Alltlttl MSCIIS- DINSDAG 31 AUGUSTUS 1915. 58ste Jaargang, No. UitgeversTRAPMAN Co. SCHREI COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- en A.DVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Telepta. No. 20. Prijs per jaar f 8.Per post f 8.60. Losso nummers 6 cent ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Binnenlandsch Nieuws. WERINGEN. Voor rekening van 69 leden onzer onderafdeel ing der V.P.N. werden jl. Vrijdag op de Amsterdam- sehe eierenveiling geveild 8342 kipeieren, 79 eend- eieren en 72 stuks pluimvee. De hiervoor verkregen prijzen waren zeer goed en variëerden voor de kip eieren van f 6.05 tot en met f 7.80 per 100 stuks, voor de eendeioren f 6.60 per 100 stuks, voor 'het pluimvee van f 0.19 tot en met f 0.84 per stuk. Aan schoon geld zullen, de leden voor de kipoie- ren per kilo ontvangen f 1.01 en voor de eendeieren f 6.10 per 100 stuks. Per stuk berekend gelden de kipeieren van 15 in een kilo '6.73 cent, 16 in een kilo 6.31, 17 in een kilo ongeveer 6 cent en Van 18 in een kilo 5.61 cent, of gemiddeld per 100 stuks f 6.15 schoon. Handel vlug met veel vraag. DEFENSIE-SLOEP OMHOOG GEVAREN. Men meldt uit Brielle aan „De Maasb": Bijna had zich op de Brielsche Maas wederom hetzelfde treurspel afgespeeld met de defensiesloep als de vorige maal, doch op eenigszins andere wijze, Vrijdagavond ging de defensie-sloep omstreeks 9 uur halftij voor anker nabij het Molenhaventje. De sloep bevond zich boven een steenen berm en zat, wijl het water vallende was, spoedig omboog. Zaterdagmorgen omstreeks vier uur met den vloed zou ze vlot gekomen zijn, indien er niet drie h vier gaten met het omhoog varen in de kiel van de sloep waren geslagen. Van de vijf manschappen die zich in de sloep bevonden, sprongon tweo ovor boord en bereikten zwemmende den kant; de drie overige sprongen in een vlet en namen het zinkende defensievaartuig op floept*1 uw en kwamen'behouden in de Brielscne haven a.'in. Gelukkig was het weer zeer gunstig; er was niet de minste wind en de maan tegunstigde met haar licht het werk. KAASPRIJZEN. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft den maximum kaasprijs voor binnenlandsch verbruik, behalve voor room- en lunchkaas en kaas bereid onder rabbinaal toezicht, gedurende de maand September 1915 bepaald: A. \oor den verkoop in het groot: voor volvette Goudsche meikaas met Rijksmerk f 47 per 5') KG., vour a olvet-te Goudsche Meikaas f 45, voor-volvette jonge Goudsche en Edammer kaas met 'Rijksonerk f 42, voor volvette Jonge Goudsche kaas f 40, voor Jonge*Edammer kaas (40 f 39, voor jonge Goud sche kaas (40 f 38, voor Edammer en Gaud- sche kaas (30 -f 33, voor Edammer en Goud sche kaas (20 f 28, voor magere Edammer eni Gonclsehe kaas f 18, voor Leidsche en Delftsche ko mijnekaas f 38, en voor Friesche nagelkaas f 21 per 50 KG. B. Voor den verkoop in bet klein: voor volvette Goudsrhe Meikaas met -Rijksmerk 62% cent per KG„ voor -volvette Goudsche Meikaas 60 cent. voor volvette jonge Goudsche en Edammer kaas met Rijksmerk 57% cent, voor volvette-jonge Goud sche kaas 55 cent* voet- 'jonge Edammer 'kaas f (40 55 cent, voor Jonge Goudsche kaas (40 5o cent, voor Edammer en Goudsche kaas (30 42% cent, voor Edalmmer en Goudsche kaas (20 37% cent, voor magere Edammer en Goudsche kaas 27% cenf, voor Leidsche en Delftsche komijnekaas 50 cent en voor Friesche nagelkaas 30 cent per KG. Onder