Van Houten's Cacao Haar liefste drank is Dinsdag 4 November 1913. CHAGE llititti Nlim 57ste Jaargang No. 5270 COURANT. ilittimiii- 8 lulliulliL Uit en voor de Pers. NADEREND EINDE. Onder dit opschrift schrijft de Standaard van Dr. Kuyper. Dat de Coalitie op haar laatste beenen loopt, is voor niemand meer een geheim. Althans by de Stembus. Ook al mocht ze in de SHften-Generaal, gelijk wy hopeD, blijven en zich sterken. Evenredige vertegenwooidiging is op 't komen, en dan natuurlijk stelt elke party by de stembus haar eigen mannek es; iets wat vooral in de R. Kath. Staats party reeds nu tot berekening van de dan vermoedelijk te verwachten uitkomst uitlokt. Het is dan ook te verstaan, dat men vooral van die zijde de revisie van art. 80 met zekere ingenomenheid inwacht, mits met evenredige vertegenwoordiging, Ver-( moedelyk toch dat men van Roomsche zyde alsdan,' zonder eenige hulp van buiten, houdt wat men heeft, herwint wat men in Juni verloor, en nog vier nieuwe zetels op den koop toe kan bezetten. Naar het schy'nt, gaf dit schoon vooruitzicht nu reeds aan de redactie van het'Centrum zekere aanleiding, om liefst, wat er ook gebeure, zonder veel oponthoud, op dit doel aan te stuien, en desnoods het Onderwysgeding or tydelyk voor in den steek te laten. Is dit zoo, dan zullen we ons daarop geen enkele aanmerking veroorloven. "Wy spraken ten deze alleen voor wat aangaat dë anti-revolutionaire party, en zullen ons wel wachten op de Christelük-Histotische Unie of op de R. Kath. Staatspartij critiek te oefenen. Haar plan voor de toekomst ontwerpe elke party ilve. Alleen maar wil 't ons voorkomen, dat het Centrum dan toch, eer ze verder hiertoe overgaat, wel zou doeD, mee zyn vroegeren bondgenoot een eer.igszins har telijker afscheid te nemen, en het niet af te doen met wat ten slotte lijken kon op een kaartje met p. p. c. By ons primeerde steeds, en primeert nog, de onder- wyequaestie boven de electorale. Liefst zien we betden in 't span loopen. Haar gaat dit niet, on komt 't tot een niet af fe weren botsing, dan schijnt ons 't afspan- non van de electorale merrie voor het oogenblik geraden, en gaan we alleen met onzen schoolhengst desnoods door Metterdaad vorkeerden we in de meening, dat over dit vraagstuk op heel de Recbtsche linie evenzoo buiten mzen kring gedacht word. Thans schijnt dit niet zoo zeker meer het geval te syn. Niet, men versta ons wel, alsof de Anti-revolutiona ren iu reeds een non possumus op ae deur van hun Club tvilden spijkeren. Op dit oogenblik kan nog Diemand zeggen, wa*; hy straks zal moeten doen en wat by myden zal. Al wat tot dusver uit de pen kwam, kon niet anders ian conditioneel zijn. En wat nu conditioneel geponeerd werd, kan eerst door do uitspraak .van het Kabinet, die we straks nwachten, overgaan in den vorm van- besluit. PER TELEGRAAF. POSTDIEFSTAL CASTRIGUM. Het Openb. Min. van de Alkmaarsche rechtbank ïischle tegen beklaagde Koppenol 21/2 jaar gevangenis straf. Daarna kwam in behandeling, de zaak-Res (brieven- fjarder te Castrienm) beschuldigd van het achterhouden ian een klacht aan ppst-autoriteitqn. Het Openh. Min. ichtte bewijs moeilijk te leveren, doch' vroeg 1 dag. De verdediger Dr.' ,T. van Best, vroeg vrijspraak. De lechlbank sprak daarna beklaagde vrij. ena Gemengd Nieuws. EEN BELANGRIJK ODERHOTJD. De Engelsche minister George heeft een afvaardiging fan een belangrijke veiecniging te woord gestaan, de foreeoigLng van Huurders in Steden van Groot-Bril tanje, net ongeveer 200.000 leden. Deze huux'ders, winkel iers, moest en zaken mcn&chen Lu het algemeen, heb- >en een ernstige grief tegen hel stelsel van huurwo- ïïngen. Is de huur verstreken en is het pand, door iet .bedrijf dat er in wordt uitgeoefend, aanmeirkp- ijk hi waarde gerezen, dan wor-lt de