Alieneci Nieuws- ZATERDAG 1 MEI 1915. 58ste Jaargang. No. 5583. UitgeversTRAPMAN Co. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. SCHAKER 4 COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAOEN. LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per jaar f 3.Per post f 3.60. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIE?? van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 6 ot Groote letters "worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit drie bladen. hulde aan nederland. De correspondent van de „N. R. CL" te Antwerpen meldt d.d. 26 dezer: In den Antwerpschen gemeenteraad, die heden ver gaderde, heeft burgemeester J. de Vos de volgende rede uitgesproken Mijne Heeren. Hei is u allen bekend, hoe in de da gen van beproeving, die ons dierbaar vaderland door worstelt, de Nederlandsche natie zich inspant om de ellende onzer medeburgers te verzachten. Op alle denk bare wijzen wei-den- vluchtelingen getroost en op gebeurd; de stoffelijke steun die hun met de meest spontane offervaardigheid geboden werd, is schier onbe rekenbaar; en dagelijks nog wordt dit werk van barm hartigheid met onveirflauwaen ijver voortgezet. Dat elke burger, van welken sland ook, diep door drongen weze van* de erkentelijkheid, die ons volk aan gastvrije broedernatie verschuldigd is! Het college van burgemeester en schepenen heeft het zich ten plidhte gerekend, zijnen dank uit te druk ken voor de weldaden, die de zoo beproefde Antwerp- sche bevolking genoten heeft. Het aanstaande 'verjaringsfeest 'van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Julianr. hebben wij een uitnemend gunstige gelegenheid geacht om de dankbare genegenheid! van volk tot volk te vertolken. Immers, op dien' dag jubelt de gansche Nederlandsche bevolking om den voorspoed van haar Vorstenhuis, symbool van de wel vaart des volksook hier te .lande z£Ö aan de sympathie voor onze Noordelijke stambroeders op bescheiden doch daarom niet minder hartelijke wijze lucht gegeven woor den. Ons is de gelegenheid gegund, om onze erkente lijkheid jegens regeering en volk Le laten samengaan met onze. wenschen van voorspoed voor de doorluchtige Dynastie, en alzoo pijnlijke herinneiïmgen door blijder gedachten te verzachten. Het college heeft aan de Nederlandsche regeering een dank-adres gestuurd, waarvan ik 'den heer secretaris verzoek, lezing te willen geven, en wij betwijfelen geens zins, of de gevoelens, daarin uitgedrukt, zullen door u begetreden worden. De gemeente-secretaris H.Melis gaf vervolgens le zing van volgend stuk: Antwerpen, April 1915. der gebeurtenissen, heb- Antwerpsche medeburgers, Excellentie, Onder den gewelc ben een groot uanlaf onzer tijdens de rampvolle October-dagenvan verleden jaar, voor de dreigende oorlogsteis teringen beducht, hun haardstede verlaten om bij gastvrije volkeren hulp en troost te zoeken. Velen hunner kozen toén de wijk naar Nederland, als naar het uitgelezen en veilig verblijf van den vrede. Hoe onafzienbaar de ellende toen bok was, de toewijding, waarmede zij gelenigd werd, was grenzeloos. Geen uitgeweken Landgenoot, of hij is innig getroffen geworden door de warme en meevoelende hartelijkheid, waarmede hijdoor de Nederlandsche be volking werd opgenomen! Op het edel voorbeeld van Hare Majesteit de Koningin, en sterk door den gen» steun van Hare beleidvolle regeering, heeft heel het derlandsche als één man zich aangegord om te pogen, de smart van het rouwend broedervolk te verzachten Thans, na een