illllttl NilllS- ATTENTIE! UitgeversTRAPMAN Co. a.s. DONDERDAG. DE UITG. DINSDAG 22 DECEMBEB 1914 SCHAGER 57ste Jaargang. No, 5510. COURANT. "Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN ia het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. - lol. Teleph. No. 50. Prijs per jaar f 3.Per post f 3.60. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 et Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Wegens de Kerstdagen verschijnt het eerstvolgend nummer van dit blad 3.H. Adverteerders gelieven hiervan s. v. pl. goede nota te nemen. Ingezonden Stukken. &AN DE INGEZETENEN DER GEMEENTE RARSINGEKHORN. Mijnheer de Redacteur 1 Naar aAnieiding van het ingezonden stuk vaa den heer A. C. Bol, alhier, in uw 'blad van Zaterdag j j., verzoek ik eene kleine plaatsruimte, waarvoor mijn be leefden dank. Het is bij de ingezetenen der gemeente Barsinger- horn ongetwijfeld algemeen bekend, dat door den Raad in zijn laatste verga lering is vastgesteld in beginsel tot aansluiting bij de Electrische Centrale over te gaan. Dit feit wordt zeer zeker door zeer velen toegejuicht. Echter, de uitgebreide mededeelingen van den heer Bol in genoemd ingezonden stuk, waarin hoofdzakelijk Üoor hem een.- pleidooi wordt gehouden voor het ge bruik van steenkolengas in onze gemeente, en wel door eene aansluiting met de Sohager gasfabriek, geeft mi. thans een andere! kijk op de zaak. Aangezien we mogen aannemen, dat de heer Bol in (deze zaak als geen heek behoeft beschouwt te Wor den en hij met de plaatselijke toestanden onzer ge- door mij thans afgevraagd Welke is Voor onze gemeente van deze twee nu de beste? Hierop wensch ik als gel onbevoegde, het antwoord .schuldig te blijven, doch wel is hel mijne meening, dat, nu de Raad op het oogenhlik zich nog tot niets bindends %heeft vastgelegd, het groote overweging zou verdienen ook in deze zaak een grondig onderzoek in te stellen, om zoodoende te kunnen weten lo. Of de mogelijkheid tot aansluiting met de Scha- ger gasfabriek bestaat? 2o. Hoo het oordeel van den Raad van Schageh hier omtrent is? 3o. Wat de kosteta. zuften zijn? Wanneer dan de mogelijkheid tot uitvoering bestaat, zal men ban de hand van. verkregen cijfers, enz., een vergelijk voor onze gemeente kunnen maken tusschen deze twee: electrische- of steenikolengasaansluiting. Zal dan blijken dat de eerste te verkiezen is boven de twee de, of omgekeerd, welnu, mot volle verantwoording kan dan immers de meest practische en goedkoopste worden gekozen, waardoor later niet het zelfverwijt zal worden gemaakt, eene mogelijke betere zaak over 't hoofd te hebben gezien, ie moer daar het hier betreft eene zeer belangrijke gemeentelijke aangelegenheid, waarvoor be duidende financiëele offers worden gevraagd. Deze meeming, mijnheer do Redacteur, zou ik den in gezetenen onzer gemeente idjoor deze kenbaar willen makenMocht het nu zijn, dat meerderen met mij deze zijn toegedaan, dan stel ik mij als niet belangheb bende, toch gaarne disponibel mede te werken, tot den Raad onzer gemeente in dieto geest een adres in zenden. SMIT Gz. Barsingerhom, 22 December 1914. Binnenlandsch Nieuws. KREEZAND. Vrijdagavond brandde de woning van den heer D. Bruin aan den Schorweg alhier, af. Van de oor zaak is niets bekend. Door den hevigen wind viel aan blusschen niet te denken en was weldra alles verbrand. (Door postvertraging eerst heden geplaatst.) HOENDERS. Het Haagsche Correspondentiebureau verneemt uit goede bron, dat binnenkort kan worden verwacht een verbod tot uitvoer van levende en geslachte hoenders, ter voorkoming van de groote verliezen, welke de hoenderstapel in ons land dreigt te zullen lijden als gevolg van de groote vraag uit het bui tenland naar levende en geslachte kippen, waardoor de kippenhouders in verschillende deelen van ons land zich_voor een belangrijk