huur opge heven, dikwijls met een reusachtig bedrag. Ver aten zij lietpand dan hebben zij' geen recht op 'ergoeding voor de verbieLeringen die zij er aan heb- Hin aangebracht, terwijl zij wet verplicht zijn de scha- ic, die da ouderdom beeft veroorzaakt, goodj te raa ien. Blijven zij dan trekt de eigenaar het voordeel an de waardevermeerdering, die het gevolg is van en ondernemingsgeest, de kunde en in elk geval van on voorspoed van den huurder. Al' meermalen is een 'etsomtwerp, waai in dit euvel wordt weggenomen in et Parlement in behandeling! geweest Do miiiisten* gaf te kermen, dat hij de grief he mde tui hét gebrek in de Jandwet, die de regee- ig zal indienen, verbeterd zal worden. Zij is o.a. am plan om -een onpartijdige .oommissie van za- enmenschen in te stellen, die bij vernieuwing van en huurcontract lusschen eigenaar en huurder zal eniiddelen en wier beslissing aangaande de voor aarden van de nieuwe huur zal gelden. Deze com- lissie zou ook een huurder beschermen tegen onge rekt vaardigde opzegging van huur. DE DOOD VAN EEN VERZEKERINGSARTS. Een hevig opstandje \iel Donderdagavond in de En- elsche prorinciestad Wisbeck voor. Een groote volks- ïenigle luchtte daar haar woede tegen twee plaatselijke okters, wien werd vérweten den dood te hebben ve'r- orzaakt van een jongeren collega, den verzekeringsarts, r. Dimock. Die geschiedenis vloeide voort uit het sorganiseerde verzet fc-.r Engels che dokters tegen de oerwaarden van hun dienst ten behoeve der ziektever kering. aldus schrijft de Londensche correspondent van Q Tel., dd. 31 October. De plaatselijke dok Iers van Wisbeck weigerden, zich oor dien dienst té laten inschrijven. De ver zekering com- ïïssïe benoemde daarop als plaatselijk verzekeringsarts en jongen medicus, dr. Dimock, die daarvoor had ge- olliciteerd en scheepsdokter was. Hij wist zich dra te i'isbeck zeer bevriend te maken, verwierf ook buiten e ziekteverzekering om oen drukke practijk, hetgeen den aijver der andere dokters zou hebben opgewekt. Zij ilden 'met hem niet omgaan, noemden hem een „on- erkruiper'" en, naar verluidt, kreeg dr. Dimock vele nonJeme las ter brieven. Daarentegen werd 'hij besolwl- is,d, ieen anoniemen lasterbrief te hebben gezonden! aan on; der plaatselijke Mdera van het medische verzet te st den verzekeringsdienst, met name dr. Meacock. ezc klaagde hem deswege aan. Dr. Dimock "werd1 'ge roest eer d. voor dé magistraten gebracht en, tijdens het erdere onderzoek der zaak, voorloopig tegen borgstel- Rpna ling op vrije voeten gesteld. Een paar dagen later vond men hem dood te bed in zijne woning. Hij zou zich door zijn drukke practijk overwerkt hebben," werd door zijne arresta'ie nog meer van streek gebracht en in een vlaag van wanhoop, doodde hij zichzelf. „Dat gaf veel sensatie in Wisbeck, welks bevolking op de hand van den jongen verzekeringsarts was en zijn tragischen dood weet men aan dr. Meacock en. dr. Gunson, die hem het leven hadden zuur gemaakt, wijl Rij, door aanvaarding van den verzekeringsdienst, hunne practijk veel nadeel had berokkend. Beide dok ters werden door oen verontwaardigds menigte belegerd in hunne woningen, waarvan alle ruiten werden verbrij zeld. De plaatselijke politie kon dat opstootje niet be dwingen. De burgemeester kondigde de oproerwet af. maar dn. hielp evenmin. De Jïeide aange/allen doklc-rs zijn thans hun leven niet zeker. GROOTE BRAND TE LUBECK. PARIJS, 3 Nov. De dagbladen piihji'oceren een te legram uit Lubeck, waarin gemeld wordt, dat bij een brand van een hou tops lagplaals zes huizen werden ver woest. Do schade bedraagt 1,500.000 markt. Men ge loof t met kwaadwilJighcid' te doen te hebben. De Duitsche bladen bevatten over dezen, bra'nd dé volgende bijzonderheden: De brandstichter, die, naar men zich