LAATSTE WEEK GROOTE BALANS-OPRUIMING, L B0LTE, Spoorboekjes, TRAPMAN Co. 2 schuurtjes best Hooi, Broadbakkirsknecht Boerenwerkman, Taai-geel Koolzaad, bij TRAPMAN 4 Co. LEDENVERGADERING YanaS Donderdag 4 tot Donderdag 11 Februari a.s., 's morgens 11 uur, zal gelegenheid bestaan Yoor bestelling Yan Schager Loten. De prijs der loten is: 1 4 f0.50; 11 loten Ï5.-, terwijl men Yoor 150.- 113 loten ontYangt. Het Hoofddepöt, Geen handen!! een werkman, BIJ Filiaal GEBR. BISCH0FF. Boerenknecht, Yast werkman, Mosterd en Spinaziestroo, Smidsknecht, Bakkersleeriing, Yast Arbeider, Boerenknecht paardemesf, een Dienstbode, 1 Febr. 1915, Liefdadigheid naar Vermogen op Zaterdag 6 Februari 1915, Yast werkman, een Werkman, een Dienstbode, Marktberichten. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Februari. Roode kool f 2.40 a 9.50, gele kool i 2.20 7, zak gele kool f 3.31, uien f 5.80 a 6.15. MEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDE R< nero 15.5C, 2e soort f 15 a 17, kleinere f 3 a 14 per 100, grove uien f 5.75 a 6.20 per 50 K.G. SCHAGEN, 4 Februari. 8 Paarden f 80 a 350. 4 Stieren f 170 a 300.. 7 Geldekoeien (mag.) t 160 n 230; vlug. 109 Idem (vette) f 200 380, matig. 25' Kalfkoedem f 180 a 300, stug, 60 Nuchtere kalveren f8 a 23. 850 Overhouders f 24 a 31.50. 50 Varkens (vette) per K.G. f 0.68 a 0.79. 70 Biggen f4 a 12. 100 Konijnen f 0.50 a 1.25, 25 Kippen f 0.60 a 1.50 200 K.G. boter f 1.75 a 1.80. 50 K.G. kaas f 0.60 a 0.70. 1500 Kipeieren l 5.50 a 6, TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van den 4 Februari, 1915, medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.7 te Muhchen, laagste barometerstand 752.9 te Chris üansimd. Verwachting tot den avond van 5 Februari. Matige, tijdelijk wellicht krachtige Z.O. tot Z.W. wind. Meest zwaarbewolkt. Waarschijnlijk' eemge regen. "Zelf de temperatuur. Verschillende Oorlogsberichten. DE ACTIE TEGEN SERVIë. Uit Berlijn, 2 Februari. Aan „Politiken" wordt uit Petersburg gemeld: Het aangekondigde Duitsch- Oostenrijksch offensief tegen Servië schijnt werke lijkheid te worden. De „Rjet9tj" weet te melden, dal hevlgto gevechten begonnen zijn tusschen Lila- nowatsj en Grodistje. Van do Donau-oevers beschie ten beide partijen eikaars loopgraven. De Honga ren hebben den berg Bej Jopanik versterkt en het bombardement op Tokio geopend. AANKOOP VAN VARKENS. Uit Berlijn, 2 Februari. HetB erliner Tageblatt meldt, dat op een conferentie te Berlijn medege deeld ie, dat de regeering van plan is voor 200 mil lioen mark varkens aan te koopen voor den slacht, toneinüe de voor do voeding der varkens benoodig- de granen te behouden en voor de voeding van be volking en leger te kunnen gebruiken. Deze var kens zullen worden verwerkt voor vleeschconser- ven. DE VARKENSSTAPEL. In den Berliner Lokal-Anzeiger leest men een betoog van dr. R. Kuczynsky, den directeur van het statistisoh bureau van Schöneberg, waarin hij de noodzakelijkheid bepleit den voorraad varkens ln Duitschland te verminderen. Voor den oorlog, zoo zegt hij.l werd een twintigste van onzen rogge- oogst, een derde van onzen gersteoogst, drie-vier de van de ingevoerde gerst en van de ingevoerde mais aan de zwijnen vervoederd. De varkens vraten dus jaarlijks een half millioen ton rogge, drie mil- lioen ton gerst en een millioen mais op. Door het ophouden van den invoer tijdens den oorlog mis sen wij jaarlijks drie millioen ton gerst en een millioen ton mais. Bij het uitbreken van den oor log hadden wij 25 millioen varkens en thans nog ongeveer evenveel. In plaats van de vijftig duizend ton rogge en twee honderd vijftig duizend ton in gevoerde gerst, die voor den oorlog maandelijks ver voederd werden, zullen in de maanden Augustus, September, October van het vorige jaar 300.000 ton rogge vervoederd zijn. Wat dit