Aliticti Nieuws- GRATIS DINSDAG 22 MAART 1915. 58ste Jaargang. No. EERSTE BLAD. NIEUWE ABONNE's Binnenlandsch Nieuws. SCHAGER COURAMT. Dit I«lad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 'a morgens 9 ure wor den DVBRTBNTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. UitgeversTRAPMAN Co. SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20. Prijs per jaar f 8.Per post f 3.60. Lobso nummers 5 cent A DVERTBNTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit twee bladen. van dit blad ontvangen de nummers tot 1 APRIL a.s. DE UITG. WINKEL. Vergadering van de afdeeling Winkel der N.-H. Vereeniging 'Het Witte Kruis, .gehouden -'ten huize van den heer A. Wit. Slechts 9 leden waren aan- Op do gebruikelijke -'wijze heeft de opening kier vergadering door den voorzitter en de lezing der notulen, door den secretaris, plaats. Het Hoofdbestuur heeft gevraagd of voor telk "Hd (268) een exemplaar der statuten moest 'worden gezonden. Ingeval dit'naar-het oordeel der vergade ring niet noodig geacht wordt* zou .er 'een belang rijke besparing worden verkregen. De vergadering acht 10 exemplaren.voldoende. Een verzoek om toetreding tot'den'Anti-Oorlogs raad wordt ovor kennisgeving aangenomen. De rekening-commissie verklaart bij monde 'Van den heer J. Koomen Hz., rekening en 'bijlagen te hebben onderzocht en 'volkomen in orde bevonden en stellen voor'die rekening goed ,'te -keuren, in ont vangst op f 1249.42%, in uitgaaf'op f 1325.34%, na- deelig saldo 'f 75.92, en den penningmeester te de- oharcheeren.' Aldus wordt besloten en den penningmeester dankl betuigd voor zijn beheer. Omtrent de voorziening in het tekort,'stelt het bestuur voor uit het reserve fonds te nemen f 50, en'de resteerende f 25'van-de gemeente te vragen als verhoogde subsidie. De reserev bedraagt thans plm. f 91 en van meer dan een kant, wordt het niet-goedgevonden te vra gen, zoolang we zelf 'nog voldoende reserve "hebben, dit maakt het ook onmogelijk de .behoefte aan sub sidie aan te toonen. Wordt ten slotte besloten het geheele tekort uit de reserve te dekken. De heer B. Nieuwburg is als afgevaardigde naar de laatste aigemeene vergadering aan de beurt om daarvan verslag uit te brengen, 'en hoewel hij se dert de gemeente heeft verlaten, is hij .toch, niet tegenstaande weer, wind en slechte wegen, van St. Maartensbrug gekomen 'om zich van die taak te kwijten, iets, wat de voorzitter en met hem de geheele vergadering zeer op prijs stelt. Het verslag van den secretaris over den toestand goedgekeurd. Het evrslag van den secretaris over den /toestand der nfdeeling volgt nu, in het kort teekenen we aan, dat het 'ledental 268 bedraagt, dat in 168 ge vallen materialen zijn evrstrekt, 30 keeren ijs, dat de tuberculosebestrijding heeft gekost f 132.80, ont smetting drie maal heeft plaats gehad, en de zus- ter-huishezoekster 286 bezoeken heeft afgelegd. Ook dit evrslag wordt goedgekeurd. De ijsvoorziening is ook een'onderwerp van be spreking, het ijshuis is ledig en het heeft niet zoo- d nig gevroren, dat het gevuld is kunnen worden. Het besUiur /kan echter mededeelen. dat het met den heer Stipriaan overeengekomen is, dat die -ijs uit zijn ijskast zal verstrekken, en zijn voorraad geregeld wordt aangevuld met de hoeveelheid ten bate Aan Het Witte Kruis afgegeven. Dan wordt noodig geacht een paar kistjes te laten maken waar in de mensehen zelf het ijs kunnen