Alieieei Niens- ZATERDAG 18 JUNI 1915. 58ste Jaargang. No. 5610. SCHAGEI COURANT. - Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 uie wor den ADVERTENTIES in het eerst uitkomend nummer geplaatst. UitgeversTRAPMAN Co. SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20. Prijs per jaar f 3.Per post f 3.(30. Losse nummer.s 5 cent ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. Bekendmakingen. VerslneMdng van ongcbuild tarwebrood en tarwe meel, tegen verminderde prijzen. Burgemeester en Wethouders der gemeente S'chagetn maken bekend, 'dat aan de regeling betreffende het te gen verminderden prijs beschikbaar stellen van onge- build tervvebrood en ongebuild tarwemeel door den Minister van landbouw, Nijverheid en Handel goed keuring is verleend. Met de verstrekking zal een aanvang worden gemaakt op Woensdag 23 Juni aanstaande. De brood- en meolkaarten moeten door belangheb benden v. orden afgehaald op Dinsdag 22 Juni van 9 lot 12 uur voormiddags. Schagen, den 19 Juni 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. P. W. VAN DOORN, Burgemeester. ROGGEVEEN, Secre'ans. vergunning tappers. De - Burgemeester der gemeente Schagen; Gezien de artikelen' 8 en 10b van de Politieverorde ning dezer gemeente; VERLEENT VERGUNNING aan de tappers om gedurende de kennis muziek te laten maken, danspartijen te doen plaats hebben en na be zetten tijd hunne lokaliteiten open te houden, onver minderd de bevoegdheid om deze vergunning geheel of ten deele in te trekken. Wijdere wordt gewezen op de verordening op publieke vermakelijkheden, waarin o.m. is bepaald: „Minstens 24 uur voor dat wordt overgegaan tot hel geven of ondernemen van eenige openbare vermakelijk heid (danspartijen, muziekuitvoeringen enz.) moet daar van' aangifte worden gedaan, ter gemeente-secretarie. Schagen, den. 11 Juni 1915. 'De Burgemeester voornoemd, J P. W. VAN DOORN. stremming verkeer. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen brengen ter algemeene kennis, dat vanaf Vrijdag 18 Juni tot cn met 29 Juni as., het rijtuigverkeer vanaf hoek Marktplaats-Noord tot aan de Niéuwstraat, zal Zijn gestremd. Schagen, den 16 Juni 1915. Burgemeester en Wethouders van Schagen, j. P. W. VAN DOORN, Burgemeester. ROGGEVEEN, Secretaris. verkiezing gemeenteraad. De Burgemeester der gemeente Schagen brengt ter openbare kennis; dat op Dinsdag^ den 29 Juni aanstaan de, zal plaats hebben de verkiezing van vier leden van den Gemeenteraad, dal op Tlien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter secretarie der gemeente bij den Burgemeester kunnen worden ingeleverd: OPGAVEN VAN CANDIDATEJN, als bedoeld in artikel 51,der Kieswet en artikel 10 'der Gemeentewet, welke opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den candidaat Formulieren voor de opgaven zijn van 14 Juni 1915 tot en met den da£ der verkiezing ter secretarie koste loos verkrijgbaar. Op die formulieren is vermeld het voor de candidaatstclling vcreischtc aantal handteekenlngen van kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing. De inlevering der opgaven moet geschieden persoonlijk door één ot meer der personen, die de opgave hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. De'Burgemeester brengt hierbij in herinnering artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 51 in levert, wetende dat zij is voorzien van handteekeningan var. personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, ter wijl zonder die handteckeningen geen voldoend aantal voor eéne wettige opgave zou overblijven, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maan den of eeno geldboete van ten hoogste honderd twintig galden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de vérkiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekend. Schagen, 14 Juni 1915. De Burgemeester voornoemd I J. 