Kachelmagazijn van Hd. Smit, De Oorlog. Openbare Uitvoering Schager Bioscoop Grooto Mooping een perceel bouwland, 25 pond uienzaad, Schippersknecht, flioke Dienstbode, Oostenrijkers-Duitschers en Kussen. SIMON BALENBERS Cz. ANTJE DELVER Jd. C0RNEL1S WIT Cz., Geerlje MEULEVELD, Geertje MEULEVELD, op Zondag 15 November, Hannes wordt ingekwartierd. Een pootig wijfje. Hypotheek. f 12000 Eerste Hypotheek WOENSDAGAVOND, KINDER- en FAMILIE-VOORSTELLING Speciale Kinderfilms. ZONDAG als Hoofdnsmmer: „Qua Ms' film NIEUW HOUT Een belangrijke partij Nieuw Hout, beklante Timmerzaak Yulkachels, Huishoudster, MUZIEK- en TOONEEL- AVOND, te Petten, Het verloten Landhuis aan den grooten weg. rif Bal. Huishoudster Zie de Etalage. Groote keuze IERSCHE geèmaiileerda Vulkachels, nieuwste modellen. Duitsche- sn Jasrsmi's Kaarden. Db bekends Hunck's Kachels, mail: Salamander Kachels, zeer geschikt vesr groots lokalen. Gas en Petroleumkachels. Kachelplaten. Kolenbakken. Geëmailleerde en gegoten Fornuizen. Gascomforen. Wieringen-Alkmaar. een net Meisje, 8 jarige KET, grovere jarige paarden, marcheeren, bijgekomen door de frissche lucht, zagen zij, dat hun tegenstanders de wapens voor hen presun^ teerden als hulde aan hun dappere houding. De meest eervolle voorwaarden van overgave werden hun toe gestaan, hun officieren mochten hun sabels behouden en bij hun marsch naar een eervolle gevangenschap werden ze .overal met woorden van eerbied én bewon dering begroet. DE TOESTAAT) TE BRUGGE. Te Brugge blijft het nog rustig. De correspondent van de Tijdmcldt daarover nog fïe volgende hjizonderftó- deni „Er zijn minder militairen dan voorheen en boven dien gedragen zij zicli, zeer waardig en rustig. De be richten in de bladen van een correspondentiebureau' bleken ma voor do zooveelste maal weer onzin. In die berichten heb ik n.1. gelezen, dat het station ge deeltelijk verwoest zou zijn en soldaten zouden zijn ge dood poor bommen uit vliegmachines dér geallieerden. Daarvan is echter geen gebenedijd woord waar. Wel zweven cr bijna dagelijks van die vliegmachines door de lucht, maar van verwoestingen, door hen te Brugge aangericht, is geen sprake/ Het station is volmaakt on gedeerd en 00n paar bommen zijn .slechts geworpen op do in een afstand van. 500 M. buiteta de stad staande benzSno-dpppss der Duitschers, zoind'er doel te treffen echter. tEURKSOHE PRINSEN IN HET DUITSCHE HOOFDKWARTIER. Uft Berlijn» 10 November. Drie Turfcsche prinsen gilr; gistercayoormlödag onder geleide van den Turïc- schen ambassadeur bier ter stede naar het hoofd!- twaa'Uar van der Koker vertrokken. fc'-VJHTOFFEKö VAN DEN KRIJG. De Deutsche Juristen-Zeiitung maakt lijsten, open baar bvan in den krijg gevallenen, behooren.de tot den rechtsgeleerden, stajnjd en de administratieve amb tenaren. Een tweede lijst k-omt, voor in hét nummer van 1 November. Tot dlusVefr zijn gesneuveld) 529 rechtsgeleerden en hoofeere aimbteriafteca en weji 3 hoogleeraren, 97 rechterliJiKe aimbteftajieft, 85 radVo- caten en notarissen.' 