l natte Commensaals, Gratis verkrijgbaar SlagershediEnda een Boerenplaatsje, 16 snees Haver. 140 Zeepalingfuiken, Best WERKPAARD TRAPMAN CO., een flinke Werkster. 2 H.A. naweide, PLOEGER, nieuw kwartaal. sche succes op Let oorlogsveld, vervolgde de kan selier Ta midden van de verschrikkingen van den oorlog gedenken wij, van dankbaarheid Vervuld, de zoo krachtig werkzame menschlievendheid, die naburige neutrale staten ons betoonden bij den terugkeer van buig rlijk" personen uit het vijanoige buitenland en Dij de uitwisseling van krijgsgevangenen (bijval). Nederland wijdde reeds ten tweeden male aan de uit .Engeland terugkeerende zwaargewonden opoffe ringsgezind en hulpvaardig zijn -goede zorgen (bij val Ik spreek tegenover deze natie de* diopgevoeldon dank uit van bet Puitsche volk (bijyal). Ik verbind lueiaan een»woord van bijzondere dank baar beid aan den Paus (bijval), die aan het denk beeld der govangenenuiüvieseling en 'aap zoovele werken der menschenliefde gedurende dén oorlog- zijn onvermoeibare deelneming wijdde en op het tot uitvoering komen ervan, een beslissenden invloed heeft gehad (bijval). GEHEIM/INNIGE BRANDEN. De Vossische Ztg. schrijft, dat in Italië den laat- sten tijd olk-rlei geheimzinnige branden van grooten omvang voorkomen. Zoo ontstond dezer dagen in t administratiegebouw van de spoorwegmaatschappij Sicula te Catania een brand, die acht gebotiwen in de asch legde, w.o. den zetel van het militaire com mando. Oorzaak onbekend. .Ongeveer op hetzelfde tijdstip brak brand uit in e«n bioscoop-theater te Bellino. Ook'hier waren de aangerichte schade aanzienlijk en de oorzaak on bekend. WERVELSTORM. Een wervelstorm heeft vooral in den staat Texas Veel schade aangericht. Uit Di.'iae, in dien staat, wordt nog nader ge- me'cl aat ongeveer 100 li-eden zijn omgekomen In dezen storm, die ongeveer drie dagen heeft gewoed. Uit Galveston komt het 'bericht, dat de waterlei ding, de gnscirculatie, het electrisch licht en het tramverkeer in het ongereede zijn -geraakt, en dat er .groote hinder ynn den 'toestand wordt onder vonden. Eau dugblad-correspondent, die Galveslton -"heeft bezocht, meldt, dat daar ca. 1000 huizen zijn ver nield. Veel schade is ook 'toegebracht aan het militaire kamp bij Texas City.-De bevelhebber van het kamp, generaal Bell, seinde naar het departement van oor- loiï te Washington, dat het kamp door een vloed golf was geteisterd. 'De kracht van den 'wind was zou geweldig, dat oen aantal tamelijk gToote Bche- per. op het strand werden gezet. De troepen werden uiteengejaagd, en moesten voor den nacht elders 'ri onderkomen zoeken. Den volgenden ochtend was de wind nog te hevig om 'aan iets anders te kunnen denken dan aan het helpen van de-vrouwen en kin deren die m gevaar verkeerden en Let bergen van de lijkeu. Naar luid van een ander bericht zijn 12 soldaten en een 20 btugers verdronken. Bij Texas City spoel den de lijken van zes vrouwen aan land, vermoede lijk afkomstig uit Galveston. EEN THEATER AAN HET FRONT. Reuters bijzondere correspondent aan het Brit- scbe front schreef een en ander over liet leven bij dat front, waaraan wij 't volgende ontleenen: In een stadje, ongeveer twee mijlen van het ei genlijke front af, is een fabriek zeer handig veran derd in oen soort theater. De „comieken" van de zooveelste divisie geven daar hun voorstellingen zes maal per week. Eiken avond is de zaal stamp vol mot een geestdriftig publiek, bestaande uit man nen van alle rungen, van den soldaat, djuist uit de loopgraven komende, tot den generaal met goudgö- randen pet, die een paar uur ontspanning