Nette Dienstbode, een vast Werkman, net Dieistmeisjft Dag- of Dienstmeisje, Keasmakersknecht Meid-Huishoudster 12 beste Schrammen een bil drachtige lm, De ma.cbinisten, moeten er met zeer lichte kwet suren zijn afgekomen. VERKIEZING PROV. STATEN. Dij de verkiezing voor do Prov. Staten iii het dsiü'ict EnkhuJzen werden uitgebracht op den, heer N. Dekker (R.-K.) 4097 ern, op den heer -T. Zijp Kz. (U.-L.) 3851 stemmen, zoo dat gekozen is de heef X. Dekker. VLEESCHIATöI WH FTIGI N G Wedeivwn heelt zich te Utrecht een geval van vleesch-vergiftiging voorgedaan. Dij een familie in, de z.g r.. Kanaalbuurt werden de kindoren en liet hoofd van het gezin ongesteld, na het gebruik van, vle^esch. dat vermoedelijk op frauduleuze wijze on gekeurd de gemeente Is binnengevoerd, en in, schade lijken toestand bleek <te ver/keetpen. Ki;nderen| en .ader moesten naar het ziekenhuis worden overge bracht; een der kleinen is niet geheel buiten ge vaar. Nader verneemt het Utr. Dgbl.: Het betreft hier weer den invoer van ondeugde lijk vieesch, dat den laats ten tijd door een vijftal personen te Utrecht in alle stilte wordt binnenge smokkeld en dat natuurlijk niet aan het abattoir tel' keuriug wordt aangebod?jv. Dit vleesch, doorgaans van ziek vee afkomstig, wordt voornamelijk bij de lagere volksklasse aan den man gebracht voor een kleinen, prijs; het heet dan, dat het vleeschh afkom stig is tan een koe of een varken, dat een poot ge broken heeft, weshalve deze dieren) noodwendig moes ten, worden afgemaakt. Met dit praatje wordt het vleesch dau voor 'n appel en 'n ei aangeboden, en grif verkocht. Thans heeft deze frauduleuze inyoer zes slachtof fers gemaakt. Een, der kinderen, waarvan hierboven sprake is, is bepaald ernstig ziek naay het gasthuis vervoerd. Het vleesch was afkomstig van een kolf en kwam uit de omstreken van Amersfoort. De majn, die het te Utrecht iuyoerde, heeft het onder een of ander voorwendsel verkocht aan, personeel van het B units lotion en dit personeel heeft, het vleesch weer - - geheel te goeder trouw verkocht aan anderen,. Op die raarder is het kalfsvleesdh in circulatie ge bracht en o.m. in handen, gekomen van tweej families. In het eene huisgezin is de vrouw ernstig ziek ge worden, in het tweede gezin de vader met vier kin deren; in de laatste familie achtte de ter hulp ge roepen geneesheer onmiddellijke, overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Jntusschen, is het kaJfsvleesch, 'dat reeds gebraden was, door de politie in beslag genomen; het werd gaar het abattoir gebracht, om daar door den direc teur den heer Hoefnagel, te worden onderzocht. Dit •onderzoek is nog niet geheel afgeloopen, maai- vast staat reeds, dat in, het in beslag genomen gebraden stuk bacillen zijn aangetroffen, die in het mensche- lijk lichaam vleesch vergiftiging veroorzaken. Zoo op het oog zag het kalfswleesch er niet onsmakelijk uit en het is dus wel te begrijpen, dat de menschen het zonder eenigen argwaan hebben, gekocht en klaar gemaakt voor het gebruik. ONGELUKKEN. In een der Hondstegen, te Culemborg geraakte gistermiddag al spelende in. een put, die dienst had gedaan om kalk te maken, maar die thans gedeel telijk met water stond, een vierjarig jongetje van