drankgebruik moeten wij toch oonstateeren, dat het volk dien kant uit wil en ligt het toch op den weg van de Overheid, daarin voor te gaan. Ter motivee ring deelt do lieer Do Vries nog 'mede: in 1912 wa ren hier 3005 Inwoners en werd verbruikt 150.93 liL. van 50%. dat is per hoofd in een jaar 4.97 L. ge distilleerd per hoofd werd hiervoor'betaald f 11.33 en voor hot onderwijs por hoofd f 3.84. Op grond van dergelijke 'cijfers verdient het z.i. wel overwe ging vermindering van vergunningen. Hierpa wordt, tot stemming overgegaan en stem men vóór vermindering de •'Heeren J. Hermans, J. Bosker, D. Koorn, -'P. Koorn, P. S. Kuut en S. de Vries; en tegen vermindering de heeren De Goejc, j. llotgans, V. Heijblok, S. Bakker en N. J. Poel. Alzoo besloten liet aantal vergunningen te brcn- gon op 9. Vornuring gemeente-eigendommen. B. ui W. stel len voor te verhuren voor 9 foren. De heer D. Koorr stelt voor, met hef. oog op de omstandigheden, dozen termijn op 4 Jaar te stellen, wordt met op 1 nai al gemeene stemmen verworpen. Besloten wordt de Leg aan perceelen te verhuren voor 9 jaar, waarvan 8 jaar te bouwen en hot laat ste Jnar gras en klaver. Bosiofeu wordt vorder het waagloon voor wol te stellen op 5 cent per 10 kilo, minimum 10 cout. Tot wnagmeester wordt met algemeene stammen bc>- noomd de heer K. Minnes op een -salaris van f 70 per jaar.. Anu D. Bekendam wordt voor gedane werkzaam heden aan do gasfabriek een gratificatio verleend vau f 10. 1 Oemeentebcgrooting. Verschillende opmerkingen worden gemaakt betreffen do bet onderhoud van wegen, voetpaden en gomeentegebouwfii, welke door B. en W. in overweging zullen worden genomen. Ook wordt een grondige verbetering betreffende de dorps klok toegezegd. 'Omtrent de electriciteit deelt voor zitter mede, dat nu een wethouder is benoemd, de onderhandelingen weder zullen worden voortgezet. De begrooting wordt hierna goedgekeurd in ont vangst en uitgaaf tot een bedrag van f 25477.04. Hierna sluiting. waad van winkel. Raadsvergadering op Dinsdag 7 September 1915. j Tegenwoordig allo leden. De vöÖTzlttor bent do aanwezigen welkom en opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken.' Een mededeeling vau Ged. Staten, dat het besluit tot verkoop van de school en onderwijzerswouing lu den Groetpolder is goedgekeurd. Wordt besloten do verkooping op to dragen aan den -notaris Van Loersum. Een dankbetuiging van den secretaris voor de be- toondo deelneming bij het-overlijden van zijn ocht- gonoote. Voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek yan do Scnager Handeldrijvende en Industriiiel© Middenslnndsvereeiuging, om subsidie voor 1016, aangehouden lot de begrooting 1910. Een reclame togen zijn aanslag in -den HóofdéliJ- ken Omslag 1915 van J. Grln. In handen gesteld van do reclamo-commiBsic, waarvan tot leden worden benoemd de hoeren Over, Meurs en Wit. De herbmoomde raadsleden, de hoeren Over, Meurs en Wit, leggen daarna in handon van den voorzitter üo 'bij do wet vereischte eeden af, en worden mot hunno herbenoeming geluk •gewonscht en do bolangen der gomeonte opnieuw bij hen aan- bevolen. De heeren Ovor en 'Meurs, die tengevolge hunner aftreding ala raadslid, ook moeten aftreden als wet houder, worden als zoodanig herbenoemd en 'ook daarmede geluk gowenscht in de hoop. düt zij op