De Oorlog. BROEK OP LANGENDUK. Wegens ongesteldheid vau den heer J. Zaal, hoofd der openbare school, is mej. A. Koch benoemd tot tijdelijk hoofd dier school. ST. MAARTENSY LOTBRUG. Zaterdagavond is het burgerwoonhuis, eigendom van mej.. de wed. L. van Buuren-en bewoond door den heer M. Bakker tot den grond toe afgebrand. Naar men ons mededeelde werd het grootste deel van den inboedel gered. Verzekering dekt -de schade. ZIJPK. Maandag jl. hield de afdeeling Zijpe van de Holl. Maatschappij van Landbouw een algemeene verga dering in het lokaal van den heer -A. Bakker al hier. Aanwezig waren 10 personen. Na opening der vergadering volgde voorlezing en goedkeuring der notulen. i Volgt punt 1 van do agenda- Verslag Commissie van Toezicht op den Landbouw-Wintercursus 1914-1915. Uit dit verslag kunnen we aanstippen, dat de cursus met 17 leerlingen is begonnen en met 15 leerlingen is geëindigd, waarvan 14 -een getuig schrift hebben ontvangen. Hierna werden met de noodige zorg de verschil lende keuringscommissies benoemd voor de do tentoonstelling. Punt 3: Aankoop tent voor de tentoonstelling, is nog in onderzoek bij het bestuur. In -'de eerstvol gende algemeene vergadering zal een beslissing wor den genomen. Naar aanleiding van de rondvraag «is het be stuur nog opgedragen om te onderzoeken of het terrein niet kan worden dienstig gemaakt, om al daar des Maandags, pa afloop van -de tentoonstel ling, een sehoonrijderij te houden. 'I'en slotte is nog besloten de voor de tentoonstel ling aangegeven paarden op het tentoonstellingster rein te plaatsen en in een daartoe in te richten ring te 1 keuren, zoodat dit niet meer op de markt zal plaats hebben. YVIERINGER WAARD. fn eene op Maandagavond gehouden vergadering der Rundveefokverecniging werd met algeaneene stemmen besloten het salaris van den controleur A. Kuin met f 6.0 te vorhoogen, ingaande Februari 1915. In deze dure tijden zeker efen navolgenswaar dig voorbeeld ook voor andere vereienigingen. EEN NIEUWE TRUC. Twee onbekende personen, stapten Zondagmorgen omstreeks 11 uur den grutterswihkel binnen van de maatschappij De Unie, aan de Westerstraat te Amsterdam. Zij waren politie-ambtenaren, naar hun zeggen, en toond.en een gezegeld stuk, om dit uan de winkelhoud8tèr te bewijzen. Als reden van hun komst gaven ze op, dat ze belast waren met een onderzoek naar het aanwezige geld in den winkel, daar er veel valsch geld in omloop was. Nadat' ze een „onderzoek" hadden ingesteld, leg den ze beslag op 1 bankbiljet van f 25, 49 biljetten van f 10, 43 rijksdaalders, 10 zilverbons van f 2.50, 420 guldens en wat kleingeld, tezaanen ongeveer f 1150. Toen de heeren, die hadden opgegeven Walenland en Vlaming te heëten, verdwenen waren, begon de wlnkelhoudstcr achterdooht te krijgen -en ging zij inlichtingen vragen bij de politie, aan wie echter niets bekend was omtrent deze „collega's", die spoor loos met het geld verdwenen waren. De gauwdieven zijn vermoedelijk resp. 35 en 45 jaar oud, de eene is blond, de ander donker. Ver dere aanwijzingen h'ceft de politie totnogtoe niet. SCHADELIJKE VOGELS. Hit Eerwen meldt men aan de Geld.: Nu de vutrwapenen van particulieren reeds tien maanden in het gemeentehuis zijn opgeborgen en wie weet wanneer weder-aan de rechthebbenden zul' len worden teruggegeven, zijn kraaien, eksters en andere roofvogels tot in het oneindige brutaal ge worden. Voor leelijke gezichten of bangmakerijen