J. W., terwijl niemand in de nabijheid was. Een ander broertje kwam zijne moeder waarschu wen, maar toen deze er heen snelde, was het kind reeds verdronken. Te Culemborg gingen Dinsdagmorgen de gebroe ders T. per stoomboot „Reederij op de Lek" naar Hagestein. Onderweg werd een van hen L. T. on passelijk en verliet het gezelschap, om in de buiten lucht wat op te frisschen. Vermoedelijk is hij toen over boord geslagen en, verdronken, althans hij aan komst te Hagestein miste men hem. LAMMEREN IN FRIESLAND. In Friesland is de handel in lammeren, begonnen •en ze worden duur betaald, van f 6 tot f 13 per stuk. Zulke, booge prijzen, ha,d men niet verwacht. Donderdag a.s. wordt de eerste lammeren markt in deze provincie, nl. te Oudeschoot, gehouden. W ARMENHUIZEN Wegesn bedanken door den heer Tromp, voor de betrekking als tnsschenpersoon, in zake Ouderdoms rente. werd door den, Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel aangewezen voor deze gemeente, de heer K. de Geus, ambtenaar ter secretarie. ANNA PAl'LOWNA. Dinsdag 7 April hiel.d het departement Anna Pau- lowna van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen eene vergadering met dames in Meerburg. Nadat de voorzitter, de heer- Jn. Blaauhoer. met een, hartelijk woord van welkom de bijeenkomst had geopend, werden de notulen, gelezen en onder dank zegging goedgekeurd. Toen trad in den katheder de heer N. Raap. die tot onderwerp zijner lezing had gekozen: De Vloek- De ernstige inhoud dezer no velle, die zeer goed werd weergegeven, boeide de aonwezigeu, en spreker oogstte aan het slot een wel verdiend applaus. Door de afwezigheid van den heer P. Kaan Dz. moest de bijdrage vervallen. Het woord werd toen verleend aan den heer P. D. Rezelman, die eenige komische zangnummers yooTdroeg, waar mee hij veel succes had, daar de inhoud, goed ver- toikt, bij de aanwezigen zeer in den smaak viel- Tusschen de bedrijven door werd door den heer 'D. Zon pianomuziek gegeven. SCHOORL. Tot hoofd dei- op te richten Roomsehe school te Groet is benoemd de heer Joh. Tromp, ouderwijzer te Voorschoten. WT KRINGEN. Tijdens het binnenloopen in, de haven alhier, met ruw weder, bekwam het aakschip van, schipper J. de V. ernstige averij aan den voorsteven en werd ook, door de botsing, eenige averij toegebracht aan liet remmingwerk aldaar. Gemengd Nieuws. EEN GEMEENTERAAD VEROORDEELD. Het Landgericht te München heeft dezer dagen een wel zeer merkwaardig vonnis gewezen. Een onderwijzeres in Partenkirchen in O pp er-Bei eren, aldus meldt het Hdbld., had met den gemeen teraad een geschil over haar woning. Zij had, bij haar aanstelling recht gekregen op een dienstwoning en de burgemeester had die in haar afwezigheid la ten openbreken, gedeeltelijk ontruimen, en er eene verpleegster in gehuisvest. Op een klacht van de onderwijzeres zond de burgemeester haar een grof antwoord. De districtsrechter te Garmlsch, tot wien de on derwijzeres zich wendde, deelde aan het gemeente bestuur van Partenkirchen mede. dat het een on rechtmatige daad had verricht, die aan huisvrede breuk grenst. I Maar de lijdensgeschiedenis van de onderwijzeres en baar woning was nog niet ten einde. In een wo ning, naast de dienstwonng der onderwijzeres