De Oorlog. een vast Werkman, - TUIGEN. ïöOOO.v een vast Werkman, Een Boerer knecht KERK VALKKOOG. een vast Werkman, twee vaste Oostenrijkers-Dnltschers en Rossen. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Advertentiën. Landauer, Victoria, Coupé, Amerik. Victoria, ARRESLEE, (Hert). Tuigen, een vast Werkman, Dienstbode, DINSDAG 12 JANUARI, Bakkersknecht, een Kaasmaker, !oe>, en bijna in dezelfde seoondo weerklonken de een na de andere twee nieuwe ontploffingen, die even vreoselijk waren, en zag ik voor mij, op nauwelijks vijftig nieter afstand achter de huizen twee roode vuur-lichten en een dikke rookkolom stijgen. Toen verscheen in de lucht een breed wit licht, dat zich als een laken over den tuin uitspreidde, de kale toppen der boomen en in de verte de daken de" huizen verlichtnde. Het verdween onmiddellijk weer. Maar ik had tijd gehad om de enorme, reus achtige schaduw te onderscheiden die zich tegen den l.emcl afteekende en ik hoorde nu ook zeer dui delijk het geronk van den motor en van do schroe ven. Een Zeppelin! Men hoorde nog twee of drio bommen die sprongen. Daarna was alles weer stil. Maar slechts voor enkele minuten. Want weldra 'kwamen de bewoners van Nancy, die zich in aller hardst hadden aangekleed, uit hun woningen. Dc straten vulden zich met een menigte van men- schon die vol ongerustheid rondliepen en op nieuws uitgingen. Ik begaf mij onder hen en volgde door de stad denzelfdon weg, die gemakkelijk te herken nen was, dien do Zeppelin daarboven had afgelogd. Terstond vernam men dat er twee personen ge dood waren, een dienstbode van 39 jaar en een kell- ner van 29 jaar. De eerste, die een arm verloren had en wier lichaam door een bomscherf geheel openge reten was, was in het hospitaal gestorven. De twee de was in zijn bed gedood; een scherf had hem de hals-slagader afgesneden. De zestien bommen, ge worpen door de „helden", die de bemanning van «en. Zeppelin uitmaakten, hebben slechts deze twee ong<r!ukkige slachtoffers gemaakt, en dat is zeker nog te veel. Wat de materiëele schade aangaat, die is vrij belangrijk. Rue Isabey, Quai Claude Le Lorrain, Gours Leopold, waar de eerste bommen gevallen zijn, zijn in een omtrek van tweehonderd meter allo ramen van de huizen verbrijzeld. In de Rue do la Source, waar twee bommen ontploft zijn, de eene op een huis, de andere in de straat, heeft zich een vrij eigenaardig feit voorgedaan: een pannendak is (netjes van een huis afgelicht en midden op de straat gedeponeerd. Het huis dat bewoond wordt d"Or generaal De la Villeleon heeft zeer geleden. Vink daarbij zijn de prachtige ramen van de ka thedraal verbrijzeld. In de Grande Rue, op twee pas afstand van het regeeringsgebouw, zijn van een slagerswinkel het hek afgerukt, het plafond inge stort, dc vloer uiteengeslagen. De omringende hui zen zijn overal met scherven doorboord. Uit de heng seis geslagen luiken hingen treurig omlaag: eeni- ge schoorstcenen bogen overzij en wankelden; dak pannen bedekten den grond; in het midden van de straat was een groot gat, waarin men wel een kind had kunnen begraven; daar was de bom neergeko men. Bij het vliegen over Nancy hadden de Duitsche luchlschippers zich niet tot het gooien van bommen beperkt. Ze lieten ook twee photografieën vallen, die van twee groote officieren, met deze tot de Nan- cyers gerichte opdracht: „Aan de bewoners van Nan zig (sic), uit naam van twee Duitsche luchtschip- pers en van den