iliiiiti Bitlis- DOP ER DAG 28 JANUARI 1915. 58ste Jaargang. No. 5530. DE ZEESLAG. ,,Concertgebouw-Sexter van Amsterdam. SCOAGEB COURANT. Uit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIES in het eerst uitkomend nummer geplaatst. UitgeversTRAPMAN Co. SCBAGEN, LAAN D 5. - Int. Telepb. No. 20. Prjjs per jaar f 3.Per post f 3.60. Losse nummers 5 cent ADVERTENTEEïT van 1 tot 5 regels f 0.2B iedere regel meer B ot Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 26 Januari 1915. STRAATROOF. Beklaagde nummer een was een lid der welbeken de Deenen-familie uit Broekerhaven en omstreken. Gerrit gedoopt. Hij was niet eenige vrienden don tweeden Kerstdag druk aan 't nachtbraken en ze zwaaiden, na zoo juist de kroeg te hebben verlaten, lustig over den straatweg. Gerrit vraagt san Jan Mantel, die ze toevallig ontmoeten, om een kwartje te leen en Jan haalt bereidwillig zijn gevulde por- temonnaie voor den dag. Maar Gerrit'9 begeerlijk heid wordt nu te groot en hij rukt de heele buit, meer dan f 10 inhoudende, uit Mantel's handen. Dit achtte de O. v. J. straatroof en Z.E.G. eischte tegen Deen 5 maanden gevangenisstraf. hardhandige argumenten. J. P. Schilder uit Berkhout had aldaar den 14den December met Kees Brandhof van Spierdijk ruzie en sloeg dezen tegen den grond. Wat weder/ijds.c-he scheldwoorden waren de gewichtige aanleiding. De O. v. J. knapte Schilder op met een eisch tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis. nog zoo een. Piet Spruit van Hoogkarspei had daar don 19den December jl. ruzie met Dirk Magtel, evenals hij werkzaam bij een boer, die onder de wapenen is. De aanleiding was wat ruzie over eenden, die los hadden gcloopen. Het resultaat van alles was, dat Magtel 'ii pak slaag opliep en Spruit heden vereerd werd met een eisch tot f 20 boete of 10 dagen hech tenis. nog meer ruzie. Hendrik Visser, visscher te Egmond aan Zee, had onlangs al ruzie gehad op den trawler met Hendrik Groen. Toen was het nog met een „sisser" afgeloo- Een, maar Oudejaarsdag liep het spaak tusschen hen eiden en werd Groen een blauw oog geslagen. Rood van kwaadheid stoof hij naar de politie en deed aan gifte. legen Visser werd wegens de mishandeling f 20 boete of 10 dagen hechtenis geëischt. vervoer van contrabande. Piet Tieleman, motor-schipper op Beverwijk, bad den Ssten October jl. steenkool uitgevoerd uit de stelling Amsterdam, zonder permissie van don com mandant dier stelling. Hij werd te Akersloot op die overtreding gesnapt door rijksveldwachter Van Keu len, die hem verbaliseerde. De O. v. J. eischte f 25 of 10 dagen hechtenis. beleediging der politie. Antonius Adrianus Arends uit Den Helder bad zich den 21 December jl. in het Heerenlogement aldaar zoo onhebbelijk gedragen, dat zijn tegen woordigheid daar niet langer geduld werd. Een paar agenten werden gerequireerd om hem naar buiten "te werken, doch Arends ontzag zich niet, om zich aan grove beleediging der politie schuldig te maken. Wat hij met 14 dagen evangenisstraf zal moeten boeten, als de Officier zijn zin krijgt. weer een hardhandige. Johannes Bet van Zuidscharwoude liep op eersten Kerstavond den gemeenteveldwachter v. d. Berg te Noordscharwoude tegen het lijf en schold en sloeg zonder aanleiding dezen ambtenaar. Een afkeurens waardige manier van optreden van Bet, die de O. v. J. hem eens met een eisch tot 14 dagen ge