ilflllll NitlIS- WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1915, 58ste Jaargang. No. 5659. UitgeversTRAPMAN Co. Binnenlandsch Nieuws. SCHAKER COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per" week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 nre wor- en ADVERTENTIES in het eerst mitkomend nummer geplaatst. SCQAGEN, LAAN D 5. - lat. Telepb. No. 20. Prjjs per jaar f 8.—. Per post f 3.60. Losse nummers 6 oont ADVERTENTIEN van 1 tot 6 regels f 0.25 iedere regel moer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. RAAD VAN ZiJPE. Vergadering van den Raad der gemeente Zijpe op Dinsdag 7 Spptelmber 1915, des morgens 10 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer Jb. de Moor, Burgemeester. Na opening der vergadering volgt installatie her kozen en nieuwgekozen raadsleden. De heeren Hooij, Kreijger, Odendaal en 'Zeeman leggen de vereischte eeden af, 'waarna voorzitter hen toespreekt en de algemeene felicitatie vojgt. De notulen worden hierna goedgekeurd. Is ingekomen een adres 'van de Schager Handel drijvende en Industriëele Middenstandsvereenjging om subsidie voor haai- Handelsavondschool. 'B. en W. stellen voor dit bij de begrooting te behandelen. De heer De Boer, ambtenaar ter secretarie, vraagt een salarisverhooging van f 200. Ook bij'de begroo ting te behandelen. De afdeeling Zijpe der Holl. Mij. van L. vraagt f 20 subsidie voor haar paardenmarkt. Allen voor. Van den Bond van Gemeente-politie -in Nederland was eeu adres ingekomen, pleitende voor verhooging van salaris. Voor kennisgeving aangenomen. De heer N. Pronk, onderwijzer te St. Maartens brug, heeft 'zijn functie reeds aanvaard. Voor onderwijzeres te Schagerbrug hebben zich 43 sollicitanten aangemeld. Door de heerèn D. Jimmink en G. Blaauw, res pectievelijk kantoorhouders der telefoon te Scha gerbrug en 't Zand, werd een gratificatie gevraagd voor hun meerdere werkzaamheden wegens de mobilisatie. Werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Do heer K. van Loenen had een dankbetuiging ingezonden voor het toestaan van f 25 voor het plaat sen van publicaties in de Zijper Crt. Aan J. Zwart, A. T. Corporaal, .1. Lengsrs en Wed. Giitkerwordt ontheffing verleend 'van H. O., we gens vertrek. Volgt de voorloopige vaststelling van de reke ningen van het Weeshuis, Algemeen Arriibestuur en dor Gemeente. Zooals bekend, was door een com missie met het nazien dier rekeningen belast, een rapport uitgebracht en eenige op-'en aanmerkingen gemaakt. B. en W. brachten nu daarop het vol gend antwoord uit: In de vergadering van 3 Augustus jl. werd door ons dj toezegging gedaan, óan, naar aanleiding van het rapport, ingezonden door de Commissie, die be last was met het onderzoek der verschillende reke ningen, betrekking hebbende op -liet dienstjaar 1915. de daarbij gedane opmerkingen en gestelde vragen schriftelijk te beantwoorden, aangezien de Wethou ders toen van den inhoud van het rapport nog geen kennis hadden kunnen nemen en dus geen sprake kon zijn van oen 'vruchtbare gedachtenwisseling. In onze vergadering van 24 Augustus hebben wij het rapport in behandeling genomen en deelen wij U liet volgende mede. Rekening van h.et Weeshuis. 'Ontvangsten. Op 7 September van het vorige jaar is reeds door ons aan regenten geschreven, dat die belegging der gelden niet geschiedde op de wijze, 'zooals de Ar menwet die voorschrijft. Hum werd toen geschreven: „Volgens art. 23 sub 3 der Armenwet moet hel kasgeld tot l' 2400 belegd worden bij de "Rijkspost spaarbank. Wij verzoeken U beleefd te willen zorg dragen, dat dit wetsartikel in het vervolg door li wordt nageleefd." 