'P. W. VAN DOORN. Eerste Kamer. Den Haag, 18 Juni. In den tijd van een uurtje heeft de Senaat zich heden door het restant van zijn agenda heenge- werkt. En is daarna gescheiden tot den avond van 6 Juli, als wanneer wederom „spoetiedschende ontwerpen" ons Hoogerhuis zullen wachten. Van het uurtje ging nog een klein poosje af, daar de zitting geschorst word bij ontsteeaitenis van minis ter I.oudon, terwijl het „Paus-ontwerp',' aan de orde was gekomen. Reeds had minister Gort v. d. Linden de taak der „verdediging" van dat ontwerp op zich. genomen, toen de heer Loudon ter ver gadering verscheen. Zijn taak was een zeer lichte en Z.Exc. bepaalde er zich dan ook toe,-dank te be tuigen voor de instemming, waarmee het voorstel in de Eerste Kamoer was ontvangen, erbij voe gend, dat het vertrouwen, hetwelk de Vertegen woordiging in de Regecrjng stelt, niet slechts in het binnenhuid haar kracht versterkt, 'maar ook teen goede komt aan onze positie tegenover het Bui tenland. Welke woorden met levendig applaus wer- de.n begroet. 1 De heeren Kuyper, Cremer en Reekers hebben hunne sympathie met bet ontwerp tot het zenden van een gezant naar het Vatikaan, met tijdelijke en bijzondere opdracht betuigd. De heer Cremer verklaarde, ook namens zijn politieke vrienden, dat hij en zfjn partijgenooten de leiding der regee ring in deze, ten gunste der bevordering van hot herstel yap den vrede op aarde aanvaarden. Zich intussebten hunne „volkomen vrijheid" voorbe houden voor de toekomst. Wij wenschen zei de heer Cremer geen duimbreed af te wijken van hetgeen de Regeering als de strekking van dit voorstel heeft aangeduid. Bij het ontwerp tot goedkeuring der kosten van de maatregelen ter bestrijding van het mond- cn klauwzeer en regeling wachtgelden gaf minister Posthuma dein heer Kuyper volkomen toe, dat >&r vaak reden is, om medelijden te gevoelen met de landbouwers, wier vee or aan moet gelooven. In het „belang van het groot© geheel" zijn intusschcn soms harde daden noodig. Ruwe behandeling keurt ook de beer Posthuma ten strengste af. Waar ruwe feiten te zijner kennis worden gebracht, daar tre.edt bet 'departement handelend, afkeurend, op. De minister van Landbouw verklaarde nog, eerlang gevolg te zullen geven aan dr. Kuyper's verzoek tot het publiceren van een nieuwe mota met nadere gegevens op grond van de weldra te ontvangen nieuw*». rapporten. Gedurende een paar weken zal er nu rust heerschen op het Haagsche Binnenhof. Dan in midzomer wacht ons nieuwe, allicht vrij scherp© strijd. Mr. ANTONIO. Binnenlandsch Nieuws. alkmaar. De Liberale Kiesvereeniging -Eensgezindheid hield Donderdagavond op de bovenzaal van café Centraal een goed bezochte vergadering, ter behandeüz^ van een door het bestuur aangeboden ontwerp-gemeen- teprogram en de a.s. -'raadsverkiezingen. Nadat over die verschillende (12) paragrafen van gedachten was gewisseld en verschillende amende menten waren aanvaard, werd Jbedoeld program zonder stemming vastgesteld. Daarna wërd ten opzichte der periodieke raads verkiezingen besloten alleen in de districten I en II candidaten te stellen, in welke districten vier vrijzinnigen aan de beurt van aftreding zijn en dis trict III, waar twee leden van rechts moeten af treden aan de partijen van rechts over te laten, mits van de besturen der rechtsche kiesverenigin gen een schriftelijke verklaring wordo ontvangen, dat zij de candidaten van Eensgezindheid in I en H niet zullen bestrijden. Daarna werden candidaat gesteld in district I de afwezende leden de heeren J. Cloeck en A. Fortuin en in district II de heeren D. Govers (aftr.) étt E. E. Stoel (lib.), de laatste in de plaats van den heer G. de Groot Jz., die als raadslid bedankt heeft. waarland. Onder geleide van het onderwijzerspersoneel