Alillttl NitlIS- ZATERDAG 19 DECEMBER 1914 57ste Jaargang. No. 5509. UitgeversTRAPMAN Co. Beschieting Engelsche kust. SCHAGEH COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIES in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 50. Prijs per jaar f 3.Per post f 5.60. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ot Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit drie binden. EERSTE BLAD. Ingezonden Stukken. Oranienburg, bij Berlin, 13 Dcc. 1914. Mijnheer de Redacteur. ïk ben geen krantenschrijver, doch ik kan het thans toch niet nalaten, u om eenige plaatsruimte te verzoeken, naar aanleiding van oorlogsbrichten, die mij zeer vreemd voorkomen, 't Is mij, alsof er een zoogenaamde haat tegen Duitschland ge kweekt wordt onder bet publiek in Holland. ïk zou wel eens willen vragen, waarom? Ik lees daar bijv. in uw blad: Uit Sas van Gent wordt aan de Telegraaf gemeld, enz. Dan volgt daar dat de Duitsche soldaten mismoedig zijn en zelfs zeer ve len zelfmoord plegen, om reden, hunne families ge brek Jijden; bet is zeker een bericht uit 4de of 5de hand. Ik zou u nu wel eens een bericht willen ge ven, wat ik direct uit eerste hand heb. Ik ken hier familiën, die zeggen, „*t is waar, liever hadden wij onze mannen thuis, doch wat ons inkomen aanbe langt, dan hebben wij 't beter als voor den oorlog". Wat de soldaten zelf betreft, ik heb meermalen gelegenheid, brieven uit het slagveld te lezen, of te hooren voorlezen, waar zij zeer geestdriftig schrij ven en ook wat hunne verpleging aangaat, schrij ven zij soms: „stuur mij voorloopig niet, ik heb van alles genoeg," enz. Dat hët nu wel niet alge meen zoo is, is duidelijk, doch dat het bericht in do Telegraaf zeer overdreven is, is ook duidelijk. Wat het bericht aangaat, als zouden die Duit- scher8 zeer wreed zijn, dat is een groote onwaar heid, zij zijn in doorsnee zoo goedmoedig, als bijna geen volk op aarde, doch als zij tot het uiterste ge dwongen worden, is het geen wonder, wanneer hun goedmoedigheid een einde neemt Een beke.nde van mij heeft de eerste dagen van België meegemaakt. Daarover heeft hij mij persoonlijk 't een en ander verteld, (hij was met een verwonding 14 dagen met verlof tehuis, doch eerst nadat hij genezen was). Ouder andere vertelde hij: We waren reeds 2 dagen in een dorpje in kwartier, wat vvij verlangden werd betaald, en zijn die menschen heelemaa! niet lastig gevallen; doch den derden dag begint, het op een maal uit alle hoeken en gaten te knallen, mannen, vrouwen en kinderen, alles schiet in het honderd om. Wat zouden wij nu al anders doen uit zelfbe houd, wij schoten en sloegen er op los, totdat do rust weergekeerd was. Zouden wij Hollanders het anders gedaan heb ben? Uw bericht over het arresteeren van Belgische geneesheeren en de slechte behandeling der gewon den moet ik als zeer overdreven beschouwen. Wat de geneesheeren betreft, nu „leer om leer", ik zeg, recht zoo; Frankrijk arresteert doctors en veroor deelt ze tot jaren gevangenisstraf, heeft Duitsch land dan niet datzelfde recht? We hebben toch hier de gelegenheid met eigen oogen të aanschou wen, hoe de gewonden behandeld worden, of Duit- scher, Engelschman. Rus of Franscmhan, eenvoudig humaan. Hoe zou 't nu mogelijk zijn, dat het daar nu op eenmaal anders is; haast niet te elgooven. Wat het bericht aangaat, als zoude het sommige Hoilandsche reizigers in Duitschland, slecht gegaan zijn, dat kan mij niet verwonderen. Ik heb de ge