lltlllll Bitlis- AflïMie- Lulliivllil Donderdag 28 November 1912.» COURANT. Dit nummer bestiuti; uit 2 bladen- Anondissemeiits Rechtbank te Alkmaar. Zitting vap Dinsdag 26 November 1912. ¥,kN RUITENKLOPPEB. De eerste beklaagde van heden was niet present Hij heet Jacob Jacobus Meier en is koopman te Den Helder. Den 19den October jl.. was Meier beschon ken en werd in, dien toestand lastig gevallen door •enige HeLderschej straatjongens. Dit wekte Meier's woede. Hij zeilde door Helder's straten en kwam voorbij de woning van Pieter Harder, aan de Bas singracht no. 21. Daar vond zijn kwade luim uiting door, het inslaan van een der vensterruiten, die hij met een tabaksdoos kapotsloeg. Baas Harder was verder zeker niet erg meer op Jaoob Jacobus gesteld, want op 's Presidenten gebruikelijke vraag: Is hij familie van u? luidde het antwoordDat was niet te wenschen,. Piet, die zi)ch juist met zijn 17-jrrigen zoon Klaas op straat bevond, zag wat er gebeurde. Ook zoonlief had 't in de gaten. En daar Pijeter begrijpelijkerwijze geen permissie had gegeven om de ruit in. te tim meren, deed liij aangifte va" het gebeurde. Meier, 'n oud klantje bij deze rechtbank, werd tengëvolge daar van op de bon gezet en, was heel deftig nummer éen op de rol van lieden, al heeft die eer hem niet zeer diep getroffen, wat uit zijn wegblijven blijkt. Mijnheer Klopper, de eigenaar van het perceel door Kar cl er en Zoon bewoond en dus ook van de verniel de ruit. trad met de beide Harders als getuige in dzaak op, waarna de heer Officier het woord ver kreeg. Deze wees op het .ongemotiveerde van het lei»;, door beklaagde bedreven, die wel meer straf heeft opgeloopen. Wat hij deed was het botvieren aan, een lust tot uiting van grieven, tegen anderen dan zij, tegenover wie dat nog redenen zou hebben gehad. Gevorderd werd een week gevangenisstraf. MISHANDELING. Dirk Dekker, een 31-jarig groot en zwaar gebouwd i*woner van Den, Helder, was in die stad den 22sten October op niet geoorloofde manier opgetreden. Het was zoowat een uur of vier, vijf des namiddags, toen hij zich met anderen bevond ito den koestal van den, heer Kater. Het liep daar nogal spaak, aangezien Dekker, zwaar beschonken, herrie begon te maken. Nu is er met een foracben kerel zooals Dirk, niet zoo erg veel te beginnen in dronkenschap en woede •n Jaap de Beurs, een, welgedane 6lager uit de Loods- j gracht zou dan ook maar politiehulp gaan halen- Maar in de haast had Jaap zijn pet vergeten en kwam die nog even halen. Dekker, hem bemerkende, gaf hem een klap tcjren, 't hoofd, die raak was en emeet den vieeschhouwer over den grond. De arme man kwam met het lichaam op den koegang en met het hoofd in den groep terecht. Vervolgens trapte Dek ker hem op de borst en, bewerkte hem zoodanig, dat aangifte het gevolg was. Behalve den slager hadden, we nu nog als getuige «en 16-jarig Heldersch meisje, Jannetje Borst gehée- ten, die gezien had, dat Dirk de mishandeling pleeg de. Zij was in den aan den koestal grqnzenden paar denstal op 't kritieke oogenblik en had van. daaruit •eu duidelijk gezicht op het tooneel, dat zich daar aau haar oog ontrolde. Zij wist nu alles nog in de puntjes. Dekker verklaarde van do ge-lieele geschiede nis maar bitter weinig zich te herinneren. Alleeu, her innerde hij zich nog flauwtjes, indertijd bij Kater te zijn geweest. De President stelde hem in uitzicht, dat hij nucli- teren zou moeten ontgelden, wat hij dronken deed. ,,Ja, dat is wel zoo, mijnheer," zei Dirk met heroï sche kalmte en gelatenheid. 1 De O. v.