gele gen. woonde een. gemeente-ambtenaar, die zeer mu zikaal schijnt te zijn en die tot laat in, den nacht op een trompet blies, piano of cello speelde. Vrien- delljko verzoeken, dat, nj.et des nachts te doen, had den geen gevolg, en op een klacht aan, den gemeen teraad., zeide deze aan, de onderwijzeres het gebruik, van de dienstwoning op, daar liet m u ziek maken haar goenerlei hinder kon veroorzaken. Dit laatste werd door de onderwijzeres aangemerkt als een twijfel aan haar waarheidsliefde; zij schreef dit aan den ge meenteraad, waarop deze besloot dit schrijven aan. de regeering voor te leggen. In het genoemde be sluit werd de onderwijzeres door den gemeenteraad op onbehoorlijke wijze beleedigd. Daarin wordt, ge sproken van ,..de onbeschofte wijze va,n optreden", van ..ongemanierdheid", en om verplaatsing der on derwijzeres gevraagd, wijl anders de „onvrede en de kibbelarijen" toch niet ophouden. Naar aanleiding van dit in openbare zitting geno men besluit, diende de onderwijzeres een klacht in bij den rechter tegen den burgemeester en de leden van den raad, wegens beleediging. Het landgericht te München veroordeelde daarop den burgemeester tot drie dagen hechtenis, de leden van den raad ieder tot twee dagen hechtenis. In het vonnis staat,: dat de onderwijzeres zich correct en onberispelijk gedragen heeft, doch dat de gemeenteraad tegenover haar voortdurend eene vijandige houding aan,nam, ook in zaken, waarin zij wettelijk gegronde rechten kon doen gelden. Het ge meenteraadsbesluit toont de bedoeling, de onderwij zeres te beleedigen, waar zij slechts verzocht om hinderlijke toestanden te wijzigen. Op dien grond werden de leden van den raad, die aan dit besthit hadden meegewerkt, tot hechtenis veroordeeld. EEN VLAGGENGESCHIEDENIS. Bij de jongste Raadsverkiezing in district I te 's-Gravenhage is tegen, een. der bewoners in het „roode' district, die de witte vlag met den naam van den candidiaat der S.D.A.P. in dlrukletter gr op tijdens den verkiezingsstrijd) had uitgehangen- pro- ces-vei'baal opgemaakt, wegens overtreding van art. 1 der Politieverordening, hetwelk verbiedt, zonder vergunning- van B. en W. iets in, op, aan of ©vél de openbare straat te planten, plaatsen, hangen vast te hechten,, of te bouwen. Hdbld. TOCH TOEGEWEZEN. In een Iersch opvoedingsgesticht werd geruiimen tijd geleden al een onderwijzer door een aantal leer lingen aangevallen en mishandeld, met het gevolg dat de man nog denzelfden dag 'overleed. Op gro van <fe ongevallenwet, de Workmen's Compensation Act van 1906. eischte de moeder van den vermoor den onderwijzer, schadeloosstelling. De rechter wees dezen eisch, die door de school autoriteiten werd af gewezen, toe. Maar de autoriteiten gingen in hooger beroep, omdat h. i. hier van geen ongeluk, in en door de uitoefening van het beroep verkregen spra ke was. De justitieëele commissie uit het Hooger- huis heeft nu echter met vier tegen drie stemmen den eisch van de moeder toegewezen. De drie tegen stemmers beweerden dat hier geen sprake was van een ongeluk; de onderwijzer was vermoord- Maar dia vier voorstemmers plaatsten zich op het standpunt van lord Loreburn, dat in dit geval de mishandeling moest worden beschouwd