kaas gemerkt-40 30 of 20 plus wordt kaas verstaan,welke respectievelijk 40 pet. of meer, 30 pet, of meer of 20 pet. of meer vet in "de droge 8tof bevat. Bij verkoop aan detailhandelaren kan f 2 boven den maximumprijs voor verkoop in het groot in rekening worden gebracht, indien de hoeveelheden ten hoogste 50 KG. per zending en per week aan den/.elfden afnemer bedragen. -St.Ct. DUTSCH VLIEGTUIG GELAND. Zondagmorgen is onder de gemeente Venlo een Duitsch vliegtuig gedaald. De inzittenden, een offi cier en een mindere zijn naar den garnizoenscom mandant geleid. Het vliegtuig was uit België op weg naar de vesting Wosel. De vliegers meenden dat /ij boven Duitlsch -grondgebied waren en deden 'n noodlanding. Toen zij bemerkten op Nederlandsch grondgebied to zijn gedaald wilden zij weder opstij gen, wal. hun door militairen werd belet. LIEFHEBBENDE DOCHTER. Een bewoner van de Elandstraat te 's-Gravenhage heeft Lij de politie aangifte gedaan van oen mis handeling, welke in of bij -zijne woning op hem zou zijn geploegd door zijne, in de Voldersgraclit verblijf houdende, dochter. Na het vertrek van die dochter word op een raamkozijn - van zijne woning gevonden een soort „bom", welke naar hij vermoed de, door die dochter d&ar was geplaatst en welke later ontplofte, evenwel zonder ernstige gevolgen; alleen werd eenige materiëele schade aangericht. PAARDENDIEFSTALLEN. In den laatsten tijd hadden te Winterswijk vier diefstallen van paarden uit de weide plaats. Met medewerking van de Duitöche gendarmerie is het gisteren aan de marechaussee gelukt, de daders op te sporen. Het zijn zekere Ten H., zoon van een reeds uitgewezen smcfckelaar, en de landbouwer A., beiden te Winterswijk. Eerstgenoemde had nog 2700 mark in zijn bezit. Beiden hebben bekend. Hun medeplichtigen over de grens zijn ook gepakt. De eigenaars van de paarden krijgen door bemiddeling van dc gendarmerie hun diêren terug. HANDICAP-DRAVERIJEN TE ALKMAAR. Zondag hadden de door 'de Kenpeaner Sportclub aangekondigde harddraverijen plaats. Het was voor een dusdanige sport al 'heel ongunstig weer. Tel kens dreinde een regen op de nogal talrijke bezoe kers neer. Eerst hadden we den kermisprijs, een prijzen- draverij 4e klasse Handicap, maximum 1740 M. Er 'iepen 8 paarden mee, waarvan Ciampi van B. v. d- Berch, Oisterwijk, den ten prijs won van f 200; f75 won I uncan van P. G. Appel, IJsscfmonde en f 25 wen Clemen.ce van C. Bakker, Oegstlgeest. Vervolgens, kwam de Bërgerprijs, afstand maxi mum 2060 meter. De ie prij's f 250 was in mooie stijl voor Athletn van K. G. v. d. Veen, Hurdega- rijp; 2e prijs f 75 voor Ciampi van B. v. d. Berg, Oisterwijk en f 25 voor Duncan van P. C. Appel, IJ ssel monde. Volgde de Alloruaarsche Harddravërijvereenigings- prijs, een heatdraverij, handicap, maximum 1680 M. Beide heats werden in mooien stijl gewonnen door Bandage van J. A. Bakker. Wieringerwaard, die daardoor den prijs van f 300 behaalde; f 50 was voor Clémence van C. Bakker, Oegstgeest. Bij deze draverij gebeurde een leelijk ongeluk. Calbarina L., bereden door H. Witteveen, kwam bij de 1 oeht te vallen, doordat zooals n en 0116 mee deelde, het paard insloeg. 