending. terwijl er van de beste fokdieren verloren te ach ten zijn. Te bestemder lijd sloot Voorzitter de vergade ring. HEERHUGOWAARD. Alet den bouw der Christelijke school aan den Basse- weg alhier werd een aanvang gemaakt. KINKHOEST. Te Wilmarsum heerscht onder de kinderen een kwaad- aardige kinkhoest. In één gezin zijn twee dei' drie aangetaste kinderen reeds aan de ziekte bezweken. IN HET HOOI GESTIKT. Door liet kantelen van een hooiwagen geraakten gis- leren te Deil twee broertjes van 9 en 7 jaar onder 'het hooi. Het ou<lste bleek, toen men de .kinderen kon bereiken, reeds gestikt, het jongste hoopt men in hel leven te houden." ERNSTIGE MISHANDELING. De timmerman R., te Hoenkoop bij Oudewater heeft gistermiddag in een twist zijn zoon met een groeten beitel zoo hevig verwond, dat deze door bloedverlies bewusteloos ineenzakte. De vader zond zijn zoon nog vier revolverschoten na. die misten. De man is aangehouden. De toestand van den zoon is zeer ern stig. WINKEL. Bij Kon. Besluit van 9 Juli jl. is aan de Witte Kruisafdeeling een subsidie van f 50 toegekend voor de tuberculosebestrijding. WINKEL. De uitslag van de in 1910 gehouden telling betref fende grondgebruik en veestapel is thans aan het gemeentebestuur bekend gemaakt. Daaruit zienwe dat 617.33 HA. in eigendom als bouw- of grasland wordt geëxploiteerd en 1170.48 HA. in pacht, waarvan door. ouders aan kinderen verpacht 180.51 HA. De veestapel bedroeg: 303 paarden» 1317 runderen. 1996 schapen, 49 bokken en gelten, 516 varkens. 5381 hoenders, 70 korven en kasten met bijen. ZANGERSFEEST. Men schrijft uit Alkmaar aan bet Hbl.: Onder groote belangstelling' is Zondagmiddag in den tuin van „de Rustende Jager" te Bergen, (N.H.), bet vijfde zangersfeest gehouden van den Bond van Gemengde Zangvereenigingen in Noord-Holland. Het feest werd geopend met het zingen door alle aanwezige zangers en zangeressen (250) van. bet oude Wilhelmus en bet Bondslied, onder leiding van den heer J. Paardekoper, met begeleiding van bet Berger orkest. Hierna, zongen da vereenigingen Harmonie van Beemster, Zanglust van Broek in Waterland, Thalia van Hoogcarspel, Ons Genoegen van Assendelft, Cae-

Schager Courant | 1912 | | pagina 2