dezelfde wljzo nis tot nu too, de belangen der 'ge meente in den Raad en 'in bot d&gelijksch bestuur zullen mogen behartigen. Beide hoeren betuigen hun dank voor -het in hen gestelde vertrouwen. De ontworpen plannen voor sohoolbouw te Win kel komen thans ter tafel -"en na die uitvoerig te hebben besproken, wordt beBlótcn die plannen, be houdens goedkeuring 'van don districts-schoolopzle- ner, uit tó voeren, -doch waar de winter wel voor do deur zal staan (voordat -alles klaar is, en het dan zeer bezwaarlijk zal zijn tijdelijke leslokalen to Vinden, wordt het wenscholijk geacht, om nog eens oen on ander onder do aandacht van den Minister te brengen en te vragen, do aanbesteding- in het volgend voorjaar te mogen doen plaats hebben. De rondvraag levert niets op. Sluiting volgt. It\ad van oude nïedorp. Vergadering van den Raad van, Oude Niedorp, op Dinsdag 7 September 1915. Allen present. Voorzitter do heer Wonder, burgemeester, die de vorgadcring opent, waarna belediging der herbe noemde raadsleden de heeren, Stfijbis en Wit, plaat" vindt. Volgt felicitatie. Daarna wordt do nieuwbenoemde gemeente-secre taris de heer J. D. Lodder beöedigd, en voorzitter zegt bij de felicitatie, te hopen, dat hij de reolite man op do rechte plaats zal zijn. Volgt lezing en goedkeuring notulen. Tot tijdelijk onderwijzer aan de 'school te Zijde wind wordt benoemd'de heer K. Bos van Alkmaar. Do vischafslag zal te Oude Niediorp in plaats van te G uur'om 'uur plaats Minden en tö Zijdewind in plaats van om 7 uur te 'half vier. Wordt medegedeeld, dat B. en W. een uurwerk voor den toren to Zijdewind 'hebben aangekocht voor 1' 425. De verhuring van -gemeentebouwland zal geschieden op Donderdag 7 October a.s. Van den heer J. D. Lodder is een schrijven in gekomen, waarin hij onder dank zijn benoeming tot gemeente-secretaris annneeimt. Daarna volgt benoeming van een wethouder, daar de heer J. Wit als raadslid' was afgetreden De heer Wit wordt mot 6 stemmen en 1 blanco herbeno und en neemt het aan, waarop gelukwenschen volgen. Is aan de orde benoeming commissie-'reclames H. Omslag. Benoemd worden de heeren J. Wit, J. Na gelhout en voorzitter. Do eemeente-begrooting dienst 1916 wordt nu aangebeden in ontvangst en uitgaaf op f 12860.30. met f 41.55voor onvoorziene uitgaven. Rondvraag levertt niets op, waarna sluiting volgt, om in comité eenige reclames Hoófdelijken Omslag te behandelen. itaad van nieuwe niedorp. Vergadering van den Rg.ad van Nieuwe Niedorp, op Dinsdag 7 September 1915. Voorzitter de heer Koopman, burgemeester. Afwezig de heer Bunt met. kennisgeving van verhindering. De voorzitter opent onder het -gebruikelijke wel kom dc zitting, waarna de heeren Wilken en Wit, herbenoemde raadsleden, 'de vereisebt© eeden afleg gen, en'na fle gebruikelijke gelukwenschen opnieuw zitting nemen. Volgt benoeming van oen wethouder, aangezien, ae beer Wi'lcen als raadslid was afgetreden. Met een stom blanco on 5 stemmen op den heer Wilken wordt deze ojs wethouder 'herbenoemd en neemt dit aan. Volgt 'felicitatie .en dank. Daarna lezing on goedkeuring der notulen. De gtfmeentebegrootiüg diénst 1916 wordt nu aan geboden, in ontvangst en uitgataf sluitende op een eindcijfer van f 33208.35'met f 1496.76% voor onvoorzien. t Ingekomen is een door B. en W. van Hoogwoua ontworpen