-.T. wist heel goed, dat Dekker dien Oc- toberdag nog'meer heeft, uitgehaald met-De Beurs, dien hij tegen hfet hoofd sloeg en later op straat nog mishandelde, om hem vervolgens -tegen hot huis van Kater te gooieij. Maar daar voor deze bijkomende dingetjes niet al te best volledig bewijs was te vin den, is dat maar uit, de dagvaarding weggelaten. Wat daarin wel was te vin,den is alleszins bewezen tg, ach ten. Ditmaal zal de heer Officier nog maar géén ge vangenisstraf eischep, doch het met een, boetetje van 25 gulden, subsidiair 10 diagen hechtenis, ah* easch pas laten. DIK HAD LANGE VINGERS. 't Is alweer een Heldersche beklaagde, waarmede wij ons mogen bezighouden, dfilmaal een dame, Maria Theresia Catharina Fisker geheetten, echtgênoote van den heer J. A. Nobels. Zo zag er netjes uit, maar wat zij den 19den Ootober heeft uitgehaald, deed je toch niet hoog tegen haar opzien. Ze begaf zich op bezoek bij de 60-jarige Jansje Alida Zumderdorp, des tijds woonachtig Paralelweg 4 6, than6 Kanaalweg 4 5. Er werd opengedaan) en weldra bevond vrouw Nobels aich in de achterkamer bij Jansje, die haar daar een oogenblik alleen, moest laten,, omdat er een paar malen werd gebeld. Dat moment maakte vrouw Nobels aich ten nutte om hare oprechte belangstelling in een fraai kistje met een, half dozijn lepeltjes er in, bot te vieren. Ze waren zoo mooi, dat ze de verleid/ing niet kon, weerstaan oom twee der lepeltjes weg te ne men. Die werden echter 's and-eren daags gemist door juffrouw Zunderdorp, die nu aangifte deed bij den, inspecteur van politie Munitamga Deze spoorde het ver lorene bij de echtgenoote van Nobels op en nam daar de lepeltjes in beslag. V6or dit feit stond, beklaag-, de gunstig békend. Beklaagde wist thans n|tet te zeggen, waarom «e bet had gedaan. Ze builde.. De Officier wel; die n-oexnde het hebzucht, die haar er toe bnaoht om daa diefstal ie plegen. Zij is vrij welgesteld en, -er is voor hare per fine daad geen enkel excuus te vinden. Br is bdo ■tukken een brief om de zaak niet ie vervolgen. Maar de Officier zal dof wel doen, en steeds blij ven doen bij dergelijke zaken. Spreker hoopt, ten, «eer ste. dat zij niet straffeloos eaj uitgaan,. Trouweos, dat ■ou zijns inziens vrijwel onmogelijk zijn bh oenig begrip van bewijstheorie. Geeiscbt wordt f 40 boet© of Ï0 dagen hechte»^. MISHANDELING VAN DE POLITIE. De 22-jaxige Piet Molenaar van, Waj-meahuizen moest terechtstaan, omdat hij den gemeente-veld wach ter aldaar Nicolaas Ham genaamd, had mishandeld. Dat gebeurde op 27 October jl. Toen was Piet in beschonken toestand bij de 3 6-jarige Johanpa Groot,, •wed. Blokker, en toen hebben haar zoons Comolis en Jacob Blokker hem met veel moeite verwijderd, ter wijl toch voor alle zekerheid om de politie gestuurd werd. Ham Ontmoette toen Molenaar, die op straat in zoo beschonken toestand verkeerde, dat de veld wachter besloot hem naar hert, arrestantenlokaal ter ontnuchtering te brengen. Daarbij verzette Molenaar zich echter geweldig en sloeg en trapte Ham bij her haling. Waarvoor heden vier weken gevangenisstraf tegen Molenaar 'n oude bekende van de rechtbank werd geëischt. Volgt een Kioderwettcnzaak. OVERTREDING VAN DE LOTERIJ-WET. De laatste zaak was contra Levie Grünwald uiit Den Helder, agent van de Maatschappij Lotosico, direc teur de heer Johann,es Gerardus llaigton Ie Ifage. Lev-ie had in. Juni jl. premie bewijzen van, Lotosico die correspolndeeren met de Staatsloterij, verkocht aan zekeren Gijzelaar en was deswege voor het Kan tongerecht terechtgekomen, waar hij met een vonnis tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis werd op geknapt. Grün,wajd had geene vergunning om eene lo terij te houden. Den 2lsten October jl. ging Grün wald in appèl bij de rechtbank. En heden hadden we dan de eer. Levie is