onbeperkte gastvrijheid op Neerland': bodem te hebben genoten, zijn meest al onze mede burgers naar hunne beproefde stad teruggekeerd, met het besef, dat jhet een dieilig gebod is, zijn haardstee te beschermen, en een nationale plicht, ook in den tegenspoed schouder aan schouder te staan; maar des te inniger is ook hun onvergankelijk gevoel, uwer Natie eer en dank schuldig te zijn voor de weldaden, zoo gul door uw gastvrij land en volk bewezen. Wij beschouwen het als een hoog'voorrecht, deze gevoelens der AntWerpsbhe bevolking te 'mogen, uitspreken, en 'hebben de eer Uwe Excellentie te verzoeken, daar bij de'Nederlandsche Regeerihg de tolk van te willen wezen. Wij voegen hierbij den :wensch, dat 'NederTand's doorluchtig Vorstenhuis met alle heÜ gezegend blij— ve, en dat de ons zoo hartelijk genegen Nederland sche Natie steeds den heerlijksten voorspoed mo ge kennen. Wij hebben de eer, Uwer Excellentie de verze kering onzer zeer bijzondere hoogachting aan te bieden. Namens het 'College van 'Burgemeester en Sche penen: Bij verordening: De Secretaris, De Burgemeester, (w.g.1 H. MELIS. (w.g.) JAN DE VOS. Zijner Excellentie den llceremr. P. W. A. Cort van der Einden, Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche 'Zaken, Tijdelijken Voorzitter van 'den Raad 'der Minis ters. De gemeenteraad heeft rechtstaande de rede van den burgemeester en de lezing van het adres 'aan gehoord en beide met toejuiching bekrachtigd. Het adres 'op Japansch papier gedrukt met Plan- tijnsche letter is een meesterstukje van de beken de Antwerpsche drukkersfirma J. E. Buschmanru ST. MAARTENSBRUG. In de gehouden vergadering van de zangvereeni- ging Harmonie alhier, werden de heeren W. Brou wer, tijdelijk voorzitter, en EL Dekker, penning - meester, als zoodanig herkozen. In de plaats van den heer G. Veuger Jz. werd tot secretaris gekozen 'de heer "S. Kossen, terwijl mej. C. Sluis Cd. en de heer B. Castricum tot com- missar. werden benoemd in de plaats van-mej. Cath. Wonder en de heer P. Bruin. Zl i I DSGlt AKWOUDE. Te ZuidscharwouÖe doen zich enkele'gevallen van mazelen voor, waarvan reeds een met -doodelijken afloop. OUDE NIEDORP. Donderdagavond vergaderde'de vereeniging tot be vordering van getrouw schoolbezoek alhier in het lokaal van den heer T. de Jong. Tegenwoordig wa ren 12 leden. Nadat de vergadering door 'den voorzitter, den beer A. Mijts, met een welkom was geopend, volgde lezing en goedkeuring der notulen. f De rekening over het afgeloopen jaar werd'hier na door de heeren A. Wonder Pzn P. Schaap en G. Liefhebber 'onderzocht en 'goedgekeurd met een Y9ordeelig saldo groot f 6.16%, ontvangen f 139.50*, uitgegeven 'f 133.34. De secretaris-penningmeester, de heer M. Kooijman, ontving een woord 'van dank voor zijn beheer. 1 Als bestuurslid moest aftreden de heer M. Kooij man, die bij acclamatie werd herbenoemd. Hierop werd de inteekenlijst bij de aanwezigen aangeboden. Het bestuur zal met die lijst bij de niet aanwezige inwoners rondgaan. Niets meer aan de orde zijnde -volgt sluiting.1 HOOGWOUD. Onze vroegere plaatsgenoot© mej. G. Scholten, leerling van de R.