bewaren. En nu het ijshuis ledig is, zal die gelegenheid wor den benut het nog eens door .een-deskundige te doen onderzoeken. Do beer Nieuwburg wenscht de afdeeling veel goeds toe. I)e ovorzitter sluit 'daarna met een waardeerend woord voor de medewerking deze vergadering RAAD VAN YVIER'NGEN Vergadering van den Raad op Woensdag 20 Maart 1915, 's namiddags 2 uur. Voorzitter de heer A Pee- reboom, burgemeester; secretaris de heer W. Bruul. Afwezig de heeren S. Bakker Cz. en P. Koorn. Na opening door voorzitter werden de notulen ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld wordt: dat is goedgekeurd een 'sup- pletoire begrooting dienst '1915, 'benevens de kohie ren van den Hoofdelijken Omslag en Hondenbelas ting 1915, dat van mej. H. P. Offringa een schrij ven is ingekomen 'dat zij hare benoeming tot tele grambesteller te Westerland aanneemt. Hierna wordt ter inzage aangeboden de maandstaat der Zee- grasexploHatie over de maand Februari. 'Voorzitter deelt mede dat de verkoop in die maand heeft be dragen 338 baaltjes. Een voorstel van B. en W., om op verzoek' van den heer J. P. de 'Vries alhier, zijn dochtertje mej. H. P. Offringa 'te benoemen als plaatsvervangend kantoorhoudster aan het telefoonkantoor te Wierin- gen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Hierna deelt voorzitter mede, dat hij ingevolge besluit der vorige vergadering 'zich -in verbinding heeft gesteld met den heer -Breebaart te Winkel over den aankoop van tarwe. Er is aangekocht 160 HL. tarwe voor f 14.60'per-'80 kilo. De heer Bree- baart zal zijn bedrijfsboer den heer A. 'van der Welle, twee dagen in de 'week beschikbaar stellen om de tarwe af te geven. De betaling is gesteld 'op 20 April a.s. Inmiddels 'is reeds 90 HL. regeerings- tarwe ontvangen. Wij hebben dus hét 'vooruitzicht de tarwe te moeten betalen voor 'wij ze hebben'af geleverd. Om dit te kunnen doen zullen wij geld moeten leenen, waarvoor wij machtiging van den Raad moeten hebben. Wij komen dus met het voor stel een tijdelijke geldleening aan te gaan, van hoogstens f 2000; dit geld is beschikbaar -tegen een rente gelijk staande met het promessendisoonto der Nederlandsche 'Bank. De heer Kuut:-Hoe hoog is die rente, 8%?' Voorzitter: Ja, dat is niet-vast te zeggen, waar schijnlijk wel 6%1 Er volgt nu een uitvoerige discussie, waarbij de meening wordt geopperd of het niet mogelijk is, dit geld tij de boerenleenbank op te nemen, daar is de rente goedkooper. Voorzitter antwoordt hierop, dat om bij de boerenleenbank geld te kunnen 'lee nen, men lid moet'zijn en mag eene gemeente niet een deel, al is het nog zoo gering, van het risico loopen. Hierna wordt'met algemeene stemmen, be sloten vergunning te verleenen tot het aangaan van een geldleening van f 2000, 'voor zoo laag mogelijke reRte. Twee suppletoire' begrootingen 'dienst 1914, groot f 250. en dienst 1916 groot f 2000, worden hierna nog goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, 'dat dit jaar Jaan 'de beurt van aftreding zijn de volgende 'raadsleden, de hee ren .P, -Koorn, A. Peereboom, D. Koorn en S. de Vries. Voor leden van het stembureau stelt voorzit ter voor de 'heeren A. Peereboom, voorzitter, H. A. J. van der Speek Obreen, plaatsvervangend voorzit ter, J. Bosker 'en N. J. Poel, leden, P. 8. Kuut, 4de lid, J. Hermans, plaatsvervangend -'4e lid, V. Hey- blok en 3. Bakker Cz., als plaatsvervangende leden. Wordtgoedgevonden. Voorzitter deelt mede ,datdezer dagen aanbeste ding is gehouden voor het straatwerk, waarbij de heer .Rutsen de laagste inschrijver was. Voorzitter sprak Rutsen na afloop der/besteding en deze deel de hem mede dat hij een'vergissing met de inschrij ving had gemaakt, hij had vergeten het vervoer der oude steenen .te rekenen. 