herinneren zal, reeds vier maanden geleden ee ngroot aantal houlopslagplaatsen in brand slak, heeft Zondag opnieuw zijn misdadig handwerk opgenomen. De groote houlopslagplaats der firma Bruegmann is thans een prooi der vlammen geworden. Tegen vier uur sna middags bemerkten de beide bewakers der houlopslag plaats, benevens een agent van politie, dal in de afdeè- ling. waar zeer kostbaar hout bewaard weid, brand was ontstaan. Toen de brandweer, dij onmiddellijk gewaarschuwd werd, "ter plaats kwam, hadden de vlam men reeds zco snel om zich heen gegrepen, dal a.in redding niet meer te denken viel. Men moest zich er toe bepalen de omliggende houtopslagplaatsen "door voortdurend nat houden te beschermen. Om negen uur 's avonds woedden de vlammen nog met volle" kracht. De brandstichting is des te raadselachtiger, daar onlangs alle houlbergplaatsen van hooge schuttingen werden voorzien, terwijl ook het aantal bewakers en het politie toezicht versterkt werden. Op hel aanhouden van den brandstichter is reeds een belooning van 13.500 mark gesteld. Tel. Binnenlandsch Nieuws. SINT MAARTEN. Op initiatief van de Vrijzinnig-Democratische Kies- voreoni'ging le Schagen, zullen alhier pogingen' borden aangewend, eene vrijzinnig-democratische kiesvercelni- giing op te richten. WIERINGERW AARD. In leene gehouden bijeenkomst van stemgerechtigde; lidmaten werd tot Notabel benoemd de heer W. Pee- reboom, iiu de plaats van den heer A. de Carpc'nlier, die lot Kerkvoogd1 was gekozen. WIERINGERWAARD. Aan ide Nieuwesluis is reeds hel derde geval geconsta teerd van Fiebris Typhoidèa, gelukldg echter niet van ernstigen aard. Bij bakker D. is de bakkerij rectls ont smet, zoodat deze binnen enkele 'dagbn zijn zaak weer zaL hervatten. WIERINGERWAARD. J.I. Zondag is voor de S.D.A.P., afdeeling Wicringer- waard, door Ynevr. Bakhuis in het lokaal van den lieer F. Koster eene lezing gehouden naar aanleiding van hel onderwerp„Aansluiten' Spreekster heeft op begaaf den toon trachten duidelijk te maken dat aansluiten drin gend noodïg is. Er was geen debat. Het slechte weer in aanmerking genomen, was er tamelijk veel publiek. ANNA FAULOWNA. De afdeeling Anna. Paulowna van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, hield Maandag 3 Nov em; ber eene vergadering in „Veerburg'". Nadat de voor zitter, de heer J. A. Waiboer, met een toepasselijk' woord de vergadering had geopend, werden de notulen gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Hierna deel de de voorzitter mede, dat van de afdeeling Schagen lijsten waren ontvangen: ter ferteekening voor een waar borgfonds voor de tentoonstelling in 1914. Van diezelfde afdeeling was ook een verzoek om financieelcfn steun ontvangen. Op voorstel van den heer D. C. Rezelman word besloten, eene subsidie van f 20 toe te staan. Voorts belastten zich met do circulatie der lijsten do heeren N. Raap, J. A. Waiboer en W. Komen. Van de afdeeling \Vieringervvaard was éen Schrijven inge komen met verzoek, om gelijkstelling van het tijdstip der indiensttreding van werklieden le bevorderen en dit. zooi mogelijk 'le stellen op 1 Maart. Aan de afdeeling zoo worden medegedeeld', dat, wat gevraagd) werd', hier reeds bestond. De heer Raap deelde mecle, dat zijne correspondentie met den heer Schat en het bureau run verkoop -van poolaardappelen ia Friesland geleerd had tot deze intkomst, dat bij beiden 'de prijis per H.L. f 2.90 was, met inbegrip van baal en buiten verzen dingskosten. Doch nadere telegrammen hadden vrees doen ontstaan, dat de voorraad pooters reeds was uil- verkocht. Met zekerheid kon dat laatste echter niet vast gesteld worden en daar een nog nader verwacht schrij ven niet was ontvangen, bleef deze kwestie hangende. Toen kwam aan de orde de inzending naar de Schager tentoonstelling. Deze zou tweeledig zijnmen zou aldaar laten zien den arbeid der afdeeling en tevens de pro- dnktcn van den bodem. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief voor Hollands Noorderkwar'ier, deel de de secretaris mede, dat zijne ervaring hem had geleerd, dat bij de practici de eïschen voor goed ploe gen uiteenliepen, niet juist vaststonden. Hij vond dit én voor de deelnemers én voor de beoordeelaars onge- wenscht en gaf le kennen, dat hierin verbetering kan worden aangebracht, ais aangaande die eischen eene handleiding 'zou worden uitgegeven, waarin zé duide lijk zouden worden geformuleerd. De heer G. Waiboer deelde mede, dat reeds zulk een boekje in druk was, zoodat aan den wenscJi van den lieer Raap was vol daan. Hierna kreeg de afgevaardigde, de heer Jb. Bak ker, vrij mandaat. Bijï rondvraag vestigde de heer Bakker er de aandacht op(. dal. er wijziging was aan gebracht in de haaddsvoorwaarden, reeds ingaande op 1 September. Hij achtte het noodig. dat de leden hier mede in kennis zonden worden gesteld. Er zou onder zoek worden gedaan in deze zaak. Daar niemand verder het woord verlangde, sluit de voorzitter de vergadering. ANNA PAULOWNA. Be Vrijzinnige Kicsvereeniging alhier hield Maandag 3 November eene vergadering in „Ygerbiirg'". Nadat deze door den voorzitter, den heer C. - Tijsen, was ge opend. wei-den de notulen gelezen en den secretaris, na goedkeuring, dank gezegd. Toen werd medegedeeld, dat van de „Jong Vrijzinnigen'" een schrijven was ont vangen om medewerking, ten einde hel mogelijk te ma ken, dat hun maandblad kon omgezet worden in een weekblad. Tevens werd voor een waarborgfonds sub sidie verzocht. Aan dit laatste werd tot 't halve bedrag ongeveer staande de vergadering reeds voldaan en men rekende er vast op, dat die subsidie in haar geheel wel zou kunnen wórden gegeven. Meer moeite zag men eiin. lezers voor het weekblad Ie werven. Men besloot, met dit werk den bode te belasten, en ook persoon lijk in dezen te arbeiden. Hierna deed de heer R. Blan kevoort als penningmeester rekening en veiantwootding van zijn beheer. Er was ontvangen f 104.54 en uitgegeven f 112.38. De hoeren A. de Boer en K. L. van Gorkom belastten zich op verzoek ran den voorzitter met liet nazien der bescheiden en bij mende van laatstgenoemde werd een gunstig rapport 'uitgebracht, dat den \oor- zitter gelegenheid gaf, den penningmeester te danken voor zijn richlig' beheer. Bij' de rondvraag gaf de heer Jb. Bakker de vergadering iu overweging, de contri butie van f0 50 op f 1 te stellen. Hierna •sluiting. ANNA PAUIATWNA. Zondag 2 November werd door de leerlingen dei- Zangschool alhier, onder leiding van den heer Joh. Brands in Veerburg eene opvoering gegeven van „Rce- pelsteeltje'". Vooraf werden nog enkele zangnummers gegeven, o.a. „De bruiloft van den Koekoek'', dat bo venmate in den smaak viel en tengevolge van het applaus nog eens werd herhaald. Al» men In aanmerking neemt, dat "de tijd van voorbereiding kort was geweest en de heer Brands voor het eerst met zijne "koorklasse voor 't veellicht kwam, dan mag men de opvoering als uit stekend geslaagd beschouwen en de talrijke "aanwezige n, de zaal was nagenoeg geheel gevuld, gaven voortdurend door hun applaus hunne groote ingenomenheid mét het optreden der kinderen te kennen. Het was dan ook een aantrekkelijk' gezicht, die vijf tig kinderen, alle in mooie oostumes, dank zij de zor gen van de echtgenoo'.e van den directeur, dit -aardige sprookje door woord en zang te hooren uitbeelden. En er waren goede stemmen bij I Het ligt niet op onzen weg in bijzonderheden te treden, maar zeker is het, dat ieder hoogst voldaan naar huis ging en een woord van lof aan den heer Brands voor zijne leiding mag hier, dan ook niet achterwege blijven. Een