maakten de kinderen van de'hoogste klasse van de o. 1. school alhier Donderdag een reisje per spoor naar Amsterdam. Bij aankomst aldaar, 'ongfeVeer 9 uur, ging het troepje met de tram naar Artis, waar natuurlijk de kinderen opgetogen waren, over hetgeen daar was te zien enjdan het aguarium, 'dat was alleen het bezoek wel waard. Na in een melksalon iets ge bruikt te hebben, ging men van daar naar het Pa norama, wat ook prachtig is; lang kon men hier niet vertoeven, want de trein, -richting Zaandam, vertrekt al zoo vroeg, dus nu een tremmetje geno men naar 'dfe Kalversüraat. Daar wat winkels en groote gebouwen bekijken, om dan, na eerst weer wat genuttigd te hebben, op te gaan naar bet groo te gebouw, waar alle reizigers samenkomen, om in verschillende treinen naar alle denlen van het land te vertrekken. Ook ons kielDe clubje zocht zijn trein op, om op getogen over alles wat zij dien dag gezien hadden, met hun geleiders weer huiswaarts te keeren. En hiermede behooren do Waarlandsche school feesten, die, dank zij de algeheele samenwerking, goed van stapel zijn geloopen, weer tot het verle den. 1 wieringen. Een aardig vermaak levert alhier thans de door den heer C. de Wit aan den Poelweg ingerichte speeltuin. De kinderen maken daarvan al druk ge bruik en is des Zondags geen wip en schommel onbezet, terwijl ook voor ouderen dit een aange naam gezicht oplevert. anna paulowna. De afdeeling Helder van den Bond van Orde van personeel in dienst der H.IJ.S.M., hield Donderdag 17 Juni een propaganda-vergadcring in het lokaal van den heer Neuvel. Na een woord van welkom door den voorzitter, den heer D. J. v. d. Bos, leid de deze het onderwerp in „Wat wil en kan de Bond van Orde?'" 1 Deze inleiding werd met applaus beloond. Daarna werd de heer D. J. v. d. Bos bij accla matie tot voorzitter herkozen, welke benoeming werd aangenomen. Verder werden tot bestuursleden gekozen de heeren De Ruiter en De Nijs van An na Paulowna, Jongkind van Noordscharwoude en Klecne van Den Helder. De heer Van der Vaart werd tof lid van hti Hoofdbestuur ter vertegenwoor diging der afdeeling gekozen en de heer De Ruiter tot lid van de propaganda-commissie. Daar de rondvraag niets opleverde, werd ondbr dankzeggingk voor de opkomst de vergadering -ge sloten. wieringen. Uitslag der aanbesteding voor een te (bouwen kaasfabriek 'met woonhuis te Weslerland, gehou den op Donderdagavond in 't lokaal van de Wed. J. Blaauboer te de Haukes. Ingekomen 6 biljetten van de volgende heeren: Jan Begeman Jz. f 4700, Th. H. Boersen f 4610, J. C. Klein f 4600, G. Timmerman f 4560, G. Kroon f 4525, N. J. Poel f 4516. 1 Aan den laagsten inschrijver gegund. noordscharwoude. Da Liberale Kiesvereeniging Wenscht zich in de tegenwoordige tijdsomstandigheden tot den vrede te bepalen en'zal, naar wij verneïnen, bij anderen verzoeken de tegenwoordige raadsleden opnieuw te oandideeren en geen actie te voeren. 1 Aftredend zijn de heeren A Barten Pz. (A.-R-), p. Zut (r-k.) en J. Hemaa (Lib,). O vischverkoop. De Coöperatieve Verbruiksvereeniging te Zuid- Scharwoudc heeft de distributie van visch ter hand gen men. De aanvraag is zoo groot, dat er over gedacht wordt in iedere gemeente aan den Lange- dijk bepaalidje plaatsen 'en dagen aan te wijzen, waarop men visch bekomen kan. langedijk. Door het Dagelijk&ch Bestuur van Broek op Lan- gedijk is toegestaan, dat de kinderen uit Zuidschar- woude, voor wie daar gieten plaats is, in de eerste gemeente op school worden toegelaten. sint maarten. Voor do inschrijving van '180 kub. meter onder- houdsgrinl voor de Banne Sint Maarten, is inge schreven door de firma's CO de Wild voor f 3.05. A Blom f 3.90, P. Messelaar f 3.84 en W. P. Stoel voor f 3.74 per kub. meter. Gegund aan den laagsten inschrijver. schagerbkug. Was men eerst voornemens met de kinderen van de 4 laagste klassen (ter openbare lagere-school al hier per tram een reisje te maken naar Bergen en Bergen aan Zee, thans is men van dit plan terug gekomen en zal men hoogstwaarschijnlijk a.8. Woens dag met rijtuigen een uitstapje gaan maken naar Schoorl en Bergen.