Alteieci Nieiws- limit-1 Liiiitiiiiii. ZATERDAG 30 JANUARI 1915. 58ste Jaargang. No. 5531. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. „Concertgebouw-Sextet" van Amsterdam. SG1AGEE COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVEKTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatste Uitgevers SCHAGEN, LAAN D 5. TRAPMAN Co. Inf. Teleph. No. 20. Prijs per jaar f 3.Per post f 3.00. Losse nummers 5 cent ADYERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ot Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. •topUiq Of-ip p 'AWBOq joununti OP KEN SlOOMTREILKR GKSCHOrEN. Eergisteravond vertrok van IJmuidan, vermoedelijk zonder het ver eis ch te permit, de 'Stoom treil er Elisabctlh IJ M 181 uit de visschershavon. Een dienstdoend© schild wacht, loste op 'den treiler eerst hel waarschuwende schot, en toen -daarop de treiler niet stopte, werden er "meer schoten •'gelost. De treiler stoomde door, doch werd op zee aangehouden döor de inmiddels gewaarschuwde loodsboot en de !n dienst van het rijk staande sleepboot fJmuiden, die den treiler on der militair toezicht naar de visschershaven terug brachten, in afwachting van de nadere strafbepalin gen, die op het schip zullen worden toegepast. TREURIG. Op den Rijswijkschen weg bij Den Kaag is gister ochtend gevonden het verminkte lijk van den 47-jari- gen betonwerker J. K. Driessen, die, in dienst van ce Kollandscfae Betonmaatschappij'. werkzaam was bij den bouw van een papierfabriek voor de firma Simons. De man is blijkbaar 'gisterochtend, toen het nog duister was, door de stoomtram overreden. De machinist van de stoomtram, die om 7 uur van het Huvgenspark in Den Haag naar Delft vertrok, heeft verklaard, ter bedoelde plaatse gisterochtend iels be merkt te hebben, wat hem aanleiding gaf te stoppen, en dat hij toen afgestapt is cn met een conducteur een onderzoek heeft ingesteld, doch' niets op de rails heeft ontdekt. Hel ongeluk is gebeurd even voorbij de bocht, die de Rijswijksche weg maakt op een honderd meter af stand van de Laakbrug. Door de aan de ëéne zijde van de trambaan staande boomen, is het niet moge lijk, van de brug komende, te zien of er iemand op de trambaan loopt D., die bekend stond als een ijverig, oppassend werkman, laat een vrouw en drie kinderen achter. ANNA paulowna. Donderdag hield de „Handeldrijvende- en Industneele Middenstandsvereenigïjig" hare jaarvergadering in de zaal van den heer H. Jonker Jr. De opkomst was niet groot. Met een hartelijk woord van welkom opende de voor zitter, de heer Jb. Stins de bijeenkomst en gaf" het woord aan den heer C., "Slikker, tot het lezen der naturen, die onder dankzegging werden goedgekeurd. Medege deeld wend, dat de oprichting van een cursus in boek houden door de mobilisatie was tegengehouden gewor den, doch dat men dit jaar èene nieuwe poging zou wagen. Van de JTeldersche winkeliersvereenigïng Was een schrijven ingekomen, dat Trim op hj*t verzoek in zake het verkrijgen eener vlotbrug aan het West-Einde niet kon ingaah. Mogelijk' zou steun te verkrijgen zijn bij „Heldere Belang Als antwoord op een verzoek aan het polderbestuur alhier, om verbetering aan te brengen in detn afvoer van water, werd bericht, dat hierin zou worden voorzien, voor zooverre dit niet reeds was geschied. De in eene vorige vergadering be noemde commissie had hare opdracht ten -uitvoer ge bracht, n.m. om zich' te melden -bij den burgemeester, ten einde te verkrijgen óf steun óf meerderen steun voor de leden der vëreeniging, die door de mobilisatie uit 'hun bedrijf waren