gezellig bal be sloot den avond. DOODGESTOKEN. Door de LeiJsehe politie werd Zondagavond in een volksbuurt nabij de Oude Vest een man gevonden die in zeer beschonken toestand verkeerde Men bracht hem in het naast bijgelegen politiehuisje aan de Rijns- hurgerpoort. Toen de man zijn roes had uitgeslapen, klaagde hij zeer over pijn in de borst. Bij onderzoek bleek, dat hij een ernstige steekwond in de borst had.' Naar het Academisch Ziekenhuis gebracht bleek het dat ide toestand zeer ernstig was. Het hart was geraakt. De toestand verergerde dei-mate dat de man, zekere Frans van der Mark, een bij de politie bekend persoon, niet meer in slaat was mede te deelen door wien hem dén steek was toegebracht. Gistermiddag is hij over leden. TUBERCULOSEBESTRIJDING. Dé Verceniging lot bestrijding der tuberculose tc Haar lem geeft een'Open brief aan het volk van Nederland" uit, waarin J. H. C. Th. Limperg een pleidooi voert voor de instelling van een tuberculoscdag. De brochure zal in den loop van deze maand gratis worden verspreid- De schrijver hoopt er van dit eene resultaat, dat meer geestdrift zal worden gewekt voor dezen slrijd, togerl een^ kwaad dat zoovele slachtoffers maakt cn alJcG be dreigt. Hel geschriftje vraagt geld, maar vraag! IWrenal belangstelling voor dezen kamp en doet dat cp eer» wijze, die getuigt van de warmte waarmede hij pt zaakf dient. De tuberculosedag, zooals hij zich die« denkt zal een dag zijn van weldadigheid niet alleen maar var* dankbaarheid ook jegens den ontdekker van hert kwaad, een dag, die het bewustzijn moet verlevendigen vaU den plicht van het volk dezen strijd le voeren voost eigen welzijn en het behoud van duizenden. DAMMEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NE DERLAND. Derde ronde: Hoogland wint tegen Van "Wagenm- gen. De Haas wint tegen De Jong. Vierde ronde: De Jong wint tegen Van Wageningeü* De Haas remise tegen Hoogland. De stand na de 4e ronde luidtHoogland 6, De Haas 5, De Jong 5, Van Wageningen 0 punten. 9 November a.s. spelen:, 's morgens De HaasVaïJ Wageningen- De JongHoogland, 's AvondsDe Haas De Jong, Van WageningenHoogland.. VAN EEN OUDE BEKENDE. De Hooge Raad verwierp de cassatie-beroepen vanf Jacob Bras, ie Barsingerhorn, tegen de veroordeeling door de rechtbank te Alkmaar tot twaalf dagen hechtenis wegens het voorradig hebben van ondeugdelijk vleesch' en twee gulden boete of twee dagen hechtenis wegens het met een rijwiel 's avonds rijdeh zónder licht op den openbaren weg. IN- EN UITVAL VAN HET HANDELSBLAD. Prijs-visschen. Het visch-college „De Groole Dobber'' hield prijs- visschen, en al de leden hadden zich langs den walled- kant van de vaart met hun hengels opgesteld. Da president van het College wil als bewijs van bizondonö vriendschap z'n kruikje met ouwe klare aan z'n vriend den College-secretaris aanbieden. Ecu boerenjoggie, dat te kijken slaat, krijgt van herrl in opdracht, het kruikje naar mijnheer Jansen te bren gen, die verderop in de lange rij staat te hengelen. Na een kwartier is het joggie pas terug; het kruikje is schoon leeg. „Wat heb je d'r mee uitgehaald i" vraagt üe college-president kwaad. „Ik ben do heele rij langs geweest, om te vra gen wie of meneer Jansen was. om hem 't kruikje varf dm president aan te bieden, zooals u cezeid had.'' „Nou!.... Ein „Ze heetten allemaal Jansen in de rij.'" GESTIKT. - Op de kalk- en cementfabriek van den heer H. li Hoving, N<tordersta1ionsstraat te Groningen, had Za terdagmiddag een ernstig ongeluk plaals. De 59-jaiige meesterknecht K, Schutter viel oven een steen en kwam ongelukkig terecht in een bak ge vuld met ongebluschte kalk. De ongelukkig:' heeft waar schijnlijk door "den val het bewustzijn verloren, zoodat hij niet bij machte was zich op tc richten. Toen men» hem