als een beroepsongeluk, zoo goed als men met het doodschieten van een jcahtopziener door stroopers, of het dooden van een treinbeamhte, door het verongelukken van een trein tengevolge van kwaadwilligglieidals een ongeluk in den zin van de wet zon beschouwen- De moeder van het vermoorde slachtoffer zal dus schadeloosstelling ontvangen, voor den dood van den kostwinner. DE HELDHAFTIGE DESERTEUR. De correspondent van, de N. R Crt. te Parijs meldt d.d. 7 April: Onder bovenstaan',den, titel vermelden de F ranse,he bladen van, vanochtend de volgende treffendle krijigs-) geschiedenis, die gisteren in den krijgsraad is ge ëindigd met de vrijspraalc van een dapper deserteur. .Team Corinthios. Griek van geboorte, had na vijf jaar goeden dienst in het vreemdelingen-legioen, zijn naturalisatie als Franse li man verkregen cn had zijn dienst in het 23ste regiment koloniale infanterie in Marokk-o verlengd. Maar de Balkajn-oorlog breekt uit. Corinthios vraagt machtiging om in het Griekscbe leger te gaan vech ten. Daar het lang duurt eer deze machtiging komt, vertrekt hij, na tot zijn kameraden gezegd te heb ben: Als ik niet sneuvel, dan kom ik terug. In verscheidene slagen vecht hij als een leeuw. Een Turksche kogel dringt door zijn beide militaire boekjes heen (door het Griekscbe en het Fransche), die hij op zijn borst droeg, in een zelfde koker. Hij wordt op het slagveld tot korporaal bevorderd. En als de oorlog uit is, en Griekenland overwin naar en vrij. komt hij terug, zooals hij vertrokken is, op eigen kosten: Hij wordt vervolgd: dat is een wettelijke nood za ke'ij kheid. Maar de regeeringscomm 1 ssaris Alix vindt tegen hem alleen dit requisitoir: ,,.Ik zou hem de straf op willen leggen, Frankrijk te dienen op dezelfde wijze als hij Griekenland ge diend heeft!" Corinthios verontschuldigt zich niet. Hij zegt: ,.ïk ben er trotsch op Franschman te zijn Ik be loof mijn plicht te doen." Mem kan hem gelooven. Na eenige bewogen woorden van den sergeant Hil- tebrand en, na een warm pleidooi van mr. de Tastes, spresict de krijgsraad' met. algem eene stemmen den deserteur Corinthios vrij. DE TURKSCHE VROUW. Een nieuw voorbeeld van, de vrij-wording der Turkr sehe vrouw. De regeering in Turkije heeft de belangrijke be slissing genomen om in de toekomst de Turkséhe vrouwen, die het lamd verlaten met het doel haar opvoeding te voltooien en in studiecentra van West- Europa te studeeren, moreel en materieel te steru- nen. Voortaan, zal dus een Turksche vrouw, die in Parijs. Berlijn, Londen of elders vertoeft om weten.r schap op te doen. het recht hebben Turkscheai bijstand en, TuTksche erkenning in te roepen. Vroeger verbeurde een Turksche vrouw, die haar land verliet, speciaal met het doel haar kennis en opvoeding te voltooien, haar Ottoinaansch burger schap tegelijk met elk wettelijk houvast; zij onder ging de strengste vervolgingen. Toch ging zij. en het getal nam elk jaar toe. Geen bedreigingen, geen straffen schrikten haar af. GOUDEN PRUIKEN. De zonderlinge mode der gekleurde pruikeai wij zagen in kapperswinkels in de étalages lichtblauwe, donkerblauwe, paarse, groene, hardbruine, lichtbruine pruiken voor dames is alweer overtroffen. Thans komt de aera der gouden