Humt Nitiis- limit-1 Liiiiiivilii. Dinsdag 11 Februari 1913. SCHAGËR 57ste Jaargang No. 5211. COURANT. BEKENDMAKING. Alphabetjsclie Lijst van, dei inj deze Gemeente metter woon gevestigde eigenaars of beheerders v. Paarden. Burgemeester en Wolhouders der Gemeente Scha gen bicngen ter aJgemecne kennis, dat de, ingevolge art 17 van het Koninklijk besluit van 10 November 1892 (Staatsblad No. 253). opgemaakte alphabetische lijst, bevattende de namen der in deze Gemeente metterwoon gevestigde eigenaars of beheerders van één of meer ter vordering aan te bieden paarden, gedurende de maand Februari, voor een ieder op de Secretarie dezer Ge- meent e lei- inzage Ls pedergelegd. Schagen. dien 31 Januari 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd: J. P. W. VAN DOORN, Burgemeester. ROGGEVEEN, Secretaris. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Plaatselijk Nieuws. RAAD VAN SCHAGEN. Vergaderiris op Zaterdag 8 Februari 1913, des mor gens 10 uur. Aanwezig; a^e leden. Voorzitter de heer Jihr. J. P. W. van Doorn, bur gemeester. Secretaris die heer A. C. Roggeveen. Na opening der vergadering volgt de lezing en goedkeuring der notulen. Ingekomen is een schrijven van den heer C. Bij- post Rz., dat hij zijn benoeming tot Üd der Riet bosch commissie aanneemt; van, de heeren Veltman, J. B. Keet. C. W. Deenjk en P. Stammes Jbz., dat zij aannemen hun benoeming tot lid. der commissie' tot wering van schoolverzuim,, van, den heer S. Meihuizen tot lid der Plaatselijke JSchoolcommissie. Ged. Staten hebben goedgekeurd de verschillende raadsbesluiten, regelende de af- en overschrijvingen, betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven, suppletoire kohieren Hondenbelasting; en Hoofdelijkep Omslag, gewijzigde verordening, regelende de jaarwed den der onderwijzers. Wordt gelezen het verslag van de Commissie tot wering van, schoolverzuimRelatief schoolverzuim kwapi niet voor. Van de pfdeeling Schagen van Het Witte Kruis is 1 het verzoek ingekomen om over 1913 subsidie te mogen ontvangen.. Wegens een verzuim is deze aan vraag niet tijdig geschied. B. en W. adviseeren het gewone bedrag van f 50 te verleenen. Allen, voor. Op de wijzigingen in de politieverordening ge bracht hebben Ged. Staten enkele redactiewijzigingen, tevens moeten enkele artikelen om advies naar de Gezondheidscommissie. B. en W. wisten dit niet, daar dit steeds een nogal moeilijke kwestie is, niet afge bakend als dit terrein is. Nu stellen B. en W. voor de vereisebte redactiewijzigingen van Ged. Stagen over te nemen, en die artikelen, die niet naar- de Gezondheidscommissie moeten, vast goed te keureja en, voor de rest dift advies dan te vragen, In ver band met éen dier artikelen kan dan later ook be handeld worden het ingekomen adres van vele vrou welijke ingezetenen der gemeente inzake het twee- vuilnisbakken stelsel en de sorteering van de vuilnis. Met aigemeene stemmen worden verschillende arti kelen goedgekeurd en over de andere zal het ad vies gevraagd worden. Volgt benoeming werkman reönagmgsdie}nst. Er hadden zach 13 sollicitanten aangemeld. De aanbeve ling van B. en W. luidde: 1. M. Weeland, 2. D. Domper. Weeland wordt benoemd met 8 stemmen, Domper 2 stemmen, 1 van onwaarde. Voor p 1 antsoepwerkmap hadden zich aangemeld 2-4 sollicitanten. Be aanbeveling luidde: 1. K. Veenstra, Deventer, 2. A. Jager, Leeuwarden. De eerste werd benoemd met 10 stemmen, 1 op Jager. B. en W. stellen voor voor de gemeente 'n paard aan te koopen. Het wondt steeds moeilijker een goed paard te huren, terwijl de prijs stijgt Er wordt hu f 400 huur geëischt, terwijl over reparatie tuigen diljz. tevens