legenheid gehad met eigen ooren te moeten hoo- ern, hoe sommige zich in Duitschland gedragen, zij treden op. alsof zij 't geheele Duitsche volk onder zich hebben, en de Duitsche wetten hebben voor hen geen geldigheid; niet ten onrechte zegt de Imilscher: „dië dumme Hollander". Ik zou wel ieder Hollander den goeden raad willen geven, zoo dra gii in Duitschland zijt, onderwerpt u aan de Duitsche wetten, zoover 't noodig is, dan zijt gij vrij als een vogel. Het spreekwoord zegt: „de on dervinding is de beste leermeesteres", nu ik kan uit ervaring spreken. Ik hen in de eerste mobilisatiedagen meermalen aangehouden, doch geen oogenhlik lastig gevallen. Ik zeg, Duitschland doet recht zoo. Vergeet niet, Hollander, wat er voor gespuis in Duitschland zat, en mieschiön nog zit, kan het iemand dan verwon deren, wanneer men hem eens onder de lupe neemt. Hieraan zou ik tot 6lot nog willen toevoegen, mijn veronderstelling is, wanneer Duitschland zegenrijk is, blijft Holland, Holland; Duitschland heeft geen noemenswaardig belang daarbij, Holland ter gelege ner tijd in te nemen. Doch komt Engeland, met Frankrijk en Rusland zegenrijk uit den oorlog, dan zal het met Hollands wijheid, om der vrijheidswille (natuurlijk Engelands) spoedig gedaan zijn; welk 'n prachtige gelegenheid om een steunpunt op het vasteland te krijgen, en met den wereldvrede zou het wel voorbij zjin. Dit is iets, wat toch haast ieder weldenkend mensch vooruit zien kan. U, Mijnheer de Redacteur, voor de verleende plaatsruimte dankend, teeken ik hoogachtend, uw abonne J. KRUIT. Als vervolg op onze mededeelingen van Donderdag kan nog het volgende worden meegedeeld over de beschieting van de Engelsche kust door Duitsche oorlogsschepen. Uit Huil wordt door een ooggetuige gemeld: De beschieting getuigde van groote koelbloedig heid. Uit niets bleek, dat het Duitsche oorlogssche pen en geen Engelsche waren. Zij voeren de baai in en kwamen dichter bij het hoofd, dan ooit, zoo ver men zich herinnert, eenig oorlogsschip. Een zeerob zei, dat geen loods ooit een oorlogsschip zoo dicht bij had durven brengen. Aan de Daily News ontleent de N. R. Ct. nog de volgende bijzonderheden: Te Scarborough is nagenoeg in elke straat schade aangericht. Op vele plaatsen kost het moeite heen te komen door de groote puinhoopen die op straat liggen. Honderden ingezetenen zijn de stad uitge rend, maar honderden komen met den trein van bui ten om de gehavende badplaats te zien. Een vrouw is in haar winkel achter de toonbank gedood; op straat werden een vrouw en een meisje gedood; in een huis een man en twee kinderen; een jonge vrouw en haar zuigeling werden, doode- lijk gewond door een granaat die in de slaapkamer barstte. Twee Anglikaansche en een Katholieke kerk zijn ernstig beschadigd. Het hospitaal werd ook geraakt, maar gelukkig werd niemand gewond. Ook de zie- keninrichting van de hadplaats leed aanmerkelijke schade, maar de patiënten, onder wie een aantal Belgische soldaten, kregen geen letsel. In een huis werden vier menschen op slag gedood door een granaat, die in hun midden barstte, In een ander huis trof drie menschen hetzelfde lot. Een vrederechter werd bij het aankleeden door 'n granaatscherf gedood. Een oogenhlik later werd zijn kleinkind dood gevonden. Een brievenbesteller werd gedood, terwijl hij brieven bestelde. De menschen vluchtten in den kelder. Er zijn huizen met den grond gelijk gemaakt. In andere werden gaten geslagen groot