instructie voor het schoonmaken en schoonhouden der gemeenschappelijke school aan de Langereis. Na voorlezing onveranderd goedge keurd, onder opmerking, dat het een degelijke in structie is. Do door hot Gemeentebestuur van Hoogwoua ontwerpen begrooting voor de Langereizer school wordt mede onveranderd goedgekeurd. Ibgêkonjen. Een adres van de Schager Handeldrij- *t*- VMnr'HW» Middenstandrvereeniging, om j ©enigen steun voor een te houden 2-Jarigen handels- cursus; en een adres van de Vereeniging voor Vak onderwijs in Westfriesland, mede om steun. Besloten wordt, als-er deelneming door leerlingen is, aan beide vereenigingen een kleinen steun toé-te zoggen, het bedrag na onderzoek 'bij do behandeling der begrooting voor 1916 - vast te stellen. Nog is ingekomon een schrijven van het nieuwe hoofd der school in 'de kom, den heer D. Brouwer, dat bij sedert 12 Augustus jl. In het bezit is der aote EngelsoU, waardoor zijn salaris blijkens de ge dane oproeping sedert dien datum tnet-f 50 per jaar verhoog». Goedgekeurd en toegekend. De verordening op de salarisregeling zal in dien geest worden gewijzigd. Volgt sluiting der openbare vergadering, om in comité nog een paar reclames Hoofdelilken Omslag te behandelen. raad van hoogwoud. Vergadering van den Raad van Hoogwoud, op Dinsdag 7 September 1915. Voorzitter do heer Bre- baart, burgemeester. Aanwezig allen. Na opening volgt beëediging -der heeren HaHog en Vel als herbenoem de raadsleden. Zij ontvangen de felicitaties van voorzitter en leden. Do notulen worden gelezen en goedgekeurd, Ingekomen is een schrijven over de kleine klok in den toren, waaruit blijkt, dat die niet verkocht mag werden. Voorzitter stelt in verbond hiermede voor, het besluit tot verkoop in to trekken en onderzoek in te stellen, hoé de gescheurde klok hersteld zal kunnen wordep. Tevens zal een -gewijzigde supplo- toire begrooting moeten worden ingediend, nu de klok niet mag worden 'verkocht. De lieer Vijn kan zich met "s voorzitters voorstel wel vereenigen, doch donkt) echter dat hot toch we' gaan zou, 'als we gingen doorzetten niet het ver knopen van de klok. Voorzitter wijst er op, dat de Gemeentewet het regelt. De heer Vijn vindt, dat er niets tegen verkooppn zou zijn. Wat hebben -we er zoo aan, als 'die klok gescheurd in den toren hangt? Laten -de autoritei ten haar koopen en bewaren, 't Is voor otib rente loos kapitaal. Algemeen wordt tenslotte goedgevonden -het be sluit tot verkoop in te trekken en onderzoek naar herstelling der klok te doen en een-gewijzigde sup- pletoire begrooting op te maken. Medegedeeld wordt, dat vóór 20 September a.s. inlichtingen bij B. en W. zijn te bekomen over.de verhuring van de 5 H.A. gras- en bouwland, gele gen in de Bennemeer. Deze verhuring geschiedt voor 5 jaren en kan op verzoek van huurder met 5 Jaar worden verlengd. De lieer Kooij vindt, dat we al gauw 20 Septem ber hebben. Anderen vinden dat die datum goed is. Voorzitter 'zegt, dat er nu al 5 liefhebbers zijn. Algemeen wordt goedgevonden inlichtingen tot 20 Septomber te verstrekken. De bcomen langs sommige wegen onzer gemeente zijn wat opgeknapt -gowordon. Do rest zal van den borst volgen Ten opzichte van den gemeentelijken viBchverkoop wordt .onder algemeen-goedvinden van den Raad be paald, dat de goedkoopero vlBchsoorten als bak schol cn wijting tegen vaste prijzen van -resp. 15 en 10 cent per pond Verkrijgbaar zullen worden ge steld. Do gemeente zelf zal dan de risico, die men niet groot acht, dragen.' 