ilttitti Sluws- Dinsdag 11 November 1913. SCHAËER 57ste Jaargang No. 5274 COURANT. Ingezonden. Geachte Redactie! Gaarne zou ik in uw veelgelezen blad het volgende tpgenomen zien, in de hoop, dat het mag medewer ken, om een blijven,de verbetering tot stand te bren gen. Het uurwerk van onzen kerktoren vertoont ku- en, een rechtgeaarde en verheven klok als deze is, mwaarddg. Dagen lang; soms weken, zwijgt ze hard- lekk'ig, tot ze haar le,ven verbetert, ten poos go,ed óopt, maar er opeens weer den brui van geeft. Opvallend was dat verschijnsel laatst.' toen) de cerk gerestaureerd werd; zoo gauw begon het werk- ■olk van Kossen niet te sloopen, of de klok ging ikken; ze heeft getikt, net zoo lang tot, het kerkge- iouw klaar was, en toen... was het meteen weer lit; 't was afgeloopeiij! Indien dit spelletje op rekening van, den klokke- ïist moet worden gesteld, is deze prachtig op weg, sich aan plichtverzuim schuldig te maken, wat eoh- er met het oog op zijn andere betrekking moeilijk ;e rijmen valt; rest dus constateering van het feit, lat het uurwerk! defect is. Waarom daar niet in; tooiorzien? Veel mankeert er toch vast niet aan, anders zou »ms loopen en dan weer niet, geen plaats kunnjem lebhen. Een poos geleden is A. Bol er aan bezig jeweest; toen heeft de klok een tijd goedl geloopen, naar later was het weer mis; echter staan, volgens ien koster Sluis, de looden soms op den lui-zolder, (vat voor regelmatig loopen niet bevorderlijk blijkt. Wanneer ons, huren van de oude klok, en die buurt strekt verder dan' dinie of vier huizen, van ge meentewege een tijdmeter wordt verstrekt, zaakkun dig bediend door iemapd van goeden wille, niet de fect, dus gangbaar, en toch niet gaande, weet ik geen oplossing van dat raadsel. Wie wel? U dankend voor de opname hiervan. Een Barsingerhorner Eigenheimer Binneulandsch Nieuws. W3ERINGEN. Naar wij vernemen zal op Donderdag 20 November 5. in het Gouvernementsgebouw te Haarlem door den Rijkswaterstaat publiek worden aanbesteed: het uitvoeren van baggerwerken tot diiephouding van de havens aan de Haukes en aan den Oever alhier. De raming bedraagt f 2000. WEBRINGEN. De bevestiging van den beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Hippolytushoef c.a., den heer Ds. II. J. Witkop te Hoorn op Terschelling zal plaats hebben in de Herv. Kerk te Hippolytushoef op Zondag 16 November a,.s., des voormiddags 10% uur. Als bevestiger zal optreden de consulent Ds. P. Rl A. va,n Meurs te Sohagen. Des namiddags te 2 uur zal Ds. Witkop zijn intre,ó houden. zupje. Bij deu Raad zijn door B. en. W. 5 voordrachten ingediend ter benoeming van 5 regenten voor het Burgerlijk Armbestuur. Burgerbrug: 1. C. Smit, 2. Karei Bos. St. Maartensbrug: 1. J. Yéuger, 2. Jb. Breed Wz. Schagerbrug: 1. H. Rezelman, 2. J. v. d. Oord. Oudeslüis: 1. C. Sekager, 2. A. Kaan. 't Z'and: 1. W. Klok, 2. K. Zeeman. HET ZAND. Voor do vacature van onderwijzeres alhier, hebben zich 26 sollicitanten aangemeld. SCHAGERBRUG. De heer Ds. L. G. Holtz komt voor op het drie tal ter beroeping van een predikant te Doppers urn (Gron,). GENEESKUNDIG ONDERZOEK VOOR HET HU- WELTJK. Door bovenbedoeld comité te 's-Gravënhage| is, schrijft het Hb'ld., opgericht een Consultatie-Bureau, waar de heer J. J. Berdenis van, Berlekom, arts, lid van het comité, kosteloos advies geeft aan on- en minvermogenden, die vOorinie{mens zijn in het huwe lijk te: t re deu, TREURIG ONGELUK. Op den straatweg van Borne naar Hengelo werd een boerenwagen aangereden door een