een flink Meisje, een Dagmeisje, een Boerenknecht, Hengst Ladewijk, een Schildersknecht, TRAPMAN S CO.. Ringsteken op Fietsen NAJAARSKERMIS een Kaasmakersknecht Bekendmakingen. KOEGRAS en Omstreken Wieringen-Alkmaar. een Persoon, Goed Kosthuis, een Baker, een Landbouwer RIJTUIGEN. Pakhuisknecht, een Baker, een Knecht nieuw kwartaal. Eietsrijden met hindernissen, Zondag 22 Augustus Tevens Mnziekvoor den Dans. op ZONDAG 22 AUGUSTUS. Ringsteken np Rijwielen Balmuziek PUIK TRAPMAN Co. met Inbegrip van hulzen en wormifen, te verbranden. Verder meldt het Dcensche blad dot Seyn, de gou verneur-generaal van Finland, zal worden vervangen door den secretaris-generaal Marlot DOET HET STERVEN PIJN? De bekende Duitsche medicus, prof. Herman Noth- nagel, heeft een antwoord trachten te geven op de vraag, of het sterven pijn doet. Ilii heeft veel mensdien zien sterven, en menig lijk hoeft hij moeten schouwen, maai' nimmer heelt hij kunnen consttUceren4 dat de dood door pij «sa vergezeld wordt. De /ickxc wnajfuat de patiënt leed, kan pijnen hebben veroorzaakt lot aan het over lijden toe, doch de dood zelf kwam zonder pijn. Nothnagel noemt verschillende voorbeelden. Hij be- gtnt met de soldaten, die sterven voor hun vaderland met een lach op het gezicht. Doodbloeden doet men eveneens zonder pijn. De benauwdheid van het stik ken Is ontzettend, maar pijn In den eigenlijken zin veroorzaakt het stikken mot. Ook het verduiken ge schiedt absoluut pijnloos, ja zelfs bij, die doodvalt voelt niets. Menschan op leeftijd: sterven niet zelden blij temoe, en alleen jonge menschen, di ezich sterk aan het leven vastklemmen, ontstellen van den dood, maar joelen geen pijn. v. m. POLEN EEN KONINKRIJK? Naar uil Petersburg aan de „Times" gemeld wordt, zou de kroning van aartshertog Karl Stephan tot ko ning van Polen spoedig te verwachten zijn. De plech tigheid zou geschieden, m de kathedraal van Warschau. Volgens de Oostenrijksche pers is deze keus gedaan met goedkeuring van de Duitschers. een held. Ook Bslgisch eoWaat, de eefgtjsnt-m&foor Hen- ri fcegers, heft nu het ict/Oi-ia-kruis verdiend. Op erkenning r.it zijnde met een gepantserde automo biel, heeft hij een li-inch kanon, dat gebruikt werd bij hot 1 ombardement van Yperen, genomen. Met zijn n aclinegewter, dat op de automobiel stond, schoot hij in enkele uren -22.000 patronen af. Een ander maal nam hij, geholpen door een zestal En- gelsche soldaten, 82 Duitschers gevangen en ver overde 4 machinegeweren. eln nuttige oorloos-uitvinding. Een opticien t? Cantor idge heeft een toestel in den linndc! gebracht, waarmee het mogelijk is de 8'hootsaiatand op zeer gemakkelijke wijze to vin don. Bijzonderheden worden niet bekend gemaakt, maar wel wordt vermeld, dat er geen bijzondere kennis voor de bediening van het toestel noodig is en dat mot. een weinig oefening alleen, één enkel man kan vaststellen: lo. den afstand van eenig voorwerp; 2o. den afstand van een voorwerp van bekende grootte of hoogte, door één enkele waarneming en van slecnts één gezichtspunt uit; 3o. den afstand tusschen twee onbereikbare punten. gewetensvrijheid. l)o Fransche minister van oorlog heeft een biljet laten drukken, die in 'alle hospitalen in Frankrijk zal aangeplakt worden, cn waarin o.a. de volgende veelbetekenende zinsneden voorkomen: Gij hebt hit absolute recht om den godsdienst uit te cefenen, dien gij belijdt. Gij hebt het absolute recht, u van allen godsdienst verwijderd te houden, liet dankbare vaderland wenscht, dat zijn gewonde zonen met een verlichte cn broederlijke zorg zullen worden verpk-egd. Het wil dat-in u de dnirger zal worden gerespecteerd. Zij die lijden, moeten van mo reolo rust omgeven zijn. Hun? 