mijn, genoegen terug en zal dezer dagen nieclo- deelen het mij p leizier deed, dat de gewraakte uitdrukkingen niet zijn gebezigd en uw optreden geen aanleiding heeft gegeven om de zoo geluk kige goed© harmonie in deze streken te versto ren. Als zijnen) zegsman gaf de notaris op den heer' C. Kuigge, voorzitter der Centr. R.-K. KLsvoreeni- glng. Oolc van dozen ontving prof. Van Hamel een schriftelijke verklaring, luidende dat hij het praatje Blechts van liooren zeggen liad, en er prijs op stelt te verklaren persoonlijk don spreker niets onbetame lüks over de R.-K. geestelijkheid te hebben hooreu seggen. EEN" AANKLACHT.Ij De heer Duymaer van Twist heeft in de zaak be treffende de burgemeestersbenoeming van Koude- Sterke een aanklacht wegens laster bij de justi tie ingediend tegen, het orgaan der vrijzinnige lcies- vereoniging te Steenwijk „Noordwesthoek van Over- üssel". ST. MAARTENSBRUG. *t. Was. Zondagmiddag het uur waarop- de meeste mensehen het middagmaal gebruiken. Ons vreedzaam dorpje leek op dien tijd nog stiller dan ooit te voren. Opeens werd die stilte verbroken door den kreet: een luchtballon! Meende men eerst dat liet spotLoeverij was, al spoedig bleek het tegendeel. Daar hoog in de lucht, in het Oosten, was een voor werp te zien dit in gedaante veel overeenkomst had met een peer. Langzamerhand kwam het nader en kreeg men de overtuiging dat men te doen had met een heuscheai ballon. 't Was een groatsch gezicht den, ballon zoo statiig Sn liet luchtruim te zien zweven. Even voor het dorp daalde hij, maar met het oog op de Groote Sloot, werd eenige ballast uitgegooid, waardoor hij weer eenige meters hooger steeg en daarna op het land van den heer D. Brommer terecht kwam. De menigte, die met bewondering dit schouwspel had gadegeslagen was nu niet meer te houden. In dichte drommen toog men op naar het land van den heer 'Brommer. Daar aangekomen zagen, wij dan het voor werp van aller bewondering voor ons: een groote snand, waarin plaats was voor 4 personen en de bal lon die op het veld lag uitgespreid en een opper vlakte besloeg van verscheidene vierkante meters. In de mand waren gezeten Dr. Perlewitz en Dr. Euli- jker van Hamburg. Deze heeren deelden ons mede dat zij Zaterdagavonden te ongeveer 8 uur waren (opgestegen te Hannover voor een wedstrijd in het [vervaren, waaraan door 7 ballons werd deelgeno men. Boven de Zuiderzee waren zij heel wat gedaald, Snaar hadden overigens een goede reis gehad. Zij W£ ren over de ontvangst blijkbaar zeer tevreden. Nadat de heeren de schade die aan het hooiland Was toegebracht aan den heer Brommer hadden vol- idaan, werden ballon en mand op een wagen geladen «en vertrokken de heeren daarmede naar Schagen,, om Ü.6 terugreis naar Duitschland per spoor te aan vaarden. Honderden mensehen waren op het land aanwezig en het was voor den aandachtigen, toeschouwer aar dig om te hooren de verschillend^ indrukken, die som enige personen bij het aanschouwen van dit zwevende wonderschip hadden opgedaan. SCHOORL. Op de landbouwtentoonstelling, den 16den dezer; gehouden, werden in de verschillende rubrieken be kroond de inzendingen der volgende personen: Paarden. Vierjarige en oudere. C. Francis te Zijpe ïe prijs, K. Francis 2e prijs, Landbouwkantoor Alk maar. eervolle vermelding. Driejarige: S. Hoogvorst te Schoorl le prijs; C. Francis te Zijpe 2e prijs. Tweejarige: A. JPeeck te Schoorl