AllElECl Nlius- r GRATIS. 58ste_J aar ja d g. No. 5607. UitgeversTRAPMAN Co. Nieuwe Abonné's DINSDAG 15 JUNI 1915. SCHAGEH COURANT. Dit blad versohijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag on Zaterdag. Bij inzonding tot 's morgens 9 ure wor den A.DVER.TENTTEN" in (iet eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. lol. Telepb. No. 20. Prijs por jaar f 3.Per post f 3.60. Losso nummers 5 cent ADYEETENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iodore regel meer 5 ct Groote lottere worden naar plaatsruimte berekend. op dit blad ontvangen de nummers tot 1 JULI Bekendmakingen. STAPVOETS RIJDEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Beha gen; Gelet op artikel '61 van de algemeene politiê- verordening voor die gemeente; - Brengen ter algemeene kennis, dat het op Maan dag 21, Donderdag 24-en Zondag 27 Juni a.s. in het belang der openbare veiligheid is verboden in de 'kom der gemeentej vanaf de punten, waar de daartoe betrekkelijke waarschuwingsborden - zijn geplaatst, andres dan stapvoets te rijden, met rij en voertuigen, met paarden bespannen. Overtreding wordt gestraft met -een boete van ten hoogst© f 25, of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Sohagen, den '11 Juni 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. P. W. VAN DOORN, Burgemeester. ROGGEVEEN, f Secretaris. Onttrekking aan den openbaren dienst. Burgemeester en Wethouders van Behagen bren gen ter kennis van de ingezetenen, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van '9 Juni jl. is besloten van den 20 tot en met den 27 Juni 1915, aan den openharen dienst te onttrek ken, de gedejelten van het Marktplein en de Ge dempte Laan ingenomen door tenten, kramen en dergelijken. v Behagen, den 11 Juni 1915.' Burgemeester on Wethouders voornoemd!, J. P. W.JVAN -DOORN, Burgemeester. ROGGEVEEN, Secre'aris. Ingezonden Stukken. Geachte RedactieI Namens de afd. Schagen der S.D.A.P. verzoekt on- dergeteekende beleefd, het volgende adres met toe lichting, dat door genoemde afd. aan den Raad der Gemeente Schagen is toegezonden in uw veelgele zen blad te willen opnemen. Bij voorbaat onzen vriendelijken dank. G. REMPT, secretaris. Behagen, 14 Juni 1915. 1 Aan den Raad der Gemeente 1 Schagen. Edelachtbare Hoeren. Ondergoteekenden, optredende namens de'Sociaal- Democratische Arbeiders-Partij, afdo'eling Schagen, gevestigd Roggeveenstraat 66 alhier, hebben de eer Uw geacht 'College dringend te verzoeken, in de Verordening op üe Heffing van den Hoofdelijke^ Omslag de volgende wijzigingen -te brengen. A. Lc aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud worde gebracht op f 500. B. De aftrek wegens kinderen -of andere huisge- ncoten sonder eigen inkomsten, die ten laste van het gezin komen, worde op f 25 per persoon gesteld. C. In de verordening worde toegepast het bepaal de bij Art. 243 II Gemeentewet, hetwelk inkomen uit arbeid toestaat met 25% te verminderen. D. Voor de bepaling van het inkomen worde ver plichte aangifte ingevoerd en voor zoover noodig geschiede dit door een commissie uit den Raad of onder onpartijdig College. 1 In het vertrouwen, dat Uw Raad met ons over tuigd 'is, dat de huidige belastingverordening niet meer aan de eischeu' des tijds volfloet, verblijven wij met do meeste hoogachting. G. OUKES, voorzitter. G. REMP.T, secretaris. Behagen, 14'Juni 1915. 