auto, met het gevolg dat twee wielen van den wagen werden afgerukt. Het voor den wagen gespannen paard sloeg op hol en de twee inzittenden, een man en een vrouw uit Weerselo, vielen op dé straat en wer den een eind meé «gesleurd- De vrouw bekwam vrij ernstige verwondingen aan het hoofd. Zij wérd ineen naastbijzijn,d café biluniengedragen en voorloopig ver bonden. LOONSVERLAGING. Nu in onzen, tijd er herhaaldelijk sprake) is van loonsverhooging, verdient het opmerking dat de di rectie der Noord-Zuidholl. Tramweg-Maatschappij voor de conducteurs op de trams te Leiden een nieuwe loonsregeling heeft ingevoerd, waarbij bet maximum loon van f 13.30 per week is teruggebracht tot 12.70. EEN TRAGISCH STERFGEVAL Eest 7 6-jarige vrouw uit Haarlemmerliede is Zon dag in een R.-K. kerk te Haarlem, tijdens de Mis, doodgebleven- De vrojuW was juist 50 jaar ge trouwd en de kinderen zouden,, terwijl de oudjes haj&jr de kerk wanen, het huis versieren- BESCHAAFD LIMBURG. Men schrijft uit Sittard ahn Het Volik: Zondag zou een katholiek, die tot het Protestantsch geloof was overgegaan, in de Protestantsche kerk bevestigd worden. Onze brave Sittardsche katholie ken gingen deswege zoo te keer, dat tijdens de gods dienst-oefening het kleine protestantscha kerk jé wel een belegerdë vesting leek. Meermalen werd de gods dienstoefening zoodantig verstoord, dat men den domi nee niet kon, verstaan- Toen men in de kerk overging tot het zingen van een stichtelijk lied, hieven hui ten de roomschen de gemeenste straatliedjes aan en ware er bij 't uitgaan geen politie en marechaussee tegenwoordig geweest, zeer zeker zouden er ernptlger dingen gebeurd zijn. WEERINGEN. Naar wij vernemen zullen de eerste winteruitvoe- ringen, te geven door de muziekvereeniging „Harmo>- nie". plaals hehben op 22 en 23 November a.s., in jde concertzaal Concordia te Hippolytushoef. Behalve de gewone muzieknummers zal 't programma ook een 1 paar tooneelstukjes, afgewisseld door zangstukken, be falten. W1ERINGRN. I Door de vergadering onzer vereeniging voor Vrou wenkiesrecht; werd het bestuur gekozen als volgtpre sidente me j. G. Kaan-Lont, vice-presidente mej. E. Bos- ker-Koorn, le secretaresse mcj. P. G. Dondorff, 2e secretaresse mej. A. v. cL Meij, penningmeesteresse mij. G. D. Lont Besloten werd in het volgende winterseizoen zoo mogelijk een spreekster vanwege het "hoofdbestuur lo laten opireden. Het reglement door het voorloopig be stuur onlangs opgemaakt, werd door de vergadering goedgekeurd. WEERINGEN. Voor rekening van 32 loden onzer ondorafdeeling der V.P.N. werden j.1. Vrijdag op de Amsterdamsqhe eieren- veiling geveild 2329 kipeieren, welks prijzen zeer goed warcai en varieerden van f 7.20 tot en met f 9.85 per 100 stuks: Aam schoon geld zullen de leden voor de eieren per K.G. ontvangen f 1.34. Per stuk berekend is dat voor eieren van 15 in een K.G. ongeveer 9 cent, van 16 in een K.G. 8.37 et, van 17 in een K.G. 7.88 ct.. van 18 in een ELG.^ 7.44 cf„ van 19 in een K.G. ruim 7 cent en van 20 in een K.G. 6.7 cent. Bij hooge prijzen en flinken handel, gingen de eieren vlug van de hand .Ook was 't pluimvee, vooral zware slachtdieren, hoog in prijs. IIARENKARSPEL. Vergadering der Onderafdeéling Haren karapel der V.P.N.bij den heer L. Wink te Dirkshorn. Aanwezig 12 leden. Bij de bestuursverkiezing blijft alles bij: het oude. Als leden tot nazien der rekening van den Pen ningmeester worden aangewezen de heeren G. Doekt s, J. v. d. Molen en J. Commandeur. De contributie voor 1914 