'die voor do vrijheid hebben gestreden, komt de -vrijheid toe. duizend amèrikaansche vliegmachines voor frankrijk? xr De „branco de Demain" verneemt uit New-York, dat, een groote Amerikaanaohe vereeniging bet plati hoeft gevormd Frankrijk binnenkort duizend vlieg machines, bemand met Amerikaansohe aviateurs, aar to bieden. Heods moet een fonds van vijf millioen frs. bijoen zijn gebracht en nog steeds stroomen de bijdragen toe. Do studenten van verschillende uni versiteiten zijn uitgenoodigü dienst te nemen bij het luchteskader voor den duur 'van den oorlog. Na don oorlog zullen 'de aeroplanes in Amerika eeu soort reserve vormen. arbeidstoestanden in engeland. Tht 1.uiiden, 17 Aug. De „Board of Trade Dabour Gazette" zegt, dat er op het oogenblik weinig werke loosheid is, behalve in enkele luxe-vakken. In een aantal Inkkcrt van nijverheid, voornamelijk m de steenkool-, machine-, scheepsbouw-, landbouw- en transport-nijverheid overtreft de vraag naar arbelds krachten verre hot aanbed. Gedeeltelijk ten gevolge van deze proote verbetering in arbeidstoestanden en gedéêltelijk als gevolg van de verhooging van de prijzen hebben 2Vi millioen arbeiders sinds-Augus tus een verheuging van loon of oorlogstoeslag gehad van meer clan 400.000 per week. Hieronder zijn niet begrepen de verhoogingen die zijn toegestaan aan landbouwers, zeelieden, spoorwegpersoneel, po litie en rijksambtenaren, en evenmin de. verhoogin gen »ïie een gevolg zijn van 'overwerk. zonneuloemen langs den spoorweg. Zooals indertijd werd medegedeeld, zijn een groot deol der aan de Pruisische -Staatsspoorwegen he- hoorende gronden en 'de hellingen langs de spoor lijnen beplant met zonnebloemen, mat het doel, 'olie te winnen uit de pitten. De oppervlame der met dez< n'oetnen bebouwde gr onden is zeer groot. Alleen in liet .spoorwegdistrict -Breslau bedraagt deze opper vlakte 150 HA., waarop ongeveer 4 millioen planten •'taan. De totale opbrengst van de pitten der door de 20 Pruisische spoorwegdistricten bebouwde-gron den is dus zeer belangrijk- economische maatregelen in noorwe gen. Uit Christiania, 18 Augustus. Het Storting nam het regeringsvoorstel aan, waarbij de regeering voor- loopig gemachtigd wordt, maatregelen te nemen voor de verzorging van het land met levensmiddelen, en brandstoffen, verlichtings-middelen, voer en mest stoffen. De staat krijgt het uitsluitend recht van in voer dezer artikelen. Tegelijkertijd wordt de regeering gemachtigd om maatregelen te treffen voor het aanschaffen en het opslaan daarvan in de gemeenten. krijgsgevangenen; in duitsctie en oos tenrijksche handen. Volgens een berekening van de -„Frankf. Zeitung" maakten de Duitsch-Ooetenrijksche troepen sinds 't begin van den oorlog twee millioen gevangenen, het eerste millioen was bereikt na zes maanden en drie weken, het tweede millioen kwam hierbij in een tijdperk van een maand korter. Aan het WesLfront werden tot dusverre in het -geheel 331.000 Fran - sclien, Belgen en Engelscben gevangen genomen. De O.-H. troepen maakten-op het zuid-oostelijk oor- 'ogsterrein 23000 Serviërs gevangen. Rusland ver loor tul dreverre in het geheel 1.654.000 'man door gevanreuneming, en wel n.eer dan de -helft in de 'laatste maanden. In Mei werden door de verbonden legers 301.000, in Juni 220.000, in'de eerste helft van Juli 32.000 Russische gevangenen gemaakt. Bij den nlgcmeenen aanval van de verbonden troepen tegen de PcoJsche vestinglinie, welke -op 14 Juli tegon, werden einde Juli lüO.000, in Augustus 05.000 gevan genen gemaakt. vluchtelingen in petersburo. Do „Köln. Ztg." ontleent aan de „Novoje Vremja" een schildering van da ellende der vluchtelingen uit de Oostzee provinciën, die bij duizenden haar Peters burg komen. Het Russische blad schrijft: Op 22 Juli (3 Aug.) te 8 uur "8 morgens kwam aan het Baltische station een trein aan, die volge propt ywas met vluchtelingen uit Riga. Allen heb ben vermoeide, door slapeloosheid betrokken ge laatstrekken. Eenigen moesten uren lang op de buf fers .