SCHEURKALENDERS van Boon, Jacobs en Vriend van den Huize. Trapman en Co. De Oorlog. Jac. Jansen, HUIS Oostenrijkers-Duitschers en Russen. PIANO-, VIOOL-, ORGEL-, THEORIE- en ENSEMBLE-LESSEN. HOOI KNECHT een KAASMAKERSKNECHT. een Dienstbode, Slagersknecht stuit mest, BREUKBANDEN L. BEIJNEVELD - Winkel. te huur gevraagd te Groote voorraad. Ook Yoor Wederverkoopers. Boekhandel, - - Schagen. a f 3.30 pep 100; 180 azk roode kool t 0.33 a f 0.41 por zak. BROEK OP LANGENDIJK, 16 December. Bloemkool f 2.40 a f 4.60, 2e soort f 0.60 f 0.90, roode kool f 1.70 a f 6.90, gele kool f 1.80 a f 6.80, witte kool f 8.60 a f 9 per 100. Uien f 3.80 a f 4. Roode kool f 0.17 a f 0.26 per zak. Wortelen f 0.50, NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDE 16 DECEMBER. Roode kool f6 ai 7, 2e soort f 4.50 a 5, kleinere f 1.50 a 4, gele kool f 5,'50 a 6.50. 2e soort f 4.25 a 4.75, kleinere f 1.25 a 3.50, Deenscne witte f 9 a 9.50, 2e soort f 7 a 8.50, kleinere f 1.50 aö per 100, grove uien f 3.25 a 3.75 per 50 K.G. De beschieting van twee Engelsche steden. De Duitsche vloot heeft een uitstapje gemaakt naar de Noordzeekust van. Engeland en daar de steden Scar- borough en Hartepool beschoten. Men. vond jiet zeker noodig om van Duitsche zijde eens te toonen, dat Engeland niet zoo oppermachtig ter zee is of eigen huis en haard kan door den vijand nog wel schade worden toegebracht. De algemeene indruk die dit wapenfeit der Duitsohers hebben bedreven, zal niet gering zijin. Maar nu de feiten: De beschieting van Scarborough ving Woensdagmorgen om 8 uur aan. De bevolking snelde in groote opgewondenheid uit de huizenTvelen ijlden naar het spoorwegstation en spron gen in den irein, die juist naar Huif vertrok. Vele gehouwen zijn beschadigd. De machinist van den trein vertelL dat hij in Scarborough drie schoorstenen, lag vernielen. Lloyds deelt medie, dait de schade te Hartlepool aan zienlijk is. Een granaat trof een gashouder, die vuur vatte. Volgens geruchten zouden er in deze stad! ne gen dooden zijn. De uit de geschiedenis welbekende abdij van Whisby is gedeeltelijk vernield). De vijandelijke kruisers verdwenen tn noordooster- lijke richting. 't Is onnoodig te zeggen, dajt te Londen de aan val op de Oostkust een. diepen indruk heeft gemaakt, hoewel de rustige aanblik, van Londen hnoel filet is verstoord. De menschen wachten Verlangend die ver dere ontwikkeling der gebeurtenissen, waarvan de Ad miraliteit mededeeling belooft. Intusschen blijkt uit de berichten uit de beschoten steden dat de schade niet onbelangrijk is. Er is al vast een oud kunstmonument in begrepen. De York- shire Evening Post zegt dat de beschieting van Scar borough er velen toe gebracht heeft uitvoering te geven aan hun van te voren reeds vastgestelde plan om zich bü 'een Jnval te bergen. De tremen uit Jcarborough vervoerden veel meer menschen dan het normale getai terwijl de wegen druk waren door het haastig bewerk stelligde vervoer van hen die niet bleven wachten om de uitwerking van de beschieting te zien, maar 'teerst aan hun veiligheid /lachten. Een ooggetuige van het gebeurde te Scarborough heeft aan een verslaggever van de Yorkshire Post verteld dat duizenden menschen uit hun huizen de straat opstroomden ,en weldra naar het station hol den en in do richting van de voornaamste wegen naar het binnenland. De meeste vrouwen liepen in hun haast met loshangend haar en moeders hielden haar kinderen tegen de borst «eklemdl. Maar weinigen had den iets bij zich. De meesten verlieten te York den trein. Vain den trein uit gezien was het op den hoofd weg een heele optocht van menschen oio verschrikt 't binnenland in trokken, met kinderen op karren en alle mogelijke voertuigen geladen. De correspondent van de Star te Whitby seint dat tusschen 9 cn 10 uur tweo vijandelijke kruisers die Oplaats bobben beschoten. Enkele .granaten werden af gevuurd en do historische abdiij \vord