iiiiiin mins- Aiïertïiiiï- LnlIiiTlIaL EEN OFFER. WOENSDAG 1 SEPTEMBEB 1915. SCHAGER 58ste Jaargang. No. 5552. E0DRA1T. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bg inzending tot 's morgens 9 ure wor- en iDVER.TEN'TIEN' in het eerst uitkomend nummer geplaatst. Uitgevers: TRAPMAN Co. SCHAOEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20. Prijs per jaar f 3.Per post f 3.60. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Binnenlandsch Nieuws. NEKKRAMP. Uit Ijoosuuinen meldt men, dat onder de kust wacht van Kijkduin een. geval van besmettel ijken nekkramp geconstateerd is bij e.en der manschap pen. Deze is terstond naar het hospitaal overge bracht en alle maarregelen zijn genomen om uit breiding tegen te gaan. De soldaten mogen «voorloo- pig bun post niet verlaten en alle verloven zijn ingetrokken. Ook de burgerij mag daar het strand niet bezoe ken. Het logies, de 'cantine, rhet wachtlokaal, alles is entsmet. een royale boef. Na afloop van de jongste strafzitting der -Bossche rechtbank werden een paar beklaagden, die tot hier toe in voorarrest hadden -gèzeten, veroordeeld en per celwagen van het Paleis van Justitie naar de gevangenis gebracht. Toén ze daar aangekomen wa ren en de wagen geopend werd om de veroordeelden gastvrij achter de tralies te zetten, stapte een der beide veroordeelden op den -koetsier toe en stopte hem een kwartje' fooi in de hand. Dit zal wel een unicum zijn in do annalen van de boevenkoetsiers. nieuwe niedorp. 's Maandagsavonds van onze najaars- of '„schut- kermis" was er voor die-wat moois wilde genieten, daarvoor volop gelegenheid.-In de beide flinke, rui me lokalen toch was iets goeds te 'zien. Was bet in lokaal Kooiman een Belgisch kun£%ezelschap, dat een belangstellende schare bezoekers op een flink uitgebreid programma van boeienden zang «uithaal de, in de Prins Marrite was het een goed spe cial iteitengezeltefcbap, directie Qasch en 'Ghevafier van Kinsbergen, dat met de-gewaardeerde medewer king van de familie Polak 'optrad. De verschillende leden van dit specialiteitengezelschap gaven veel van het goede, dat zij'te geven hebben. Nieuwe Nieaorp's burgerij heeft zich geamuseerd. raad van noordsciiajryvoude. "Vergadering van den Raad van Noordiscbarwoude, gehouden op Maandag 30 'Augustus 1915. Voorzatter de heer Brinkman, burgemeester, die de vergade ring opende, waarna lezing en goedkeuring der no tulen volgde. Wordt medegedeeld dat door den rijksontvanger aan den gemeente-ontvanger is uitbetaald f 374.09. Een ingekomen staat geeft-aan, dat over de maand Juli 1032 telegrammen behandeld zijn, waaronder 13 dienst. Ged. Staten hebben-goedgekeurd het doen van af- en overschrijving, 'de suppletoire begrooting, beta ling uit onvoorziene uitgaven en het raadsbesluit tot aanbesteding van zuiveringskisten en een ammo- niakwass-cher voor de gasfabriek. Mede is door dat college goedgekeurd de salarisregeling van 't hoofd der school. Van den onderwijzer P. Jonker is bericht ingeko men, dal bij de hoofdakte beeft gehaald en dien tengevolge recht heeft op 'vermeerdering van zijn salaris. In een rekest van den Noordermarktbond wordt aangedrongen op verbetering, van gemeentewege, van een gedeele der Wuiversloot waar .de diepte te wenschen overlaat. Algemeen is de Raad er niet voor dat uitdieping van gemeentewege zal plaats vinden en wordt besloten te antwoorden, dat dit werkje niet op den weg der gemeente ligt. In verband met de aanbesteding van zuiverkisten, enz. aan de gasfabriek, wordt besloten tot het aan gaan van een annuïteitsleening van f 1500, in 30 jaar af te lossen. Voorloopig goedgekeurd en vastgesteld worden alsnu rekening Burgerlijk Armbestuur, ontvangsten f 699.22, uitgaven f 1202, -nadeelig saldo f 302.73; be grooting Burgerlijk Armbestuur 1916, ontvangsten f889.27, uitgaven f 1459.73, nadeelig-saldo f 570.46. FEUILLETON. 