eischen gesteld worden. Er ontspint zich nu een discussie} over de vraag door den heer Meura opgeworpen, of het voor de gemeente niet beter en goedkooper was, een paard te blijven huren. Spr. gelooft, dat voor f 400 dé ge meente beter kan buren, ongezien de bezwaren aan verzorging en risico verbonden. Ook de heieren Van der Kamp en Roggeveen uiten zich in dezen geest, terwijl de beer Buis nog eens wijst op de bezwaren, die verhuurders opperen, w.o. een, die eischt, dat voor de kluit op de Halen een tweedie paard zal worden bijgespannen. De beer Meurs informeert tevens of er voldoende publiciteit aan is gegeven, dat de gemeen te een paard wil huren, waarop Burgemeeester be vestigend antwoordt. Het slot is, dat de Raad aan B. en W. een crediet verleent om een paard te koo pen. De boeren Meurs, Van der Kamp en Rogge veen waren daar tegen. Tijdens de debatten over dit punt bad voorzitter gezegd, dat het paard gestald kon worden in het nieuwe gebouw op de Laan, terwijl 's zomers het paard op het gemeenteland in de Lapdbouwstraat kan, loopen. Tegen dit laatste heeft de heer Meurs bezwaren. Men hap niet op een dergelijk stukje Lapid alleen éen paard houden. Voorzitter merkt op, dat er ook ander vee kan worden gehouden, wat den heer Meurs de spotterniji ontlokt, dat B. en W. dan ook maar eed crediet moeten hebben voor den aankoop van een koe en een schaap. B. en W. ontvangen de machtiging van den Raad, het land niet meer te verhuren, maar zelf te exploiteeren. (Leve de gemeenteboerderij Volgt het plan verbouwing gemeenteschool. Voor zitter pieent te mogen, veronderstellen dat de heeren nog wi?ten, hoe ver men was in Juni 1912. Nadat dii besluit ter verbouwing is genomen, is er een besluit van regeeringswege gevolgd, waarbij werd be~ Pa-ald, dat voor 1914 verschillen de) verbeteringen id de scholen moesten zijn aangebracht. Het schooltoe zicht eischte nu, dat deze verbeteringen bij! een der gelijke ingrijpende verbouwing, aje haer plaats bad, di rect werden aangebracht. Tusschen B. en W. en diistricts-sch.oolopziener zijp verschillende briteven ge- bIv v - -ski, ook de gemeente-opzichter is enkele malen naar htm toe geweest. Het resultaat is, dat in de 5 e klasse en in het schaftlokaal de gewelfde plafonds moeten verdwijnen, die Platoqfe moeten plot worden, terwijl een toe gang zal worden gemaakt naar den zolder. e'k voorlokaal zal minstens 1 raam geheel moe ten kunnen openslaan. Het ventileeren met tuimelra men wordt niet meer voldoende geacht, ook in de ach terramen moet meer ventilatie komen. Ook wordt geen Sloegen, genomen met de privaten. Het moe ten wordep zgn wagonclosets, met porseleinen trech ters. Vanaf dep grond moeten 1.50 M. hoog de wan den zoo worden, gemaakt. da,t zij met water afneem baar zijn, op den grond tegels. Ook zal gemaakt worden aan den kant der bewaarschool bij de pri vaten een bewaarplaats voor verschillende artikelen. De daken der gangen, die nu met zink zij'n gedekt en lekken, zullen met mastiek worden gedekt. De betonschoeiing zaj men achterwege laten en een van hout maken. Dit geeft besparing, maai' vooral ge schiedt dit, omdat men in de toekomst niet weet, wat met dat water zal gebeuren. De schoring van het hek za; dan aan, den buitenkant kupnep gebeuren. De Gezondheidscommissie had het plan. ook gezien en adviseerde voor een goede doorspoeling der ver schillende privaten te zorgen. Dat hadden B. en W. ook bedoeld' en, wilden den conciërge eiken, dag een emmer water door de privaten laten gooien. De Ge zondheidscommissie wilde een reservoir met een bui zenleiding door het heele schoolgebouw, opdat een maal per dag een kraan zou