Aliiitn Muis- DINSDAG 25 MEI 1915. 58ste Jaargang. No. 5595. UitgeversTRAPMAN Co. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. DE HOFDAME. SC1AGEI COURANT. - Die blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Telcph. No. 2a Prijs per jaar f 3.Per post f 3.60. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f-0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. WOL VORDERING. Gemeld wordt, dat niet alleen de scheerwol, doch ook i alle blootwol over het-geheele land door het legerbestuur is gevorderd. Onder de gevorderde wol, die thans niet meer verhandeld mag worden, is echter niet begrepen /die, -welke reeds bij de fabrikanten voorradig is om in. hun fabrieken te worden verwerkt. De wol zal-door gemachtigden van het legerbestuur in ontvangst worden genomen ;en kan 'zoolang bij de eigenaren in opslag blijven. SCIIOORL. Door den heep L. van Giersbergen -zal Woensdag a.s. in een der openbare lokalen alhier een prac- tische los gegeven worden 'in bijenteelt. Deze 'bij eenkomst zal belegd worden door de afdeeling jte Schoorl 'e. o. van de 'Vereeniging voor Bijenteelt in Nederland. 1 De beer «F. Siesling, eervol ontslagen onderwijzer aan do openbare school te Groet is benoemd tot waarnemend hoofd der openbare school te Nibbix- woud. 1 WIL RIN GEN. Voor rekening van 80 'leden 'onzer onderafdeeling der V.P.N. werden jl. "Vrijdag op de Amsterdamsche eierenveiling geveild j 13874 Jkipeieren, 122 eendeie ren en 9 ganseieren. De hiervoor verkregen prij zen waren,zeer'goed en variëerdeh-Voor de kipeie ren van f 4.00 tot en mefc.f 6.80!-per 100 stuks, voor de eeudeieren f 4.90 per 100 en voor deganseieren 41 cent per stuk.1 Aan i schoon geld zullen de leden voor de kipeie ren per kilo ontvangen ,f 0.80, -voor de eèndeieren 4% 'cent per'stuk en voor de ganseieren ,10 cent per stuk. Voor de kipeieren wordt per stiik bere kend uitbetaald als'volgt: voor die van 15 in een küo 5.33 cent, 16 in een,kilo'5 cent, 17 in een kilo 4.7 cent, 18 in een kilo 4.44 cent en van 1199 in - een kilo 4.21 cent.'Middenprijs schoon per 100 f 4.70. Sterk oploopende' markt |met 'vluggen handel en yeel vraag naar zwaar slachtgevogelte. WIERINGERWAARD. Aan de itwee '2-jarige merriën (type Jtrekpaard), nl. Bertha van den heer J. Kaan Kz. len'Gorrie van den heer J. C. Geerligs, beiden te Anna Paulowna, aangehouden op; de'locale keuring alhier, is elk nog nader een premie van f 20 toegekend. WIERINGERWAARD. Zaterdag werd ten Polderhuize aanbesteed het afsnijden en uithalen vanj'riet enz. in 6 perceelen. Laagste inschrijvers waren J. Keijzer en J. Bak- ker to Barsingorhorn, [nl. f5 perceelen voor f 14 en 1 perceel voor f 12. J PROEFROL RDERIJEN VOOR DEN AKKERBOUW. Vrijdag is lo Veendam eene vergadering gehouden van de hes turen van 18 dier 20 bestaande coöperatieve aardappelmeelfabrieken en van den Veenkololndalen Boe renbond. Zij werd mede bijgewoond door den direc teur-generaal van den landbouw, den heer Westerdijk, liicl der commissie van advies voor de Rijksïamdbouw- proefstations en de heeren Maschhaupt en Hudig, di recteur en hoofdassistent van het'Rijkslandbouwproef- station te Groningen. Na ampele bespreking werd voor gesteld de coöperatieve fabrieken een kapitaal te doen bijeenbrengen van omstreeks f 60.000, door. een om slag van 3/8 ct. per in 1914 verwerkte hectoliter aard appels en van 3/8 ct. per hectoliter, die de leden dier fabrieken volgens hare statuten het recht hebben coöpe ratief op aardappelmeel te doen verwerken. Met dit kapitaal zal een naamlooze vennootschap worden op gericht, <die zal aankoopen 10 H.A. ouden en 10 H.A. nieuwen veenkolonialen grond, voor