- ieringerwaard. Even al 8 m andere gemeenten zullen ook hier waarschijnlijk van a.s. Donderdag af regeerings- varkens worden ingevoerd. Het vleesch en reuzel zal alsdan verkrijgbaar-worden gesteld tegen 55 ct. per Vz KG. en het vet tegen 50 cent. Een bezwaar is er echter nog aan verbonden, dat Wieringcrwaard voor dit doel wel wat isoleert, om reden de varkens tot Den Helder worden verzon den. oudesluis Vrijdag had de zoon van schipper s. alhier, ter wijl hij bezig was vrachtgoederen -te lossen bij den heer G., aldaar van den zolder te vallen, 'waar bij hij zijn been zoo ernstig verwondde, dat de hulp van den dokter moest worden ingeroepen. bestuursfunctie. Do heer j. A. A. van Mill, stationschef te Heer- hugowaard, is benoemd tot Hoofdoorrespondent van het Correspondentschap Alkmaar van de Spoorweg- vereeniging „Voor allen der H.U.S.M." Deze ver- eenigipg telt thans 5546 leden. warmenhui7.en. T\?nderdag j.1. werd het jaarlijksehe schoolfeest alhier weer gevierd met 'n rijtoer door de 3 hoogste klas sen over Bergen naar Egmotnd aan Zee. 't Weer, aan vankelijk somber, klaarde op, en 't werd 'n dag zooals gewenseht werd, zonnig en vroolijk. Op de pleisterplaat sen werden aan het jonge volkje versnaperingen ver strekt en door hen genoten aan duin en strand. Op den terugtocht nog wat te Schoorl vertoefd en alweer pret gemaakt tot men opgewekt de huisreis weer' be gon, en 't jonge volkje thuis kon vertellen van wat men dien dag .gezien en genoten had. Vrijdag was i feest voor de kinderen van. de 3 laag ste klassen. Klokke 10 voorna. waren ze present in de school, waar bliide kinderzang en 't gebruiken var- versnaperingen elkander afwisselden ea na 'n uurtje vin pret, ieder voorzien van 'n kaatsenbal en 'n flinke koek,huisloe ging om straks, 1 uur nam., klaar te wezen voor 'n rijtoer naar Bergen, om over Schoorl terug te koeren. Ook op dezen 2en kinderfeestdag werkte het weer mee, en hoewel wat frisch, hield 't zich goed. Dagen vooraf waren vele kinderhandjes bezig roosjes te maken oon de rijtuigen te versieren en zoo vierden ze feest tusschen groen en bloemen aan duin en zee. Gelukkige kinderjaren. Een woord van lof aan allen, welke hebben medege werkt tot het welslagen, in 't bizonder aan het onder wijzend personeel. z1jpe. Wij vernemen, dat in verband met de plannen om ban het Weeshuis allüer ten deele eene andere bestem ming te geven dezer dagen eene conferentie hoeft plaats geluid tusschen Burgemeester en Wethouders dezer gemeente, het College van Regenten van het Weeshuis eui een Commissie uit Gedeputeerde Staten. ZIJPE. De jaarlijksehe paardenmarkt en tentoonstelling, te houden door de afcL „Zijpo" van de Holi. Maatscliappij van Landbouw, zal dit jaar worden gehouden op Ma-ui- dag 13 September, op, het terrein van den neer A. Bakker to Schagerbrug. Volgens het rijk-voorziene programma worden alzoo ter mededinging gevraagd: 1-, 2-, 3- en 1-jarige cn oudere paarden, merries met veulen, \eulens, /melk koeien, twinters, melkvaarzen. vaarzen, stieren, stier- kalveren, kuikalveren, fokschapen, overhouders, ram men, beeren, zeugen (met of zonder biggen), kinj>cai. eenden, ganzen, konijnen, bloemen, planten, honig, pijen, kaas en boter. Een en ander is weer in verscnÜIendo afdeelingen verdeeld. Voor de bloemen, planten, kaas en boter zal eene flinke tenl beschikbaar zijn, zoodat die rubriek tegen wind en zon voldoende beschut is. vacantièkaarten. Naar wij vernemen, staat vast, dat dit raar geen vacanliékaarten zullen worden