vangenisstraf wilde aflèeren. IN HOOGER BEROEP. Jan Visser een 30-jarige Hoornsche sjouwer, was in Februari bij zooveelste herhaling op dronkenschap lietrapt en naderhand door den Kantonrechter tot 3 dagen hechtenis en. %maaïid«n rijkswerkinrichting ver oordeeld. En toen in hooger beroep, meflfoeertjoi De G. v. J. eischte echter bekrachtiging van het vonnis, zoo- dut dat nog niet erg veel ihoop op succes in uitzicht stelt voor Visser. deuren dicht. Een Ègmondsche jongen, verdedigd door een advo- kaat, stond met toepassing der Kinderwetten, met ge sloten deuren terecht. NU TWEE VUISTVECHTERS. Cor Kraakman en Cor Bergen, een paar jongens uit Langedijk, de eerste uit Zuid- de andere van Noord scharwoude. stonden nu terecht omdat zij in vereeni- ging den 2Óslen December G. Bekker hebben mishan deld. Kraakman zei dat' Bekker hem in de pink had gehelen. De O. V. J. eischte tegen den eersten beklaagde I 25 boete of een maand tuchtschool en legen no. 2 f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Mr. Prins, verdediger van Kraakman (die nog in de Kinderwetten „viel") vroeg, hem alleen een geldboete op %'^mocirt hij niet zecgen. Nu volgde de zaak van Job Half. kastelein te Eg- mond aan Zoo, die in zijn eigen café onlangs de po litie beleedigde door de veronderstelling te uiten, dat die wel tot een valsdben eed in staat is. Onlangs is dit zaakje al aan do orde geweest. De rechtbank had' het onderwerp hervat en een paar nieuwe getuigen traden nu nog op. De 0(. V. J. dacht ook aan Jobs goede eigenschappen ten opzichte van -politie en goede orde en wijzigde tlians zijn eisch in dier mate dat hij1 thans f 5 boete of 5 dagen hechtenis vroeg. jaap bras und kein ende. Daarna stand Jaap Bras van Barsingerhorn tlians gedetineerd terecht wegens het niet aangeven van een dood kalf dat hij slachtte voor varkensvoer en we gens het bij herhaling weigeren van toegang tot zijn Boet aan ambtenaren beiastiughommiezen uit Scha- gen die dien toegang ambtshalve vroegen om de kalfshuid die in die boet lag, namens het Rijk in be slag te nemen. Voor zijn aoen had Jaap nogal niet veel praatjes, al eischte de Rijksadvokaat Mr. Asser f 150 boete, le verhalen bij lijfsdwang of hechtenis van minimum 1 dag of hoogstens 1 jaar, door de Recht bank te bepalen. De O. v. J. requireerde toewijzing dezer vordering. A.s. Dinsdag uitspraken. Do N. R. Ct. ontleent het volgende relaas aan de JDaily Telegr. over den groeten zeeslag. Uit de plaats, waar men het Duitsche eskader Zondagochtend in zicht kreeg, is haast met zeker heid af te leiden, dat zijn doel eerst Newcastle was, •waarna ook Hartlepool weer een beurt zou ïtrijgen. Dat, bef eskader slechts 2% uur van de kust ver wijderd was, toen het de wachtende Engelsche sche per. ontmoette, is geen teeken, dat men in Enge land niet wist-, wat de Duitschers voor hadden en iwaar zij waren. De sterkte en samenstelling van het eskader ken de men spoedig, doordat de torpedojagers er op ai vl"gen. Eenige minuten nadat de eerste Duitschers in richt -varen gekomen, gaf de Noordzee een too- neel te aanschouwen als zij nog nooit had beleefd. Het was „soort bij soort"; de torpedojagers gingen cp do toj pedojagers af, lichte kruisfis op lichte kruisers, Jmiekruiser op liniekruiser. IV manschappen waren opgetogen, toen de sche pen niet volle kracht er op los stoomden. De be velhebber van een der schepen ;ei.'