van de menscken hebben ze volstrekt geen respect meer en ze schijnen dezen als het ware op alle mo gelijke wijzen te willen tergen. Kuikens halen ze bij de klokhen, al toont deze zich nog zoo vertoornd, met de vleet weg. Onlangs zat een hen op dertien eendeneieren in den tuin in de onmiddellijke nabij heid van het huis te broeden. Ze had zich eenige oogenbikkon van het nest verwijderd, om aan hare natuurlijke behoeften te voldoen. Maar wat zette ze groote oogen op, toen ze bij hot nest-terugkeer de, ten einde haren moederlijken arbeid te gaan voortzetten en het ledig vondl De kraaien hadden do aanstaande geboorteplaats van de zwemvogels in den tusscheniijd bestormd, alle eieren weggekaapt en zich aan den slijmerigen inhoud yergaat 1 Vermenigvuldigen doen zo zich in hooge mate en bewust van hare tegenwoordige onbeperkte vrijheid, nestelen zo zelfs op plaatsen, die anders door hen Ten einde eenigszins paal en werk te stollen aan ■vermeden werden. de roof- en vernielzucht dezèr brutale en voor land en tuinbouw zoo schadelijke dieren, zou het wen- 8chelijk zijn aan vertrouwde jagers te vergunnen, deze dieren zoo spoedig mogelijk onschadelijk te maken. Uit Tiel schrijft men aan de' Geld.: Wij vernemen, dat de burgemeesters in het linie- gebied thans weder machtigingen tot het schiêten van schadelijke vogels mogen afgeven, mits duide lijk uit een afgegeven bewijs blijk.©, voor welk per ceel of perceelen de vergunningen gelden. In ieder geval zijn de pachters en eigenaars der ker- senboomgaarden voorloopig geholpen. BREEZAND. Met ingang van 16 Juni zijn benoemd tot post boden aan het Hulpkantoor alhier de heeren A. d© Leeuw, J. Speets en Tj. de Vries, die thans -tijde lijk als zoodanig werkzaam zijn. OUDE NIEDORP. Begunstigd door mooi weer, werd Zondag onder het 'ommer der hoornen de aangekondigde hage- preek alhier gehouden, nm. de predikanten J. C. Kars, J. P. de Graaff en M. van Leeuwen, resp. van Winkel, Behagen en Aartswoud, door nog al een talrijk opgekomen publiek aangehoord. Ter af wisseling werden eenige liederen gezongen door een koortje uit Sohagen, onder leiding van den heer Jansen. OUDE NIEDORP. Do viscbafslag, die alle Ponderdagavonden alhier plaats had, wordt in verband met het mijnenge vaar voor 'de treilers, deze week niet gehouden, er wordt geen voldoende visch meer 'aangevoerd. OUDE NIEDORP. Op den 25 Juli. a.s. zal alhier een, concert woraen gegeven door 6 'muziekcorpsen, onder leiding van den heer P. Pranger te Noordsoharwoudo. WIERLNGEN. Pp de Amsterdaïnsche eierenveilmg der V.P.N., werden jl. Vrijdag voor rekening van 71 leden'onzer onder afdeeling geveild 10.683 kipeieren. De hiervoor - verkregen prijzen waren zeer goed en 'varieerden voor de kipperen van f 6 tot en met f 7.25 per 400 stuks. Aan schoon geld zullen de ledeti voor de kip eieren per kilo ontvangen 'f 1.05, voor de eendeiere® f 5.80 per 100 stuks en voor de gans- oieren 16 cent per stuk. Middenprijs -voor de kip- ei oren schoon per 100 stuks f 6.38. Handel vlug met hooge en vaste prijzdn. KOEGRAS. Vrijdagavond 11 Juni' we rd in 't oafé van den heer D. Marees een yergadfering gehouden 'van de Holl. Maatsch. van Landbouw, afdeeling Helder. Door den voorzitter, den heer'Th. Terra, werd de vergadering geopend, waarna de notulen door den secretaris werden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Hierna volgden de ingekomen stukken, waarvan de meestcn