beschadigd, Ver scheidene huizen zijn in puin geschoten en men ver moedt dat een aantal .personen gewond zijn. De grootle van do schade is nog niet bekend. De vijandelijke krui sers verdwenen daarna in Noordoostelijke richting. De correspondent van de Exchange de Whitby zegt, dat tusschen 9 on 10 uur twee Duitsche kruisers op 3 mijlen afstands van Whitby verschenen een de stad hevig beschoten, waarbij het seinstation werd ..Vernield en verschelden menschen gekwetst raakten. ftfaar gemold wordt is een persoon gedood en een aantal huizen verwoest door het granaatvuur. De historische abdij is gedeeltelijk vernield'. Naar de Star uit Darlington verneemt, zijn le Wcst- Harllcpool meer dan 20 menschen gedood en 80 ger wond. Do granaten ontploften tn de straten en sloe gen er groote gaten in. De Engelsche Admiraliteit meldt, dat Engelsche schepen, die op patrouille waren, de Duitsche sche pen spoedig ontdekten en hen den pas dreigden af te snijden. Maar de Duitsohers vluchtten full speed en verdwenen in de mist. In Frankrijk. Mogen we de geruchten gelooven, die van ver schillende kanten tot ons komen, dan hebben de bondgenooten in België aan de Yser wel succes. Bij Nieuwpoort schijnen de verbondenen te avanceeren. Het officiëele nieuws vertelt ons niet veel bijzon ders. Een Engelsch smaldeel heeft Westende bescho ten, een aanval der Duitschers bij St. Joris is afge slagen en enkele hoeven op den westelijken oever dér, Yser zijn bezet. Zooals gister reeds gemeld, schijint nu het oogenblik gekomen voor dè verbondenen, om een algemeen op rukken tegen He Duitschers te beginnen. Veel wordt er evenwel nog niet van gemerkt, t Is de vraag, of de verbondenen in staat zullen zyn.de Duitschers haar eigen land te verdrijven. De Russen beantwoorden in lange ha niet aan de verwachtingen, maar houden tenminste tfb Duitsche legerscharen vast. Komt in het Oosten een voor .Duitsch- land gunstige beslissing waar wel eenige kans op is, dan zal het Westelijk oorlogsterrein, waaraan nu veèl soldaten onttrokken zijn, zijn versterkt -contingent weer ontvangen en is-er voor de verbondenen af neef wei nig kans om piet succes te opercoren. Van een ver plaatsing van net oorlogstcrrein zal dan ovenwei geen sprake zijn. Maar Iaat ons de gebeurtenissen maar niet vooruit willen loopen en maar afwachten. Van het oostelijke oorlogsterrein ook geen ïiieuws. Van een strijd tusschen lezen we niet yeef bijzonders. Van Russische zijde wordt hot afslaan van vijandelijke aanvallen gemeld. Over enkele dagen wordt het beslissend gevecht bij Krakau verwacht. De Weensche berichten hielden, dat de Russen in Galicië en "Zuid-Polen blijven terugtrek ken. Bij Lisko aan de Wislok bieden sterke Russische troepen nog tegenstand. tn Zuid-Polen heeft de vijandelijke achterhoede na korten strijd overal voor de Duilsclie en Oostenrijksch- Hongaarsche strijdkrachten moeten -wijken. Itn de Karpathen hebben de Russen hun opmarsch in het dal van de Latorcza nog niet opgegeven. Ih het dal van den bovenloop der Bystryce. (zij rivier van de Dniestr. waaraan Nadworns. ligt) is een aanval der Russen afgeslagen. De bezetting van Przemysl heeft opnieuw een groo- ten uitval gedaan, waarbij Hongaarsche landweertroepen zich hebben onderscheiden door de bestorming van een met prikkeldraad versperde vijandelijke stelling. £oo~ als gewoonlijk zijn krijgsgevangenen en -vermeesterde machinegeweren naar de vesting gebracht. Een zeer alarmeerend bericht komt uil Berlijn. Aan Ide Nördict. Allg. Ztg. wordt uit Boekarest geseind Naar de Uhiversul uit St. Petersburg verneemt, meld' de oorlogscorrespondent van het Nowoje Wremja ui! Russisch Polen, dat het offensief der Russen aldaar geheel is mislukt en dat de Russische troepen er in zeer hachelijke omstandigheden verkeeren. Dit is aan de buitengewone stuwkracht van von Hindenburg's opmarsch toe te schrijven. De verpleging der Russische troepen ondervindt groote, bijna