10. Zacht», Êchreden naderden de deur van-Irma's ka mer. Vlug \erborg zij het zooeven te voorschijn ge brachte ftesclije mot morphine en richtte zich op. Het kamermeisje ging met een opgeheven -lamp achter Ilse aan, dio in bet heldere licht schoon als een ^prookjeshoeld-langs Irma's bed zweefde. „Bovalt Let Je?" Het witlo, gëurigo kloed viel in weeke plooien om do graclouse gestalte.'Het licht» achterover gewor pen hoofd werd alleen versierd door een kroon-van gouden haarvlechten. Om den hals slingerdo oen snoer van buitengewoon mooie paarlen een oud erfstuk. - „Als je moeder je 'zoo eens had kunnen zien, Ilse!" Ilse deed haar lange handcehoenen aan. „Ik denk, dat vanavond alles wonderschoon zal worden!" Haar aantrekkelijk gezicht droeg-een uitdrukking van gelukkige verwachting. De kleine voeten maak ten onwillekeurig een paar ongeduldige danspassen. „Het rijtuig staa,t voor," herinnerde het kamer meisje. „Zoo vanavond in uniform?" Ilse zette -groote oogen op, toen Kurt in de nauwe, schitterende uni form van zijn cude regimenlt iaan Irma's bed kwam. „Waarom niet? Bij een overwegend militair -feest past de uniform bet best." „En zij staat je bovendien voortreffelijk," schert ste Ilse. Zij ram den kanten doek, -dien het kamer meisje haar gaf, en wierp hem over het blonde haar „Goede nacht, lieve Irma." „Je komt toch nog bij me, om mij het een en ander te vertellen, Ilse?" Irma 'legde haar heete, droge hand smeekend op den koelen arm der zuster. „Als ik je niet. stoor!" „Och, ik slaap immers toch niet." Irma's oogen rustten lang op de beide mooie, le venslustige gestalten aan haar bed, den hooggewas sen, elegcaiiou officier met het Jfijnbesneden, don kere gezicht, de schitterende, bruine oogen, die zjch naar bet mooie, gelukkige meisje boog... Haar man en haar zuster! Gemeenterekening over 1914: ontvangen 'f 14738.56, uitgaven f 45696.69%, nadeelig saldo f 958.13%. Ge- meentebegrooting 1916: ontvangsten f 22952.68%, uit gaven f 22467.19, batig saldo f 485.49%. De Hoofdelijke Omslag wordt bepaald op f 6500. Kohier Hondenbelasting wordt opgemaakt tot een totaal van f 70, dat voor sluisgeld tot f 900. Toegestaan wordt.een verzoek van de feestcom missies om f 25 subsidie van gemeentewege 'to mo gen genieten. N'a rondvraag, die niets bijzonders oplevert, volgt sluiting. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van 24, uitspraak 31 Aug. 1915. Jakob Roelof Veldkamp, gedetineerd in liet Huis van Bewaring, 8 maanden gevangenisstraf, met af trek van voorloopige hechtenis. s-Hmon Gerrit Bergers en Corneüs Rem, beide ge detineerd in het Huis van Bewaring, ieder 2 Jaar gevangenisstraf.- Karei Frederik Wilhelm van den Bosch, gedeti neerd 'in het Huis van Bewaring, 4 maanden gevan genisstraf. met aftrek van voorloopige hechtenis. GEEN DOODE LETTER? De medewerker van het Hdbld. te Watergraafs meer schrijft: i In de jongste circulaire van den minister van Landbouw, Jjjmdel -en Nijverheid betreffende de maximum-prijzen van levensmiddelen, word er voor al de nadruk op gelegd, dat het 's Ministers be doeling was, dat do nu vastgestelde 'maxima geen doode letter zouden zijn, doch dat door de burge meesters daaraan stipt do hand gehouden zou wor den. Hij toepassing der circulaire in de praktijk, blijkt echter, dat de kans niet gering is, dat ook deze circulaire ten slotte weinig practische <waardo zal hebben. Naar aanleiding nr. van ingekomen klachten bij den burgemeester van Watergraafsmeer