107 Geriohtaapaessore, 12 Rechts- praktikante, 155 Rc-ferendare^ 70; adttninbstratieve amb- Iteoaren. Droevige cfifema. En hoevelen zullen nog VtJ- ge»lr ia DuRyajffmd en fo dn hnddre l^oden. De Einden gezonken. Voor da Engelsche admiraliteit Is het heugelijke ^sn gerusts lellende bericht gekomen, dat het Duitsche ka perschip do Embden vergaan is bijl de Cocosedlandön. Dit is in den, Indisch en Oceaah, halverwege tusschen Britsch-Indië en Australië. Vergaain, zoo luidt het eer ste bericht, maar weldra bleek dat dit bekend geworden schip niet zonder strijd verloren was geraakt. De Engel sche admiraliteit deelt er het een en ander over mee, dat hieronder volgt. Eerst nog de mededeeling van het tweede Engelsche succes, het opsluiten van de Duitsche kruiser Königsherg in den mona van de Rufiji (Duitsch- Oost-Afrika). Ook hierover doet de Engelsche admi raliteit de noodige mededeelingén Nadat de plaats waar de Königsberg zich ophield was aangeduid door den aanval op den Fegasus (19 Sept.1 (heeft do admiraliteit dje concentratie van een aantal snelle kruisers gelast in de Oost Afrikaainsohe wateren. Deze oorlogsbodems hebben in onderlinge samenwer king de zee gedurende langen tijd nauwgezet afge zocht. Op den 30en Oct. werd de Königsberg door Z. M.'s Chatham ontdekt. Hij lag toen ongeveer 6 mij len van de monding op de rivier Rufiji tegenover Mafia- eiland (Duitsch Oost ^Afrika). Wegens zijn grooleren diepgang kon, de Chatham de Königsberg niet bereiken.' Waarschijnlijk zit de Duitsche kruiser, behalve hij hoog water, aan den grond. Een deed der bemanning van de Königsberg is aan land gezet en ligt op den oever der rivier verschanst. Zoowel deze verschansingen ais de kruiser zelf zijn door dfl Chatham beschoten, maar wegens de weelderige palmbosschen is het niet moge lijk vast te stellen weke schade door do beschieting is aangericht. Tijdens de operaties om de Königsberg te vermeesteren of te vernietigen, zijn afdoende stap pen genomen om den kruiser In de rivier op te sluiten, door het doen zinken van een kolenschip in de ©enige bevaarbare goul. Daar de kruiser nu gevangen Is en niet meer in staat eeoigo schade to doen, zijn de snelle schepen die hem hadden gezocht, vrijgekomen voor an deren dienst. Een andere gecombineerde operatie is sedert cemgen tijd door snelle kruisers tegen de Emden gevoerd. Daarhii zijn de Engelsche kruisers geholpen door Fran- schu Russische en Japansdio oorlogsschepen en door Ido Australische kruisers Mclbooimc en ÏSydney. Gister morgen werd bericht ontvangen dat de Emden bij de Cocos-eilanden was aangekomen en op het eiland Kee ling een gewapende afaeeling had ontscheept om het draadloos telegrafische station te vernielen en den te legraafkabel te kappen. D-uir werd de Emden door de Sydney verrast en tot een gevecht, genoopt, in den hevigon strijd, die volgde, heeft de Sydney drie dooden en dertien ge wonden gekregen. De Einden werd op het strand ge dreven en is verbrand. De verliezen aan menschenlc- vens op de Emden moeten zeer groot zijn. Aan dé overlevenden is allo mogelijke hulp geboden. Met uitzondering van het Duitsche smaldeel, dat uit do Chil eens che kust opereert, zijn de geheele In dische Oceaan en Stille Zuidzee nu van vijandelijke oorlogsschepen gezuiverd. t)e admiraliteit heeft het volgende telegram gezon den aan de Sydney en het departement van marine van het Australische gemeenebest: Onze hartelijke geluk- wenschen met bet schitterende wapenfeit van de Au stralische vloot en den onschatharen dienst, welken zijl aan de zaak van de bomdgenooten en aan den vreedzamen handel ter zee heeft bewezen door Üe vernietiging van de Emden. W.g. Grey, tainister