deel van hun hoen derstapel ontdoen. DOODGESCHOTEN. Aan de grens bij Puttich (België) is door de Duit- sche grenswacht de ruim 49-jarige kippenkoopman Deprins uit het Belgische dorp Capelle, toen hij de Nederlandsche grens wilde passeeren, doodgeschoten. De man bracht regelmatig brieven uit België naar Nederland. Zi jn lijk is door soldaten gevonden op Nederlandscl gebied. Vermoedelijk is hij gedood toen hij zich door het prikkeldraad een weg baande. Het lijk is naar Putten vervoerd. De justitie doet onderzoek. VERDACHT VAN SPIONNAGE Dezer dagen is te 's-Gravenhage in zijn woon plaats teruggekeerd een advocaat, na tien dagen te Trier in gevangenschap to hebben doorgebracht. Hij had nl. in Den Haag naar Luxemburg eenige telegrammen verzonden van zuiver particulieren aard, doch voorzien van enkele bekende afkortings- teekens, in het internationaal telegraaf verkeer ge bruikelijk als D., P.C., R.P. en dergeljike, ter aan duiding dat die telegrammen dringend waren of dat het antwoord betaald was, enz. Dit wekte bij de Duitsche autoriteiten het ver moeden, dat er meer achter die telegrammen stak, dan oogenschijnlijk uit den inhoud viel af te lei den en toen nu de advocaat voor een zuiver private aangelegenheid, een bezoek bracht aan Trier, werd hij daar gearresteerd, onder verdenking van spion- nage. Uit de door den gevangene verstrekte inlichtingen en uit die, welke door de Duitsche autoriteiten ambtshalve werden ingewonnen, bleek echter dat er voor de verdenking geen grond bestond, zoodat onze landgenoot uit de gevangenis werd ontslagen. Hij is in de gevangenis zeer streng behandeld, doch heeft naar hij verklaarde alle reden om tevreden te zijn over den spoed, waarmede zijne zaak door het Kriegsgcricht te Trier is onderzocht en afgehandeld. KOLENGEBREK TE UHUIDEN. Door het stormweer is de maand December tot heden nog niet voordeelig voor de trawlervisscherij; thans dreigt nog kolengebrek. Naar wij vernemen strekken de te IJmuiden aan wezige briketten nog voor hoogstens een week, ter wijl er geen kans is dat de toevoer uit Duitschland voorzien kan in de behoefte voor de visscherij. De eenige mogelijkheid zal zijn steenkolen uit Engeland te betrekken. Die zullen evenwel duur zijn en ook moeilijk te krijgen. Als de toestand te IJmuiden niet verbetert, zal krachtig moeten worden ingegrepen om onze groote visschërijhaven van kolen te voorzien. Er is veel visch te vangen en de prijzen zijn hoog. Opr. H. Ct. UITVOER VAN PAARDEN. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat na 24 December a.s. ook tot uitvoer van ruinen, die den leeftijd van 20 maanden nog niet hebben bereikt en nog niet gewisseld hebben, en van veulens, niet ouder dan een jaar, voorloopig geene gelegenheid zal bestaan. TOT HET GEWONE LEVEN. Men schrijft uit Zeeland: In den eersten tijd na het uitbreken van den oor log kon het in ons gewest hier en daar schijnen, of in een deel der bevolking een psychische omkee ring had plaats gegrepenA Daarop wees de klee- ding, de eenvoud van de haardracht van meisjes en jonge vrouwen, het vermijden van luidruchtig heid, alles in overeenstemming met den ernst der tijden. Van dien ernst spraken in het algemeen ook verschillende kleine gedragingen, alleen waarneem baar voor wie zijn menschen kent. In het drukkere kerkbezoek, ja, in het bizonder daarin sprak zich eveneens de stemming der bevolking uit. De ker ken stroomden vol, vooral die in orthodoxe gemeen ten met een orthodoxen predikant, en deze laatsten hielden wekelijks een bidstond, die tevens spoedig een dankstond werd voor het behoud van den vrede op den vaderlandschen grond .En thans, neen, reeds weken en weken geleden? Weg ging de ingetogen heid in kleedij en gelaatsuitdrukking en wat. dies meer zij, weg het drukkere kerkbezoek, en de bid- en dankstonden werden met steeds