genoeg om er met een trein door te rijden. Te Hartlepool werd een vrouw gedood, terwijl zij zich op den stoep van een hotel bevond. De ramin gen van het aantal dooden loopen uit den aard der zaak uiteen; maar alle stemmen hierin overeen, dat de doodenlijst lang is. Het dekenhuis van Hart lepool ligt vol gekwetsten en in de Masonic Hall zijn zeventien menschen onder behandeling. Het Duit sche eskader beschoot Hartlepool van drie kanten, totdat kort voor negen uur een toenemende granaat kartets-hagel over de nabij gelegen zustersteden kwam. Het wordt beweerd, dat de schepen de Brit- sehe vlag voerden. De forten beantwoordden hot vuur met kracht. Enkele granaten, die niet ontploft waren, werden opgeraapt, toen het eskader was weggestoomd. Het waren projectielen van 30 cM. De gashouders van de plaatselijke gasfabriek bo den een prachtig mikpunt, aan de Duitsche kanon niers. Binnen enkele oogenblikken waren zij door zeefd met kogels; en het ontsnappende gas vatte vuur. De beroemde ruïne van Whitby-abdy op East.- cliff, het douanekantoor aan den rand van de klif ervoor, verscheiden huizen van Esk Terrace, de stal len naast Abbey House, de muur die loopt om het veld ten Noorden van Abbey House, en do muur om het kerkhof hij den trap naar de kerk hebben het meest te lijden gehad van de beschieting bij Whitby. Het eerste schot werd omstreeks 9 uur gelost en kwam terecht in een veld vlak achter de Abdy. Een groot aantal schoten volgde, die bot. don-mo- kantoor aan den rand van de klif voor de abdy vernielden en schade toebrachten aan een rij huis jes, waar douane-personeel is gehuisvest. Klaarblijkelijk waren de schoten bestemd voor het spoorwegstation dat aan de havenbocht, oostelijk var de plaats gelegen is. Het station werd niet getrof fen, maar de huizenrij aan de rivier had veel te lijden. Het westelijk gedeelte van de abdy werd in puin geschoten. Ook het, aan de toeristen welbe kende kleine huisje, waar de kaarten voor het be zoeken van de abdy werden afgegeven, is zwaar beschadigd. In Londen is men bij het hooren van het bericht over het bombardement zeer kalm gebleven, ofschoor men wel algemeen diep verontwaardigd is. Wat Hartlepool betreft, daar valt niets op te zeg gen, daar deze stad een fort bezit, doch de beschie ting van onversterkte plaatsen wordt als een lage misdaad tegen de menschelïjkheid en de internatio nale wetten beschouwd. Opnieuw doet zich de vraag voor in de Engelsche bladen, of de onzijdige sta ten die de Haagsche Conventie hebben geteekend, het met hun gevoel van plicht en eer overeen kunnen brengen zich te spenen van elk protest, ter wijl het Duitsche barbarisme alle internationale wetten als scheurpapier beschouwt. De bladen doen uitkomen, dat Duitschland inder daad de onzijdige landen heeft bewezen, dat als het wint en het noodig mocht achten een vau die lan den schrik aan te jagen, geen steden of dorpen aan de kust, waarvan de inwoners onbeschermd zijn, voor een bombardement gespaard zullen blijven. De bladen zijn van oordeel dat de aanval een tweeledig doel had: le. de neerslachtige stemming in Duitschland op te monteren en 2e een paniek in Engeland te veroorzaken. Binnenlandsch Nieuws. RIJKSDUINEN. Door het hoogheemraadschap van de Hondsbosschf en Duinen tot Petten, wordt het noodig geacht om maatregelen te nemen, om den achteruitgang van de Rijksduinen bij de aansluiting aan het Zuidelijk einde van de Hondshossche zeewering tegen te gaan, omdat door