Keizer. Vandaag is het zilver, mor gen zal het goud zijn. Jullie krijgt mooie nieuwjaars' cadeautjes." Was liet zoo vraagt men zich af indien een dergelijk bombardement van Nancy al werkelijk noodig of ook maar nuttig was, noodzakelijk de ongelukkige en onschuldige slachtoffers nog te hoo- nen met dergelijke „grappen"? DE DUUR VAN DEN OORLOG. Generaal Ricciotti Garibaldi zeide in een gesprek met een vertegenwoordiger van de Messagero, dat hij oacht, dat ov©r zes of zeven maanden het Duitsche leger zou zijn uitgeput. Hij verklaarde, dat ieder, die ervaring had van den oorlog, wist, dat soldaten niet langer dan 6 of 6 maanden de ontberingen en aandoeningen van een campagne kunen doorstaan. Duitschland maakte nu een nieuw leger gereed, dat binnen zes maanden zou zijn uitgeput. Zijn vader had in den oorlog van 1870 een korps scherpschutters 120 dagen verlof ge geven om bij te komen. Bij hun terugkeer waren dezen weer in staat eenige maanden te vechten. Die scherpschutters waren uitgeput, maar volgens Gari-, baldi waren de Pruisen thans nog meer uitgeput. 2.880.000 EIEREN. Do grootste lading eieren, die ooit vanuit Boston is verscheept, is 29 November van daar naar En geland gegaan met het ss. Anglian, dat 80.000 kis ten met 2.880.000 eieren aan boord had. HET DUITSCJIE K-BROOD. Onder K-brood wordt thans in Duitschland ver stoon brood, dat vermengd is met bestanddoelen van aardappelen (Kartoffeln)Van af 1 December mocht, geljik men weet, in Duitschland geen rogge brood gebakken worden, zoo er niet ten minste 5 pet. aardappelmeel in gemengd was. Worden ver- scbe aardappelen in een of anderen vorm door het brooddeeg gemengd, dan moet daarvan ten minste 20 pet. worden gebruikt. Is er meer dan 20 pet. in aan wezig dan moet het percentage op het brood worden aangegeven. Natuurlijk zijn deze maatregelen voorgeschreven om de meelvoorraden te sparen. Ook neemt men nu proeven om het tarwebrood met aardappelmeel te vermenegn. Want inzonderheid aan tarwe heeft, Duitschland een tekort, daarentegen voert het elk jliar meer rogge uit dan in. Tot nu was reeds voorgeschreven, dat in het tarwebrood ten minste 10 pet. roggemeel gemengd moest worden. In sominige steden, o.a. Berlijn, schijnt het met het K-brood ook wel oorlogsbrood genoemd, nog niet te gaan. De oorzaak hiervan is, dat de bakkers niet voldoende aardappelmeel schijnen te kunnen krijgen. Dit heeft tot gevolg, dat in sommige wijken, vooral daar, waar de welgestelden wonen, het K-brood niet gebakken wordt. Daarom dringt men er nu op aan, dat de regeering er voor zorge, dat voldoendo aardappelmeel voorraden aanwezig zijn. In Frankrijk. Het blijft hetzelfde liedje. Woorden en wijsje Steeds hetzelfde, zonder de minste variatie. Aanvallen afge slagen met groote verliezen, vorderingen gemaakt, zoo gaat het door van weerszijden. Lange ouicieelc com- m'aniqué's, die ons niet veel zeggen. Dal wil volstrekt niet zeggen dat er niet gevochten wordt. Fr hebben gevechten plaats van zoo grootcn omvang, dat 'hel in vorige oorlogen aanleiding zou geven ipt uitvoerige tbe- schnjvingen. maar nU de miliioenonlegers over honder den kilometers grond tegenover elkaar staan, maanden reeds, wordt van dergelijke voorvallen oven terloops melding gemaakt, 't Is hier een loopgraaf, daar een boerdorij gewonnen, alles ten -koste van ontzaggelijk veel menschenlevens, maar Jt brengt ons niet naar dc beslissing, die we allon zoo vlirig verlangen. Van