grooter tusschen- ruimten gehouden, zelfs wel afegschaft. Of de kerkeraden en de predikanten ze niet meer noodig en liet. oorlogsgevaar reeds van onze erve afgebeden achtten? Of zou het mogelijk zijn, dat de men- scheüjke natuur na den eersten druk haar normale kracht heeft hernomen? GEVAARLIJKE KOLEN. Dn Temps verneemt uit Genève dat de Vereeni- ging van Zwitersscbe gasfabrieken onlangs een cir culaire heeft uitgevaardigd, waarin de aandacht ge vestigd wordt op het feit, dat reeds verscheidene ma'en in steenkolen, uit Duitschland afkomstig, ge laden granaten zijn gevonden. Blijkens de resultaten van het ingestelde onderzoek zijn dergelijke vond sten in de steenkool gedaan in vijf verschillende plaatsen in Zwitserland. In een bepaalde zending werden niet minder dan 8 zulke granaten aange troffen. De reden schijnt te liggen in het feit, dat in verscheiden van de wagons, die voor het kolen- vervoer zijn gebezigd, vroeger munitie was ver stuurd. Niet alle wagons schijnen met de noodige zorg te zijn uitgeladen; in enkele moeten projec tielen zijn blijven liggen. VERDACHTE WEGWIJZERS? Te Middelburg is in beslag genomen een reclame plaat voor kinawijn, waarop aanwijzingen zouden staan omtrent wegen, geschikt voor militairen. De plaat, afkomstig van een firma te Gent, is naar Den Haag gezonden. In België zouden deze platen in grooten getale zijn verspreid. De Telegraaf meldt: Op den straatweg van Apeldoorn naar Arnhem bij het dorp Beekbergen werden, aan de herberg van een zekeren Peters, groote borden van de Con tinental Caoutchouc und Gutta Percha-Cie te Han- nover gespijkerd. De herberg ligt bij een driesprong, waar tot begin Augustus een wijzer van den A. "N. W. B. de richting aangaf. Deze taak nam de Duit sche autobandenfabriek met hare reclame welwil lend op zich. Op de drie borden waren namelijk schelblauwe banden met witten and geschilrerd en daarin prijkten met koeien van letters de woorden Deventer, Apeldoorn en Arnhem- Pijlen gaven de i'ichting aan, die moest worden ingeslagen, om de genoemde' plaatsen te bereiken. "Veel appreciatie heeft de Continental te Beekbergen voor hare vrien delijkheid niet ondervonden. Kort nadat de borden aangebracht waren, liet de burgemeester van Apel doorn ze verwijderen. ERWTEN. De hoeveelheid door de Groninger landbouwers, op verzoek van den minister van landbouw, nijverheid en handel beschikbaar gestelde erwten bedraagt ruür 20.000 HL. De rest wordt gereserveerd voor den zaai. Meer dan der verbouwde erwten bleken reeds, te zijn verkocht en geleverd. DE OORLOGSLEENING. Naar wij vernemen, is het de bedoeling de inschrij ving op de oorlogsleening \an 2 tot 11 Januari a.s. open te stellen. KORT VERSLAG TWEEDE KAMER. In verband met de ongunstige tijdsomstandigheden is het aantal geabonneerden op het Kort verslag der 2de Kamer verminderd met ongeveer de helft* codazt het van circa 18000 gedaald is tot ongeveer 9ÖÖ0 PROF. LANZ NAAR HET OORLOGSTERREIN. Prof. dr. O. Lanz, hoogleeraar in de heelkunde aan de universiteit te Amsterdam, zal op uitnoodiging van het Koninklijk Pruisische Krijgsministerie van half December tot half Januari de chirurgische lei ding van een lazaret in Trier op zich nemen. mieringen. Zondagavond, na afloop der godsdienstoefening, had in de Herv. Kerk te Uippolytushoef de verkie zing plaats van 1 ouderling en 1 diaken voor de Ned. Ilerv. Kerk van ifippolytushoef c. a., wegens periodieke aftreding der heeren S. K. Minnes en P. J. Mulder, welke beiden werden herkozen. mieringen. Tot ouderling en diaken bij wde Ned. Herv. Kerk van Oosteriai/d c. a., werden jl. Zondag de periodiek af tredende heeren J. J. Koorn en Jb. N. Keijzer herkozen. mieringen. Voor rekening van 21 leden onzer onderafdeeling der V.P.N. t Westdeel) werden jl. Vrijdag op de Arnsterdamschfc eierenveiling geveild 500 kipeieren