-K. Kweekschool te Bergen, slaag de dezer dagen voor het examen'van onderwijzers. hoogwoud. Mej. P. van der Veen, Leerlinge -van de rijksnor- maalschool te Hoorn is bevorderd van de 3e klas se naar de 4e'klasse. ongeluk. Het ongeveer tienjarig zoontje van 'den heer D. in 't Veld, t'ê Waspik viel 'Woensdagnamiddag door het'plafond der N. H. kerk, verbrijzelde in zijn val het klankbord Van den kansel en kwam vervolgens met het hoofd op den "hardsteenen vloer terecht, waardoor hij een schedelbreuk bekwam, -welke den dood onmiddellijk tengevolge bad. Het kind, djttmet de klokluidster naar de -kerk was gegaan, was ver moedelijk van de loopplank, welke over het plafond ligt, gevalen, met het treurige gevolg, dat het mors dood van een hoogte van ongeveer 20 M. 'neerviel. Dgbl. v. Nbr. noordscharwoude. Van de nieuwe marktgebouwen van. den Noorder- marklbondwaait heden de Hollandsehe driekleur 1 De gebouwen staan; nu inwendig nog afgemaakt, het spoor met bekwamen spoed voltooid en onze veiling is gereed I Een en ander heeft veel belangstelling! noordscharwoude De Gymnastiekvereen. „Hercules" en ,.Hygiëa' heb ben een woord van hulde verdiend' voor hetgeen ze hebben verricht ten bate der uit de gemeenten Oud karspel en Noordscharwoude gemobiliseerden. Hunne uitvoeringen, waarvoor een flink aantal kaarten was verkocht, heeft een zoodanig batig saldo gehad, dat een degelijk cadeau aan allen kon worden uitgereikt, n.1.een kistje van 50 sigaren, een sigarenpijpje, schrijf map met inktpotlood -en een pakje pleisters. Nog wel de moeite waard dus! van ewijckslu1s. Aanvoer van visch aan den Afslag te Van Ewijck- sluis op Woensdag 28 April: aal 1446 pond, 23 a 25 et. p. pond, bot 2ül pond, 11 a 14 ct per pond, schol 6 pond, 8 ct. p. pond, een rog 35 cent. Handel matig. schagerbrug. Onze plaatsgenoot, de heer Jb. Harp, leerling der RijksnormaaJschoód te Helder, slaagde te Haarlem Voor het onderwijzersexamen. breezand Donderdagavond vergaderde in het café Borst de Middenstandsvereeniging te Anna Paulowna. De voor zitter, de heer Jb. Süns, opende met het gebruikelijke welkom en deelde inee, dat het Bestuur gemeend had deze vergadering hier te moeten uitschrijven, omdat art. 11 van het huishoudelijk reglement voorschrijft, da;. om Beurten in de verschillende deelen der gemeente moet vergaderd worden. Vervolgens las de secretaris, de heer c. Slikker Cz. de notulen, welke onder dankzegging werden goedge keurd. Medegedeeld werd, dat een drietal leden, die niet voor 1 Januari als lid bedankt hebben, de quitantie hebben geweigerd. Mei algemeene stemmen wordt besloten be doelde personen nader aan te schrijven. Ingekomen is een schrijven van de Middenstandsver- eeniging te Helder, met verzoek steun te verleeaien aan een verzoekschrift dier vereeniging, waarin den Minister gevraagd wordt te Hélder een Rijks-Betaal meester te plaatsen. Besloten wordt de gevraagde steun te verleenen. In behandeling komt daarna een circulaire van de te stichten Borgmaafcschappij tot zekerheidsstelling voor de Credietbank. De voorzitter deelt mee, dat solide leden eener vereeniging, welke een of meer onderaan- deelen f 100 genomen heeft, waarop 10 pet. moei worden gestort, van genoemde Borgmaatschappij steun kunnen krijgen. Dit punt wordt tot de volgende verga dering aangehouden. Namens de commissie tot nazien van de rekening over 1914 deelt de heer Stellingwerf mee, dat ze alles volkomen in orde heeft bevonden. Nadat de voorzitter den penningmeester heeft bedankt voor zijn nauwkeurig beheer en de commissie voor haar moeite, brengt de heer J. Langedijk het jaarverslag uit van het Incassobureau. Daaruit stippen we aan. dat er 25 invorderingen zijn aangeboden, waarvan 8 ge heel en 6 gedeeltelijk zijn afbetaald. Vier der schulde naars waren onwillig, vier andere onmachtig om te betalen, terwijl er bij/drie wegens eigenaardige om standigheden