„Je zou den ken dat iet een voetbalspel was, zoo n schik heb ben de jongens er in." Van 1 et oogenblik af aan. dat de vijand de En gelsche liriekruisers zag was het duidelijk, dat zij wel er op uit waren om steden te verwoesten, maar niet om iets aan te vallen dat terug kon slaan. De heele troep stroopers ging er dadelijk van door, en namen den kortsten weg om c'e beschutting van mijnvt-Iden, forten en havens op te zoeken. Zij gin- igen met volle kracht aan 'den baal. Zij hadden echter nog ongeveer 120 mijl open zeo voor den boeg en een wraakgierige vloot achter zich. De vervolging duurde lang voor de kanonnen begonnen te spreken. Bijna veertig mijl snelden de schepen langs den kortsten weg op Helgoland aan voor men kon zeggen, dat de kaponnen ieta van be- teekenis uitrichtten. Do Lion opende bij de Engelscben de linie; daar achter de machtige Tiger, vervolgens de Princess Royal, de Indomitable en de New Sealand. Het was weldra duidelijk voor de nazettende sche pen, dat het de bedoeling van den admiraal was van de prachtige snelheid van zijn eskader ten volle teebmük te maken en het er op toe te leggen de snelle schepen van den vijand in actie te brengen. Weldra haalde de Lion de langzame Blücher in en terwijl zij passeerde gaf zij de volle laag, wat schrikkelijke schade aan boord veroorzaakte. Maar do prooi van de Lion was verder vooruit: de vluch tende Derfflinger, Seydlitz en Moltke .Het vlagge- schip volgende, beschoot ook de Tiger de Blücher, toen zij die passeerde. En daar de Princess Royal volgdet In het zog van de schepen, die de leiding hadden, gaf ook zij de Blücher de volle laag. Het was nu duidelijk, dat het met de Blücher gedaan was. Het schip was in den steek gelaten door de andere Duitsche schepen, die sneller waren en wier eenige gedachte scheen in veiligheid te komen. Met dit schip kon afgerekend worden zoodra er imet de andere vijandelijke kruisers afgerekend was. De 'jacht had nu langer dan twee uur geduurd cn toen het onmogelijk werk de vluchtende kruisers te dek ken, daar de grootere schepen ingehaald en bescho ten werden door de Engelsche slagschepen, volgden de lichte Duitsche kruisers het voorbeeld der groo tere schepen en zetten er alles op om te ontko men. Toen zag de Lion, die den tweeden kruiser in de Duitsche linie ingehaald en beschoten had, dat het gevecht kans liep in het mijnenveld terecht te komen.- De Tiger, Princess Royal en Indomitable waren nu op schootsafstand van de groote schepen van den vijand en het scheen hun, die het gevecht zagen, dat die drie schepen al de schade aan den vluchtenden vijand zouden toebrengen, die mogeliji kerwijze toegebracht kon worden, in aanmerking ge nomen den voorsprong, dien de vluobtende schepen hadden ën den steeds kleiner wordenden afstand tusschen de Duitsche schepen en hun mijnengehied. Dat de Engelsche schepen veel schade toebrach ten is zeker. H-et vuur van de Derfflinger en de Seydlitz werd al zwakker, naarmate het schrikkelijke' ge vecht onder de vaart aanhield. Op een half uur af- stands van de mijnversperring stond de Derfflinger aan het voorschip in brand. Een vuurzee teisterde het voordek, de dekken waren -met overbli jfselen van den vernielden bovenbouw bezaaid, en toen zij bin nen de bescherming van de mijnversperring was gekomen, had zij met haar kanonnen geen antwoord te geven op