1 De heer Vijn wil nog bepalen dp.t, indien de visch- prijzen eventuëel zoo hoog stijgen, dat de gemeente to veel moet bijpassen, indien zij doorgaat voor 15 en 10 eent per pond bakschol en wijting te verkoo- pen, dan de zaak stopgezet'mag-worden. Deze bepa ling wordt .aangenomen, 'terwijl voorzitter zegt, dat d a n B. en W. toch wel zouden eindigen niet 'den vischverkoop. Andere vlschsoorten als scbelvisch, tarbot, gul 'en kabeljauw zullen a-aar marktwaarde met bijkomende vergoeding voor emballage, vracht en eonige vergoeding aan Bossen, verkrijgbaar zijn. Ingekomen -is een schrijven van den Politiebond, in verband met duurdere levensbehoeften voor poli tiebeambten, waarin gevraagd wordt om loonsver- hooging. Voor kennisgeving aangenomen, om er bij de begrooting op terug te'komen. Do beer -B. Verhoevon uit Spanbroek schrijft, zijn 'benoeming tot hoofd der school to Langereis aan te nemen. Voorzitter veronderstelt, 'dat vandaag te Spanbroek wel wordt besproken, -wanneer Bij in functie zal kunnen treden. 18 Sollicitanten hebben zich aangemeld voor d<v betrekking van onderwijze res to 1 .angereis. De instructie voor den -schoolschoonmakerCster) te Langereis, in een ruim dozijn artikelen opgemankf door B. en W., wordt gelezen en daarna goedge keurd. Inwerkingtreding op 1 October a.s. Dc lieer Kooij vindt, dat er nogal wat aan de instructie vast Is. De -'hoer Hartog zegt, dat is op andere scholen ook zoo. DU heer Schilder merkt op;, en Sinterklaas is niet zoo zwart als hij er we) uit ziet Algemeen wordt goedgevonden het voorstel van B. en W., om het salaris van den schoolBehopnma- ker(ster) van f 52 op f 78 '8 jaars te brengen. B. en-W. stellen voor, in verband'mot de tegen woordige tijdsomstandigheden, het maximum van den Hoofdelijken Omslag van f 6000 -te brengen op f 7000. Het percentage is 3-2. De heer Vijn ver klaart, anders erg tegen verhooging van den-H. O. te zijn. Maar als 'er geen geld is, kan men niet huishouden. We zullen hopen, zegt 'spr., dat het een tijdelijke maatregel is 'en het daarop aanstu ren als het half kan. Allen voor. De lieer JKooij: Als 't niet noodig blijkt, die f 7000, dan zou dat des te mooier zijn. Voorzitter: Dkn nemen 'we geen f 7000. Voorzitter wijst er op, dat er gisteren vergade ring van het Steunpomité is 'geweest met de bak kers. Met de 'tarwe is het goed gegaan. De voor raad is opgeraakt. Nu werd gewaagd, hoeveel rogge noodig zou zijn. 'Opgegeven werd, dat vermoedelijk 10 las*, rogge noodig is. Hot recht is er, rogge te koopen van die het hier -"hebben, wat echter te za nten ongeveer i last zaL zijn. Ook kwam ter sprake tarwevoorziening. Voor de goedkoop-broodvoor zie - ning werd niet veel gevoeld.-Meer voelde men voor inlandsche tarwe. B. en W. vragen machtiging, het op denzelfden voet als verleden jaar te behandelen. Voorloepig willen zij 50 H.L. 