1 Memorie van Toelichting. OndergetJeekenden zijn zoo vrij, een kort 'woord voor toelichting op nevengaand adres aan te bieden. Do Gemeentewet belemmert in'sterke mate een bil lijke vërdeeling der lasten bij de heffing van een Hoofdelijken Omslag. Hooger percentage van heffing bij de aooge inkomens maakt zwaardere belasting der kleine en middel-inkomens noodzakelijk. Vandaar dat adressant als eerste middel, om ldit heffingsper centage meer naar hoven te schuiven, zijn aangewe zen op een hoogeren aftrek voor levensonderhoud. Bovendien is een bedrag van f 400, zooals tot nu toe, in dezen tijd zeker veel te laag. Een minimum van f 500, zooals in 't adres gevraagd, is zéker noodig. Zoo ook is de kinderaftrek van f 25 zéker wel het minimum te noemen. Door dezen hoogeren af trek worden heel wat inkomens, die nu beiast zijn, vrijgesteld; doch dit verlies wordt vergoed door dat van de hoogste inkomens grooter percentage mag worden geheven. Immers -het dubbele van wat yan een belastbaar inkomen van f 750 mag worden ge heven. Hierdoor is zonder ook maar één laag en ge middeld inkomen zwaarder te belasten een hoogere opbrengst verzekerd ten kosto der hoogste inko mens en met ontlasting der kleine. Wat nu punt 'D. van ons adres betreft, adressan ten meenen, dat do schatting van 'vele hooge, inko mens die niet als van arbeiders, ambtenaren en der gelijke vrijwel bekend zijn, veelal 'te laag is, en dat ook hierin verbetering ware te brengen door de in 't adres aangegeven wijze en bijv. aanstelling van een onpartijdig ambtenaar. Hiermede hopen adressanten hun verzoek vol doende te hebben toegedicht en verblijven, enz. Brieven uit Engeland. Londen, 5 Juni 1915. Ieder heeft natuurlijk gelezen welke veranderin- gen er plaats gegrepen hebben de laatste veertien dagen in het Engelsche kabinet, en hoewel ik niet wil veronderstellen, dat ieder der lezers van de Schager Courant er op voorbereid is al die veran deringen op te noemen, en elk der twee en twintig ministers de hem toebehoorende portefeuille toe to kennen, zelf weet ik ze ook niet zal het toch den meosten wel bekend zijn, dat Lloyd George, de veelbesproken, veelgeprezen en veel werwenschte minister van financiën, zijn departement vaarwel heeU gezegd, om aan het hoofd-to gaan staan van een geheel nieuwe af deeling: het Ministerie van Am munitie. Men heeft ingezien, dat twee dingen beslist nood zakelijk zijn om den oorlog tot oen gunstig einde te brengen. Die twee dingen zijn soldaten, en krijgs voorraad. En 'misschien zou het beter zijn het laatste voorop te plaatsen. Tot voor kort gefleden lazen wo opde verschil lende aanplakbiljetten telkens herhaalde, en tel kens eenigszins anders gestelde oproepen aan Engel sche mannen tusschen de 19 en 38 (nu veertig) jaar, om zich mee in dfc'rij te scharen van de ver dedigers van het vaderland. In den laatsten oproep van Lord- Kitchener evenwel wordt een uitzonde ring gemaakt: niet diegenen moeten 'zich aanmel den, die werkzaam zijn in de verschillende fabrieken belast met de vervaardiging van ammunitie. En op een plaat, die thans overal is aangeplakt, drukken een soldaat en een werkman elkander de hand, met de woorden: „Wij zijn beiden noodig voor het va- derland." 1 Er is den laatst mi tijd door een zeker gedeelte van de Engelsche pers, waartoe o.a. de Times en de Daily Mail behooren, véél geschreven over 'gebrek aan ammunitie in het leger, althans gebrek aan am munitie vjan de goede soort. Dit ging gepaard, zoo als men weet, met een hevigen, -ongemotiveerden aanval op Lord Kitchener, een aanval, die de grootst mogelijke verontwaardiging heeft -opgewekt in het gebeele land, en de Daily Mail zonder eenigen twij fel al lieel wat schade heeft gedaan. Meestal evenwel is er in dergelijke kritieken, hoe onverstandig en onvaderlandslievend ze mogen zijn, wel een grond van waarheid, en de Engelsche regce- ring doe* er meestal niet lang over, als zij het noo dig vindt verbeteringen aan te brengen. De last, die drukte op de schouders van Lord Kitchener, was ongetwijfeld zwaar, te zwaar, en ziedaar -de instel ling van een nieuw