van buitetalandsche zaken. Zoo is dan aan de kapervaart der Emden een eind gekomen. Nog levendig staat het ons voor den geest met welk een. brutale moed de bevelhebber van dit Duü- sche schip optrad. En toen het bekend werd, dat de Engelsche admiraliteit alle maatreeelen had genomen om een eind aan het optreden van ae Emden te maken, was het te vernachten dat spoedig een bericht als hierboven is vermeld, ons zou bereiken. De Emden heeft de Engelsche handclsmarine groote schade be rokkend. De volgende opsomming bewijst dat: 10 September: De Indus. 11 September: Een stoomschip (naam niet bekend). 12 September: De Kabinga, Hellen en Diplomat. 29 September: De Fumerio, King Lud, Ribera en Foylo. 21 October: De Chilkana, Troilus, Benniorh, Clnu Grant, Pomrabbél (baggermachine en Exford (genomen). 30 October: De Russische kruiser Schemtschung en den' Franschen torpedojager Mousquet in den grond geboord. Bovendien, bombardeerde de Emden. den 23en SepP. tember Madras en richtte daar aanzienlijke schade'aan. In Frankrijk. De wereld heeft een, oppervlakte van ongeveer 136.600.000 vlerk. KM., met ongeveer 1.800.000.000 zielen, waarvan 73..390.200 vlerk. KM. met een, be volking van 899.580.000 zielen hij; dezen oorlog be trokken zijn. Is dit overzicht steeds bij,na begonnen met de verzuchting: geen nieuws, geeft noemenswaardige ver andering, nooit nog is het zoo sober met het nieuws geweest als ditmaal. Er is louter niemendal. Een Duitsch legerherlcht met de mededeeling, dat de aanvallen bij, Yperera, zijn. gevorderd. Er wordt bijr gevoegd: langzaam. Er zijn, 5100 gevangenen go- maakt en mitrailleur» buitgemaakt. Ook verder zuide lijk gingen de troepen, vooruit. Aanvallen werdiein af geslagen. In het Argomfte-wouid' werden goedé vorde ringen gemaakt. En nu uit Parijs: Het gevecht tusschen die zoo en Armentières werd gisteren krachtig voortgezet Aan beide zijden trad men offensief op. De voornaamste resultaten op het ednde van den dag waren, dat een krachtige aanval der Duitschers ten zuiden van Yperen, was afgeslagen eai dat do Fransche troepen flink waren vooruitgekomen tus schen Yperen en Armentières. Dat is van het Westelijk oorlogsteeneel alles. Van belde kanten wordt de mist de oorzaak genoeund. diat zoo weiftiig resultaat te vojkregem. Van particuliere zijde nog enkele berichten. Tom- li nsoD, cie correspondent der Daily News weet te ver tellen, dat d6 Duitschers nu blijkbaar hst plan om den linkervleugel der boadgenooton door te breken, hebben opgegeven. De strijd te verder naar het zuiden op sommige plaatsen hevig genoeg geweest, doch hij kenmerkte zich niet door die voordien aan den, dag gelegde Ber- serkerwoede, welke, zegt men, zal wederkeeren, als er meer Duitschë legerkorpsen aangevoerd zullen zijn. Do Tim es-correspondent in W-Hi-Vlannderen. maakt ook weer melding van het vechten, van jongens van ongeveer 16 Jaar in de Duitsche gelederen. Een, 12- tal werden er gevangen genomen. Vsa het Ooeteüjk terrelft,, vanj den strijd tusscheft ooï: -iet reel nieuwB. De Russen, schijnen met groote snelheid te zijn opgerukt, waarover aigemeene be wondering bestaat. Het Russische leger dat nu Prui sen te binnengevallen, is heel wat andere dan wat de vorige maal daar een oftgewenscht bezoek bracht De Russen zijn nu twintig mijlen van Susterborg, twin tig van