voorloopig niet meer werk van gemaakt kon worden. Het saldo bedraagt f 9.00i/3. De yoorzitlei- dankt de heeren Langedijk en Grum voor de moeiten, die zij zich getroost hebben. Met algemeene stemmen wordt daarna besloten mej. wed. v. Ëkeren en de heeren Th. C. Smiers, Jb. Schuit en K. Schuit als lid toe te laten. Thans kwam pan de orde het bestuursvoorstel om den boekhoudcursus voorloopig zelf ter hand te nemen. Reeds het vorige jaar is getracht een oursus op te richten. Door de mobilisatie is daarvan -toen niet ge komen. Ook nu bestaat geen uitzicht om subsidie te verkrijgen van de regeering. Daarom srtelt het Bestuur vpor, voorloopig alleen les te laten geven in boekhou den en daarvoor f 10 schoolgeld te heffen. Minver mogenden betalen de helft, onvermogenden worden gratis toegelaten. Getracht zal worden subsidie van de gemeente Gte krijgen en de gegoede ingezetenen te bewegen do nateur te worden. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag informeert de heer Hoojmeijer of personen, die uitsluitend caféhouder zijn, wel bij de vereeniging behooren. Geantwoord wordt, dat ze nering doenden zijn en dus recht hebben lid te worden. De heer G. de Leeuw vraagt inlichtingen omtrent het innen van gelden. Ilij heeft indertijd aan den heer Crum eënige quitanties gegeven, maar hoort er niets van. De heer Crum antwoordt, dat hij volgens het regle ment kan volstaan met het zenden van: le. Een ge drukt formulier in gesloten couvert, volgt dan geen betaling, dan kan hij een briefkaart zenden. Wordt ook nu nog niet betaald, dan volgt zending van een briefkaart yan een bijzondere kleur. Gewoonlijk- doet hjj meer en bezoekt hij zelf de betrokken personen. Ont vangt hij echter niet, dan kan hij ook niet afdragen. Daar de rondvraag verder niets oplevert, sluit de voorzitter met dank voor de opkomst de vergadering, nadat nog besloten is de vodceade keer te vergaderen bij den heer J. Keuris aan de Van Ewijcksluis. naaimachines. Een groothandelaar in maai machines in Friesland heeft repds zijn geheelen voorraad van 1915 verkocht en in Amerika opnieuw besteld. Nu de Friesche "boer, door de mobilisatie geen genoeg maaiers kan krijgen, koopt hij een machine, waarom de aftrek daardoor verbazend groot is. de verkoop van noord-hollandsche kaas. In café „Central" te Alkmaar vergaderden Vrijdag 33, de Noord-Hollandsche kaasmarkten bezoekende kaas handelaren, onder leiding van den heer II. Sch'ottée de Vries, van Hoorn, lid van het Rijks Centraal Bureau tot uitvoer van kaas, die tevens de vergadering bijeen geroepen iiad. In deze bijeenkomst werd besloten, om vanaf heden, tot een nader te bepalen tijdstip, de r.'oord-Hollandsclie kaas slechts te koopen onder de volgende voorwaarden: 90 pet. tol den door verkooper en kooper overeen gekomen prijs; 10 pet. a f2.— beneden den door de regeering voor het binnenland vastgestelden prijs, op het oogenblik. der transactie. raab van oudkabspel. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrij dagavond 7 uur. Afwezig de heer Van der 'loom; éen vacature. Voorzitter opent de vergadering met een welkomst woord en herinnert aan den verjaardag van H. K. ÏI. VTinses Juliana, die heden 6 jaar is geworden en van wi Rihij hoopt, dat zij zal opgroeien tol trots eu vreugde harer Kon. Ouders en de Natie. Notulen werden na lezing goedgekeurd. Zal circuleeren het nu aangeboden verslag over den toestand der volkshuisvesting. Voorzitter deelt mede dat er op 31 December waren 930 mannen ein 931 vrouwen. Ged. Staten hebben goedkeuring verleend op: le. suppl. begrooting2e. 