voor kennisgeving werden aangenomen. Op een vraag werd geantwoord, dat de afdeeling het op hoogen prijs stelde wat ruimer toegeeflijk heid tot hot dooden van schadelijk wild. Punt 8 'der agenda was de uitreiking der diplo ma's aan do leerlingen van den Landbouwwïnter- cursus, hetgeen op verzoek van Jden heer J. de Vries het laatste gebeurde. Met een toepasselijk woord werden toen de diploma's door genoemden heer uitgereikt, en wel aan de leerlingen C. Bree- mer, G. Dito. L. de Graaf Wz., -H. Hoornsman, H. Sinnege en Jb. Sinnege; de laatste kon er niet bij tegenwoordig zijn. Tevens bedankte de heer po Vries, als hoofd van den ''cursus, den leerlingen voor de prachtige, bloelende Azaiia, die do leer lingen hem cadeau gegevien hadden; ook dankte hij het bestuur der afdeeling, dat het mede mogelijk had gemaakt dat deze cursus doorging. Het bestuur deelde mede, dat de heer Al Grin tot 2en voorzitter is benoemd. Door het bestuur werd voorgesteld in den ko menden winter geen landbouwcursus te houden, ook al door de mobilisatie, waarop de -'heer De Vries vroeg, indien er een voldoend aantal' leerlingen zich opgeven, wordt het. dun ook niet gedaan? Na veel over en weer gepraat werd toch 'eindelijk beslo ten, het dan wel te doen en er zouden advertentiën geplaatst worden in de plaatselijke bladen voor een oproeping. Bij de rondvraag vraagt de heer C. Hoogschagen óf het bestuur der afdeeling nog niet de noodige stappen kon doen, dat de landbouwvlerloven in onze polder, voor de militairen, die eerst 4 weken en nu'weer 2 krijgen, die verloven weer op 4 wéken te brengen, ook al met het oog op den a.s. hooibouw, waarop wordt geantwoord, dat de secretaris al het mogelijke er voor zal doen, en al gedaan heeft. Hierna wordt de vergadering gesloten. WEERINGEN. Uitslag der openbare verkooping door notaris Obreen te Hippolytusboef van een huis met boet en erf, toebehoorende aan P. Wagemaker Nz. al hier. Hoogste bieder J. J. 'Tijsen te Westerlamd op Wieringen voor f 1050, verhoogd met f 140 onkos ten voor-beslagname enz. WIERINGEN. Door het Provinciaal Bestuur van 'Noord-Holland is o.a. aanbesteed het verbeteren van de aanleg plaats nabij Den Oever 'op Wieringen. Laagste in schrijver was de heer M. H. van Meekeken te Hin- deloopen voor f 8342. BURGERRRUG. Zaterdagavond vergaderde in de zaal van den heer Bregman de vereeniging „Hulp in Nood". 60 leden waren opgekomen, van de '78, die de vereeniging telt. Nadat de vergadering door den voorzitter, den heer J. Schermer was geopend en de notulen der vorige bijeenkomst war^n goedgekeurd, deelde de penningmeester mede, dat de kas thans Aen bedrag bevatte van f 249, dat voor het grootste deel op do Boerenleenbank geplaatst was. Besloten werd de uitkeering bij ziekte voorloopig op f 5 -per week te steQlen. Bij vertrek uit de gemeente zal men nog 13 weken recht op uitkeering hebben. Het bodeloon wordt verhoogd tot 1% cent per lid. De boeten op het niet verschijnen ter vergadering op f 0.50 per lid.'Medegedeeld werd nog, dat aan het Gemeente bestuur van Zijpe steun was gevraagd, maar dat daarop nog geen antwoord) ontvangen was. WINKEL. In de 10 'Juni gehouden algemeene vergadering der Boerenleenbank te Winkel, is naar aanleiding van de verlaging van den rentevoet der Cenrale Bank te Utrecht besloten zich hiernaar -te regelen. Zoodat na 1 Juli geleend kan wordfen tegen 4% pet. en uitgezet tegen 314 pet. Eveneens is besloten, dat