een, net uitziend 27-jarig ven tje eu verklaarde op 's Presidenten vraag naar de reden van het appèl, dat hij wel in hoofdzaak het feit erkent, maar meent, dat het niet strafbaar is. Do O. v. J. verklaarde dezerzijds geene getuigen te zullen laten, optreden. Als getuige a décharge trad op verzoek van beklaagde's verdediger op de heer J. G. Haigton, Directeur van Lotosico en idem van het administratiekantoor Haigton en Co. Het bleek hierbij, dat het administratiekantoor zelve geen los se premiebewijzen verkocht. Wel door tussch en komst van anderen. De O. v. J. achtte het gewezen kantonrechterlijk von,nis zoowel formeel als materieel juist en meeai.de dat de enkele onderdeelen, door den getuige a dé charge bijgebracht, weinig ter zake deden. Z.E.G. vraagt bevestiging vap het vonnis. Mr. Denekamp uit Don, Haag treedt als verdediger op. Spreker acht het onderhavige geval niet 'n straf baar aandeej in een loterij, omdat men niet aan, ze kere voorwaarden, aan Lotosico, den opensteller van -de gelegenheid, heeft voldaan. We hebben hier „iet te maken met aandeel in loterij volgens het begrip van de wet van 1905, die een heel ander systeem heeft als de oude wet van 1814. Spreker een en ander nagaande, ziet mot vertrou wen tegemoet of de rechtbank zich zal kunnen ver eenigen met zijn verdediger's) meening of met die van den kan|tonrechter, en concludeert tot vrijspraak. Na re- en dupliek tusschen O. v. J. en pleiter blijft ieder bij zijn overtugüng. Over acht dogen uitspraken. Binneulandsch Nieuws. PROVINCIALE HOND VAN" RUNDVEEFOKVER - EENIGINGEN IN NOORD-HOLLAND. Achttiende algemeene vergadering in de Witte En gel te Hoorn, op Woensdag 27 November 1912, des morgens te half 10 uur. De heer J. B. Wilken van Nieuwe Niedörp opent met een hartelijk woord van welkom de vergaderihig en hoopt, dat de besprekingen <d> aangename wijze zullen worden -gehouden en de besluiten zullen wor den genomen op betrouwbaren en, praetischem grond slag, opdat wij de veefokkerij weer zullen vooruit brengen en meer rendabel zullen, maken, zoodoende meewerkend tot verhoogang van de algemeene wel vaart van, de provincie. De heer E. Koster Dz., secretaris, leest de notulen, die onveranderd onder aplaus worden goedgekeurd. Verschillende ingekomen stukken werden voorgele zen, enkele mededoelingen gedaan. Hierna komt aan de orde de vanwege het bestuur gerichte subsidieaanvraag aan de regeering. In de memorie van Toelichting van dit pun-t, lezen, wij o.m. het volgende: De besprekingen op de 16de algemeene vergade ring van den Bon,d, gehouden 23 October 1911, hebbei het Bestuur aanleiding gegeven een adres te lach ten aan Hare Majesteit de Koningin, waarin er op werd gewezen: dat het Frdesch Rundvee-Stamboek van de Regee ring een, belangrijke subsidie ontvangt, ofschoon dit toch. niet samenwerkt met het Neder 1 andsche Rund vee-Stamboek, het officiéél door de Regeering ge - steun,de Stamboek, werkende over het geheele Rijk; dat de fokvereenigïjigen bij onzen, Bond aangesloten met opoffering van moeite eai zorg, trachten de rund vee-fokkerij volgens juiste beginselen, uit, te oefeinen, en door het subsddaëeren van den Bon,d deze bewe ging krachtig zou worden gesteund, wat zekerniet minder noodig is dan het geldelijk steunen van, een financieel krachtig lichaam ais het, Fri-esche Rund vee-Stamboek; Dé Bond zou een, even,t,uëele subsidie kunnen bezi gen voor verschillende met name genoemde doeleinden en. verzoekt een subsidie van f 1000. Op dit adres kwam 4 Aug. j.1. van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel bij het Bestuur het volgend antwoord in: Naar aanleiding van Uw terzijde vermeld adres en met