de meeste beteekenis wordt thans geacht wal in de Argon- tnen in de richting van Melz geschiedt. Als de Fran- sdhen tiaar .konden doorbreken zou het bepaald vér- sstrekkende gevolgen hebbön. In Ooslvlaandcren blijft men hardnekkig vechten -en het Jijkt of do verbondenen daar eenigszins vorderen. Maar de D'uitschers verdedigen zich' hier voet voor voet. Over de krijgslied rij ven in België meldt de correspon dent van De Tijd uit Sluis: De bewegingen der Duitsche troepen blijven hoogst eigenaardig. Terwijl de geallieerden voortgaan een krach- tigen druk uit te oefenen op de Duitschers, die zich aan de Yser-linie bevinden en daarmede ook' dagelijks kleine voordèelen weten te behalen, concentreeren dé Diiifschers groote gcharen ten Oosten van Yperen en hebben, zij' juist heden aldaar een ongekend hevig ar tillerievuur op de vijandelijke stellingen geopend. Mogelijk slaat ecri en ander met elkaar in verband, wout nog steeds 'trachten de DMtsclwn-s, vooral weer de jongs'dagen, voor eiken prijs bij Yperen door te breken, om de bondgenoot en te 'dwingen h'un offensief hij de Yser ts laten varen. De correspondent geeft ver schillend? bijzonderheden omtrent tic gevechten, welke den 27sten December plaats vonden ten Noordwesten van St. Joris. J}es nachts werd met vlotten de rivier over gestoken. Stil werden 'de vilotten [n het water gelaten en över het kanaal voortgedreven in Westelijke richting. Alles ging goed en blijkbaar bleven de weinige dapperen on opgemerkt. Zoo werden pp een zeker punt reeds de be manningen vhn drje vlotten, die vandaar in Noordelijke richting gingen optrekken, waarschijnlijk om de be manning der vijandelijk© batterijen te St. Joris" te be schieten, onschadelijk gemaakt. Nog geen 300 meter echter waren zij op weg, toen plotseling de kloeke patrouille, welke ruim 60 man telde, van alle zijden beschoten werd 'en er niemand levend afkwam. Toch hebben de bondgefjiooten htln 'doel we ten te bereiken. Des avonds tegen 10"uur waren' eenige 'duizenden mahnen de Yser recht overgestoken en wadende door den. modder, gingen zij" over het gcinnund'eerdie ter rein met gevelde bajonet op de Duitschers af, want alvorens verder vooruit te kunnen rukken, moesten eerst in gevechten van man tegen: man twee loop graven'-genomen jvonden. Dat is een worsteling geweest, die ïuïm] een kwarlier duurde en waarbij" van beide zijden: veel dooden vielen. Zif veroorzaakten echter ten slotte den terugtocht der Duitschers. Toen "den volgenden morgen de D'uitschers hun artillerievuur weer öp St. Joris richtten, werd dat vandaar "uit prompt be antwoord*. De Franschen waren er desttachts ïn geslaagd him artillerie in het dorp te brengen efn na een vin nig duel moesten 'de Duitschers hun positie naar achter verschuiven. Maar het dorp hebben zij" eerst nog zwaar beschoten. v En wat nieuws is er van het strjjdtooneel der Ook hier hetzelfde. Er wordt ook daar hardnekkig ge vochten én van een: blijvend, of liever beslissend shcces der .D'uitschers of Russen geen sprake. De Russen blij ven. met ,goed gevolg het offensief der Duitschers hèt hoofd bledefü. Zoowel de eene als de andere partij behalen suc cessen. We lezen in Petersburgsche berichten, daj, de 4-stroomcnslag, zooals de reuzenslag aan Weich- 8ol, Bzura enz. genoemd wordt, als geëindigd kan worden beschouwd, met de mislukking van den Duit schen aanval. Do officieels Russische berichten zijn niet zoo rooskleurig en