ilKitii Niens- ZATERDAG 6 FEBRUARI 1915. 58ste Ja ar gong. No. 5535. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. SCHAGER COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN" in het eerst uitkomend nummer geplaatst. UitgeversTRAPMAN Co. SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20. Prijs per jaar f 3.Per ipost f 3.60. Losse nummers 6 cent ADYERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Grroote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit drie bladen. h. m. de koningin op inspectie. Maandagmiddag omstreeks twee uur bezocht H. M do Koningin geheel onverwachts een kantonne- ment. De soldaten waren werkzaam met het maken van verdedigingswerken. Spoedig waren heel wat bur gers op de been, die op bescheiden afstand de werk zaamheden volgden. Intusschen bleken de school jongens uitstekende verkenners. Zij wisten zich in vergevorderde stellingen te handhaven, hetgeon blijkbaar door Hare Majesteit werd opgemerkt, want plotseling wendde zij zich van haar gezelschap af en liep vroolijk lachend op de bengels toe: „Wel jongens," informeerde zij, „moeten jelui niet naar school?" Even stilte in het kamp der schooldeserteurs maar glunder lachend antwoordde een hunner in onvervalschfc plaatselijk dialect: „Nèn hoor, dat houft nou niet." N. v. d. D. mislukt. 1 Door het spoorwegpersoneel is te Zwolle aange houden een Engel sch onderofficier van de marine, die uit Groningen was gevlucht. Hij had zich te Groningen, in den nacht van Za terdag op Zondag, verborgen in een goederenwagen, waarop Rotterdam" stond, in de hoop zoo te Rot terdam en vandaar naar Engeland te komen. Be doelde wagen bleef hier echter op 't rangeerter rein staan, wat den vluchteling deed vermoeden reeds te Rotterdam te zijn, en daar hij geen mond voorraad bij zich had, trachtte hij uit den wagen te komen. Deze was cohter gesloten. Met behulp van een zaagje wist hij een paar latten weg te nemen en een opening te maken, waardoor hij kon ont - snappen. Al spoedig bemerkte hij te Zwolle te zijn. Na wat chocolade gekocht te hebben, begaf de man, die burgerkleeren droeg, zich weer naar 't rangeerterrein, in de hoop ongemerkt zijn reis naar Rotterdam te kunnen vervolgen. Nu werd hij ech. ter opgemerkt en gepakt. De politie stelde hem ter beschikking van den garnizoens-commandant. noobdscharwoude. Naar men ons mededeelt zullen de Gymn.-veree- nigingon Hercules en Hygiëa een tweetal uitvoerin gen geven, een hier en een te Oudkarspel, ter be reiding eener verrassing aan de gemobiliseerde bur gers. oudkarspel. Naar wij vernemen is aan de Houtzagerij firma J. Eecen een voor het personeel belangrijk besluit bekend gemaakt. Vanaf de mobilisatie tot Nieuw jaar werkte men 4 dagen; het in dien tijd vermin derde loon zullen de arbeiders nu ontvangen na de mobilisatie. Bovendien krijgt men den duurtetoe- slag van f 2-50 per maand voor ieder werkman weer uitbetaald. st. maartensbrug. Naar ons werd medegedeeld, is de rederijkerska mer Onderneming uitgenoodigd een uitvoering te geven in het lokaal van den heer- D. Bruin te Dirks hom op Zondag 14 Februari a.s. valkoog. Het burgerwoonhuis, eigendom van den heer Jn. Groot, Js uit de hand verkocht aan den heer P. de Boer. spanbroek. Donderdagavond werd ten huize van den heer Stam alhier de jaarlijksche vergadering van de Ge zinsverpleging Kring ii gehouden. Bij de opening door voorzitter, den heer Scholte, heet deze de nieuw gekozen leden welkom en hoopt dat ze mo gen zijn goede krachten, daar wij deze zoo noodig hebben, zooals uit de straks te houden rekening wel zal blijken. De werkzaamheden der zuster worden steeds ge prezen en voornamelijk uit Hoog- en Aartswoud ko men zeer gunstige berichten. Door den secretaris, den heer Dijkema, worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Daarna volgt rekening en verantwoording door den penningmees ter den