'tarwe aanknopen te gen den tegenwoordigen koers. Verleden jaar is 500 H.L. gebruikt. Goedgevonden. Voorzitter zegt, dat de bakkers erg dankbaar waren voor Steuncomité en Gemeentebestuur ten-op zichte van de getroffen regeling. MeJ. M. Timmerman te Langereis. vraagt en ver krijgt tegen 1 October a.s. eervol ontslag voor het geven éan herhalingsonderwijs aan de school aldaar. De beer M. de Jong, hoofd der school te Lange reis, vraagt ontheven te mogen worden van het schoonhouden dier school tegen 1 October a.s. Te vens vraagt de heer De Jong tegen i October a.s. als lid der commissie tot wering van schoolver zuim. Beide toegestaan. Rondvraag. De heer Koorn -stelt voor de bermen van den weg waar zulks noodig is, op - te knappen. Voorzitter stelt voor den 'heer Mantel hierover te raadplegen én proef te nemen. Goedgevonden. Verder wijst 'de beer Koorn op de wenschelijk- heid om een aanplakbord on oen'grenspaal der ge meente te verven. Zal'gebeuren. Hierna sluiting. 1 raad van heerhugowaard. Vergadering van den Raad van Heerhugowaard, gehouden op Dinsdag 7 September. Afwezig de hr. B Voorzitter de heer Van Slooten, burgemeester, die de vergadering opent, waarna de heer Mot de niéuw- benoemde raadsleden, de hoeren Krom, Poolland, Den Hartigh en Overioom binnenleidt die daarna in handen van voorzitter de vereischte eeden afleggen. Volgt algemoene felicitatie, terwijl voorzitter eoni ge hartelijke woorden tot de nieuwbenoemde raads leden richt ten opzichte van -goede samenwerking. De notulen worden gelezen on goedgekeurd. Een verzoek van den Politiebond, om verhooging van salariB v-oor de politi-eben/n bten. wordt op voor stel van voorzitter voor kennisgeving aangonom'en, omdat straks bij de begrooting reeds een verzoek vau onzen gemeenteveldwachter tevens Bode, den. hr. P. Raster, behandeld zal worden, waarin -verhooging van salaris als gemeentebode wordt gevraagd. Ook een verzoek van bewoners van het\Zuidcind opi een eloctrisch lichtpunt aan den eindpaal der leiding, zal wachten tot straks, dan kömen er nog een paar lichtpunten ter sprake. Komt aan do orde de begrooting. Namens de'com missie voor de begrooting, rapporteert de heer Schil- dei-, dat deze haar goedkeuring aan de ontworpen begrooting kan hechten. Echter schenen enkoio pos ten de commissie wat hoog toe. Straks zal daar over nog bespreking volgen. Volg' voorstel van B. en W., om het salaris van den ambtenaar ter secretarie, den 'heer H. Zwart, thans f 300, met f 200 te verhoogen. Do heer Bos, zelf aanvankelijk voor verhooging gevoelende, wijst er op, dat hij een wethouder ge sproken heeft, die verhooging niet noidig achtte. De heer v. d. Oord zegt de bedoelde wethouder te zijn. De heer Met zegt, dat ten vorigen jare ook al is besproken hooger salaris voor den -ambtenaar ter secretarie. Door tijdsomstandigheden toen uitge - steld. Het is spr. gebleken, dat er veel werk op de secretarie bijkomt. Bij een bezoek tér griffie, 'vroe ger door spr. gebracht te'Haarlem, heeft bij ver nomen,, dat ónze 'gemeente een ongunstige figuur maakte met liare administratie en zij destijds on der den voorganger van den tegenwoorditwn secre taris een der 5 gemeenten in Nederland 'was, wier administratie slordig was. Nu is er hier een ambte naar, dien we in cere kunnen houden. Misschien zal hij l ier niet lang n eer blijven,-daar hij zijn diplo ma a's secretaris heeft behaald. Spr. zou er -erg voor zijn om de voorgestelde verhooging toe te staan. Do hoer Overtoom zegt, wel voor verhooging to gevoelen, doch waar v. d. Ooid die niet noodig vindt en deze er als wethouder