'Later kwam een briefje van Rutsen aan B. en W., waarin hij -mededeelde ontdekt te hebben dat hij zich f 160 in zijn inschrij ving vergist had. Zijn inschrijving was f 1654.88, en moest met'de f 160 worden f 1814.88. Indien moge lijk zou hij gaarne zijn inschrijving willen intrek ken of wel f 160 meer ontvangen. Tot betaling van zegel en dergelijke onkosten is -hij gaarne bereid. Mochten B. en W. echter'niet aan zijn i verzoek-kun nen voldoen, dan zal hij zich daarbij neerleggen en het werk uitvoeren. Voorzitter zegt verder, dat B. en-W. meenen, aangezien.ook volgens de raming van f 1940 hier blijkbaar een 'abuis is gemaakt, .'t werk toch te moeten gunnen voor f 160 meer en dat te brengen op f 1844. Ik geef toe, het is een eigenaar dige besteding, maar .de 'gemeente kan toch ook moeilijk profiteeren van 'een dergelijk abuis. .Wan neer wij hem er toe forceerden, zou hij het wel moeten doen, .maar 'dan zou de man op de 'straat zitten en geld toegeven, dit is toch uiet mooi. Wij zouden willen voorstellen, het toch aan Rutsen op te dragen voor f 160. meer. B. en W. hadden' dit wel op eigen handje 'kunnen doen, daar het toch nog beneden de raming blijft, wij meenden echter dat het beter was met den Raad daarover te spreken. Gaarne zullen wij het oordeel hierover vernemen. Verhoogen wij de som 'met f 160, dan krijgen wij f 1814, terwijl daarop Kroon volgt met 'f 1950. 'Ne men wij alles bij elkander, het straatwerk teHip- polytushoef en de Haukes, dan wordt Kroon zijn aannemingssom f 2209 en die van Rutsen f 2134. een verschil van f 75, dat is toch ook iets. De beer Poel: Ik zou willen vragen, Rutsen schrijft, hopende op een gunstigen uitslag; welken uitslag bedoelt hij daarmede, dat de gemeentekern zijn woord teruggeeft of -'wel het hem gunt? VoorzitterIk denk van beiden. De heer Obreen: Hij vraagt ontslagen te .worden of wel f 160 meer. Voorzitter: Als wij zeggen, je krjigt de f 160 niet meer, -dan zal dat voor ongun stig zijn. De heer D. Koorn: Dat is een 'eigenaardig geval dat abuis. Wij moeten dit maar gelooven, het kan ook wel zuivere winst zijn. De heer ObreenHij zegt waarin het abuis bestaat. De heer D. Koorn Ja, ik ben geen deskundige en'kan dat zoo niet na gaan. De heer Hermans:# Volgens de andere in schrijvingen en de raming blijkt dat het .wel wat laag is. De heer D. Koorn:, Dan moet hij weten wat hij doet, wij hebben ook wel eens abuis. De lieer Kuut: Ja, dan helpt het ook 'niet. De lieer Hermans:-Als die man'voor niemendal op de straat zit, zouden wij hem-beter kunnen ontslaan. Ik zou voorstellen, geef hem -die f 160, als hij het werk goed heeft opgeleverd, anders niet. Voor zitter: .la, -dat zou mogelijk zijn, het hem gunnen, maar alleen de f 160 'geven als hij het werk flink, vierkant heeft opgeleverd. De lieer Kuut: Heeft Rutsen den vorigen keer geen zachten steen gebruikt? De heer Hermans: Ja, het jwas toeü niet geheel in orde. De heer Obreeki: Hij was toen nog wat jong, is nu echter wat ouder en dan kun je die dingen wat beter in orde maken. De heeren Kuut en Hermans mer ken op, dat 'de