den hagel van projectielen die haar Aan boord moet het verlies aan menschenlevens zeer zwaar geweest zijn. Het derde schip van de Duitsche linie, dat, naar men denkt op deze plaats de Sevd- litz was, maar ook de Moltke geweest kan zijn, lêcdi nog zwaarder. Het was onder het vuur van de Lion gekomen en kreeg ook eenig vuur van de Tiger, de Prinsess Royal en ook van de Indomitable.Het schip was er vreeselijk aan toe. Het eene na het andere kanon was buiten gevecht gesteld en onder de bemanning' was vreeselijk huis gehouden, zijn Vuur zweeg. Het stoomde wanhopig naar de schuil plaats. Zijn geheele achterschip stond in brand, toen het de schuilplaats van de mijnversperring bereikte. Middelerwijl had de Lion zijn aandacht gewijd aan den strijd tusschen $e lichte kruisers, die van hun snelheid en artillerie., met groote uitwerking partij trokken. Zij stevende erop los om den lichten Duit- sohen kruisers den weg af te snijden en hen naar de Engelsche schepen, die ze warm vervolgden, toe te drijven. Dit was wegens het groote aantal sche pen, dat in gevecht gewikkeld was, een moeilijke taak. Het Engelsche vlaggesctliip richtte onder die schepen groote schade aan, maar zij slaagden erin te ontkomen. Enkele ervan waren ernstig bescha digd. In eenige gevallen waren de kanonnen van de basementen geschoten en de rompen doorboord. Een aantal Van ae lichte Duitsche kruisers zal 'geruimen tijd geen dienst kunnen doen. Het lol van de Blücher was dadelijk bezegeld, maar de kruiser vocht goed. Schip na schip had .zijn kanonnen op de Blücher gericht, met een vreeselijke uitwerking, want de artillerie deed wat ze kon en schoot voortreffelijk. De uitkijkers vertellen, dat de tafreelen op dek van ae Blücher tegen dat het gevecht op zijn eind liep, onbeschrijfelijk werden. Uit een andere bron wordt gemeld, dat de boven werken van het schip zoodanig waren stuk gescho ten, dal ze alle gelijkenis met onderdeel en van een schip verloren hadden. Alle kanonnen, tot de laatste aan toe, waren onbruikbaar geschoten. Van alle kantein had het. granaten op net schip geregend^ verwoesting aan boord verspreidend en dood onder de manschappen. Ylak tegen het eind van het gevecht vuurde de Arethusa, die in het gevecht in de baai van Hel goland roem heeft verworven, een torpedo op de Blücher af, waarop men de bemanning van het voege schip over boord zag springen. Onmiddellijk daarop kreeg de Blücher slagzijde en begon zii gestadig te zinken, terwijl de slagzij zeer gering bleef. Vervol gens sloeg het schip met een plotseling luid geraas om en verdween in de zee met de vlag nog wappe rend in de mast. Toen de kiel weer voor een oogenblik naar boven kwam, zwommen groepen manschappen er heen en trachtten zich eraan vast te klampen, maar binnen eenige minuten verliet hen deze hulp en het schip ging naar den graad. Honderden menschen zwommen en worstelden in het water, waar het schip gezonken was. De Engelsche schepen, die zich £r van hadden onthouden, den verspreidden vijand te volgen in het zeegebied waar mijnen gestrooid waren, begon nen thans hum aandacht te wijden aan het reddings werk. De bemanningen van de lichte kruisers en de torpedoboot-vernielers wijdden zich met de grootste energie aan die taak en handelden drenkelingen werden opgepikt. Mogelijk zouden er nog veel meer zijn opgepikt, ware iniet een nieuwe factor in den