'kohier hondenbelasting. Ingekomen is iels van dein heer J. Borst Lz. De Voor zitter zegt, dat op diens grond hebben gelegen een tas steenen en een hoeveelheid grond voor het qpknappen der straat. Dat is gevraagd en toegestaan. Door de mobilisatie rijn de werkzaamheden wat opgeschort .en wegens grondgebruik dient Borst nu een nota In van 45.—. 'B. en W. vinden dit hoog en stellen voor f 5 te geven. De heer Van Exter merkt onder gelach, der andere heeren op, dat wellicht de komma op de verkeerde plaats staat: f 4,50 dus, Op een vraag van den heer Van der Toomi deelt de Voorzitter mel de, dat aan Borst de ligging van een en ander was gevraagd, hetgeen direct was toegestaan. Of hij er dan zooveel last van heeft gehad? vraagt de heer Van der Toom, om zoo'n nota in te dienen. Neen, zegt de voorzitter, tot voor 14 dagen in het geheel niettoon eenigszins, want men is toen aan het ophoogen van het erf begonnen. Alles is nu weg. Vijf gulden vindt de heer Varn Exter toch wel wat laag en zou f 10 wib len geven. Opgemerkt wordt door den heer Bou- wens, dat de heer B. toch geen -recht heeft, want zooals hem' op een vraag wordt medegedeeld, is hem niot voor een bepaalden termijn gevraagd, We dach ten eerder klaar te rijn, zegt dé voorzitter Heeft de heer Borst wel eens gevraagd ze weg le halen? vraagt de heer Van der Toom. De voorzitter antwoordt.van niet. Eens vzijn ze op rijn verzoek wat verlegd, doch verder is toen over niets gesproken. Vafr last heeft hij nooit gesproken, want dan waren ze weggehaald. Later zeide hij een nota te zullen indienen, doch voorzitter heeft toen gezegd, dat dit niet opging. De heer Van der Toom stelt voor de nota voor kennis geving aan te nemen en niets te geven. Op die ma nier kunnen er wel meer met een nota komen. Voor hel voorstel van ilen heer Van Exter is alleen deze zelf. Over het voorstel van B. en W. f 5) staken de stemmen; voor de heeren Hanséo, Kroon en Van Exter, legen de heeren Van der Toom, Kalverdijk en Bouweus. /Vangehouden dus tot de volgende vergadering. Goedgekeurd wordt het rapport van den heer Vis, accountant, over het beheer der gasfabriek; het na- na dcclig saldo over 1914 bedraagt f 1394.38. Volgt vaststelling der jaarwedde en pensioengrond slag van keur- en hulpkeurmeester. Het salaris -van den eerste is f 50, van den tweede f 950. Voorgesteld wordt voor aandeel dezer gemeente in pensioengrond slag f 12.50 en f 225. De heer Van der Toom vraagt, of het laatste niet in het nadeel is van den betrokken ambtenaar; rijn pensioen is dan f 50 minder dan rijn salaris. De secretaris zegt, dat 't voorloopig is en slechts een for- nnditeit is. Goedgevonden. Volgt voorstel verkooping gasprijs. Voorzitter deelt mede, dat" net gas de fabriek kost f 0.OS0571 per Jkub. M. en voor f 0.08 per kub. M. wordt verkocht. De prijs voor de steenkolen was in 1911 f 1.05 per H.L. en wordt nu f 1.25, eert versehil van f 5100. Met 1 Mei, (heden), wordt voorgesteld ge woon en industriegas met 1 cent le verhoogen (ge woon gas nu 9 cent); muntgas wordt niet verhoogd. Dat wordt een meerdere ontvangst van f 4500. De rest is verlies f 900). en moet maar uit de reserve. Spreker noemt 'l dus -een verplichting. De heer Van Exter vraagt, of de kolen voor een heel jaar worden ingekocht. Voorzitter antwoordt van ja, door bemiddeling van het Steuncomité, f 1.19 franco tot Alkmaar cn f 1.25 zeker hier, mits in Engeland geen staking komt. De heer Van Exter vindt jammer voor een heel jaar gecontracteerd wordtze zullen toch wel weer i;oedkooper worden. Spr. had voor een hall jaar ge wijd en dan niet verhoogen. 