pruiken, echt goud. De Weensche actrice Lizzy Jungkurth, kan zich er op beroemen, die mode te hebben gelanceerd. In een nieuw stuk treedt zij eiken avond op, met een schitterend gouden, pruik, op aanwijzing der ac trice door een Weenpch kaarkunstenaar uit heel fijn en dun gouddraad vervaardigd en geonduleerd. En die dwaasheid vindt ook reeds navolging buiten den schouwburg. Zeide de. Fransche dichter niet reeds: ,Un sot trouve toujours plus so.t qui 1'adtoire." LUITENANT FORSTNER. Men weet, dat de eisch die t.egem luitenant von Fc.rstner wegens verleiding van, een minderjarig! meisje was ingesteld, eenige weken was uitgesteld, tot hij zelf meerderjarig geworden zou zijn. Zater dag heeft de zaak voor de, rechtbank te Zabem ge diend. De civiele kamer heeft, toen, den eisch afge wezen. Luitenant v. Forstner moet wel toegegeven hebben, dat hij zich tegenover het meisje misdragen had, maar zegt niet zoo ver te zijn gegaan, van haar te verleiden. Dc vader van het meisje is van het vonnis in hooger beroep gegaan. SGLDATENMTSHANDELIXG. Voor den oppersten krijgsraad te Posen, heeft de onderofficier Artur Pesel. van bet 50ste regiment, infanterie te Rawitsch, terechtgestaan. Hij had na een drinkgelag van de onderofficieren in de kazerne den musketier Gebauer bij zich laten komen, en hem bevolen ettelijke glazen bier te drinken en, toen man niet meer wilde, nog een paar glazen in zijn keel gegoten. Gebauer werd stomdronken cn moest nu voor Pesel den berendans vertonnen. De onder officier joeg hem daarna naar bed1; nauwelijks lag hij er echter in, of hij werd in zijn hemd de heele gang doorgedreven en kreeg daarbij1 erbarmelijk slaag. Laat in den nacht vond een korporaal den ongeluk- kigen musketier jammerend op een voetenhank zit ten. Zijn gezwollen rug was met tallooze striemen bedekt. Bij het onderzoek kwamen n,og andere mis handelingen aan het licht, waarhij; de kwispedoor, de scheede van de sabel en de rijzweep' een rol hadcMn gespeeld. De krijgsraad van der 10,de divisie had. Pesel voor 17 als bewezen beschouwde gevallen tot twee jaar gevangenisstraf en degradatie veroordeeld, en do opperste krijgsraad heeft nu dat voiyiis be krachtigd. DON QUICHOTTE HERLEEFD. De ziel van Don Quichotite schijnt gevaren te zijn in een vijftiigja^igea, vooranaligen dorpsschoolmeester* van Socuéelamos, een vlek in de buurt van Argama- sille de Alba. waar Cervantes zijn onsterfelijken held, den Ridder van de Droevige Figuur, het levenslicht deed zien. Deze schoolmeester, Alvaro Sanchez, was een harts tochtelijk lezer van ridderverhalen, met name van den „Don Quichottc", dien hij zoo goed als uit het hoofd kende. Sedert eenigen tijd gedroeg hij zich uiterst geëxalteerd, en sprak alleen nog maar over de avon turen van den windmolens bev-eeïrtenden, beid. Nie mand echter sloeg verder acht op de overspannen praatjes van den ouden heer. Maar tegen het einde van de vorige week ver schafte Don Alvaro zich een oude. verroeste lans. een aan een brandweerman behoorende, afgedankte helm, cn hooge baggerlaarzen. En hiermede gewa pend, reed hij op een ouden knol. van zijn buurman gehuurd, op avontuur uit. Nu wilde het ongeluk, dat hij een marskramer ontmoette, die een met aarde werk beladen