strijd verschenen. Uit de richting van Helgoland Icwamen oen reus achtig luchtschip .en een aantal vliegtuigen aan zetten. Deze luchtvloot scheen met zorg dio Brit- sehe oorlogsschepen te ontwijken, welke voorzien waren van de Laatste kanonnen, bestemd om tegen vliegtuigen te worden gebruikt. Met voorbijgang van de linie-kruisers en zoover mogelijk uit de buurt blijvende van de lichte kruisers, viel du luchtvloot aan op de totpedoboot-verriielers. Deze booten lagen op dat oogenblik stil en waren -druk bezig met het redden van de overlevenden van de Blücher. Met groote bitterheid wordt door de Britsche manschaiv- pen, die met het reddingswerk bezig waren, verze kerd, dat er bommen op Ren werdén gegooid, om hen te dooden. Het reddingswerk kon in verband met aanval, niet worden voortgezeten de jorpedo- boot-vernielers, elk mei een aantal geredde Duitschers aan boord, verspreidden zich onmiddellijk. Wat den algemeenen gang van zaken betreft, mag het als zeker worden beschouwd ,dat indien de Duit sche vloot ook maar even ware afgeweken van de volkomen rechte lijn, in welke zij vluchtte, niets haar van de vernietiging had kunnen rolden. De getroffen maatregelen hadden dat zeker gemaakt. De luchtvaartuigen hielden den aanval niet Jang vol, maar keerden huiswaarts en volgden het onklaar geraakte eskader naar Helgoland. Een liühte .en tijdelijke averif aam de machines van een der Engelsche schepen kan de waarnemers in het luchtschip er toe hebben gebracht te ïnee- nen, dat zware averij was toegebracht. Dit kam dan den grond zijn voor het gerucht, dat een Britsche linie-kruiser vernietigd was. Indien de Duitsche vliegtuigen ach niet in den strijd hadden gemengd, dan zou, 'daaraan Valt niet te twijfelen, bijna niemand van de Duitsche dren kelingen hebben hoeven 'om Le komen. De Duitsche zeelieden waren voorzien van een uit rusting die hen ia staa<t stelde te blijven drijven. Van de verongelukten waren de mees ten door het kanonvuur gedood. Buitengewoon Concert VAK HET op Zaterdag 6 Februari as. te Schagen. De groofsfe bekoring kwam nan hel eind: het QUiNTLT (pinno, hobo, klarinet, hoorn, iagol) van Beethoven. De geheele uitvoering schonk een zeld zaam genot. Sibmacher Zijnen. (Alg. Handel,: lad). o Hel „Concerlgebonw-SexleC is een prachtig en semble. Hel heelt ons hier iels gebracht, wal we le lang hebben moeten missen. Hekman Rdttebs. (De Nieuwe Courant). Binnenlandsch Nieuws. kaasprijzen voor februari. De Min. v. Landbouw heeft dea maximumkaasprijs voor binnenlandsch verbruik gedurende Februari a.s, bepaald als volgt: A. voor den verkoop in het groot: voor volvette Goudsche Mei- en Septemberkaas met Rijksmerk f 49, voor volvette Goudsche Mei- en Septemberkaas f 47. voor volvette jonge Goudsche kaas met Rijksmerk f 40. voor volvette jonge Goudsche kaas f 38, voor Edammer Mei- en Septemberkaas (40 -}-) f 42, voor jonge Edam mer kaas (40 -f-) f 38, voor Goudsche kaas (40 4-) f 37, voor Edammer en Goudsche kaas (30 -fv f 33. voor id. jd. (20 -f-) ,f 28, voor magere Edammer en Goudsche kaas f 18, voor Friescho nagelkaas f 23, voor Leödsdhe Delftsche fcomijnekaas f 40, per 50 K.G. B. Voor den verkoop in het klein: voor volvette Goudsche Mei- en Septemberkaas met Rijksmerk 62*/s ct., voor volvette Goudsche Mei- eq Septemberkaas 60 ct., voor volvette jonge Goudsche kaas met Rijksmerk 52j/j ct., voor