zoek* na de vervulling van zijn staf-plichten. De voorstellingen, die gegeven worden, kunnen 'eon vergelijking doorstaan met die in de schouwburgen te Londen; het artiestenpersoneel bestaat uit vijf manneu en twee meisjes. De mannen, die allen, met uitzondering van een officier, uit de gelederen afkomslüg zijn, dragen het traditioneele witte I'ierrot-costluum met breede plooi en roode knoopen en de twee meisjes zijn ke,urig gekleed in lichtroode danfccosltumes. Het tooneel, samengesteld uit ruwe planken, is kunstig getooid met zwarte en witte draperisën en de dynamo vau een militaire werkplaats geeft het 'electrisch licht voor de zaal en doet een krachtig projeotielicht werken. Ecu plaatsbureau is aan den ingang van de zaal gebouwd en daar worden de toegangskaarten ge kocht: h 2 francs voor de officieren en een halve franc voor de manschappen. De wetenschap, dat-zij voor de voorstelling moe ten betalen, maakt dat de manschappen de voor stelling meer waardceren, dan wanneer die kosteloos voor hen werd gegeum. De zaal kan meer dan dui zend personen bevatten. De officieren zij-ten op stoeien, de manschappen op banken. Het programma, dat eiken avond anders is, omvat liedjes van allerlei aard van de door de Tommies zeer geliefde sentimenteele baladen tot de meest komieke nummers van bet café-chantant. De troep bezit een humorist van het ware soort, die, met zijn wit-gekalkt gelaat en steeds veran derende expressie, st'eeds de lachlust van de tal rijke toehoorders gaande houdlt. Goncertnumrners worden ook gegeven, -maar het populairste nummer op het programma is zonder twijfel het dansen van-de twee meisjes, wier optre den een werkelijk artistieke Verdienste doet ont dekken. Voor een vreemdeling is dit schouwspel van ver maak hoogst eigenaardig. Een theater, feitelijk in de vuurlijn, lijkt iets-on gerijmds. Doch wanneer men de zaak aan het ont leden gaat, dan wordt de waarde daarvan duide- iijk. De autoriteiten hebben reeds lang het belang be grepen om de opgewektheid onder de manschappen er in te houden, daar dit zoo'n allerbelangrijkste factor is voor het algemeene leven in een leger. Met dat doel werd met deze voorstellingen be gonnen, reeds in de wintermaanden, toen de loop graven diep in 't water en de modder stonden en toen de omstandigheden-waaronder de soldaten had den te vechten, zulk een zware beproeving, zoowel geestelijk als lichamelijk, van hen vergde Reeds onmiddellijk bleek het Variété-theater een succes en de faam daarvan ging door het geheele leger. Voor den vermoeiden soldaat, die voor een paar dagen rust kan nemen, na het loopgTavenwerk, was zulk een ontspanning een goede gave en het resul taat, dat verkregen werd, Was prachtig. De soldaat, die naar het gezang luisterde, dit kon toejuichen en lachen, die aangedaan en opgevroo- lijkt on. beurten en die van het ongewone iicht en de warmte kon genieten; de soldaat die daar bin nenkwam, doodmoe en treurig, verliet de zaal als een geheel ander, mcnsch. De liederen en grappen, die hij hoorde, vcor/.agcn hem "\an voedsel, gedach- tenotof on aanleiding tot gesprekken voor weken. De geduchte, dat dit geheele -vermaak voor hem was georganiseerd door zijn officieren, voor zijn eigen boiang, versterkte den band, die officieren en manschappen vereenigde. Langzamerhand werden de voorstellingen bgter en talrijker. Repetities werden vlijtig geho.uden en nieuwe liederen werden ten gehoore 'gebracht. De inkomsten zijn voldoende om allo kosten te dekken en nog een batig saldo over te houden, dat be steed wordt voor liefdr-dige doeleinden, lndeiaaadis de onderneming, genaamd „The Lollies", reeds zoo populair, aat bij een _andere divisie ook een troep is gevormd onder deD~naam van „The Fancies". OOIEVAARS. Het gebied der Masurische meren in Oost-Pruisen was in vredestijd het geliefkoosd verblijf van dui zenden ooievaars, die daar in de vele poelen en plassen in overvloed kikvorschen vonden. Toen ten v'urigen jare de Russen in die streken Tal van ste den en dorpen verweekten, hadden de 'ooievaars hun winterkwartier in Afrika opgeslagen. Bij hun terugkeer vonden ze de oude nesten voor het groot ste gedeelte vernield. De meeste dieren echter richt ten, zoo goed en zoo kwaad ais 't ging, hun vorige woonstede weer in of louw den een nieuw verblijf in de onmiddellijke nabijheid. Zoo ziet men thans, schrijft de Rönigsberger Allgemeine Zeitung, in tal van grensdorpen ooievaarsnesten tusschen de dak spanten, in of op half vernielde schoorsteenen of aan de gevelrsnden van de 'puinhoopen der huizen. Groote truepen ooievaars uit de vuurlinies van Po len en Noord-Frankrijk hebben, volgens genoemd blad, eveneens in de vlakte der Masurische meren een rustiger vrblijf gevonden. Ook honderden kraan vogels en reigers zijn er van elders neergestreken. Of echter deze vreemde gasten dit toevluchtsoord trouw zullen blijven, wanneer de vrede op aarde is 1 weergekeerd, zal do tijd moeten leeren. Verschillende Oorlogsberichten. GRIEKENLAND. De ministeriëele crisis in .Griekenland is nog niet tot oplossing gebracht. Vonizelos is bij -den koning geweest, heeft de opdracht gekregen om een nieuw ministerie te vormen, maar hééft uitstel gevraagd. Hij bestudeert nu de diplomatieke documenten, hem op last van den koning ter 'beschikking gesteld en met de overweging van den toestand, ontstaan door de laatste nota van do Entente-mogendheden, Reuter meldt, dat de Britsche gezant een onder houd had met koning Constantijn en een -conferen tie met Venizelos. De konig drukte den wensch uit, ook de andere gezanten van de Entente te spreken. WAT DOET SERVIë? De Servische Skoeptsjina (Kamer) is bijeen ge weest en daar is besproken het voorstel aan Servië door de Entente-mogendheden gedaan, nl. den af stand yan Servisch Macedonië aan Bulgarije. D-'ze zaak is dus niet alleen van het hoogste be lang voor Servië, maar ook voor den geheeïen Bal kan. Geeft Servië aan den drang van Engeland en zijn bondgenooten toe en krijgt' dus Bulgarije wat 't wenscht, dan wordt de kans dat Bulgarije tegen Tur kijo zal optrekken grooter. Een beslissing is er in de Servische Isamer nog niet gevallen. Minister-president Pasitsj zette in een 'rede van twee uur den militairen en diplomatieken 'toestand van Servië on de Entente uiteen en las vervolgens den tekst van de Bulga-arSche nota aan Servië voor. Wat deze nota inhoudt, zegt liet-verslag van de zit ting niet. Pasitsj verklaarde, dat de Entente-mogend heden een del'iuitiove verklaring van Servië verr wachtten; er moest een beslissing in vervat-zijn, of Servië ook verder aan den strijd van de Entente- mogendheden zou deelnemen of dat hun wegen zich zouden scheiden. Een andere keus was er niet. Ouder deze omstandigheden had de Servische re geering besloten, de Skoeptsjina aan te raden, aan het verlangen van de Entente te voldoen en ook alle rechtmatige wenscben van Bulgarije te erkennen, voor zoover deze niet de "bestaansbeiangen van Ser vië in gevaar brachten. De minister-president verzocht de 'Skoeptsjina, hierover in debat te treden en verzocht allen afge vaardigden hun opvattingen uiteen te zetten in over eenstemming met hun-patriottische gevoelens. De Skoeptsjina zal waarschijnlijk Donderdag een definitief besluit nemen. DE ARABIC IN DEN GROND GEBOORD. Hot Engelsch-» schip de „Arabic" vertrok Woens dag vau I.iverpool naar New-Vork en werd Donder dag zonder eenige waarschuwing getorpedeerd. 