ministerie, een ministerie van ammunitie. Ik bet\v;fel, of iemand in Engeland, onverschillig van welke politieke kleur of tint, een betere man voor doen nieuwen, uiterst gewichtigen en zeer veeleischendcn post had kunnen noemen dan David Lloyd George. Zeer•waarschijnlijk wist de minis ter van financiën veertien dagen geleden niet veel meer van bommen en granaten dan ieder ander roensch, een kennis, die zich in de meeste gevallen beperkt tct het feit, dajt het gevaarlijke dingen zijn, om nee om te gaan. Maar thans, eenige dagen na het aan' aardc-n van zijn nieuw ambt, kunnen wo er gerust van overtuigd zijn, dat Lloyd George al niet meer tot de leeken op dit gebied behoort en. nu met kogels omgaat, in zijn hoofd natuurlijk, zoo als tot dusver met ponden, shillingen en pennics. Met groote voortvarendheid beeft hij zich iu 'zijn nieuwen werkkring geworpen. In de allereerste plaats heeft hij zich natuurlijk verzekerd Van de beste deskundigen, om hem doorloopend met raad en daad bij te staan. En na dat in orde gebracht te hebben, is hij gegaan naar'een der grootste nij- verheidhQistrictfcü. naar Manchester en Liverpool, om de menschen op te wekken tot 'de uiterste krachtsinspanning, hun het ernstige van den toe stand onder het oog te brengen, en aan te zetten tot het v trvaardigen van steeds meer en meer hommen. Lloyd George is een zeer begaafd spre ker, en zijn redevoeringen to Manchester en Liver pool werden warm toegejuicht. Dat niet alleen, maar reeds is een begin gemaakt zijn woorden om te zetten in daden, "en een bekende fabriek van chemi sche producten heeft besloten zich tè gaan wijden aan de vervaardiging van ontplofbare stoffen. „Wat Duitsehland zöo'n gevaarlijken vijand maakt," zei 'd e minister in zijn rede te Liverpool gisteravond, „is niet alleen Duitschlands voorberei dingen voor dezen oorlog, niet alleen de Duitsche organisatie, hoe machtig die overigens ook is, maar het is de geest, die er zit in het Volk. We hebben slechts de kranten te liezen, om te zien dat in Duitschland 'ieder alles ondergeschikt maakt aan 't groote nationale doel, overwinning voor het vader land. 'En dat is, wat wij hier eveneens behooren te doen. Ik heb nooit getwijfeld, waar ten slotte de over winning zal liggen, nooit een oogehblik. Maar even min 'heb 'ik ooit de moeilijkheden onderschat. En hoe eerdër wij die -moeilijkheden beseffen, k hoe eerder de overwinning ons zal zijn. Moeilijkheden kunnen niet uit den weg geruimd worden zonder ze ondier de oogen te zien, en jo kunt zo niet onder de oogen zien, als je ze niet ziet, en daarom is het de taak van een minister om zo aan te wijzen, en de menschen op te wekken do* regeering te helpen in het uit den weg ruimen van de moeilijkheden." Wat wel het meest tot d© harten van zijn toe hoorders zal gesproken hebben, is de openhartige manier, waarop de minister over verschillende "din gen sprak. We weten allen in Holland wat zaken doen met gemeente of land wil zeggen. Dat gaat van den een naai' den ander, en van dien weer naar een derden, tot men eindelijk de zaak haast vergeten is, als ze tot stand komt. Engeland schijnt, (wat dat betreft, niet veel beter te zijn. Want, zoo vervolgde de minister: 1 „Dit is geen tijd voor de gewone manier om zaken te doen met de regeering. (Toejuichingen.) Ik neem aan, dat do regeerjng tot dusver haar zaken op do allervolmaaktste wijze heeft afgedaan. Maar voor dergelijke omslachtige methodes hebben we nu geen tijd. (Toejuichingen.) 