gerukt. Deze bijeenkomst had geen resultaat 'gehad. Alleen daar. waar broodmoocf was, werd Rljkssteun verleend. De commissie had zich', toen per brief gewend tot tien afgevaardigde van het district Kelder, den heer De Meester, doch in diens antwoord was ook weinig hoop op verbetering "gegeven. De bur gemeester had in dezen den minister te adviseeren em vanzelf werd pp éüe adviezen Afgegaan. Na deze mededeelingen las de secretaris het "jaarverslag voor, waaruit we aanstippen, dat hel ledental 86 had bedragen, doch dat de vereeniging op dit oogenblik 5 leden had verloren. Door den voorzitter Verd aan den heer A "Wlggers voor dit goed gestelde verslag dank gebracht. De heer Jb. Jonker deed rekening en verantwoording van zijn beheer als penningmeester. Ontvangen was f 135.50 en uitgegeven f 134.951/2- Op verzoek van den voorzitter belastten zich de heeren H. Stelling werf, H. Jonker Sr. en T. van Eetm zich met het na zien der bescheiden. Deze heeren zouden later rap port over een en zander uitbrengen. Aan de beurt van aftreding waren de heeren G. Blom, J. Langendijk en C. Slikker, die allen met algemeene stemmen op 1 na ai.s bestuursleden werden herkozen. Hierna had eene verkiezing plaats tusschentijds door het bedanken van den heer M. Wissekerke, zoowel als bestuurslid, dan als gewoon lid. In diens plaats werd gekozen de heer Ciir. van Eeden Peters man, die de benoeming aan nam. Dezelfde werd ook gekozen in de commissie tot voorbcreidiug van deri cursus in boekhouden. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voorzitter onder -dankzegging voor de opkomst, de vergadering. st. maarten. Donderdag!ïamidclag vergaderde de commissie tot we ring van schoolverzuim if. het Raadhuis alhier. Geen enkele tusschcntijdsche vergadering was ook dit j'aar noodig geweest. Tot voorzitter werd herkozen 'de heer K. van t Veer en tot secretaris de 'hper O. de Wit in de plaats .van den heer D. Schermeibom, die als lid 'dezer commissie had bedankt. ST. MAARTEN. Donderdagavond vergaderde in het café „Halfweg te Stroet de Tuinbouwvereen iging Sint Maarten. Aan wezig 32 leden. Voorzitter opende de vergadering, de hoop uitsprekende, dat dit jaar vanwege den heerschen- den oorlog, niet te veel nadeel mee zal brengen voor den tuinbouw. Hierna 'lezing notulen, welke na een kleine opmerking werden goedgekeurd. Door den secretaris, werd medegedeeld, dat door het bestuur een request, volgens opdracht der vorige ver gadering aan het polderbestuur was gericht, behelzende een verzoek lot het aanleggen van twee steigers bij' het Groenveldersluisje. .Daarin was door genoemd polderbe stuur nog geen beslissing genomen. Door de besturen dei' tuinbouwvereenigiingen was gezamenlijk een verlot aangevraagd voor de gemobiliseerde tmnbouwers om hunne producten thuis te halen, doch dit gaf een nul op het request. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 94 leden 'telt. De proeftuintjes dit jaar aangelegd, waren onvoldoende gebleken, in hoofdzaak de schuld aan misgewas. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de vereeniging ec-h uitgaaf had van f 294.27i/s, met een ontvangst van f 378.39V,, hlzoo een saldo van f 84.12. Door den penningmeester werd opgemerkt, dat de geldza ken dei' vereeniging eön minder gunstig verloop hadden, daair het saldo juist tot de helft verminderd was bij het vorige iaar. Tot leden voor het nazien der rekening werden be noemd de heeren L. Barton, K. Dekker en W. Koor des. Volgt verslag federatievergadering, door den secretaris, waairuit volgt eoue bespreking aer onderlinge