verderen achteruitgang gevaar voor de zeewering kan ontstaan. De daartoe noodige voorzieningen zullen op Rijks- grond moeten worden aangebracht en in verband daarmede heeft 't hoogheemraadschap verzocht van het Rijk in beheer te mogen overnemen het gedeelte duin gelegen tusschen het meest Zuidelijke hoofd vdor de Hondshossche zeewering en een in 1912 ten Zuiden daarvan op het strand vóór d Rijksduinen aangelegd hoofd, en tevens om tegen een jaarlijk- sche uitkeering te worden belast met de ozrg voor d instandhouding van dën duinvoet. Inwilliging van dit verzoek verdient volgens de regeering aanbeveling. Het wordt gewenscht geacht niet alleen de zorg voor de stroobepoting tegen het buitenbeloop over te dragen, maar óók het onder^ houd van een duinbeplanting welk ondërhoud, in gevolge Koninklijk besluit van 1876, bij het Rijk berust, doch moeilijk van dat der beplanting van het buitenduinbeloop kan worden gescheiden. Tot het bedoelde overnemen van beheer en on derhoud is daarom een wetsontwerp ingediend. Voorgesteld wordt een uitkeering door het Rijk aan het hoogheemraadschap van f 125 per jaar, be rekend naar de jaarlijksche kosten, welke voor de beplanting van het betrokken duinvak werden be steed. dure tijd! Tengevolge van de duurte der levensbehoeften en de hooge belastingen, welke mën verwacht, altemaa! rampen, veroorzaakt door den oorlog, heeft- de ver huring der zitplaatsen in de kerk der Hervormden te Staphorst f 800 minder opgebracht. De opbrengst bedroeg verleden jaar f 2300, thans slechts f 1500. -j- st. maartensbrug. Zondag 27 December a.s. zal in het kerkgebouw te St. Maartensbrug een tentoonstelling plaats heb ben van het Bijbelsch Museum van den heer Ds. Njeuwburg, alhier. Dit museum bevat verschillende voorwerpen in miniatuur of in werkelijke grootte, welke betrek king hebben op de Bijbelsch e geschiedenis en ons een beteren kijk geven op het leven van Oud Is raël. Op verscheidene plaatsen in ons land werd deze mooie collectie reeds ter bezichtiging gestold en overal werd groote belangstelling getoond. Ook hier zal het, vertrouwen wij, aan die belangstelling niet ontbreken. Wij hadden het genoegen reeds een gedeelte van deze kostbare en zeer interes sante verzameling te zien en wij bevelen een ieder aan een kijkje te gaan nemen. Laat deze gelegen heid nu niet voorbijgaan, want het is de moeite overwaard. De uren voor bezichtiging zijn als volgt geregeld: Zondagmiddag 27 dezer van 1% tot 2% uur voor de kinderen van de Zondagsschool mot de ouders, op bewijs van toegang. Vervolgens van 35 en 7—riO uur gratis toegankelijk voor allen. raad van sint maarten. ATergadering van den Raad der gemeente St Maar ten op Donderdag 17 December 1914, namiddags 1 uur. Present allen. Voorzitter de heer A. Klerk, Burgemeester. De voorzitter deelt mede: dat de polis togen in braak bij den Gemeente-ontvanger is ontvangen; dat bij kasverificatie op 11 dezer, het kasgeld was een bedrag van f 1259.09; dat het gasverbruik te Stroet tot en met November jl. is 12432 M.4, en dat door den heer Directeur der fabriek op 1 December jl. is medegedeeld, dat de zuinigheidsmaatregelen, op het verbruik van gas, niet meer noodig zijn; dat de gemeentebegrooting en rekening goedgekeurd terug zijn ontvangen; dat de heer O. de Wit zijne benoe ming tot onderwjizer bij het herhalingsonderwijs en als lid der Commissie tot wering van schoolver zuim heeft aangenomen. Van den heer Commissaris der Koningin