SOLIEDE VEMMPERS E.NT0.S-LOTEN. een Burgerwoonhuis Burgerdienstboile, sen Dienstbode, een vast Werkman, een Kaasmakersknecht, Een 5-jarige Vos-Ruin, een Boerendier.stbode, een nette Dienstbode. Dirk Brommer lacobzoon, Concert op Zondag 18 Novsmber 1913, Entos=loten, Tijdgeest- Polissen. Ziekte kiemen van ad verteeren doorstaan* Hoe beter bet artikel was en hou meer adverteer en, d. J. bekend, matoen, des te beter was bet succes. Hij noemde ajs voorbeeld op bet voortdurend ad- verteeren der regeeringen van Canada en Australië in de groote dagbladen om te wijzen op al de goede kansen, welke in hun rijken aaji landverhuizers wer den aangeboden. Die advertenties zijn de beweegkracht voor Canada en Australië geworden. Hij kon zich dan ook niet voorstellen waarom de Brltsche regee ring nog* zoo conservatief en, deftig was dat ze niet per advertentie aandacht vroeg als ze iets bijzonders noodig bad. Waarom bijv. deelt bet ministerie van oorlog niet -mede, dat bot voor het leger recruten noodig beeft en maakt bet niet duidelijk welke goe de voorwaarden den soldaten wordt aangeboden Een Britsch soldaat ontvangt behalve kost, inwo ning en kleeding 312 gulden per jaar en is boven dien in de gelegenheid zijn inkomsten te vermeerde ren. Hoevelo werklieden houden dus 312 gulden over! Het is weinig bekend. Waarom dit niet te advertee- ren om het noodige aantal soldaten onder die Vlag te krijgen? Lord NorthcMffe wees er op hoe i|n elk bedrijf ver standig en duidelijk adverteeren onontbeerlijk ge worden is. Wij zijn het met hem eens en zijn volkomen, over tuigd, dat de ervaring dit bewijst. ook door den heer Paardekooper zelf ten gehoore gebracht. Wat was dat alles mooi werk: De heer Kuilman herdacht in zijn slotwoord met dankbaarheid het vele schoone, aangename en nuttige, hedenavond hier genoten en met een dansje na werd dit alles besloten. Nagekomen berichten. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van, —8 November 1913., Ondertrouwd: Pieter Klapt, 25 jaar, makelaar te Waxmenhuizen, en Geertje de Moor, 28 jaar, zonder beroep, te Zijpe. ALKMAAR. Bij de Maandag gehouden stemming ter verkiezing van vier notabelen, zijn do candidaten van de Evange lische Unie gekozen met 547 stemmen, tegen 345 slem- men op de rechtzinnige candidaten, gesteld door ,.Onze Ned. Herv. Kerk''. Door dezen uitslag blijft het college van notabelen geheel vrijzinnig. MOORD VAN EEN KIND. Door de rechtbank te Leeuwarden is een hoogst treurige zaak behandeld. Een vader en, een moeder Ynse de V., 2 6 jaar, los werkman, en Tjamke L., zijn vrouw, 23 jaar hebbep terechtgestaan, hun kind te hebben vergiftigd, door het gewelddadig vitriool in den mond te gieten. i Beklaagde Ynse de V. bekende in den avond van 6 Mei jl. het kind Saakje van het leven te hebben beroofd door het vitriool, dat hij ©en paar dagen te voren uit een apotheek had laten halen, in de keel te gieten. De kleine schreeuwde verschrikke lijk, beklaagde was nog al zenuwachtig, waardoor veel vocht op de kleertjes v'ajn het kind en het kus sen is gekomen. Bekl. beweerde het feit alleen te hebben gepleegd, alleen om van het kind af te ko men, Hij had een afkeer van het kind, omdat het was geboren tijdens hij van zijn vrouw gescheiden leefde. Het O. M. eischte