over-'t niet handhaven van den maxiniuiin-boterprijs door som mige winkeliers in deze gemeente, werd van ge meentewege een onderzoek ingesteld, waarbij 'bleek, dat een winkelier verklaarde niet -goedkooper tc kunnen verkoopen, daar zijn leverancier 'een Am- sterdamsche groothandelaar in boter, -weigerde tol een zoodanigen prijs te leveren, 'dat den winke lier een behoorlijke winst gewaarborgd bleef. Deze- firma verklaarde, nadat 'zi.j_ er op gewezen werd, d? door den 'Minister vastgestelde maximum-prijzen voor den groothandelaar te overschrijden, dat zij zicb_niet tot de grossiers rekende. Daar echter de couverts dezer firma wel degelijk het woord „groot handel'" droegen, stelde de burgemeester van Wa tergraafsmeer den Minister met een en ander in kennis. In het door Minister Posthuma hierop-ge geven antwoord staat nu, dat de bewuste firma zelf geen boter produceert, dus niet tot den groothandel gerekend kan worden en „bezwaarlijk verplicht kan worden tot de 'voor den groothandel vastgestelde maximum-prijzen te verkoopen". Nu zijn menschen die boter produceeren 'fabri kanten; deze verkoopen aan de groothandelaren en die op hun beurt aan de winkeliers. Nu echter blijkens bovenstaande missive, de Minister don Am- sterdamsclien bolerleverancier niet onder de groot handelaren rekent, alleen omdat hij zelf geen boter „produceert", wordt, en dat nog wel door den Mn- uister zelf, de 'deur wagenwijd opengezet, om do vastgestelde maximum-prijzen in dezen tot „doode letter" te degradeeren. Immers, de Minister sehrijtft er nog bij, dat het den hier bedoelden boterleve- rancier (die zich zelf blijkens zijn enveloppe», Wél als grootshandelaar beschouwt) vrijstaat een „tus- schenprijs" tc berekenen, mits deze maar „billijk" is. In de jongste circulaire is echter alleen sprake van prijzen voor den groot- en,'Voor den kleinhan del, niet van 'tusschenprijzon! Een geheel nieuwe pi'ijs-basis wordt dus 'hier door den Minister in -het Een snikkende zucht wrong zich uit haar borst. „Scheelt je iets?" vroeg Kurt. Ilse was hem reeds'vooruit naar de deur gesneld. ,,Ik ben zoo koud," antwoordde Irma zacht. „Koud? Hm. bet vuur is uitgegaan!" Hij nam de tang en woelde in de 'kolen rond. „Doe gten moeite, het is alles asch," zeide Irma toonioos. „Ga been, laat Ilse niet wachten." Do ijzeren haak viel rinkelend öp de haardplaat. Kurt ging vlug achter het jonge meisje aan, de deur uit. Hij zag niet eens meer om. Van heneden af klonk een zacht lachen, daartus- achen een paar half onverstaanbare woorden 'door ICurt's diepe stem gesproken, „Klaar." Do bediende sloeg het portier dicht. Hoe duidelijk kon men alles hooren 1 De wielen ratelden over don geplaveiden voortuin. Langzaam stierf het rollen, van hot rijtuig in de verte weg. Een windvlaag bulderde door den schoorsteen. De opgerakelde asch in den baard dwarrelde op, -grijze vlokken vielen op het tapijt. „Asch, niets dan asch!" herhaalde Irma. Steunend drukte zij het hoofd in t-kussen. HOOFDSTUK 6. i Het hecle stadje nam er 'aan deel, als het huza- reriregiment zijn bal gaf. De veraf wonende landadel moest zijn nachtlogies in het niet zeer -voorname hotel „Duitsebe Huis" nemen. Reeds weken te voren werden de kamers besproken. -Een aantal bedienden en kooksters uit de stad waren ijverig bezig, om de ordonnansen bij de bediening en de keukenmeid van de sociëteit bij het klaarmaken der schotels te helpen. Zulk een feest, waarbij 'minstens tweehonderd personen samenkwamen gaf een heele drukte' Sedert werd er in 'de sociëteit gestoft en gepoetst. De jonge luitenants raasden; zij waagden het nau welijks na ailoop van den dienst, met -hun vuile laarzen het