'De berijder schijnt zich niet te hebben bezeerd, het paard wel. M. Siderius, die-met Athleta er vlak achter reed, wist nog zoo veel op zijde te komen, dat hij a'llteen met één wiel over de gevallene heenreed. Het wiel van de -sul- key was daardoor in zulk een toestand, dat ook deze den strijd moest opgeven. De Augusfusprijs was de laatste. Het was een korte baandraverij, handicap, maximum 800 M. De uitslag was, dat de l.e prijs f 150 behaald werd door Alexandra van P. Hoek, Alkmaar; 2e prijs f 50, Vi- tesse van N.Schermerhorn, Alkmaar; 3e prijs f 25, Ach van W. Kaan, Twisk. RAAD VAN ST. MAARTEN. Vergadering van den Raad op Maandag 30 Augus tus 1915, des morgens 10 'uur. Afwezig de heeren Schermerhorn, Visser -en Glas. Voorzitter de heer A. Klerk, Burgemeester. Na opening volgt lezing en goedkeuring 'der no tulen. Voorzitter deelt medo, dat in hot-Ie halfjaar 1914 6633 kub. meter gas en in het le halfjaar 1915 7352 kub. nieter verbruikt is aan de Stroet. Het verslag van de Vakteekenschool van do Smcdenvcrooniginig en de veroeniging „Bouwkunst" te Sc hagen, wordt voorgelezen. Na gedane oproeping voor onderwijzeres in nut tige handwerken zijn -2 sollicitaties ingekomen, hl. van de oudste dochter van den heer Teensma en van mej. J. de Heer. Hiervan is medcdeeling gedaan aan den schoolopziener en zal de benoeming in de volgende vergadering.plaats hebben. De functie wordl tijdelijk waargenomen door mej. Teensma. De Gemeenterekening en de rekening, van 't Arm bestuur worden goedgekeurd, zooal's ze zijn aange boden. Voorzitter dankt de commissie van onder zoek voor de moeite en den gemeente-ontvanger, den heer Blaauw, en den administrateur der Algemeene Armen, den heer Schermerhorn, 'beiden ter verga dering aanwezig, voor het nauwkeurig gehouden be heer, alsmede de armvoogden. De gemeente-begrooting wordt aangeboden in ont vangst en uitgaaf op f 13344.30, onvoorziene uitgaven f 498.88; de armenrekening in ontvangst f 5774.33, uitgaaj1 f 6800, vermoedolijk nadeelig saldo" f 1025.67. Voorzitter deelt mede, dat armvoogden volgend jaar zeer gaarne een subsidie van de gemeente zlul- len ontvangen. Voorzitter zegt nu, dat bij den brand van den heer G. Bruin aan den Valkkoogerdij'k, welke door hooibroei was ontstaan, de brandweer eene zeer moeilijke taak heeft gehad door het broeiende "hooi bij het brandende punt weg te werken. Hoewel de monschen in een atmosfeer moesten werken, waarin het bijna niet 'was uit te houden, hebben zij zich goed gehouden en het perceel 'dan ook behouden. B. en W., en ook de opperl rardmeester n eenen, dat het op den weg der gemeente ligt, ditimaal van de gewoonte af te wijken door de vergoeding voor dezen keer te verhoogen van 25 cent op 40 cent per uur. De heer Wit vraagt of het perceel verzekerd was en vindt dat ook de assurantie-maatschappij een premie beschikbaar kon stellen. Voorzitter zou dit zeer zeker toejuichen, 'maar wil de vergoeding voor de mensclien daar niet van lat -n afhangen. Wordt een premie uitgekeerd, dan zou die desnoods in de gemeentekas gestort kun nen worden. De heer Bruin kan zich volkomen met het voor stel van B- en W. vereenigen. Het was een slecht baantje voor de menschen en spreker zou daarohi niet goedkeuren, dat wanneer een premie mocht worden, uitgekeerd, deze in de gemeentekas wordt gestort, die 40 cents beschoiuwt spreker als loon n.uir werken. Dc heer Wit oordeelt 25 cent ook volstrekt niet hoog, n aar spreker dacht, dat er minder kans op een premie bestaat, wanneer de gemeente reeds een verhooging toestaat. De lieer Slot wil het aan B. en 'W. overlaten, om of te wachten of er een premie wordt