1 We hebben geweren noodig, en kanonnen, kogels, bommen, ontplofbare stoffen en chemicaliën. Maar cv is één ding, waarvan we nu minder noodig'heb ben dan gewoonlijk, en dat is bureaucratie." Nu inopt men weten, dat de Engelschman bureau cratie vertaalt, door „rc-d tape", d.w.z. „rood band", omdat om officiëele stukken altijd een net bandje van die kleur gebonden wordt. De volgende woord speling van den minister, met luid gelach door zijn gehoor begroet, gaat daarom in het Hollandsch niet op. „Er is één ding, waarvan we minder noodig heb ben dan gewoonlijk, en dat is rooöe bandjes. Jo bebt er zoo lang voor noodig, om ze weer los te maken." Ver r wendde Lloyd George zich in zijn rede tot de arbeiders: „De arbeiders mosten goed' inzien, dat dit ook een zaak is, die hun heel erg aangaat. Als Duitschland wint. dan zeg ik: Gód belpe den werkman. Hij zal er meer onder lijden dan iemand anders. De over winning van Duitechland zal zijn een overwinning van den sleehtsten vorm van autocratie, dien de wereld sinds eeuwen gezien heeft. Er is geen deel vari het volk dat zoo'n belang heeft in de nederlaag van het militarisme als de arbeiders, en'hoe meer ze dat beseffen, hoe meer dc moeilijkheden zullen verdwijnen, en daarmee alle gekibbel en slapheid" in het werk. Het leven van on2e mannen aan het front hangt of van de hoeveelheid oorlogsmateriaal, die wij hun zenden. Ieder behoort zijn best te doen. We heb ben geen plaats yoor slappe lui. Niet, dat ik me wil ontdoen van de slappe lui, ik wil me alleen ontdoen van hun slapheid ^gelach en applaus), en dat moet en zal gebeuren." 4 Lloyd George's redevoering was natuurlijk veel langer. Ik heb er maar enkele dingen uit weerge geven. Misschien dat ik-'er in geslaagd ben eenigs zins den indruk te wekken, die de twee redevoer ringen aan geheel Engeland hebben gegeven, dat ook in zijn nieuwe betrekking David Lloyd Geor ge is: de rechte man op d» rechte plaats.' We willen er onze lezers op wijzen dat deze brie ven altijd zeer vertraagd overkomen. Red. DE MOORD TE MEDEMBlHf. Nofe steeds is ^een licht opgegaan omtrent den moord, jj ril op den heer K. Schagen te Medemblik Binnenlandsch Nieuws. MIDDEN TUSSCHEN DE MIJNEN. De in lJmuiden binnengekomen stoomtrawler Trio was bij Terschelling aan het visschen, toen men op een gegeven oogenblik bemerkte tusschen-de mijnen te zitten. Een uitgezette boei, waaromheen de sche pen geregeld visschen, -beeft men toen met de scheepsboot teruggehaald, omdat uien met 't schip niet verder durfde. Men kon nog ongehinderd tus schen de mijnen uitkomen en aanvaardde dadelijk de terugreis. De traw-lervioot, welke heden naar zee zou gaan, zal voorloopig nog in de haven blijven liggen. De verschillende vakvereenigingen hebben het plan, eerst bij den Minister van Buiteniandsche Zaken een audiëntie aan te vragen ter bespreking van haar verzoek tct bekendmaking van. de nieuwe mijnen velden, indien ten minste de Regeering, die deze mijnen liet strooien, dat ook voor de andere naties zal willen weten. ZIGEUNERS. Op do paardeumarkt te Numansdorp -bracht een troep zigeuners, die met woonwagens even buiten de gemeente stonden, groote stagnatie teweeg. Een der zigeuners de.d zich voor, of hij een-paard wil de ruilen, de koop wildfe niet lukken, omdat de zi geuner den indruk maakte dat bij het paard opeen slinkscbe manier kostedoos in handen wilde krijgen. Er ontstond een woordenwisseling, waarna de zi geuner den koopman met boksbeugel en doikmes tc lijf ging. Toen de politie er bij kwam, kreeg de zigeuner' hulp van -andere zigeuners. De zigeuners schoten met revolvers op de politie; deze laatste mocht het, nadat militaire hulp was opgedaagd, gelukken de zigeuners te overmannen. Vijf zigeuners werden gearresteerd. Voormelde koopman bad eenige steekwonden in -het hoofd, een burger een schotwond bij het oor bekomen en een militair .weid zeer ernstig aan de hand verwoöd. Van de politie werd niemand verwond. De politie en militairen hadden, toen de zigeuners werden weg gebracht, de grootste moeite om het volk, dat de zigeuners lunchen wilde, in bedwang -te houden. N. v. d. D. BEN SCHANDDAAD. Vrijdagavond was de agent van -politie ie klasse J. Dekker aan de Merwekade te Dordrecht op sur veillance. Toen bij uit een aldaar staand urinoir den in kennelijkcn staat van dronkenschap verkee renden 43-jarigen sjouwer J. D. zag komen, zeide do agent tot hem: „Je'moet goed op jeboenen staanl" Daarop vervolgde hij zijn weg in de richting van het Groothoofd. De1 agent liep hierbij dicht langB den waterkant. 