glimmend'geboende parket te betreden. Het zag er in de zaal wel mooier uit. Schoon ge boende ramen, afgestofte schilderijen en geweien tegen de muren groote guirlandes van dennengroen en eikenloof. Nochtans was de ongewoneal te grooteJ zindelijkheid wat ongemoedelijk. Het bestuur der sociëteit lette nu op iedere schram of kleine vet- léven-geroepen. En het begrip „billijk"'is zeer rek baar en geheel afhankelijk van persoonlijke beoor- deeling: ltdschar woude. De Vooruitstrevende Kiesvereeniging te Zuidschar- wóude heeft aan den Raad een adres gericlht, met het verzoek een progressieve belasting in te voe- ,ren met eigen aangifte van 'het inkon^en door de belastingschuldigen. evangelist en kantonrechter. Voor den nog jeugdigen, dus nog -niet strengen, zelfs zeer coulanten en be>minnelijken,-plaatsvervan gende! i kantonrechter to Rotterdam, dienden oen aantal huurzaken. Deurwaarder, volgende zaak Een rustige magere man verscheen, nam dadelijk het woord en sprak, wijzende op den rechter: Gij ziJlt maantziek en van den duivel bezeten: Ik? achrök de rechter. Ja gij De rechter herstelde zich, tikte met don hamer en zei: Wil je er om denken, dat je voor den kan tonrechter staat? Jawel. Erken jo je huis gehuurd te hebben'van IJ? Nee! Neen?1 Neel Alles is van'den Vader, zegt Po/uhis, hoe kan IJ. dan eigenaar zijn? Je hebt kinderen? Neol - 1 Neen? 1 t- Neol Alles is van 'den Vader. Ben jij dan de vader-niet? Neel Do rechter maakte er een einde *aan en bepaalde, welwillend, over veertien dagen -de ontruiming. En nu sprak 'de gedaagde ernstig: Jo bent een slecht wetsgeleerde en ik ver acht je. Dank je. Deurwaarder, volgende zaak Rott. -Nwsbl. st. maartensbrug. Naar ons werd medegedeeld, is-de heer H. Koning van St. Maartensvloitlbrug, benoemd tot assistent In de Zuivelfabriek „De Dageraad" te Burgcrbrug. anna paulowna. Dinsdagmiddag ongeveer 5 uur ontdekte men in het Balgkanaal ie Van Ewijcksluis een. gezonken schuit en daarvan afkomstige drijvende voorwer pen. Men kan niet anders veronderstellen, dan -dat do schipper, de beer J. Meilink, bij bet ongeval is verdronken. Hij laat-een vrouw en vier nog jeug dige kinderen achter. 1 wieringeryvaard. Als een bijzonderheid 'en zeer zeker iets zeld zaams werd ons beden een kippenei gepresenteerd, dat een omvang had van 18 bij 20 cM. en eon ge wicht \an 127 gram, Dc wonderci leggende kip had 5% uur op het nest gezeten om er af te komen en is eigendom van den hoer 'P. Schonk Mz., aan do Groote Buurt. Wie 't niet wil .gelooven kan 'zich aldaar van de waarheid overtuigen, t wieringeryvaard. Woensdagnamiddag 2 uur werd in het café van de familie Boon, alhier, een vergadering gehouden van belangstellenden in de oprichting van een instnlla- tieburecu voor licht- en krachtinstallaties. machi nerieën, enz. De vergadering was confidcnteel, dus kan voor alsnog van liet behandelde geen mcdedeeling wor den gedaan. de regimentszoon. De correspondent der N. R. Crt, te Hilversum schrijft: Het geval met den z.g.n. regiinenUsz'oon, (zie ons nummer van gisteren) moge wat de feiten betreft, in hoofdzaak juist zijn^ het 'heeft echter ook een vlek' Dat duurde gelukkig maar-tot het feest voor bij was! Dan keerde langzamerhand de oude toe stand terug, kwam er een lichte 'atolbedekklng op de schilderijen en meubelen. De jachthonden moch ten weer ongestraft op tapijten en sofa's liggen, en het parket bevond zidb spoedig zonder was of hoeneer in zijn ouden toestand tel het volgend Jaar het nieuwe bal alles weer onderste-boven deed smijten! Do officieren moesten nu ergens anders gaan eten of in bet „Duibsche Huis", waar zij reeds vele families uit don landadel aantroffen en dadelijk