onoverkomelijke moei lijkheden, daar de troepen door de Duitschers zoowei uit het oosten als uit net westen worden bedreigd«.en de Russen slechts door wanhopige inspanning van al hun krachten of door een algemeenen terugtocht zich uit dien toestand kunnen redden. In elk geval zal het hun echter groote offers "kosten. Dit bericht is voor de openbaarmaking aan de ecensuur niet voor gelegd en heeft te St. Petersburg de mismoedige stem ming nog verergerd. Het Nowojo Wremja is op bevel van den gouverneur door de politie in beslag genomen Verschillende Oorlogsberichten. SPIONNAGE EN EXECUTIE. Uit Londen, 16 December. De Morning Post meldt, uit Parijs een merkwaardig geval van het Duitsche epionnage-systeem. Een Franschman en zijn vrouw werden betrapt op het geven van seinen aan den vjiand in een voorstad van Reims, uit hun huis, in welks nabijheid twee Fransche batterijen waren opgesteld. Een telefoon was opgesteld ln 'de boven kamer, doch de vrouw gebruikte in den kelder een andere telefoon, om de Fransche bevelen aan den vijand over te brengen. De man had een stelsel van seinen met een zakdoek in den tuin. 'n Duitsch officier, die jaren lang in Reims had gewerkt in een champagnefabriek, kwam dagelijks in de voor stad in Fransche officiersuniform gekleed, om na dere berichten te halen. De spion was voorts in het bezit van roode en blauwe vuurpijlen, waar mede hij des nachts seinen gaf uit een naburig boap.h, om de aankomst van ammunitie of convooien of het verwisselen der soldaten in de loopgraven aan te geven. Man en vrouw werden doodgeschoten. De man, die vroeger looper was geweest bij een Duitsohe ohampagnefirma, had voor zijn verraad 450 francs gekregen. Een ander geval van spionnage is dat van een Duitsche schooljuffrouw, en haar man, die dood geschoten werden bij Romegny. Do vrouw stond glimlachend tegenover de soldaten van hot vuur peloton, en hield haar mans hand vast. Het was ontzettend dat zij wel een kwartier moesten wachten, terwijl de gendarmes worstelden mot een Duitsch soldaat, die ook moest worden doodgeschoten wegens plundering. OP Z'N TURKSCH. Konstantinopel, 16 December. Het oude linieschip „Messoedije" is op de ankerplaats gezonken, ten gevolge van een lek. Het schip ligt nog gedeeltelijk boven water. De geheele bemanning kon het schip verlaten. (Volgns een Engelsch bericht is de „Messoedije" gezonken tengevolge van een torpedoschot van een Engelsche onderzeeër, die de Dardanellen binnen- stoomde. Het Turksche bericht schijnt dit te willen ontkennen.) ZWARE VERLIEZEN. Uit Londen, 16 December. De Daily Chron. ver neemt uit Duinkerken dd. 15 December, dat bij de jongste gevechten gedurende drie dagen in de omgoving van Yperen, toen de wanhopige aanvallen van de Duitschers werden afgeslagen, waarna de bondgenooten voorwaarts drongen, 24.000 man ge sneuveld zijn. EGYPTE. Lord Cromer vertelt ia een Ingezonden stuk tn de „Times", dat er wel waarheid zal ritten in het in Fran sche bladen Gepubliceerde bericht ujt Athene dat de tyrannie van Duitsche officieren een geest van muiterij wekt onder de Turksche troepen in Konstantinopel. De Duitsche regcering, zoo verhaalt hij, sprak eens den wensch uit eenige Socdanoezen in Egypte te recru- tecren voor den dienst in Duitsch-Oost-Afrika. Hiertoe werd vergunning gegeven. Een paar honderd man wer den gerecruteerd. Twee of drie jaren later deed de Britsche Oost-Afrika maatschappij een gelijk verzoek. Een Britsch ambtenaar werd naar Soedan gezonden om eens poolshoogte te nemen over de stemming on der de Soedaneezcn over dit verzofck. Hij berichtte dat als de troepen onder Britsche olficicren zouden staan er wel geen moeite bij de recruteering zou rijn, maar dat niemand meer bereid was in Duitsch en dienst te gaan. De reden hiervan was, dat velen die in üuii- schen dienst waren gegaan in Egypte waren terugge keerd en hun ervaringen hadden" verteld. Zij waren ioed gevoed