Schager Courant. Verkoop Mest. Basaltslag J. Schoort Pz., Kassier, E CREDIET- 8 EFFECTENBANK, vooihesi) WESSANEN i LAAN, - Wormervesr Lijnziadkoeken, merk „Ster" in W L De lange en de Moraaz, DERDE BLAD. De bestrijding van liet Mond- en Klauwzeer. I- Koek- en Beschuitbakkerij, AUMAA8. Breedstraat i 10. Des Donderdags te Scha gen in Hotel „Vredelust", van 9 tot 12 uur. DINSDAG 0 FEBRUARI a.s.. 3 stuiten Mest, 200 snees Koolland. voor liet onderhouden en aanleggen van wegen. Dal 8, te HOORN. Hypotheken, Credieten, Assuran tiën, Deposito's, Effecten, Coupons, Prolongatiën. Zaterdag 23 Januari 1915. 58ste Jaargang No. 5527. Verschillende Oorlogsberichten. DUITSCHLANDS WOL-VOORZIENING. Do N. n. Ct.schrijft: Naarmate de landbouw intensiever beoefond wordt, daalt in Europa de schapenteelt in beteekenis, en in Duitscbland, dat zioh zoo zeer op den landbouw toe legde, is dit bijzonder duidelijk gebleken. Men hield daar in 1860 nog 28 millioen schapen. In 1912 was dit aantal tot 6 millioen afgenomen. De wol moet dus zoo goed als geheel ingevoerd worden uit lan den, die nog in een stadium van ontwikkeling zijn. waarbij grond in overvloed beschikbaar is. Zoo voert Australië jaarlijks in Duitschland voor 100 millioen gulden wol in. Argentinië voor 54 millioen, Zuid-A'rika voor 30 millioen. Onder de Zuid-Ameri- kaansche staten is Uruguay nog van belang, daar bet 12 millioen gulden voor wol kan boeken, daarna komen met geringere bedragen Chili, Nieuw-Zeeland, Marokko en andere landen aan de beurt. Europeesch landen leveren nog voor 37 millioen gulden. Het is wel begrijpelijk dat, nu die invoer zoo goed als ge heel is opgehouden, en de Duitsche vrouwen boven dien maar trein op trein met wollen goederen naar het front zonden, op de een of andere manier de voorraad aangevuld moet zijn. Er is dan ook even als onlangs in dit blad over vlas en katoen bericht werd, op groote schaal wol in beslag genomen en naar Duitschland vervoerd. Van 't meeste belang was do „verovering" van een hoeveelheid ruwe en bewerkte wol, garëns en stoffen in Antwerpen en Roubaix. Gezamenlijk was dit voor ongeveer 180 mil lioen gulden, wat haast met het jaarlijksoh verbruik overeenkomt, zooals uit de boven gegeven cijfers volgt. Over Lodz vonden wij geen cijfers. Van minder direct belang, maar op den duur niet onverschillig voor den veestapel, is de gevangenne ming van verscheidene kudden schapen in Noord- Frankrijk, die weggedreven zijn, en omtrent wier lot in het Mager-Viehhof beslist werd. Branden - burgsche schapenfokkers werden de eigenaars. Vroe ger, tijdens den bevrijdingsoorlog, werden veel scha pen van keizerin Josephine te Malmaison aangetrof fen, en door de Kozakken met lotgenooten uit de fokkerijen van een der ministers van den staat (te Paland-Weisweiler) naar Aken gedreven, van waar uit zij door de Pruisische regeering over het land verdeeld werden. Die Fransche schapen waren nl. ingevoerde Spaansche merino's, waar keizerin Jose phine meer succes mee had beleefd, dan men in Duitschland had gehad met de ook daar herhaalde lijk beproefde merino-fokkerij. Er zal ook nu wel goede reden geweest zijn, de gevangenen niet. op het menu te plaatsen. DE DUITSCHE AANVAL OP ENGELSCHE KUST PLAAT SEN. Volgens de Times hebben de Zeppelins boven Yar- mouih wel hun bommen laten vallen in dat deel van do slad, waar de inrichtingen lagen, die.het vernielen waard waren, maar ze gemist. Zij mikten, volgens de Times, op de Drill Hall, vol soidulen; op het Aquarium, vol burgers; op de gasfabriek en de electrioitcatsfa- briek; op het marine-luchlstaüoin, maar telkens mis. Een correspondent vain de Times heeft de overtuiging gekregen, dat er slechts óon Zeppelin boven. Yarmouth is geweest. Hij beweert verder, dat er slechts éen bom op een