muilezel voor zich uitdreef. Don Al varo noodigde den verbluften man in de bloemrijk ste bewoordingen uit, als schildknaap bij hem in dienst te treden, wat hem een zeer ruw antwoord op den hals haalde. Dat was den dapperen ridder te veel. Hij overstelp te zijn tegenstander met don quichotteskej bedreigin gen. velde zijn lans. sloeg al het aardewerk kort en klein en beval den marskramer, voor hem te knielen. Maar deze vloekte als een heiden en, wilde Don Al varo met zijn stevigen stok te lijf 'gaan. Dit bekwam hem echter sle,cht, want de tweede uitgave van Don Quichottc hooide hem zijn lanspunt in 'de dij, en ie'de hem -terneder. Op het geschreeuw vap, den, potten- en pannen,hgn-del-aar kwamen twee gendar men t.oeloopen, die den ouden romanticus in de kraag vatten cn hem naar de gevangenis 'geleidden. Aldus vergaat het ten huidigen dage allen, die de hedendaagsche werkelijkheid, welke vepre van ro mantisch is, in het gelaat slaan. Tel. DE HOOGSTE TOREN DER "WERELD. BRUSSEL. 8 April. Brussel zal 'zich er weldra op kunnen beroemen, den hoogsten toren der wereld' te hebben. De leden der internationale oommissie voor draadlooze telegrafie, welke thans voor de tweede maal bijeen is gekomen, hebben de eerste steenleg ging bijgewoond van een toren van 3S3 M. hoogte, welke opgericht zal worden ten einde de wetenschap pelijke onderzoekingen op elk gebied, voornamelijk op dat der meteorologie, de algemeene natuurkunde en der draadlooze telegrafie te vergemakkelijken. Deze reusachtige toren wordt gebouwd te Laeken bij bet koninklijke paleis. Zooals men weet. is de Eiffelto- ren slechts 300 M. hoog. De plechtigheid der eerste steenlegging werd bijgewoond door gedelegeerden van Duitscbland, Engeland, België, Frankrijk en Neder land. Tel. DE „VENüS"-VERNlELSTEK VRIJ. De suffragette Mary Richardson werd Dinsdag op bevel van den minister Mac Kenna vrijgelaten. Me juffrouw Richardson was tot zes maanden gevange nisstraf veroordeeld wegens beschadiging van Vélas- qu-z' Venus in de National Gallery. In de gevangenis vilde de suffragette niet eten het gewone mid del „liungerstrike" en men liet, haar daarom gaan. Be liberale zoowel als de conservatieve pers laat naar aanleiding van dit ontslag- uit de gevangenis Oen heftig protest hoorèn. De zwakheid van de regee ring tegenover de militante vrouwen wordt algemeen, zonder pariljondersche'd, veroordeeld. Ambtelijk werd medegedeeld dat Maxy Richardson een operatie aan den blinden darm moest ondergaan, waarom zij voor zes weken vrijgelaten werd. Wanneer die zes weken, voorbij zijn zal zij zich weder ter beschikking van de autoriteiten stellen, verklaarde zij op haar eei-ewoord. Maar het officiéél© bericht spreekt ook nog van ver lenging van bet „veriof" voor het geval naar ge zondheidstoestand. het eischt. Het publiek verlangt echter dat zij in de gevangenis geopereerd zal wor den. Een eerewoord van die vrouw moest men niet aannemen zeggen de Waden. N. Crt,. A.SQITTH HERKOZEN. De eerste minister Asquith is voor het district East Fife herkozen, zonder dat een tegencandidaat was gesteld. Predikbeurten. ZONDAG 12 APRIL. XKDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Schagen geen dienst. Hcerhugowaard, v.m. 9.80 uur. Da