Geldrop en zeventig van Posen. Onder de Pruis is che laftdheeren te de Keizer wel degeen, die het meest van den tnvlal heeft te lijden- Zijn land goed Romtnten is reeds twlee malen het tooneel van den strijd geweest en ook nu b'L'vakkeerem de kozak ken weer in de koninklijke stallen van Trakehneo. Voor een deel beschikken, de Russen- voor het trans port reeds over sleden, daar de wegen diep onder de 6noeuw liggen. Uit Petersburg wordt aan de Morning Post geseind, dat de terugtrekkende Duitschers gesplitst zijn, ten gevolge van het opblazen der bruggen over de Warta door PooLsche guerillabfinden.. De Duitschers had den stellingen gereed gemaakt achter de Warta, maar deze zijn, nu onhoudbaar tegen de Russische flank- aanvallen. De Russen schdjnen en Oostenrijkers en Duitschers gescheiden te hebben en tusschen hen te ziijn ingedrongen. Mae men particuliere berichten gelooven, dan moe ten de Duitschers hun stellingen achter de Warta ont ruimen en bombardeeren de Russen de versterkingen van Kalisj. Uit Berlijn wordt nog een klein succes gemeld, nl.: In Russisch Polen, bij Kanin (aan de Warta, wes telijk van het dezer diagen genoemde Kolo), heeft onze cavalerie een Russisch bataljon uit elkaar ge slagen, 500 man gevangen, genomen en 8 machine geweren buitgemaakt. De Russische legatie heeft de volgenlde berichten over do krijgsverridhtangen der Russische legers ont vangen: I. In Oost-Pruisen worden de gevechten voortge zet: de Russische troepen hebben zich meester ge maakt van Goldap. In de streek van Mlawa wordt de Russische opmarsch voortgezet; de Russisdhe artil lerie heeft de beweging der militaire treinen van, den vijand in de richting van het statten, van Soldau on derbroken. In West-Polen bereikt de liftte der terugtrekkende Dultscheer de streek van Nechava, op 20 KM. van Thorn, zoomede Sloupzy, op de grens van Posen,. II. De Russische traépleft gaan voort de Oostenrijk- scho achterhoeden langs de wegen die naar Krakau leiden, terug te dijrven. Ten zuiden van Przemyal hebben de Russische troepen den 7den November een duizendtal krijgsge vangenen gemaakt en verschillende kanonnen buitge maakt. De Oostenrijkers moeten dus ten tweeden male op Krakau terug en do OostenriJksche regeering heeft alle mannelijke Oostenrfikseh© onderdanen onder de 50 jaren in het buitenland aangeschreven, dot zij zich binnen 6 maal 24 uren bij hun oor pscom man- clan ten aan to melden hebben. Een toeken dat het voor den wind gaat la dit niet. En nu Rusland en Turkije. Het is hier als elders, bedde partijen schrijven zich do overwinning toe. De Russische generale staf van het Kaukasische leger meldt: Zondag is bijl liet aanbreken van don morgen de strijd hij Koeprikoei mét nieuwe kracht hervat, nad.it de vijand de la de streek van Erzerocan samengetrok ken tnoepcm, welke op hun beurt versterkt werden door hel garnizoen van die vesting, tegen ons had laten Te oordeelen ftaar den aard van het gevecht en naar de ontvangen inlichtingen voeren Duitsche of ficieren het bevel over de Turken. In den namiddag, toen do Turken hun voorhoede door de nieuwe divisies steunden, werd de strijd vooral hard nekkig. In tusschen is hun poging om een van onze flanken ora te trekken mislukt, dank zij de dapperheid van onze troepen. Wij konden tegen den avond, toen de slag bedaarde, ons handhaven in al wat wij