gebouw viel, oen slat, oa die bom ontplofte niet. Te King's Lynn zouden, naar aan. de Daily Telo- graph. wordt gemeld, de Duitschors door spionnen zijn geholpen. Een ingezetene heeft n.1. aan de po- litio verklaard dat hij tijdens het bombardement een ftulo heeft gezien, die (zonder achterlichten) op den weg stond en waarin twee mannen zaten. Plotseling zag hij dat de voorlichten van, do auto omhoog werden gericht en dadelijk daarop reed de tuf weg. In een hoofdartikel zegt de Times: Het hoofddoel \-an de Zeppelins was ongetwijfeld om een streek te vinden waar ze veilig liet land in kunnen komen. Ze uilden. weten welke tegenaanval hen op een be paald punt zou begroeten. Zeppelins kunnen vee) v rder van huis werken dan ze nu hebben gedaan. ALs z? nu meenen veilig het land in te kunnen ko men, kunnen zij later verder het land in hun pun ten san aanval kiezen. Evenals met de duikbooten zullen zij steeds stoutmoediger worden. Eigenaardig, dat ze geen aanslag op Londen hebben beproefd, noch op eenig andere plaats, waarvan ze kondei? denken, dat de verdedigingsmiddelen in orde zijn. Een doel van minder belang was, het Duitsche volk te over tuigen, dat de Zeppelins geen nutteloos speelgoed zijn. Van Duitsche zijde wordt verzekerd, dat volgens ingewijden de luchtvloot een veel grooter aandeel aan den oorlog zal nemen dan van vijandelijke zijde wordt verwacht. Alle toebereidselen, heel het, zijn nu ten einde gebracht, en het Iwngt nu nog maar van het weer ar wanneer de luchtoorlog met volle kracht zal beginnen. Deze zal niet enkel tegen Enge land worden gevoerd, maar ook Frankrijk zal nog vei-- rassingen beleven. Volgens dezelfde Duitsche bron zul len de vijandelijke tegenmaatregelen niets blijken te helpen. De Duitschers beschikken over zulke nauw keurige kaarten cn berekeningen, dat een in donker gezette plaats niets veiliger is dan ze op klaarlichten dag zou zijn. Hetgeen men bij den aanval op Yarmouth en omliggende plaatsen heeft waargenomen, Is hiermee echter niet in overeenstemming. Omtrent den aanval uit de luoht op de Engel3che kust verklaren de Duitsche dagbladen van alle par tijen naar een Berlijnsch nieuwsbureau seint dat deze Duitsche maatregel slechts een antwoord i3 op Engeland's poging Duitscbland uit te honge ren .Dit plan richt zich niet tegen de gewapende macht, doch togen het geheele Duitsche volk, ook tegen alle niet tot den dienst onder de wapenen ge roepenen, mitsgaders vrouwen en kinderen. Het ge heele volk moet honger lijden, omdat de Duitsche regeering tot toegeven worde gedrongen. Honderdduizenden volstrekt onschuldigen kunnen daardoor zwaar worden getroffen. Dit is den En- gelschen geheel onverschillig. Als zij maar hun doel bereiken. Dit Engelsche doel zal weliswaar niet be reikt worden, doch Duitschland zal nu ook met alle middelen ervoor zorg dragen dat de door Engeland aangebonden handelsoorlog met alle Duitschland ter beschikking staande middelen zal worden doorgezet. De Engelsche havens, die voor het voortbestaan van den Engelsohen handel onontbeerlijk zijn, de koop vaardijschepen die in die havens liggen, zullen ter verwoesting van den Engelschen handel evenzeer door Duitsche luchtschepen getroffen worden als Engeland op de waterwegen den Duitschen handel wil troffen. Alle pakhuizen, ook die voor den han del dienen, moeten evenzeer behandeld worden als de Engelschen de Duitsche schepen, die de Duit sche pakhuizen vullen, behandelen. Transportsche pen, die Engeische troepen naar het vasteland 'zou den kunenn brengen, mogen in geen geval op ver schooning rekenen. Kaden vanwaar troepen of stoomschepen geladen worden, spoorwegen waarlangs deze troepen kunnen, worden vervoerd, moeten vernield worden. Engeland' heeft met het parool der verwoesting van den Duit schen