en betaald, oiaar ze klaagden zeer óver le hardheden van de Duitsche discipline en vooral over de ruwe behandeling van de rijde der Duitsche offi cieren en ondercffienes-an. Lord Cromer voegt aan deze historische herinnering de opmerking toe. dat in Oostersche quaestie de Dui - sc-he" staatslieden blijk geven van slecht inricht. Da de afkondiging -fan den heiligen oorlog metst mis lakken, zai' niemand die dc Oostersche zaken kent ver bazen. De invloed van den sultan als Kalief is sedert de gebeurtenissen te Konstantinopel in de laatste jaren zeer gedaald en ook lord Cromer wijst er op "dat he' dwaasheid is van een heiligen oorlog iets te verwachten nu de Kalief zelf met ongeloovige stalen in verbond is. Wat Egypte betreft wijst de schrijver er op, da de invloed van den Kheaxve die onverstandig ge noeg zijn tot aan dat der Duitschers heeft verbonden gering is en dal het eenige gevolg van den oorlog nu slechts kan zijn dat Egypte geheel Yan Turkije wordt losgemaakt. HELDHAFTIGE VLIEGMANNEN. Tijdens een der jongste gevechten aan het Westelijk front, zoo melden Panische bladen, liet de Fransche opperbevelhebber alle beschikbare aviateurs bij zich ontbieden. Tot de in een kring om hem heen staande 36 Fransche vlieg-menschen, zeide hij „Er is een hoogst gewichtig werk uit te voeren, en ik vraag of ei drie van u bereid rijn hun leven op i e offeren. Laten degenen, die de onderneming aan durven de hand opsteken Waarop alle 36 aviateurs hun hand opstaken. Ontroerd zag de opperbevelhebber dat aan, doch wijl hij slechts drie man kon gebruiken, liet hij er om loten. Daarop had hij met het aldus gekozen drietai een vertrouwelijk gesprek, waarin hij hun de gevaarlijk heid der onderneming volkomen duidelijk maakte. Na de opdracht te hebben ontvangen, salueerde het drietal en wilde heengahn. „Halt! rechtsomkeert!" beval de generaal. En toen de drie mannen waren teruggekomen, zeide hij: „Sinds wanneer gaan kinderen sterven, zonder hun vader te omhelzen?" Om de beurt omhelsde hij deflrie dapperen, die daarop heen gingen, voor goed: FRANSCHE RIDDERLIJKHEID. Een telegram uit Berlijn aan de Kolnische Ztg. meldt Snel hebben de Franschen kortgeleden na oen gruweldaad^ waarvan een Duitsch soldaat was geworden, boeta gedaan. Den 4en December was een tot bewaking van een draadversperring opgestelde Duitscho schildwacht inct afgesneden ooren, gedood' door een schot door het hóófd, gevonden. Reeds den volgenden dag verscheen bij de deze plaats bewakende Duitsche posten een officier van liet Fran sche 165e regiment infanterie en verzocht geblinddoekt -bit den bevelvoercnden generaal te worden gebracht. Hier legde de Fransche officier de verklaring af, dat zijn troepen met don schuldige aan de misdaad niets gemeen hadden. De man 'was wegens de begane mis daad denzeifdon dag doodgeschoten. Het telegram voegt hieraan toe. Aan de snelle toe passing van het militair recht en den ridderlijken vorm, dien men van Fransche rijde voor de overbrenging van de voldoening aan den troep, wicn het gold, heeft ge kozen, brengen wij gaarne de hulde, die men in den oorlog ook aan don tegenstander verschuldigd is, wan neer hij waardig en voornaam heeft gehandeld. DE FINANCIEELE TOESTAND VAN RUSLAND. De Nowoje Wremja brengt volgens de Korr. Nor don de volgende sombere beschouwing jovtr Ruslands financieelo toestand. Hel goud is in Rusland overal weg gestopt. De beurzen rijn bijna overal gesloten. De gewone manier om goud voor afrekening met het buitonland te krijgen, de buitenlandsche leening is ook bemoeilijkt. Daarbij zijn onvermijdelijke uitbetalingen aan het buitenland voor oorlogsbes tellingen aan de orde van den dag. De geheel ehandel, die verplicht is tot betaling op termijn aan het builonland Is zeer ongerust, daar geen buitenlandsche wissels door de stremming in den Rus- sis chen uitvoer zijn te verkrijgen en daar de verkoop van buitenlandsche waarden slechts