1 Bij bet onderzoek van de rekening door ons bleek, dat Regenten 'het verzoek niet hebben ingewilligd. Nogmaals zal 'hen op dat wetsartikel worden 'ge wezen en zal van, ben een definitief antwoord wor den gevraagd. Wat de verantwoording betreft van de rente over 8 maanden ia het ai'geloopen dienstjaar, -deelen wij U mede, dat op 1 'Januari de rente nog niet was ontvangen, doch deze pas verscheen op '1 Mei 1915. Het geheele bedrag zal dus-in de rekening over 1915 worden 'verantwoord. Misschien dat het administra tief beter was geweest, dat over 8 maanden dat be drag in de rekening over -1914 was geboekt, maar wil vinden 'deze opmerking niet van groot belang. Aan regenten zal evenwel biervan mededeeling worden'gedalan. Uitgaven. Met de opmerking dat de combinatie van Voorzitter-Boekhouder niet geweuscht is, gaan wij 'accoord. Daarin verandering te brengen achten ook wij alleszins gewenscht. Wanneer de voorzit ter-regent aftreedt, kan hiermede bij de benoeming rekening worden gehouden. Dj opneming van Belgische 'vluchtelingen is ge schied in overleg met den Burgemeester. Wij zijn van mecning, dat Regenten een goede daad •hebben verricht door het Weeshuis voor deze ongelukkige mensehen, die in zulke treurige'omstandigheden, bui ten hun scliuldï, hun land-moesten verlaten, open te stellen. Het comité 'voor de Belgische vluchtelingen te Schagerbrug heeft 'ook bijdragen hiervoor afge staan. De Commissie heeft berekend, dat de twee wee zen in het afgeloopen jaar aan verpleging hebben gekost f 1384.22. Wij gaan hiermede niet accoord en deelen U daaromtrent het volgende mede: In het Weeshuis zijn in 1914 opgenomen en ver pleegd: van 10-Aug. tot 26 Sept. 7 ouden' van d&gen 7 x 49 dagen -'343 dagen; van 12 Oct. tot 19 Oct. 20 Belgische vluchtelingen 20 X 7 da gen 140 dagen; van 19 Oct. tot 3 Nov. '15 Belg. vluchtelingen 15 x 14 dagen 210 dagen; van 3 Nov. tot 10 Ndv. 12 Belg.; vluchtelingen 12 X 7 dagen 84 dagen; van 10 Nov. tot 17 Nov. 11 Belg. vluchtelingen 11 X 7 dagen 77 dagen: van 17 Nov. tot 5 Dec. 10 Belg. vluchtelingen 10 x 19 dagen 190 dagen; van 5 Dec. tot 31 Dec. 6 Belg. vluchtelingen 6 X 26 dagen 156 dagen; te zamen 1200 dagen- In het Weeshuis 4 per sonen 4 x 365 dagen 1460'dagen. Aantal ver- pleegdagen te zamen 2660 dagen. De uitgaaf van het Weeshuis bedraagt: -aan voe ding f 795.19%, aan kleeding f 246.67%, 'aan jaar wedde f 250, aau arbeidsloon 'f 99.93. Te zamen f 1391. Kleedingstukken zijn aan 'de ouden van «lagen en aan 'de Belgische vluchtelingen niet ver strekt; dus veru inderd met den post kleeding groot f 240.67 blijft over f 1144.51%. Er zijn 2660 ver- pleegdagen met een uitgaaf van f 1144.51%, is per dag 43 cent. Hiervan zijn 343 verpleegdagen voor de ouden van dagen k 43 cent per dag, is een uitgaaf vau f 146.40. Hierbij nog gevoegd f 144,40 yoor aankoop van de kens. Te zamen f 290.89. Toen het Weeshuis de ouden van dagen opnam, was de aankoop van dekens noodzakelijk. Voor de Belgische vluchtelingen zijn 857 dagen a 43 cent pei dag, is een uitgaaf van f 368.51. Het Belgische vluch telingen-Comité heeft daaraan betaald f 113, blijft dus een uitgaaf voor het Weeshuis van f 255.51. De totale uitgaaf van 'het Weeshuis was f 1391.8". Voor de ouden van dagen is uitgegeven f 290.89, voor de Belg. vluchtelingen f 255.51, te