handel een strijdkreet geuit, die Duitschland bereid is over te nemen. Het betreurt, weliswaar 't verlies van onschuldige menschenlevens, maar het Duitsche volk heeft uit het Engelsche voorbeeld de leering getrokken dat deze spijt iet toch niet mag terughouden van alle mogelijke militaire middelen om het Duitsche doel te bereiken. De luchtoorlog zal daarom met alle mogelijke, het Duitsche volk ter ebsobikking staande middelen verder worden doorgezet, zonder dat men zich zal bekommeren om de al of niet gemeende verontwaardiging die de Engelsche pers aan den dag legt. OORLOGSNAMEN. IPrzemysi Smiüi is de naam van een onzer jongste Amerifaaansche babies; zijn ouders volgden het voor beeld van vele Amerikaansche ouders, aie hun jongst- geborenen den naarn schenken van de een of andere gebeurtenis ,die aan de orde van den dag is. Deze va der moet na de lezing van zijn krant getroffen zijn geweest tl oor den kranigen weerstand, welken de stad Prezemysl aan de Russische belegeraars biedt, en dus schonk hij het onschuldige wicht dim moeilijken voornaam, welke het kind zijn leven lang als een on uitsprekelijke ballast zal moeten dragen. Er zijn trouwens reeds vele voorbeelden bekend van dergelijke eigenaardige fantasiën van Amerikaansche ou ders. Reeds in den Zuid-Afrikaanschen oorlog worden er hier te lande tal van kinderen bij den burgerlijken stand ingeschreven onder voornamen, ontleend aun be kende persoonlijkheden of veldslagen uit dien krijg. Zoo loopen er' nu vijftienjarige knapen rond, dra gende namen als: M&felriiig Johnson, Ladysmiih Wig- gins, Kitchener Maller. De groote Europeesehie oorlog zal ons dus aan tal van nieuwe doopnamen helpen; want de kleine Prze- mysl is niet de eenige gelukkige. We vernamen al van een Elzas-Lotharingen Joirnes (hoe de afkorting van dezen kinderlijken naami zal luiden?); ook van een Leuven Nichols. En een Duitsch gezin doopte de pas geborene onlangs met den 'krijgshaftigen naam van Hmdenburgia, waarschijnlijk zonder voorkennis van haar peet-oom, in Polen. NAAR SERVI6. De correspondent van de Times te Boekarest seint, dat, volgens een ooggetuige, verleden week 20 trei nen met Duitsdie troepen Balaszfalva, bij Arad in Hon garije, zijn voorbijgekomen, op weg naar Servië. Men beweert, dat 80.000 Duitschers aan de nieuwe expeditie zullen deelnemen. Er worden geen Tsjechische pn Kroatische regimenten overgebracht. Men zégt, dat aarts hertog Eugemus 400.CK)0 man onder zich zal hebben. HET IJZEREN KRUIS. Het Duilsohe leger telt thans 1500 dragers van het IJzeren Kruis eerste klasse, Daaronder de Rijkskanse lier, 40 vorstelijke troepenaanvoerders en ongeveer 150 generaals. Echter zijd 'ook een 100-tal onderofficieren en manschappen de onderscheiding deelachtig geworden. GYMNASTEN IN DEN OORLOG. De Norddeutsche Allgemeino Zeitung vertelt Iets van de rol. die do Duitsche gymnasten in den oorlog spe len. Hun vereeniging telt 12000 aWeelingen met een en een kwart millioen loden. Jaarlijks treden er voor lig duizend van als recruten in hot leger. Thans heeft het verbond 600.000 lichamelijk geoefende manschap pen aan het leger geleverd. Daaronder zijn actieve sol daten, reservistert. mannen van de landweer en van den landstorm en vrijwilligers van 16 tot bnrta 70 jaar. Ge deeltelijk mannen, die aan hun dienstplcht voldoen en zich lichamelijk vcixlcr oefenen cn dio. doordat zij door de gymnastiek hun lichaam nog kraentig, lenig en taai hebben gehouden, hun. vaderland den besten dienst bowezen. Onlangs, bij een inspectie te Koblenz, noem de de keizer, toon do krachtige houding van de oudere mannen van den landstorm hom opviel, dit een gevolg van het werk der gymnnstiok-verwnigingon. Daar de gymnasten dappere soldaten zijn en dat de gymnastiek ook de geestelijke