daaruit spreekt wel. dat de Duit schers nog steeds aanvallen. Van eenige beslissing is geen sprake nog. Het is een versterkingen-afmat ting cn uitputting, met in het verschiet een lan gen duur. Het voornaamste nieuws is wel, dat de Oostenrij kers vrijwel uit de Boekowina verdreven zijn en dat zij de grens van Hongarije verdedigen, 't Link- sche deel van het Russische leger staat reeds op Hongaarsch grondgebied. De strategen spreken er van, dat de Russen daar een mooi succes hebben behaald en dat het Oostenrijksche leger kans heeft in den knel te komen. Een doorbreken van het Oostenrijksche leger bij Gorliec en Zaklyesjn is even wel niet gelukt. De Türken schijnen ook voorspoed te hebben in hun opmarsch. We krijgen lange communique's met triomfkreten. Zij zijn tot Ardakon gevorderd, een 90 KM. over de Russische grens. Men zal moeten afwachten of zij hun succes kunnen voortzetten en daardoor mis schien eenige afleiding aan hun bondgenooten be zorgen. Tot nog toe hebben zij zelf bij Sarykamisj nog een harden strijd met de in den Kaukasus aan wezige troepen te beslechten. GEMEENTE SCHAGEN. OverledenWilhelmus Anthonius Johannes König, oud 4 maand. GEMEENTE SINT MAARTEN Ingeschreven van 131 December. Geboren: Arie, zoon van Cornelis Wit en Maria Wit. Pieter, zoon van Pieter Bronder en Antje Koning. Jacob, zoon van Pieter Gootjes en Leigjo. van Andel. Guurtje, doohter van Dirk Aalhert Blom en Trijntje Pootoom. Ondertrouwd en Gehuwd: Goene. Overleden: Pieter Cornelis Tesselaar, oud 25 Jaren. Hendrikus Pronk, oud 28 dagen. GEMEENTE NOORDSCHRAWOUDE. Ingeschreven van 1—-31 December. Geboren: Maria Henderica, dochter van Jan Been- ken en Grietje Stam. Eva Agatha, dochter van Hen drik Bernardus Oudshoorn en Trijntje Lindeboom. Jeaunetta, dochter van Jan Appels en 'Anna Wilhel- rnina Buster. Mientje Berendina, dochter van Wil lem Jan Smit en Wilhelmina Margaretha Elisabeth van de Wall. Grietje, dochter van Willem van Loe- nen en Eva Roozing. Ondertrouwd en Getroüwd: Pieter Raven en Aag- tjo Mceijes. Pieter Schager, weduwnaar van Neeltje Bas en Aaltje Oorthuis, weduwe van Dirk Castri- cum. Overleden: Trijntje Zeeman, echtgenoot© van Cor nelis Volkers, oud 54 jaar. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de piaand December 1914. Geboren: Catharina Maria Aiida. d. v. Thijs Boe kei en Margaretha Schilder. Overleden: Pieterlje Manshand», weduwe van Jacob de Jotng, oud 74 jaar. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. GEMEENTE RARSINGERHORN. Ingeschreven gedurende de maand December 1914. Geboren: Simon, zoon Van Cornelis Geel en van Maart] e Bakker. Ondertrouwd; rox Getrouwd: Geene. OverledenNeeltje Smit, o;ud 77 jaar, wed. van Pie ter Kater. Willem Cornelis Geerligs, oud 1 jaar. Pieter Ilennink, oud 46 jaar. Dirk Kuiper, oud 86 jaar, echtge noot van Aofje Raan. Haartje van Leehwen, oud 57 jaren, echtgenoote van Klaas Vries. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Johannes Antonius, zoon van Antonius Meijer en Maria Johanna Zoetemelk. Sija, dochter van Jan Hooimeijer &n Sija den Engelschen. Getrouwd; Leendert Wissekerke en Petronella Slp- man. Mareus de Boer, /weduwnaar van Trijntje Kos en Trijntje Groet. Overleden: Tamis Aris, oud 26 jaren, echtgenoot van Klaasje Heerschap, Neeltje Jannetje Geerligs, oud 2 maanden dochter van Jacob Geerligs en Neeltje van der Linden. Christitna Jacoba Waiboer, oud i> weken, dochter van Rens Lowie Waiboer en CliriStina Petronella Rezelman. Klaas Droog, o'ud Sö jaar, wed. van Neeltje Spaans. Leendert van der Linden, oUd 6 weken, zoon van AdriènUs van "der Linden en He- letna Henrica Josepha v. d. Broek. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven van 131 December. Ondertrouwd en Getrouwd: Ype van der Molen, weduwnaar van Adriaantje Hemke en Lijsbeth van Doorn, weduwe van Jan Wortel. Overleden: Grietje Balder, 66 jaar, echtgenoote van A. Slot. Maartje Klingeier, 80 jaar, weduwe van M. Hart. Geboren: Maurits, zoon van IJ. Klos en G. Kan sen. Jacob, zoon van Jacob van der Welle en Trijn tje Dol. Grietje, dochter van Pieter de Boer on Grietje Keizer. Jacob, zoon van Gerrit Engel en :Niijsje Smit. GEMEENTE HARENKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand December 19X4. Geboren: Catharina, d. v. Jan Jonker en Maaltje de Moei. Agatha, d. v. Arie Deujoes "en Trijntje de Jongh. Simon, z. v. Simon Bruin en Dieuwertje Stoop. Cornelis, z. v. Pieter .Bakker en Comelia Dekker. Ja- cobus Joliannes, z. v. Willem; Bakker en Maartje Fre- deriks. Reinier Johannes, z. v. Cornelis Bijman en Mar- fareiha Johanna Aiida Kraakman. Pieter. z. v. Pieter toop en Trijntje Hink. Hendrik, z. v. Siinon-Slikker cn Grietje Ruig. Petrus, z. v. Jacob 'Blankcndanl cn Catharina Weel. Johannes Theodorus, z. v. Pieter Kamp en Catharina Overtoom. Geertruda, d. v. Johannes Burger en Pietertje Blankendaal. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Overleden: Wigbertus Groen, oud 14 jaar. Leven loos aangegeven kind van Arie Rens en Maartje van der Oom. Pieter Spaans, oud 4 maand. Arie van Op- hem, oud G2 jaar, echtgenoot van Neeltje "Bijwaard. GEMEENTE nOOGWOUD. Ingeschreven >van 131 December. Geboren: Catharina Maria, dochter van Antonius Groot en Anna Schaper. Maria, dochter van Klaas Eeken en Agatha van Diepen. Anna Elisabeth, dochter van Jacob Pater en Geertje Conijn. Overleden: Jacob Appel, oud 75 jaar, echtgenoot van Antje Spaander. Pieter Pannekeet, oud 86 jaar, weduwnaar van Maartje Hof, eerder van Hiltje Ap pelman. Levenloos aangegeven zoon van Jacob Schermer en Maria Catharina Prijs. GE3IEENTE NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven van 131 December. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Geboren: Hendrkius, zoon van Simon Heggelaar en Grietje Dekker. Overleden: Cornelisje Jonk. gescheiden echtgenoo te van Pieter Lodder, 70 jaar. Floria Rezelman, echtgenoot van Trijntje Over, 73 Jaar. Simon Dirk Grin, zoontje van Dirk Grin en Bregtje Keesman, 4 maanden. Pietertje Warnar, echtgenoote van Ger rit van der Oord, 34 jaar. In 1914 werden aangegeven: 80 geboorten, als 12 mannelijke en 18 vrouwelijke. Overleden 18: 5 in weduwenstaat, 8 gehuwden, 5 ongehuwden, geschei den 1. Voltrokken 8 huwelijken. DE SPOORWEGRAMP TE TLFORD. De Londensche correspondent der Tel. schrijft: Op een kruispunt nabij het station der Londen- soho voorstad Ilford liepen Nieuwjaarsdag twee treinen van de Great Eastern Spoorwegmaatschap pij op elkander. AJlebei kwamen zij uit dezelfde riohting. De sneltrein, waarmede Citymannen gewoon zijn te rei zen en dio tot hun gemak van restauratiewagens is voorzien, vertrok om 7 uur van Clacton aan de zeo eu arriveerde kort na half negen bij Ilfort, toen daar een locaaltrein langzamer voortreed. De snel trein kwam hem op zij. Beide treinen liepen een klein eindje naast elkander, maar voordat ze tot staan kontien