resp. pl.m. f2400 en pl.m. f 2000 per H.A., en daarop twee gebouwen zal plaatsen van pl.m. f 7500 elk. Deze vaste goede ren zullen worden beschikbaar gesteld tot het doen van onderzoekingen' op het gebied van den akkerbouw, door het wetenschappelijk personeel van het proef station l'e Groningen, het phytopataologisch instituut en het instituut tot veredeling van cultuurgewassen te SVageningen, alsmede door den rijkslandhouwleeraar 24. Ecnige secondenbleef 'de erfprins-aarzelend ach ter het groote, wahdscherm, dat om het bed zijner vrouw stond, staan. Hij hoorde |een 'zachte, regel matige ademhaling. Een eigenaardige wijding, heiligheid en vrerde lag er iover deze kamer. 'Het'scheen hem zoo ge heel I anders'dan vroeger, toen het dikwijls toonee- len opleverde van kinderlijke twisten, die hem ont zaglijk ''verveelden, en 'tranenrijke ijverzuchtsscè nes. Hij tradbehoedzaam -'voor het 'bed. .De erfprinses hief het hoofd een weinig op. „Gij?" zèide zij zacht, zonder de geringste 'verwondering over zijn komst te toonen. Hij boog zich over haar bed en kuste Ihaar op het voorhoofd.f „Kijk eerst eens naar de baby!" beval 'zij. De jubelende trots in haar stem was duidelijk,te ver nemen. 1 Hij sloeg het [gordijn van de kleine wieg, die op eenigen afstand van bet'bed stond,-terug. Veel was er niet te zien. Een klein hoofdje, dat-tegen het witte kussen merkwaardig "donker afstak, een'paar snoeperige handjes, waarvan de huid zoo zacht aan voelde; als een samengedrukt rozenblad.' „Is zij met .lief, heerlijk, een -schat?" De erf prinses richtte zich hooger ,'op, om de "wieg beter te zien. J 1 De erfprins zou tot [geen prijs hebbenwillen ver raden, dat bij tot nu toe [eigenlijk 'nog zeer weinig liefs of heerlijks aan zijn dochter [kon ontdekken. Voor de eerste maal echter klonken hem i de woor den zijner vrouw'niet zinledig in de ooren, [maar in verband'met haar baby lief en teeder. „Allerliefst!" 'bevestigde hij. „Het Is hier even wel zeer schemerachtig.Morgen temet ik 'jelui bei den wat beter zien. Hij streek haar de verwarde haren uit het gezicht. „Arm kind! .Je-hebt zeker veel geleden?" „Geleden ik?" Zij moest zich 'werkelijk eerst eens bezinnen. '„Ach, dat is alles vergeten! Ik ben wor de Veenkoloniën, Waar deze beide proefboerderijen kosteloos zullen wonden beschikbaar gesteld voor het ruk, vertrouwt men, (dat dit de exploitatiekosten, ïia aftrek ider opbrengst, zal willen dragen. Vóór vorenbedoeld voorstel verklaarden zich de af gevaardigden van 17 fabrieken, terwijl die van een fabriek een voorbehoud maakten. Mton hoopt, dat )op, de Staatsbegrootiug voor 1916 reeds tip voor do exploitatie benoodigde gelden zuüeu wonden uitgetrokken. N.RXL MOBILISATIE-HUWELIJK. Men schrijft aan du 'N. Ct.: Hoe mobilisatie een huwelijk kan bespoedigen, leert ons de volgende geschiedenis. Hij was onderwijzer eener groote Zuid-Hollandsche gemeente, welke gehuwden on derwijzers, die onder da wapenen zijn geroepen, v-olle salaris waarborgt en ongehuwden de helft. Zij onder wijzeres eener plattelandsgemeente. Van trouwen was echter nog geen sprake. Tot mobilisatie gelast werd. Toen waren in een ommezien de papieren in orde en binnen een' paar weken een tweetal ambtenaren in den echt verbonden, die anders wellicht betere tijden zouden hebben afgewacht. Nu kon het evenwel met beter. De vrouw immers is bij het onderwijs gebleven en de jonge onderwijzer, die als sergeant bij een der infanterie-regimenten dient, geniet, behalve de soldij als zoodanig zijn volle traktement. Een slechten tijd financieel dan maken de jonggehuwden derhalve niet door. Zoo zijn er meer. LEIDSGHE MARKT GESLOTEN. Wegens het heerschen van mond- en klauwzeer heeft de burgemeester van Laden bepaald, dat mei ingang van gisteren, tot en met 3 Juni de markten aldaar voor rundvee zullen gesloten zijn. N.RXt, VEEZIEKTE. Naar de ,,'s-H. Ct." uit Roosendaal verneemt, is m de stallen van het circus Cèrré, dat daar voorstel lingen geeft, besmettelijke ziekte uitgebroken. De teu ten worden door een patrouille bewaakt. GYMNASTIEK. 