-taande, rijden, daar zelfs'de dienstwagens voor het personeel overvuld waren. Alie bagage van de vluchtelingen bleef op het station, daar de voerlie den, de gunstige gelegenheid benuttend, ontzaglijke prijzen verlangden. De lieden slapen als haringen naast elkaar, tot zelfs op de trappen. De stad be willigde 3000 roebels voor de vluchtelingen. Tot dus ver heeft het comité (het Lettische comité) 2000 vluchtelingen ondersteund, en in den'afgeloopen nac 600 onder dak gebracht. Vierhonderd kunnen ge voed worden. De moesten stroomen van het sta tion naar het boofdcoimitó »voor de vluchtelingen. Het aanbod van physisctoen, arbeid overtreft do aan vraag. De ontwikkelde vljuchteelingoTi, die niets an ders hebben dan wat ze aan het lichaam dragen, loopen van 's morgens tot 's avonds rond en bele geren de deuren van banken, kantoren en bureelen. Onder hen bevinden zié'h uitnemende bankbeamb- ten, Jonge meisjes met gymnasiale opleiding, juachl- nesohrijfstère, onderwijzeressen en gouvernantes. Hun tootsand is zeer droevig. Groot is het gebrek aan ondergoed, vooral voor kinderen. Alles wat de vluchtelingen aan het'lichaam dragen is vervuild. de reuk van een hond. We weten, -lat een hond een uiterst fijnen reuk heeft; dat hij hierin bijv. den mensch overtreft. Men heeft nu ook wetenschappelijk onderzocht, hoe groot dit, reukvermogen is. Men ging uit van de veronderstelling, dat het-dier bij de kleinste hoeveelheden reukstof, waardoor het centrale zenuwstolsel geprikkeld wordt, door ademen (snuffelbeweging) reageert, terwijl men de snuffel- beweging van het, dier bij het ruiken van een stof zuiver kon registreer en. De reukstoffen zelf waren 'deels zuiver, zooals' b.v. üether, formaldehyd, jasmijn, vaniline, -én an dere zooals hondenbloed, hertenvleesch e. d.. die het reukorgaan van een 'hond uit d^n aard aer zaak sterk prikkelen. Do substanties werden eerst onverdund» genomen, om te zien of er op gereageerd werd. Vervolgens werden ze met, water steeds meer verdund om te bepalen, wanneer ze niet meer werden waargenomen, Op die wijze kreeg men de grenswaarden óf de prik- kelgrenzen voor elke onderzochte stof. Verrassend was bet te bemerken, dat de mensch den hond over treft bij het meerendeel van de zdivere stoffen; de mensch nam zelfs verdunningen waar, waarop de hond niet. meer reageerde. Zoo bleef do reactie bij den hond' 'bij anijs in oen verdunning van 1 400 reeds uit, -terwijl de proef nemer het nog duidelijk kon ruiken. Daarentegen is de bond den mensch ver vooruit in het ruiken van niet -zuiver gedefiniëerde reuk stofmengsels van dierlijken oorsprong. Zijn rcaotie op kleine hoeveelheden is dikwijls zeer sterk, ter wijl de mensch in het geheel niets ruikt. Hij een proef inet hondebloed, was de reactie bij één drop pel nog zeer duidelijk, terwijl de mensch pas bij 50 droppels iets bemorkte. paardenzegenlng op den laurentius - berg. In Zuld-Duitechland worden in de oogstmaanden allerlei processies gehouden, die ten doel hebben om ook de paarden deel te laten nemen aan de zege ning van de kerk. Dit gebruik wordt het mooist in eero gehouden in Rheingau, waar het zegenen der paarden geschiedt op den Jakobe- of Laurentiusberg. Vroeger gebeurde dat op 10 Augustus, op den dag vaa den heiligen