verwijzing naar mijnen brief van 14 Mei 1910, Di rectie van den Landbouw, No. 3965, 2e af.deeling, Bu reau A, heb ik de eer U te berichten, dat er bij mij bezwaar bestaat om te bevorderen, dat aou Uwen Bond een afzonderlijke subsidie wordt verleend, aan gezien bijdragen aan fokvereenigin-gen, krachtens het bepaalde in artikel 1, sub 5o van bet Koninklijk be sluit van 2 April 1907, No. 61, door de provlnciaje commissie n voor de rund ree-fokkerij kunnen worden verstrekt en aan de bij Uwen Bond aangesloten ver- eenigdngen reeds zijn verleend. Uw Bond is voorts niet gelijk te stellen met een, stamboek-vereenigiaiig, zooals door U met een beroep op de ondersteuning van Rijkswege van het Fritesch Rundvee-Stamboek tot zekere hoogte wordt gedaan. Doch al ware dit ook het geval, zoo zoude ik geien vrijheid kunnen, ronden om de inwilliging van, Uw verzoek te bevorderen, aangezien, daardoor aan een krachtige ontwikkeling ran het stam boekwezen be zwaren ia den weg aoudie^n worden gelegd. In verband hiermede moge ik U opmerken, dat. Uw opvatting aangaande de houding van het Frleech Rundvee-Stamboek niet juist is te achten. Dit Stam boek had zich, toen de reorganisatie van het Ne- dorlandsch Rundvee-Stamboek tot stand kwam, reeds dermate ontwikkeld en een zoodanige beteekenia ook in het buitenland verkregen, dat van een tjing hiermede geen. sprake meer kon zijn. (get.) TALMA. Na deze ministeriëele beschikking was een uütnoo- diiging ingekomen van den Directeur-Generaal r. Land bouw, tot een onderhoud. Hot resultaat daarvan is geweest, dat het bestuur van oordeel is, dat na niet al te langen tijd wel regeeringssteun zal komen, al zal het dan zijn door tuaschen-komst der Provincie commissie. Dat toch was ook volgens den heer D!r.- Generaal het lichaam, waaraan de Regeering zich volgens het Kon. Besluit vasthoudt, ook inzake het, verleenen van subsidie. De heer E. Koster Dz. te Bobeldijk wordt bij ac-1 clamatie herbenoemd als Md van de commissie voor! den coöperatieven aankoop. Voorzitter deelt naar aan leiding van een schrijven, van dcfa heer Dr. Scheij mee, dat de heer P. Eriks Jz. wél de administratie zal kunnen, blijven voeren voor den coöperatieven aau-! koop, maar dat voor de uitvoering der orders en dej controle iemand zal moeten word'on aangesteld. Het; bestuur ontvangt machtiging deze zaak af te wik-j kelen, in overleg met het bestuur van den Bond vani Zuivelfabrieken. De begrooting over het dienstjaar 1913 wordt goed gekeurd in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag an f 368.50. Volgen de bestuursvoorstellen. a. Het bestuur stelt voor op de vanwege de Kon Ned. Landbouwvereeniging in 1913 te 's-Gravenhage te houden tentoonstelling in afdeeling 17 van het programma, bedioeld voor „Vereenjg'ngsleven", met de voor fokvereeniigingen- benoodiigde modellen der stamboekhouding enz., te exposeeren. Bij acclamatie aangenomen. b. Het, Bestuur stelt voor om aan de afdeeling Rundvee op bovengenoemde tentoonstelling, zoo mo gelijk, vanwege den Bond collectief deel te nemen, en niet per vereenaging afzonderlijk, teneinde den goeden indruk van ons vee, naar buiten te verhoo- gen. De heer Jb. Kaan te Wieringerwaard, leidt dit punt in en bepleit collectieve inzending voo-ral met het oog op de uniformiteit en om het vee van «Noord- Holland zoo goed mogelijk te d-oen uitkomen. De heer Kaan deelt nog mee, dat het Hoofdbe stuur der Holl. Maatschappij van Landbouw heeft be sloten te steunen, ook fdnantiëel. Ook in Zuid-Hol land is besloten o-rn collectief in te zenden en zoo doende is bet dubbel gewenscht, dat Noordhollan.d het ook doet. De Fokvereenigir.g Beem6ter wil zich voorloopig vrij