'l'e Xfltindjam zullen op 19 en 20 Juni gymnasiiek- feesten plaats hebben vanwege het gewest Noord-Holland van het Ned. Gymnastiekverband. De baten hiervan zullen geheel worden afgedragen aan de kas van hel Zaanjdamsche Steuncomité. Op den eersten dag zal een uitvoering worden gege ven in café Suisse idoor verschillende vereenigingen, hoofdzakelijk uit Amsterdam. Op (den 20sten Juni zal de gewestelijke uitvoering, plaats hebben op het voetbal terrein van Z.V.V., waar aan dooir 1100 gymnasten (500 dames en 600 heeren) zal worden deelgenomen. Aan deze uitvoering zal een optocht met muziek m banieren door de stad' vooraf gaah. Als ensemblenummers komen o.a. op het programma voor: slok- en knots-oefeningen door de dames en vrije- en haller-oefeningen door de heeren. Ook zul len verschillende wedstrijden plaats hebben, o.a. esta fetteloop, handloopen voor ploegen, touwtrekken, hin- dernislo.op e.d. Ook zal aan loestelturnen en verschil lende springoefeningen een belangrijke plaats worden ingeruimd. Hel geheel staat onder leiding van de Technisch» Commissie van het gewest Noord-Holland. De hoofd leiding der dames berust in handen van mej. W. S. Overbeek van Zaandam, die der heeren bij den heer M. de Vries te Amsterdam. KENNEMER SPORTCLUB. Onder zeer groote bela nas telling van duizenden be zoekers, werd Maandagmiddag te Alkmaar gehouden de draverijen door de Kennemer Sportclub uitgeschre ven. Het was heerlijk weer en de verschillende dra verijen waren 'zeer spannend, er weid echt genoten. De eerste draverij, de Alemariaprijs, bracht 7 paar den in het veld, de uitslag was, dat -de le prijs, f 150, weid behaald door Dévouée van Van der Kroon te .Abcoude. Een "beste tweede, f 50, was Bandage van J. A. Bakker te Wiermgerwaard; 3e prijs f 25, Cle- mcnce van P. v. jd. Zei te Broekerhaven, Aan den .Schermerprijs namen 8 paarden deel met als uitslag: le prijs f 200, Ciampi van B. v. d. Bergh veel te [gelukkig!" „Wind je niet op!" (verzocht hij. „Eerst •Toen ik in Glückstadt aankwam, heb ik alles [gehoord. Op Rottum bereikten mij de berichten slechts lang zaam. Ik had niet zoo lang moeten wegblijven. Nu, ik zal niet weer .weggaan, Elisabeth." „Natuurlijk niet nu, terwijl het 'kind er is." Hot scheen haar geheel vanzelfsprekend, dat /hij dit zeide. Als achter een gordijn lag voor'haar net verleden.Met de geboorte van het kind begon:ook voor hen beide een nieuw leven, een nieuw huwe lijk. „Ik'heb gehoord, dat Krochert met juffrouw vtrn Hoogendal getrouwd is," jzeide ''de erfprins -'met bij zonderen nadruk. f ,J „Ach, dat is reeds lang geleden!" |Voor 'de erf prinses. was het of dat alles reeds f ver 'achter den rug lag. Toen had zij nog geen kind. „Toe, Al- brecht, 'trek de wieg -wat dichter bij zoo, nog dichter, iAch,'wat is het 'heerlijk, die zachte adem haling te hooren. In de blauwe oogen dër jonge vrouw'lag zooveel moederliefde en moedertrots, dat do erfprins Maar onwillekeurig door werd aangegrepen. j 1 Zij vermoedde niets van den omvang zijner smart, do afgronden en (eenzame 'hoogten zijner natuur. Goed zoo voor hen beide [wdllicht 'het allerbesto. Waar zij den omvang van zijn [hartstocht'niet had ervaren, kon zij ook eerder alles [vergeten, wat van het standpunt 'der liefhebbende vrouw eigenlijk niet te vergeven:was. Vroeger verzocht zij hem ^steeds om langer Te blijven, maar nu liet zij dadelijk zijn'hand los toen de verpleegster maande, 'om het onderhoud af te breken, 'daar hare Hoogheid rust moest hebben. Als zij zich !opwond„ 'zou dat ook het kind kunnen schaden. 