heer Helder, waaruit blijkt, dat er in 't ge heel is ontvangen f 784.17%, de uitgaven f 20.19, zoodat er aan de hoofdkas kan worden afgedragen f 763.98%. Het salaris met andere onkosten der zus ter bedragen ongeveer f 900, zoodat er f 140 tekort komt. We zijn dus nog niet waar we wezen moeten, zegt voorzitter, laat ons alle krachten inspannen om 5f van enkelen de contributie verhoogd te krij gen, óf nieuwe legunstigers aan te werven. Men ziet het, dat het wel noodig is. Uit het jaarverslag vernemen we, dat de zuster, hoewel 1914 niet bijzonder druk voor haar was, toeh nog 1392 bezoeken had afgelegd. Tot afgevaardgide naar het hoofdbestuur werd ge kozen de heer L. Scholte en plaatsvervanger Ds. Dijkema. Omtrent de samenwerking van do Witte Kruis- afdeelingc n in zake tuberculosebestrijding, is door het hoofdbestuur bericht, dat zij hiervan voorloo- pig afzien, wegens het niet voldoende samenwer ken. Hierna sluiting. hengsten keuring. Dit jaar wordt de voorjaarshengstenkeuring niet te Haarlem, doch te Hoofddorp gehouden. De Militaire Manege te Haarlem was ditmaal niet dis ponibel. langeduk. De totale opbrengst aan de Broeker veiling was over 1914 f 1595.227.93. Aangevoerd werd4669000 bloemkool, 12415000 roo- de kool. -1612500 géie kool, 2461500 witte kool, 53 wagons vitte kool, 7200 zak roode kool, 2768000 bos worte len, 23000 baal wortelen, 60000 baal uien, 11300 baal gele nep, 1800 baal zilvernep, 187500 zak aardappelen, 44275 rabarber, 285000 bieten, 97000 stuks rammenas, 195000 pond augurken, 59000 pond slaboonen. maximum prijzen. Circulaire van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gericht aan de Burgemeesters d.d. 3 Fe bruari 1915 Ik heb de eer IJ hiernevens te deen toekomen eené nieuwe lijst van artikelen met de daarvoor voorloopig aangenomen maximumprijzen, welke lijst de vorige, va-gesteld bij circulaire van mijn ambtsvoorganger d.d. 1 Augustus 1914., no. 8816, afd. Handel, vervangt. Gij aldien u blijken mocht, dat de vastgestelde maxi mumprijzen voor uwe gemeente te hoog of te laag zijn, ot wanneer voor andere artikelen b.v. brandstof fen eene sterke stijging van prijzen in den kleinhandel plaats vindt, gelieve u mij daarvan onverwijld mededee- ling te doen. Eveneens verzoek ik u mij Onverwijld te berichten, wanneer blijkt, dat de vastgestelde maximum prijzen geene voldoende winst voor den kleinhandel over laten, omdat ik daaruit wil afleiden, of het noodig is maximumprijzen voor den groothandel vast te stellen, ik stel mij voor, maandelijks met de sub-commissie uit het Koninklijk Nationaal Steuncomité 1914 inzake voeding van mensch en dier overleg te plegen omtrent deze lijst en haar, zoo noodig te wijzigen. Deze lijst vervangt de vorige: Lijst van «enige der meest voorkomende artikelen met daarvoor voorloopig aangenomen maximum-prijzen. (Deze prijzen hebben uitsluitend betrekking op de gewone qualileiten. De luxe-sorteeringen, waarvoor in gewone tijden reeds veef hoogere prijzen worden be taald, blijven buiten, aanmerking). Koffie (Santos) per K.G. f 1.16 Koffie (Java) per K.G. f 1.40 Suiker (witte geraffineerde) per K.G. f 0.55 Suiker (basterd of bruine) per K.G. f 0.55 Stroop per K.G. f 0.30 Roggebloem per K.G. f 0.25 Tarwebloem per K.G. f 0.25 Roekweitmeel per K.G. f 0.32 Wit brood: a. Gebuild tarwemelkbrood per K.G. f 0.26 b. Gebuild larwehalfmelkbrood per K.G. f 0.24 c. Gebuild tarwewaterbrood per K.G. f 0.22 Bruinbrood per K.G. f 0.20 Roggebrood (zie noot) per K.G. f 0.25 per K.G. f 0.32 per K.G. f 0.30 per K.G. f 0.3O per K.G. f 0.25 per kop of Liter f 0.20 per K.G. f 0.30f per kop of Liter f 0.25 per K.G. f 0.07 per K.G. f 0.00 per K.G. f 1.75 per K.G. f 1.00 Rijst (andere dan Java) Gort Boekweitgrutten Havermout Bruine boonon Bruine boonen Capucijnererwten. Capucijnenarwten Aardappelen Zout Boter Margarine Volve'.be Goudsche Met- en Septem- berkaas