'Er waren ll/7 3e klasse passagiers en 250 man beman ning aan i-oord. Vele passagiers waren Amerikanen. De henten werden direct uitgezet en het schip was in elf minuten gezonken. Donderdagavond zijn te Queenstown twee schepen aangekomen met 175 pas sagiers en £10 koppen van de bemanning (uit. een totaal aantal van 423 personen aan boord van de Arabic). Dezen waren gered uit 'elf booten van de Arabic. D8 lieden in de booten maakten een aller- treurigsten indruk, zij waren ternauwernood ge kleed en veelal zonder hoed. Verscheidenen 'waren aan hoofd of gelaat gewond en moesten 'per auto naar hotels worden gebracht en zich onder dokters behandeling stellen. Voor dat de Arabic getorpedeerd w-erd stormden de passagiers vol angst 'naar de reddinggordels, en nauwelijks hadden zij die omgedaan toen het schip getorpedeerd werd. Redding# ooien en vlotten wer den in allerijl te water gelaten en de passagiers drongen er zoo snel mogelijk in. -Velen vielen in het water en grepen zich aan een vlot vast. - Twee ma trozen zwommen met 'een vrouw, die in "t water lag en om hulp gilde, naar een vlot en tilden haar er op. Tal van dames, die zich te bed bevonden, op het oogenhlik, dat het schip -getorpedeerd werd, lie pen in haar nachtgewaad het dek op. Aan deze da mes werden dekens verstrekt. Een Ainerikoansche damespassagier, die-enkel een peignoir aan bad, verklaarde, dat zonder de prach tige discipline van de bemanning, meer dan 200 menschen zouden zijn verongelukt. Later: De Arabic had een bemanning van 243 kop pen en 13i passagiers aan boord, w.o. 26 Amerika nen. Slechts 6 passagiers en ca. 27 koppen van.de bemanning zijn vermist; ofschoon het schip zonder waarschuwing werd getorpedeerd en binnen 10 minuten zonk. Echter werden in dat korte tijdsver loop 11 volgens andere berichten zelfs 15— red dingsbooten uitgezet en bemand. Zoowat 30 van die geredde passagiers zijn gekwetst, waaronder enke len ernstig Hot is nog met bekend, of er Amerikanen zijn omgekomen; maar in elk geval is het leven 'van 26 hunner in gevaar gebracht. Bovendien moei do lading vun het. 'schip voornamelijk aan Amerikanen hel ben'toebehoord. Het schip was -bestemd voor Amerika en dus kan niet worden aangevoerd, zooals hij het. Lu si tan ia-geval van Duitsche zijde gedaan is dat het schip munitie voor-do bondge- nooten volvoerde. Volgens do laatste berichten worden 6 passagiers en 38 K-dén cfer bemanning van de Arabic vermist. De gezagvoerder van de Arabic die aan een been hoeft. Toen bij de torpedo zag 'naderen, was het gekwetst is, zeide dat hij geen onderzeeboot ge-ien voor het schip niet meer mogelijk, te ontbnappen. Er waren maar 8 minuten om de booten uit te brengen. De tweede purser deelde mede, dat de 'torpedo het schip irof bij de machinekamer en dat er een kotelonlplofling volgde. De meeste passagiers wa ren juist klaar met ontbijten. De geheele zijde van het schip werd losgerukt. Vele passagiers waren bezig met kijken naar een 'ander stoomschip, teen de torpedo tuf. 1 Een bekend tocneelspeler aan boord zeide, dat de lieden in zijn boot 4% uur hadden geroeid, voor zij varen opgepikt. Er was geen -paniek geweest; en er waren geen ongevallen geweest. l-it 1 ïverpool wordt gemeld, dat een 'der ver miste passagiers van de Aratic een Amerikaan is. Ook was er een Duite'che geestelijke aan boord, die een pus van de Engelsche regeering 'had. Telegrumnren