zamen dus f 546,40. De uitgaaf van "het Weeshuis is in totaal f 1391.80. Hieraf het bedrag uitgegeven voor ver pleging van ouden van dagen en Belg. vluchtelingen f 546.40, blijft over voor verpleging der weezen een bedrag van f 845.40. Onder den post arbeidsloon is begrepen bagger- werk, houthakken, welke posten naar onze mee- ning ook nog konden worden afgetrokken. Rekening der Gemeente. Ontvangsten. Door de Hollandsche Spoor is indertijd 3% gega randeerd aan de gemeente van de verstrekte gelden. Aangezien de jaarwedde van den secretaris, de kosten van bestuursvergaderingen hiervan zijn be taald en bovendien een gedeelte in het reservefonds is belegd,'kan niet meer dan 2% worden uitgekeerd. Uitgaven. Wat de mandaten betreft gesteld ten name van J. de Moor en betrekking hebbende op door hem gedane verschotten aan reis- en verblijf kosten, heeft de Burgemeester medegedeeld, dat deze uitgaven door hem zijn gedaan in -het belang der gemeente en dat het doel, waarvoor hij doze rei zen moest maken, is bereikt geworden, zoodat deze gelden nuttig zijn uitgegeven en-dat hij niet geneigd is de bedragen nader te specificeeren. Wat bet heieggen der gelden van het Weeshuis betreft, kon nog worden medegedeeld, dat do rogen ten nu hadden geschreven aan het geuite verlangen te zullen voldoen. De heer Raat zegt namens de commissie, pyer' helt antwoord van B. en W. aangaande de rekening van het Weeshuis, dat de'commissie èn B. en W., èn de regenten dank zegt voor het beantwoorden dei- gedane vragen. Het was natuurlijk aan do commissie bokend, dat er in het Weeshuis ouden van dagen en Belgische vluchtelingen waren opgenomen. Maar do commissie, die de rekening onderzocht, meende 't recht en den plicht 'te hebben te vragen, wie of voor liet onderhoud der Belgische vluchtelinge-n' had gezorgd. Hot is nu gebleken, dat-het Weeshuis dit heeft bekostigd en de commissie gaat volkomen accoord met de menschlievende bedoelingen van 't Weeshuis en heeft met genoegen gehoord, dat in deze zaak in overleg is getreden met den Burge meester. De rekening van het Weeshuis wordt met alge meene stemmen voorloopig goedgekeurd, eveneens die van het Armbestuur. Wat de gemeenterekening betreft, zegt do heer Raat met dit minder voor de gelden der Noor- derstoómtram wel tevreden 'te moeten zijn en de mededeelingdaaromtrent voor kennisgeving kan worden aaügeriomen. Spr.Jvoegt er aan toe, dat hot hem spijt, dat de Burgemeester geen 'nadere toe lichting wil geven van "de door hem gedane uitgaven. Rel was 'voor de commissie' niet aangenaam om de aandacht op deze posten te «moeten vestigen. Art. 73 der Gemeentewet -zegt, toch, dat de burgemeester geen andere inkomsten zal genieten dan zijn •salaris als burgemeester, of hij moet ook als secretaris zijn benoemd. Daarom achtte! de commissie, dat deze posten niet in de gemeenterekening behoorden voor te komen. Voorzitter zegt er weinig op te zullen antwoor den. Spr. is voor de gemeente ;op reis gèwoest en 't is, zooals in 't rapport staat, geheel geschied in het belang der gemeente. Er is gereisd en getrok ken, eerstens in 'verband met de graangeschiedenis bij Smit. Het resultaat is geweest, dat de daar Ke ieden schade door de assurantiemaatschappij is uitbetaald. Verder had de gemeente 'een kapitaal noodig van f 121)00 en dit had in die dagen nergens geleverd kunnen wo rden dan voor 7 k 8%. Secre taris en ik, zegt'voorzitter, zijn er voor op reis ge gaan en 't is ons gelukt om voor 4%% klaar