le prijs, M. IPronl: te Schoor Ida-u 2e prijs, O. J. Zwaan te Ber gen en W. Breed te' Schoorl, eerv. vermelding. Eenjarige: V. Sevenhuysen te Schoorldam le pr., D. Bruin te Schoorl 2e pr'is en W. Strooper te Ha- irenkarspel eerv. verm. Merries met veulen: J. HHoogvorst te Schoorl le jprijs .C. l.ouwe Cz. te Schoorl 2e prijs, J. Kee.te en C. Vlam te Schoorl eerv. verm. Rundvee. Melkkoeien afgewisseld na Jan. 1913 ge- Ecall hebbende, uitgemolken: A. J. Peeck, Schoorl le en 2e prijs. Melkvaarzen. geb. in 1911 en na 1 Jan. 191o ge kalfd hebbende, uitgemolken: A. den Das te 'Ber- geu le prijs, A. Stoop te S«dioorl 2e prijs, Jb. Keete te Schoor1 eerv. verm. Henstkalvers of dikke koeien, die vóór 31 Dec. 1913 moeten kalven: N.V. Kweekerij Duinbosch te Schoorl le prijs. W. de Graaf te Schoorldam 2de prijs, D. Duin te Schoorl en W. Verkroost te Bur- gerbrug eerv. verm. Kalischotten, geboren in 1911, die voor 31 Dec. 1913 moeten kalven: J. de Graaf te Schoorl le prijs, A. .1. Peeck te idem 2e prijs, J. de Graaf te Schoorl oerv. verm. iCuisftinken, geboren in 1912: M. Hoogeboom t* "Warmenhuizen le prijs, J. Raat t,e Burgerbrug 2e prijs cn eerv. verm. Stieren, geborfn in 1912, waren niet ingezonden. Wolvee. Vier melkschapen (2-jarige en oudere): C. Akkerman te Bergen le prijs, A. J. Peeck te Schoorl, 2e prijs. Twee melkschapen (enterlmgen)C. Akkerman te Bergen le p^ijs, A. J. Peeck te Schoorl 2e prijs. Zes beste lammeren, geboren in 1913: C. Akker man te Bergen le prijs. A. J. Peeck te Schoorl 2e prijs, C. Kager en C. Louwe Cz. te Schoorl, eerv. vermelding. Beste jarige ram: Iv. Francis te Zijpe le prijs, C Akkerman te Bergen 2e prijs, P. Vlam te Schoorl dam eerv. verm. Pluimgedierte. De beste toom .raszuivere kippen: 54. Kaag te Groet le prijs, P. Bouwen te Schoorl 2e prijs, ÏI. de Sonnaville te Bergen en Hoenderpark De Kraaikop te Alkmaar eerv. verm. De beste lephoms: T. Bolwerk te Alkmaar le pr.. A. Stoop te Schoorl 2e prijs, C. Clorie te Schoorl De beste zwarte minoroa's: H. de Sonnaville te Bergen le prijs, N. Kaag te Groet 2e prijs. De beste v.yandotten:- P. Bouwen te Schoorl le prijs. Hoenderpark De Kraaikop te Alkmaar 2e- pr.. Af. KoningSehager en P. Bareman te Schoorl eer volle vermelding. Dy beste Orphington,: M. KoningSehager -e pr. FMijr-en. De mooiste Vlaamsche reus: J. Bootste Alkr aar le prijs met premie van f 2.50, P. Klant te Schoorldam 2e prijs, P. Klant te Schoorldam en S. Jonker te Schoorl eerv. verm. De mooiste Lotharinger reus: K. Mol te Koe- diik le prijs, D. Bleijenburg te Alkmaar 2e prijs. "-'Het BKKTste Havanna konijn: D. Bleijenburg te Alkmaar 2e prijs. Het mooiste Rcllandsch konijn: J. van Kleei te Alkmaar le prijs. C. Bakker te Alkmaar 2e prijs en eerv. v«." melding. Het mooiste Brandneus konijn: C. Bakker te Alk maar 2 e prijs. Het mooiste Black konijn": K. Mol te Koedijk le sn 2e prijs. J. Tuinman te Koedijk eerv. verm. Het Hbeste konijn, onverschillig van welk ras: K. Mol te Koedijk le prijs. De beste voedster met jongen: D. Bleijenburg te Alkmaar le prijs toet bronzen medaille, P. Klant £e Schoorldam 2e prijs. ZUIDSCHARWOUDE. In de gisteravond gehouden vergadering van de liberale kiesvereeniging te Zuidscharwoude zijn can- didaat gesteld voor den Gemeenteraad de heeren J. Kroon en G Bekker (R.