uitge keerd; 40 renten en premie, dat hoeft niet, -vindt spreker. Dn hoer Wit vindt, dat dat weer van do 'promie afhangt. Voorzitter zegt, dat wanneer do premie b.v. f 25 zou bedragen, hot zijn bedoeling niet is, om die in de gemeentekas te storten. Goedgevonden wordt, dat B. en W. 40 cent uit botalen en verder afwachten 'of er een premie in komt. Voorzitter zegt zooeven uit volle overtuiging zijn erkentelijkheid te -hebben uitgesproken jegens de brandweer, maar spreker doet dit ook tegenover den heer Bruin en wel naar aanleiding van de flinke consumptie en ververschingen, die door den heer Bruin aan de lieden is verstrekt. De heer Bruin dankt voorzitter voor deze woor den en zegt te meenen, dat-"hij niet meer ldan zijn plicht heeft gedaan. Hierna sluiting UITVOER VAN PAARDEN. Men schrijft aan de N. Ct.: Maandag is dan eindelijk de -langverwachte gele genheid aangebroken tot uitvoer van paarden bene den 2C maanden. De paardenlhandelaars hadden reed.' reikhalzend naar dit tijdstip uitgezien,; ja, naar hen, in vooruitzicht gesteld was, zou dit reeds jl. Woens dag gebeuren. Blijkbaar waren do vereischte maar regelen nog n,iet geheel gereed, 'zoodat het verlof tot uitvoer enkele dagen moest opgeschoven wor den. Er is in den laatsten tijd ontehglijk veel -aan gekocht. Wij vernamen van één handelaar, die er 2000 stuks in voorkoop had. De prijzen zijn steeds in de hoogte gegaan, niettegenstaande in de laatste dagen bet gerucht liep, dat men in Duitschland op hot oogenblik minder betaalt, als gevolg van het groot aantal paarden, dat in Rusland buitgemaakt wa*. Om een denkbeeld te krijgen van die ouLaag- lijktt prijsopdrijving-noemen we slechts de prijzen, die op de jongste bekende HangdLotlche paarden markt besteed werden, waar men voor veulens, die vroeger niet meer dan f 150 deden, thans tot f 425 toe betaalde en voor 1%-jarige paaiden zelfs f725 of bijna drieniaal zooveel als in -normale tijden. On der die omstandigheden is het vet spoedig van den paardenhandel -al. ROOKENDE KINDEREN. Volgens de thans in werking getreden politiever ordening in de gemeente Velsen is de verkoop van rookartikelen aan kinderen van leerplichtigen leef tijd verboden. SPIONNAGE? Sedert Dinsdagavond bevindt zich op last der justi tie in het Huis van Bewaring te Rotterdam -de heer' W. N. J. van D., die zich buiten zijn particuliere zaken ook bezighield met het'correspondentschap van een Engelsch blad, Hij wordt verdacht van handelingen, waardoor de neutraliteit van Neder land in gevaar zou kunnen gebracht worden. -Naar het heet is bij dit delict evenzeer betrokken de hr. D. een Engelschman, -vertegenwoordiger van het zelfde Engolsche blad waarvoor eerstgenoemde werkzaam was. HEI BLOEMBOLLENBEDRIJF. Niettegenstaande het bloembollenbedrijf in 1914 door den oorlog zoo gedrukt werd, bedroeg toch nog volgens de N. R. Ct. do uitvoer 24.893.000 KG., tegen 24.997.000 KG. in 1913. Deze cijfers mogen echter nog niet voor financiöole resultaten 'als maatstaf genomen worden. In do eerste 'plaats was het ge was in 1914 veel zwaarder dan in 1913 en ten tweede zijn groote voorraden leverbare bollen naar de vei lingen in'het buitenband gezonden. Ttoch bleek aa|n het einde van het oorlogsjaar, dat de toestand vnict zoo donkor was als het zich in den beginne liet aanzien. DE REGIMENTSZOON. „De militairen van het 8e regiment'infanterie, die in het kamp te Laren