met Rijksmerk per 3/a K.G. f 0.62Vï Vol veile Goudsche Mei- en Septem- berkaas per 3/a K.G. f 0.60 Volvette jonge Goudsche kaas met Rijksmerk! por 3/a K.G. f G.52J/2 Volvette jonge Goudsclhe kaas per */a K.G. f 0.50 Edammer Mei- en Septemberkaas (40 -4-) p«r i/8 K.G. f 0.55 Jonge Edammerkaas (40 -f-) per Va K.G. f 0.50 Goudsche kaas (40 per i/a K.G. f 0.47Va Kaas in Edammer- en Goudschmo- del (30 -}-) P«r Va K.G. f 0.40 Kaas in Edammer- ien Goudsdhmo- del (20 -f) per i/a K.G. f 0.35 Friesche nagelkaas per Va K..G. f 0.30 Leidsche- en Delftscthe komijne kaas pö* Va K.G. f 0.55 Boterolie Raapolie Zeep (zachte, groene of gele) Soda Petroleum per Liter f 0.63 per Liter f Ö.57J/2 per K.G. f 0.2fi per K.G. t 0.07. per Liter f 0.11 Een uniforme prijs voor roggebrood, geldend voor hel geheelo land, kan in verband met de zoo uïteen- loopende bereidingswijze in de verschillende provin cies niet worden vastgesteld. Daarom-zal zulks voor elke provincie afzonderlijk geschieden, in overleg met de provinciale rogge-commissies. burgervlotbrug. Donderdag 1.1. Meld de Vereeniging Nut alMer ten huize van den heer Constant haar laatste gezellige bijeenkomst in dft seizoen. Nadat de lezing en do bijdrage, achtereenvolgens door de heeren v. d. Ploeg en Zeeman gehouden, afgeloopen waren, volgden yan tai van belangstellenden bijdragen, bestaande uit zang muziek en tooneelvoordrachten. Het zijn voornamelijk de jongeren, die zich daaraan wijden en wien deren avond de eer toekomt het groote aantal toehoorders, leden en genoodigden de- vereeniging, uitstekend vol daan te hebben. De voorzitter, de heer W. Gutker, bracht (hen bij de sluiting der vergadering namens allen dan ook de welverdiende hulde en "hoopte hen het volgende jaar even bereid te vinden, aan de gezellig heid der bijeenkomsten mede te werken. w armenhuizen. Den 11 Februari a.s. zal het 2o jaar geleden zijn, dat C. de Geus Kz. zijn werkkring begon als onderwij zer bij (het Lager Onderwijs, waarvan ruim 20 jaar m deze gemeente en den overigen tijd te Lommen. bi rgerbrug De liefdadigheidsvoorstelling door de afd. van tfcn Bond voor Staatspensionneeraig deze week gehouden, heeft zooveel baten opgeleverd, dat aan 16 behoeftige gezinnen alhier een som van f 3 voor het koopen van levensbehoeften kon ter hand gesteld worden. Een mooi resultaat inderdaad voor de moeite, die velen zich hebben getroost ter bereiking van dit goede doel. barsingerhorn. Vrijdagmorgen vroeg ontstond brand in de woning van den heer C. Hoedje? aan de Kreü, die zoo snel toenam, dat het woonhuis in horten tijd afbrandde en nog een paar koeien in het vuur omkwamen. Van den inboedel was weinig te redden. st. maartensvlotbrug. Donderdagavond hield de vereeniging Nut en Genoe gen alhier een bijeenkomst in het lokaal van den heer G. Veuger Hz. Een jzeer talrijk publiek was opgekomen, om getuige te zijn van het eerste optreden van deze vereeniging. Nadat de voorzitter de vergadering met een woord van welkom had geopend, werdeli door den secretaris de uitgebreide notulen van de vorige bij eenkomst gelezen. Daarna werd een aanvahg gemaakt met de verschillende werkzaamheden. Het zeer afwis selend programma bevatte een lezing, zang, muziek, voordrachten enz., te veel om alles afzonderlijk te noe men. Ieder nummer viel een daverend applaus ten deel, wel een bewijs dat het voorgedragene in <len smaak van het publiek viel. De voorzitter ontving aan hel slot eenige woorden van waardeering van een der leden m de zaal, over de goede afloop van deze eerste bij eenkomst. Te ongeveer half twee sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan allen die iels hadden ten beste gegeven en die hadden med-> gewerkt aan het welslagen van dezen avond. Nut en Vrouwenkiesrecht. Aid. Schagen. Openbare Vergadering in het Noordhollandsch Koffiehuis te SCHAGEN, op MAANDAG 15 FEBRUARI a*s. Spreekster