was be richt ingekomen bij Prov. Blad, dat hem met in gang van 16 dezer eervol ontslag is verleend uit zijne betrekking als zoodanig, wegens benoeming tot Vice-President van den Raad van State, dank betuigeüde voor de medewerking en bereidwillig heid hem steeds verleend. Besloten wordt bij een adres van den Raad den wederzijdschen dank uit v7o gemeente over te brengen. Besloten wordt steun te verleenen aan het doel van het Algemeen Bestuur der Tuchtunie, nl. be strijding van tuchteloosheid onder het Nederland- sche Volk, ten einde zijn zedelijke, geestelijke en lichamelijke krachten te verhoogen. De voorzitter leest den bekenden brief voor van den voorzitter van Ged. Staten dezer provincie, over de vergunningaanvrage voor de levering van electri- schen stroom, ook in deze gemeente. B. en W. hebben den Commissaris der Koningin medegedeeld, dat, het moeilijk wa3 om advies te verstrekken, aangezien niets door de Kennemer Mij. van het plan is bekend gemaakt, van b.v. voor v.v ;k gedeelte der gemeente die electriciteit be stemd is, want dat in de Stroet deze o. a. niet mag worden ingevoerd; waarom B. en W. meerdere toelichting gewenscht achten. Dë Raad gaat hiermede accoord. Tot armvoogd wordt herkozen de heer a. Wit. met 6 stemmen en 1 blanco. Als Ns 2 op de aanbe- veling was geplaatst de heer P. Bood.De heer Wit neemt deze benoeming weder aan, waarop algemeene felicitatie volgt en de heer Wit zijn dank betuigt voor het vertrouwen opnieuw in hem gestold. Besloten wordt een bedrag van f 12.55 to voldoen uit den post' voor onvoorziene uitgaven. Alvorens daartoe over to gaan, deelt voorzitter mede. dat door den Minister van Oorlog niet is goedgekeurd een bedrag van f 31.50 voor vergoeding aan de wed. S. Groenveld. Voor den voorzitter, evenals voor den Raad is het onbegrijpelijk dat voor deze vrouw de \erleende vergoeding niet wordt goedgekeurd. Allen zijn van oordeel, dat door den Burgemeester zeer correct is gehandeld, waarom men zonder te genspraak de reeds uitbetaalde vergoeding voor de gemeente neemt. Voorzitter deelt mede, den Minister over deze niet goedkeuring der uitkeering opnieuw to zullen schrijven, hopende èn voor de gemeente èn voor vrouw Groenveld, dat Z.Exc. tot een andere meening moge komen. De heer Glas stelt voor tot zoolang het nadere antwoord niet is ingekomen, die vrouw uit de ge meentekas de vergoeding te blijven verstrekken. Hieruit volgde nog eenige bespreking, waarop ten slotte met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Glas en Bruin, het voorstel wordt verworpen. De heer Wit vraagt of geen verbetering kan wor den gebracht in het vervoer der brandspuit, opdat dit spoediger plaats heeft. Bij den brand op Groen veld was het treurig zoo laat als ze aankwam, waarom spr. er op aandringt, dat hierin verbetering komt. De voorzitter deelt mede, dat in de vergadering van B. en W. op 11 dezer dit door hem reeds is ter sprake gebracht, ook spr. is het zijn aan dacht niet ontgaan, en is het volkomen met den heer Wit eens, dat het vervoer lang niet is als be hoort, B. en W., zegt voorzitter, hebben dit punt in onderzoek en zullen met de brandmeesters in over leg treden, opdat hierin mogelijke verbetering tol stand komt. Na een uitvoerige gedachtenwisse'ing hierover en de rondvraag niets meer opleverende sluit voorzitter de veragdering. barsingerhorn. De heer S, J. Schoorl, vroeger alhier, thans 2e stuurman bij de Gouvernements Marine in Indië, is bevorderd