-K.). Tot candidaat voor lid van de banne stelde men den heer G- Koon- Plaatselijk Nieuws SPARTA TEGEN SPARTA. Zondagmiddag had op het Sportterrein de aange - kondigde wedstrijd tegen Sparta uit Den Helder plaals. Precies om 2 uur floot de scheidsrechter deq aftrap. Het spel bewoog zich verbazend vlug, dus de bsi&e doel verdedigers hadden druk werk. .Het mocht den partijen niet gelukken om 'n doelpunt te maken, totdat eindelijk na 45 minuten gespeeld hebben de Schagers een hoekschop kregen welke een punt tengevolge had, stand 10. Men kon zien dat onze plaatsgenooten nu steeds Aren kan zien, dat onze plaatsgenooten nu steeds in de meerderheid zijn. Ook al spoedig wordt het 2e, 3e en 4e punt voor Schageni 'gemaakt. Nu komt Den Helder eens met alle kracht opzetten en maakt binnen vrij korten tijd aook 2 tegenpünten. Er is nu nog pl.m. 15 minuten te spelen, welke onze plaats genooten gebruikten om nog een punt. te maken, werd de stand 52. Na nog wat vlug spelen (voor al het samenspel was goed), fluit eindelijk de sclieidê rechter het eindsignaal, met den stand voor onze voetballers met 52. GEHEELONTHOUDING. Zaterdagavond vergaderde In het lokaal ,,De Tijd geest." van den heer Roggeveen, de Geheelonthou ders vereeniging alhier. Naar aanleiding der notulen werd medegedeeld dat het bestuur van oordeel was ditmaal geeni ker- mis-propaganda-blad uit te geven, maar te wach ten tot Nieuwjaar. Dat werd goedgevonden. Een openluclitmeeting zal te Callantsoog worden gehouden op Zondag 6 Juli: des voormiddags col portage, 's namiddags de meeting, waar de heer D. Sehwantjé zal spreken. Een blad, dat uitgegeven wordt door de X.-H. P.- Oomm. zal in 1000 exemplaren worden verspreid, ongeveer half Juli, Daarin zal hoofdzakelijk worden geschreven over plaatselijk verbod. Ook de lotelin,- gen zullen worden gewaarschuwd tegen het gebruik van alcoholhoudenden drank op lottngSdag. Besproken werd! het houden van een openlucht- samenkomst in 9chagen. Als sprekers werden ge noemd: mej. v. d. Vlies (Enka) te Schiedam, Ds. Schermerhorn te N'euwe Kipdorp qü Dis. Van Leeu wen te Aartswioud. .'"Het bestuur werd opgedragen een en ander voor te bereiden. De vergadering was goed bezocht. ROND VAN GYMNASTIEKVEIï Zondag 15 Juni vergaderde de Bond van Gymnas tiekverenigingen Hollands Noorderkwartier, ten ein de een bespreking te houden over haar jaarlïjksche openluchtuitvoering. Door de Gymnastiekvereniging Lycurgus te Schagen was deze uitvoering aange - vraagd, hetwelk algemeen werd goedgevonden. Als datum werd vastgesteld Zondag 10 Augustus. Voor den middag zullen optreden de adspiranten van verschillende vereenagingen en zal er tevens 'n wedstrijd plaats hebben van jongens van 14 tot en met 10 jaar: 100 meter hardloopen en hoogsprin gen, tweekamp; en voor jongens van 11 tot en met 13 jaar een wedstrijd in het vèrspringen. Na den middag zal er een groote uitvoering wor den gegeven, voorafgegaan door 'n optocht door de gemeente. Een vereenigingswedstrijd zal er plaats hebben, waaraan door 4 leden van iedere vereeni ging moet worden deelgenomen en zal bestaan in eejn Duitschen driesprong en een 100 meter hardloopen methindernissen. De hindernissen zullen bestaan uit een schut van 2 a 2.50 meter hoog, een brug en een poort, waar iedere deelnemer over heen moet zien te komen. Vervolgens is er een personeel? wedstrijd in het pols-hoogspringen en een wedstrijd voor de dames in het verspringen; vereenigingswedstrijd, waaraan ook door 4 dames