eigenschappen van een foed soldaat aankweekt, hoeft reeds de oorlog van 870 getoond. Van do gymnasten te velde sneuvelde 5.32 pet terwijl het percentage over het geheele le ger 3.17 bedroeg. Vijf pet. van de gymnasten kreeg het ijzeren kruis, terwijl dit over het geheele leger 3 pet bedroeg. Ook wat men nu in de Deutsche Turnzeitung leest levert daarvoor het bewijs. Volgens de gegevens over de eerste helft van den oorlog waren reeds bij de 7000 gymnasten op hei Oostelijk en Westelijk oorlogsterrein gesneuveld, terwijl bijna anomaal zooveel in den strijd gewond waren en ter genezing vaak reeds voor de tweede of derde maal naar huis moesten. Ofschoon men slechts van de helft van de vereenigingen bericht gekregen heeft, weet men, dat in de eerste vijf maan den van den oorlog ver over de 5000 gymnasten het ijzeren kruis gekregen hebben Daaronder zijn er dertig, die als gewoon soldaat of onderofficier en tien, die als officier het ijzeren kruis eerste klasse verworven heb ben. Ten slo'te wordt tnog verteld dat ook de ouderen in landstorm-troepen zijn vereenigd, om, als het va derland hen nog roepen zou, thans reeds hun vol- hferding beproefd te hebben en dio te verhoogen voou djen dienst tegen den vijand. Overal in groote en kleine plaatsen zijn deze groepen gevormd of bij zondere afdeelingen voor vrijwilligers ingericht, waar allen, gymnast of niet, gratis onderricht krijgen In lichaamsoefeningen. In vele plaatsen hebben deze groe pen de sterkte van een regiment op oorlogsvoet be reikt. N. R. Ct. MüNCHHAUSEN IN DE LOOPGRAVEN. In de „Liberte" vertelt een luitenant: „Onder mijn manschappen bevindt zich een groo te blonde kerel, die in het dagelijksch leven veel voudig millionaif is en zich de grootste weelde kan veroorloven, waarmee hij zich dan ook omringt. Hij heet Münchhausen. Of hij een afstammeling is van den roogten windmolenvechter weet ik niet Ik was ervan overtuigd, dat de baron wel heel gauw het loodje erbij zou neerleggen, maar ik had mij ewl degelijk vergist. Hij marcheerde kranig, En als wij allen na een langen, vermoeienden marsch, doodmoe neervielen, trok hij zijn laarzen uit en daarna zijn zijden sokken, of, beter ezgegd, wat daarvan was overgebleven en dan ging hij de na gels van zijn teenen politoeren. De heele compagnie stond dan in een kring om hem heen om naar dat jjverkje te kijken. In de loopgraven gebruikte de baron, diezonder hoofdkussen niet kon slapen, het corpus van een stevigen soldaat voor dit doel en voor dezen dienst betaalde hij hem acht havannas per dag. Maar op zekeren dag bewees de baron een echte held te zijn. De compagnie moest een dorp ver meesteren, dat door Beiersche soldaten bezet was. De overste wist, hoe hij den moed van zijn soldaten het best zou kunnen aanwakkeren. „Mannen," riep hij, „er zijn bedden in het dorp, wie 't eerst binnen komen, mogen daar in slapen." Nu ben ik volstrekt niet lui, maar toen ik het eerste huis binnendrong, vond ik den baron reeds slöpend in een der bedden. Midden in den naoht moesten wij ons weer terug trekken, omdat men vreesde, door den vijand te worden overvallen. Ik wekte mijn manschappen, maar de n baron kon ik niet meekrijgen. Ik gaf hem, wegens ongehoorzaamheid, terstond acht dagen ar rest, maar des ondanks bleef hij liggen. Toen liet ik hem maar aan zijn noodlot over. Wij trokken ons terug op een heuvel, welke om streeks duizend meter van het dorp was verwij derd om daar op versterking te wcahten. Bij de eerste morgenschemering zei onze overste, nadat hij door zijn veldkijker de omgeving had verkend: ,,'t Is vreemd, de Duitschers, zijn het dorp nog niet binnengetrokken, maar er wordt toch al op de hui zen gevuurd." Ik keek in de aangewezen richting en zag voor het venster van het eerste huis een gedaante in een slaaprok van zachtrose zijde. Het was mijn baron Müncbhausen, die opgestaan was en op de Duit schers vuurde In dit oogenblik kregen wij versterking en kon den het dorp weer bezetten. Ik vond den baron, zoo als ik hem verlaten had: te bed. Hij was weer in geslapen. 