wordt bepaald op f 1.50. Nu volgt de hoofd schotel voor den avond, n.f. He winst uitkeering )en verslag van den coöperatieven voederhandel der on- derafdeeling. Hierbij eenige cijfers om te doen zien, hoe hjet in het belang van ieder kippenhouder (is, lid te worden van onze onderafdeelimg. Onzen depot houder beeft afgegeven 21000 pond1 ochleuxlvoeder, 31000 pond gemengd graan, 1680 pond grof kuikenvocder, 550 pond fijn kuikenvoeder, 450 pond kuiken opfok- voeder. Dat is samen 54680 pond voeder, waarop een winst is gemaakt na aftrek van alle kosten van on geveer f 150. Heigeen aan 'den leden gebruikers is uit betaald. De vergadering .geeft den wensch te kennen, dat in dezen winter een spreker zal komen om een lezing te houden over het opfokken van kuikens. Als lokmid del voor de goede opkomst der leden op de voorjaarsver gadering zal onder de opgekomen leden een rasliaan worden verloot. Ras naar keuze. Bij de rondvraag wordt gewezen op het gevaar van het heerschen oener besmettelijke kippenziékté in dé buurt. Het bestuur belooft voor zoover doenlijk, maat- regelen te hemen en drukt de leden op liet hart vooral geen doode dieren in het water te werpen. De heer C. de Vries belast zich met den in- en ver koop van kippenringen en nesteieren, welke bij hem in elke hoeveelheid voor geringen prijs, ook voor niel- Jedcn, zijn te verkrijgen- De beer L. Wink zai éen 30- lal balen turfstrooisel lalon komen en tegen inkoops prijs voor do leden beschikbaar stellen. De voorzitter sluit op vergevorderd uur de geani meerde vergadering. BARSINGERHORN. De omslag voor bet veefonds te Barsingerhorn. is over hel afgeloopen kwartaal bepaald op f 0.32 per koe. BROEK OP LANGEN DIJK. In de week van 3 tot 8 November werd aan de veiling aangevoerd 164 zak aardappelen, 199900 bloem kool, 315200 roode kool, 118800 gele kool, 63000 witte koiol, 1113 baal en 4300 bos wortelen, 34 baal nep. 1161 baal uien, 5700 ramenas, 63900 bieten en 12 wagons witte kool. BURGERBRUG. In de laatstgehouden jaarvergadering van het lees gezelschap Zuid-Zijpe en omstreken, weid.door den directeur rekening en verantwoording gedaan over het beheer der gelden in 1912. Daaruit bleek dat de ont vangsten f Ü6.8OV2 en de uitgaven f 93.05Vs bedroe gen, zoodat het leesjaar 1913 kon beginnen met een voordtelig saldo van f 3.75. Gedurende 1912 werden de portefeuilles aan 21 me- delezers verzonden. -— PETTEN. Tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare school alhier is aangesteld dé heer C. de Boei* te Helder. PETTEN. Ook hier bestaan plannen de aloude verlichting met petroleum te doen vervangen door gasverlichting. Deze week zullen belangstellenden, ook te Hazepolder woon achtig. een bijeenkomst houden waarin plannen zul len gemaakt worden om tot het doel te geraken. BURGERBRUG. Door het 'hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, is aan het departement alhier een sub sidie toegestaan tot het houden, van een volksvoor- drachtenavoTKl Het bestuur is voornemens voor dien avond den heer Jan Groot Jr. te Amsterdam uit te noodigen. NIEUWE NTEDORP. Zondagavond gaf de gymnas'iekvereeniging Hercules met damesafdeeltng „Hebe'adspiranten en en kinder klassen alhier in de .Prins Maurits" van den heer Peetoom eene uitvoering. En die kan wc'geslaagd hce- ten. Met genoegen kan er op worden teruggezien. Er wierd meermalen keurig werk geleverd. Aan 't rek bijv. kregen we kranige toeren te zien van „Hercules'". Een mfooie bandstand en reuzenzwaai werden o.a. geest- j driftig toegejuicht f en verdienden dat ook ten volle Oók aan de barren werden mooie standen vertoond. Weerden de Volwassene leden zich al zoo kranig, ook' de jongere generatiën bleven daarin biet achter. Met halterofeningen en hoogspringen, \Tije oefeningen en barren deden adspiranten en jongens hunnen directeur alle eer aan. In 't knodszwaaien, de vrije oefeningen en reien zetten de meisjes inderdaad „haar beste beentje voor". 