volvette jonge Goudsche kaas 50 ct., voor Edammer Mei- en Septemberkaas (40 -f-) 55 ct., voor jonge Edammer kaas (40 4-) 50 ct., voor Goudsche kaas (.R) -f) 47Va ct., voor Edammer en Goudsche kaas (30 -f) 40 ct., voor id. id. (20 -f) 35 ct., voor magere Edammer en Goudsche kaas 25 ct., voor Friescfce na gel kaas 30 ct., voor Leidsche en Delftsche komijnékaas 55 ct., per i/t K.G. Hierbij wordt onder kaas gemerkt 40-f-, 30-}- of 20 4-, kaas verstaan, die respectievelijk 40 pet. of meer, 30 pet. of meer of 20 pet. of meer vet in de droge stof bevat. Roomkaas en hmchkaas (met Rijksmerk) kunnen in het groot verkocht worden als kilakaas voor f 42 de 50 K.G. en als halfkilokaas voor f 43 de 50 K.G!., terwijl bij verkoop in het klein 10 cent per y% K.G. meer kan worden berekend. Voor koschere kaas kan bij verkoop in het groot f 5 per 50 K.G. en 'bij verkoop in het klein 5cent per 1/2 K.G. meer in rekening worden gebracht. St.Ct. kolhorn. Bij den heer Rempt werd den 26sten een kolf- en biljartwedstrijd gehouden, waarvan de uitslag was als volgt: Kolfwedstrijd le klasse, 16 deelnemers, le prijs P. Meereboer te Heerhugowaard 153 punten; 2e prijs D. Pijper, idem, 142 punten; 3e prijs 0 .Kaper te Kolhorn 134 punten; serieprijs K. Breebaart, idem, 52 punten, 2e Klasse, 8 deelnemers, le prijs H. Westerman te Barsingerhorn 130 punten; 2e prijs K. van Du ren, idem, 124 punten; 3e prijs Jn. Schenk, idem, 114 punten; serieprijs D. Blaauboer, idem, 48 pun ten. - Biljartwedsrtijd, 10 deelnemers, le prijs J. Peet oom te Nieuwe Niedorp; 2e prijs K. Winkel te Wognum: 3e prijs J. Stammes te Nieuwe Niedorp. ANNA PAULOWNA. Mej. M. W. Treffers, onderwijzeres aan school no. 1 alhier, is als zoodanig benoemd te Den Helder. het zand. Wij vernemen dat dezer dagen in ons dorp twee besmettelijke ziekten zijn geconstateerd, nl. een geval van diphhteritus en een geval van roodvonk. callantsoog. Uitslag van de Raadsverkiezing to Callantsoog ter voorziening in de vacature-C. Hoogschagen. Aantal kiezers: 143. Uitgebracht 134 stemmen, waarvan 4 van onwaarde, dus 130 geldig. Hiervan verkregen de hoeren. A. de Heer (Vrij zinnig; 71 en A. Kooger (S.D.A.P.) 59 stemmen. Gekozen is dus de heer A. de Heer. KOLHORN. Op Zondag 31 Januari zal in het lokaal Blom een dammatoh worden gehouden tusschen de clubs te Winkel en Kolhorn. KOLHORN. Op 24 Januari had alhier een damseance plaats in het lokaal Rempt, door den heer W. Jimmink te Zijpe. Door 12 personen werd hieraan deelgeno men. Aan 5 won Jimmink, 1 remsie werd gespeeld en 6 werden door deelnemers gewonnen, dus door den heer Jimmink verloren. Er was overigens veel belangstelling. OOK DOM! 't Gebeui ae in de Residentie. Mevrouw en dochter komen 's avonds laat naar huis. Er is niemand „at home". De dochter heeft den sleutel. Maar jn den donker, van. 't voortuintje, aan den Singel, valt bij 't willen ontsluiten van de deur dat voorwerp. Zoekenma en dochter, ijverig met de handen door 't grint, 't Is hopeloos werk in de duister nis. Dochter gaat een buurman halen met een. lan taarn. Samen omwoelen ze langen tijd hel kiezelzonder resultaat. Buurman pruttelt dat ie er genoeg van heeft. Mevrouw zegt nog een dagmeid te hebben die een sleu tel 'bezit, maar ze weet niet waar deze woont. Buur man raadt mevrouw naar 't politiebureau te gaan ,dadr zullen ze allicht het adres kunnen vernemen. Mevrouw