Mevr. C. V. van der Meer- VAN KUFFELER van Deventer. OnderwerpDE VROUW EN DE OORLOG. Na de pauzeEen droom van Olive Schreiner. Aanvang 8 uur. Entree 10 cent. Genoegen kan met voldoening op deze eerste bijeenkomst terugzien. "Zij "heeft dégi aanwezigen een genotvollen avond bereid. de maatregelen van duitschla.nd en onze scheepvaart. In verband met de aangekondigde maatregelen van Duitsche zijde betreffende het optreden, met ingang van 18 Februari, tegen koopvaardijschepen, die zich alsdan zullen bevinden in de wateren om Groot-Bri tarnde en Ierland en in het Kanaal, zal een dezer dagen een vergadering worden gehoudèn van directien van ver schillende stoomvaartmaatschappijen. Dear zullen de eventueel te nemen maatregelen worden besproken. spionnage? Te Bergen-op-Zoom zijn gisteren, naar aan „De Nieuwe Ct." wordt gemeld, aangehouden twee personen van Belgische nationaliteit, verdacht van spionnage. Op hen werden bevonden vers chili ende papieren, waaronder vragenlijsten. De verdachten zijn in hechtenis gesteld en naar Breda voor den officier van justitie geleid. een dagorder. Door den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht is de volgende dagorder uitgevaardigd. „Het is met groote voldoening, dat door mij Is ken nis genomen van de rapporten betreffende de wijze waarop het personeel van de Koninklijke Marine, bij gestaan door eenig personeel van de Landmacht, zijn plicht heeft vervuld zoowel bij het opruimen en on schadelijk maken van op onze kusten aangespoelde en van in zee drijvende mijnen, als bij "de werkzaamheden noodig voor het nazien en verwisselen van de mijnver- sperringen in de Nederlandsche zeegaten. Terwijl ik met weemoed terug denk aan de slachtoffers, die bij de uitoefening van hun dienst zijn gevallen, verheugt het mij te vernemen dat hest personeel zich Met laat atschriKken door de aan somnüge werkzaamheden ver bonden gevaren en voortgaai met cöiverflauw den ijver en .toewijding zijn plicht te doen, en hét is mij een behoefte Mervoor openlijk mijne bijzondere tevreden heid te betuigen." hoog loon. a ej Door den heer J. V., landman m de Zuïd-Zijpe, werd oen tijdelijk "werkman gehuurd tegen 20 gld. m de week. schatters. Tot schatters, voor de personeels belasting, meubilair, zijn voor het dienstjaar 1915, voor de gemeenten fin Hollands Noorden benoemd, de heeren E. Holterman en C. Spierdijk te Sint Maartensbrug, J. Franz te Oudesluis, S. Speels te Anna Paulowna, S. Krijnen te Helder, D. Roggeveen en D. Kramer te Schagen. het dorpje aan de grenzen. Er is misschien op onze Belgische en Duitsche gren zen geen enkele buurt, die door den oorlogstoestand zóó uit haar gewone doen is geraakt als de buurt Castenv onder Baarle-Nassau. Deze buurt is gelegen op een peervormig aanhangsel, dat alleen door hel „steeltje met Nederland is verbonden. Het Is dus aan alle zijden ingesloten door Duitsche posten en patrouilles. Sinds onheuglijke tijden gaan de bewoners, than3 ruim 350, naar de Belgische parochie Minderhout, op enkele minuten afstands, ter kerke en de kinderen gaan er ook ter school. Doch sinds enkele weken is door de Duitschers hieraan een einde gemaakt Zij verboden aan de bewoners van Castelré jjertinent den toegang., zoo voor de kerk als voor de school. Sinds dien lijd zijn de 50 kinderen zonder onderwijs. De menchen rijn genoodzaakt te Baarle-Nassau op 2# uur of te Ulicoten op 2 uur afstand de Mis te gaan hooren. Om een kind te laten doopen, moest men onlangs naar Baarle-Nassau. Als er iemand sterft, zal die ook dóór begraven moe ten worden. Het „Centrum" verneemt dat de pastoor van Baarle- Nassau de taak op zich heeft genomen, om er de rieken te gaan bezoeken en betfenbigen te man doen. Betrokken de menschen vroeger veel uit Minderhout en Hoogstraten, thans moet men naar Baarle-Nassau langs zeer slechte zand- of bever modderwegen. Om een halve vracht aan