leden 'die afwezig zijn op een algemeono vergadering, 50 cents boete moe ten betalen, 'als geen sohriftelijke kennisgeving Is ingekomen, vermeldende wettige redenen. EEN WONDERBARE VISCHVANGST. Het leek Vrijdag te 's-Hertogenbosch wel een „wonderbare vischvangst". In de verschillende wa teren, die door de stad stroomen, zooals Dommel en Dieze, dreven massa's visch van allerlei soort, be dwelmd aan de oppervlakte. De fabrieken van Tilburg loozen haar afvoerwa- ter in de slooten om da stad. Ten gevolge van de stortbuien zijn de2e slooten overstroomd en is hun water in den Esschen stroom geloopen, welke uit loopt op de Dommel. Dientengevolge werd ook dit water vertroebeld en da visschen daardoor -'zooda nig bedwelmd, dat zij niet meer in staat waren stroomopwaarts te zwemmen. Zij dreven zoodoen de met den stroom mee en kwamen hier terecht. Voor de visschen zelf heeft do vertroebeling \van het water geen andeje nadeelige gevolgen dar. dat zij bedwelmen; aan de deugdelijkheid schaadt het -niet. 1 Overal zag'men in 's-Hertogenbosch de menschen aan 't visschen met. emmers, manden, kuipen enz. Zelfs 'met de handen kon men de visch zoo maar opnemen. Velen hadden dieele kuipen vol, waaron der snoek, brasem, karper, lauw dikke paling enz. Er waren prachtexemplaren onder, die tegen goe den prijs van de hand werden gedaan. Voor velen een aardige meevaller in deze-dure tijden. De -visch kwam uit de Dommel door den Grooten Hekel de Binnen-Dieze ingedreven. -Het was een grappig gezicht, overal mannen, vrouwen en kin deren m het water te zien plassen. Er zijn zeker duizenden kilo's visch op deze -manier gevangen. Sommigen hadden heel© booten voll 's-Hert. Ct. DRIE MENSCHEN VERDRONKEN. De watersport in Loosdrecht bij Hilversum heeft Zondagmiddag drie slachtoffers geëischt. Het was-er, zooals altijd 's Zondags, weder gezellig druk op dó schóone Loosdrechtsche; vele waren de'motorjach ten. de zeil- en roeibooten en niemand dacht eraan, dat een dag,'zoo uitgezocht voor de watersport, zóó droevig zou eindigen. Plotseling klonken angstkre ten en geroep om hulp over de wijde watervlakte. Het bleek, dat een 'roeiboot, waarin vijf personen aan het spelevaren waren, was omgeslagen. De in zittenden waren mej. Gompcrts uit Amsterdam, mej. Jo Frank, mej. R. Poppelsdorf en 'de heeren H. Monasch en S. Frenk, allen te Hilversum woonach tig. Door den zwaren golfslag, ontstaan door den hevigen wind, werd de boot vreeselijk heen - en weer geslingerd. De dames werden beangst, stonden van haar zitplaatsen op en riepen om hulp. Door die beweging kantelde het vaartuigje en allen geraakten te water. Aan mej. Poppelsdorf en den heer Frenk gelukte het den in de boot aanwe zigen reddingsboei te grijpen en het was ■daardoor aan de bemanning van een te hulp gesnelde motor boot mogelijk deze'twee te redden, den heer Frenk echter in bewustëloozen toestand. Een andere boot baalde spoedig ook mej. Frank op. Aan wal ge bracht, gelulde het een aanwezigen dokter den hr. Frenk bij te brengen, doch bij mej. -Frank faalden alle pogingen. Bij haar bleken helaas de levensgees ten reeds geweken. Het lijk van mej. Gomperts is ook'gevonden, dat bvan den heer Monasch is nog niet gevonden. Dat dit'droevige ongeval in Hilvelrsum groote con sternatie verwekte, spreekt wel van zelf. Voor de woningen der slachtoffers verzameld© zioh aldra een groote en deelnemende menigte. 