van elke vereeniging zal moeten worden deelgenomen. Als hoofdleider voor de vrije oefeningen der da- mes werd aangesteld de heer Van Zoonen van N. Niedorp; voor de hoofdleidiLng- mannen en adspiran- ten werd aangewezen de heer A. J. Melker, alhier. LYCURGUS. Zondag 22 Juni zal door een 7-tal leden van Ly curgus worden deelgenomen aan een wedstrijd In vrije oefen-ngen. welke door de gymuastiekveree- niging Aohilles van Zaandam is uitgeschreven ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan. BALDADIGHEID? In de afgeloopen «lagen zijn gedurig dei boompjes staande aan de Grootewal, beschadigd. Een negen tal is nu reeds eenvoudig doormidden geknapt. Men mag vermoeden dat het, door balda«Iige han den moet zijn geschied. KEURING VOOR DE MILITIE. Tot het houden der keuringen voor de Nationale Militie, welke hier gehouden, worden van 16 tot 19 dezer, is in het hotel Vader aangekomen de gene- raal-majoor Van Baar van Slangenburgh,_ voorzitter van den keuringsraad, alsmede Dr. C. Winkler uit 's-Gravenhage. de Mlssissippi vooralsnog de eenige staat, waar de I vrouwen aan de stembus met de mannen worden gelijkgesteld. Het ontwerp, dat door Senaat en Huis van Illinois is aangenomen .geeft den vrouwen het kiesrecht „voor zoover de staatsgrondwet dat toelaat". PANIEK IN EEN CIRCUS. HASSELT, 16 Juni. Bij een machine van een loco mobiel, geplaatst in een circus, was de drukking zoo sterk geworden, dat een stop uit de veiligheidsklep sprong, waardoor de geheele circus in duisternis werd gehuld. Een ontzettende paniek ontstond on der de menigte. Vijftig mensehen werden min of meer ernstig gewond; de meeste liepen verwondin gen of kwetsuren op, waardoor hun leven niet werd bedreigd. DE GEBOORTEN IN FRANKRIJK. Er is een, einde gekomen aan den achteruitgang van het geboortecijfer in Frankrijk. De bevolking is in het vorige jaar met 55.000 zielen toegenomen, terwijl zij in 1911 met 35.000 was cahteruitgegaan. Iu 1912 werden in Frankrijk 745.000 kinderen gebo ren, 3000 meer dan in het voorafgaande jaar. Ook liet sterftecijfer was iu 1912 betrekkelijk zeer laag. Het aantal overledenen bedroeg 690.000 tegen 777 duizend in 1911 en 703.000 in 1910. Gemengd Nieuws. AVONTUUR EENER FRANSCHE. Det Parijsche bladen bevatteif het verhaal over de sprooKjesacktige ervaringen eeper Francaise in Ma rokko. Mej. Eleonore Loret, een Parijsche. de on- gebreveteerde gemalin van een Franschén ambtenaar te Telagh werd, bij een overval op die plaats, door de Marokkanen ontvoerd en langen tijd hoorde men niets van Baar. Thans blijkt da.|ti. imej. Eleonore zeld zame lotgevallen heeft doorgemaakt. Het Moorsche opperhoofd, dat haar buit maakte', gaf haar reeds na eenige dagen cadeau aan een ander opperhoofd en deze schonk haar aan den rogi van Taza. die haar tot favorite maakte. Maar Taza is een zeer heilige stad en de vrome j,nla,uders ergerder zich zeer dat hun leider een ongeloovige vrouw in zijn ha rem Bad gebracht. Zij ©isch'ten daarom, dat hij de vreemdelinge weg zou zenden, maar daar wilde de rog:5 niets van weten; hij was over mad. Eleonore zeer tevreden. Intusschen had de Frausehe opper- oommissaris te Taza stappen gedaan om de gevan gene vrij te koopen. In het begin scheen de rogi wel voor zaken-doen te vinden eri wtide Eleonore voor 500 frs. kwijt. Maar hij -heeft zich bedacht en, vraagt thans 20 frs. voor elk haar der' dame, mits echt. .DE