Broekema, Avondmaal. Oudesluis, v.m. 9.30 uur, Ds. Groeneveld. Ko'horn. Geen dienst, Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Ds. Van Linschoten. Kerkebuurt, v.m. 9.30 uur, Ds. Damst,é. Hippolytushoef, 's av. 7 uur, Ds. Witkop. Zang van het Kerkkoor. Westerland. Geen dienst. Den Oever, v.m. 10 uur, Ds, TinhoJt. Oosterlan,d. Geen dienst, Gaflantsoog, v.m. 10 uur, Ds. Theesing. Nieuwe Nieidorp, v.m, 9.30 uur. Ds. Sdhérmérhora. Petten, v.m. 10 uur, Ds. Poort. Collecte Predikants- tract.-fonds. Winkel, v.m. 9.30 uutr, Ds, Nieuwburg. Huisduinen, v.m. 10 uur, Ds. Van Griethuijsen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, v.m. 10 uur. Ds. Van der Veea. Hippolytushoef. v.m. 10 uur. Ds. Leoudertz. Stroe. Geen dienst. Nieuwe Niedorp, v.m. 10 uur. Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, v.m. 10 uur, Ds. De Borst. Breezand, v.m. 9.30 uur, de heer Woltman. Hippolytushoef, v.m. 10 uur, de heer Stavenga. Den Oever, 's av. 7 uur, de heer Stavenga. -"-O, MAANDAG 12 APRIL. XEDERLAXDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Schagen. Geen dienst. Schagerbrug, v.m. 9.30 uur, Ds. Groeneveld. Kolhorn, v.m. 9.30 uur, Ds. Tlieesing. Medewerking van het Zangkoor te Kolhora. Wieringerwaard, v.m. 9-30 uur, Ds. Van Linscho ten. Dirkshorn, v.m. 9.30 uur, Ds. Damsté. Hippolytshoef. Geen, dlextst. Westerland, v.m. 10 uur, Ds. Witkop. Den Oever. Geen dienst. Oosterland. Geen dienst. i Veenhuizen, v.m. 9.30 uur, Ds. Nieuwburg. Julianadorp, v.m. 10 uur, Ds. Vag Griethuijsejn, DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Oudesluis, v.m. 10 uur, Ds. J. Koster van Helder. Hippolytushoef. Geen dienst. Stroe, v.m. 10 uur, Ds. Leendertz. DiOkenverkie- z-iog. Nieuwe Niedorp. Geen dienst. EVANGELISATIE te: Breezand, v.m. 9.30 uur, die heer Woltman. Hippolytushoef, v.m. 10 uur, de heer Stavenga. VRIJDAG 10 APRIL. EVANGELISATIE te: Schagen, 's av. 6 uur. Ds. Die Borst. Plaatselijk Nieuws. GESLAAGD. A. Spaans Wd. alhier, is geslaagd voor het toe latingsexamen der Normaallessen te Helder. MARKTOVERZICHT. De markt kwalificeert den handel met eigenaardi ge kernuitdrukkingen. Zoo hoort men spreken voor zeer duur van, brand-duur. De uitdrukking dateert zeker wel van voor de oprichting van assurantie-mij Brandduur waren heden de geldekoeien, duurder dan verleden week de vette, koeaen. Eerste kwaliteit gold 41 a 42 cent. De heer Schermer van Hoogwoud ver kreeg f 385. Melk- en kalfkoeien waren trekkend'; nuchtere kalveren prijshoudend vlug. Overhoudexs wa ren duur. De hoogste prijs voor de weide was f36 Van varkens was veel goede kwaliteit aanwezig. De hoogste prijs was 3% cent. lachte varkens van 130 tot 160 pond waren minder in prijs. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar. waarnemingen verricht in den morgen van dein 9 April 1914. medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 7 64.G te Horta, laagstee barometerstand 739.6 te Maj-lnhead. Verwachting tot den, avond van, 10'April. Toenemende tot krachtige Z. tot Z.W. wind, -be trokken tot zwaarbewolkt, waarschijn,!ijk regenbuien. Zelfde temperatuur. VALKOOG. Door den heer Slot is het derde of laatste ge deelte bouwland, genaamd de Groote lyet, ter groot te van ongeveer 37 snees, uit de hand verkocht aan den heer H. Kistemaker* alhiei. 