tegen Ynse de V., wegens moord op het staande zijn huwelijk geboren kind Saakje door vergiftiging met vitriool, levenslange gevange nisstraf. Tegen vrouw Tjamke L. werd, wegens ge brek aan bewijs, vrijspraak gevorderd. NIEUWE NIEDORP. Maandagavond 10 November hield het Departement Nieuwe Niedorp der Maalsch. tot -Nut van het Algemeen, zijn eersten avond met dames en genoodigden in dit seizoen. De best bezochte bijeenkomst werd door den voorzitter, den heer D. Kuilman, in een welgekozen en opgewekte rede geopend. De heer Paardekooper van tPurmererid zette oris in een heldere, klare toespraak uiteen het doel van de irythmiscihe gymnastiek naai de methode van Dalcrose. Een zijher stellingen hierbij ïs, dat men met het uiterlijke moet beginnen om het innerlijke te bereiken. Gevoel, verstand en wil worden daarbij geleidelijk ontwikkeld en het werd ons als een belangrijke vinding op opvoedkundig gebied geschetst. Hel geheele lichaam oefent zich in alle bewegingen, waarbij, ook de onafhankelijkheid der spieren wordt bevorderd, die hierin bestaat, dat terwijl het eeno lichaamsdeel 'iels doet, het andore tegelijkertijd iet|S anders verricht. Na de toelichting door den heef Paar dekooper, trad hij op met de dames G. Bruin, To van Slooten en Anny Bood, leerlingen van hem, meisjes van omstreeks 16-jarigen leeftijd. Wat deze meisjes met haar echt rustig en natuurlijk, even bevallig als accu raat optreden ons deden genieten!.... Met zeer veel nauw keurigheid werden de verschillende oefeningen voor gebracht naar de melodieën, maat verdeelingen enz., die de heer Paardekooper die zich voor het klavier had geplaatst, aangaf. Eenig was ook de plastische uil- beelding van de vermoeienis en van de droefheid!. Ook de nieuwsgierigheid plas'isch, zoowel als door het luisterend optreden voorgesteld, was zeer belang wekkend Een paar zangspelletjes volgden nu in het laatste waarvan al zingende een omelet werd gefabriceerd door de jonge dames. En dat dit „keukenproduct'' onder de muzikale bereiding geenszins leed, daarvan hebben we ons met anderen, proef-ondervindelijk overtuigd. 'Verschillende liederen werden nog door de dames eh Uit en voor de Pers. DE COALITIE. In ,,De Beukelaar" drukt de heer E. A. Keuclie- n,iug de „Stan.daard"-driestarj af, waarin betoogd werd, dat de coalitie op haar laatste beenen loopt. Aan die driestar wijdt de heer Keuchenjua eenige beschouwingen, Hiji schrijft o.a.: Uit den geheelen toon van het stukje spreekt weinig droefheid over dit naderend einde. Zelfs eer een gevoel van verluchting, van hernomen vrijheid, dat, in Ge herinnering terugroept de volgende ont boezeming in ,,de Meiboom in de Kap", ,,en 't zal mij een lust zijn, als ik op mijn ouden dag zulk een nietssparonde guerllla, nog mocht meemajtem. Maar juist om aan dat punt van den weg ooit weer toe te komen, Is thans ons voegen,, schikken, en plooien 't wachtwoord van politieke wijsheid. Eerst moet om "t verder te brengen, Adrianopel ingenomen, en ons Adrianopel da,t ons den weg verspert, is en blijft artikel 192". Acht dr. Kuyper den tijd voor deze guerillathans gekomen? Welk wachtwoord van politieke wijsheid zal dan door hem gekozen, worden i'ixpla^utó va,n voer- gen, schikken en plooien? Eigenaardig en onverklaar baar in dr. Kuyper's houding blijft, dat hij thans den tijd gekomen acht zonder diat zijn Adrianopel Art. 192, nog is ingenomen. Te meer bevreemdend, omdat juist Artikel 192 voorgesteld wordt als moge lijke aanleiding tot het wederzijdsch! afscheid van de R.