afgegeven, ornaat de be perkte dienstregeling, welke m verband met de tijdsom standigheden nog steeds gehandhaafd moet worden, niet toelaat dat aan het toch reeds- groote aanlal reizigers door toepassing van gcedkooge vrachtprijzen uitbrei ding wordt gegeven. iiooibouwVerlüven. De opperbevelhebber heeft bepaald, dat: le. de hooibouwverloven. kunnen worden verleend in verschillende perioden, ter beoordeeling van den chef, die deze verloven verleent; 2e. dezo verloven mogen verleend worden tot uiterlijk 15 Juli, tenziji in de streek, waarvoor zij dienen, de hooibouw vroeger mocht zijn afgeloopen; 3e. het verlof Onmiddellijk moet worden ingetrok ken, ingeval uit betrouwbare gegevens mocht blijken, dat hel zonder noodzaak werd; aangevraagd. In dit ge val moet de belanghebbende erasti» gestraft warden, wanneer blijkt, dat hij tot de wederrechtelijke aan vraag om verlof heeft medegewerkt wieringerwaard. Vergadering der Vrijzinnige Kiesvereeniging op Vrij dagavond. Aanwezig 29 leden. Vooratter de heer D. Sleutel, secretaris de heer Lampers. Na opening en voorlezing notulen, welke onveranderd worden goedge keurd, is aan de orde candidaatstelling van 2 leden voor den gemeenteraad. Op de groslijst kwamen voor de heeren a. Sleutel Da, C. Waiboer Az. (beiden af tredend) en de heer j. e. Vos. Voor dat tol stemming wordt overgegaan, vraagt de heer Haringhuizen, of t geen gewoonte is niede te doelen hoeveel aanbevelin gen er voor ieder der candidaten zijn ingekomen. Voor zitter zegt dat 't geen gewoonte Is, doen meent dat er niets tegen is dit mede te doelen. Het blijkt dan, dat er 49 voor den heer Waiboer, 45 voor den heer Sleutel en 17 voor den hoer Vos zijn ingekomen. Hierna wordt tot stemming overgegaan cn worden de beide aftrodenden met resp. 16 en 20 stommen ge kozen als candidaat der kiesvereniging, de heer Vos verkroeg 13 stemmen. Voorzitter deelt nu mede, dat Is ingekomen van hem zelf een schrijven, waarin liij bedankt als afgevaaiw digde voor de Centrale en niet meer als bestuurslid daarvan in aanmerking wenscht te komen. De heer Limpers was plaatsvervangend afgevaardigde en heeft dan ook de laatstgehouden vergadering ais zoodanig bijgewoond. Door dit bedanken van den heer Sleutel moet nu wederom een afgevaardigde worden gekozen. De heer Limpers wordt aisnu met groote meerderheid verko zen, terwijl de heer Vos als plaatsvervanger wordt ge kozen. In een vorige vergadering is een herziening in het reglement gebracht, welke aan den Minister van Justitie ter Koninklijke goedkeuring aas toegezonden. Thans was dit van den Minister terug ontvangen met de mede- deeling, dat enkele artikelen nog een kleine wijziging moeien ondergaan om Koninklijk goedgekeurd te worden In hoofdzaak betrof dit artikel waaraan moet wor den toegevoegd wie er beslist over de toelating als lid. Na een tamelijk langdurige discussie wordt besloten dat de algemeene vergadering, dus niet bet bestuur zal beslissen over het toelaten van nieuwe leden. Hef gewijzigde reglement zal nu nogmaals ter goedkeu- ring worden opgezonden. Het oude blijft dus voor loop ig nog van kracht De heer Haringhuizén vraagt of er in 't reglement nog is aangegeven op welke wijze de candidaatstclling voor leden van den Raad geschiedt. Voorzitter licht toe, dat dit niet in bet reglement wordt aangegeven, doch de tegenwoordige manier geschiedt naar aanleiding van een besluit In een vorige algemeene vergadering geno men. Op voorstel van den heer C. Blaauboer Vries zal voortaan worden vermeld 't aantal aanbevelingen der candidaten, welke voorkomen og de groslijst Nog wordt door den heer Haringhuizen gevraagd: Gaat de wijze van candidaatstelling zooals dit thans ge schiedt, wef op de juiste manier r en verder zou de heer II. liever zien, dat voortaan één candidaat tegelijk werd verkozen