't Wordt zomer en dan wordt er niet zooveel gebruikt. Juist daarom is de verhooging niet zoo bezwarend, meent de voorzitter. Er wordt nog op gewezen, dat het vreemd is een contract te hebben met vaste nog kans op verhoogden X heer Van der Toom zou ze liever een poosje duurder hebben gehad: als de toestand zich wijzigt zonden de kolen goedkooper kunnen worden. Voorzitter gelooft dit niet. 't Gaat door bemiddeling van het Steuncomité; anders hadden we nog te veel schommelingen in de vracht ook. De schommeling van staking hebben we nu ook, merkt de heer Van der Toom op. De heer A. Kroon Pz. denkt dat er buiten bet Steun comité om moeilijk koien waren te krijgen. De heer Van der Toom vindt 't een penibele kwestie. Den Raad blijft weinig keus. Die had de Commissie ook niet, zegt voorzitter. Men oordeelt 't wel goed, dat men met het con tract nü tenminste van kolen voorzien wordt. Nog wordt door den lieer Van der Toom gevraagd1 naar het reservefonds en de gemaakte winst, alsmede hetgeen aan de gemeenten is afgedragen. Voorzitter antwoordt, dat het reservefonds f 10000 bedraagt, doch daarvan volgens art. 27 recl. is geleend door de gasfabriek geld voor een oven en de ammoniak- fabriek. De gemeenten hebben elk maar f 150 gehad (de straat heeft er red meer door gekost); die gaan er dus niet mee weg. 't Bedrijf is te weinig winstgevend om 't op do reserve te zoeken, meent de heer Van der Toom. Wan neer 't hier was als bijv. in Den Helder, en de ge meente er van profiteert, dan zou spr. o rvoor wezen de kosten op de gemeente te schuiven. Dit is echter geenszins het geval. Men oordeelt, dat de verbruikers, 't toch op welke Wijze dan ook, zullen moeten betalen en nadat de voorzitter den heer Van der Toom nog met het totale gesverbruik heeft ingelicht, wordt met algemeene stem men besloten de verhooging té doen ingaan. De heer Van Exter heeft bij 'de rondvraag nog iets, dat de voorzitter liever in comité wil behandelen. Met een hartelijk woord volgt hierop sluiting. de noordermartbond. Verslag 'der tweede algetmeeno vergadering van De Noordermarktbond, -gehouden in 'het lokaal van den heer Bückmann te Oudkarspe], op 'Vrijdag 30 April. Aanwezig waren ongeveer 50 -afgevaardigden en bestuursleden fen vertegenwoordigers der Spoor- wegvennootsch ap. De voorzitter, de heer 'S. Brugman, opent de ver gadering; hij acht het voor de aanwezigen'een groot voorrecht, dat ze zich rustig mogen -wijden aan 'de bebouwing hunner akkers, waar elders het'oorlogs geweld heerscht, 'duizenden bloeiende levens vernie tigend, alom vernieling-en verwoesting'aanbrengend, ter-wijl schatten en schatten gelds moeten worden geofferd aan-den oorlogsgod. Hulde en dank meent spr. te'moeten brengen raan de Regeering voor haar bemoeiingen tot behoud des 'vredfes voor ons land, voor haar ingrijpen 'met krachtige hand om den schok ook in ons land 'gevoeld eenigermate 'breken. Ook komt z.i een woord van-lof toe'aan den Ne'der- landschen Tuinbouwraad, waar hij telkens en 'tel kens weer op de bres •'staat voor -'de belangen van land- en tuinbouw, niet het-minst ook'voor zijn be moeiingen tot het treffen eener verlofregeling voor gemobiliseerden, zóó 'dat althans in den grootsten nood aan werkkrachten wordt -voorzien. Spr. heet allen hartelijk welkom en hoopt, dat deze -vergade ring wederom'zal getuigen van