Laurentius; nu heeft die plechtig heid plaatst op den Zondag, die het dichtst bij dien dag lfet. De boeren komen van heinde en ver in hun beste kleeren met hun paarden naar de in het dal gelegen kerk; vormen daar een lange rij en gaan dan in processl» met hun trouwe dieren naar den berg, woarop oen klein kapelletje staat. Reeds om s uur is men daar en dan begint het zegenen der paarden. In dQ herbergen in den omtrek, onder elk prieel en ir» elk hotel wemelt het van boeren en paarden. In vredestijd kan men er duizenden bedevaartgangers aantreffen.. Nu zal het er wel veel minder druk zijn. in- en uitval van het hdbld. Meneer, mag ik alsjeblieft een half pond boter eu een stuiver kaas? Moeder zal u een gulden bren gen, als vader met "verlof thuis is. Heel goed, zegt de boterboer, die aan zulke in- koopen gewend is. Maar ik wou graag nu geld terug hebbon, want moeder heeft geld noodig voor den muntmeter, zoo voeat het meisjo eraan toé- een s vlomonsgerkcht in' den oorlog. De Soldateucourant diept het volgende staaltje van volkshumor op uit een Antwerpsch blad: Hou paar dagen na het bombardement kwam een boer van de vluebt terug op een dorp, bij Antwer pen. Heb ik het goed voor, dan was het Bommer- konten. Toen hij de ronde 'maakte van schuur en stal, vond hij ongelukkig zijn varkenskot ledig. Het jeugdig zwijntje, dat hij te Kerstmis kelen wou, was spoorloos verdwenen. Na wat slenteren en rondluisteren, achterhaalde hij dat het bij zijn buurman was te rechte geko men. „Dat is mijn varken!" „Nie waai I „Als ge 't niet weergeeft, ga ik naar den Duitsch!' Fn hij ging naar-de plaatselijke bezetting. Ken Feldwebol kwam mee en onderhoorde: „Wanneer zijt gij teruggekomen?" „Gisteren." „En gij?" „Ook gisteren." Daarmee was niets te maken. ,/Jreedt allebei de helft af tusschen uwe hoeven" Ze traden 't af. „Brengt nu het varken op 't halfpunt." Daar werd het zwijntje neergezet. „Gaat nu weg." Het varken knorde even, -zag eons rond, stak zijn krulstaartje in de lucht en trippelde op een draf kon naar zijn vroegere woning. geen dienstplicht. Uit 1 ondpn, 17 Augustus. Ondanks het feit, dat verschillende persorganen op dienstplicht blijven aandringen kan men thans als -vaststaand aannemen, dat de regeering op het oogenblik niet aan het denkbeeld van gedwongen dienstplicht vasthoudt. Zij heeft zelf stilzwijgend toegegeven, dat de registra tie alleen als grondslag zal dienen om mannen vian den militairen leeftijd en geschikt voor den dienst persoonlijk to bewerken, maar geen gedwongen dienstplicht zal worden ingevoerd.- riga ontruimd? Men meldt uit Keulen: Uit Petrograd wordt indi rect berioht, dat de ontruiming van Riga thans vol komen gereed is. De Ruisen hebben-de spoorwegen orn do stad reeds opgebroken. Verschillende met kopor bedekte huizen hebben geen dak meer. De Russen hebben zelfs hot reusachtige standbeeld van Peter den Groote meegevoerd. Geen fabrieks schoorsteen rookt meer. landstorm. Opkomst In uiM-killjk n dienst dier JaarklasSï 1915. De Burgemeester van Schaden'brengt ter open bare kennis, dat de in de registers voor den land storm ingeschrevenen der 'jaarklasse 1915 bij dezen worden opgeroepen om op -Dinsdag 24 Augustus 1915, 's middags 12 uur, te Haarlem, in het gebouw „Den Doelen", aan do Gasthuisstraat no. 32 aanwe zig te zijn, ten einde -bij het leger in 'werkelijken dienst t« worden gesteld. Ook 06 vrijwilligers van den landstorm der aan geduide jaarklasaa en beboerende tot landstormaf- deelingen zijn in deze oproeping begrepen; de door hen aangegane vrijwillige verbintenis zal vóór den vastgeBteiden daturn van opkomst worden verbroken. Aan eiken landstormplicntig*. die