en niet meer twee tegelijk op een biljet Wat dit laatste betreft gevoelt men algemeen veel voor, doch' wat de eerste vraag Qangaat meenen we uit de discussiiin te kunnen meedeel en, dat 't meerendeei der vergadering deze manier toch wel goed vindt Bi» de rondvraag vraagt de heer C. Blaauboer Cz. inlichtingen omtrent een spreker voor den volgenden winter. Het bestuur zal hieromtrent maatregelen nemen. Met den wensch, dat de genomen besluiten dezer ver gadering mogen strekken tot heil der gemeente en voorspoed der burgerij, sluit voorzitter onder dank zegging voor de opkomst de vergadering. het ongeluk te breskens. Omtrent het vTeeselijk ongeluk dat de visschers van Breskens heeft getroffen, meldt men nog: Als naar gewoonte waren zij des morgens voor de garnalen-vangst uitgezeild, waaronder ook de „B. 19' van de weduwe A Hoogstad, welke was bemand met haar beide .zoons D. Hoogstad, 40 jaar oud en a. Hoogstad, 34 jaar oud Beiden waren gehuwd ea laten elk een vrouw resp. met 4 en 1 kina na. Verder waren aan boord Adr. van Overbeeke, oud 19 jaar en de scheepsjongen, oud 14 jaar. Zij voeren ree as met de zoogaarts op de thuisreis, in gezelschap van andere vkschcrs, toen omstreeks 12 uur op de hoogte van het mijnenveld voor Knocke het verschrik kelijke ongeluk gebeurde. De „B. 19" voer achteraan, de andere viSschersschuiten waren allen voortgevaren, zonder dat er iets gebeurd was, toen opeens een der schippers achter rich keek en meteen zag, hoe de „B. 19" met man en muis de lucht Invloog. Deze was zeker op een mijn gevaren, welke de anderen gelukkig waren gepasseerd De slag was zeer hevig en een groote waterzuil, vermengd met stukken wrakhout, dwarrelden door de lucht Ook het zeil werd een heel eind de lucht in geslingerd; daarna was alles stil. Spoedig keerden de schippers terug, doch noch van het vaartuig, noeft van de bemanning was Iets te bemerken. Zij Keerden behouden met hun droevige boodschap in de haven terug, alwaar bun mededeeling een algemeene ver slagenheid terwecgbracht Dc toestand in de gezinneet was völgens getuigen verschrikkelijk. st. maartensbrug. Naar ons werd medegedeeld, heeft de heer h. Th. de Bruin, directeur van de zuivelfabriek „De Eensge zindheid" alhier, zijn ontslag aangevraagd wegens ver trek naar elders. twee nederlanders gesneuveld. Twes Nederlanders, zoons van den landbouwer G. Meyer te Laar, bij Koeyordeo, zijn in Noord- Frankrijk gesneuveld.J uitvoer van paarden. Naar wij vernemen, wordt door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel overwogen te be vorderen, dat op een nader te bepalen datum de uitvoer weder zal worden toegestaan van veulens en anderhalfjarige paarden, met uitzond'ering van die van het vrouwelijk geslacht. door de auto van prins hendrik. Doo een ongelukkigen samenloop van omstandig heden heeft er gisternamiddag een droevig ongeluk plaats gehad te Valkenburg. Op een kruispunt van wegen kwamen uit een huis drie kinderen geloo pen. Het voorste kind liep onder het voorwiel van de auto van Prins Hendrik 'op hetoogenblik, dal do chauffeur al zijn aandacht gevestigd had op de te maken bocht en het kind pas opmerkte, nadat het ongeluk gebeurd was. In verband met de te maken wending reed de auto zeer langzaam. 1 Op de terugreis naar Den Haag zal de Prins he den een bezoek brengen aan dc ouders van het slachtoffer. Op het o ogenblik, dat het ongeluk ge beurde waren deze niet in de gemeente aanwezig. vergrooting prov. griffie. Met de uitbreiding van de .werkzaamheden aan de provinciale griffie van Noord-Holland begint het gebrek aan ruimte voor het personeel zich zoodanig te doen gevoelen, dat naar wij vernemen niet al leen o n plan tot uitbreiding van het gebouw onder handen genomen is, doch tegelijkertijd ook het plan

Schager Courant | 1915 | | pagina 1