kunnen worden open gezet en het water zou kunben doorstroomén. De ge meente-opzichter had hiervoor een plan en begroo ting opgemaakt. Twee reservoirs, omdat dan niet het buizennet kris-kras door het gebouw behoefde te loo pen en dpt beliep een bedrag van f 650. Dat achten B. en W. wat duur. Ook wilde de Gezondheidscommis sis een gepummerdep kapstok, zoodat elk kind had zijp eigen nummer. Toen kregen, wij, eehig diebat over hert; ondoelmatige en ondoenlijke om 26 privatep eiken dlag met emmers water door te spoelen ep [het; dure ep ongemakkelijke van de- reservoirs, welk debat eensklaps als 't ware strandde op de mededeeling van d-ejn voorzitter, dat met de doorspoelinrichting de verbouwing der school zou kosten f 8000. zegge achtduizend! gulden. En toen vroeg de heer Meurs, maar zou nu een nieuwe school dan niet beter zijn? Voorzitter is blij, dat dit pupt ter sprake wordt ge bracht Hij is niet degeen, al heeft hij zijn zin dan niet kunpen krijgen, om verbeteringep in de tegen woordige school tegen te houden, maar ais zijp per soonlijke meening wil hij wel zeggen, dat hij veel meer voelt voor eep nieuwe school dan voor het re- ppreeren vap de oude. Men moet niet vergeten, diat eerst gesproken werd van een verbetering van de school die f 1500 zou kost.ep en dat men pu is ge komen tot een bedrag vap f 8000. Heel veel te kortkomingen zijp daardoor te verbeteren, maar als deze verbouwing klaar is, zou de school nog maar net evep beantwoorden aap de minimum-eischen der wet. Eep nieuwe school, het is waar, zal veel geld kos ten, maar het rijk vergoedt 25% ook van de grond- lcosten, al is deze grond ook gemeenteëigendom. Zoo als gezegd, zou de vernieuwde school maar aan mi- nimum-eischen voldoen, en eenige moderne dingen die mep tegenwoordig in een school graag ziet, zijn ver te zoeken. De wet vraagt 1 openslaand, raam min stens, welnu wij zullen er 1 hebben; de indeeling der lokalen is en blijft primitief. Er zijn klassen, waarin meer dab 40 kliederen, zitten. En om nu kip deren, die voor hun heele leven geen ander onder wijs genieten dap het lager onderwijs, niet beter te verzorgen dap nu het geval is. kap niet geheel vol doende wordep gepoemd. Spr. laakt hier niet mee den onderwijzer, integendeel, hij roemt de zorg van den onderwijzer, die op 40 en meer kinderen past, hoog en hij verwondert er zich over, hoe nog de resultatep verkregen worden, die mep verkrijgt. Eep eisch is het, dat de school krijgt meerdere klassen en meerdere onderwijzers. We hebben nu 305 leer lingen en de toekomst zal meerdere leerlingen bren gen, daarvoor moet worden gezorgd. We hebben het geluk die allen nog steeds te kunnen herbergen op- der éen dak. Hoevele gemeenten zijp er niet, die voor 305 leerlingen meerdere! scholen moesten heb ben. Meerdere scholen, meerdere hoofden, onderwij zers met verplichte hoofdakte en alle onkosten er pan verbonden. De heer Meurs wijst er ook op, hoe eerst gespro ken is van eep kostenbedrag van f 1100 a f 1500, waarvoor de school wat zou worden opgeknapt. Nu is het bedrag reeds f 8000, en straks wellicht nog hooger. Ep pu begint de vraag toch naar voren te dringen, wat is beter: de oude school, waarvoor een groot bedrag wordt uitgegeven en waardoor een dragelijke toestand wordt verkregen, of een nieuwe school, die aap de eischen die| men tegenw.x>rdig aan eep school stelt kap voldoen. Wat eep nieuw© school moet kosten? We wetep het niet en dat vil spr. juist wetep, ongeveer in cijfers uitgedrukt. Is het nu geen struisvogelpolitiek, maar steeds te redepee- ren, ach, een nieuwe school is te diuur, als wij er eigenlijk nog niets vap wetep en pu maar f 8000 