vond was hij reeds gestikt. DAT HIELP NIET. De gemeenteraad van Ambt-Hmdenlx-rg heeft met algemecne stemmen vcor kennisgeving aangenomen het verzoek van den heer TI. Meerlons. om terug tc ko men op hel beshrit, waarbij hem ontslag is vcrïeend als onderwijzer to Kloosterhaar, omdat hij geweigerd had de kinderen nationale liederen Je/re-h De héér M. betuigde zijn spijt over hel gebeurde. Fr was een verzoek van 59 ingezetenen ingekomen ter ondersteuning van zijn verzoek. Rolt. ALS BROEDERS ZULLEN"ZIJ SAMENWONEN". Onlangs namen wij uit de Limb. Koer.' het Cerslag over van een gemeenteraadszitting te Schaesbcrg. waar, over beweerd partijdig op7reden van de poli'ie en an dere qnaeslies. een vinnig debat werd gevoerd tusscheri den burgemeester en eenige raadsleden J.I Dinsdag zijn de debatten voortgezet. Thans ont- leenen wij enkele bijzonderheden aan de „Nieuw Limb. Kocr.'". waaruit blijkt, dat het peil der discussies ira dezen Limburgschen gemeenteraad sindsdien weinig fe verhoogd. Nadat was aangenomen het voorstel van een den raadsleden om de herbergen gesloten te houden op Zondagen gedurende de eerste twee Missen, ten cïndë de, "herbergiers in de gelegenheid te stellen de Mis te hooren, komt de heer Erens terug' op het partijdig optreden van de politie. Spr. wijst eerst op het feit, daÊ naar aanleiding' van het stolen van fruit er een Aantal kinderen zTja aangehouden. Spr gelooft niet, dat dïo kinderen den diefstal, begaan hebben. De lieer Dcbïjö is als een hond dooi* den. burgemeester weggejaagd, toen hij den agent Fiolen om hulp kwam verzoeken. De Voorzitter heeft in de vorige vergadering scheldwoorden en insinua'ies geuit Spr. vindt die handelwijze laag, mis plaatst en brutaal, omdat de raad met die zaken niets te maken heeft. Spr. wil niets releveeren. Wanneten? hij iets zegt, dan is dat naar aanleiding van het voor gevallen o in de vorige vergadering, Spr.' verlangt ophel dering betreffende de beschuldiging, uitgebracht tegen den voorzitter. De voorzitter heeft zich nog nooit goed verdedigd. Éénmaal heeft hij een poging gedaan in de courant, maar toen is het niet gelukt. Een som van f 44 moet door Senden of door den burgemeester worden verantwoord. Kiezel meet worden verantwoord. Ook zijn er nog groote bedragen onveranlwocid gebleven. Betreffende de quaestie-Ilorsch zegt spr., dat de ge meente alles betaald heeft en dat de som, die Horsch' zelf betaalde, eerst werd verantwoord, toen de politie met de zaak in kennis was gesteld. De burgemeester zegt. dat de autoriteiten hem onschuldig hebben verklaard, maar Schaesberg wil administratief licht. Laat de Voor zitter in deze quaesie eens licht geven. De Voorzitter zal voor den aüerlaatsten keer den heer .Erens van antwoord dienen, maar als de heer Erens neg "eens over deze zaken begint, dan zal hij hem tot de orde roepen, of anders de vergadering sluiten. De heer Debije is hier afgewezen, toen hij den agent Fiéten kwam halen. Sluipend en ahgs'ig om zich heen ziende, is Debije bij Fieten gekomen. Spr. voet, dat het in de bedoeling van sommige personeö ligt, den burgemeester als hoofd der politie le passeeren, maar zoo'iels laat spr. zich niet welgevalfen. Spr. zal hulp verleenen, overal waar het noodig is, maar wil niet gepasseerd worden. Of er kinderen voorgebracht zijn voor fruitdiefstal, weet spr. niet Maar voor de ..bakert" alleen kan geen afzonderlijke veldwachter worden aange steld. Spr. zegt, dat er hartelijk gelachen L. toen ment hoorde, dat er van de 3000 K.G. fruit sleöhts een baal tje voor den heer Debije zou zijn overgebleven. Spr. acht het insinuaties als men den burgemeester gaat beschuldigen van diefslal. ALs er hier van insinuaties sprake is, dan meent spr., dat Debije, Erens en Ménteö

Schager Courant | 1913 | | pagina 1