vertoeven, hebben naar het Nieuwsblad „Vooruit" te Hilversum meldt een „regimentöknaap" in hun midden. Het is een 9-jarige jongen uit Hilversum afkomstig. Dezer dagen kwam hij in 'het ktfmp met vorzoelk om hem wat eten te geven. Hiji vond 'een hartelijk onthaal en dit beviel hem zóó goed, dat hij verklaar de nift -n eer weg te gaan. De soldaten ontfermden zich ov.er don knaap en "besloten, om hem als „ru- gimentszoon" te adopteeren, zulks met goedvinden van de officieren, die schik in het geval kregen. Er werd een uniform gemaakt Voor den jeugdi gen landsverdediger die als een „echte"" soldaat het militaire leven medemaakt. Aan ziJn uniform on!U breokt alleen een geweer, in de plaat» waarvan de jongen een bajonet draagt. De ransel is vervangen door een knapzak. Overigens maakt de jongen alle 'marschen en oefeningen mede. Deze week,marcheerde hij met dc soldaten 28 KM. 'ver; zijn voeten waren toen - wat doorgeJoopen, doch den volgenden morgen was hij weer volmaakt in orde. Een-kleine concessie wordt hëm op marsch trouwens toegestaan: vaSt het loo- pen hem onder weg tie moeilijk dan mag hij bij den majoor op het paard -zitten, tot zijn vermoeid heid geweken is. in Groningen beeft een soortgelijk 'geval plaats. Zooals men weet, is -daar het interneeringskamp der Engelsche pi arindsoldaten en matrozen. Onder hen bevinden zich ook -een aantal marinesoldaten, die na den val van Antwerpen over de HoHandsche grens vluchtten. Zij waren toon vergezeld van oen 7- 8-jarigen knaap, dien zij -daar zwervend aan troffen, door iedereen verlaten. De Jongen werd naar Nederland medegenomen -en met de soldatefn onder gebracht in het interneeringskamp. Hij vertoeft er nu nog, spreekt Engelis/ch als de beste Tormmy, gaat met zijn „krijgsmakkers" naar de bioscope en lui dere publieke vermakelijkheden -en flaneert het verdere van den dag door Groningen's straten. Oud en jong, groot en klein, kent daar reeds den in En golsche uniform uitgcdoöten „kleinen Albert". Wat den regimentsfeoon uit het kamp te Laren betreft, hij is de 9-jarige zoon van den steker der gasfabriek C. V., woonachtig -aan den Laarderweg. Zijn schooivacaritie is thans verstreken, doch men hooft verlof voor hem gevraagd en verkregen, tot tijd en wijle het kamp te Laren -wordt opgeheven, d. i, in de maand September.' RAAD VAN WARMENHUIZEN. Vergadering van den Raad van Warmenhuizen op Maandag 30 Augustus 1915. 'Voorzitter de heer Blom, burgemeester. Afwezig de heer Stadegaard, die-ter vorige vergadering onteiag als raadslid nam. Na opening door voorzitter volgt lezing en goed keuring der notulen. Ingekomen: een schrijven van den heer Stade- gaard, waarin deze mededeelt, ontslag-te nemen als Jid van den Raad; 'schrijven van de algemeeno Ne- derlandscho vereeniging Het Groene Kruis, met dank voor den van gemeentewege ontvangen steun -voor dert ontymottingsoven. Verder verflagen Provincie en uitvoering 'Drankwet over 1914.. Goedgekeurd zijn de leeningen ad f 3030G, f 5450 en f 15000, alle tegen 5% en tegen den koers van 99 zonder kosten. De opening der sluis te Schoorldam voor de scheepvaart, zal plaats hebben op Donderdag 2 September-a.s. Naar aanleiding van de ontslagaanvrage van den beer Stadegaard, is door B. en W. een verkiezing ter voorziening in deze vacature uitgeschreven, te houden op Donderdag 9 September a.s. Door B. en W. wordt voorgesteld, uit. overweging, dat de gemeenterekening