kool- verzekering tegen brandschade bij de Maatschappij Hol land met als uitslag dat een elk in deze zijn eigen wu en weg zal volgen. Bij de bestuursverkiezing werden 4© heeren J. Lim- mer, P. Gootjes en A. Groet met groote meerderhekj herkozen. Het salaris van voorzitter, secretaris en penningmee ster wordt weer vastgesteld bij" het oude; is resp. voor voorzitter f 2 presentiegeld per vergadering, secretaris f 25 in jaargeld en penningmeester f 7.50 per jaar, be nevens voor afgevaardigden naar andere vergaderingen f 1.50 per dag. Verloot werden 3 manden, welke ten deel vielen aan de heeren C. Keetman, G. Gootjes en D. de Geus. Hierna volgde bij de rondvraag een ellenlange dis cussie over het regelen en plaatsen der zetkooi, wal ten laatste aan de regeling èener commissie werd opr gedragen. Besloten wend, zoo door deze regeling de eene Bouwer 2ctkool op een ander zijn land moei zetten, hier voor f 0.10 per kool te moeten vergoeden. De kunstmes tcommissie verklaarde dit jaar geen prijs opgaaf van kunstmest opgevraagd te hebben in ver band met de abnormale prijzen. Bij monde van den heer 1\ Rens werd de vergadering bekend gemaakt, dat deze dag3n alhier een begin zal gemaakt worden met het plaatsen der aandeelen in den Noordermarktbonhet minimumaandeel zal zijn f 25 en voor deze gelden zal eene vergoeding van 5 pet. worden uitbetaald. Hierna sluiting. SINT MAARTEN. 't Was al over zessen en dus duister, toen een 4-jarig knaapje, dal zijn vader tegemoet ging, Én de vaart bij de school 'alhier geraakte. Op het hulpgeschrei schoot de bakkersknecht P. S. toe. Hij sprong pardoes te wa ter én wist den drenkeling op het droge te brengen. Voorwaar een kranig stukje. HARENKARSPEL. Algemeene vergadering van de tuinbouwvereenigLng „Samenwerking", .op Donderdag 28 Januari U., des avonds 7 uur, in het lokaal van den heer N. Boon te Kalverdijk. Aanwezig waren met het bestuur 37 leden. De voorzitter, de heer J. Burger, opent de vergade-; ring en betreurt het dat 'niet meer leden zijn opgekomen, bespreekt voorts den toestand over 1914 en zegt den, dat het naar omstandigheden niet ongunstig is geweest voor den landbouw, vooral wat betreft de granen en dat er voorts, nog vele bouwers zijn, hoewel niet allen, die op het «ogenblik van de hooge groenLenprijzen pro- fiteeren. De notulen woi'deini daarna voorgelezen en onder dankzegging aan dein secretaris, goedgekeurd. Medeaeeling wend gedaan, dat tot commissaris der koolverzekering is benoemd de heer A. Duijves- dat Voorts met de Maatschappij „Holland" te Dordrecht een overeenkomst is aangegaan om de kool te verze keren tegen brandschade voor ongeveer f 0.70 per f 1000, voorloopig voor ©en jaar, omdat men denkt na afloop een onderlinge koolverzekering op te richten. Vertegenwoordiger voor die Maatschappij is de heer C. Rempt te Oudkarspel. De heer G. Boekei zegt, dat aanstonds de win ierkool opgeruimd en dat degenen, die verrieden herfst hun kool aldaar hebben laten verzekeren, nog geen polis in hun bezit hebben. Voorzitter heeft dit ook ai verwon derd, doch kan er verder geen inlichting op geven. Voorts is door het bestuur van Samenwerking een adres gericht aan den Minister van Landbouw, om zoo mogelijk de bedrijfsleiders" van land- en tuinbouw, die onder de wapenen zijn, van half Maart tot einde Aprii zooveel mogelijk verlof te geven, om de zaden voor den oogst 1915 in den grond te krijgen. Uit het jaarverslag wordt medegedeeld, dal bet le dental in het jaar 1914 met 6 is vooruitgegaan en thans 146 bedraagt; dat er 3 algemeene en 9 bestuursverga