steen eerst goedgekeurd -moet wor den, dat is het voornaamste voor straatwerk. Wordt ook opgemerkt, dat -Kroon den vorigen keer goed werk heeft gemaakt. De heer D. Koorn: Ik ge loof, dat verleden jaar de bestrating aan het Oost einde wel wat te wenschen overliet. De heer Hermans: Dat weet ik niet zoo precies,'er was ook een stuk van oude steenen bij, en dat is nooit zoo mooi. De -lieer Bosker: Neen, ik vind het er ook niet mooi,-dat zal daar gauw tegenvallen De heer Poel: -Volgens mijn oordeel zou 't maar het beste zijn, het Kroon maar te geven. Het is iets boven de raming, maar wat B. en W. nu voor stellen, is toch ook scharrelen. Als Kroon zijn woord nog houdt, 'wordt het ook door burgers ver diend. Voorzitter: Bij Rutsen wordt het toch ook door de burgerij verdiend hoofdzakelijk, het rijden der steenen 'zal door Wieringer voerlui moeten ge schieden en 'het vervoer te water misschien ook wel. Dan blijft er 'niets over dan 'het arbeidsloon; stratenmakers van beroep zijn hier niet, dat zou dan de metselaar moeten zijn. Wij hebben'er hier slechts een. Als er eenig metselwerk is, heeft een metselaar -"toch gauw overvloed. Men 'zou dan toch zijn toevlucht tot vreemde'krachten moeten nemen. -De heer Poel: Over overvloed van 'metselwerk is niet te klagen, er is niets te doen. De heer D. Koorn: Ik heb-Hermans aan de Haukes wel eens gezien met drie stratenmakers, allen zeker Wierin- gers. De heer Hermans: Zeker, die kunnen K-rij goed straten, de kwestie is maar: wij raken vrij wat geld kwijt. De heer Poel: Ja, die f 160 zouden wij dan uitwin nen als Rutsen zijn woord gestand houdt. Dit is niet zooals het hoort, maar wij zijn niet aansprakelijk voor een vergissing van Rutsen. -'De heer Kuut: Als wij dit thans toestaan kunnen wij niet andore dingen later ook moeite krijgen.De beer Poel: Het is hier nieuw werk, wij moeten den wettelij- ken weg toch ook wat volgen. Voorzitter: Dat doen wij ook. De heer Poel: Dan is toch zeker riet op A.H.V. aanbesteed -"Kroon is toch ook bene den de raming. De heer Bosker: Is Rutsen een wat solide straten maker, die niet aldoor op zijn vingers behoeft te worden gekeken? Voorzitter: Dit wordt onder vangen door het voorstel Hermans, om de f 160 uit te geven bij goede oplevering. De heer D. Koorn: Een aannemer is toch evengoed verplicht» goed werk te maken. Voorzitter: Zeker, maar op zoo'n klein werkje kan ieder het 'abuis duidelijk inzien, het kan er niet voor gemaakt worden. De heer D. Koorn: Het is van ons ook wel-wat veel verlangd die f 160 meer te geven. De heer Kuut: Wij zit ten er later misschien ook weer «mede, wij zijn ver plicht als dit later een "Wieringer overkomt, ook te d"en. De heer De Vries: De gemeente neemt een bijzondere positie in, het kan een volgenden kper v eer gebeuren. Men maakt een klein abuis en komt er later op terug.-Het is ook mogelijk, wij willen dit bij Rutsen niet veronderstellen, dat er mis leiding-in het spel is en de inschrijver vooruit weet dat de inschrijving 'te laag is, maar het waagt 'en denkt, loopt het niet, dan breng ik later mijn be klag in. 