-K. en A.-R. partijen* Voorwaar geen, bitter der ironie kon b6dacht worden tot hekeling van de goochel politiek der coalitie dan het feit,, da,t dr. Kuyper in April 1.1. artikel 192 handhaaft als den bestaansgrond voor de coalitie en in Ootober d.a.v. de scheur in de coalitie juist door ditzelfde artikel ziet gaan. Het antithese cement waarvan de Deputa- tenrede van 1909 gewaagt, schijnt dus hier losgela ten. te hebben en dat nog wel op het terrein van het onderwijs, waarop de antithese, mits als ern stig beginsel, het meest op den voorgrond moest treden. Moeten op deze wijze van de vrienden der coali tie de oogen niet opengaan voor het wezen harer po litiek, die macht en succes boven beginsel stelt? En zou dr. Kuyper aan de coalitie niet een waardiger eind bereid hebben, indien hij zich uit haar, waarin hij zich te kwader uur heeft laten verlokken., reeds veel vroeger had teruggetrokken en het! bondgenoot schap met de R.-K. Staatspartij aan diiens vader, jhr. De Savomin, Lobman en zijne volgelingen had overgelaten, totdat ook deze bij tijd en wijle die grove fout er van zullen hebben ingeziien? DE ROODE VLAG VAN HET REGEERIN GS GE- BOL W. De redactie van het te Zaandam verschijnende anti- rev. orgaan „Het Weekblad'', wijdt een artikel aan de uitlating van den heer Duijs, dat als daartegen, geen bezwaren, bestaan op 1 Möi de roede vlag van het stadhuis Ie Zaandam zal waaien. De redacüe meent, dat een dergelijke uitlating slechts verklaard kan worden door de aanwezigheid1 van symp- tonen van hoogmoedswaanzin. Zij vreest echter niet, dat 'de vlag op het gemeente huis zal komen en wijst er op, dat het in de eerstel plaals de taak is van den burgemeester, besluiten, die hij meent dat strijdig zijn met het landsbelang bif H. M. de Koningin' voor schorsing of vernietiging voor te dragen. Eh dan gaat het blad voort: Of dan de roode vlag op het regeeringsgebouw strijdt met het landsbelang? De vraag zelf geeft het antwoord. De officicele vlag der republikcinsche partij op den toren van het stadhuis, demonstratief geplaatst tegenover de nationale vlag met den Oranjewimpel, symbool van ons monarchaal bestuur. De publieke ontplooiing van de republikcinsche vlag op een regceiingsgebouw, waar officieel in naam der Koningin wordt bestuurd. Kan de vraag nog ontkennend worden beantwoord of er botsing is met 't belang van den Slaat? Men late desnoods bij' een sportfeest de sportvlag of bij een vergadering van het Roode Kruis hier ter Istede dc roode-kruisvlag wapperen. Een onschul dige liefhebberij ten opzichte van sommige beleefd- hei dsgevoeligheden Maar de republikcinsche vlag zal dan alleen ge plaatst kunnen worden op een regeeringsgebouw, als Nederland een republiek is onder sociaal-demo- 1 cratisch bestuur. Of neen. Nog één andere mogelijkheid Als de ministers der kroon zóódanig onder de tucht der S.D.A.P. staan, dat zij terwille van dien druk het hoofd van den Staat op zijde duwen en geen voorstel ter vernietiging aan haar sanctie dur ven onderwerpen. Tweede Kamer. Dien Haag, 10 November. 