houden. Dit geeft den heer R. Visser Lz. aan leiding nogmaals krachtig een collectieve inzending te bepleiten. In de voorjaarsvergadering zal het bestuur met nadere voorstellen komen wat dit punt betreft, omdat allereerst geprobeerd moet worden of het, bestuur der Koninklijke Landbo-uwvereeniging een, collectieve inzending als hier bedoeld ter mededinging zal toe- laten. De Fokvereeniging Hoogkarspel bepleit wana een breede opvatting en uitvoering dezer zaak, vai-; het hoogste belang als het is, dat Noordhalland met zijn vee een kranig fi-guur maakt. Bij accloinatie wordt her, bestuursvoorstel aangenomen. Het bestuur doet het voorstel om heiderde deel van het Centraal-Register uit te geven, "omvattend de inschrijving van, 1912. Dit voorstel wordt aange nomen en na een warm pleidooi va,u den heer R. Vis ser Lz. in doe richting, besloten het weer verplich tend te stellen, dat elke Fokvereeniging voor Ik har er leden een exemplaar bestelt. De afdeeling Hoorn der H. M. van Landbouw schonk weer f 50 subsidie voor het tweede deel van het register. Bij de rondvraag brengt Asseudelft en Hoogkar spel ter sprake de wenschelijkheijÉ om de keuring van stieren door de provinciale commissie anders te regelen, nl. zóo, dat den eersten dag de keuring van de slieren door de jury plaats heeft en geen toe gang wordt verleend aan het publiek, terwijl op den tv-eeden dag de stieren zouden worden tentoongesteld en alle gelegenheid zou zijn voor koop en verkoop. De/e kwestie zal op de volgende vergadering worden behandeld en voorgesteld worden zich in deze toit, de Provinciale Commissie te richten. De heer R. Visser Lz. brengt ter sprake de inteeLt- fokkorij en cle prachtige resultaten, die door veehou ders worden verkregen en dringt aan op het houden van proeven en het aanvragen van regeerinfessteun daarvocr. De heer Jb. Kaan bepleit het opnemen van over d't puat. uitgegeven mededeelingen in de lokaje bla den* in de provincie, om dan verder in de voorjaars vergadering hierop in te gaan. In de voorjaarsverga dering zal dit punt wéér aOn de orde worden gesteld, en waarschijnlijk 'n lezing over familie- of inteelt wor den gehouden door den hr. A. D. Groneman te Wie ringerwaard, die, zooals werd erkend in deze uitne mende resultaten had bereikt. De Bond zal zich in verbinding stellen met Hol lands Noorderkwartier eu den Bond van Zuivelfabrie ken inzake de bestrijding der tuberculose, opdat zoo veel mogelijk landbouwers hun vee beschikbaar zul len stellen- Hierna sluiting. De vergadering was bezocht door 21 af deelingen. WIERINGERWAARD. Woensdag had alhier eene verkiezing plaats vaji twee ouderlingen en een diaken. Aftredend waren als ouderling de heer K. A. Schenk (die niet meer in aan- (merking wenschte te komen) en de heer A. Visser. Ge- Jkozen werd dé lieer A. de Carpentiar en herkozen dc lieer A. Visser; voor den heer De Carpeulier, dio 14 jaar diaken is geweest en als zoodanig met meer in aan merking wenschte te komen, is gekozen, de heer K. Schenk Kz. BAESIXGEKHOKN. Op den stormaehligen avond van Dinsdag j.1. viel juist de buitengewone bijeenkomst van leden van D.O.G. mot hunne liuisgeuoolou en, zooals dan ook verwacht kon worden, bleef een aantal beschikbare ziplaalsen on bezet. Gelukkig evenwel, dat tegenover zooveel ong> wenschte teleurstelling eene vergoeding kwam aan de betrekkelijk weinige aanwezigen, in helgrcn men te hoo- reïx kreeg. Als spreker trad dezen avond op de bekende decla mator, de heer J. Groot Jr. van Amsterdam, die men hier van eene vorige gelegenheid kende. Met hém wa ren medegekomen inej. Ma-iie Egmond, muzJekonderwij- aeres van Winkel, en de heer Rustenburg van Blaiicum. De