11 AREN KARSPEL. Tot melkcontroleur bij de kaasfabrieken te Dirks horn, Tuitjehorn. Sckagertvaard eax Warmenhuisen is benoemd de heer P. Burger te Aartswoud. Med© is de heer Burger benoemd tot controleur van de Con- trolevereeniging te Dirkshorn. ERNSTIG ONGELUK. De heer J. B. te Kalverdijk had het ongeluk van een nog jong paard een trap te krijgen, zooda nig dat zijn been op twee plaatsen is gebroken! GEMEENTE CALLANTSOOG. Ingeschreven van 431 Maart 1914. Geboren: Arie, zoon van. Cornelis Thomasz en. van Geertje Boontjes. Jacob. zoon van Frederik Mooij en. Grietje Otto. Cornelis. zoon vhn Cornelis Wedj ea Grietje van JJzendoorn. Gehuwd: Dirk Hoek, 25 jaar en Hendrika jRich ter. 24 jaar. GEMEENTE ZUWi. Ingeschreven van, 48 April 1914. Geboren: Cornelis Simon, zoon van Cornelis de Moor en Trijntje Schoorl. KatharLna PetroneUo, doch ter van Jan Jongejan en Cornelia Johaana, de Moei. Marktberichten. SCHAGEN, O April. 20 Paarden 80 a f 350. 80 Magere geldekoeien f 180 a f 260. 56 Vette geldekoeien, f 200 a f 385. 70 Kalfkoeien f 180 a f 325. 12 Pinken f 0.80 a f 1.40. 125 Nuchtere kalveren f 11 a f 27. 420 O verhouders f 221 a f 36. 25 Magere varkens f 18 a f £5. i 77 Vette varkens 43 a 47 cent pet KG. 150 Biggen f 8 a f 14. 30 Konijnen f 0.15 a f 1.50. 30 Kippen f 1 a f 1.70. 425 KG. boter f 1.15 a f 1.25. 50 KG. kaas f 0.45 a f 0.55. 3500 Kipeieren f 3.25 a f 4.25 per 100. 200 Eendeieren f 4.10. BROEK OP LANGENDÜK, O April. Roode kool f 1.60 8,f 6, gele kool f 1.50 a, 5.10. witte kool f 1.20 a f 3.80 per 100. Uien 7 a, 8.30 gld per baal. NIEUW LEVEN, Station NOORDSOHAJSWOGBB* 6 April. Grove uien f 7.50 a t 7.75.drielingen, f 8 a f8.2» per 50 KG. Roode kool f 10.50 a f 12, 2e eoort f 8.70 a f 9.50, kleinen f 1.50 a f 7.25, gele kool f 7 a f 8, 2e soort 6 a f 6.50, kleinen f 1-30 n 5.25, Deensche witte f 5 a f 5.50, 2e soort f4 a f 4.26, kleinen f 1.30 a 3.75 per 100. Wegens huwelijk der tegenwoor dige, gevraagd tegen half April of eerder, eene flink loon. wasch b. h. bij Mevr, 3. v. d. Stok. JNieuwe Niedorp. Gevraagd tegen Mei a.s ,een net hg J. Roggeveen Lz., Loet 44, Schagen. Gevraagd, goed kunnende melken, bij Jn. Koofi Kz. te Bnrgerbrug. Er biedt zich aan met 1 Met: met twee aankomende zoons, die goed kunnen melken, liefst aja be- drijfsboer. Brieven lett. M aan het Bureau rap, dtt bla,d. gevraagd, tegen half April of 1 Mei, io de kaasfabriek te Tuitje horn Zich te vervoegen bij den Directeur P. Tesselaar. Een flink meisje aag zich gaarne geplaatst als of Dienstbode, liefst in Schagen. Br. fr. lett. B B, bur. v.d. blad. Gevraagd een nette Dienstbode, en een Knecht, goed kunnende rijd*n, tegen 1 Mei. Zic'a te vervoegen bij M. Schrieken, Schagerbrug g#m. Zij- pe of bij A. Bakker, Heemskerk aan Duin. te kojp, bij Jb. Slotemaker, 8oha- ger waard TE ROOP: een goed als gevraagd, om 1 Mei a.s. of eerder in dienst te treden. Zich te vervoegen bij M j. de wed. P. Stins, Bareingerweg Wier ngerwaard. Gevraagd tegen half April, TE KOOP: bfj H. BRUIN, Valkoog. j gen by P. rtloothoofd, öoordemde, W- Govers, Gru.ter, Heerhugowaard. Moknair. 64, Schagen.

Schager Courant | 1914 | | pagina 2