deringen zijn gehouden m dat het bestuur hetzelfde is gebleven. Daarna krijgen wij de rekening van den penning meester. De ontvangsten over 1914 bedroegen f316.05, de uitgaven f 350.91, zoodat een nadeelig saldo b te boeken van T 34.86. Aangezien de contributie over 1915 met een halven cent per snees is verhoogd, zal dat nadeelig saldo weer gedekt worden. De rekening wordt daarna goedgekeurd, met dankzegging aan den •penningmeester voor zijn. beheer en aan de commissie voor het nazien. Punt 4Verkiezing van een bestuurslid voor de Cen trale Veilings vereeniging te Wacmenhuizen, altredend de heer P. Borst, die, nadat zich niemand voor stem ming had verklaard, bij acclamatie werd herkozen. Volgt verkiezing van 15 afgevaardigden voor hetzelf de lichaam, die allen voor een jaar worden benoemd. De uitlag hiervan was dat bij stemming de meeste stemmen op zich vereenigd hadden de heeren J. Baas, A. Duijves, W. Kok, Jb. Molenaar, N. Groot, C. Boe kei, D. Zutt, C. Tesselaar, G. Doekes, G. Stoop L. Doek es, C. Spaans Jbz., W. Manneveld, P. Hof én W. Strooper en tot plaatsvervangers de heeren D'. Hoogland, J. Korsten, N. Kruijer en P, Spaaios Jbz., die allen die benoeming aannamen. De heer G. Boekei vraagt, of het niet mogelijk om des avonds idio vergaderingen te houden, daar ér velen zijn die 's middags naar huis willen om hun vee te melken. Nadat hiervan het voor en tegen rijpelijk is besproken, werd besloten dat de voorzitter met het Centraal Bestuur dit punt zal bespreken, vooraf de verzekering gevende, met veel kans op succes te verwachten. Punt 6: Aanbesteding vatn kunstmest, turf strooisel en manden. Wend meegedeeld, dat door de firma Krol en Co., voorheen Morra te Alkmaar, een opgaaf was ge vraagd van het vermoedelijk verbruik dit jaar van kunst mest door d e loden van' „Samenwerking doch daar het bestuur niet beschikte over die gegevens, heeft het opgegeven wat verleden jaar door bemiddeling van de vereeniging was aanbesteed. Er werden door den secretaris verschillende cir culaires voorgelezen, waaruit bleek dat men bang was dit jaar geen voldoende kunstmest te kunnen krijgen en dat de prijzen veel hooger waren dan in 1914. Besloten werd om bij een voldoende bestelling prijsopgaaf te vragen van verschillende soorten en dan nog eens te vergaderen met degenen die kunstmest besteld hebben en blijkt dan dat de prijzen niet te hoog rijn, dan een aanbesteding te houden op dezelfde voorwaarden, als Buitengewoon Concert VAN HET op Zaterdag 6 Februari a.s. te Schagen. O Wif aarzelen niet te zeggen dal^het „Concert gebouw-Sextet" aan hooge eiscben beeft voldaan en groot en zeldzaam genot sehonk. Th. v. W. (Noordbrab. Dagblad o De soort van knnst door de leden van het Sextet beoefend, is langen tiid verwaarloosd. Wil kunnen het muziekleven in de hoofdstad niet meer denken zonder hef „Concertgebouw-Sextet". J. W. Kersbergen. (Nieuws v.d. Dag). o Zie voor bijzonderheden de advertentie in dit no- vorige jaren. Nadat voor 4e rondvraag niemand iets had sluit de voorzitter met een woord van dank aan de aan wezigen voor den aangenomen tocm bij 'de besprekingen van hedenavond, de vergadering. DIRKSHORN. Vrijdag had alhier de afslag en eindcombrnaöe plaats van de huizen en landerijen -van de erven J. Swan, ten overstaan van Notaris C. L. van den Bergh. Toegewezen werd het boerenhuis met schuur en erf aan den heer C. "Wink «IhiAT voor de som van f 1340. Pere. 2 en 3, bouwterrein, groot 30.93 A. aan P. Wink alhier voor f1300, Perc. 4 en 5, bouwterrein, groot 11.62 A. aan D. Bruin alhier voor