lieer Groot .begon met de voordracht van „Hek sen lied", onder begeleiding Yan pianomuziek, door mej. Egmond. De wijze waarop hier mondelinge- ai muzikale- voordracht elkander aanvulden en versterkten lot een zoo schoon geheel, was treffend, indrukwekkend, en er was onder de aanwezigen dan ook maar één ooi deel over het werk van spreker en pianiste; het was een genot zooiets te hooren. Hoezeer men ook den lieer Groot niet aandacht bleef volgen bij de lezing van het „Saliemelkavondjo bij Woutertje Pieterson"- en de kleine gedichtjes, e»i dc voordracht van „Tante Meiiilje met haar hondjes" het „Hekscnlied stelde men altijd ver en minder ver boven de andere voordrachten. Een welkome verrassing was het gezelschap bereid met een drietal keurig uitgevoerde duelten voor viool en piano, door den heer Rustenburg cii mej. Egmond. En dan hebben ongetwijfeld alle aanwezigen me! ge noegen kennis genomen van de vaardigheid in liet pianospel van een der vele leerlingen van den heer Tutéa van Sehagm. n.1. de dochter van den heer S. bpaaiis allücr. die een paar flinke muziekstukken feu grhooro bracht en nog een vierhandig nummer met dan jongden zoon van Dr. Bcekor. Zoo is het nog een recht genoegd ijken avond geweest cn kon dc voorzitter, de neer Dr. Beeker, de bijeenkomst sluiten met een woord van d uik aan ben, dio lot hes welslagen van dezen ..damesavond" liet hunne zoo wel willend hadden bijgedraegn. ONGELUK. Men meldt uit Amersfoort aan de N.R.Ct. De sergjant II. van het 5e regiment infanterie zou gisteren een proef neme»i. in hoeveel tijd hij met có* •motorfiets hel kazemeterrcin 7 maal zou kunnen ronct rijden. Bij een der hoekpunten nam hij evenwel zijn draai te korl met het noodlottig gevolg, dat hij 'tégen een muur opreed én zelf door dc ruiten in de cc-fzaal der onderofficieren te land kwam. Zwaar gewond aan hoofat en handen werd de ongelukkige naa<? het militaire hos pitaal vervoerd. Zijn toestand is ernstig. DR. KUYPER ONDER DE ROOMSCHEN. De „N. Lirnb. Koerier meldt dat de voorzitter dcc roomsch-kath. kiesvcreeniging te Maastricht, dr. Kuvper in Den Haag bezocht en van dezen de toezegging kréég dat hij voor de kiesvcreeniging te Maastricht wil op treden. Het doel van dit optreden zou zijn de verster king der coalitie mei het oog op de gebeurtenissen van het volgende jaar. Hel onderwerp is i.og niet precies aangegeven, maar wel kan reeds worden gezegd, dat de rede van dr. Kuyj>er zal gaan over dc samenwerking der christelijke partijen in Nederland. Zal men nu weldra prof. Nofens zien opüxtlctt in „Patrimonium" r Amerika en Duitschland zonden elkander eenige ja ren geleden Aiislausch-professoren toe om lezingen te houden. Dat was zeer. instructief en vcrslvikle den band van vriendschap. Op binnenlandst-h-politiek ge bied evenwel zou het iets nieuws zijn. Maar „omnia jam fiunt... en Ommen maant tot toenadering van wat immers staatkundig bijeenhoort. NT Crt ST. PANKRAS. Gisteren. 27 November, heeft Dr. Melchior van Koe dijk. zich alhier in de gemeente als arts gevestigd. Van vele woningen woei de vlag. als teeken van ingenomen heid met zijn komst. NIEUWE NIEDORP. Openbare verhuring door het bestuur der Doopsge zinde gemeente te Nieuwe Njedorp c.a... gehouden op Woensdag 27 November 1912. in, de herberg de Roede Eenhoorn van den heer C. Kooiman aldaar, van di verse perceelen uitmuntend weiland, 2 perceelen bouwland en 1 perceel tufn, voor een tijd van vier achtereenvolgende jaren, 1. De Mosterdbouw, weiland fn den Kostverlorea polder, 2.23.40 HA., in huur bij J. de Vries voor f 291; thans aan Jb. de Vries voor f 240. 2. Het Laagje, weiland gelegen als voren. 