aan de Engeische bladen uit New- York verklaren, dat de tijding 'in Washington sen satie hoeft gewekt. De overweging dat de meeste opvarenden gered 'zijn heeft opluchting gegeven. Het nieuws van de iorpedeering van de „Arabic" heeft de Amerikaanische autoriteiten, -die gehoopt hadden, dat na de laatste nota aan Dultschland niets zou gebeuren dat den reeds gespannen toestand ver ergeren kon» zeer geschokt. In die nota werd im mers uiteengezet, dat het zonder waarschuwing tor- pedeeren van een schip d'at Amerikanen aan boord h?eft, als een verkrachting van de réchten der Vereenigde Stoten worden beschouwd en dat eene herhaling daarvan als een moedwillig onvriendschap pelijke daad zou kunnen worden beschouwd. Presi dent Wilson was den geheeïen namiddag'en avond bezig om te trachten bijzonderheden omtrent het voorval te vernemen. Ofschoon blijkbaar verstoord, stelde hij zich op het standpunt, dat bij zijn oor deel moest opschorten tot hij officiëele bijzonder heden ontvangen zou hebben. HULDEBEIOOGING. De gebeurtenissen der laatste dagen op het -oos telijk front en de verheffende indrukken van de ver gaderingen van den Rijksdag hebben Vrijdagavond een uit vele auizenden bestaande menigte aanleiding gegeven tot een vaderlandslievende botooginp voor het paleis van den rijkskanselier te Berlijn. De rijkskanselier beeft de menigte 'toegesproken en ongeveer gezegd: De Russische vestingen zijn als aarden potten stuk gegooid 'en machtig heeft de Rijksdag heden u'ting gegeven aan den onwrikbaren wil van het Duitsche volk om te overwinnen. Tien milliarden zijn in één zitting 'toegestaan (levendige toejuiching). Nog is de strijd niet-ten einde, maar als God bet wil, moet de dag komen, dat het spreekwoord; wat niet buigen wil, moet breken, wordt bewuarheid (stormachtige toejuichingen). DE SOCIAAL-DEMOCRAAT LIEBKNECHT EN DE RIJKSDAG. In antwoord op een interpellatie van don sociaal democraat I.iebknecht of de regeering bij overeen stemmende bereidwilligheid der andere oorlogvoeren- den bereid is op den grondslag van een 'afzien van annexaties van welken aard ook, onmiddellijke'Vre desonderhandelingen te aanvaarden, antwoordde 'de staatssecretaris Von Jagow: Ik geloof op de 'in stemming van de groote meerderheid van het H'uife U mogen rekenen, ais-ik het antwoord op deze vraaj als op dit (ogenblik ondoelmatig weiger. (Storm achtige toejuichingen). Liebknecht trachtte te -spreken, word echter door de steeds herhaalde toejuichingen en door kreten in het spreken verhinderd. Ook verdere pogingen van den afgevaardigde werden door toejuichingen en gelach helet. D i voorzitter was genoodzaakt her haaldelijk van zijn schel gebruik te maken. De onrlogfc'credieten werden met algemeene stem men goedgekeurd. Liebknecht protesteerde. OORLOGSELLENDE. Berlingske Tidende heeft een bericht uit St. Pe ters-burg c-v>r de ellende die in Rusland wordt ge leden door de uit Polen gevluchte burgers, In St. Petersburg bevindt zich esn groot aantal dergelijke vluchtelingen. Zij zijn uitgeweken om niet de kans te loopen, door den vijand te werk te worden ge steld l ij den l ouw van straatwegen en het aanleg gen van loopgraven. Die wegen moeten dan dienen om het opvoeren van het zware geschut van der vijand nocdig te maken De nccd nder die ettelijke duizenden vluchtelin gen en gekwetsten eischt maatregelen, die schat ten kosten. Reeds lang te voren was het plan ge opperd om tol leniging van den nood gebruik te maken van de groote rijkdommen van de kerk. Thans heeft de Heilige -Synode bevolen, da.t de k'oosters beschikbaar moeten worden gesteld als hospitalen, en