f 643. Perc. 6, 7 en 8, weiland, groot 86.8-1 A. aan Th. IJff alhier voor f 2600. Perc. 9 tot en met 18, weiland, groot 2.18.HA. aan J. Borst Cz. te Oudkarspel voor de som van f5330. Perc. 19 tot 25, bouwland in de Schagerwaard, groot 3.48.40 H.A. aan mevr. de wed. SwanPlanteijd te Nieuwe Niedorp voor f 7890. Heerenhuis en tuin te Dirkshorn aan Cr. Kuiper te Warmenhuizen voor de som van f 2525. Perc. 2833, bouwland te St. Maar ten, groot 2.85.30 H.A., aan Jb. Smit en D. Hoogland alhier voor de som van f 6250. Pero. 34 en 35, bouw land te Oudkarspel, groot 46 A., aan G. Dresselhuijs te Oudkarspel voor f 1575. Totaal f 29453. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld, heeft de Zangveree- nïging Harmonie alhier het voornemen 'om de ope rette Mignon in studie te nemen. ST. MAARTENSBRUG. Donderdag 4 Februari a.s. zal de vereeniging Nut en Genoegen, alhier, een bijeenkomst houden in het lokaal van den heer G. Veuger Hz. Yan ver schillende kanten kwam reeds 'toezegging iets ten beste te geven, zoodat het voor de leden met hunne gasten een genotvolle avond belooft te worden. KOLHORN. Hier is een zeer eigenaardige schoolkwestie han gende. Na tte sluiting van het Groetpolderschooltje, giDgen die kinderen te Kolhorn school; maar nu de gemeente Winkel niet aan Barsin^erhorn wenscht te betalen wat Borsingerhorn verlangt, zijn die kin deren verplicht naar de school te Lutjewinkei te gaan. Nu hebben ouders, dit wat ver vindend, hun kinderen te Kolhorn in den kost gedaan, en dus kunnen de kinderen weer te Kolhorn school gaan. ZIJPE. Wij vernemen dat de Burgemeester dezer gemeen te voornemens is van de zgn. Rogge-Commissie een partij rogge aan te koopen ten einde de alhier ge vestigde bakkers in de gelegenheid te stellen rich van rogge te doen voorzien. ZIJPE. Door tusschenkomst van Notaris Vrijburg is de opbrenst van de verkochte wandelkaarten van Ana nas beschikbaar gesteld ten behoeve van de ver - pleegden in het Algemeen Tehuis voor Ouden van Dagen en Hulpbehoevenden, alhier, teneinde dezen eens te onthalen .Woensdag jl. had dit plaats. Den mannen werden sigaren gepresenteerd, terwijl de vrouwen flacons eau de cologne werden ter hand gesteld. Bovendien werden ze nog op chocolade getracteerd. Het was een recht genoeglijke bijeen komst voor de oude lieden. JUL1ANAD0RP. 'Woensdagavond jl. hield het ondeiling Nut en Genoegen zijn 2e vergadering met dames. Na ope ning door den voorzitter, den heer A. Noorden, volgt lezing en goedkeuring der notulen. Daarna volgde muziek van den heer D. Zon en leverde de voor zitter een bijdrage, die onder groote stilte en be langstelling word aangehoord. Dat pakte. Toen volg den voordrachten en zangnummers, die allen uitne mend voldeden. De heer Dekker van N. Niedorp die voor de voordrachten zorgde, bad gtoot succes. Mej. Constant van Petten legde veel eer in met haar keu- rigen zang. 't Was een mooie avond. NIEUW LEVEN. Algemeene vergadering van Nieuw Leven, gehou den 28 Januari ten huize van den heer Bloothoofd. Ter vergadering aanwezig 35 leden. De notulen worden gelezen en goedgekeurd, ter wijl de voorzitter naar aanleiding dier notulen op merkt, dat de behandeling van het huishoudelijk reglement, alsmede de vaarwaterkwestie in de ge wone voorjaarsvergadering aan de orde zullen ko men. Voorts wordt meegedeeld, dat de statuten van den Noordermarktbond nog een enkele wijziging had den ondergaan en na onderteekening de Kon. goed keuring zullen verkrijgen. De gewijzigde statuten der vereeniging Nieuw Leven, zijn goedgekeurd. Thans wordt door