KIESRECHTVROUWEX. LONDEN, 19 Juni. De uitvaart van het stoffelijk overschot van mej. Emilyr "Davison, de kiesrecht- vrouw die bij den Derby het leven heeft gelaten, was indrukwekkend. De tocht door Londen moest wat later dan was aangegeven het Vicforiastatiori verlaten,, omdat men op mevr. Panlchurst wilde wachten die zou meerij den achter den lijkwagen, doóli weer door de politie was gevangengenomen toen haar dochter Sylvia haar ging afhalen. Zij ds wederom naar d© Holtoway ge vangenis overgebracht. Tweeduizendi stemrechtvrouwen met banieren en tien muziekkorpsen in denj stoet, begeleidden: den lijkwagen door de stikvolle, straten, langs B'iooms- bury naar Kilnig'S Cross. De enorme .men-'gte die langis den weg was ge,- schaard bleef ordelijk en eerbiedig bij 't voorbijtrek ken van den optocht ,tot nabij Kings Cross, waar zij het politiecordon herhaaldelijk doorbrak. De ver sterkte politie moest daaar de menigte telkens terug dringen, enkele personen in arrest nemen en den, lijkwagen beschermen tot binnen het Kings Cross station. N. R. C. VROUWENKIESRECHT. Het is dezer dagen gemeld, dat zoowel de Senaat als het Huis van Afgevaardigden van den staat Hli- nois zich vóór het wetsontwerp tot invoering van vrouwenkiesrecht hadden uitgesproken. Wellicht reeds binnen een maand kan de nieuwe wet in werking treden. Waar de zaak van het vrouwenkiesrecht nog kort geledén in Ohiio en ili.ch.igan een echec hadl geleden, zijn de voorstandej-s van het vrouwenkies recht in de V. S. over het succes iu Illinois uiter mate verheugd. Thans hebben, met Illinois inee, negen staten der Unie het vrouwenkiesrecht; dóch Illinois is beoosten Nagekomen berichten. ARRONDISSEMEXTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 17 Junï 1913. Uitspraken: Joh. Groen, Egmond aan Zee,m ishandeling: f 15 of 15 dagen hechtenis. S. Jonker en A. Noordstrand, Harenkarspel, huis vredebreuk en mishandeling: elk 2 weken gev. DL Groet, Berkhout, mishandeling: f 5 of 5 dagen, hechtenis. G. Posthumus, Enkhuizen, mishandeling: f 1 of 3 dag hechtenis. J. van Dam, vrouw van J. Feller, Enkhuizen, mi's- handeling: f 10 of 10 dagen hechtenis. A. G. A. Verstegen, Den Hekier, beleediging in geschrifte van een dienstdoend ambtenaar in wettige bediening van zijn ambt: 1 maand gev. C. Sluis, Andijk, vernieling: 1 week gev. DE ONTSLAGEN MATROZEN. Gistermiddag zijn de 100 matrozen der Kon. Ne- derL Marine, die wegens hun anti-militaristische nei gingen ontslagen zijn, per stoomschip Prinses Juli- ana van de Stoomvaart-Mij. Nederland uit Indië te Amsterdam aangekomen. Buiten de terreinen van de „Nederland" werden de mannen opgewacht dooreen groote menigte volk. DOOR DE TRAM GEDOOD. Zondagmiddag reed een, zevenjarig- knaapje- te Be verwijk stilletjes een eindje mee met de stoom - tram. Er plotseling afspringende, kwam hij tegen een lantaarnpaal en kwam onder de tram met het gevolg dat hij werd doodgereden. -- JïARSIXGERHORX. "Het feest ter herdenking van Neerland-s onafhan kelijkheid w\erd Zondag jl. door Barsingerhorn ge vierd. De vlag op den Raadhuistoren en de vlaggen uit alle woningen gaven het dorp een zeer onge woon aanzien en ieder had zich getooid met oranje of de gewone vaderlandsche kleuren. Daarbij een heerlijk zomersche dag, als was hij voor de gelegenheid uitgezocht, het kon al niet beter: Geen wonder dan ook. dat honderden mensehen zich in den