beteekent, kan men nagaan, ais men weet, dat de heele bevolking van het Duitsche rijk maandelijks ongeveer 600.000 ton rogge opeet; terwijl de menschen maandelijks on geveer 0 kilogram per hoofd gebruiken, vraten de varkens ten minste twaalf kilogram. In vredestijd beteekent een grooter gebruik var varkensvleesch een vermindering van onzen stapel. Nu is het een vaderlandsche plicht, want nu beteekent het ver meerderen van den broodvoorraad voor ons volk. DE DUITSCHE DUIKBOOTEN. Uit Berlijn, 3 Februari. Uit vertrouwbare bron wordt het volgende geheime bevel van de Engel- sche admiraliteit bekend: „Wegens bet optreden vaü' Duitsche duikbooten in het Engelsch en het Iersch Kanaal moeten de Engelsche koopvaardijschepen onverwijld onder oczijdige vlag gaan varen en roe- dorijteckens, namen enz. bodekken. Engelsche vlag gen mogen niet gevoerd worden. Dit bevel moet ge heim worden gehouden.'" HET DtlTSGRE DREIGEMENT. Naar aanleiding van de aankondiging van den Dull- sclion marinestaf, dat Duitschland met alle middelen tegen het transpoort van troepen en oorlogsmateriaal van Engeland naar Frankrijk zal optreden en 'de daaraan vastgeknoopte waarschuwing voor de „vreedzame' scheepvaart, schrijft de „trankf. Ztg.": De aankondiging van een bepaald militair optreden m liet openbaar is iets ongewoons. Men mag daaruit het zeer ernstige en gewichtige karakter van dat op treden opmaken. De DWitsche marinestaf waarschuwt de vreedzame scheepvaart, in de eerste plaats dws de scheepvaart der neutralen, dringend voor een nadering van de Fransche noord- en westkust, daar in dat zee gebied weldra vermoedelijk zich zeer ernstige oorlogs- operatiën zullen afspelen. Engeland heeft tot dusver zijn transporten van troepen en oorlogsmateriaal on gehinderd over het Kanaal naar Frankrijk kfunnen bren gen. Dat zal n*u uit zijn. Duitschland zal, zooals de chet van den pnarinestaf aankondigt, „met alle ten dienste staande middelen" de Engelsche transporten trachten te .verhinderen. Het is dus te verwachten dat Engel sche transportschepen zonder vorm van proces in den grond zullen worden gehoord. Daarbij zal men blij kens den vorm der aankondiging niet alleen aan on- derzeesche booten moeten denken, maar aan alle mid delen, die geschikt zijn, vijandelijke transportvloten te vernietigen. Het is te denken dat het Engelsche ma rinebes tuur tegenmaatregelen neemt. .Maar daarmede heeft pien aan Duitsche zijde ongetwijfeld gerekend bij de afkondiging der waarschuwing, die niet in den vorm, maar wel feitelijk gelijk staat met een blokkade van de Fransche noordelijke en westelij"ke havens. De Duit sche marinestaf heeft door zijn aankondiging, die, daar de vfjond haar ook "verneemt, het doof der oorlogsver- richtiqgen eerder nadeelig dan voordcelig Is, gedaan, wat hem mogelijk was, om de vreedzame scheepvaart dor neutralen voor schade te behoeden. Men zal ln do neutrale landen deze methode, die in blijkbare tegenstel ling is met de Engelsche methoden van optreden, naar we hopen, waardcercn. pat ook zoo den neutralen nog vele onaangenaamheden staan wachten is te be grijpen. Maar Duitschland's optreden, dat er eigen be scherming dient .is volkomen correct en ln overeenstem ming met de beginselen van het volkenrecht. Wit Ver veren ons me' He middelen, die tc onacr beschikking staan. Men boort bij" deze dringende waarschuwing op en houdt don, adem in. Voor de komende weken schijnen ernstige en ingrijpende dingen tc worden voor bereid. Hdbld. Laatste telegrammen. JOHANNISBURG (Oficiëel). Generaal Kemp, vroe ger officier van de Uniotroepen, thans aanvoerder der rebellen van Bezuldenhout en Rendeburg, beeft zich met 600 opstandelingen bij Uppicgton overge geven. Men verwacht dat de opstandelingen onder Maritz zich eveneens spoedig zullen overgeven. CAIRO, 4 Febr. (V. D>). De Turken