te verbouwen aap een school, die over 4 a 5 jaar toch te klein is, en waar wij clan mee zitten. Dan vraag ik mijzelf af, is die f 8000 dan wel goed besteed? Ik verwacht niet dat B. en W. mij op dit oogenblik zullen zeggen: dat kost eep nieuwe school, maar zou het niet goed zajn, dat zij eens een on derzoek instelden en met een plan kwamen? De heer Van der Kamp is het volkomen met den heer Meurs eens. Spr. zou B. en W. wel willen ver zoeken verschillende scholen te bezoeken, om daar na den Raad eens in te lichten, en dan een besluit te nemen. Voorzitter wijst er op hoe pan den Lapgedijk nieuwe scholen bestaan, dóe zeer door de Gezond heidscommissie wordep gewaardeerd. Het is toch wel plicht, dat er voor gezorgd, wordt, dipt de kïndeneh die van hun 6e tot 13de jaar op school zijn en daar bijna dep geheelen dag zitten, goed worden, onder gebracht. De eischen aan een school te stellen, kan men natuurlijk uitbreiden. Men kan behalve op de ma terialistische, ook letten op de etische eischen. Spr. noemt schorten te Laren enz., die vooral ook op eti sche eischen letten en wapr mep geredeneerd heeft: bij een kind, dat steeds mooie lijnen en mooie dingen in zijn school ziet, zullen spoediger mooie gedachten ontstaan ep de smaak zich beter ontwikkelen. Er zijn mooie scholen gebouwd uit eep kleine beurs. De heer Koster wijst er op, hoe zijp voorstellen.' over dep verbouw der school goed onthaal hebben gekregen in dep Raad, ep men zoo langzamerhand verder ép verder is gegaap, om nu te komen, tot een bedrag van f 8000. En ook nu vraagt spr. zich af: is een nieuwe school niet; beter en spr. zou het toejuichen als dit door \B. en W. eens werd onderzocht. Ook de heer Roggeveen juicht een dergelijk on derzoek toe. Spr. toch verwacht dat, aj gaan wij over tot verbetering der bestaande school, deze over ep- kele jaren te klein zal zijn. Wat moet er dan ge beuren? Gelegenheid tot uitbreiding is er piet, moe- tep er dap twee scholen komen? We moeten, eene school hebben, die ook voor de toekomst in eep steeds grooter wordepde behoefte zaj. kunnen voor zien. De heer Koster wijst er op, hoe de bevolking der klassen nu reeds veel te groot is. De schoolbevol king zal nog grooter worden en waar moet het dap heen, als er nu reeds éen klas is met 52 leerlin gen. Dan moeten er beslist lokalen bp komen en waar die te bouwen? Dat. is in de tegenwoordige school onmogelijk. Met algemeen© stemmen ontvangen B. en W. de opdracht, eens verschillende scholen te bezoeken en bij deu Raad te komen met een kostenberekening1 voor een nieuwe school. Zoolapg blijven de verbou-i wingsplapnen rusten. En nu volgt het uitbreidingsplan, onzer gemeente, het zoogenaamde stratenplan. Een giroote feekenipg wordt op tafel uitgespreid en die heeren bekijken het| optwerp. Tjjdens deze bezichtiging geeft; voorzitter een uitvoerige toelichting over bouwverbod, uitbreidings plan en wat dies meer zij, waaruit wij distilleeren, dpt dit wordt eep loutere vaststelling hoe de stra ten in het toekomstig Schagen zullen loopen, dat deze richting steeds voor wijziging vatbaar is, dat in eer volgende raadsvergadering over enkele dagen te houden,, de verschillende bouwverboden zullen wor den gelegd.w Deze besluiten; met bijbehoorepde teeke- ningen zullen een maand ter inzage liggen en gega digden zullen bezwaren kupnep indianen. We hooren, hoe bij dit stratenplan rekening is gehouden wa[t de richting betreft met zon, licht, luteht en verdere hygiënische eischen, en die verdere belapgep derevep,- tuëele bewoners. Hert; is geheel een toekomstplan, waarbij mep zich gedacht heeft eep verbindingsweg vap het station. Holl. Spoor