en dochter besluiten dan in 's hemelsnaam dien tocht te ondernemen. De politiehelpt hen terecht. De dag meid reikt geeuwend het zoo begeerde voorwerp. Ein delijk zijn mevrouw en dochter vermoeid ea nerveus waar ze wezen willen. Op de piano staat het liedje dat 't zoo'n lange weg is... Den volgenden morgen regent het dat 't giet. De dochter moet naar de H.B.S. Ze steekt haar parapluie op. Er valt iets uit: „O, mama, kijk u nu tóch eens, ik heb den sleutel gisteravond ia mijn parapluie laten vallen". Tableau. De meid grinnekend„Gus, juffrouw, dan hebt u hem al dien tijd bij u gehad". N. Ct. KOLHORN. De alhier le houden propagandavergadering van den Bond voor Staa Ispensionneering, zal tevens zijn een propagandavergadering voor den Nederl. Anti-üorlog- raad. In verband met het laalste zal gratis worden uit gereikt het boekje „De komende Vrede", eerste uitgave van den Anti-Oorlogsraad. Terecht ziet het bestuur der afd. Staatspensioen in, dat een komende vrede eerste vereischte is, om tot het einddoel Staatspensioen voor allen te geraken. Medestanders van den Nederl. Anti- Oorlogsraad, alhoewel tegenstanders zijnde van Staats- pensiomieering, kunnen dus ook deze vergadering be zoeken. DIRKSnORN. Maandag had te Kalverdijk de verkoop mg plaats van een burgerwoonhuis, eigendom van mej. de Wed. P. Boekei, ten overstaan van Notaris Van Houweninge. Koop er werd de heer J. Baas voor f 490. dirkshorn. Dinsdag had te Kalverdijk de yerkooping plaats van een huismanswoniög met 4.56.70 II.A. weiland en bouwland, staande en gelegen in den Spekelerpolder en eigendom van de heeren S. Kuiper en G. Stam aldaar, ten overstaan van Notaris Gottmer. Kooper van die perceelen werd de heer A. Ruiter te Harenkarspel voor de som van f 6.405. aartswoud. Als een bewijs van den grooten regenval in de maand December ji. kan onderstaande als een klein overzicht dienen. Het stoomgemaal van het Gees lm er-Ambacht, staande alhier, heeft n.1. vanaf 8 tot 31 December aan water verplaatst 14.700.000 kubieke M., waarvoor ver stookt "werden 74600 K.G. steenkolen. In genoemd tijdvak heeft de machine 350 uren gewerkt of gemiddeld ongeveer 17 uur per etmaal. Voorwaar geen kleinig- BARSINGERHORN. Dinsdagavond, 2 dagen dus ca de zanguitvoering van Caecilia, was er bij De Jong weer wat te doen en wel openbare uitvoering van het tooneelspel .„Poppekastje' en het blijspel „De gevolgen van een Leugen", door. de Propagandaclub 'van de Afd. .^Oudesiuis van den Bond voor Staatspensiooneering. Er was nogal een goede opkomst en een aandachtig gehoor tevens. Trouwens de dames en heeren, die met zooveel welwillendheid de tooneduitvoering ga ven, mogen wel aanspraak maken op waardeerende aandacht: er werd in sommige tafreelen uitstekend en op pakkende wijze voorgedragen, zoodat de club in haar geheel succes heeft gehad. Het eerste stuk ..Poppenkastje' is geheel het stuk met de bepaalde strekking voor deze gelegenheid en het laatste is een dolle klucht Alles te jsamen genomen, is de avond voor de Afd. 'Barsingerhorn gooi geslaagd. ANNA PAULOWNA. Ter secretarie der gemeente Anna Paulcrwna zijn inlichtingen te bekomen, omtrent een gevonden pakje, inhoudende 2 paar kousen. ZIJPE. Uit de 16 sollicitanten, is als kaasmaker aan de kaas- fabriek Xeres" te Keinsmerbrug benoemd de heer J. Rol te Sijbekarspel.

Schager Courant | 1915 | | pagina 1