te komen. Mij* dunkt, een groot financieel voordeel voor de gemeente. Als de heeren nu willen hebben, dat dit reizen en trekken uit mijn eigen portemon- naie wordt betaald, dan zullen de heeren het zoo maken, dat B. en W. in 'Schagerbrug blijven en rray zullen toezien hoe de zaken rollen. De heeren móeten er toch van overtuigd zijn, dat hier gehan deld is in het gemeentebelang en de heeren zullen toch wel zooveel vertrouwen in mij stellen, dat zij zullen willen aannemen, dat ik niet meer In reke ning zal brengen als geoorloofd is. Heb -ik dat- ver trouwen bij de heeren niet, welnu het moge dan zoo zijn, maar verder op de kwestie ingaan zal ik niel» 1 De heer Hooij zegt: ik ben ook mot tevreden mf t de gegeven inlichtingen. Het is hier een zaak, waar de Raad geheel en al buiten is gehouden. Voorzit ter had den Raad kunnen en behooren te zeggen, hoe de zaak stond. Dat voorzitter hier gehandeld heeft in het belang der gemeente, wil spr wel aan nemen, maar hetzelfde wordt ook wel 'eens gedaan door raadsleden. Die nemen ook wel een» adviezen, onderzoeken dit of 'dat, dat hun geld kost en -als we dat hier nu eens'in rekening brachten, zou ons heel spoedig gevraagd worden, of we niet wijs waren. Wat de Burgemeester uitgeeft, moot hij zelf weten, maar m.i. kan hij dit niet maar bij den Raad in rekening brengen, zonder dat de' Raad erin is gekend. Het is hier-een zaak van den Burgemees ter, van B. en W. misschien, en dus hebben die hee ren het dan ook te betalen.' En, zegt spr., er is meer dat mij aanleiding geeft tot deze houding. Nu is er aan adviezen in rekening gebracht f-35. maar-is dit, wel alles? Is er nog niet meer advies gevraagd? Die rest staat nog niet in deze rekening, maar 'er zal nog wel meer komen. Spr. herhaalt, dat dit geen zaak is van den Raad, maar van den Burgemeester. Voorzitter: ik gmg toch op-reis voor het gemeen tebelang? De heer Hooij: had er 'den Raad dan in ge moeid. De heer De Moor: ik heb toch suces gehad met det rechtskundig advies, de brandwaarborgmaal - schappij heeft de schade toch betaaid? Maar ik wil over deze zaak niet verder uitwijden en zal de gemeente-rekening in stemming brengen. Do heer Raat zegt, dat het voor de commissia, met het nazien der rekening belast, een moeilijke taak was. Al de uitgaven waren vergezeld van de benoodigde mandaten, deze posten betreffende vond de commissie maar drie briefjes, waarschijnlijk door den secretaris geschreven en door den burge meester onderteekenc. En nu-was de commissie een parig van 'oordeel, dat op die posten aanmerking moest worden gemaakt, en met de'opheldering hier gegeven, zijn we niet tevreden. Volgt de stemming: tegen goedkeuring der reke ning stommen de heeren Raat, Appel, 'Odendaal, Hooij en Groot. Vóór goodkeuring do heeren Bos, Zeeman, Kreijger, Brak, Mann en De Wit. De heer Hooij: hé, mijnheer de voorzitter, de heeren Wethouders mogen toch hier volgens de Gemeentewet niet over meestemmen? Do secretaris beaamt deze opmerking, zoodat met 5 tegen 4 stemmen besloten is de geineenterekeiiing niet vast te stellen. In de volgende zitting zullen we d'is bef. vervolg van dez1 geschiedenis wel krijgen. Vervolgens wordt de gemeentebegrooting aange boden. Bij de rondvraag maakt de heer Appel een paar opmerkingen over de begraafplaats. Spr. -vraagt, of B. en W. al gepoggd bobben om een strookje grond erbij te 'krijgen, omdat do directeur der begraaf plaats 6pr. heeft meegedeeld, dat zij over niet te langen tijd te klein zal zijn. Over de beplanting heeft 'spr. een deskundige geraadpleegd, maar daarvan] zal weinig kunnen komen door do zoo -steile kanton en het dorre zand. Het terrein is volgens spr. niet'Op geleverd. zooals de commissie dat 'indertijd heeft gewenscht. Voorzitter zegt, dat de heer Blaauw •een brief heeft ingezonden en B. en *W. deze zaak zullen be handelen. 