1 HOLLANDSCH SOLDAAT IN TONGEREN. Op een Zondagmiddag, terwijl de - burgers in Ton geren voor de café's hun pintje zatên te drinken'en de soldaten een concert gaven,wandelde heel ge moedelijk met een sigaartje in den mond een Hol- landsch soldaat in zijn blauwe uniform met'vreemd kepi over het marktplein. Allerlei praatjes_ deden de ronde, men sprak van oorlog tusschen Duitschers en Hollanders en dacht dat het een gevangene was, anderen zeiden dat Hollanders en Duitschers tegen ds geallieerden gingen.' Ook de 6 Duitschers -keken naar den vreemden soldaaL die zich, om niemand bekommerde, maar verder liep -in de richting van de Maastrichterstraat. t Dezen soldaat, die den vorigen avond te veel had gedronken, was het gelukt, misschien zonder dat het zijn bedoeling was, over de grens bij -Cann© te komen. Waggelend liep hij door tot verder over de Belgische grens, waar hij door de grootere posten werd aangehouden en naar Tongeren gebracht. Daar besloot de commandant om hem den volgenden mor gen, nadat hij zijn roes -uitgeslapen had, over de grens terug te brengen. v Na zijn ontbijt, hem door de Duitlschers aangebo den, te hebben genuttigd, wandelde hij in gezelschap van een geheimen agent in burgerkleeding naar 'de grens terug, waar hem stellig geen gezellige ont vangst bereid werd. 1 Arnh. Ct. EEN KRASSE MEESTER. Vrijdagmiddag viel bij -school No. 2 te Heeren veen een 8-jarige leerlingeu in de diepe gracht. 'Het kind was reeds gezonken, toen het bijna 70-jarige hoofd dier school, de heer S. Terpstra, kwam aan snellen, geheel gekleed te water sprong, het kind boven haalde en op het droge bracht. Het meisje kon wee** bijgebracht worden.- In het Oosten is het succes weer spoedig teruggekeerd naar den kant der Duitschers en Oostenrijkers. 'Het suces dat de Russen aan de Dnjestr hebben behaald, is niet blijvend geweest. De Russen wierpen de Duitsch-Oostenrijksche troepen bij Zoerawno weer over de Dnjestr, maar het gevolg is geweest dat elders de overgang is be proefd en ook kranig is geslaagd en -'zoo is het generaal von Linsingen 'gelukt ook weer over die Dnjestr te 'komen en de Russen weg te drijven. Het waren de Oostenrijksche troepen onder gene raal Pflanzer-Baltin, die zuidelijker over de Dnjestr trokken en de Russen uit hun sterke posities ver dreven en talrijke plaatsen in Besarabië hebben be zet. De beide legers der verbondenen zijn nu met elkaar in contpet gekomen en Lemberg is dreigend in gevaar en de Russen zullen wel spoedig-uit Oost- Galicië wordien verdreven. De actie der Oostenrijkers om ook van een derde zijde tegen Lemberg te opereeren, is voorshands mislukt. De Oostenrijkers deden een hevigen aan val op de Russen aan de beide oevers van de Wiszma, zij drongen door tot de -Russische ijzer- draadversperringen, maar moesten toen terug, zoo meldt het Russisch' bericht. Deze -poging zal even wel wel worden herhaald en hoe meer succes de Duitschers 'en Oostenrijkers eldiers hebben, hoe meer kans is er, dat de Russen het 'ook hier zul len moeten opgeven. De Italiaansch© veldtooht tegen de Oostenrijkers oefent nog maar weinig invloed op -den veldtocht in Galicië uit. De meening, dat dit wel het geval zou zijn, wordt dus voorloopig niet bewaarheid. Dat men zich in Lemberg ongerust 'maakt over de komst der Duitsobers en Oostenrijkers, blijkt wel uit verhaten der vluchtelingen, dat de Russen die stad gaan verlaten. Op het spoorwegstation is een vreeselijk gedrang