met goud mogelijk is, dat nergens is te krijgen, want de staatsbank neeft de inwisseling in, goud stopgezet. Onder deze moeilijke omstandigheden heeft Rusland slechts een beperkt bedrag van de Engelsche markt gekregen onder vernederende voorwaarden. Er werd 'een crediet van f 150 millioen toegestaan maar slechts onder voorwaarde, dat Rusland 102 millioen van zijn goudvoorraad zou afstaan. Deze 102 millioen staan wel is waar nog tot beschikking der Russische regee ring maar de eisch tot de verzending naar Londen on der de tegenwoordige omstandigheden schijnt erop te wijzen, dat Rusland het verdere goud, dat het noodig heeft met eigen goud moet betalen. HET GROEIENDE BERICHT. Een krantenberichtje kan soins den Indruk maken van een sneeuwbal, al rollende wordt het steeds grooter van omvang, zoo schrijft het Hdbld. Stel eern oppert onze Duitsche collega Paul Ro- senhayn dat in de Leipziger Strasse te Berlijn in de middag-drukte iemand bijna door een pakjes-rond rijdende auto werd aangereden, en laat die iemand bij voorbeeld een oorlogski cupele zijn, dan zou het voor den straat-reporter wellicht do moeite loonen, om het geen hij gezien heeft aan een der bladen te gaan mei den; en wanneer de rodactio het berichtje wat zwaar laat wiegen, dan zal mcan in de eerstvolgende editie het volgende kunnen lezen: .„Met het oog op voorkomende ongelukken worden bestuurders van auto's uitgenoodigd, in de drukke stra len wat langzamer en voorzich ige'r te rijden; deze maat regel schijnt des te meer gewenscht, aangezien zich in deze tijden wellicht herstellende gewonden on straat zouden kunnen bevinden, die niet snel uM deb weg kunnen komen." Op. den vorm van redigeeren van het bericht valt weinig aan te merken. De bovenbedoelde gewonde werd wel niet aangereden door de vracht-auto; maar niet waar? dit zou vandaag of morgen toch wel eens kunnen gebeuren, en dan is het beter van tevoren maatregelen te nemen voor die arme drom mels Maar het kranten-bericht^ heeft de aandacht getrok ken van buitenlandse!» bladen. Wie weet, of het nitt het „Handelsblad'Is geweest, dat het overnam, om, als Berliinsch oorlogs-kiekje te dienen. En van ons „Handelsblad" werd het overgeseind naar een der Engelsche ochtendbladen; maar op zijn tocht over de oord-Zee onderging het bericht zijn tweede wijziging, en in dezen vorm lezen het de Londenaars: „Een voor het Engelsche begrip onverklaarbare ge beurtenis bad dezer dagen in een der voornaamste stra ten van de Duitschs Metropols plaats, dc Liibnilz-sirect, aldus genoemd naar den bekenden uitvinder der bis cuits. Twee soldaten, gew. id in der. strijd tegen de Engelschen, wandelden moeilijk op straat, toen een der hof-auto's aangerend kwam. welke zonaer stoppen de ongelukkige gewonden verpletterde, na welke hun nen-daad de auto zich snel verwijderde". Dit bericht wordt f; een Ier Fransche kranten- bureaux gelezen, laten wc zeggen, dat het van den „Matin" is; en de redacteur-buitenland vertaalt het bericht letterlijk, op de volgende wijze: „Te Berlijn is een colonne automobielen vaneen generalen staf, op de vlucht uit Oost-Pruisen, door een troep gewonde soldaten gereden, die van het weste lijk oorlogsfront naar de Duitsche hoofdstad gevlucht waren. Toen de colonne voorbij gereden was, zag men op de straat twintig dooden en 53 gewonden ziel logend Dit bericht wordt overgenomen bijv. door de Pa rijs che editie van de „Newyorit Herala", welke het be richt zonder bron-vermelding overneemt, doch er eeni ge cijferveranderingen in aanbrengt;; het bericht krijgt nu dit uiterlijk: „ben ernstige militaire catastrophe greep te Berlijn plaats, welke aan duizend .menscnen het leven kostte, terwijl ongeveer vijf duizend gewonden het slachtoffer werden van het straatgevecht, geleverd tusschen een afdeeling garde-troepen met machine-geweren, en een sterke afdeeling sociaal-democratische troepen. De oor zaak van het treffen was de