'Als wij hierop ingaan, nemen wij een bij zondere positie in en kunnen'daar later last mede krijgen. De heer Obreen: Wanneer liet niet gaat, 'zouden wij eec herbestediag kunnen' houden. De heer De Vries: Ja, een herbesteding, of wel de gunning doen aan op een na den laagsten inschrijver. De heer Obreen: "Een herbesteding lijkt - mij dan het beste. De heer 'De Vries. Het blijkt hierdoor ook, dat het cijfer van Kroon, den volgenden laagsten inschrijver in'orde is. Rutsen vraagt er iets bij, er kan misschien nog wel iets bij moeten. Het is wat laag, er komt wat tariefwerk bij, hij klaagt nog, want er wordt 'zoo weinig aan verdiend -'en men zal misschien geneigd zijn weer iets toe te geven. Er wordt gezegd, hij moet goed werk leveren, dat be hoeft hier toch geen betoog, goed werk moet toch altijd geleverd worden, daar 'heeft de gemeente toch het reoht op 'en behoeft men -in dit geval toeh niet voor te betalen. -'Voorzitter: Ja, als iemand .geen goed werk levert, heb je daar toch heel veel [moeite -mee, de goede wil van den aannemer moet er toch wel bij zijn. De heer De Vries: rAls de aannemer niet wil, is het bestuur en de opzichter er toch en krijgt de aannemer zijn geld toch niet. De heer De Vries: Waar zullen wij nu 't meeste schade bij hebben is de vraag: bij gunning aan Kroon verliezen wij f 75, wat 'zouden wij bij 'een herbesteding verliezen? Voorzitter: M.i. moet de Raad beslissen tussehen Rutsen 'of de inschrijving van Kroon, ik geloof'dat wij met'herbesteding nog verder van huis zijn. Hebt u Kroon al eens gepolst, Poel? De heer Poel: Ja, Kroon zou zijn woord waarschijnlijk wel houden. De heer Hermans: Dat werk zal voor dat geld wel gemaakt worden, daar hebben wij ons 'niet zoo bang over te maken. De heer De Vries: Dezelfde inschrijvers zullen van dezelfde conolusie wel uitgaan. Voorzitter: Het staat in alle gevallen zoo, dat wanneer ze er bij de herbesteding-een grapje van-maken, zijn wij er zelf ook nog en kunnen zelf ook nog steenen koopen. De heer De Vries: Bij'de gemeente bestaat geen abois, bij Rutsen bestaat een abuis. De heer D. Koorn: Maar is er iets tegen om'het Kroon te gun nen? De heeren Hermans en Obreen: Ja, dat kost ons f75. De heer Koorn: Ik heb toch ge hoord en dat 'is hier ook gezegd, dat Kroon een goeden straatweg legt. De heer Hermans stelt hierna-voor, om tot her- besteding over te gaan. Bij stemming blijken -hier vëór te zijn de heeren Obreen, J. Bosker, P. Kuut, Hermans, Heijblok en Peereboom: tegen de heeren N. J. Poel, D. Koorn en S. de Vries. Hierna deelt voorzitter mede, dat van de firma Dros bericht is ingekomen, dat het niet zeker is, of dit jaar grind zal worden geleverd, doch zal in elk geval de prijs f 0.25 per meter hooger zijn. Gaarne ontving de firma Dros bericht terug vóór 15 Maart. -Daar de termijn kort was zijn wij hier op ingegaan en -hebben 275 kub. meter besteld. 25 nieter minder dan anders.- De heer P. Koorn: Zijn die booten in rijksdienst? Voorzitter: Neei. als reden voor de verhuoging werd opgegëven: mijnengevaar en de duurder gewor den steenkool. Hierna sluiting. WIERINGEN. Naar wij vernemen zal-de afdeeling Wieringenvan Het Witte Kruis, alhier, 'op den 2den -"Pinksterdag een witte-kruisbloem verkoopen. ZILVERBONS. Naar verluidt, zullen de bestaande zilverbons ge leidelijk worden ingetrokken en door anderen wan beter soort worden-vervangen. Het eerst zullen de -'zilverbons van f 5 worden in getrokken. DE „ZAANSTROOM" OPGEBRACHT. Naar de gezagvoerder van bet s.s. „Zaanstroom" der 'Hollandsche Stoomboot-Maatschappij telegra fisch aan zijn directie meldde, is zijn schip op de Noordzee door Duitsche oorlogsvaartuigen aange houden en meegenomen naar Zeebrugge. NOG EEN NEDERLANDSCHE BOOT OPGE BRACHT, Naar