dienst 1914 14 dagen ter visie heeft gelegen en door een commissie is on derzocht, haar voorloopig vast te stellen. Ontvang sten zijn f 77419.10%, uitgaven f 72060.54%, batie saldo f 5358.56. Het batig saldo der buitengewone ontvangsten en uitgaven is f 5554.90%. Het nadee lig saldo van de gewone ontvangsten en uitgaven be draagt 1 196.34%, blijft 'dus voorde-elig f 5358.56. Voorzitter vraagt of de heeren er zich mee kun nen vereenigen, de rekening vast te stellen op deze cij I ers. Namens de commissie voor. 't onderzoek brengt dt beer Swan nu verslag daarover uit en rapporteert dat alles in orde is bevonden en tot goedkeuring wordt geadviseerd. Welk advies door den Raad word1 overgenomen. Voorzitter dankt voor de door do com missie gedane werkzaamheden en met aller goed vinden wordt de rekening -voorloopig vastgesteld. Komt ter tafel een voorstel van B. en W. om mot ingung van 1 September a.s. den guspi-ijs 1 cent per kub. meter te verhoogen. Door den secretaris wordt toegelicht, dat oorspronkelijk de gasprijs 1 cent per kub. meter is verhoogd. Dit was een gevolg hiervan, dat voor het tijdvak l April -1915 tot 1 April 1916 de gasfabriek kolen wilde betrekken van het kolen- bureau to Utrecht, tegen f 13.50 per ton. Doch liet is gebleken, dat het kolenbureau niet aan de be hoeften aan gaskolen kan voldoen. En toen is er om aan kolen te komen, beduidend meer geld besteed moeten worden om de gasfabriek alsnog aan de vuor haar bedrijf onmisbare grondstof gaskolen - to helpen. Van con kolen-reserve maatschappij is 100 ton kolen betrokken; van-een particulieren ex porteur eveneens 100 ton, zo* dat er voorloopig wel is waar kolen genoeg zijn, doch de prijs 'is zooals gezegd, beduidend hooger dan-men zich die gedacht had bij het kolenbureau ad f 13.50 per ten. -Dien tengevolge wordt nu voorgesteld, tijdelijk den 'gas prijs met 1 cent per kub. meter te verhoogen, om de hoogere kosten 'te dekken. De verhooging is -van tijdelijken aard en zal bij veronderstelling 'n maand of zes duren. Voorzitter vraagt, of do Raad zich 'kan vereonl- gon met de voorgestelde gasprijsverhooging, waar door de prijs nu op 11 cents per kub. meter komt. 't Is noodig, deze verhooging to doen. Anderen beamen dat het wel zal moeten. De heer Biersteker constateert, dat we in ongunstige condi tie zijn. De secretaris zegt, dat hot kolenbureau niet aan de opdracht hoeft kunnen voldoen en in Juni al begon, 60% »te geven van wat besteld was. Als een gasfabriek 60% krijgt van-haro benoodigde hoe veelheid kolen, moet daarin worden voorzien. En dat heeft men hier, zij het dan tegen hoogeren prijs, gedaan. 1 De heer Bicrseker vindt het toch nog-beter düur gas dan géén gas. Algemeen vindt men de verhooging goed. Volgt voorstel van B. en W., om in Schoorldam en Krabbenda/m, de 'straatverlichting ovenais hier ook automatisch te doen geschieden, 't Is niet zoo veel duurder en hot komt do gascommissie voor, dat hot beter ia. 1 De heer Kraakman overweegt, of het gas dan ook wel goed zal worden uitgedaan. Spr. heeft gezien, dat sommige straatlantaarns met die autornatischo behandeling niet'goed uitgedaan werden. En dan zou het gas voor niets branden. De heer Biersteker zegt: Ik ben er niet legen. Maar ik heb gehoord, dat de 'automatische behan deling, to Langedijk bijv., niet erg voldoet. De heer Kraakman zegt, to Langedijk to hebben gezfen, dat sommige lantaarns dan