't Was een genoegen, naar een en ander te Zien en "de steeds met ambitie bezielde, kranige en ijveiigé directeur, de heer Drenth, kan voldoening hebben van •dezen avtond. Den voorwerker J. v. Zoonen komt ze ker vOor zijd zeer te waardeeren hulp alle lof toe. Een extra nummer met heel aardige vermommin gen wisselde het programma af, dat door eenige mooie flink verlichte paardgboepen werd besloten. Bal na. VROUWENKIESRECHT. Het hoofdbestuur van/ de Vereeniging voor Vrou wenkiesrecht meldt, dat het zich met een schrijven tot II. M. de Koningin, heeft gewend, waarin! het uiteenzette, dat na de paragraaf in de Troonrede, in, welke toezegging wordt gedaan om onverwijld over te gaan tot een zoodanige wijziging va/n' de Grondwet dat deze geen beletselen meer zal bevatten tegen de invoering van vrouwenkiesrecht, er nu herhaalde lijk in de Regeeringslichamen over vrouwenkiesrecht zal worden gesproken, en dat het bestuur van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht daarom de vrij heid neemt, Hare Majesteit te verzoeken, Haar te mogen inlichten omtrent de gronden, waarop door vele vrouwen in Nederland het kiesrecht verlangd en in de tegenwoordige tijdsomstandigheden zoo noode gederfd wordt. Op dit schrijven ontving het hoofdbestuur der vereeniging reeds zeer spoedig bericht, dat Hare Map jesteit gaarne schriftelijke inlichtingen zal ontvangen. Het hoofdestuur heeft daarop een Nota opgemaakt, waarin het in het kort de voornaamste redenen uit eenzet, waarom de vrouwen het kiesrecht wenschen en hieraan togevoegd eenige door de Vereenijging uitge geven geschriftjes, waarin enkele onderwerpen uitvoe riger worden behandeld, alsmede een boekje „Vrou wenkiesrecht", uitgegeven door de Wereldbibliotheek en geschreven door dr. Aletta H. Jacobs en mevr. Van BalenKlaar, respectievelijk presidente en vice-prosi- dente van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht, OP JIEETERDAAD BETRAPT. Vrijdagavond is naar He Tel. meldt in den trein tusschen Amsterdam en Dordrecht door twee rechercheurs der Amsterdamsche politie op heeter- daad betrapt de hoofdcomducteur v. d. S. van He •H. IJ. S. M., terwijl hij bezig was, in een; goede renwagen verschillende koffers te openen. Hij deed op die route dienst als pakmeester. Gearresteerd, is hij naar Utrecht vervoerd, waar een onderzoek werd ingesteld in zijn woning. Daar werden nog verschillende, van treindiefstalleto afkom stige voorwerpen gevonden, alsmede een ring met verschillende sleutels van koffers^ Later Is de arres tant naar Amsterdam overgebracht. POLDER ANNA PAULOWNA. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden van bovengenoemden polder op Zaterdag 8 November,| des morgens 11 uur. Dijkgraaf de heer Jb. Stammes, secretaris de heer J. K. Kaan. Aanwe zig allen Na opening volgt lezing der notulen die onveran derd worden goedgekeurd. Van den heer Lajco is ingekomen het resultaat van da proefbemalingen bij stoomgemaal I. Hieruit blijkt, dat de machines aan haar verplichtingen vol doen en ze dan ook zijn geaccepteerd. Van het hoofdcomité voor de te Schagen te hou den, landbouwtentoonstelling} in 1914 is een verzoek ingekomen om een bijdrage voor het waarborgfonds. Het Dag. Bestuur stelt voor hierop afwijzend te beschikken, daar het hier geen polderbelang betreft. De heer Wijdenes Spaans wijst op het leerzame dat een dergelijke tentoonstelling biedt en acht dat voor dezen polder, waar de landbouw en veeteelt het hoofd bestaan is, al is het dan geen direct belang, dan toch een indirect belanig. Spreker heeft vernomen dat men deze tentoonstelling leerzaam wil inrichten, en door den korten afstand zullen de menschen daar zeer geschikt van kunnen profiteeren. Dijkgraaf zegt, daf de aanvrage om steun meer hij, de landbouwafdeelingen thuis behoort. De heer Wijdenes Spaans zegt dat de af deeling alhier een kasje bezat van ongeveer f 20, en die af- deeling heeft toen ook f20 beschikbaar gesteld, maar wat is dat nu voor een dergelijke zaak, nniet wat de afdeeling betreft, die heeft zich zeer goed gehou den, men huH niet meer. Dijkgraaf zegt, dat de leden, der afdeeling dap maar persoonlijk moeten steunen. De heer Wijdenes Spaansdat zal ook evengoed wel gebeiiren en/ zaj ook wel noodig zijn. De heer De Ma,zure zegt, dat wanneer hij goed is ingelicht, alle afdeelingen, alle mogelijke instellingen om steun wordt gevraagd', hoe groot moet dat waar borgfonds weli worden. Spreker acht het ook niet op den weg van den polder om hier te steunen. De heer K. A. Kaan zegt, dat Schagen het cen trale punt is voor onze omliggende gemeenten en acht daarom een uitzondering niet overbodig en zou gaarne een kleine tegemoetkoming willen geven. De heer J. A. Waiboer is dat met den heer Kaan eens. Op 'n desbetreffende vraag! van den dijkgraaf doet de heer Wijdenes Spappp een voorstel om een bij drage te verleenen en zegt dit zeer laag te zullen stellen, en wel f 25, een bedrag dat misschien) eeni- germate de belangstelling toont. Hot voorstel wordt echter verworpen, de heeren K. A. Kaan, J. A. Waiboer, De Jong en Wijdenes Spaans stemden voor. Door Gedep. Staten is goedgevonden, dat dé heer H. Jonker in de plaats van dé brug een duiker van beton legt in den lagendijk. Dijkgraaf doet mededeeling van den uitslag van den verkoop voor afbraak van! de molens 3, 5 en 6. Inschrijvers waren: A. Kossén, molen 3 f 250, mo len 6 1' 300, D. Kramer, Schagen, molen 5 f 330. molon 6 f 260, ge.br. De Boer, Oositaapn, molen 3 f 400, molen 5 f 400, en molen 6 f 400, in massa; f 1350. J. Kossen, molen 6 f 600, P. Rempt, mo len 6 f 804, Gegund aan gebr. De Boer voor f 1350. Naar aanleiding van dezen verkoop zegt de heer Wijdenes Spaans, dat nu aanstonds de windbemaling geheel is afgeloopen en hoewel wij ons het gezicht van deze molens A-el zullen blijven herinneren, voor hen die na ons komen zal het toch een prettig ge zicht; opleveren de molens op een landschap aan te treffen en spreker zou daarom wel willen voorstellen een photo van de molens te laten maken. Op het «ogenblik mogen we er misschien n/iet veel voor gevoelen, maar spreker acht het een aardig iets dtie mok-ns nog eens in beeld terug te zien. Goedgevonden en de verdere regeling hiervan aan het Dag. Bestuur overgelaten Ingekomen is een schrijven waarin er op wordt ge wezen, dat nog geen erfpacht is aangevraagd voor het plaatsen van een gebou-w. ben dienste van He krabbenvisscherij. Om het Polderbestuur ecihter ter- wille te zijn, zal voor 1913 huur worden' betaajd. Da heer Wijdenes Spaans deelt mede hoe deze zaak tot stand' is gekomen en spreker geeft de ver zekering, dat