een ernstig streven naar'het doel dat zich „De Noordermarktbond" heeft gesteld. Stellig is na onze eerste 'algemeene verga dering, gaat spr. voort, een 'flinke schrede voor waarts gedaan in de richting naar ons -hoofddoel: de stichting 'eener groote markt. Met ijver wordt gewerkt aan spoorlijn'en markt, door veler mede werking is een 'groot deel 'van het benoodigde ka pitaal bijeen gebracht,-veel arbeids'is door het be stuur verricht in de maanden, -die achter 'ons lig gen, wat kan Mijken uit tie agenda en'stellig niet minder zal spreken uit het jaarverslag, 'straks door den'secretaris uit te brengen. Spr. roept aller-mede werking in-tot zakelijke bespreking der te behande len punten van de agenda: mocht daarbij verschil van gevoelen blijken te bestaan, dat'dan toch ern stig gestreefd worde naar -het bewaren van den goeden toon. Moge dan zoo ons samenzijn'strekken tot het welzijn van ben, die ons het vertrouwen schonken ben te vertegenwoordigen op de -2e alge meene Bondsvergadering, die hiermede voor geopend wordt verklaard.- t 1 Hierop leest de heer Kliffen'de notulen der eer ste algemeene vergadering, welke 'onder dankzeg - ging worden goedgekeurd Uit de ingekomen stuk ken blijkt, dat toestemming is verkregen voor het plaatsen van een veiüngsgebouw voor de rijtuigen, alsmede voor een brug over de 'Wuijversloot met looppad naar dit gebouw en het nog te 'verrijzen cafe. Door de heeren Joch. Bart'en J. Tuinmanris vóór de opening der vergadering de rekening nagezien, welke door den heerSwager wordt voorgelezen. De commissie verklaart de rekening m erde te hebben bevonden, zoodat ze wordt goedgekeurd-onder dank zegging aan den penningmeester. De ontvangsten hebben bedragen 4 29L de'uitgaven f 217.25, alzoo een batig saldo van f 76.75. Aangezien de volgende réekning over geheel andere bedragen -zal loopen en uit'den aard der zaak een zeer groot-aantal posten zal bevatten, wordt besloten een commissie te be noemen van 3 personen, 'die in het begin van 1916 deze rekening zullen nazien. Hiertoe worden aange wezen de heeren K. Kooij, -Burgemeester Kroon en de voorzitter.' 1 "Vervolgens geeft bij wijze van jaarverslag de heer Kliffen een overzicht van het voornaamste, dat is gepasseerd met het oog op dc totstandkoming van spoorlijn en markt en van de wordingsgeschiedenis van „De Noordermarktbond". Spr. wijst er op, dat heel wat is moeten gebeuren eer wij -bereikt had den,'wat we nu hebben, doch het as een heerlijk werk, trots ook ondervoeden tegenstand, een heer lijk werk ook, vooral hierom, dat er door ons werd opgebouwd, waar elders zooveel werd -afgebroken. Moge bloei en welvaart in déze streek ons loon zijn voor dien arbeid. Onder'krachtig applaus zegt voor zitter den heer Kliffen dank voor'zijn overzicht en wenscht hun toe, dat door hem nog menig gunstig jaarverslag zal mogen worden geleverd. Thans wordt overgegaan tot de behandeling van het huishoudelijk reglement Geen der 12 artikelen lokt eenige discussie uit, wat de voorzitter aanlei ding geeft de vergadering te feliciteereh met die voorspoedige behandeling, aangezien der vergadering nog een reuzentaak wacht in de behandeling van het Marktreglement. In het hoofdstuk over den Betaalmeester wordt in art. i ingelascht, dat het bestuur of -de commis sie 'het recht hebben de boeken en bescheiden te doen controleeren door een deskundige. Een zeer levendige discussie wordt gevoerd bij de behandeling van het-hoofdstuk: van den keurmees-

Schager Courant | 1915 | | pagina 1