tot len stuurman in die betrekking. hoogwoud. In de 16 December gehouden vergadering van het Departement Hoogwoud der Maatschappij tot Nut van 't Aigemeen zijn herbenoemd: de heet D. Saai tot commissaris der Spaarbank, de heer H. de Boer tot lid der commissie van toezicht op de Spaarbank, de beer F. WouUnan tot bestuurslid van het Be- grafenisfonds en de heeren J. E. Rol en A. M. Engelmann tot bestuursleden van Floralia. kolhorn. De Zangvereeniging Kolhorn vierde op 16 Decem ber haar tienjarig bestaan in de zaal van den heer P. Rempt. Uitgevoerd werden een 7-tal zangnum mers, welke den algemeenen bijval mochten ver werven, en opgevoerd werd het blijspel „Fijne be schuiten" van Justus van Maurik Jr., dat goed van stapel liep. Overigens een tienjarig overzicht door den secretaris; uitreiking van een souvenir aan leden en oud-leden, bestaande uit programma, het tienjarig overzicht en de beeltenissen van op richter en eersten directeur, den heer W. de Boer, en directeur der laatste jaren den heer K. Dikstaal, in een eenvoudig, doch oogelijk bundeltje bijeen gebracht. Bovendien aanbieding van een fraai stoel tje aan mej. E. A. Oudt, die 7 jaren aaneen als pèimingmeesteresse fungeerde. Het geheel was een ware feestavond, zij het ook een eenvoudige, zich aanpassende bij de tegen woordige tijdsomstandigheden. Zij het bier niet de eerste maal dat een zangvereeniging 10 jaren be staat, wel is het de eerste maal, dat op zichtbare resultaten, als een bekroning te Alkmaar in 1906, en nu dit jaar te Wognum, kaïj worden gewezen, en dit is dan ook v.el de reden, dat op den dag af: „16 December 1904 werd de vereeniging opge richt", 16 December 1914 de herdenking plaats had, allicht had men anders een beteren tijd afgewacht. En oude en nieuwe directeur werden bij deze ge legenheid tot eereleden benoemd. Een gezellig bal besloot dezen welgeslaagden feestavond. LAN GE DIJK. Een i-tal vereenigingen, de bakkersvereeniging, de S. D. A. P. en de twee landbouwarbeidersveree- nigingen, zullen een gecombineerde vergadering hou den ten einde de wenschelijkheid to bespreken, een voldoende uitkeering to geven aan de huisgezinnen van de gemobiliseerden. ZUIDSCIi.ARWOUDE. I)e Bouwvereeniging alhier wil toch voortgaan met het bouwen van woningen, vooral daar dit veel werkeloosheid zal tegen gaan. Stappen in deze rich ting worden gedaan. BUKGER VLOTBRUG. De eerste bijeenkomst van „Nut en Genoegen" al hier, deze week gehouden, mag in alle opzichten ge* slaagd geacht worden. Een groote Schare van genoo- digden vulden de zaal van den lieer Constant «in allen hebben genoten van de lezing van den heer Zeeman: Onder den sneltrein'", zoowel als van de muzikale- en tooneelvoordrachten van verschillende be langstellenden. Ze alle bij name te vermelden, zou. het verslag te groot maken. Genoeg is hot te zeggen, dat er overvloeit van stof was, wat ons de verzekering geeft, dat op de volgende bijeenkomsten een goed voorzien en afwisselend programma niet zal ontbreken. OUDKARSPüjl.. In de vergadering van de IJsclub „Volharding"' werd mededeeling gedaan, dat de zustervereeniging „Nut en Vermaak" te Noordscharwoude is ingegaan op de con ditiën in de laatste algemeene vergadering bepaald voor toegang harer leden op het Waardje. Verslag werd uitgebracht van de te Alkmaar gehouden Dislrictsvergadering, waar besproken was het organisee- ren eener 15-dorpentocht. Het Reglement werd herzien en bet opgemaakte con cept met