namiddag en den avond op den weg bevonden. Het feest werd ingezet met den, kerkgang naar het gebouw der Doopsgezinde Gemeente, waar door Ds. Van der Veen een schoone, kernachtige rede werd uitgesproken in verband met 't herdenkingsfeest van den dag. Het zangkoor „Caecilia", onder leiding van den heer J. de Groot bracht eenigö liederen ten gekoore in afwisseling met het gewone gemeente gezang. Onmiddellijk na, den kerktijd ging men naar die school, waar in korten tijd die kinderen waren op gesteld, om, met de muziek van T.O.N.I.D.O. voor op, naar het versierde feestterrein te gaan. Daar werden kinderspelen gehouden, in wedstrijd. In den namiddag werden op hetzelfde terrein volksspelen- gehouden, waaraan met allen ijver werd deelgenomen. Er waren verscheidene kleine prijzen te behalen. Des avonds werden Vanaf het zaagmolenerf tot de Oosterbrug, door de motorboot van den heer C. Wagenmaker door de Voorstoot gesleept vier verlich te en versierde aken.waarin hadden plaats geno men het muziek- en het zanggezelschap, de feest commissie en vele andere feestvierenden. Daarna weid op het land va,n den heer C. Schoorl een heel mooi vuurwerk afgestoken,geleverd' dooi den heer Hollenberg, vuurwerkm©,ker te Alkmaar (Zaaamarkt). Ook hadden eenige ingezetenen aan huis en tuin illuminatie aaugebracht. Zoo is het feest best geslaagd, dank zij het gun stige weder en de samenwerking der burgerij. DE OUDSTE KIEZER. Als esn eigenaardigheid en als een voorbeeld deelt men aan het Hdbld. mede, dat de heer J. S. Bosman, wonende Bosch je 19a te Rotterdam, oud 100 jaar" en 6 maanden, Vrijdag per automo biel zijn kiezersplicht voor «ie Provinciale Staten heeft vervuld. RAAD VAN SCHAGEN. Vergadering van den Raad der Gemeente! Schagen op Vrijdag 20 Juni 1913, des voormiddags 10 uur. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het onttrekken aan den open baren dienst van een gedeelte van het Marktplein en van de Gedempte Laan. 3. Regeling Comptabiliteit dienst 1913. 4. Voorstel tot het aanleggen van een dwarsstraat Landbouwstraat. 5. Voorstel tot inrichting van een terrein tot vuil- berging en aankoop machine. 6. Voorstel tot het aangaan van geldleeningen: a. Voor het aanleggen van een dwarsstraat. b. Voor aankoop en inrichting van een terrein to:t vuil berging. Schagen, 17 Juni 1913. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN, TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van den 1*7 Juni 1913, medegedeeld door het Koninklijk Ne- derlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.S te Christi'ansuud, laagste barometerstand 760.0 te Valéntia. Verwachting van den avond van 17 tot den avond van 18 Juni: Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind, licht tot halfbewolkt, droog weer, behoudens kans op inweer vooral in het Zuiden en Westen. Aanvankelijk nog warm. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 115 Juni 1213. Geboren: Nico laas, zoon van H-ieronimus Hoogland en Antje Niele. Getrouwd. Ariën Rood, schilder, oud 24 jaar, al hier en Jacoba Elisabeth Catharina Roos, dienst bode, oud 21 jaar, te Amsterdam. Ondertrouwd of Overleden: Geene. GEMEENTE SCHAGEN. Gehuwd: Arie Spel en Fransois© Veenstra. Marktberichten. AMSTERDAM, 16 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 276 vet te ko.eien, waarvan de prijzen waren: le< kwal. 90 a 94 cent, 2e kwal. 84 a 88 cent- per Kg., 3e kwab 