veroverd hadden Zooals men Zich zal herinneren, spraken de Turken over "ceff behaalde overwinning. Hot Turksche hoofd kwartier meldt, dat ondanks sneeuw en mist, het offen sief aan de Kaukasische grens wordt voortgezet. Laatste telegrammen. HOORN. De heer Melchert de Jong. oud-lid der Eerste Kamer, is hier gisteravond overleden. PARIJS. Communiqué 11 uur. In het Noorden wordt de slag met groote heftigheid voortgezet. Van het overige deel van het front geqa bizonders. MAASTRICHT. Ie Luik kwamen 800 man Homgaar- sche troepen aan Van Givet, zü worden naar Krakau ge detacheerd. Zij voerden acht 30 c.M. Oostenrijkscne mortieren mede. Te "Luik kwamen eveneens 200 Fran sche krijgsgevangenen aan. Onder hen bevonden zich eenige Italiaansche vrijwilligers, die bij Rheims gevangen genomen waren. Plaatselijk Nieuws. GEMEENTE 6CHAGEN. Overleden: Neeltje Tajnes, oud 9 dogen, dochter van Dirk Tam es en Aafje Keijzer. Geboren: Gretha, dochter van Gerriit Anneveldt ecu Dleuwertje Schrfeken. Ajdriaan, zoon van Adriaan de Jongh en Hendrifrus Bruin. Hendrik, zoon van Aa~ tonlu8 Hurkmans en Alida Scholten. POLITIE. Gevonden 4 Schager loten. Inlichtingen ter f secretarie. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van den 11 Noyemher 1914, medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut te Du Bilt Hoogste barometerstand 769.7 te Karlsruhe, laag ste barometerstand 734.9 te Hapaxen da. Verwachting tot den, avond van 12 November. Stormachtige, later wellicht afnemende Z.W. tot W. wind, meest zwaarbewolkt waanschijn*ijk regen buien. Zelfde temperatuur. B rgerlijke Stand. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 710 Nov. 1914. Geboren: Guurtruda Maria Columba. dochter van Johannes Simon Klaver en Marzaretha Wiering. Overleden: Jaoobus van Schafte, oud 75 jaren, echt genoot van Pieternella Bouwman. Marktberichten. BROEK OP LANGENDIJK, 10 November. Uten f 3.55 a f 3.80, wortelen f 1.15 a f 1.20, bloemkool f 2 a f 5.60, 2e soort f 0.80 a f 1.20, roode kool f 2.10 a f 7, gele kool f 2 a f 6.60, wift- te kool f 8 a f 10.30 en f 180 a f 183 per wa#gon» ramenaa f 3. WARMENHUIZEN, 10 November. Aangevoerd: 2400 stuks bloemkool f 1.10 a f 6.40, 28700 stuks roode kool f 2.4Ö a f 7.70, 16500 at witte kool t 5.80 a, f 10.90, 1900 stuks gelo kool f 2.30 a f 6..10 per 100; 48 baal uien f 3.70 tot f 3.80 per baaj; 134 zak roode kool f 0.E8 a f 0.44 per zak. Advertenliën. Den ICen November hopon mjjn geliefde kinderen, broer en Buetor en hnnne 25-jarige Eohtvereeni- ging in stilte te herdonken. Dat zjj nog lang gespaard mogen blijvon, is de wenaoh van ona allen. Familie Dalenberg. Burgervlotbrug, Nov. 1914. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgrootmoe der, Mej. N. Swaan, wed. van 0. Met, eerder wed. van 0. Nieuwland, in den ouderdom van 78 jaar en 8 maanden. A. Maree8-Nieuwlend. C. Mareea. K. Nieuwland. M. Nieuwland Grin. Alkmaar, 8 Nov. 1914. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden, in den ouderdom van 51 iaren onze innig goliefde Echtgenoot en Vader, de Heer Wed. C. Wit en Dochter. Wieringen 8 Nov. 1914. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kenniste geven van het overlijden van onze geliefde Moeder,Behuwd- en Groot moeder Wed. Alb Maats in den ouderdom van 53 jaar en 9 maanden. L. Maats Albz. G. v. d. Welle-Maats Albd. C. v. d. tVelle. P. Maats Albd. BLolhorn, 9 Nov. 1914. Hiermede vervullen wjj den treurigen plicht kennis te geven van het overlijden van onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante, Wed. Alb. Maat» in den ouderdom van 53 jaar en 9 maanden. Th. Meuleveld Winkel. Jn. Meuleveld M. Meuleveld-Droog Winkel. M. Smit-Meuleveld. 0. Smit. Kreil, Barsingerhorn 9 Nov. '14. te geven door de Tooneelvereen. „KLEIN BEGIN", ten bate van bet Steuncomité te in het lokaal van den heer J. Bijvoet te Julianadorp. PROGRAMMA: I. Aanvang 7 uur precies. Entrée 50 oents. Besproken plaatsen 10 et extra. NA AFLOOP BAL Gevraagdtegen Kerstmis, een kunnende melken, of genegen het te leeren, bij Abr. Borst, Keins, Op huis en land met groote overwaarde gevraagd. Br. fr. lett. P, bureau van dit blad. REDEN met SPEELTIJD 2 UUR. Kinderprijzen op alle rangen 10 Oents. Geleiders en andere personen 20 Cents. AANVANG 7 UUR. Doorloopende voorstelling tot half 11 uur. Zaalopening half 7 uur. AanbevelendDe Directie. de beroemde met Explicatie. Het groote program wordt aangevuld met prachtige Komische nummers. Gewone lage prijzen. Doorloopende Voorstelling. Zie verder programma. van te Schagen, op Woensdag 18 November 1914, des voormiddags 10 uur. op het terrein van het Stations- koffiehuis van den heer A. VISSER om contant geld» van als Amer. grenen delen, sohroten, ribben en regols, platen, alles lang van 6 tot 12 meter. 1 Groote partij geschaafde en geploegde delen. Al het hout is nieuw, ongebruikt en lste kwaliteit timmerhout. Deurw. F. VAN DER KAMP. Te koop gevraagdeen best in N. H. Franco brieven lett. H, bureau dezer Courant. Te koop drie gebruikte voor matigen prijs, bij J. Bakker, mr. Smid, Wieringerwaard. Gevraagdeen ecnigszins met boerderij bekend, P.G. Br. fr. letter E, bureau van dit blad. op ZONDAG 15 NOVEMBER in 't Café v. d. heer A. Sieuwertsen te geven door de „Mobilisatieclub", Opvoering van diverse Voor drachten met 2 Blijspelen ,L IZ E" en Aanvang half 8. Entrée 0.25. Plaatsbespreking 10 ct. extra. In een klein gezin zoo spoedig mogelijk een gevraagd, bij J. Pronk, Oudesluis, Heerensfraat Ie SCHAGEN. H. «c Z. Aanbevelend, Hd. SMIT. De Motorboot „MARIA-ANNA" vertrekt ZON DAG 15 Nov. a.s. des voormid- dags om 11 uur van Wieringen. P. KAAN Cz. Wieringen, 11 Nov. 1914. (ongeveer 1 Hectare) gelegen te Limmerschouw, gem. Winkel. Te bevragen bjj J. Speets, Wie ringerwaard. Er biedt zich aan, liefst voor HUISHOUDSTER, bg Hoer op leeftijd. Br. fr. lett. W. H. 10, Weesb. Barsingerhorn. AUTOMOBIEL Aangeboden prima Darracq auto, 20 P.K. als nieuw. Landau- lette torpedo in gegarandeerd puike conditie, voor den spotprijs van f1750.Zeer geschikt voorver- huur. Te zien bij P. Makelaar, Swammerdamstraat 12, Den Haag. Te koop: bg K. Slot te Broek op Langedgk. Gevraagdom zoo spoedig mo gelijk in dienst te treden een ge huwd die zelfstandig kan werken, O. Dekker, Behagen. Te koop of te huur: Te koop een blauwe mak in alle tuigen, bij A. Zee man, Breezand, Anna Paulowna. Ie huur. Ook gelegenheid tot kost en in woning met huiselijk verkeer. Adres te bevragen Bureau Scha ger Courant. Gevraagdom met Kerstmis in dienst te treden, een vrij van melken, bij J. A. Visser, Barsingerhorn. Te koop gevraagd: (ook Belgen). Franco brieven lett. N. R. bu reau Sohager Courant,

Schager Courant | 1914 | | pagina 3