ontstaan; de naar Rusland be stemde treinen vertrekken met 6 tot J8 uur vertra ging. In de allereerste plaats vertrekken de gezin nen van ambtenaren en officieren, zoomede de Rus sische kooplieden die zich te Lemberg gevestigd hadden. Mogen w© hei Weensche bericht gielooven, dan is 't Russische f ront bij Jaroslaud oorgebroken, en zijn de Russen tot den aftocht gedwongen. Ook ten oos ten van Mosciska zijn ds Russen aan'he)t retire,eren. De gevechten aan do Dnjestr, zoo meldt'dit bericht, duren voort. Roguzno is op de Russen veroverd. In het Westen duurt dezelfde 'toestand nog steeds voort. De Bel gische troepen hebben op den oostelijken-oever van de Yser een bataljon geworpen en zich in dat ter rein genesteld. Bij Atrecht worden nog steedB Ver woede artilleriegevechten geleverd. Er is-een veld werk eer Duitschers veroverd. Bij de suikerfabriek van Souchez wordt ook nog steeds hardnekkig ge streden en is door de Franschen daar een heuvelrug genomen.1 Het Duitsche 'legerbericht spreekt van zware verliezen door de Franschen geleden bij Atrecht. Dit moet' geschied zijn bij door do Duitlschers al geslagen aanvallen. Uit alles blijkt evenwel, dat het Fransohe offen sief, al mag het dan klem werk gorden genoemd, niet zonder succes is. In het Zuiden. Zooals hierboven reeds is gezegd, de aanvallen der Italianen hebben nog niet veel invloed op den strijd in Galicië, van een vrijmaking der Oosten rijksche troepen daar is nog geen sprake, 't Schijnt dat aartshertog Eugenius, die het Oostenrijksche leger tegen de Italianen -aanvoert, te Laibach een belangrijke legermacht heeft. En het is in die rich ting alleen, dat de Italiaansche aanval eenig Bucces belooft. De andere deelen van -h$t terrein zijn zoo bergachtig en onbegaanbaar, dat hier een militair optreden niet veel zal opleveren. oAndere deelen der Oostenrijksche grenzen zijn weer van geduchte vestingwerken voorzien. Dé lezer concludeer© niet, dat de Italianen zich daar onbetuigd laten, geens zins, maar het resultaat is niet gróót. Een bericht uit Rome meldt, dat de Italianen de Yalentina-pas bezet hebben. r De Italianen 'dringen aan de Isonzo krachtig voor uit. Zij hebhen de stad Gradisca bezet. De laatste dagen hebben aan de Isonzo, vooral bij Plava, eeni ge gevechten plaats gehad. Het Weensche bericht spreekt ervan, dat de gevechten daar eindigden met den terugtocht d'er Italianen. De'Italianen trok ken den volgenden morgen weer over de rivier, maar. werden weer teruggeworpen. AUeen bij Mon- falcone hebben de Italianen op den oostelijken oever vasten v oet gekregen. Het Weensche bericht spreekt van 1000 Italiaansche dooden bij 'hun aan vallen. flinke resultaten bereikt Tot bestuurslid werd gekozen de heer Jm. Blaau- boer, die de functie aanvaardde. Hierna sluitingder vergadering. In de nader gehouden bestuursvergadering werden de functiën verdeeld als volgt: de heer H. Visser, vice-voorzitter, W. J. Kesteloo, penningmeester. K. Kerk- meer, secretaris. VERPLEEGSTER. OOnze pla&tsgenoote, mej, 'D. Struijf, wordt opge nomen als leerling-verpleegster in het Stedelijke Ziekenhuis to Schiedam.- GROOTE VACANTIE. De groote vacantie aan de Gemeenteschool alhier zal dit jaar beginnen op Maandag 26 Juli; de lessen zullen weder op Vrijdag 13 Augustus aanvangen. M MPHONIE-GEZELSCHAP. Zondag is alhier een strijkorkest opgericht op ini tiatief van den heer Jac. 