behoefte aan beschuit, welke onder het Duitscho leger reeds zoo hoog is gestegen. Rosa Luxemburg liep met een roode vlug in de hand aan de spits van de uitgehongerde muitende troepen, toen de generale staf begreep, dat slechts krach'Igo maatregelen de orde konden herstellen. Na het aangrij pende bloedbad, door de salvo's der machinegeweren aangericht, vluchtten de overlevenden ln de tunnels van de ondergrond-spoorwegen, waar nog velen onder den voet werden geloopen en jammerlijk omkwamen." De Newyorksche Newyork Herald" liet zich dit be richt in extenso overseinen, en kleedde het eenigs- zins aan. En vandaar vond het ook rijn weg in do verdere Amerikaansche pers; tot de „Arizona Kick er1 er het volgende van maakte. „De ondergang van het Duitsche Riik wordt ons uit Europa geseind, nadat Berlijn gevallen is bij de belegering door de Beiers che troepen. Het lijf-regiment van groothertogin Rosa van Luxemburg, geheei samen gesteld uit mannen onder de zeventien en boven de zestig jaar, trachtte nog een laatste poging te onder nemen, om den rampspoed le vermijden. Aan den he mel verscheen echter een „Taube" (lees: duif). Door een ongelukkig misverstand werd op dezen vogel geschoten, en'by het omlaag tuimelen van het dier, maakte zich een paniek van de uitgehongerde soldaten meester. Van de verwarring maakten de Beieren gebruik, de stad binnen te marcheeren in parade-pas. Zij vonden nog slechts de zieltogende overblijvers van het eens zoo machtige Pruisische leger". Dank zij een geheele reeks van' smokkelaars-listen bereikt een exemplaar van de „Arizona Kicker" Berlijn, waar het toevallig in handen komt van den inmiddels herstelden gewonden soldaat, die in de Leipziger Strasse voor de vrachtauto moest uitwijken. En deze schudt rijn hoofd over zooveel buitenland sche leugenzucht. Ad vertent ïën. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze jongste lieveling JAC0B, in den leeftijd van ruim 4 maanden Zijn bedroefde Ouders A. SCHOORL. D. SCHOORL—Kuin. Eenigste kennisgeving. Door deze betuigen wij onzen hartelijken dank, inzonderheid aan mijn Vader, aan Familie, Vrienden en Buren, voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij do herdenking van onze 12 /2-jarige Echtvereeniging. P. VAN BUUREN Hz. N. VAN BUUREN-Aarsen. Belkmerweg, St. Maartensbrug December 1914. Voor de vele blijken van deel neming ondervonden bij het over lijden van onzen geliefden Eohfc- genoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, betuigen wij onzen harte lijken dank. Uit aller naam T. OVER. Wed. T. Rezelman. Nieuwe Niedorp, 17 Deo. 1914. aaaaaaaaaaa aaaaaaaacaaaD D Muziekdirecteur, Schagen, Diploma N. T. V. le Prijs Internat. Solisten-Concours. Geeft naar verkiezing ook AAN HUIS les. Correspondentie-adres tot 1 Jan. a.s.Kastanjelaan 21, Arnhem, Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan den WelEd. Heer Dr. Maats voor de spoedige hulp en bijstand bij het ongeval onzen kleinen lieveling overkomen. Voorts dank aan allen voor de betoonde deelneming bij het zoo smartelijk verlies van onzen kleinen lieveling. Mede namens de familie, D, Geerligs. H. Geerligs—'Jimmink. Barsingerhorn, Deo. 1914. te koop gevraagd pl.m. 30 wagens ook bij kleine partijen, bij P. Hoog land, Vennik. gevraa?d bij Js. Komen, Kaasfa- briek, N. Niedorp. GEVRAAGD tegen 2 Febr. Adres D J. MODDER, Kaasfabriek „de Onderneming", te Groote Kee- tec, bij 't Zand. Gevraagd met Kerstmis, vrij van melken, bij A. Grin, Spoor brug, Koegras. Een nette gevraagd, P.G. H. JONGERT, Zuidscharwoude. Te koopeen gelegen aan vaarwater en den rijwesr. Te bevragen bij Jb. Kor- ver Flz. Winkel. of iemand gezooht, die genegen is, een huis te bouwen, op 5 A 5l/2 gulden per week huurwaarde. Brieven met inliohtingen onder letter P. bureau van dit blad. van 2'/, tot en met 5 jaar, uitsluitend Ruinen, door J. IJ. WITTE, Oudeschild, Texel. AANBEVELEND,

Schager Courant | 1914 | | pagina 3