en 53 c end»-leren. De hiervoor verkregen prijzen waren ;e-r gced en varieerden voor de kipeieren vai f 8.50 tot en met f 10.45 per 100 stuks en voor de eeudeierer. f 7.45 per 100 stuks. Aan schoon geld zullen de leoen voor de kipeieren per kilo ontvan gen f 1.42 en voor de eendeieren 7 cent per stuk. V »r liprreren wordt per stuk berekend, alzoo voor die van 15 in een kilo 9.46 cent, 16 in een k'.'o 8.87 cent* 17 in een kilo 8.35 cent, 18 in een ii.ilo 7 90 cent, 19 in een kilo 7.47 cent, terwijl voor dio van jonge kippen van 20 in een kilo nog 7.10 cent wordt uitbetaald. Handel vlug. geïnterneerden. Naar de Leeuw. Ct. van. het bestuur der afdeeling Leeuwarden van het Algemeen Nederlandsch Verbond verneemt, hebben 88 Fransch sprekende Belgen hun wensch te kennen gegeven de Nederlandsche taai aan te leeren. Aan hun verlangen wordt voldaan; zij krijgen thans geregeld les in het Nederlandsch. Te Oudemirdum is, naar de „N. Ct." meldt, voer de Belgische geïnterneerden in het kamp Gaasterland een avondcursus in de Nederlandsche taal geopend, waar van druk gebruik gemaakt wordt. schriftelijke antwoorden van den mi nister van oorlog. Betreffende Jtet instellen van een onderzoek naar de gebeurtenissen op 3 December j.I. in ihet kamp, 'der geïnterneerden te Zeist en omtrent net weigeren van vergunning door den plaatselijken commandant te Hel der aan de afdeeling Helder der -&.D.A.P. .tot het houden een er vergadering, waren door den heer Troei- stra de volgende vragen ingezonden: 1. Heeft de Minister een onderzoek doen instellen naar de omstandigheden en feiten, die aanleiding heb ben gegeven tot de betreurenswaardige gebeurtenissen van 3 December in het kamp der geïnterneerden te Zeist, naar den aard dier gebeurtenissen en naar hel optreden van de zijde der Nederlandsche militairen bij die geleeenheid?. Is de Minister bereid, zoo spoedig en volledig mo gelijk de Kamer de resultaten van dat onderzoek mede te deelen? 2. Is het den heer Minister van Oorlog bekend, dat de plaatselijke commandant te Helder geweigerd heeft, aan de afd. Helder der S.D.A.P. vergunning te ver- leenen tot het ouden eener vergadering om te prolestee- ren tegen het leeningsontwerp? Wil de Minister zijn meening over die weigering aan de Kamer mededeelen en is Z.Exc. Bereid, maat regelen te nemen, opdat niet .meer dergelijke belem mering van het pohtieke leven door militaire auto riteiten voorkomen? De minister van Oorlog heeft daarop geantwoord: lo. Een onderzoek als hier bedoeld is ingesteld. Zoodra het geheel zal zijn beëindigd, zullen de resulta ten aan de Kamer worden bekend gemaakt. 2o. Het is den Minister bekent!, dat inderdaad door den plaatselijken commandant te Helder is geweigerd vergunning te verlecnen tot het houden eener vergade ring met het aangegeven doel. De daarvoor aangevoerde gronden komen hem ech ter niet voldoende voor. Deze meening is aan de betrok ken militaire autoriteit kenbaar gemaakt. Overigens is de Minister niet bereid maatregelen te nemen, opdat niet .m'eer dergelijke ljelemmering van. het politieke leven door militaire autoriteiten voor- kome. Door den heer Beunier waren de volgende vragen Is juist, hetgeen de dagbladen meldden, dat mr. P. J. Troelstra, naar aanleiding der betreurenswaardige gebeurtenissen op 3 December fj. in het interneerings- kamp te Zeist voorgevallen, den minister van Oorlog heeft aangeboden, met den Belgischen volksvertegen woordiger, den. heer Camille Huysman genoemd kamp te bezoeken, opdat laatstgenoemde alsdan zijn land genoot en zou toespreken en trachten hen tot rede te brengen? indien ja, is de Minister bereid mede te deelen, welk antwoord door hem op dat aanbod is gegeven? De minister van Oorlog heeft daarop geantwoord Op 4 December j.1. heeft de minister in zijn kabinet een bezoek van mr. P. J. Troelstra