naar het tramstation Loet. In het kort komt het pieuwe stratenplan hierop neer: vanaf de Landbouwstraat zaj een straat loo pen achter en evenwijdig met dep stationsweg en deze zal bij het perceel vap den heer A. Visser Jr. een uitgang krijgen. Een tweede straat vanaf het perceel van den heer Plukker zal gaan naar de Molenstraat en deze beide straten zullen door een paar zijstra ten, waarvan éen achter die Molenstraat, worden ver bonden. Vapuit de zijstraat tusschen Landbouwstraat en de met een kromming naar de Roggeveenstraat, welke straat in verlenging zal doorloopen over het lapd vap den heer Stolp met een bocht naar de Laan, evep voor de Regentenstraat. De Roggeveenstraat zal ook een verbinding krijgen naar het plantsoen. Vanaf de zijstraat tusschen Landbouwstraat en de Roggeveenstraat komt een zijstraat, die voorloopSg doodloopt, die met beplanting enz. zal worden ver fraaid. Aansluitend aan de straat achter het plant soen, zal de Nieuwe weg bebouwd kunnen worden en even voorbij het perceel bewoond door mej. Zot zal een straat komen, evenwijdig met de Regentenstraat, die op ae Dorpen zal uitkomen Over de Laan, als ver lengde vap de Landbouwstraat komt een straat paar het Tramstation; hierop komen verschillende zijstra ten uit, terwijl ons oude kerkhof als parkje zal wor den ingericht en daar eep uitgang zal krijgen op die markt De strook grond langs het perceel van dep h.r. Verhoeff, zaj als singel een beplantte toegang geven op onze torentjes. Onze lezers zullen zich uit deze gebrekkige weer gave eenig idee van ops toekomstig Schagen kum- nen vormen. Ter gelegener tijd ajs alles is vastgesteld, hopen we hiervan een teekenibg te kunpen afdrukken. Na eenige deliberatie, waarbij de heerep Van der Kamp en Roggeveen nog aapdringen op verdagen, op dat de rapdsledea beter op de hoogte! zouden kunnefa zijn en Burgemeester had opgemerkt, dat de stuk ken vanaf Woensdag ter inzage hadden gelegen, maar sommige heeren niet waren verschenen, wordt het plap met algemeene stem mep vastgesteld. Nu komen aap de orde de verschilflandei verzoeken het oog op het stratenplan niet behandeld konden om apu de Landbouwstraat te mogen bouwen, die met worden. De Raad gaat hiervoor in comité. Na her opening peemt de Raad het besluit om dep grond in de Landbouwstraat te verkoopen i f 4 per M.3 en bet vroeger genomen besluit a f 3 in te trekken en grond tc verkoopen, met een diepte van 25 meter. Aan K. Snaas wordt teruggave verleend van hon denbelasting. Goedgevonden wordt de motorbrapdspuit Donder dags te bezagen voor het schoonspuiten der markt. Er zullen slangen, worden, aangeschaft hiervoor ge schikt. De heer J. Posthumus is te Schoorl benoemd als gemeenteveldwachter en nu vraagt voorzitter mach tiging een nieuwen titularis op te roepen, tegen een salaris van f 700 plus f 100 voor tegemoetkom!ng woninghuur, hieraan verbindend, dpt als dit wordt aangenomen ook de heer Abma f 100 woninghuur ver goeding zal ontvangen. Spr. bepleit in het breede de aanstelling van een goedep politieagent. De heer Vader wijst er op, hoe het de bedoeling is, dat als de woning der gemeente, die nu door Oudshoorn wordt bewoond1, in de toekomst vrij komt. eep der beide veldwachters deze als ambtswoning zal krijgen en dan de f 100 vergoeding zal moeten missen. Het voorstel vap voorzitter wordt} met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag brengt de beer Bijpost ter sprake den ingang der Landibooiwstfaat aan, de Laan. Die in gang is veel te nauw ep spr, wil de boomep verwij deren. De lieer Boekei bepleit uitstel van behandeling tot een volgende vergadering, wat algemeen wordt goed