't Heeft, heden, geduurd van hajftwee tot kwart over vijven. En praeses Borgesius, die ervan houdt de lieeren zoo lang mogelijk bijeen te hebben opdat de kostbare „nationale tijd" zoo zuinig mogelijk be steed worde, de „speaker'-* van ons Lagerhuis had zich de illusie gemaakt waarover ik mij keviglijk verbaas!, dat wij heden nog met de Algemeene Beschouwingen, over de Indische Begrooting zouden beginnen, Van een veteraap als praeses Borgesius kan Ik mij, in trouwe, zulke naleveteit niet voorstellen. En ik vermoed dan ook, dat 't meer de beteekeuis had van: Aanpakken! Voortmaken, heeren! De terreinen „.langg den Nieuwen Waterweg en 't Scheur, thans deel uitmakende van de gemeenten 's-Gravenzande en Naaldwijk", zijp bij Rotterdam ge voegd. Met 51 tegen 5 stemmen. En zonder hoofdelijke stemming zijn goedgekeurd de „maatregelen tier invoering van de nieuwe mili- ta4re rechtspleging"'. Ruim een uur-lang heeft veteraan Lobman in een, door den heer Spiekman niet te-onrechte casuis- tisch genoemd betoog, volgehouden dat het saAm- voegen van Hoek-van-Holland bij Rotterdam is: het doen wijken van politieke rechten voor oeconomische belangen. Het waren echter sterke motieven, die de voor standers en vooral ook Minister Cort van der Lin den deden hooren. Mr. Lohman werd met verplette rende meerderheid in 't ongelijk gesteld. Morgen, Dinsdag, het groote begin: de Indi sche begrooting! Mr. ANTONIO. Plaatselijk Nieuws. S.K.C. NAAR UITGEEST. De eerste strijd dien de Schager Korfbalclub op de seriewedstrijden te Uitgeest te spelen had, was tegen Winkel. Deze ontmoeting kenmerkte zich door een mooi vlug spel. S.K.C. wist reeds spoedig de lei ding in handen te nemen. Daarna werden beide aan vallen voortdurend gevoed, tot het W.K.C. gelukte den gelijkmaker door de korf te zenden. Zoo ging rust in. Na rust hetzelfde vlugge spek Beide partijen spanden zich tot het' uiterste in, maar geen van bei den had succes. Eindelijk, ongeveer een minuut vóór einde, wist Schagen door een prachtschot het win nende punt te maken. Einde 21 voor S.K.C. 's Middags kwam S.K.C. ip de finale uit tegen Ve- locitas uit Hoorn, 't Begin was niet spannend. Lang zamerhand kwam er meer vuur in. Voortdurend was S.K.C. iets in de meerderheid, maar door het zware dekken van de Velociitas-verdeddging waa Schagen niet bij machte deze meerderheid in een punt uitte drukken. Rust in 00. Na rust was Velooitas iets in meerderheid, maar ook do Schager verdediging wap terdege op haar hoede en einde kwam met 0 0. Na tien minuten verlenging was de strijd nog niet beslist. Nog tien minuten verlenging en Velocitas won met 10. I Uitslagen: le afdeeltng: Velocitas, Hoorn, le prijs; SK.C., Schagen, 2e prijs; W.K.C., Wankel,1 3e prijs. 2de Atdceling: Koog-Zaandijk II, le prijs; Allen Weerbaar III, Amsterdam, 2e prijs. 't Geheel was een zeer geslaagde dag voor S.I.- O.S. te Uitgeest en in 't algemeen voor de korfbal- beweging, Wij hopen, dat de S.K.C. op dezen weg mag voortgaan en dit zou ze oolc stellig, maar als straks het sportterrein onder water staat, dan ont breekt een terrein en wie helpt de Schager Korfbal club daar nu eens aan?. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, J. Griffioen, leerling-machinist der de klasse der H.IJ.S.M. is geslaagd voor leerling-machi nist tweede klasse. ZAKEN VERKOCHT. De heer W. Imhulsen alhier, heeft zijne manu facturenzaak verkocht aan Gebr. Bischof le Zaandam. Dc heer Imhulsen gaat zich hu te Alkmaar vestigen. o De heer W. H. Roggeveen, heeft de helft yan zijn perceel op de Laagzijde, n.f. "het café „De Tijdgeest verkocht aan den heer Stuurman te Zuidscharwoude. Dit perceel wordt verbouwd, er zal een kapperszaak voor dames en heeren in. worden gevestigd. KANTONGERECHT TE SCHAGEN. Uitspraken: N. S.. Nieuwe Niedorp, Art 42-4 Str., f 6 of 3 d. P. B., id., id., id. A. D-. Oudkarspel. PoI.v_ J 2 of 2 d. R. O., id., id., f 6 of 5 d. P. K.. id„ idi .f o of 5 d. W. v. D., id., id., f 2 of 2 d. P. P.. Kolhorn, Art. 453 Str., f 2 of 2 d. G. W., Nieuwe Niedorp, Motorr.. f 2 of 2 d N. J. P., Schagen, id.. id. N. 'KBarsingerhom, id, id. G. G.. St. Maarten, id., id. P. N., id., Art. 426 Str., f 5 of 5 d. A. HL Anna Paulowna, Motorr., f 2 of 2 d J. S., SchagaL Art. 42-1 Str.. 2 ra f 15 of 2 ra. 3 d. J. M., id.. Art. 424 en 453 Str. f 15 of 3 d C. T.. id.. Prov. RegL, f 1 of I d J. B. id, Art. 426 Str., f5 of 5 d. A. K.» Zijpe, id., id., A. N.. J. B.. M B.. J. B.. I'. B,j Oude Niedorp. Pol.v. elk f3 of 1 d J. AL, Alkmaar. Art. 160 Strf 3 of 3 d C. T., Zijpe, Jachtwet. 5 dagen hechtenis. J. V, id, id., 7 dagen hechtenis. J. S.w Schagen, Motorr., f 5 of 5 d. G. J., Anna Paulowna. id. f2 of 2 d. W. v. B., Helder, id.. id. L. B„ Anna Paulowna. id. id. 11. K.. Ca 11anisoog. Jachtwet» f 8 of 4 d J. D.. Alkmaar, Art. 453 Str., 15 d. K. J.. Noordscharwoude. Motorr., f 2 of 2 d. L'. \V„ Scha gen. id., f 15 of 10 d. VOETBALWEDSTRIJD SPARTATEXEL. Om 12% uur laat de scheidsrechter dezen wed strijd aanvangen. De eerste helft van den wedstrijd verloopt heel kajm, er werd veel over- en weer ge trapt. maar tot doelpunten kwam het niet en, rust treedt lu met 00. De tweede helft wordt al net; gespeeld als in 't begin, de verdedigingen van bel de partijen werken alles weg en gevaarlijke doorbra ken komen niet voor. Als de scheidsrechter het eind signaal geeft is de stand onveranderd 00 gebleven, GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Dieuwertje, dochter van Jaoob Molenaar en Guurtje van der Molen. Nico, zoon van Jacob Ra ven en Antje Wijn. TELEGRAFISCH WEEKBERICHT naar waarnemingen verricht In den morgen nui ded II November 1913, medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Inwutumt te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.5 te Neufahrwasser, laag ste barometerstand 741.2 te Valentia. Verwachting tot den avond van 12 Novemberv Matige Z. tot Z. O. wind. Meest zwaarbewolkt. .Waar schijnlijk regenbuien. Zelfde temperatuur. Predikbeurten. WOENSDAG 12 NOVEMBER. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Hlppolytushoef, 's avonds 7 uur, Ds. J. M. Leen- dertz. Marktberichten. BROEK OP LANGENDIJK, 10 November. Uien f 1.90 a 2.25, wortelen f 0.60 a 0.75 per baai, bieten 1 6.50, reuzenbloemkool f 4 a 11.80, 2e soort 0.80 a 2. roode kool f 1.80 a 5, gele kool f 1.50 a 7.40, roode kool f 0.34 a 0.42 per zak. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDH, 10 November. Groote muizen f 0.95 a f 1, drielingen f 0.75 a, f 0.90, schotsche f 1.30 a f 1.40, drielingent f 1.50 a f 1.70, eigenheimers f 0.90 a f 1 per 35 KG. Gele nep f 2 a f 2.30, drielingen f 1.50 a, f 1.70, grove uien f 1.70 af 1-90 per 50 KG. WINKEL, 10 November. Appelen f 1 a f 4, peren f 1 a f 2.50 per mand. Kool f 1 a f 6, koolrapen f 0.80 a f 2.50 per 100. Knollen f 1.50 per 100 bos. Wortelen f 0.60, uien f 1.60 a f 2 per baal. Aardappelen f 0.70 a f 0.80 per zak. Spruitbool f 1.30 per zak. Pl'RMERENI), 11 November. 108 Stapels kleine kaas f 34. 880 KG. boter 1.60 a f 1.65. 662 Runderen, waaronder 517 vette en '9 stieren. Vette stug 72 a 86 cent per KG. Gelde stug f 160 a f 240. Melkkoeien stug f 190 a f 320. 26 Paarden f 70 a f 200. 58 Vette kalveren 100 a 120 cent per KG. 222 Nuchtere kalveren f 16 a f 32 matig. 381 Vette varkens 51 a. 55 cent per KG. vlug. 31 Magere varkens f 15 a f 30 stug. 375 Biggen f 9 a f 15 stug. 1573 Schapen en lammeren. Vette matig f 28 a f 43. Lammeren matig f 18 a f 27. 350 Zak peren f 2 a f 5. 400 Zak appelen f2 a f 4. Kipeieren f 8 a f 8.50 per 100. 171 Ganzen f 5 a f 5.35. 47, Zwanen f 7 a f 8. AMSTERDAM, 10 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 301 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 81 a 87 cent, 2e kwal.. 75 a 79 cent, 3e kwal. 71 a 75 cent per Kg., 80 melk- en kalfkoeien f 280 a f 370 per stuk, 58 nuchtere kalveren f 12 a f 20, 23 scham pen f 24 a f 28 per stuk, 469 vette varkens 1ste kwal. 53 a 55 cent, idem 2e en 3e kwal. 51 a 55 cent per Kg. WARMENHÜIZEN, 10 November. Aangevoerd251500 stuks roode kool f 0.70 a 4.20, 9700 stuks witte kool f 1.10 a 4.90. 200 stuks gele kool a f 1 per 100 stuks. 69 zak roode kool a f 0.24 per zak, 18 baal uien a f 2.05 per baal. ALKMAAR, 10 November. Aangevoerd 10 koeien en ossen f 235 a f 320. 18 vette kalveren f 50 af 125, per pond f 1.10 a f 1.25, 19 nuchtere kalveren f 12 a f 28, 351 vette scha- •pen, f 30 a f 43.50, 374 veitte varkens 52 a 57 ct. per KG., 9 magere idem f 19 a f 28. Ad verte ntiën. Geboren: f| I-I I CORIiELISf zoon van A. DEN DAS. J. DEN DAS—Bas. Bergen, Kanaaldijk, 9 Nov '13. Jac. BOOa en Gr. BOONBerkhouwer geven hierbij kennis van de ge boorte van hun Zoon JAN. Amsterdam, 9 Nov. 1913. Den Ï6den November as. lp hopen onze geliefde Ouders A. Kooij ea f T. Peper hunne 12^2-jarige Echtver- eeniging te herdenken, (p Hunne liefhebbende Kinderen, f ELISABETH CORNELIA. J "Wieriogerwaard, Nov. 1913. d> (Nieuwesïuis) Heden overleed, na een langdurig dooh. geduldig lijden, zacht en kalm, mijn geliefde Echtgenoot in leven Hoofd-Ingeland van den Zijpe en Hazepoldèr, in den ouderdom van 61 jaar en ruim 7 maanden. Mede namens Familie, zyn diepbedroefde Echtgenoote, N. BROMMERBoontjeB. Schagerbrug, 9 November '13 Hiermede betuigen vrij onzon bartel ijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling, onder vonden bij de geboorte van onze Dochter. P* HOOGLAND. M. 0. HOOGLAND-Den Das. Behagen, 10 Nov. 1913. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat na een langdurig en smartelijk lijden is overleden, onze innig gelie de Echtgenoot en Va der Arie Bonselaar, in den ouderdom van 53 jaar en 11 maanden. Allen die hem van nabij gekend hebben, zullen beseffen hoe zwaar dit verlies ons treft. Namens de Familie, Wed. T. Bonselaar—geb. Gelder, A. Bonselaar. D. Bonselaar. P. Bonselaar. N. Bonselaar. A. Bonselaar. Helder, 9 November 1913. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 13 Novem ber '8 namiddags 1 uur. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hier mede hun oprechten dank aan alleD, die tijdens de ziekte en na bet overlijden van hun geliefden Echtgenoot en Vader D. VAN BUUREN hun hulp en steun hebben verleend. Inzonderheid aan den Wel.Ed. heer Dr. A. C. 'Melchior en aan Zuster Bokx voor hunne liefdevolle verpleging. Tevens hartelijk dank aan Ds. Van Meurs voorde woor den van troost en opbeuring tot ons gesproken en aan den heer heer P. Dekker Jz. voor de lief derijke hulp tijdens zijn ziekte en bij het overlijden betoond. Mede namens Kinderen, Be huwd- en Kleinkind, A. VAN BUUREN-Zwartjes. Schagen, 10 Nov. 1913. door het Simphouie-Orkest „ONS GENOEGEN" te Sint-Maarten, in het lokaal van den heer Jac. Schermerhorn. Afgewisseld door Voordrachten van het Duo Zwartverwer uit AMSTERDAM. Aanvang 7% uur. Entree f 0.50. Heer en Dame f0.75. Na afloop vrij BAL. J O vertuigd zifhde, dat de Familie, Buren en Vrienden onze \2lj2- jarige Echtvereeniging tot een onvergetelijken dag hebben gemaakt, betuigen wij bij deze daarvoor onzen hartelijken dank. S. KOORN Pz. M. KOORNSchoen. Hoogwoud, Nov. 1913. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan Familie, Bu ren en Vrienden, voor de vele blijken van belangstelling, bij ons 12^2-jarig Huwelijksfeest onder vonden. J.'BROUWER. G. BROUWERMienia. Heerhugowaard, Nov. 1913. gevraagd voor om in Depót te bekomen. Nadere inlichtingen bij Sj. MAAK AL, Loten-debitant, Broek op Langendijk. TE KOOF: 30 a 40.000 Kilogr. (kafvrü), zuiver droog in huis gebor gen. Het stroo is geperst in pakken. Te bevragen by A. A. KIKKERT, Hoeve Volhabdixg, Koegras Gem. Helder. mak rijpaard, bjj T. SCHOEN, Axxa Paulowxa. TE KOOP: KOOPT RUILT De trekking begint S4 November. Ze zijn zoo voerdecllg. Tevens verkrijgbaar A. v Twuijver, Landbouwstraat, -o- Behagen. te Schoorl. Adres C. J. Nottelmam te Schoorl. Gevraagd bij Mej. Wed. T. KOOMENNobel te Kolhorn, een die netjes kan werken en best kan naaien en breien. Leeftijd 25 A 30 jaar. Op een goede behandeling kan gerekend worden. Indiensttreding 1 Mei 1914. Gevraagd met Kerstmis wegena huwelijk der tegenwoordige bjj G. Bruin, Schagerbrug. GEVRAAGD: goed kunnende melken, bij P. Bas, Doggersvaart te Koegras. Gevraagd met 2 Feb. vakkennis geen vereiechte, bij W. de Groot, Kaasfabriek „De Onder neming" te Opmeer. Gevraagd om met Kersttijd in dienst te treden, tegen hoog loon bij H. WAIBOER Jbz., Wieringerwaard, West- friesche dijk, nabij de tram. Met Kerstmis gevraagd Gebr. GEEL, Wieringerwaard. moeten zoo vlug mogeljjk uit het lichaam verwijderd worden. "Wie een tragen stoelgang heeft, of last van slijm, gal, gele gelaatskleur, gebruike Mijnhardt's Laxeert» bietten en zal zich spoedig weer frisch en gezond gevoelen. Verkrijgbaar p. doosje a f. 0.35 by Apothekers en Drogisten, te Scha gen bjj J. Rotgans: te Sint Maartens brug by J- Sleutelte Sint Maarten by P. Bronder: te Kolhorn bij H. Kaperte AnDa-Paulowna bij P. Go- vers G. Dekker, Groenveld, Sint Maarten, D. Wit, Noord, Schagen.

Schager Courant | 1913 | | pagina 3