4de KLASSE, «de TREKKING. f 100: 5286 15278. Prl Ijzen van f 65. 805 2065 £879 6766 11663 14709 17198 19677 420 122 4055 171 764 16146 372 20094 527 138 61 463 825 183 668 547 831 342 3)6 558 962 661 031 600 eot 506 370 625 12135 799 18096 697 940 660 875 859 210 16076 205 798 1027 3005 464 7034 13005 100 478 973 611 159 591 88 464 224 988 617 250 5591 105 722 338 19068 680 890 6118 733 774 690 354 683 431 623 10087 992 737 544 754 085 543 149 14287 740 592 2010 790 634 078 595 17103 641 Nu van alle kanten berichten komen over het mond en klauwzeer onder het rundvee cn de middelen der Regccring tot bestrijding dezer ziekte, komt het mij gewenscht voor, om aan de veehouders in de Provincie Noord-Holland enkele mededeehngen te doen over de bemoeiingen van den Bond van Zuivel fabrieken in Noord-Holland in deze en de te verwachten maatre gelen van Regeeringswege. Zoodra bekend werd, dal de mogelijkheid van ver plichte pasteurisatie van de ondermelk, karnemelk, en het wei a-*n Zuivelfabrieken bestond, heeft hel bestuur de mogelijkheid van de pasteurisatie van genoemde cpro- ducten voor Noord-Holland in hoofdzaak het wei overwogen, en het kwam daarbij tot de conclusie, dat inzonderheid voor de kleine kaasfabiieken de uit voering uiterst moeilijk en in verschillende gevallen onmogelijk zal zijn, wegens te geringe capaciteit van de kleine stoomketels \an die fabrieken. Aan de hand van ervaring uil de practijk veron derstelt het, dat wei, in goed gezuurden toestand, zijn besmettend vermogen voor mond- en klauwzeer heeft verloren, en zou op eenvoudige wijze oene proef op groote schaal kunnen worden genomen, door de af levering van gezuurde wei aan fabrieken verplicht te stellen, waardoor de moeilijkheid van het pasteuriseert» wordt voorkomen. Nevens do voedering van wei is de kans op besmet ting in gewone omstandigheden zeer groot en het stro ven ora een algemeen optreden van de ziekte te voor komen, wordt in veel gevallen niet gesteund. Voor een groot deel is dit te verklaren uit de veelal geringe vrees voor de ziekte en ook omdat vele veehouders meenen, dpi dc ziekte niet le koeren is, vandaar voel onachtzaamheid; doch ook voor een niet onbelangrijk deel uit de bijna of geheel onoverkomelijke bezwa ren. welke zich in het veehoudersbedrijf voordoen. Óp eene conferentie met Zijne Excellentie den Mi nister van Landbouw, Nijverheid <si Handel, zijn vim* Bondswege vele bezwaren, die eene doelmatige bestrij ding in den weg staan, uiteengezet en gehoopt werd dat voor Noord-Holland de eenige provmeie in ons land met zijn bijzondere bedrijfsvormen van zui velfabrieken, n.1. kleine kaasfahriekea bijzondere maatregelen zouden worden getroffen. Van Bondswege zal gaarne alles gedaan worden, om het inzicht in ae maatregelen tot het bestrijden der ziekte te verruimen. Nu tot onzen spijt het antwoord van den Minister van dien aard is, dat verplichte pasteurisatie van de ondermelk, karnemelk eai het wei binnen korten tijd te verwachten is, is het noodig om alle veehouders zs dezen weg hiermee in kennis te stellen en zoo .1 mogelijk alle medewerking in te roepen. Want on getwijfeld zullen voor de uitvoering van de maatregelen strenge wettelijke bepalingen worden gemaakt, eu is het geraden zooveel mogelijk te trachtten om aan de easch van verplichte pasteurisatie te voldoen. Binnen korten tijd zullen door den Bond enkele wenken worden gegeven, om het besmettingsgevaar te bestrijden, in de hoop dat deze zullen worden opgevolgd en het verwijt niet kan