de jonge meisjes voor dien liMond konden engageeren, of zij gingen bij eon gehuwden kameraad eten. Do Jonge luitenants hadden genoegen van-deze afwisseling. Eenige oude jonggezellen boweordon na tuurlijn, dat men door dat onzinnige feest geheel uit zijn gewone doen raakte en het spel kaart moest missen. „Je zult zoo maar niet sterven, als je vanavond eens geen kaart speelt," meende ritmeester Enke- vort, die wel i* waar ook- jonggezel, maar ook nog een goed danser was. „De luitenants willen hun ge noegen hebben." Hij klopte een in de houding staan- den jonker vriendelijk op den schouder. „Nu, Sie- hersdorf, hoeveel harten wilt u vanavond wel bre ken? Je knevel is den laats ten tijd ongehoord ge groeid.'" J De piepjonge vaandrig murmelde zijn: „Tot uw dienst, ritmeester," en trok trotsch aan de enkele witte haartjes op zijn bovenlip.- „Het bal is allerminst voor de luitenants," mop perde majoor Berger, een -onverbeterlijk" vrouwen hater, „maar do vrouwen zitten er achter; zij laten hun mannc-n niet met rust of zij dochters heb ben of niet er moet 'gedanst worden. De vrouw van den overste is de dolste, die maakt iedere grap nee." .„Een charmante vrouw. Daar moogt gij niets van „Die danst alleen zoo graag, omdat zij -magerder wil worden." „He, Berger, niet hatelijk -worden!" „Alsof wij dat niet net zoo doen bij-het tennis sen! De dames denken ook, dat wij terwille van haai komen, en tenslotte willen wij ons alleen maar trai nen." „Dat is heel iets anders." „Ik verzeek de heeren nu weg te gaan." Luitenant donkere zijde. Wat betreft het sdhoolverlof, dat voor den knaap zou zijn aangevraagd engege ven, wij kunnen verzekeren, dat dit -beslist is ge weigerd. Het hoofd der school heeft geen verlof'gegeven, integendeel is den vader uitdrukkelijk -verzekerd, dat de knaap voor ongeoorloofd verzuim 'zou wor den genoteerd. Wat nu het feit zelf betreft, kunnen we mededee- len, dat deze 9-jarige knaap een jongen is, die het onderwijs zeer noodig heeft, bij behoort tot de min ste leerlingen in zijn klasse en ia bovendien zcor ondeugend. Het onderwijzend personeel van de school is over een en ander geheel niet gesticht en beraamt maat regelen om den militairen autoriteiten aan het ver stand te brengen, dat zij niet goed handelen mei dezen knaap te steunen in zijn drijven om van do schoo' te blijven, en hun tevens duidelijk te ma ken, dat het opvoedkundig verkeerd is, dezen knaap als een belangrijk personago in -den kring zijner schoolmakkers terug te -leiden. treurig ongeluk Do familie Bouwer, vader, moeder en do 35-jarige zoon K. Bouwer, een te Leeuwarden bekend archi tect, maakte Zondag, naar aanleiding van het 40- Jarjg huwelijksfeest, met oop tweetal verpleegsters, zusters NiJdam on Landré, per landauer "eenrij toer van Leeuwarden naar VeenklooBter Toen men des avonds huiswaarts keerde, is blijkba&r ëén von de twee paaiden, dio voor hot rijtuig gespannen wareiv in do duisternis geschrok ken voor het spookachtige van den elevator dt-r fa briek van de firma Hommama en Eskcs, aan het Noordvlf et-Slot. 'De koetsior had niet voldoende macht over de paarden, dio uitgleden en zoo to water geraakten, den landauer meesleepende; deze kantelde evenwel niet. Vier van de inzittenden, do vader en oe moeder en de twee wijkzusters, hadden zich 6poedig naar boven gewerkt en werden uit hun benarden toestand gered door eenige toeschouwers. De heer K. Brouwer evenwel was niet bij machte geweest uit het rijtuig to komen, waarvan'do kap met het oog op het 'ongunsiüge weer gesloten was. Hoewe' nog: spoedig op den wal gebracht door eeni ge mannen, aie de banen van de kap stuksneden, mocht het den zusters niet