1.35.40 HA., in huur bij J. Heinstman voor f 162; thans aan Jb. Heinstman voor f 140. 3. De Menu-istenakker, bouwland in den Leijerpo-l-' der, 0.40.60 HA., in huur bij H. Bomrner voor f 42; thans dezelfde voor f 42. 4. Het Schuitje, weiland als voren, 0.36.80 HA., in huur bij P.. Hoogland voor f 35. 5. Het Laagje, wei land als voren, 0.52.60 HA., in huur bij P. Hoogland voor f 45; thans te zamen aan Jb. Wester voor f 101. 6. Het Half bun der, wei-land als voren. 0.50.20 HA., in huur bij J. Mijts voor f 50; thans aan dezelfde voor f 55. 7. De Zeven Geerzen, weiland als voren, 1.93.60 HA., in huur bij A. Mijts voor f 190; thans dezelfde' voor f 200. 8. De Tien Geerzen, weiland als voren, 2.74.80 IIA.. in huur bij C. Reinpt voor f 260; thans aan A. Roa voor f 27 5. 9. De Voorste Vogelenzang, weiland in den Vogelenzangpolder, 1.20.70 IIA., iin huur bij Jb Kooij voor f 122; thars aan A. Strijbis voor f171. 10. De Achterste Vogelenzang, weiland ais voreru. 1.41.80 HA., in huur bij Jb. Kooij voor f 144; than» aan A. Strijbis voor f 179. 11. Het Houten Brugje, wei land in den Niedorper polder, 1.19.70 HA., ini huur bij J. Blokker voor f 115; thans aan P. Blokker voor f 120. 12. De Bruinsweid, weiland als voren, 1.86.00 HA., in huur bij Jb. Kooij voor f 186; thans aan Jol) Barten voor f 299. 13. De Draaiboom, weiland al<* voren, 2.45.00 HA., in huur bij J. de Vries voor f 220; thans aan Jb. de Vries voor f 230. 14. Do Verver, weiland in den Oostpolder, 2.26.90 HA., in huur bij C. Koorn voor f 329; thans dezelfde voor f 220. 15. Het Roode Hek. weiland als voren. gr. 3.14.10 HA., in huur bij K. Vel voor f 350; thana dezelfde voor f 325. 16. Het Butterweidje. weiland als voren, 1.72.60 HA., in huur bij P. Maats voor f 160; thans aan J. de Ciercq voor f 281 17. Het. achterste kleine Laantje, weiland in den Niedorper Polder, 2.27.00 HA., in huur bij J.de Vries voor f 210; thans aan Jb. ae Vries voor f 220. 18. Het voorste kleine Laantje, weiland als voren. 3.50.92 HA., in huur bij P. Maats voor f 360; thans aau Jn. Lange dijk voor f 532. 20. De Zes Geerzen, weiland in den Kostverloren Polder, 1.62.60 HA., in huur bij A. Arts voor f 140; thans dezelfde voor f 150. 21. De Hoogeweid, weiland als voren, 3.43.20 HA., in huur bij A. Arts voor f 310; thans aan dezelfde voor f 340. 22. De Tuin, tuingrond gelegen als vo ren, 0.19.00 HA., in huur bij B. J. Strijbis voor f 33; thans dezelfde voor f 25. 24. De voorste zwarte Hekken, weiland als voren, 2.01.00 HA., in huur bij F. Brouwer voor f 190; thans aan A. Arts voor f 200. 26. De Flap. weiland als voren, 2.21.80 HA., iu huur bij J. Rezelman voor f 1S0; thans dezelfde voor f 210. 26. De Hoornsche Akker, bouwland ala voren, 0.46.50 HA., in huur bij O. Strijbis voor f50; thans aan B. J. Strijbis voor f 50. 27. De van der Gulikwold, weiland gelegen als voren, 1.73.30 HA., ia huur bij D. Krult voor f 180; thans aan C. Butter voor f 225. 28. De Brugweid, weiland als voreu. gr. 2.09.30 HA., in huur bij W. C. Viseer voor f 19Q; thans dezelfde voor f 210. Perceel 19, Het Mennistenlond en 23, De achter ste zwarte hekken, te zamen verhuurd voor f 226, waren verkocht, dus nu niet verhuurd, i Alle perceelen waren vorig maal verhuurd voor J 1 4780, thans voor f 5040. EEN BOMBARDEMENT. \an het terrein yan de Eerste Hollar.dsche Vensterglas» fabriek te Maassluis, „werd Dinsdagmiddag op nie! zoee zachtzinnige wijze ecu Waals die werkman verwijderd. De man was het daar niet mee eens en «af aan zijn misnoegen uiting door liet aan den weg gelegen kantoor- gebouw van de fabriek op vervaarlijke wijs met groote stoenen te bestoken, zoodat alle binnen zijn bercak ge-

Schager Courant | 1912 | | pagina 1