wij vernemen is, behalve de „Zaanstroom van de'Hollandsche Stoomboot Mijook de „Bata vier V, eigenaar Wm. Müller oC„ te Rotterdam door Duitsche torpedojagers aangehouden en -naar Zeebrugge opgebracht. Ook deze boot, die Donder dag van Rotterdam naar Londen vertrok, was ge laden met stukgoederen en geslacht Kree, bestemd voor Engeland. De Telegraaf sohrijft: In re'geerings-, handels- en scheepvaartkringen is de aanhouding dezer beide Nederlandsche schepen, door de Duitschers, met groote ontstemming -ver nomen. Waar immers aldus redeneert men ter be- voegder plaatse de-onderhandelingen er toe heb ben geleid, dat'Duitsche goederen voor 'onze kolo niën bestemd, niet door de -geallieerden zouden worden aangehouden, gaan de Duitschers nu een tak tiek volgen, waardoor de Nederlandsche handel en scheepvaart zeer ernstig wordt belemmerd. -Eene onhandigheid, die men "moeilijk goed zal kunnen praten. Het resultaat van de handeling zal nu nood zakelijkerwijze moeten zijn dat. behalve een protest der Nederlandsche regeering bij die van Duitsch- land, elke doorvoer naar laatstgenoemd land wordt stop gezet f HISTORISCH, Op een Veluwsch dorp was de notaris, een alge meen geachte en geziene persoonlijkheid, overleden en moest de daardoor 'opengevallen plaats in -do Prov. SStaten van Gelderland opnieuw worden be zet. Spoedig waren 'candidaten gesteld en de men- schen, die volgens de kieswet kenteekenen van ge schiktheid bezitten, opgeroepen, een keuze te doen. Bij de vele ter -stembus verschijnende behoorden ook e«n paar boeren, -"die, toen iemand -hen naar de reden van hun in 't dorp zijn vroeg, antwoordden: „WIeJ motten-een nleje Notoares stemmen." En dan zijn er-tegenwoordig nog vrouwen, die 't minstens even goed of nog beter denken te weten dan de mannen.' zegt het Maandblad van de Veree niging voor Vrouwenkiesrecht, waaraan we 't bo venstaande ontleenden. BRAND OP DE „HERMELIJN". Men meldt uit Den Haag dd. 20-Maart: Bij het departement yan Marine is uit Indiö- een telegram ontvangen, meldende, dat gisteren aan boord van den torpedajager „Hermelijn" 'n brand van kleinen omvang is ontstaan, waarschijnlijk door kortsluiting in-de nabijheid van de olietanks. Er heb ben geen ongelukken-bij plaats gehad. Beu ter seint uit Batavia: De brand ontstond in de machinekamer De olietanks vlogen in brand. Het dek is verbrand. BARSINGERHORN. Zondagavond was het bij Schcrtnga flink bezet bi) gelegenheid van de jaarlijksche uitvoering der Kinder- zangschool, onder leiding van den heer Joh. de Groot. Aan belangstelling in deze zaak ontbrak hel ook de zen keer niet, en dat mag ook wel. Ten g-ehoore werden gebrachtvKoning Mei" ,kinder- canlate van Cs. Gurlit en: „De Schoone Slaapster", zangspel voor de Jeugd, door Richard Hol. De piano partij werd uitgevoerd door de jongejuffr. Gr. Spaans Sd. Kinderzang, zooals hier gehoord werd, is aantrekkelijk en een dankbaar werk en terecht werd, na afloop, na mens de vergadering, door den burgemeester den heer Breebaart, dank gebracht aan den heer De Groot voor den genoegeLljkeai avond, door hem aan zoovel en be zorgd. Bij deze gelegenheid Week, dat dit reeds de 22ste maal was, waarop de Kraderzangschcol van den heer De Groot ach deed hooren. Menigeen dus heeft daar in zijne kinderjaren al pan meegedaan. HOOGWOUD. Zondagavond j.1. had in deze gemeente ten lokale van den heer P. Has eene openbare uitvoering plaats van de leerlingen van. den zaïngcursus, -ouder leiding van den heer J. Pz. Saai. Het programma bestond uit ver schillende nummers^ welke door de kinderen allerliefst werden gezongen. Ook werd aardig opgevoerd de ope rette: „Roza, de schoone slaapster tn het bosch". 