gehad. Omtrent het doel van dat bezoek en den inhoud van het gehouden gesprek acht hij zich niet gerechtigd mededeelingen te doen. Na dit bezoek heeft tusschen genoemden afgevaar digde en den Minister geen gedachtenwisseliïig plaats gehad. In verband met de blijkbare bedoeling der beide ge stelde vragen kan de Minister intusschen wel verklaren, dat het houden van toespraken door politieke partij leiders niet behoort tot de middelen, waarmede hij zich voorstelt de orde in de interneeringskampen te handhaven. NIEUWE NIEDORP. Vergadering van de Vereeniging IJs- en Volksvermaak te Nieuwe biiedorp, gehouden op Zaterdagavond 19 December 1914, 's avonds 7 uur, in het lokaal van dra heer J. Peetooom. Voorzitter de heer W. C. Visser, die omstreeks een twintigtal aanwezigen verwelkomt en de vergadering opent, deelt mede dat door jjen Lis bond Hollandsch Noorderkwartier mededeeling is ge daan, dat de Bandsmedaille gereed is. De vraag is gerezen bij de IJ. H. N., de Zuidholland- sche IJsvereeniging en de Stidhtsche Ijsbond of de oor logstoestand aanleiding moet geven de zaak stop te zetten en dit jaar geen ijsfestiviteiten te geven. Maar met algemeene stemmen is besloten, toch door te gaan. De secretaris, de heer -A. Visser, leest daarna de no'ulen, die worden goedgekeurd. Vervolgens brengt de secretaris het jaarverslag uit, waaruit blijkt, dat er nogal iets gebeurd is op het gebied van wedstijden. Was er van 't ijs heel wat te vertellen, anders was het met het zoomerfecst dat er wegens den uitgebroken oorlog bij in moest schieten en achterwege Weef, zoodat we het gebruikelijke jaarlijksLhe vuur werk en de harddraverij moesten derven. Notulen en jaarverslag worden onder dank goedgekeurd. De penningmeester, de heer J. Stammes, doet nu rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. Het door hein gehouden beheer wordt eerst nagezien door eene commissie, bestaande uit de heeren D. v. d. Stok, K. Mijts en J. Goet, die alles bi orde bevinden, waarna de rekening wordt goedgekeurd. Van het huisje bij de Rijd. bewoond door J. Bakker, waren de ont- jen. f 210.13, de uitgaven f 205.94, batig saldo mA van de vereeniging IJs- en Volks- t 415.95>A ter dankt den f 4.19. Der. vermaak zelve gaf aan i 154.25 ont' uitgaaf, voordeelig saldo 38.29»/;». Voor; wegens gezondheidsredenen af tredenden penningmeester voor de vele diensten, #die hij ais zoodanig en ook in andere opzichten aan IJ. en V. heeft bewezen. De heer Stammes zegt. nu zijn gezondheidstoestand niet best toelaat de betrekking waar te nemen, die lie ver neer te leggen, Als het met hern verbetert, wil spreker zich eventueel een volgend jaar met genoe gen weer beschikbaar stellen. Waarvan de vergadering onder algemeene instemming nota neemt. In deze rekening is, naar Voorzitter jnededeedt, op genomen het uitloten' van 3 aandeden en het opnieuw decreteer® van 2 aandeelen. Door het maken van, eed nieuwen regenbak, het aanschaffen" vnn een reddings- haak, enz., is jle bezitting uitgebreid. Tot bestuursleden worden benoemd de heeren C. Rutsra, J. Keetman en G. Bunt, die allen hun bo noeming aannemen. Volgt beraming plannen voor het'volgende jaar. Voor zatter bespreekt dat de Ned. Schaatsenriidcrsboad in September ƒ.1, wel is waar er tegen adviseerde om wat te doen, doch mocht daarin eventueel verandering komen, dan zou voorzitter voorstellen, dat aan hei bestuur machtiging wondt gegeven om dan te kunnen doorgaan, waar we in den 'jongsten winter reeds in relatie met dezen Bond rijn gekomen. De vergadering vindt het algemeen goed. Voorzitter gtelt verder voor, de gebruikelijke kinder- wedstrijden weer te doen plaats vinden, indien de ge legenheid daartoe goed is. Bij acclamatie aangenomen. Een eventueele kermis op het ijs enz., wordt voor loopig niet nade /besproken, doch zal ais het zoover is, idat er