den voorzitter gevraagd naar het resultaat, dat de verschillende commissies heb ben verkregen bij het plaatsen van aandeelen. Eers tens blijkt, dat laten we zeggen wegens misver stand sommigen nog een begin moeten maken, anderen niet gereed zijn, wat ontstemming te weeg brengt bij den voorzitter, welke er niet beter op wordt, nu het resultaat uit sommige wijken bedroe vend blijkt te zijn. Voorzitter had verwacht, dat de inteekening belangrijk hooger zcu zijn geweest dan het bedrag waarvoor Nieuw Leven staat. Het totaal der lijsten blijkt dus op het oogenblik te zijn, gaat spr. voort, f 3250; hij vraagt j)f ook de secretaris geen lijst heeft in te dienen, dóch ontvangt ten ant woord, dat deze geen rondgang heeft gedaan. Voor zitter acht dit van den secretaris een nieuw plichts verzuim en wijst op verschillende andere tekortko mingen, die samenwerking ten zeerste bemoeilijken; hij noemt o.a. het ontbreken Y&n notulen, meer dan eenmaal voorgevallen, op de treurige geschiedenis der statutenwijziging en meerdere zaken, waarhij spr. door den secretaris telkenmale in de rede wordt gevallen. Na dit incident wordt door den voor zitter govraagd, of in de vergadering ook leden aan wezig zijn, die na het resultaat te hebben vernomen en do bespreking daarover gehouden, niet zullen te rugkomen op hun besluit om niet te teekenon. Geen succes. Zijn er wellicht dari met hem goedgezinden, die hun deelname in de leening willen verhoogen? vraagt voorzitter, met dit resultaat, dat nog 7 aan deelen worden geplaatst, wat de totaalsom brengt op f 3-125. Na verdere bespreking wordt vastgesteld, dat de circuleerende lijsten en die, welke nog moe ten worden gepresenteerd, uiterlijk 4 Februari bij den voorzitter zullen worden ingeleverd. Mocht dan blijken, dat de deelname onvoldoende is, zoodat het bedrag, waarvoor Nieuw Leven staat dan nog niet is vol teekend, wat dan? Intreurig zou spr. 't vin den, maar de resultaten in enkele wijken verkregen geeft aanleiding om deze verondèrslelling te op peren. Spr. zegt, wel wat te durven, ma3r bij de gebleken onwil van velen, die toch inderdaad wel kunnen, durft en wil spr. niet meer aankloppen bij belangstellenden, die hem daartoe de vrijheid ga ven. Spr. meent, dat belanghebbenden vóór moeten gaan aan belangstellenden. Eerstens w ordt nu voorgesteld en geaccepteerd de vereenigingskas, zooveel bet met de huishouding overeen te brengen is, beschikbaar te stellen. Twee dons komt een voorstel om, mocht er dan nog een tekort zijn, dit over de leden om te slaan en dan van uit de kas tot aanvulling van het tekort te bezigen. De voorzitter en anderen bestrijden dit voorstel, omdat dan de goedgezinden zouden moeten offeren voor den beslisten cnwil van anderen. Ten slotte wordt dan besloten, zoo noodig de restant voor en door de vereeniging te doen leenen. Met weerzin stapt voorzitter van deze zaak af, alleen nog dit opmerkend, dat zijn teleurstelling over het resultaat zeer groot is. Vervolgens wordt voorgelezen een ontwerp van huishoudelijk reglement voor den Noordermarktbond alleen met de bedoeling om het oordeel der verga dering daarover te vernemen, aangezien door het bestuur van den Bond het concept nog moet wor den vastgesteld. Enkele opmerkingen worden ten beste gegeven, waarvan de voorzitter nota neemt. Het bedrag, waar voor onderhands zonder contract zal mogen worden verkocht, moet naar het algemeen oordeel voor all6 Bondsvereenigingen even hoog zijn en dient, zoo noodig, de middenweg 'te worden betreden. Ten aanzien van verplichte veiling van