die vereeniging de zaak wel zoo zal regelen dat het Polderbestuur er geen, schade van heeft. Het Dag. Bestuur stelt voor het steiger- en rem mingswerk aan de Van Ewijcksluis zoo spoedig mo gelijk te herstellen. Een hoofd-ingenieur van den prov. waterstaat is ter plaatse geweest en heeft ge zegd, dat een dergelijke toestand niet langer kon en mocht bestendigd blijven. Wat de remmingen betreft, die leveren gevaar op voor de scheepvaart» terwijl in den steiger gaten zijn, waardoor de passagiers hun beenen zouden kunnen breken.) Het Dag. Bestuur heefl nu gemeend niet langer te mogen wachten en de beslissing van. rijk en provincie, wat betreft de kos- tenbijdrage, niet af te wachten. Da heer Tjjsen gaat met dat voorstel mee, te ge vaarlijk als hij den tegenwoordlgcn toestand acht. Ds heer Wijdenes Spaans zegt, dat dé toestand op 't oogenblik feitelijk nog precies zoo !s als j'q 't voorjaar, en wanneer de polder nu gaat repareeret» dan maakt hij de vraag aan rijk en provincie on gedaan, dan had dat verzoek wel achterwege kunnen blijven. Met alle respect voor het bestuur, komt het spreker voor, dat dat bestuur toch wel wat to haril loopt voor dien ingenieur. Wanneer er werkelijk: groot gevaar bestond dan zou het prov. bestuur niet; wachten op een besluit van ons, ma^r zou het zelü wel tot reparatie aandringen. De wijze waarop deze) zaak nu wordt behandeld, noemt spreker vreemd. De heer J. K. Kaan, secretaris, tot wien de in genieur zich had gewend, omdat de dijkgraaf en d& opzichter niet thuis waren, deelt het! onderhoud dat hij met den ingenieur gehad heeft nog eens medé en daaruit blijkt, dat naar het besluit werd gevraagd» dat het Polderbestuur zou nemen. Er Is den prov. waterstaat geschreven, dat de steiger direct; verbeterd zou worden en de re mm ings werken in de> vergadering van. Hoofdingelanden zouden worden be sproken. Dijkgraaf zegt nog rna^r aanleiding van het ge* sprokene door den heer Wijdenes Spaans, dat dié aanvraag om geldelijke bijdrage evengoed voor dö toekomst kan dienen. Waarop de heer Wijdeiie3 Spaans zegt, dat wij het dan, toch voor dit belangrijke werk missen. Spreker is er niet tegen om deU stei ger te repareeren, maar om het remmingswerk di rect onder handen te n,emen, daarvoor zijn de kos ten te hoog. De heer K. A. Kaan is van oordeel dat het rem-» mlngswerk dient ter bescherming var; de sluis, waar voor de polder moet; zorgen, en het komt spreker dan ook voor als een gunst, wanneer rijk en provin cie aan dat remmingswerk zouden betalen, en op die gunst mogen wij niet rekenen, De heer Wijdenes Spaans vindt hét jammer, dat er zoo lang mee gewacht is, dat men het antwoordl op het verzoek niet kan Afwachten. De heer Rezelman beschouwt het remmingswerk ook als bescherming van ons eigen goed en ge looft daarom beter te doen maar aan de reparatie) te beginnen. De heer Wijdenes Spaans zegt, dat hetgeen d§ heer Rezelman nu zegt een herhaling is van hetgeeq hij in het voorjaar heeft gezegd en spreker zou daar tegenover weer met zijn beweringen kunnen aanko men. Het voorstel van) het Dag. Bestuur wordt aan genomen. Alleen de heer Wijdenes Spaans stemde tegen. Op de vorige vergadering is aan Van Gijn voor gemis van tuin f 15 gegeven. Die tuin echter is abu sievelijk opgemeten en was 2 inplaats van 1 snees waarom Van Gijn meerdere tegemoetkoming vraagt. Het Dag. Bestuur stelt voor nu f 30 te geven. Nat eenige bespreking wordt het voorstel aangenomen,. Tegen stemden de heeren "Kei, De Mazure, De Graaf, Langereis