gevonden. Voorzitter deelt nog mede, hoe Dr. Melchior het goed zou vinden, dat nieuwe boomen in zijn tuin zouden worden geplaatst. De heer Vader wijst er op. hoe het de bedoeling van B. en W. iss, om lp de Landbouwstraat achter de boomen een trottoir aan te leggen. Hierna sluiting BEGRAFENISFONDS' RED U Z EL VEN. Op uitnoodïging van den heer H. Kamp te Barsi|n~ gerhorn had Zondag i'n de Céres alhier een vergar dering plaats van leden of volgens ajnideren van oudi- leden, van het Schager Begrafenisfonds „Red u zelvén" Ruim 150 personen hadden pan den oproep gehoor gegeven. De heer K. zette in korte trekken uiteep, waarom hij deze bijeenkomst had uitgeschreven. Hij vergeleek het verloop van het fonds bij een varken tje, dat langzamerhand door de leden was vetgemest, en dat thans aan de wettige bezitters was ontno men. Hij voor zich kon zich. met den overgang van het fonds met de daarbij beboorende baten njet vereenigen, wat hem aanleiding had gegeven eep juridisch advies ip te winnen. Hem was medege deeld, dat de eerste hancteling in deze was, om pro test tegen den overgang aan te teekenen. Hiermede meende de- heer Kamp de appwezlgen voldoende in gelicht te hebben. Hij hoopte, dat er iemand mocht zijn, die de verdere leiding der vergadering op zidt wilde nemen. Onder applaus verklaarde de heer J_ C. Visser vap Haringbuizen zich daartoe bereid. Verschillende sprekers voerden nu voor en na hot woord. De heer Zuidscherwonde, agent der vereerii- ging, meende dat de overgang van Red u zelver% naar de Eerste Hollandsche LevensverzeJcerihgbauk. nuttig en poodig was geweest. Noodtg, omdat Rad u zeiven aan verval van krachten begon te lilden, zoodal nieuwe energie onvermijdelijk voor het be staan. en dus ook in het belang der leden noodzp- keilijk was geworden. Nuttig achtte hij dien overgang» omdat de belangen der leden in plaats van geschaad, vergroot waren geworden. Hij wees daarbij op hertj recht, dat zij hadden gekregen om hun verzeker! n- g.n af te kunnen koopen. Ip dien geest sprak ook een inspecteur van ge noemde Bank. Met nadruk wees hij er op, dat d«a Bank zeer solied was aangeschreven en in staat was ten allen tijde hare verplichtingen jegens de oud leden van Red u zeiven na te kunnen komen. De heer Roep gaf te kennen, dat het hierom nie£ ging. Hij wenschte de soliditeit van de Bank vol strekt niet ip twijfel te trekken, doch hij meende» dpt er door het bestuur onwettige handelingen, wa ren begaan. 'Volgens zijn reglement kon hét fopd» buiten de leden om piet app anderen wordep oven gedaan. Alleen dien eersten directeur w, ijl en den Ph. do Heer, was het recht, verleend, bij zijp leve zich een opvolger te verkiezen. Dit recht was pa den volgenden directeur piet verleend. En die v<^ gende directeur was echter nog veel verder gegaal Die had niet alleen eep opvolger verkozen, maar h<" directeurschap zelfs overgedragen. Volgens een apder artikel hpddep de leden hier! gekend moeten worden, en zoo de meerderheid zien. tegen de overdracht had verklaard, dan had devur- eeniging ontbonden moeten worden, en de baten tus schen hen, die dan leden waren, pondponds gewijze verdeeld moetep worden. Hem werd opgemerkt, dpt volgens de wijziging vap het reglement in 190S dé» overdracht op volkomen wettige wijze was geschied» Deze wijzigingen waren In oen te Amsterdam uitko mende courant aangekondigd, en verder hadden ze oj> de voorgeschreven wijze ter inzage gelegen. Hierop volgde een algemeen, protest, waaruit bleek» dpt gemeld blad in deze streek niet wordt gelezen, zoodet niemand van de voorgestelde wijzigingen ieits had geweten. Met nadruk werd gezegd, dat een herziening