zomerpro- ducten, sprak de vergadering zich daarvoor in be- Sinsel uit, doch wenscht een nadere aanduiding van producten daaronder! te verstaan. ZUIDSU1ARWOUDE. Tot driecteur rvan bet fanfarecorps Kunst na Ar beid, te Zuidscharwoude, is benoemd de heer P. Pranger te Noordschhrwoude. Ol DKAKSPEL. Wegens het bedanken van den heer J. G. Dartil- lact van Tright is tot directeur der zangvereeniging Caecilia alhier benoemd de heer Jac. Jansen, musi cus te Schagen. Ut-DESLUS Het zoentje van slager V. alhier bad Vrijdagavond het ongeluk met zijn vingers tusschen de dorsch- machine te komen. Geneeskundige hulp werd direct ingeroepen. VAN EWIJCKSt.UIS. De \ereenigiag het Nut „Ons Genoegen' te Van Ewijcksiuis hield Donderdag 28 Januari eene vergade ring mei dames. Er waren 56 heerua en 52 dames aan wezig. De voorzitter, de heer A. Kossen Jr., sprak er zijne tevredenheid over uit, dat zoo velen aanwezig waren, waarna in bonte afwisseling de bijdragen en voordrachten elkaar opvolgden. Het was een recht gezellige bijeenkomst, en al laat geworden toen de voorzitter de vergadering sloot, na vooraf alle mede werksters en medewerkers hartelijk te hebben bedankt. Een gezellig dansje hield de aanwezigen toen nog inng pnettig bijeen. KOLHORN'. Donderdag 28 Januari jj. hield onze afdeeling van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen eene bij eenkomst. De voorzitter, de heer K. Rreebaart, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder mej. N. Kaan uit Wieringerwaard, die zich bereid verklaard had, den avond door 't zingen van eenige liederen te willen opluisteren. De voorzitter constateerde met blijdschap, dat, waar eenige jaren terug alle levenskracht uit de aideeüng geweken scheen, thans de belangstelling weer gaande was gemaakt, getuige de flinke opkomst. De avond werd begonnen met voordrachten, van de dames Bruin en Waiboer, waarvan de eerste ons deed ontroeren door haar voordracht „Op 't meer" van Cremer en de ons doed schudden van 't lachen met een schetsje in 't Westfriesch voorgedragen. Mu zieknummers van den Wclcerw. Heer Ds. Thesing (piano) en den heer L. Kaper, wisselden af 'met zang nummers van reeds genoemde fnej. Kaan. Eene voor dracht van den heer K. Dikstaal, getiteld: „Bitte Moe derschap", besloot den voor allen geno:vollen avond. WIERINGERWAARD. Donderdagavond is in 't lokaal van den heer D. Ilaverkorn ae eerste vergadering gehouden van 'tNut „Burgerkring". Deze bijeenkomst kan 'in alle opzich ten als uitstekend geslaagd worden beschouwd. Onge veer 125 personen waren aanwezig. Deze bijeenkomsten kunnen voor de burgerij wef gezellige avonden wor den. Negen personen, gaven rich nog ais lid op, zoodat het ledental nu 60 bedraagt. WIERINGERWAARD. Vergadering op Donderdag 28 Januari van de Ver eeniging „Liefdadigheid". Aanwezig 23 leden. De voor zitter, de heer Haringhuizen, opent de bijeenkomst en zegt dat 't hem genoegen doet in tegenstelling van vorige vergaderingen, zooveel personen aanwezig rijn. De notulen worden voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Punt 1 der agenda is jaarverslag. Hieruit blijkt dat de vereeniging op 1 Januari 1915 119 leden had. In het afgeloopen jaar is verstrekt 4875 L. melk. kosten f 361.61; 116Vs pond vlcesch (f 40.024',), 328 eieren (t 15.68), 3100 lurven (f 21.70). De turven rijn ver deeld geworden onder 30 gerinnen, terwijl vcor de melk, vieesch enz.. 36 personen in aanmerking kwamen. Hierna is aan de orde rekening en verantwoording. De commissie bestaandeuit de "heeren J. Speets, J.

Schager Courant | 1915 | | pagina 1