dat zij de kosten van onderhoud en verpleging zelf zullen moeten dragen. Nagekomen Berichten. GEEN' DUURTETOESLAG. Door de directie der Staatsspoorwegen is in antwoord op liet verzoek van het personeel om een duurt etoeslag van f 2 per week op de salarissen beneden f 1500, aan den heer P. Moltmaker te Utrecht als eerslen onder- teekenaar bericht dat inwilliging in dit verzoek een uitgave zou vorderen van f 39000 per week en de maatschappij, afgezien van andeare bezwaren, een derge lijke uitgave niet kan dragen. In dit antwoord wordt verder o.m. gezegd, dat sedert hela dies der organisaties werd opgesteld, door maatrege len van regeertngswege genomen, aan de duurtefcezwa- ren in belangrijke mate is tegemoet gekomen en »n- tusschen dc toegekende extra-week bezoldiging mede zal dienen om voor het personeel den druk der tijden te verlichten. UITVOER VAN GROENTEN. Verschillende Hollandsche exporteurs van ingemaakte groenten naar Duitschland zijn, met het oog op het verbod, van uitvoer, voornemens, om de versche groen ten s.aar sommige Duitsche grensstations te zenden en daar te doen inzouten. NOORDSCHARYVOUDE Maandag wordt in liet café van den lieer J. de Bak ker alhier eene vergadering gehouden terr 'bespreking van (het houdm van feestelijkheden Ier gelegenheid vain de opening der nieuwe spoorlijn alhier. Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie, worden alle ver- eenigingen in Oudkarspel, Noordseharwoude en omstre ken uitgeaioodigd naar die vergadering een afgevaardigd^ te zenden. CALLANTSOOG. Bij de dezer dagen, door den polder Gallantsoog ge houden aanbesteding van Ümmer- en grondwerk, werd ingeschreven door Jb. Dekker voor f 364. J. Toes voor f 335, gebr. Veeter voor f 330 en D. Zeeman voo-r f 298. Gwgund aan den Jaagden inschrijver. De raming TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van den 21 Augustus 1915, medegedeeld door hst Koninklijk Meteorologisch Instituut te -De Bilt. Zwakke tot matige N.W. tot W. wind. Tijdelijk op£ klarend, later wellicht weer regen Zelfde temperatuur. Predikbeurten. ZONDAG 22 AUGUSTUS. NEDERI.ANDStII HERVORMDE GEMEENTE is: Schagon, voorm. 10 uur, Ds. De Grauff. Schoorl, nam. 2 uur, Hagepreck. St. Maartensbrug, voorm. 9.30 uur, Ds. Nieuw- bjrg. (Verbeterd bericht.) Plaatselijk Nieuws. GEMEENTE SCUAGEN. Overleden: Ge-esje Veugor, oud 81 jaren, echtgo- n >ote van Willem Meurs. POLITIE. Gevonden- een parapluie. Verloreneen zwarte fietspomp.- GEGUND. Aan den heer J. R. Vlaming alhier is door den Rijks bouwmeester te 's-Gravönhage de bouw opgedragen van het Telegraaf- en Telefoorgebouw te Hilversum voor de som van f 46132. KEGELCLUB. Er word -m pogingen gedaan alhier een kegelclub op te richten. Hedenavond is er vergadering met dit doel. GEMEENTE ZIJPE. Geboren: Catharina Helena, dochter van Gerardus Petrus Slijkerman en Petronella Ligthart. Petrus Stephanus, zoon van Adam de Wit en Marirf Bal vers. Marktberichten. ALKMAAR, 21 Augustus. Geen paarden. 69 Koeien f 180 a f 375, 273 magere schapen 1' 18 a f 40, 46 nuchtere kalveren f 12 a f 24, 27 magere varkens f 26 a f 42, 155 biggen f 15 a f 24 per stuk. Kipeieren 6 a 7 cent. Boter 72% a 80 cent per halve KG. BROEK OP LANGENDUK, 20 Augustus. Bloemkool f 11.80 a f 18.30, 2o soort f 3.30 a f5, ro.odé kool f 5 60 a f 11.60, gele kool f 7 a f 10.50, witte 'kool f 13.30 a f 17.30 per 100. Wortelen f 3.20 a f 4.50. Muizen f 1.10 a f 1.25, Julia'-muizen f 1.05 a f 1.15, schoolmeesters f 1.55 a f 2.05, blauwe f 1.50 a f 1.65, eigenheimers f 1.40 a f, 1.50, 'drielingen 50 a 80 cent per zak. Slahoonen 'f'8.70 a i' 