te halen, is een boer een ge- heelen dag van huis. In genoemde Belgische plaatsen zou tegenwoordig ook niets te "halen rijn. want aan veel IS er gebrek, en wat er is, is peperduur. Aan steen kolen en aan petroleum is bijna niet aan te komen. Met dit al beleven de bewoners van Castelré moeilijke tijden, en wie weet, hoe lang nog! Hdbld. twee menschen verbrand. Men schrijft uit Giethoorn aan de Tel.: Omtrent het verbranden van de woning van den ar beider J Polling, meer bekend onder den naam van Jannes Speelman, kunnen wij hog het volgende medo- deelen P. genoot ouderdomspensioen, terwijl zijn vrouw, als vroegere bewoonster van "t eiland Schokland, een jaargeld van f 250 ontving. Zij* hadden dus, voor men schen van hun stand, een anbezorgden ouden dag. Toch leden rij een armoedig bestaan. Beweerd wordt, dat er vrij wat geld in de verbrande woning is gevonden. Hocwd aan hun huisje een schuur tot stalling van net vee was verbonden, deelden zij hun eigen woonver trek bijna altijd met hun schapen, geiten en ander ge dierte.. fn den winter werd den dieren steeds een warm plaatsje bij de kachel ingeruimd. Zoo ook thans. Niet minder dan 12 geiten, 4 schapen, een hond en een kat werden haast de doode lichamen der beide °U Vde jaren liTd P. in het thans verbrande huisje ge woond. Vóór dien tijd woonde hij met vrouw en -kin deren in de onmiddellijke nabijheid. Laatstbedoelde wo ning is op het onverwachts met huisraad en vee. zon der hét minste voorteeken, in een grondelooze diepte verzonken. P. had nog juist den tijd met vrouw en kinderen de woning te ontvluchten. Onmiddellijk bij het diepe gat. vol mef water geloopen gat, bouwde P. zijn thans verbrande woning. SOCIALISTISCHE HEETHOOFDEN. Korten tijd gdeden hebben wij moeten wijzen op het gebrek aan verantwoordelijkheidsbesef "van her* so cialistisch Kamerlid Vliegen. Het schijnt, dat dö heer Vliegen geen uitzondering is onder de sociaal-democra ten. Thans heeft het Eerste Kamerlid Van Kol zich ge roepen gevoeld, in een Fransch socialistisch milieu ver reikende verklaringen af te leggen. Hoe verkeerd hot is, dat publieke personen zich zoo anti-neutraal uit laten, behoeft niet te worden betoogd. Welk een ver keerde indrukken daardoor in het buitenland omtrent onze neutraliteit worden gevestigd, Is aan ieder bekend, behalve, naar het schijnt, aan de sociaal-democraten. In dit geval is de zaak te ergerlijker omdat de heer Van Kol Eerste Kamerlid, senator is. Senatoren worden gemeenlijk met oene zekere mate van beleid In be zadigdheid vereenzelvigd. Daardoor wordt men In het buitenland waar men den heer Van Kol natuurlijk niet zoo goed kent, als wij hier, er allicht toe gebracht, aan .zulke uitlatingen een gewicht toe te kennen, die rij in 't geheel niet verdienen. Maar 't kwaad is andcr- '.usschen gesticht. Men moge hopen, dat de heer Troel stra, die de wereld rondreist, om oe geweldige vredes taak) der sociaal-democrouten voor te bereiden, nu eerst eens zal pogen, om rijn eigen kudde wat onder discipline te ^rijgen. Propaganda, als door de heeren Vliegen en Van Kol gevoerd wordt, is, hoe freinirf beteekenis men er ook overigens aan wil hechten, in elk geval voor ons land tot niets nut, en zij kan, onder zekere omstandigheden, een gevaar worden. N.R.Ct. wïer1ngerwaard. Vrijdagmorgen omstreeks halfzeven brak er brand uit in do boerenhofstede, bewoond door den heer C. Hoedjes aan de Kreil, eigendom van Jbr. Van der Poll te Haarlem. Het ging zoo vlug, dat aan blusscheo niet viel te denken. De huiegenooten za ten juist aan 't ontbijt. Van de 36 stuks koeien zijn helaas 4 koeien en t kalf omgekomen. Terwijl de beer H. bezig was de beesten los te snijden, vloog nog 1 koe de kamer in en kwam in de bed stede terecht, deze is er toch later nog uitgekomen. Van den inboedel is bijna niets gered kunnen wor den. Alles was op beurspolis verzekerd. Voor den