1 De lieer Brak informeert of hst. niet noodig is, dat ook dit Jaar rogge en tarwe wordt 'opgekocht voor de gemeente, prijsstijging als spr. voorziet. Voorzitter wijst op de bemooiingon der zooge naamde Rijlcsroggecommissie. Er mag geen rogge uit de gemeente 'worden vervoerd; 3/5 van den oogst moet aan de Rog&ecommissio worden afge staan en 2/5 mogen de bouwers gebruiken-voor hun bedrijf, uitvoer uit do gemeente is verboden. En nu kan er, als er rogge noodig is, in overleg worden getreden met de Iloggecemmissio. De 'handel in tarwe is xiog 'vrij, maar er is steeds voor het regee- ringsbrood tarwe te krijgen. De heer Mann meent, 'dat deze zaak gerust aan de prudentie der Regeering kan worden- overge laten. De heer Hooij vraagt, of do mensrhen in de ge meente geen regeeringskaas kunnen krijgen? Er is spr. naar gevraagd. 4 Voorzitter zegt, dat geadverteerd is, dat regee ringskaas bij Zeeman te krijgen is. De lieer Hooij weet niet of deze advertentie 'juist is. Niet alle advertenties zijn 'Juist en spr. herin nert aan de 'onafhankelijkheidsfee9ten indertijd te St. Maartensbrug.'(Gelach.) 'Officieel is den ge meenten aren over deze zaak niets bekend. Voorzitter zegt, dat deze advertentie juist is, -daar spr. do verklaringen van Zeoman'om kaas te krij gen, steeds moet teekenen. De heer Hooij verklaart zich tevreden,- Hierna sluiting. RAAD VAN ALKMAAR. De Raad benoemde gisteren tot hoofd 'der le Ge meenteschool den heer J. A. Zwarteveen, eerste on derwijzer alhier, 'en tot hoofd der 4e 'Gemeente- schooi den heer G. Hellinga, hoofd der school te Enkhuizen; tot Directeur 'van het Gas- en Elec- trisch bedrijf den heer A. M. van Deventer, inge nieur bij den bouw der 'nieuwe gasfabriek alhier, en tot leeraren aan de Handelsavondschool de hee ren Elte en J. N. Kroone, beiden alhier. Voorts word in betrekking tot de brandstoffen- en levens- middelenvooraiening, naar aanleiding 'v.an daartoe door d°n heer Verkerk gestelde -Vragen besloten, een commissie van vijf leden in bet leven te roepen, de leden, onder voorzitterschap van een der wet houders, te benoemen door B. en W. uit het mid den van den Raad. Ingegaan zal worden*op een aanbod van de Haan's Bank te Leeuwarden, om bij haar tijdelijk 'op te nemen een bedrag van f 400.000, 'tegen 3%% per jaar, deels voor 6 maanden, deels voor 3 maanden cu inmiddels het-aangaan van een definitieve loening voor te bereideq, 1\AAD VAN BARSINGERHORN. Vergadering op Dinsdag 7 September 1915, des middags to 2 uur. Voorzitter de heer K. Breebanrt Dz., Burgemees ter; secretaris de heer P. Bronder. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering volgt de beëediging der herkozen raadsleden de heeren Smit en Kooij- man en het gekozen raadslid; de heer J. J. de Groot. Na het afleggen der eeden en beloften 'feliciteert voorzitter de heeren met hun herkiezing en verkie zing en hoopt met de heeren aangenaam te kun nen samenwerken-in 't belang der gemeente. De beer A. Kossen, arbeider der gemeente, vraagt een paar laarzen. Het adres is vanmorgen ingeko men, dus zullen B. en W. de zaak eerst behan delen. Tot