gelukken de levensgees ten op te wekken. poging tot brandstichting. Te Yliï-singen zijn Zondagavond te ongeveer half twaalf de gordijnen van een benedenverdieping van oen perceel in de Bouwen Ewoutstraat door 't open staande raam in brand gestoken. Een-in de kamer slapend meisje werd wakker en zag de gordijnen branden, terwijl bet vuur zJich ook reeds had mede gedeeld aan den zolder en aan hot behangsel on ëen drieta' ruiten gesprongen waren. Op het hulp geroep van bet meisje kwamen de bewoners tee- loopen, dio het vuur bluschten. Buiten op straat waren lucifers neergegooid, -waaruit de opzet tot brandstichting blijkt. Een herhaling van zulk oen wandaad'bad te twaalf uur plaats in oen perceel in de Glasisstraat. Hier werden de bewoners gewekt door het knetteren van hout en bleek, dat bet hout hoven do ramen, het behangsel en 'e°n kast on een tafeltje 'in brand stondon. Ook'hier was-men het vuur spoedig mees ter. Het vermoeden is nu ongewekt, dat-men een paar weken geleden in een ander perceel in die buurt getracht heeft brand te stichten. ontyxi nu e Krijgsgevangenen. Men meldt uit Hardenb'ërg: Bij Kloosterhaar kwamen gisteren 3 Russen over de grens. Zij waren uit het Duitóche gevangenkamp ontvlucht en hadden 8 dagen rondgezworven. Daags verborgen zij zich en 's naibts trokken ze verder. Zij voedden zich al dien tijd met appels die zij aan de boomen vonden, daar zij niet om brood durf den vragen. Raven, die bet toezicht over de tafel bad, stoof naar binnen. „Hier moet thans frissche lucht inkomen." „Heer des hemels bet is nu reeds om te bevrie- „Een aangenaam lokaal, onze sociëteit! Mogen wij misschien ock een partijtje biljart spelen?" „Liljai l nw? Waarom ook niet! Op het biljart moeten de bowl en de zoete, koude spijzen staan nu worden er glazen en borden op geplaatst." „Goed, dan gaan wij uaar de rookkaSmer." Maar daar was ook al geen ongestoorde vrede. Ortzin en ReRzenatein waren nog met r"ode hoof den bezig om de plaatsen aan tafel te ordenen. -En kele onverwachtj bedankjes hadden alles overhoop göwoipeii. „De aardigste meisjes bodanken altijd op liet laat ste oogenblik," meende lleitzenStein boosaardig te moeten zeggen. „Zou zoo'n oude mama niet dc ma zelen krijgen? God bewaar mealtijd zielsverge noegd heeft 'n plaats noodig voor twee, eet voor drie^ staat geregeld in de deur om „toe te zien" en jammert over ieder open raam. Ortzin: Daar heb je me twee oude moeders naast elkaar gezet! Ben dan je verstand heelemaal kwijt?" „Maak dan den boel alleen klaar!" Ortzin smeet hef. vel papier neer. „Sedert twee uur ben ik met het verwenschte ding aan het dokteren! Ik heb tien moeders te veel! Ik kan ze toch niet aan mannen helpen, als zij er geen meer hebben!" „Halt die twee kunnen wij het beste alleen laten." F.nkevort trok de deur weer 'in het slot. „Die vliegen elkaar straks in-de haren. En dan'blijf ik liever op een afstand. Ik ben niet graag secon dant bij een duel dan krijgt men zelf ook-altijd wat mee." Maar het kwam tot geen duel. Er heerschte dien avond enkel vrede en eendracht, Ortzin en Reitzen- stein slenterden arm in arm om den disch en be keken de kaarten, die zij hadden neergelegd. Alles was in orde. Tenslotte vond toch iedere pot een deksel. Eenige oude heeren maakte men tot onvrijwillige Turken en gaf hun ieder twee statige dames. Ken paar piepjonge luitenants schoof rnen tusschen enkele oude jongejuffrouwen -—die kon den zich eens een beetje vervelen. Dat hinderde hun niete. Later dansten zij zooveel prettiger met de jonge meisjes, die in de biljartzaal bepaald een „fi- deelen hoek'' vormden. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1915 | | pagina 1