80 a 84 cent per Kg., 175 melk- en kalftooeien f 280 a f 350 per stuk ,119 nuchtere kalveren 14 a f 18, 8 schapen f 24 a f 34 per stuk. 470 vette varkens le kwal. 51 a 53 cent, idem 2e en 3e kwal- 49 a 51 cent per Kg., 492 lammeren f 14 a f 16 per stuk. WINKEL, 14 Jupi. Aardappelen f 0.70 a f 2 per zak. Aardbeien 15 a 16 cen,t per pond, kropsla f 1 per 100 krop. WINKEL, 16 Jun». Aardappelen f 1 a f 2 per zak. Aardbeien 12 ai 16 cent per pond. Kropsla f 0.60 per 100 krop. Meirapen f 4 per 100 bos. ALKMAAR," 16 Juni. Aangevoerd 10 koeien en ossen f 270 a f 340, 89 vette kalveren f 45 a f 135, per pond f 0.90 a f 1, 65 nuchtere kalveren f 8 a f 24, 417 vette scha pen f 27 a f 36, 346 vette varkens 53 a 56 cent per KG. BROEK OP LANGENIJK, 16 Jiuii. Aardapj>elen muizen f 2.35 a f 2.90, schotsche 2.20 a f 2.40, ronde f 2.75 a f kleine f 1.60 a f 1.80 per zak. Wortelen f 2.10 a f 4 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK. In de afgeloopen week werd aan de veiling aange voerd 2861 zak aardappelen, 277200 bos wortelen, 830 bos uien en 21S5 bos rabarber. PURMEREXD 17 JUJÜ 1913. 168 Stapels kleine kaas f 29.50 a f 32.50. 1750 KG. boter f 1.35 a f 1.40. 66S' Runderen, waaron der 364 vette *en 18 stieren. Vette stug 75 a 90 cent per KG. Gelde stug f 160 a f 240. Melk koeien stug f 190 a f 320. S7 Paarden f 70 a 400. 223 Vette kalveren 80 a 100 cent per KG. 524 Nuchtere kalveren 1' 14 a f 28 matig. 343 Vette var kens 52 a 56 cent per KG. vlug. 32 Magere var kens f. 20 a f 30 stug. 316 Biggen f 10 a f 16 stug. 14S4 Schapen en lammeren. Vette stug f 28 a f 37.Lammeren stug f 13 a f IS. Kipeierefn f 4.25 a f 4.75 per 100. Eendeieren f 4 per 100. Beclames» Hunyadi Janos. De tijd heeft geleerd, dat men tientallen van jar-em Hunyadi Jdnos bftterwater kan gebruiken, zondier dat men aan het gebruik ervan gewent. Sedert 1.863 wordt net door alle Europeesche, medische autori teiten als laxeerwater voorgeschreven. B&ÊCHAM'S P1UEN Izyn reeds meer dan zestig jaren fl het meest gebrtiikte huismiddel D van de geheele wereld. DITSLAlIt der Stemming voor een Lid van de Tweede Kamer der Stalen-Generaal, in het Boofdkiesdistrict ALKMAAR,'gehouden op Dinsdag 17 Juni 1918. Aftredend: Jhr, Mr. P. VAN FOREEST. O c cxl Cï N !s tri-M .2 ig uitgebr stemmen Cu'-E. •g a Ie 1 S O 13 tri o 52- Sg ca ■3 ■o C5 a Alkmaar I 589 556 233 33 290 II 1277 1177 5-43 167 467 III 1154 1066 381 176 509 IV 866 811 360 116 335 Barsingerhorn I. Barsingerhorn 173 150 126 19 5 II. Haring-li uilzen 37 38 32 5 1 III, Kolhorn 172 149 74 68 7 Bergen 462 425 137 65 223 Broek op Langendijk 426 396 106 24 266 Harenkarspel I. Dirkshorn 380 357 142 39 176 II. Waarland 187 182 18 5 159 Heer hugow aard. 801 771 307 40 424 Heiloo 533 501 202 41 258 Koedijk 378 348 171 84 93 Nieuwe Niedorp 369 336 212 63 61 Noordsch ar wonde 365 345 143 73 129 Oterleek 160 149 90 40 19 Oude Niedorp I. Oude Niedorp 115 10G 94 8 4 II. Zijdewind 149 139 11 5 123 Oudkarspel 404 365 142 143 80 öudorp 170 169 43 8 118 Schagen 629 594 375 80 139 Schoorl 334 310 149 35 126 Sint Maarten 230 210 98 45 67 Sint Pankras 206 195 54 64 77 Warmenhuizen 359 343 112 20 211 Wieringerwaard 235 209 144 58 7 Zuidscharwoude 359 331 123 79 129 Totaal 11522 10728 4622 1603 4503 Alzoo herstemming tusechen de Heeren n Jhr. Mr. P. van Foreest en J. R. Snoeck Henkemans. sa

Schager Courant | 1913 | | pagina 2