1 D.liep den niets kwaads vermoedenden politieman na, greep hem plotseling van achteren vast en duw de hem van den wal in de rivier. De agent kwam bij zijn val met d rechterheup op de gording te recht en viel daarna in het water. Gelukkig kon hij een weinig zwammen,1 zoodat hij zich boven wa ter wist te houden en een meerpaal te -grijpen. En kele toegeschoten burgers hielpen hem daarna op het droge. De rechterheup had hij bij zijn val ta melijk bezeerd. Do dader, die te Dordrecht woonachtig is, had zich inmiddels uit do voeten gemaakt, doch hij is later door de politie aangehouden -en naar het bu reau overgebracht. Nadat tegen hem proces-verbaal is opgemaakt, is hij gisteren ter beschikking van do justitie gesteld. DordrCt. NOORDSCHARWOUDE. De heer C. Trompetter alhier heeft bedankt als Com missaris der Alkmaarsche Crediet- en Effectenbank, waar toe hij pas was benoemd. NOORDSCHARWOUDE. Onze gymnasten de leden van „Hercules hebben Zondag j.1. een flinken marsch gemaakt 's Mor gens half acht marcheerden ze af van café De,Bakker en gingen 36 kilometer marcheeren, om 's middags te ruim 3 uur weer thuis te zijn. Toen waren ze* „bij het Noord" om geweest, van Oudkarspel, Warmcnhui- zen, Schoorl, Bergen, Alkmaar weer naar huis. n 2den Mei werd iemand als verdacht (of mede plichtig) aangehouden cn gevankelijk naar Alkmaar over gebracht; deze is thans echter weder op vrije voeten gesteld. EIEREN. Mcl chrijft uit den Geklerschen Achterhoek aan de n. N. CrL: Een der levensmiddelen, welke-tijdens den oorlog ontzaglijk in prijs gestegen zijn, zijn de eieren, dio bijna tweemaal zoo hoog in prijs zijn als verleden jaar in dezen tijd. Terwijl de marktnoteering toen 28 c*nt per pond was moet nu reeds 52 cent be taald worden. Wie slechts eieren te verkoopen heeft, zendt ze naar 'Duitschland, dat vooral door dien de Italiaansche eieren uitblijven, de beste af nemer is. De leden van de pluimvceelub De Graaf schap, die nooit iets 'aan eierverkoop gedaan heb ben, zenden nu in combinatie manden vol eieren weg, hetgeen een bijzonder voordeeltje oplevert. De gewone burgers kunnen hierdoor bijna geen oicren meer koopen en zelfs vele bakkers, die an ders honderden ponden eieren tegen redelijken, prijs voor den winter inleggen, hebben thans nog geen ei in het vat. Velen verlangen dan ook, dat de regee- ring ook thans zal ingrijpen en op eenige manier zal zorgen dat er voor Nederlandsche eierenver- bruikers nog eenige voorraad voor billijken prijs beschikbaar blijft, want de bevolking wordt de dupe van de-begunstiging der bandelaars. DE PAPIERNOOD EN DE COURANTEN'. Tot kort geleden, toen de uitvoer van papier uit Duitschland niet verboden was, bleven ondanks een ernstige bedreiging iir Augustus jL de prijzen van het papier voor couranten in Nederland gelijk aan die welke vóór den oorlog betaald werden. Andere papieren waren reeds 10 tot 25 pet. verhoogd, pa- rafine-papier voor chocolade-verpakking met -'50 percent.. Sedert einde van Mei echter is ook het papier voor de couranten zeer veel verhoogd, hei for maat-papier van 12 cent tot 16 h 171 cent per KG„ 't rotatiepapier op rollen met ruim 25 pet. en nog erger: v.'ie zijn loópend contract