wethouder wordt de heer G. Smit herkozen met 6 stemmen, 1 "blanco. Voorzitter spreekt den heer Smit toe, waarop deze zegt, de benoeming aan te nemen en dank 'te zeggen voor het vertrouwen in hem gesteld. Voorzitter brengt nu in bespreking de straatver lichting. De ëlectriciteit is er nog niet, ofschoon voorzitter hoop heeft, dat het werk spoedig zal be ginnen. Maar nu zijn de lantaarns die anders voor de verlichting werden gdbruikt, in zulk een 'toe stand, dat er vele niet •'meer te gebruiken zullen zijn, en nu vinden B. en W. het onnoodig voor de zen eenen winter zooveel onkosten te maken, om nieuwe palen aan te schaffen. Zij stellen daarom voor alleen de gevaarlijkste plaatsen te verlichten. De verlichting aan liet Westcind van het dorp blijft zooals ze was. Op 'de Leek 2 lantaarns, 1 aan het eind bij bet huis van den heer Spaans, 1 bij den heer Huister. In Kolhorn -aan de Streek en verder op nog enkele plaatsen, waar het noodig is. De beer Kistcmakcr gaat met het voorstel van B. en W. accoord en wil-ook niet zooveel onkosten ma ken met de electriciteit aanstaande. De heer De Groot wijst er op, hoe de Raad 'in dertijd het besluit beeft genomen om de gemeente te verlichten, - en nu mag -z.i. dat beginsel niet in gevaar komen door nu te besluiten niet <te verlich ten of heel spaarzaam. Zijn er lantaarns kapot, Kun nen die niet worden hersteld? En zijn 'de kosten reeds geraamd? Voorzitter zegt, dat de kosten-niet zijn geraamd, maar de gemoente-cpzichter 'zegt, dat de lantaarns heel slecht zijn. Spr. is het met den heer Do Groot eens, dat er zooveel mogelijk moet worden verlicht, maar er behoeft z.i. voor dit eene jaar *niot zoo veel onkosten te worden gemaakt én daarom is al leen de verlichting der gevaarlijke punten voorge steld. Voorzitter vraagt of de Raad B. en \V. wil machtigen om, als er hier of daar nog een lantaarn hij moet, dit mag geschieden. De heer De Groot wi' deze machtiging gaarne geven en. zag de verlichting gaarne zoo uitgebreid mogelijk. Voorzitter wil dit wel beloven, ofschoon het moei lijk zal zijn er hier of daar nog 2 of 3 lantaarns bij te zetten, omdat zij elkaar toch niet belichten. Het voorstel van B. en \V. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Volgt wijzïging verordening regelende de jaar wedden van schoolhoofden en onderwijzers. Jn de vorige zitting is aangenomen, orri als hoofden van scholen, gehuwde onderwijzers of kostwinners in /Militairen dienst zijn, 1 jaar hun volle salaris uit te betalen, verder hot halve salaris. GetJ. Staten achten dit to karig en stellen voor 75%. Ook is een schrijven ingekomen van den heer Dikstaal, die wijst op de schade die op deze wijze wordt geleden. Voorzitter zegt, dat 'liet B. en. W. is gebleken, dat de toestand wel wat anders is 'dan zij dachten en daaróm komen zij met het volgende voorstel, nl. om steeds het volle salaris uit te keeren, met af trek van wat .do heeren in dienst verdienen. Op deze manier kan er geen schade 'worden geleden. Allen voor. Op advies der Gezondheidscommissifc to Schagen stollen B. en W. voor, onbewoonbaar 'te verklaren het huis te Kolhorn, E no.