nog niet geheel uit waren, een puntjo brandde er dan nog, nadat do straatverlichting uitgedaan was. Dan gaat er toch eenig gas voor niets weg. Voorzitter denkt, dat dit de dagvlammen zullen zijn geweest; dat heb je altijd, dat -dio eenig gas nemen. Wij hebben op advies van den directeur dei* gasfabriek het voorstel gedaan. Die meende dat 't aanbevelenswaardig en gemakkelijker was. Do heer' Swan zegt: Ik heb er 'den directeur on zer fabriek ook op gewezen, dat bet te Langedijk haperde. Maar do directeur verzekerde mij, dat er thans zooveel verbetering in is-gekomen, dat het hu niet hapert.- De heer Kraakman geeft overigens graag toe, dat het op Langedijk anders prachtig was. Een gemakkelijke behandeling, alles gelijk in den brand. En do ondervinding leert en er is misschien verbe tering in gebracht. Do beer Swan wijst op de-zoo veel minder talrijke aansluitingen hier als aan den Langedijk en meent dat -dit hier in t voordeel komt voor automatische behandeling. Dat men hier lil. betere werking dan ginds daarvan mag veronder stellen. De heer Biersteker is ook -niet tegen auto matisch. Alleen had hij er van gehoord, dat het te Langedijk niet geheel scheen te voldoen. En het zou spreker dan toch spijten, als we het gaan inrichten en er later een beetje ellende mee zouden hebben. Met allen voor, wordt het voorstel van B. en-W. aangenomen. Volgt voorstel van B. en W. inzake woningverhu- ring. Op bet oogenblik is een woning.-vacant, die, nu verhuurd zal worden aan-'Jaap Kuiper. Vroeger deed die woning f 1 huur per week. Er is Inder tijd door den Raad besloten, zoodra er een veran dering van huurder kwani, dan den huurprijs op f 1.25 per week te brengen. Allen voor. Rondvraag. De heer Swan -informeert naar een wegwijzer naar den Stationsweg. Ik heb daarover gesproken, zegt spr., en bet is toen aangenomen ook om er een te plaatsen. Tóch is -dat nooit gebeurd. En 't is overigens wel nuttig. De lieer Kraakman: O, een ndt als bij Manus staat! Do heer Swan: Op don driesprong is er ook een. De beer De Groot vindt, ais het door den Raad is aangenomen, dan mag 't toch wel gebeuren.- Allen voor. voorzitter zal er voor zorgen. De heer Swan wijst verder op het veelvuldig des avonds rijden met rijwielen en rijtuigen zonder licht. Dat is te erg. Er kunnen ongelukken uit voort komen. Spreker hoort iniusschen maar heel zelden van bekeuringen. En die zouden toch zoo hoog noo dig zijn! Voorzitter wil er Ham, den gemeente veldwachter wel op wijzen. De heer De 'Groot is het met don heer Swan eens, dat het verbazend erg is. Voorzitter zegt ook, dat het heel *erg is is zelf eens aangereden. De heer Kraakman: Da's toch al heel erg; den Burgemeester aanrijden! De beer Swan vindt, als voorzittc nu zelf al zooiets overkomt, dan wordt 't toch tijd, maatregelen te nemen. Voorzitter be looft stellig Ham opdraicht voor het houden van toezicht op die overtredingen te zuilen-geven. Hierna sluiting. RAAD VAN WIERINGERWAARD. Vergadering van deu Raad, gehouden op Maandag avond 7 uur. Voorzitter de heer Koster, burgemees ter; secretaris de heer C. Haringhuizen. Aanwezig alle leden. De voorgelezen notulen worden onveranderd goed gekeurd. Ingekomen is van den heer W. Peereboom eene dankbetuiging voor de aan hom toegestane verboo- ging als telefoonkantoor-houder; van den heer .1. Hoogland een geteekend contract inzake -het ver-

Schager Courant | 1915 | | pagina 1