en Tijsen. Bij de rondvraag geeft de heer K. A. Kaan ïp overweging de elvaartstocht wat van grint te i voorzien en ook eenige aandacht te schenken aan de veerweg. Dijkgraaf zegt dat; deze wegen reeds in gedachten werden gehouden. De heer Van, Stipriaan vraagt, waarom de verga deringen tegenwoordig zoo laat worden uitgeschre ven, waarop Dijkgraaf antwoordt dat om tien uur do inschrijving van, molens plaats had, eeh, volgend maaf is de vergadering wteer op gewonen tijd. De heer Van Stipriaan vraagt verder hoe de pas sage bij de Driebmggen zal worden geregeld. Komt er nog een rijbrug? Dijkgraaf zegt, dat er een rijbrug komt aandeaeq kant, naar de kaasfabrïek toe. Dé schepen echter zul len daar niet onder jdoor kunnen, wat hen reeds ia Meegedeeld De heer De Jong vraagt of in, dat gedeelte vafl den Kruisweg, dat straks door den heer Kaan wera opgenoemd, geen paardenpad kan worden gemaakt. Dijkgraaf zegt, dat ook hieraan, door .het Dagel. Bestuur wordt gedacht. Door den heer Wijdenes Spaans wordt) gevraagd naar het resultaat van. de onderhandelingen met do Firma Van Santen omtrent de coupure in den Koe- gras-slaperdijk.: Dijkgraaf doet hieromtrent enkele mededeelfngen» waaruit blijkt, dat deze zaak nog loopende is. Hierna sluiting. WTERIXGERWAARD. ergatiering van dc Rundveefokvereeniging Wie, ü- genvaarcL op Maandag 10 November. De voorzitter, ;dé heer P. Schonk, betreurt in zijn openingswoord dej geringe opkomst, waarna de notulen der vorige ver gadering door den secretaris, den heer A. Kuin. wor den. vooi-gelezen, welke onder dankzegging worden goed gekeurd. "San hel hoofdcomité van de afdeeling Schagen dor Holl. Mij. van Landbouw, is een schrijven ingeko men om een bijdrage voor het waarborgfonds ten be hoeve 'der a.s. tentoonstelling. Dit wordt voorloopig voor kennisgeving aangenomen. Een circulatie van den heer R. Visser inzake een reorganisatie van het Ned. Rundveestambock, wordt fin haar geheel voorgelezen; na eenige bespreking wordt besloten dat er vanwege onze vereeniging aan liet plan geen steun zal worden verleend. Volgt behandeling beschrijvingsbrief algemeene ver gadering. a.s. Maandag te houden. Mede naar aanleiding van den beschrijvingsbrief, zou de heer R. Kaan nog ter sprake villen brengen het bevorderen van het vast leggen van le klas stieren. Den tijd acht men nu echter wel wat kort om er de Provmciaie Commissie over te schrijven. De heer Kaan zou toch gaarne zien dat het bij de rondvraag werd opgenomen. Dit zou misschien aanleiding kunnen geven dat door het bestuur vari den Bond voor een volgende vergadering een voorstel in dién geest werd ingediend. Volgt verslag melkonderzoek 1912. Om het geheete uitgebreide verslag van den controleur weev te gt-verr, zou te veel ruimte innemen, wij willen daarom aüeen 't volgende mededeelcnDe gemiddelde normale op brengst van 61 vaarzen was 3358 K.G. melk, met 3.24 vet ien 8.82 Ao v. v. d- stof. Van '13 twinte:s 3907 K.G. melk met 3.26 «o vet en 8.67 o/o v. d. stof. Van 32 derdkalvers 4606 K.G. melk met 3.29 b vet en 8.82 o/o v. d. stof. Van 89 oudere koeien 5181 K.G. melk met 3.20 o/o vet en 8.73 o/o v. d. stof. Van de 225 proefge molken clieien was dc totale opbrengst 981286 K.G. melk met 3.23 o/0 vel en 8.75 o/0 v. d* stof. 15 dieren faven meer dan 6000 K.G. melk, terwijl "de hoogste was ohanna van den heer N. D. Kaan met 7997 K.G. ntdk bij 3.10 o/o vet en 359 melkdagen. Van de boven genoemde 225 dieren waren er 182 boven 3 o/o vet

Schager Courant | 1913 | | pagina 1