'tot slot werd gegeven een tableau. Een woord van lof kan niet onthouden aan den heer Saai. Gelukkig waren velen opgekomen om deze uitvoe ring bij te wonen. HOOGWOUD. Vrijdag j.1. slaagde te Utrecht voor de akte Nuttige Handwerken onze dorp6geHoote mej. P. van der Veen. ANNA PAULOWNAPÓLDER. Vergadering van Hoofdingelanden, Dijkgraaf en Heem raden van den Anna Paulownapolder, gehouden Za terdag 20 Maart 1915, voorm. half elf. Allen tegen woordig. J K^kjvaan! k®er Jb. Stammes, Secretaris do heer Na opening der vergadering, volgt lezing en goed keuring der notulen. Naar aanleiding dezer notulen wordt door Dijkgraaf medegedeeld 1. dat voor den dienst van 1915 ontheffing is ver leend voor den aanslag in de grondbelasting voor de waterkeerende dijken en kaden. Door deze ontheffing wordt de polder f 100 bevoordeeld. Dijkgraaf dankt den heer Wijdenes Spaans als voorsteller voor de aan vrage om ontheffing voor zijne attentie, waarmede de vergadering hare instemming betuigt. 2. dat niettegenstaande op den 12 December j.1. een schrijven werd gericht aan het bestuur van de Nederl. Krabbcn-Exploitatie Mij. te Amsterdam om betaling van de verschuldigde huursom voor een gedeelte grond, tot heden geen antwoord werd ontvangen. De heer Wijdenes Spaans deelt in ede, dat binnen enkele dagen eene algemeene vergadering van boven genoemde Mij. zal worden gehouden en misschien tot ontbinding zal worden overgegaan. Hij neemt op zich zooveel mogelijk er voor te zorgen, dat de verschuldigde huur zal worden betaald. Voorts wordt medodeeling gedaan van de volgende in gekomen stukken: 1. oen brief van Ged. Staten, waarbij medegedeeld wordt dat geen bezwaar beslaat legen het besteden der opbrengst ad. f 1629.75 van den verkoop van pol- dereigendommem, wanneer dit geschiedt op de wijze als in de vorige vergadering bepaald; 2. kennisgeving van ontslag van den Commissaris der Koningin, den heer Van Leeuwen: 3. kennisgeving van het aanvaarden der betrek king van Commissaris der Koningin door den heer A. ftöell; 4. kennisgeving van benoeming en beëediging en optreden van Mr. S. H. Vening Meinez, als Griffier der Staten van Noordholland 5. een brief van Ged. Staten, waarbij goedkeuring wordt bericht van het besluit tot het aangaan van een overeenkomst met de firma Bijvoet eai Co. en. P. Plop- man en Zonen. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aange- Van de firma Veldhuijsen van Zanten en Zonen te Lisse, is ingekomen een verzoek om op het besluit van de vorige vergadering, betreffende het betalen van een bedrag in eens voor het onderhoud en de bediening in nood, van een door de firma te maken coupure in den Koegras-Zeedijk. Op voorstel van het Dag. Bestuur wordt met algemeene stemmen besloten het besluit van de vorige vergadering te handhaven. Hierna wordt vastgesteld een aan vul I in gs begrooting voor 1914, waarbij in ontvangst en uitgaaf worden g« raamd subsidie's voor havenwerken en uitgaven voor die werken, benevens de opbrengst van verkochte eigendom men, en de kosten voor het maken van een paarden- pail op d n Middenweg, bijdrage kosbn sti» h'ïng halte

Schager Courant | 1915 | | pagina 1