-24, bewoond door Moor tje Stius. De termijn van ontruiming te bepalen'op 6 maanden. Wordt binnen dien termijn de vereischte verbetering aangebracht, dan kan aan den Raad wor den verzocht, deze 'onbewoonbaarverklariug op te heffen. Allen voor, 1 De Gemeentebegrooting wordt aangeboden in ont vang en uitgaaf op f 27516.' Is aan de orde bespreking schóollokalen. Dit zal in geheime zitting geschieden. Bij do rondvraag vestigt de heer De Groot de aan dacht op de woning, bewoond door Moortje Brcedi tegenover den heer Cor Smit Hot is daar een ellendige toestand. De bewoonster 5s niet normen!. Het ziet er van buiten oooogotijk uit en de toestand binnen zal wel piet beter oja. Die vrouw kluist en sluit ach geheel van de samenleving at Spr. vraagt of er geen middel is om aan dezen toestand; een; cincfie te maken. Voorzitter wijst cr op dat bet huis niet van de be woonster fe. Het is oen onverdeeld*» bocdeL cm Angrij- Ezal hit* hoogst moeilijk kunnen gebeuren. Do po- gaat zoo nu en dan eens zien Koe do zaken er staea cn deze beweert dat het bbmen niet haveloos Is, Hoer Infeoopem doet de vrouw zeer ongeregeld cn bitóten komt do vrouw, pooit Maar zij doet nicuiand kwaad. De zaak lijkt spr. zeer lastig, maar hij wil hot gaarne onderzoeken. Dc heer De Groot vraagt, of deze woning dan niet onbewoond kan worden verklaard. Voorzitter mepit, dat de GezoaJhtfdscoramfcsto hier wellicht ook wol haar aandacht aan wil wijden. Die heer Kistermaker vraagt, p< het niet mogelijk is om Sn Kolhorn en Borsmgvrharn regecringtkoas ver- -krijgbaar te stelten. In dka plaats één winkel to vol doende. Eten ppBF buigers bobben spr. naar kaas ge vraagd Voorzitter doet toezegging de zp ak ter Bapd te zul len nemen. Hierna sluiting. ANNA PAtJLOHm Bij de op 6 dcajar te .ScJcagen gehodden keuring voor den Landstorm zijn gocdg.keunl: L. den Dos, C. do GranJ, C. Moeijcs. C. T. Romar. jaarklajjw 1914 en C. D. de Boer, M. Broers, J. van den Hoonaard. A/lrianus Roe, L. Kroon. K. Smit JL vnn Twuijver. C. P. Tii- aen cn K. Tijsen, jaarklasse 1913; van deze jaarklasso werden ongeil likt verklaard J. Borst, W. Kooi). L. Mul- lckote, P, Haven en A. .-V Verburg. Niet verschcin» is N. Benemn SINT MAARTEN. In de plaats van den hoer P, Hdaewccr, b tot plaat selijk lid der Tuinbouw-Ondcrlingc benoemd de heer P. Slot te Groenveld SINT MAARTEN. Maandag ging als gewoonlijk de werkman van den heer D. Bas roet de melk naar de kaas fabriek alhier. Het paard geraakte door schrik van den rechten weg, zoodat de wagen tegen een boom reed, met het gevolg dal het lemoen Van den wagen geraakte. Toch wist de voerman, zonder kanoen de zaak nog even machtig te blijven, totdat deze weer even stootte en dc werkman van den wagen werd gesleurd. Al liet de toestand zich in 't eerst ernstig aanzien, gelukkig bleek dit later niet het geval en kon de werkman zonder hulp weer vertrekken. ST. MAARTEN Maandagi vond gaf, jer gelegenheid van de kennis het Duo Zwartvervcr in de zaal van d^n heer Schermur- horn alhier voor een matig bezette znal zijne voor drachten ten beste. Deze vsden, naar het applaus to oordeden, in goede aarde cn wend er vooral door het jonge publiek van het gegeveae genoten. Na afloop weer een gezellig dansje. -- HARENKARSPEL. Dinsdag 7 September zijn in deze gemeente van do jaarklassen 4913 csn 1914 voor do keuring geweest en rijn goedgekeurd I. v&n der Oord, Joost Schoen, Corn. Volkers, S. Stam. A. Stoop cn J. Hoek Jz. Afge keurd is Joh. WeslOT. De lamlstosmplichligc S. van der Oord js voorloopig vrijgesteld wegens zijn vaste aanstelling hij de Posterijen. OUDE MEDORP. De kmdMormplichtigen, jaarklasse 1914. Gerrit Jong en Martinus Johannes Viering en jaarklasse 1913 Jo- hannes Veldman en Johannes Beemsterboer, rijn rflien voor den dienst geschikt verklaard.

Schager Courant | 1915 | | pagina 1