1 1 Het wederzien ivan "den erfprisn -en zijn moeder ■was hartbrekend. De [oude ''dame «viel -haar* zoon bijna bewusteloos in de jarmen 'en weende'luid. „Ik heb te veel tc veel 'doorgemaakt.'" herhaalde zij 'onophoudelijk. De lange scheiding van don ge liefden zoon, de zorg-over zijn toekopast, het booze humeur van'den ouden-hertog gedurende de afwe zigheid van den erfprins, de angst om haar schoon dochter, de vreugde over de'gelukkige geboorte van het'kind, eindelijk de beroerte, de ernstige verlam te Oisterwiik, 2e prijs f 50, Dévouée van Van der Kroon tc Abcoude, 3e prijs f 25, Dumas van N. Scher merhom te Alkmaar, Daarna volgde de Pinksterprijs, een heat-draverij, 7 paarden verschenen aan de start. De le heat werd gemakkelijk door Adeline gewonnen, tweede was Char- lolte Corday en derde Qemence. De tweede heat was voor Diomedes, met Adeline als tweede, terwijl de beslissende heat wederom op het kontje af door Diomedes gewonnen werd, met Duncan er Maast. De prijs van f 300 was dus voor Diomedes \tm P. v. d. Wal te Hoofddorp, bereden door M. Siderius, 2e prijs Jf 50 voor Duncan van P. C. Appel te IJsselmonde. Tot slot de ofstandsprijs, waaraan 3 .paarden doel- tómen. Deze draverij werd gemakkelijk door Auto ge wonnen. le prijs f 200, Auto van P. v. d. Wol to Hoofddorp, berijder M. Siderius, 2e prijs f 50, Dumas um N. Sehermerhorn te Alkmaar, ,3e prijs f 25^ Ade line van B. v. d. Bergh te Oisterwijk. En hiermee was de zoo succesvolle dag voor 'de Kamenier Sportclub Weer ten einde. NOORD SCHAR WOUDE Onze plaatsgenoot de heer W. G. Sutherland, heeft te |'s-Gravenhage het diploma als 3den stuurman, groote stoomvaart, behaald. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. In den nacht van Zondag op Maandag zijn op den Bredascben Weg tusschen Breda -en Tilburg oen sergeant en een korporaal, terwijl zij per rij wiel naar Tilburg reden, door een automobiel van laatstgenoemde stad .aangereden. De sergeant werd levensgevaarlijk, de korporaal minder ernstig ge kwetst. Beiden werden per auto naar Tilburg ge bracht, waar zij in het militair hospitaal zijn op genomen. 1 WAARLAND. Vergadering van de 'schoolfeesteommissie op Za terdag '22 Mei in de o. 1. school alhier, ter nadere bespreking van het to houden -schoolfeest. Op de lijsten was flink geteekend, waardoor men in 6taat wordt gesteld, de kinderen een prettigen dag te bezorgen. Er gingen stemmen op vanuit de verga dering om. ook die kinderen mede ;te -laten gaan, welke de school met 1 Mei hadden verlaten. Na eenige bespreking goedgevonden, 'mits er voldoende rijtuigen beschikbaar zijn, wat nog niet geheel zeker is. De rijtoer zal plaats hebben-op Dinsdag 8 Juni; do reis naar Amsterdam op i nader te bepaleD da tum. i Van een luitenant, die bii zijn manschappen bemind is. De volgende mededeeling vonden we in de „N. Heng. Courant": Ernstig ongesteld was ze geweest, het meiske van den luitenant. Eerst hadden de mazelen het erg aangepakt, en nauw hersteld, werd ze nogmaals ziek, veel erger dan eerst. Thans was.het longontsteking en ten slotte pleuris, die haar teer leventje zoo bedreigde, dat weinig hoop op behoud bestond. De geneesheer had injec ties toegediend en, meer voldoende aan den wensch der ziels bedroefde ouders dan wel met de ver wachting, dat de behandeling vrucht zou dragen, kreeg het patiëntje nog een inspuiting. En zie, de bijna vervlogen hoop keerde weer, patiëntje's krach ten kwamen langzaam terug en de vader, die bang heel bang van zijn garnizoen naar huis was gekomen, keerde daar met nieuwen moed en dankbaar weer. Des avonds verzocht een zijner manschappen hem te mogen sproken, hetgeen niet kon worden toe gestaan, wijl de daarvoor bestemde tijd was ver streken. Het verzoek werd echter dringend herhaald onder mededeeling, dat het hier gold een zaak van ming van den echtgenootdat alles was te [veel voor haar zwakke natuur. 