ingevolge deze oproeping in wc-rkelijken 'dienst moet komen, /al, voor zoover diens adres tec gemeente-secretarie bekend is, nader een brief van oproeping worden bezorgd,/ uiigereikt of toegezonden. Aan de oproeping-behoeven niet of voorloopig niet te voldoen: a. zij, die gevestigd zijn elders dan in Nederland, Duitschland of België; b. zij. die van opkomst'uitdrukkelijk zijn vrijge steld, als zijnde werkzaam in particuliere fabrie ken ten behoeve van den aanmaak van' munitie, dan wel als behoorende tot een der groepen van perso nen, in dienst van den Staat, een provincie of ge meente en*.; c. zij, die landstormplichtig zijn geworden ten ge volge van een hun als militieplichtige vërleende vrij stelling wegens kosiwinnerecnap; d. zij, die bejiooren tot het hulppersoneel voor zie kenverzorging, deel uitmakende van een transport- colonne der vereeniging tot vrijwillige hulp „het Ne- derlandeche Roode Kruis", of van een andere erken.- de, bij die vereeniging aangesloten vereeniging tot verzorging van zieke of gewonde militairen; e. rij, die ais geestelijke, bedienaar van den gods dienst of student in de godgeleerdheid, enz., ontslag van den dienstplicht bij den landstorm hebben ge vraagd, doch op wier aanvraag om ontslag nog-met is beslist; f. zij, van wie bij den keuringsraad is gebleken, dat zij kieiner zijn dan 1.55 M.; g. zij, die ingevolge verdrag met een vreemden S'aat f-ntslag van den dienstplicht bij den land&orm hebben gevraagd, doch op wier aanvraag om ont slag nog niet is beslist. De landstormplichtige, die vermeent te verkeeieu in een def hieryoren onder ag omschreven geval len. welke aanspraak geven op vrijstelling of voor- looplge vrijstelling van opkomst, kan zich desge- wenscht om inlichting aanmelden ter gemeente-secre tarie op een werkdag tusschen 9 en 12 uur voor middags. Zij, die voornemens zijn zich in de Nederlandsche kodonièu te vestigen en daarvan tijdig een deugdelijk bewijsstuk aan het Departement van Oorlog inzen den, zullen door den Minister van Oorlog voorloo pig worden vrijgesteld van de -verplichting om aan de oproeping te voldoen. Aau de oproeping mogen voorloopig niet voldoen: lo. zij, die verblijf houden in een gemeente, waar een der ziekten, vermeld in de wet, houdende voor zieningen tegen besmettelijke ziekten, epidemisch is verklaard; 2o. zij, die verblijf houden in een gezin, waar een der onder io. bedoelde ziekten-heerscht of WHar een dier ziekten heeft geheerscht en het gevaar voor besmetting nog niet is geweken. Doet een geval zich voor, als hiervoren bedoeld onder lo. en 2o., dan behoort de landstoilmplichtigo daarvan onverwijld kennis te geven 'ter gemeente secretarie. VERVOER. De landstormplichtige, die, ten einde aan deze oproeping te voldoen, gebruik-moet maken van spoor, tram of stoomboot, 'dan wed op zijn reis naar de blaat» van opkomst van één of meer veren moet gebruik maken, kan, om voor-Rijksrekening te worden vervoerd, op den laatsten werkdag voor het vertrek, zich vervoegen 'ter gemeente-secretlarie. Alsdan zal hem inlichting aangaande dë:reis kunnen worden gegeven en 'desgewenscht een daggeld van f 0.25 worden uittoètaald, indien -hij daarop recht heeft. ZIEKTE. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst mochten verhinderen, dient de landstonmphchtige hiervan zoodra doenlijk door overlegging van een gelegaliseerde geneeskundige verklaring ter gemeen te-secretarie te doen blijken. DESERTIE. Hij, die zonder-geldige reden aan deze oproeping voor den wcrkelijken dienst niet voldoet, stelt er zich aan bloot als 'deserteur to worden be handeld. KOSTWINNERSCHAP. Indien ten gevolge van 't verhlijj; in werkelijken dienst van den opgeroepen landstormplichtige voldoende middelen tot levens onderhoud ontbreken of zouden komen 'te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waartoe bij behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, dan wel-aan personen, die hem in 'den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanverwantschap bestaan, dan kunnen belanghebbenden zich wenden tot den Burge meester met een ongezegeld door den landstorm plichtige medè-onderteokend verzoekschrift, tot het ontvangen eener geldelijke vergoeding. Schagen, 10 Augustus 1915. De Burgemeester voornoemd, J. P. W. YAN DOORN* Adverlenliën. Den 24en Augustus a.s. hopen onze geaohte Broeder j en Zuster M. M00IJ Jbz. en D. VADER Ad. hunne 25-jarige Echtvereeni- i ging te herdenken. Uit naam der Broeders en Zusters. Callantsoog, Aug. 1915. Den 24en Augustus hopen onze geliefde Vader en Moeder M. M00IJ Jbz. D. VADER Ad. hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Callantsoog, Aug. 1915. on Er biedt zioh aan, (Friesch), oud 20 jaar, in boer of burger dienst. Br. Bureau van dit blad lett. 8. S. Gevraagd bij Mevrouw Jansen Plantsoen, Schagen. Ondergeteekende maakt aan het geachte publiek van bekend, dat hij eiken ZATERDAG met de Motor zal varen naar ALKMAAR, te beginnen Zaterdag 21 Augustus a.s. Verlrek Koeoras 's mort). 4 uur. Verfrek Alkmaar 's namidd. 1 uur. Aanbevelend, M. Jimmink. De Motorboot „MARIA-ANNA" vertrekt ZONDAG 22 Aug. a.s., des namid dags om 3.30 uur van Wieringen. P. KAAN Cz. Wieringen, 18 Aug. 1915. Gevraagd tegen het laatstvan Augustus die genegen is 's morgens melk te rijden, voor halve dagen, bij H. Doorn, Weatermoerbeek, Barsin- gerhorn. tevens gezellig tehuis vanaf Maan dag tot Zaterdag gevraagd voor een leerling die Oct. a.s. de Rijks Landbouw Wintersohool te Scha gen wenscht te bezoeken. Br. franco met volledige opgaaf aan A. A. van Wijk Lz., Nieuw- Vennep, Haarlemermeer. Gevraagd om terstond in dienst te treden goed kunnende melken, bij P. de Boorder, Koegras. Degenen, die hun paard of hit willen laten dekken door den f 10.gelieve te komen bij Hk. BREMER, Noord-Hollandsch Kanaal Koegras. Wegens teleurstelling gevraagd, laatst Augustus, begin September Fr. br. No. 12, Hulppostkantoor' Dirkshorn. Er biedt zich aan 20Vj jaar, kunnende ploegen. Br. fr. lett. O M, bureau dezer courant. Te koop aangeboden: 1 Bughkar, eerste klas rijtuig kleur rood met zwart, (op oollings- as), 1 Tentwagen voor paard, (long- moer-as), 1 Tentwagen voor hit en 1 roodkar, (beiden op vet-assen). Te bevragen bij A. Peereboom, rijtuighandel, Nieuwe Niedorp. Een flinke goed met paard en wagen kun nende omgaan kan tegen flink loon geplaatst worden, bij M. A. Grun wald Zoon, Kanaal weg 76/78 te Helder. Onnoodig zich aan te mel- ien zonder goede getuigschriften. Er biedt zich aan voor Deo. en Januari. Br fr. lett. Z A, Bureau van dii blad. Terstond gevraagd zelfstandig kunnende werken, voor geruimen tijd werk, bij P. van Trienen, 't Veld Gem. O. Niedorp. Zoo spoedig mogelijk gevraagd, bij C. 8peolman, Kaas- fabriek „De Hoop" te Oudesluis, begint met een Bestelt Uw abonnement bij Boekhandel, opgeluisterd door „de Kleine Kapel" van N. Scharwoude, op Zondag 22 Aug. 'e middags 2 uur bij W. Swarfhoï, St. Maartensbrug. Na afloop bal. voor Dames en Heeren om prijs en premie bij den Heer P. RUIS t« 't Zand. Aanvang 4 uur 'b middags. te VERLAAT, om contanten. RUIME BERGPLAATS voor riefsen. van de Kleine Kapel Tan Noord- 8charwoude. Beleefd aanbevelend, J. MEEREB0ER. Gevraagd aan de Zuivelfabriek „De Een- draoht" te Warmenhuizen. Voorradig bij SCHAGEN.

Schager Courant | 1915 | | pagina 3