hebben een po ging gedaan om bij Ismanila het Suez-Kanaai over te hekken, doch de Britsche troepen vielen den vijand met gunstig gevolg aan. De Turken vluchtten met achterlating van veei materiaal, bestemd voor het bou wen van bruggen. De vijand viel eveneens aan op het front bij Akantara, doch werd gemakkelijk terug- PRETORiA (Officieel). Een Duitsche torpedoboot is in de Baltische Zee door een Russische duikboot tot zinken gebracht. BREDA. Gisteravond li uur zijn te Zundert 2 Bel gische smokkelaars van 15 en 17 jaar door onze grenswachten doodgeschoten, omdat zij niet wilden voldoen aan het bevel tot blijven staan. GIETHOORN. Gisteravond ontstond brand in dcf woning van den arbeider J. Steelman. Man en vrouw, beiden bejaard en ongesteld, lagen reeds te bed en kwa men in de vlammen om. SCIIBER ijfèüp den 7en Februari a.s. noopt onze dierbare Yader, do beer Arie Bommer den dag te herdenken waarop bij 40 jaren onafgebroken als Watermolenaar v.d.Speketers- polder is werkzaam geweest. Dat het hem door Gods zo gen gegeven mogo zijn deze taak nog tal van jaren in gezondheid te mogen behar tigen, is de wonsch van Zijn Kinderen. Harenkarspel, 22 Jan. 1016. Heden overleed na een kortstondig lijden van sleohts 10 dagen, onze geliefde Moeder, Be huwd- ©n Grootmoeder, Grietje Boendemaker, Wed. J. Tiessen, in den ouderdom van 62 jaar. Uit aller naam, H. TIESSEN. Anna Paulowna, 2 Febr. 1915. huid of lippen te ruw on gespron gen, geen kloven te diep, geen winterhanden of voeten to gezwol len, rood en jeukend of zij gene zen snel en zeker door PUROL In doozen a 12*/j en 25 cent. Bij Apothekers en Drogisten. Te Schagen bij J. Rotgans, Centraal Drogist B't Groene Kruis", D. Witte Kolborn bij H. Kaper, te Anna Paulowna bij P. Govers, te Dirkshorn bij J. Smit, te St. Maarten hij P. Bronder, te N: Niedorp bij J. Korver, to Alkmaar bij fa. Nierop Slothouber en fa. Ansing Mesman. Gevraagdmet Maart, by H. Bakker, Sohagerbrug. Te Koop aan het Noord Hollandsch Kanaal, bij G. Ruitenburg, Koegraa. Terstond gevraagdeen flinke bij K. Swan, Dirkshorn. Gevraagd een met grooten zoon, beiden met bou werij bekend, bij V. Kaan, Knees weg, Anna Paulowna. Te koopeen Klamp ook per wagen, bij Joh. Nuij, Stoomweg, Anna Paulowna. Terstond gevraagd een of vergevorderd leerling, bij Jao. Louw to Aardswoud. Gevraagd wegens dienstplicht van den tegenwoordige, een Zondags vrij, bij M. Beemster te Schagen. Wegens militieplicht van den tegenwoordige, wordt tegen 15 Eebruari a.s., een gevraagd, bij C. de Jong te Zuid- scharwoude. Gevraagd tegen 1 Maarteen goed kunnende melken, en met paarden omgaan, bij Jb. Koning, Wieringer waard. Gevraagd tegen 1 Maarteen goed kunnende melken. Br. fr. lett. C, Hulppostk. Burgerbrug. Wegens teleurstelling, terstond of met Maart gevraagdeen o! Werkman, goed kunnende melken, bij 0. Berk houwer Dirkshorn. Te koop ongeveer 20 M3. aan de vaart gelegen. Te bevragen bij Chr. Hoogmoed, Yan Ewycksluis. Gevraagd omstreeks 16 jaar, wasch buitens huis. Br. fr. letter B, HulppoBt- kantoor, Burgerbrug. Te koop gevraagd door Jacob Jong, Noordscharwoude. NIEUWE Ie ANNA PAULOWNA. des avonds ten 7 uur in Veerburg, AGENDA: 1. Notulen. 2. Jaarverslag. 3. Rekening en Yerantwoording. 4. Verkiezing Bestuursleden. 5. Rondvraag. HET BESTUUR. BIJVERDIENSTE. Verzekering Mij. vraagt ACTIEF PERSOON tot het aanbrengen van levens- en ongelukken verz. tegen kleine vaste wekelijksche vergoe ding van 15 Gld. en provisie. Br. ond. lett. K 8, Alg. Adv. Bur. Rouma Co., Amsterdam. Gevraagd een goed kunnende melken, Jansen, 't Zand. bg M. Gevraagd met de bouwerij bekend om met 1 Mei of eerder in dienst te tre den, bij F. Liefhebber, O. Niedorp. Gevraagd mei 1 Maart of eerder, goed kunnende melken, bij P, Koog Hz., Verlaat, gem. O. Niedórp.

Schager Courant | 1915 | | pagina 3