'Jansen, muziekdirecteur alhier, die zich ook met do leiding zal belasten. Een 22-tal leden is reeds toegetreden. Als bestuur werden gekozen de dames M. de Veer en M. v. d. Horst en do heeren J. P. Mours, A. C. Roggeveen en W. H. Roggeveen Jz. VOLKSCONCERT. Onze Harmoniekapel gaf onder leiding -van haar Directeur den heer Jb. ter Hall, Zondagavond op do marktplaats een volksconoert. Als de Harmoniekapel een volksconcert geeft'zijn er steeds zeer veel menschen, zoo ook nu, er was een groote belangstelling. En was het weer niet zoo koud geweest er waren er bepaald nog meerderen geweest. Niet alleen in dat opzicht is het concert van de kapel een succes geweest, ook wat de uitvoering der verschillende nummers betreft, mag men alles zins tevreden zijn. De kapel studeert blijkbaar on der haar directeur met ijver 'en ambitie, en de weergave der verschillende nummers geschiedde dun ook met opgewektheid. Do heer Ter Hall heeft zijn mannetjes in handen en weet in de'muziek zij» ner kapel kleur en uitdrukking te leggen. Het was een uitstekend 'concert. Het za] de leden van Harmonie een voldoening zijn geweest, dit concert te mogen geven in hun nieuwe 'tent, die er tusschen twee haakjes, netjes uitzag. i Echt jammer is het dat de'Schager jeugd volks concerten op onze markt zoo als hij uitstek ge- schikt'acht, om uit den band te springen. Hossen, 3pringen, blèrren, blaten, balken en nog meer der gelijke krachtuitingen komen tot uitbarsting op een wijze, die velen het genot vergalde. We geloo- ven, dat het èn vele bezoekers, -èn directeur èn leden der kapel hoogst aangenaam zou zijn, als hier een einde aan kwam. Zou het niet goed zijn, dat de respectieve ouders begonnen om 'daartoe hun me dewerking te verleenen, terwijl ook de politie hier een krachtiger handje zou kunnen helpen. De bur gerij in 't algemeen is te veel op deze concerten gesteld, om ze op deze wijze zoo maar te laten bederven.1 BOTSING OF POGING TOT ONTVLUCHTING SNEEK, 15 Juni. Gisteren heeft in Gaa~aterland 'n botsing plaats gehad tusschen onze bewakingssolda ten en Belgische geïnterneerden, waarhij twee Bel gen 'gewond zijn. Zij werden naai* het ziekenhuis te Sneek overgebracht. 1 E«n telegram uit Heerenveen stelt hetf'geval an ders voor. Te Rijs in GaasterLand trachtten 2 Bel gen te ontvluchten. Zij werden beschoten, 1 werd zwaar en de ander licht gewond. Plaatselijk Nieuws. K1ESVEREENIGING „PLAATSELIJK BELANG". Maandagavond vergaderde bovengenoemde Kiesver- eeniging, voor de candidaalstelling voor vier leden van den Gemeenteraad, wegens periodieke aftreding van de heeren P. Boekei Cz., P. Buis Jz., D. Smit Cz. en P. Trapman. Er waren 19 leden aanwezig. Na opening der vergadering door den Voorzitter, den heer Jb. de Vries, werd medegedeeld, dat de heer J. H. Schene zijne benoeming tot bestuurslid niet had aangenomen. Overgaande tot de candidaatstelling, bleken vier op gaven te zijn ingekomen, n.1. voor -de heeren P. Boes kei Cz., P. Buis Jz., P. Trapman en K. Blaauboer Jz. voor de vacature-D. Smit, die, zooals bekend geworden is, niet meer in aanmerking wensehte te komen. Van drie candidatcn was eene bevredigende verkla ring aanwezig betreffende het program der Kiesver- ecniging, de heer Buis verwees naar zijn handelingen: in den Raad, die voldoende bekend mochten worden Na bespreking werden genoemde vier heeren door de Kicsvereeniging candidaat gesteld. Besloten werd, ter voorziening In kasgeld, onder de leden een lijst te doen circuleeren voor vrijwillige bij dragen voor dit jaar en voor verhooging der contributie voor volgende jaren. Tijdens de vergadering werden in dit opzicht reeds Marktberichten. PURMEREND, 15 Juni. 195 StapelB klein© kaas f 39 a f 45. 