enkele wijzrgingai gooedgekeurd. ANNA P 4 ULO W NA. De IJsvereeniging „Eendracht maakt Macht' hield Donderdag 17 December eene vergadering in Veerburg. De opkomst was vrij goed. Na opening door den voor zitter, den heer R. Blankevoort, .werden de notulen ge lezen en onder dankzegging goedgekeurd. Eenige In gekomen stukken werden voor kennisgeving aangeno men, waarna de secretaris zijn jaarverslag uitbracht Onder meer herinnerde hij aan den gehouden wedstrijd, die zoovee! succes had gehad en wij vernamen, dat de vereeniging 56 ieden en 9 kinderen van leden telde. Nadat de vooratier den. heer K. L. van Gorkom dank had gebracht voor diens verslag, gaf hij het woord aan den heer M. Wissekcrke. die als penningmeester reke ning en verantwoording deed van zijn gehouden beheer. Er was ontvangen f 118.10 en uitgegeven l 175.19. Na aftrek van het nadeelig saldo, bleef het bezzt der vereeniging f 350.53. Op verzoek van den voorzitter belastten, zich de heeren C. Slikker en W, Kleijn met het nazien en bij monde van eerstgenoemde werd een gunstig rapport uitgebracht. Onder dankzegging goed gekeurd. Bij acclamatie werd de heer R. Blankevoort her kozen als bestuurslid, welke de benoeming aannam. De behandeling van den beschrijvingsbrief gaf geen aanleiding tot debat, doch besloten werd, den afgevaar digde op te dragen, het daartieen te leiden, dal de al gemeene vergadering ook eens in Anna Paulowna zal worden gehouden. Afgevaardigde was de heer K. L. van Gorkom en plaatsvervanger de heer R, Blankevoort. Door het bestuur werden 2 voorstellen ingediend: le. Een wedstrijd met hindernissen (turven vervoeren op een slede) te doen houden voor kinderen van 1214 jaar om prijzen, van f 2.50, f 2, f 1,50, f 1 en f 0.50 en ten 2e. Een schoonrijderij voor paren van 1517 jaar, om prijzen van f6, f 4 en f2. Alleen ingezete nen zouden aan deze wedstrijden mogen deelnemen. Na eenig debat, werden bedde voorstellen aangenomen met algemeene stemmen en verder aan het bestuur overgelaten, of daarna nog een nationale schoonrij derij zou worden gehouden iin den zin, zooals dit ver leden iaar was vastgesteld. Bij de rondvraag wenschte de heer W. Kleijn te we ten, of voor genoemde wedstrijden de comité's zullen fungeeren. daartoe verleden jaar reeds aangewezen. Hem werd medegedeeld, dat dit het plan van het be stuur was, waarna de heer Kleijn te kennen gaf, dat hij als commissielid niet meer in aanmerking wenschte te komen. Het bestuur zou hiervan notitie nemen. Hierna sluiting. WIERINGEN. Vergadering san de onderafdeeling Wieringen der V.P.N. op Woensdag 16 December jj., 's avonds half acht, in net lokaal van den heer H. C. Engel. Tegen woordig 21 leden. De voorzitter, de heer Jb. Moslert, heet de aanwezigen welkom en opent de vergadering, waarna door den secretaris, den heer P. Kaan. de no tulen der vorige vergadering worden gelezen cn onver anderd goedgekeurd. De bcgrooling voor 1915 wordt hierna opgemaakt en in ontvangst en uitgaaf vastge steld! ot een bedrag van f 280. De aftredende bestuursleden de heeren Ds. Witkop en A. v. d. Welle, worden met bijna algemeene stem men herkozen en nemen deze herbenoeming aan. Hier na worden door den voorzitter tot commissieleden voor het nazien der rekening van den penningmeester in Februari as., gekozen de heeren; i. Schuurman en II. J. Engel, welke hiervoor bereid worden gevonden. Besloten wordt de contributie voor het volgende jaar

Schager Courant | 1914 | | pagina 1