worden gebracht, stiet de sneltrein over het kruispunt op den locaaltrein De locomotief van den sneltrein ontspoorde, tui melde van den weg naar beneden en werd groo- Icndoels verbrijzeld. D6 machinist en btoker kwa men er, wonder boven wonder, met lichte kwetsu ren af. Drio wagens van den sneltrein werden door den locomotief mee van den weg afgcsleept en ver nield. De wagen van den locaaltreni, waar de ex press doorheen vloog, werd totaal verbrijzeld en al len daarin gedood of zwaar gewond. Een klein kind werd letterlijk in tweeën gesneden. Een man werd op een as enkele malen in het rond gedraaid, daar na doodgedrukt. Zes personen werden onmiddellijk dood gevonden, onder hen twee klerken van de be trokken maatschappij. Later Yond men nog drie of vier lijken onder de puinhoopen. Gedood werden er mdnsteng 10, ernstig gewond 02 en anderen licht. Het station stond vol passagiers, wachtende op beide treinen. Zij zagen het ontzettende tooneel aan. De gewonden kermden hartverscheurend. Een derde trein was op komst, doch kon nog vlak vóór het tooneel der ramp tot staan worden ge tracht. WATER VERPLAATSING. Door het Dieselgeraaal voor den polder Schagen, is gedurende 29 November tot en met 31 December 1914 277 uur gemalen. Voiplaatst is 80 kub. M. water per minuut, is per uur 4800 kub. M., In de 277 uur malens dus 1.329.600 kub. M. <vater. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricb. n den morgen van den 5 Jaunari 1915, medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barmoeterstand 756.4 te Memel, laagste barometerstand 744.2 te Hamburg. Verwachting tot den avond van 6 Januari. Zwakke tot matige winden uit W. richtingen, tij delijk opklarend, later wellicht toenemende bewol- !king en kans op regen, mogelijk nachtvorst, iets zachter overdag. —4 BROEK OP LANGENDTJK, 4 Januari. Bloemkool f 2.30 a 4.50, roode kool f 2 a 8.60, gele kool f 1.90 a 7.70, witte kool f 3.60 a 8.60, zak roode kool f 0.23 a 0.27, qiea f 3.90 a 4.40. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDB Roode kool f 8.50 a 9.50, 2C soort f 7 a 7.25, klei nere f 1.50 a 6.50, gele kool f7 a 8, 2e soort f 6 a 6.50, kleinere f 1.40 a 5.50, Decnsche witte l 9.50 a 10.25, 2e soort f 7 a 8, kleinere f 1.75'a 6.75 per 100. grove uien f 4.25 a 4.50 per 50 K.G. ALKMAAR. 4 Januari. Aangevoerd 7 Koeien en ossen f 200 a 350, 24' vette kalveren f 50 a 120, per K.G. f 1 a 1.30, 22 nucht. idem, f 8 a 24, 264 vette schapen f 25 a 44^ 529 var kens f 0.52 a 0.72 per K.G. AMSTERDAM, 4 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 262 vette koeien, lo kw. 92a96 et, 2c kwal. 84a88<SL, 3e kw. 80 a 82 ct„ 150 melk- en kalfkocicn 200 a 340, 100 nuchtere kalveren f 12 a 18, 720 vette varkens Holi, le kw. 58—70 ct., 2e en 3e kw. 66—68 et, 13 schapen f 24 a 32. RROEK OP LANGENDIJK, 51 December. Bloemkool f 1.70 a f 4.90, 2e soort f 0.40 a f 1, roo do kool f 2 a f 8.20, gele kool f 2 a f 7.30, witte kool f 3 a f per 100. Zak roode kool f 0.17 a f 0.27, uien f 3.70 a f 4.25, wortelen f 0.70 a f 0.80 per baal. PURMEREND, 5 Januari 49 Stapels kleine kaas f 37 a f 43. 927 KG. boter f 1.70 a f 1.75. 576 Runderen, waaronder 180 vette en 90 stieren. Vette matig 78 a 98 cent per KG. Gelde matig f 170 a f 230. Melkkoeien matig f 200 a f 320. 31 Paarden f 85 a f 575. 56 Vette kalveren 105 a 125 cent per KG. 293 Nuchtere kalveren f 13 a f 26 vlug. 439 Vette varkeDs 58 a 70 cent per KG. vlug. 38 Magere varkens f 15 a f 30 matig. 