kans ,van slagen daartoe bestaat, dat punt nader worden behandeld. Wordt nog goedgevonden een wedstrijd te houden voor leden in schoonrijden. Bij stemming wordt het lokaal van den heer Kooiman aangewezen om de volgende vergadering te houden. Komt ter tafel de beschrijvingsbrief voor de Bonds vergadering op j.1. Zondag 20 December te Uitgeest. De heer A. Visser neemt de functie van afgevaardigde wederom op zich. Uitgeloot worden vervolgens drie aandeelen van het clubgebouw. nazomer t ritter handelen. Beter zal daar in den loop van het aanstaande voorjaar iets over zijn te zeggen. Hierna sluiting. LANGERE1S. Het aüiier gevestigde tooneelgezelschap „L.O.L.". gaf in het lokaal van den heer P. Vis te 'Langereis Zon dagavond eene openbare uitvoering. Het was voor een flink bezette zaal, dat het programma werd afgewerkt. Eerst werd opgevoerd een tooneelspel „Mathilda of een Vrouwenhart". Het achttal dames en heeren, dat vier bedrijven er van te verwerken had, heeft eer ingelegd met hunne representatie. Ook „Daar is mijn heer", het nogal bekende maar toch aardige bliispel- ietje, dat tot slo! werd gegeven- ging er vlot af. Warme toejuichingen klonken op en net wakkere gezelschap je kon wee reen welgeslaagden avond boeken. Ëm gezellig bal besloot den avond. 7- OUDE NIEDORP. Zaterdagavond werden de bewoners alhier opgeschrikt door het geroep van brand. Een felle brand was uitge broken bij den heer Van Eerden. Diens woonhuis en timmerwinkel stond in een ommezien in lichtelaaie, in minder dan geen tijd sloegen de vlammen, over op het belendende perceel, de broodbakkerij tevens woonhuis, van den heer Fijma, welke woning met inboedels, dit huis werd in tweeën bewoond, ook tot den grónd toe afbrandde. Door den harden wind liet deze brand zich ernstig aanzien, doch door het krachtig optreden der brandweer alhier, met behulp van die van den Lan gereis, wist men verder onheil te voorkomen. Hel woon huis van den heer K. Pie, dat ook al brandde werd toch nog g'ebluscfat, hoewel de waterschade bij deze groote was. In de woning van den heer A. Strijbis wa ren de ruiten door de hitte gebarsten, ook zoo in hel raadhuis. Weer een ander perceel werd door een brandzeil behouden. De spuit van Nieuwe Niedorp, die ontboden was, behoefde geen dienst te doen. De oor zaak van -den brand is onbekend, doch vermoedelijk in den schoorsteen ontstaan. Een en ander was verze kerd bij verschillende maatschappijen. M'ARMENHUIZEN. Den Tweeden Kerstdag a.s., 's avonds half zeven, zullen ieen 60-tal kinderen 'ri'ch, daartoe geholpen door bijdragen van de leden der Herv. Gemeente, in het kerkgebouw scharen om den Kerstboom. Afwisselend zullen .de aanwezigen kunnen genieten van kinder en samenzang, toespraken aan kinderen en gemeente door onzen geachten predikant Ds. Oterdoom, om tot slot vroolijke kindergezichten te zien bij het in ont vangst nemen van passende cadeaux. BURGERBRUG. Pogingen worden hier aangewend, om een vereeni ging „Hulp in Nood' op te nchten, die aan hare leden bij riekte een wekelijksche uitkeering zal verzekeren. Dezer dagen zal daartoe een vergadering gehouden worden, waarop alle arbeiders uit den omtrek uitge- noodiga rijn. Het is te hopen, dat velen aan die uitnoo diging gehoor zullen geven en de besprekingen zullen leiden tot het beoogde doel: de totstandkoming van een der nuttigste vereenigingen otnder don arbeiden den stand. AARTSWOUD. Zondag j.I. had de aangekondigde Soirée plaats door de Belgische zangeres meaame Jenny EibersGilliams, met medewerking van mej. Veltma'n en de Bioscoop- Modern, beiden uit Hoorn. Evenals, op zoovele andere Dlaa*sen. viel het afgewerkte programma ook hier zeer m dra smaak van het talrijk opgekomen publiek. Een daverend applaus bewees dit ten duidelijkste. Ten slotte het gebruikelijke bal.

Schager Courant | 1914 | | pagina 1