heer P. Rooij zou het zeker een geruststelling zijn ge weest, wanneer de brandspuit wat eerder ter plaat se was geweest, want hoewel er niet vlak naast wonende, heeft deze boerderij toch voor een poos er niet best voor gestaan. Omtrent de oorzaak verkeert men geheel in hot onzekere. oudesluis. Donderdagavond heild de afdeeling Oudesluis van den Bond voor Staatspensionneering een algomeene vergadering in het lokaal van den heer Joch. Kreij- ger. 18 Leden waren aanwezig, wat in verhouding tot vorige vergaderingen zeer goed is te noemen. Nadat door den voorzitter de vergadering is ge opend, leest de secretaris de notulen en het jaar verslag. Zoowel de eerste als het laatste waren zeer correct, een woord van dank hiervoor aan den secretaris, was dan ook wel verdiend. Uit bet jaarverslag bleek, dat de afdeeling in zeer gunstigen toestand verkeerde. Hierna was aan de orde: ingekomen stukken. Het eerst wordt behandeld een circulaire van den Anti- Qorlograad, waarin de afdeeling wordt verzocht als lid daarvan toe te treden. Na eenige discussiëcn wordt besloten, dat de ^afdeeling zich als lid zal aansluiten. Hierna wordt een schrijven voorgelezen van den secretaris van de alhier bestaande rederij kerskamer D.I.U., waarin deze namens deze vereeni ging verzocht de te houden propaganda-avonden voor de afdeeling voortaan te verdoelen, nl. er een te houden in het lokaal Kreijger en een in het lokaal Slikker, maar niet, zooals tot heden was geschied, ze allen in het lokaal Kreijger te doen plaats heb ben. Dit onderwerp bracht bij eenigen het tempe rament tot het kookpunt. Na een lange en soms hef tige discussie werd dit verzoek in stemming ge bracht en met groote meerderheid van stemmen verworpen. Thans was aan de orde rekening van den pen ningmeester, waaruit bleek dat de ontvangsten over het afgeloopen jaar bedroegen f 109.12 en de uit gaven f 61.70, alzoo een batig saldo van f 47.42. Hierna volgde de verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer Paarlberg, ^Hoewel herkiesbaar, wenschte deze niet meer in aanmerking te komen. Als zoodanig wordt nu geko zen de heer Kruijt. Punt 5 der agenda was: bespreking propaganda- avond. Besloten werd nog een zoodanigen avond te houden op een later te bepalen datum. De propagan- ida-club, welke juist pas definitief is opgericht, zal weder haar medewerking verleenen. Hierna kwam een voorstel van het bestuur om voortaan voor een propaganda-avond aan de leden entreekaarten te verschaffen, met het oog op de controle is dit zeer noodig. Algemeen goedgevonden. Ook werd besloten op voorstel van het bestuur, vuortaan vooraf programma's te verspreiden onder de leden, men verwacht dat de bekendheid daar van voor sommigen een aanleiding zal zijn om op dien avond tegenwoordig te zijn. Hierr.a was de lan ge agenda afgewerkt en was het inmiddels laat ge worden. De rondvraag leverde niets op en volgde sluiting. steeds smokkelen. De kommiezen te Beek hebben hedennacht twee smokkelaars betrapt, die vijf paarden over de grens wilden brengen. De paarden zijn in beslag genomen, een oer smokkelaars, zekere J„ is gearresteerd, de tweede, zekere D„ gevlucht. c cao ver vals (hing. Op last der justitie wordt in Eindhoven en de omliggende gemeenten een onderzoek ingesteld naar de d"ugdelijkheid van de cacao. Daartoe worden in alle winkels monsters opgevorderd, welko aan een ondcizoek zullen onderworpen worden. door een trein gedood. Gistermorgen werd een wachteres bij den spoor weg te Assen, terwijl zij dienst deed. door den sne'rtmn gegrepen en onmiddellijk gedood. aan brandwonden overleden. Donderdag is te Rotterdam mevr. K. v. H. bij het recht zetten van een pendule, met haar klee ding in aanraking gekomen met een brandende calo- rifère. Haar kleeding vatte vlam en eenige uren later is zij aan de bekomen brandwonden over- I loden.

Schager Courant | 1915 | | pagina 1