309 Big gen i 8 a f 14 matig. 18(6 Schapen. Vette matig f 32 a f 45. Overh ouders stug f 19 a f 28. 10 Zak peren f 1.75 a f 2.50. 40 Zak appelen f 2.50 a f 3;—. Kipeieren 6 a 7 cent. 132 Ganzen f 3 a f 3.50. 27 Zwa nen f 8 a f9. Geboren GUURTJE, Dochter van D. A. BLOM en T. BLOMPeetoom. St. Maarten, 31 Dec. 1914. Heden overleed, na een smartelijk doch geduldig lijden, on ze geliefdo Echtgenoot, Yador, Be- huwd-en Grootvader, de heer A. Kist, in den ouderdom van bijna 58 jaar. Uit aller naam, Wed. A, Kist- Op 't Land van Dijk. Zuidscharwoudo, 3 Januari 1915. Heden ovetleed te Zuid- «cbarwoudc, na een smartelijk doch geduldig lijden, onze geliefde Broe der en Behuwd-broeder, de heer A. Kist, in den ouderdom van bijna 58 jaar. D. Kist. D. Kist-Bakber. Opmeer, 3 Januari 1915. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na eea kort stondig lijden, onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd-en Groot vader de heor P. Bosman Az., in den ouderdom van ruim 62 jaren. Wed. P. BoBman-Stöve. G. Ohlen-Bosman. A. Ohlen. J. H. Ohlen. Alkmaar, 4 Januari 1915. Heden overleed na een zeer geduldig lijden van enkele weken, onze geliefde Vader, Be huwd-en Grootvader J. Hakoi in den ouderdom van ruim 73 jaar- Uit aller naam Zijn diepbedroefde kinderen, T. Mars-Hakof. G. Mars. Wieringerwaard, 4 Januari '15. Gevraagd, tegon Maart of April goed kunnende melken. AdresG. Hoedjes, Barsinger- horn, Uit de hand te koop: zonder kap, allen met gummi banden. span en enkele, met koper- en platébeslag, tuigenkasten, bitten, snaffels, zadel, etc. Te bezichtigen en te bevragen bij D. SCHOTSMAN, Koetsier, Hoorn. Gevraagd, van partioulier op le Hypotheek, op landerijen gelegen in de Zijpe, met dubbele overwaarde. Br. fr. motto .Hypotheek", bur. v. d. blad. Gevraagd met 1 Maart met een aankomende ZOON, goed melken vereischte, bij P. v. d. Veer. Adres J. v. d. Veer te Koegras. Op Zondag niet aanmelden. Gevraagd om 1 Maart in dienst te treden, best kunnende melken en rijden, ploegon ook gewenscht, doch geen vereischte, bij A. SCHENK Kz., Barsingerweg, Wieringerwaard. gevraagd, goed kunnende melken, om direot of mot Februari in dienst te treden, bij J. BAKKER, Groote Keeten, Callantsoog. Mevrouw J. de Jongh, Verdron- kenoord 53 te Alkmaar, vraagt 1 Februari een nette v. g. g. v. waseh buitenshuis, klein gezin. Rekeningen voor de Kerk te Valkkoog worden ingewacht 's morgens van 10 tot 12 uur in de consistorie aldaar. P. DE BOER, Kerkelijke ontvanger. Gevraagd een vast "Werkman, liefst met Zoon, beiden goed kun nende melken, bij W. Jimmink, plaats „de Schooten", Koegras. Gevraagd een Boerenknechtje, kunnende 'melken of het willende leeren, om 2 Februari in dienst te treden, bij C. Koster Gz., Braak- polder, Winkel. Er bieden zich aan flinke jonge lieden, als bedrijfb. of werkm. op de plaats, uitst. kunnende melk'en en ploegen. Br. ond. lett BC, bur. vau dit blad. Gevraagd tegen 1 Maart goéd melken en rijden vereischte. Adres C. J. Blaanboer, Barsin gerweg, Wieringerwaard. Gevraagd met 1 Maart best knnnende melken, en een goed ploeger zijnde, bij Alb. Kaan Ka., Wieringerwaard. Gevraagd, om terstond in dienst te treden een bekwaam bij K. Zander, brood-, koek- en banketbakker, Wieringerwaard. Gevraagd met 1 Mei aan de kaasfabriek 8de Eendraoht" te Koegras. Adrea J. v. d. Veer, directeur, j Op Zondag niet aanmelden.

Schager Courant | 1915 | | pagina 3