2626 KG. bo ter f 1.35 a f T.45. 707 Runderen, waaronder 321 vette en 21 stieren. Vette stug-85 a 105 cent per KG. Gelde stug f 160 a f 240. Melkkoeien atugk f 190 a f 320. 03 Paarden f 110 a f 400. 149 Vettekalveren 95 a 415 cent per KG. -624 Nuchtere kalveren f 14 f 32 matig. 491 Vette varkens 88 a 92 cent por KG. vlug. 40 Magere varkens f 28 a f 36 matig. 284 Biggen f 12 a f 16 matig. 2441 Schapen en lamme ren. Vette matig f 36 a f 43. Lammeren stug f 14 a f 20. Kipeieren f 6.50 a f 7 per 100. Eendeieren 6.30 gld. per 100. BllOEK OP LANGENDIJK, 14 Juni. Muizen f 4 a f 4.10, 'scnotsche f 3.50 a f 4.20, glarlblaadjes f 3.80, 9choollmeesters f 3.60 a f 8.90, drielingen f 2 a f 2.95 per zak. Bos uien f 3.90. 488000 bos wortelen f 3.70 a f 5. VAN EWIJCKSï.UTS. Aangevoerd aan den vischafsiag, op Zaterdag den 12 Juni: 219 pond bot, prijs per pond li* 12 cent; 53 pond schol, prijs per pond 8 cent; 57 pond aal, prijs per pond 35 cent. HELDER, 14 Juni. Spinazie f 4 a f 5 per 100 mandjes. Radijs f 0.80 a f 1 per 100 bos. Raapstelen f 0.90 a f 1 per 100 bos. 1 Rabarber f 2.60 a f 3.50 per 100 bos. Uien f 2 a f 3 per 100 stuks. Wortelen f 6 a f 8 per 100 stuks. Salade f 0.80 a f 1.10 per 100 krop. Peterselie f 3 a f 4 per 100 bos. Selderij f 2a f i per 100 bos. Postelein f 5 per 100-mand. Bloemkool 4e soort f 12 a f 13, 2e 'soort f 8, 8o soort f 4 per 100 stuks. f Meirapen f 5 a f 7 per 100 stuks. Aardbeie,n'f 8 a f 9 per 100 pot. Peulen f 10 a f 12'per 100 pond. ALKMAAR, 14 Jahl. Aangevoerd 13 koeien en ossen f 280 a 380. 58 veile kalveren f 50 a 145, per K.G. f 1 a 1.20, 73 nuchl. idem f 12 a 25, 451 vette schapen 1 30 a 44, 510 velte varkens f 0.76 a 0.92 p. K.G. AMSTERDAM, 14 Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 305 vette koeion. Ie kw. 106 a 110 cl, 2e kw. 98 a 102 'ct., 3e kw. 94 a 96 ct, 120 melk- fin kalfkoeien f 200 a 350, 157 nuchtere kalveren 'f 12 a 18, 29 schapen f 26 a 40. 32 lammeren f 11 a 13, 228 vette varkens, 3e kw f 0.70 a 0.82. MEDEMBLIK, 14 Juni. Aardappelengroote muizen f 3.90 a 4, kleine mui zen f 1.20 a 1.35 per y* H.L. Aanvoer 316 manden of zakken. Verschillende Oorlogsberichten. DE DLTKBOOTEN. Uit LONDEN, 14 Juni. Een Duitsche onderzeeër boorde het stoomschip „Hopemount" in het Kanaal van Bristol in den grond. De bemanning werd gered. 'De „Hopemount" werd op buitengewoon onraensche- lijke wijze tot zinken gebracht De onderzeeër schoot driemaal, zonder eenige waarschuwing, op de brug, waardoor de kapitein en vier man gewond werden, drie daarvan zoo ernstig, dal zij. onmiddellijk, nadat zij aan wal waren gekomen, naar net hospitaal moesten worden gebracht De linkerarm van den kapitein was gebroken cn de timmerman en een andere zeeman hadden ernstige wonden aan de zijde en in den onderbuik. De onderzeeër gelastte daarna, dat do booten van de „Hopemount" zouden worden uitgezet, maar bleef jutusschcn doorvuren, terwijl de booten nog zoo nabjj waren, dat zij groot Vevaar liepen. De kapitein had veel bloed verloren en was be wusteloos toen hij gered werd. Dezelfde onderzeeër naderde een stoomschip, dat ge-en vlag voerde van achter, liet aan do bemanning twee

Schager Courant | 1915 | | pagina 2