worden gemaakt, dat Noord- Holland niet mee wil werken tot voorkoming van de ziekte. Of het mogolijk is, oml de bestrijding met succes ten uitvoer te brengen «au de ziekte in Duitsch land in steeds heviger mate optreedt en waar, door den oorlogstoestand uit den aard der zaak geen nauw keurige maatregelen worden genomen is niet aan mij dit te beoordeelen, de tijd zal het moeten loeren. Het gaat hier in hoofdzaak, om zooveel mogelijk me dewerking te verkrijgen van allen die met ae vee houderij in aanraking komen. Tenslotte wil ik nog iets zeggen omtrent de z.g. Bedrijfsschade, welke van Rijkswege wordt uitgekeerd in gevallen, wanneer bewezen kan worden dat de vee houders, bij wien het mond- en klauwzeer uitbreekt, voldaan heeft aan de bij de wet voorgeschreven ver- Elichtingen en tevens die noodige voorzorgsmaatrege- m heeft genomen. Onder Bedrijfsschade wordt verstaan de schade aie de veehouder lijdt aan anders gemaakte „bedrijfswinst'" gedurende het tijdperk, van het onteigenen van zijn vee tot aan de opheffing van het „verdacht" zijn van zijne boerderij. Dit laatste meen ik. te moeten mededeeJea ter voor koming van allerlei vragen hierover. De Secretaris v. d. Bond van Zui velfabrieken in Noord-Holland, G. NOBEL. I Lutjewinkel, Jan. 1915. Advertentiën. Door omstandigheden uit de hand te koop, voor billijken prjjs, een voor 2 jaar nieuw gebouwde zeer gunstig gelegen aan het vaar water en sedert onheugelijke jaren een best bestaan opgeleverd heb bende. Te bevragen bij vden eige naar en bewoner, C. Baken te Kcinsmerbrug, Zijpe. Verzekering op gebied. elk Burgemeester en "Wethouders van SCHAGEN zullen op des namiddags 2 uur, bij inschrijving verkoopen liggende op het gemeentelijk belt- terrein, ter gro e resp. van 72 M3, 100 M3 en .41 M3. Voorwaarden liggen ter inzage ter gemeente-secretarie. Inlichtingen worden verstrekt door den waarnemenden gemeen te-opzichter, den neer M. TUIN MAN. Behagen, 19 Januari 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. P. W. VAN DOORN, Burgemeester ROGGEVEEN, Seoretaris. TE IIUUR aangeboden voor 1 jaar 0>»k aan gedeelten. Zeor gunstig aan bet vaarwater gelegen. Te bevragen onder lett. A A A, bureau van dit blad. De Nederlandsche Basalt Maatschappij te Zaandam levert Aanvragen binnen West-Friesland kunnen worden gericht aan den Heer Jb. KUIPER, Schipper te Barsingerhorn. Landbouwstraat, - Schagen. Effecten voor geldbelegging. Assurantiën. Incasseeringen. Cheques op binnen- en buiten land. Inkoop van coupons.' Rentevergoeding in rekening-courant 3\ Déposito-rente jaar 3% °j0; 1 jaar 4 Sohoorsteen ,en Rioolbuizen. N0VA-SC0TIA (Canada.) De Regeering van Nova*Scoti& vraagt eerste klas land bouwers-families, bekend met gemengd boerenbedrijf, voor plaatsing op boerderijen in de provincie. Boerderijen,, voorzien van vruchtbare landerijen, ge riefelijk hujs, schuur, stallen, enz., kunnen op gemakkelijke voorwaarden van de Regeering worden overgenomen, welke ook bereid is geld YOOr te schieten voor vee, paarden enz. De Heer E. B. Elderkin, Vertegenwoordiger voor Nova-Scotia, is op bet oogenblik in Holland, en is gaarno bereid aanvragers te komen bezoeken. In de eerste plaats komen families in aanmerking, die zelf hare passage kunnen betalen. Goede rapporten van Hollandsche families, die het vorig jaar vertrokken, zijn ter inzage* Voor volledige inliohtingen wende men zich tot de Generaal-Agenten voor Holland, JOH. 0TTEN ZOON. Willemskade 2, Rotterdam. Zitting te Schagen des Donderdagsmorgen» in Caté „De Beurs.'1 N. V. Koninklijke Fabrieken opgericht 1766. Voedert uw Vee met «ie eulvero murwe uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootet# voedlnga- w aarde. Eere-Diploma PaxAJa ÏOOO. Negen gouden tuodJuUle*.

Schager Courant | 1915 | | pagina 9