4.20. Gele nep f 5.20 a f 6.70, drielingen f 4.50 a f 4.80, uien f 4 a f 4.30. Baal wortelen f 2.05 a f 2.30. Augur ken fijn-fijn f 10.30, fijn-grof f 4.70 a f 7.90. WINKEL, 20 Augustus. Appelen f 1 a f 5.30, poron f 1 a f 2.40 per mand. Pruimen l' 0.40 a f 1.55, ltoh] f 3 a f 10, komkom mers f 2 a f 4.50-per 100. Snijboonen f 1.60 a-f 2.35 per 1000. Slahoonen f 3.50 a f 6.50, aalbessen f 10 a f 15, kruisbessen f 5, frambozen f 16, tomaten f 7 a r 7.50 per 100 pond. Aardappelen f 0.90 a f 1.05 MEDEMBIJh, 20 Augustus. Aardappelen: groote muizen f 1.40. kleine muizen f 0.50 a f 0.55. bonte f 1.30 a f 1.40. blauwe f 1.20 per HL. Aanvoer 416 manden of zakken. Snijboo- n-'-n 1 35, spereieboonen f 1.35 per 15 KG. NOORDSCHARWOUDE, 19 Aug. 1915. Bloemkool f 17 ft IS, roode kool 17 a 10.50, gele kool l 7.50 a 9, witte kooi f 12.90 a 16.20 per 100. wortelen f 3 3.90 per 100 bos, wortelen f 2.2o a 2.35 rsr baal, Schoolmeesters f 1.60 a 1.90 eigenheimers 1.20 a 1.30, btouwr l 1.40 n I 70 per 35 K.G., zil veruien f 6 a 7.60, drielingen f 4.10 a 4.40, gele ;nep f 6 a 7.70, drielingen f 420 a 450, grove uien f 410 a 4.40 per 50 K.G. 20 AUGUSTUS. Roode kool f 5 a 10.90, gele kool f 7 a 9, wMte kool f 12.30 a 1710 per 100, aanvoer 14945 stuks; wortelen f 2.90 a 3.90 per 100 bos, aanvoer 2830 bos, wortelen f 2.25 a 2.35 per baal, aanvoel* 42 baal Schoolmeesters f 1.60 a 1.80, eigenheimers f 1.20 a 1.35, blauwe fl.40 a 1.60 per 35 K.G., aangevoerd 156 zak,, zilveruien f 6.30 a 8.10, drielingen f 4.20 a 4.60, gele nep f 6.20 a 7.50, drielingen, t 4.40 a 4.60, grove uien f 4.30 ft 4.50 per 50 KG., aanvoer 618 baaL VAN EWIJCKSLUIS. Aangevoei-d aan den vischafslag, op Woensdag, den 18 Augustus. 143 pond bot f 0.12i/2 a 0.131/2, 80 pond schol f 0.09 a 0.09y2, 84 pond aal f 0.35 per pond. WARMENHUIZEN, 20 Augustus. Zilveruten: nep f 6.50 a f 7, drielingen f 3.70 a f 3.§0, groote f 1.70 a f 1.80 per baal. Gewone uien f .140 a f 4.70 per baal. Gewone nep f 6.40 a''f 7.20 per baal. Slaboonem f 3.80 a f 4 per 50 -'KG. ALKMAAR, 20 Apguslps. Kleine fabrieksbaas f 52.50, kleine boerenkaas f53, commissie fabriekskaas 'f 48, commissie boerenkaas f 51. middelbare boerenkaas f 50. Aangevoerd 300 Mapels, wegende 205000 KG. Handel kleine redelijk. Graanmarkt. Aangevoerd 1624 HL. Tarwe f 10 a f ie.50, haver f 7.75 a f 8.50, bruine boonen f 22, karwijzaad f 16. witte boonen f 23, groene erwten f 18 a f £'4, vale erwten f 18 a f 20, gerst cheva- lier f io r. f 11, witte erwten f 20 per HL. Advertentiën. Tegen half September gevraagd, in de nabijheid Win de Winter- landbonwschool Schagen. Br. fr. letfc. L, Hulppostkantoor Kolhorn. tegen advertentiekosten, mits goed tehuis, een mooie D. H. H., 2 jaar oud, zeer lief en waaksch. Fr. br. no. 11, bureau v. d. blad. Coöp. Zuivelfabriek „Excelsior" Heerhugowaard. Aan bovengenoemde fabriek wordt gevraagd, een op nader overeen te komen salaris. Schriftelijke aanmelding vóór of op Woensdag 2) Augustus ten kantore. (Halfwas), niet beneden 17 jaar, gevraagd door P. Raat Dz. Scha gen. Te huur: om te maaien of weiden, bij Rui tenburg Koegrae. Te koop 10 H.A. best weiland, bij S. Hoog» vorst Koegras, gem. Callantsoog. Te koop, Te bevragen bij IJ. Verlaat, Las- schoten, Schagen. Te koop ook bij gedeelten, bij C. Portegijs Kolhorn. Gevraagdeen bekwaam bij T. Delver, Callantsoog. te koop, bij C. Biuggeman, Anna Paulowua. begint met een Bestelt Uw abonnement bij Boekhandel, Sobagen. Er biedt zioh aan Brieven onder letter MN, Bureau van dit blad. AlkmaarscliBStoom-Steenhouwerij Trapman Co.

Schager Courant | 1915 | | pagina 2