1 „Kan ik vader zien?" vroeg 'de erfprins, wien 't voortdurende klagen [over 'onveranderlijke dingen telkens hinderde. I 1 Ja zeker. Maar je zult hem treurig [veranderd vinden," meende de hertogin. Zie ging 'hem voor naar de woonkamer 'van den hertog. De oude .beer'lag met -kussens gesteund in zijn leunstoel. De kamerdienaar spreidde juist 'een zij den deken over de .gezwollen voeten van-den zieke. Do erfprins kon slechts, met'moeite zijn'ontzetting verbergen. Eet gezicht van den [hertog'zag verval len en verwrongen. De mond was tengevolge I der beroerte 'scheef getrokken. 'In de oogen scheen een uitdrukking van ontzetting over éigen hulpeloosheid versteend te zijn. Albrecht nam de slap op de fknie Tiggendo hand zijns vaders. De hertogin bleef achter den leun stoel staan en droogde haar oogen. De [lakei ver dween na een diepe buiging. I De kranke xichttc zich met moeite wat [op. „Geheel lam"' zeide hij onduidelijk. De tong [sloeg tegen de. tanden bij het spreken. Ieder woord werd uiterst moeilijk uitgestooten. Zijn mondhoeken trok ken omlaag, als van een kind, dat schreien [wil. „Dat zal wel wat beter [worden,'vader!" stelde de erfprins hem gerust.-Zijn door wind en weer ge bruinde hand omsloot 'met vasten greep de weeke, gezwellen [vingers. '„En totdat u gezond is, zal ik alle zaken voor u afdoen. Maak het u over niets moeilijk. Ik blijf in Glückstadt, [ik ga niet meer „Niet meer wegl" herhaa/de de [oude hertog. „Neen, vader voor langen tijd nooit weer, daar kunt u zich op 'verlaten." De kieke knikte -tevreden. Dan -wees hij weer op zijn rechter zijde. „Ik /kan 'niet opstaan!" 'klaagde hij smartelijk. De erfprins beet zich op de hppeti. Dat hij zijn krnchtigen, ouden vader zoo gebroken 'weer moest vinden, deed hem pijn. i Zachtjes gingen zij de kamer uit. „Met morgen te beginnen zal ik het regentschap overnemen. Vader mag met niets 'lastig gevallen worden."' i „Wat een zegen, dat 'je weer hier -bent! Het ging pers00aljjken aard. Hiertegen kon de luitenant geen bezwaar hebben on met den landweerman mee gaande, werd hij gebracht voor zijn aangetreden trocpe, uit wier midden één der mannen eenvoudige woorden sprak, die getuigden van medeleven met den chef, stil medeleven zoovrel in de bange uren, die voorbij waren, als in de gelukkige van thans. En om met daden to toonen, wat woorden mogelijk nog niet voldoende vermochten, werd den leider aangeboden.... een groote pop in Twentsch costuum voor het herstellende dochtertje van den geliefden chef. In beslagneming van paarden. Omtrent de Inbeslagneming van 10 paarden door do grenswacht te Fleringen verneemt het Hbld. nader Er waren door de grenswacht te Fleringen en Vrieaenveen bijzondere maatregelen getroffen in verband met berichten omtrent paarden, dio in den Achterhoek, nabij Almelo stonden en voor Duitschlaod bestemd schenen te zijn. Een cordon van patrouilles was opgesteld. Omstreeks half een 's nachts werd oen der patrouilles in den Har- brindhoek gepasseerd door een aantal drijvers met een grooten 'troep paarden. De patrouille volgde de bende, die echter spoedig onraad