voor een 1 ageren prijs loslaat en voor hoogeren prijs bijkoopt, krijgt nog maar tot einde van September a.s. waarborg, dat geleverd zal worden. Wellicht--zal daarna geen papier meer te krijgen zijn. Wie do bovenvermel de transactie niet wil aangaan, ontvangt van half Juni af geen papier meer. 1 De Nederlandsche fabriek grondt deze houding op overmacht door den nnrlog, op de onmogelijkheid om voor de oude prijzen voort te werken, zoodat sluitiDg van de fabriek dreigt. "Van het buitenland worden alleen nog aanbiedin gen gedaan uit Scandinavië voor-buitensporig lioó- ge prijzen. De oorzaak van den nood ligt voornamelijk hier in, dat de Russische regeering allee uitvoer van hout heeft verboden. Do Nederlandsche fabriek, die anders uit Rus land hout invoert, en dit zelf tot cellulose verwerkt, heeft reeds sedert maanden de cellulose in het buitenland, voornamelijk in Scandinavië, moeten koo pen en dan droog, terwijl zij gewoon-is haar eigen cellulose met 00 pet. water te verwerken, Voor het'gebruik van courantenpapier in Neder land strekt de voorraad van grondstoffen van aller lei soort reeds veel duurder dan anders gökocht o.a. steenkool, kalk, salpeter en de hoofdgrond stoffen zelve, voorloopig niet langer dan vier maan den. Als de oorlog niet spoedig geëindigd of niet op andere wijze in den nood wordt voorzien, dreigt ook in Nederland het ernstige gevaar, dat de cou ranten niet meer zullen kunnen verschijnen, zelfs niet meer op zeer duur papier. De vereeniging De Nederlandsche Dagbladpers houdt a.s. Dinsdag een algemeene vergadering om overleggen, 'wat er gedaan kan worden. u WIERINGEN. Zondag hadden wij het genoegen in de concert zaal van den heer 'Jb. Bruul te zien optreden do tooneelvereeniging „Nieuw Leven" van Nieuwe N'iedorp, met „Offers", looneelspel in 5 bedrijven door N. J. 'C. Scbermerhorn. Do zaal was stamp vol, hoofdzakelijk allen jongelui. Om in uitvoerige détails te treden is, aangezien „Offers" in West-- friesland overbekend is, overbodig:-Alleen willen wij vermelden dat het 'stuk over 't algemeen goed vol deed en uitstekend is gespeeld. „Nieuw Leven" be schikt over uitmuntende krachten. Een gezellig bal besloot het geheel. WAARLAND. Zaterdag had hier voor ons, poldeïbewoners, een ongewone gebeurtenis plaats, nl, het bepro.even van do hier nog maar kort gestationneerde brandspuit. 't Was voor de talrijke jeugd een waar feest, want velen lieten zich gaarne natspuiten, om eenige centen te kunnen bemachtigen, the door sommige hceren, zooals dat de gewoonte is, worden te grab bel gegooid, 't Bleek, dat de spuit nog in uitste kenden toestand verkeerde; ons leek het dat hij nog beter voldeed dan het vorige jaar bij de eerste beproeving. Enfin, wij zullen hopen, mocht eens brand uitbreken, dat de spuit in alle opzichten haar taak naar behooren kan verrichten. 1 WAARLAND. Hoewel men in onzen polder best alle beschik bare werkkrachten kan gebruiken, -zullen er nog wel enkelen zijn, die, aangelokt door bet hooge loon, dat in de Stabek wordt betaald, daarheen tij delijk vertrekken. Van één arbeider -is hef ons be kend, dat hij de volgende week naar de Streek ver trekt voor 22 gulden wekelijks met den vollen kost. HH werk daar te M?rrichtien is aardappelrooien, 8 weken lang. Ons dunkt, geen kleinigheid. ZUIDSCHARWOljDE. De he°r S. de Boer hoeft bedankt voor de can- didatuur van de liberale kiesvereeniging, voor lid van den gemeenteraad to Zuidscharwoude. We ver nemen, dat teen thans den candidaat van de Voor uitstrevende kiesvereenigteg wil overnemen. EROEK OP LANGENDIJK. In de afgeloopen week werd aan de veiling aan gevoerd 1820 zak aardappelen, 14181 bos rabarber. 78300 bos wortelen en 100 bos uien.

Schager Courant | 1915 | | pagina 1