vpp het reglement van het Begrafenisfonds Red u zeiven» in IS56 te Schagen opgericht en daar tot 1907 ot 1908 gevestigd, in de Schager Courant aangekon digd bad behooren te worden, 't Had er nu aj dep schijn van dat men de meerderheid der leden bui ten het geding had trachten te houdeh. Een uitgemeten debat, dat èn persoonlijk werd èp dat over kleinigheden liep, die buiten de kwestie ston den, scheen de hoofdzaak ter zijde te zullen dringen»- Dat gat den heer Roep aanleiding om de aanwezi gen uit te noodigen door opstaan en zitten getui genis van hun oordeel te geven. Daaruit bleek, dat vrijiwel alle aanwezigen de handelingen van het be stuur van R. U. Z. afkeurden. Ten einde deze af keuring in zwart op wit eene sterkere uitdrukking te geven, werd het volgende adres ter teekenmg aangeboden: Dq ondergeteekenden, leden van het Begrafenis fonds Red u zeiven. opgericht te Schagen, defp 2den December 1850, protesteereii hierdoor ten krach tigste ertegen, dat genoemd fonds wordt opgenomen in de Eerste Hollandsche Levensverzekeringbank te Amsterdam, met de kennelijke bedoeling het te laten» uitsterven, en. de letten vap Red u zeiven te dooi» overgaan bij. genoemde Bapk; vel zetten zich tegen de door genoemde Bank voor genomen wijziging der tarieven voor nieuwe verzeke ringen zonder hunne toestemming, als in strijd mefl art- 4 en 13 vpn het reglement; verklaren bij voorbaat alle pogingen te zulien steunen om het fonds Red u zeiven zijne zelfstan digheid te doen terugkrijgen Dit adres werd door 2 4 personen geteekend. In- tusschen begon de vergadering te verloopep, wat voorzitter aanleiding gaf, de aanwezigen voor hun belangstelling en de sprekers voor hun geanimeerd debat te bedanken. Een warm applaus was de wel verdiende dapk voor de waarlijk niet gemakkelijke taak. die de heer Visser op zich had1 genomen. STAATS PENSION NEERING. Onze Staatspejnsionneeringsafdeeling hield Zaterdag avond in Céres een propagapda-avond. De heer G. Metselaar opende met een gepast, woord deze bijeen komst. die flink bezocht raag heeten. De heer H. Uiterwijk van Hoogeveen trad op als spreker en ontvouwde in zijn betoog de verschillepde motieven voor staatspensioen, hoofdzakelijk er de aap- dacht op vestigend, dat het Christenplicht is het oud en arm de wereld uit te helpen. Na een rede van ongeveer een uur en nadat hij een enkele vraag vap éen, der aanwezigen had bo- antwoord, gaf spr. eenige ernstige en luimige voor drachten, die niet onverdienstelijk als zij werden g*> geven, succes hadden. Het resultaat van den avond was, dat een 12-tal nieuwe leden zich opgaven. BENOEMD. De heer H. Slager, vroeger gasfitter alhier, is be noemd tot waarnemend directeur aan de gemeente- riek te Lisse, waar hij te voren baas-fitter VOETBAL. De uitslag vap den voetbalwedstrijd, jl- Zondag tx Hoorn gehouden, was, dat Sport III van Sparta alhier met 40 won. Vóór de rust ging de stand met 10 in. Daarna wist Sport nog driemaal te doelpunten, waarvan 2 in de laatste minuten. BENOEMING. De heer J. Langejaps, geëmployeerde bij! die H. IJ. S. M., alhier, wordt overgeplaatst naar OldenzaaJ. Binuenlandscb Nieuws. HE KRHU GO U AARD De heer S. Meerebcer alhier, is benoemd tol pa,.- bode bij het kan (oor Oude Niedorp. HEKRHCGO WAARD. Do ontvanger van Sclieraierhorn. zal voor de ooi- vang van directe belasting, in deze gemeente zitting houden, den 3den Woensdag der maanden April, Juni, Jud. September, Ooclober en November benevens den ^«n Vrp--<io(i cte- manden .Trni en November, van iiea !toormMdGg> 10 tot des namiddags 2 uur. Door deze remming ls uc Desiaajidtó vei vatloEL

Schager Courant | 1913 | | pagina 1