bespeurde, en met achterlating van de paarden op de vlucht sloog. Op het geluid der schoten van de patrouille kwamen oonigo soldaten toeloopen, die erin slaagden 10 paarden op te vangen. De smokkelaars wiston echter te ontkomen. Een viertal petten werd op het- terrein gevonden. De paarden zijn naar Fleringen gevoerd. Aan de grens, o. a. op de Bruinehaar, werden door de patrouilles 's nachts zoogenaamde luisterposten ontdekt. Een dezer posten, oen land bouwer uit Laugevuen, werd gearresteerd en naar Vrieaenveen overgebracht. Nader vernemen wij nog, dat de paarden ver voerd zijn vanuit de boerderij van een zokoren Smit' in den Achterhoek. Aan den straatweg naar Tubborgen, nabij den vroegeren tol, zjjn ze aange houden. De marechaussee stelt een streng onderzoek inverschillende personen zijn reeds in verhoor genomen, o.a. de bovengenoemde S. en een paar denhandelaar uit Enter (gem. Wierden). De paarden zijn over het algemeen praohtige dieren. Een heeft een sehamschot aan een der achterboenen opgeloopen. Er gaan ook; geruchten, dat een der geleiders zwaar gewond zou zijn, doch een bevestigingvan dit gerucht konden wij niet krjjgen. Treurig ongeluk. Men meldt uit Steen wijk d.d. 23 Mei aan de Tel.: Een zeer ernstig ongeluk had alhier gisteravond, ongeveer half negen, met de laatste tram in de richting Frederiksoord plaats. De vrouw van den kastelein Haveman,* café „Do Driesprong" te Eesveen, moeder van eenige jeugdige kinderen, had te dezer plaatse eenige boodschappen gedaan en spoedde zich, bevracht ep beladen, in de eene hand een kruik met drank, in de andere een mand met boodschappen, naar de tramhalte, nabij de Wipbrug. Miste zjj de tram, boven mijn -krachten," jammerde de hertogin. [„Ie verlaat ons dus niet weer, Albrecht?" „Neen, moeder,ik 'blijf hier." De hertogin omarmde jhem onder steeds sneller vlietende tranen. - Hij maakte z5ch zacht los. ,In-zijn oogen was een eigenaardige uitdrukking van sterk verlangen te bespeuren, die over zijn moeder heen in onbestem de [verte blikten. I HOOFDSTUK 14. Hilmar fvon 'Bodenhausen schoof het breekbare Venetiaansche glas met ooren verder 'terug. Hij had ruimte noodig op de schrijftafel voor (zijn' manus cript. De sterke geur der roode narsissen, die bo ven den metaalachtig glinsterendeu drakenstaart van het glas hingen, kwam ;hem te sterk tegemoet. Hij stond op en zette de'bloemen'tegen het roanu Zeker, als 'Ilse dat zag, zou het 'haar weer pijn doen!'Zij zorgde steeds voor [bloemen op rijn schrijf tafel. Hij'wilde haar ook niet [kwetsen. Sedert gis teren, na een stormachtige,'van haar kant zeer Tra nenrijke 'scène, had hij zich dat vast voorgenomen. Alslzij 'echter,vandaag zag, dat hij de bloemen, die zij m |haar kostbaarste vaas voor hem had neer gezet, weer-'weggezet'had, dan zou-deze onbedui dende kleinigheid bij 'hun 'wederkeerige opvliegend heid, voor hem een opwindende ergernis [en 'voor haar een diepe krenking worden. I Dat mocht niet gebeuren.'Hij moest zich beheer- schen. Hij nam het manuscript weder op, corri geerde den iaatsten: zin en schreef toen-ijverig ver der. J Zeer spoedig echter [vlotte het schrijven pet meer. Hij wierp de pen weg, ergerde zich over zich zelf, 'dat zulk een kleinigheid hem het humeur, de lust tot werken bedierf. Niets .als -een paar on schuldige, goedgemeend*» bloemen! -Wat een onzin! Maar hij was nu 'eenmaal zoo. Als hij werkte, wilde hij met elk deel van zijn'lichaam en ziel bij de zaak zijn. De doordringende [bloemengeur leidde hem af, de daarop volgende ergernis over leigèn zwakte was echter honderdmaal erger. I Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1915 | | pagina 1