meer van zal weten dan spr., wil de heer 'Overtoom wel eenigo toelichting. De heer 'v. d. Oord zegt, dat de tegenwoordige secretaris, die direct een ambtenaar bij zich beeft, gekregen, in veel betere conditie is dan z'jn voor ganger, die nooit een ambtenaar heeft gehad pn er nog meer baantjes bij had. Do heer Krom vindt het voor efcn buitenstaander nog wat vreemd; waar de vorige -secretaris nooit een ambtenaar gehad heeft en nog secretaris was van een paar waterschappen, is het dan wol zoo noodig, dut deze ambtenaar ter secretarie -hooger salaris krijgt? De heer 'Den Hartigh zou, waar alle meerdere werkzaamheden voortvloeien uit de tijdsomstnaidilg- heden, Rover een voorstel zien om tijdelijke beloo ning voor deze tijdelijke meerdere werkzaamheden toe te kennen. Voorzitter verklaart, 'dat v. d. Oord zei, ik acht 'tonnoodig -verhooging te geven. Noodig of'niet noo dig is zeer rekbaar. We hebben nu 't gratis genot van een volontair ter secretarie, behalve den amb tenaar. Trouwens is er een voorstel van B. on W. op komst, o;m 'dien volontair, die nuttig werk doeit, cenige vergoeding voor zijn arbeid toe te kennen. Voorzitter wil op zijn voorganger-als secretaris niet verder terugkomen. .Wij 'behoorden tot de vijf ge meenten, waar 'de administratie bet slordigst was en spr. zou zich schamen, indien diat nog zoo zou moeten zijn. Er zijn door verschilloude omstandig heden veel werkzaamheden. -En regeerings-, cm go- meentebeoioeiingen worden zeor uitgebreid. Do amb tenaar, die bier aangesteld is, heeft voorzitter óerst uit eigen zak betaald. Als men op die redeneprln'g zou doorgaan, zou men kunnen, zeggen: Burgemees ter is hoofd der-politie, dus moet hij zelf'de politie betalen. De tegenwoordige toestand is 1 zoo, dat iemand van f 500 al moeilijk kan rondkomen, laat staan van met minder. Als iemand goed is als aimb- tenaa-, is hij een goed loon waardig. Ik kan de mo tieven van v. d. Oord niet doelen. Als de ambtenaar niet noodig is, is f 300 ook nog te veel. De beer v. d. Oord: ik heb niet gesproken, dat u geen hulp moest bobben. Dc beer Overtoom wil aan don hoer v. d. Oord vragen, of deze overtuigd is, dat-een ambtenaar Ier secretarie noodig is. De heer v. d. Oord antwoordt bevestigend. Do heer Overtoom: dan vind ik, dat een behoorlijk salaris noodig is en bëgrijp lk niet, dat v. d. Oord tegen B. en W.'s voorstel is. De heer Poolland is, indien, do secretaris de werk zaamheden alleen niet afkan, voor hot voorstel van B. en W. Do hoer 'Schilder zegt, altijd nog maar aandach tig toehoorder te zijn geweest. Indlon de seoretarii zijn werk alleen niet afkan, acht spr. hot billijk, een ambtennor op flinke bezoldiging te hebben. l)e heer v. d. Oord beeft mij nog niet overtuigd, dat. het zonder ambtenaar ter secretarie kan worden gered. Spr. deelt de meening dor heeren Mot* Over toom en Poolland en acht f 3CO-te laag. Het voorstel van B. en W. wordt vervolgens aar- genomen met 8 stemmön. Vóór stomden de hopren Schilde, Appel, Met, Overtoom, Bos, Wijnker. Pool land en Krom; tegen do hoeren v. d. Oord en Him- tigh. 't Volgend jaar zal dus de vermeerdering van salaris ingaan. Voorzitter stelt aan de orde het -verzoek van den heer Haster, om salarisver hooging als gemeente- bode. Dit is thans f 25. Er is nogal wat werk aan die betrekking vorbonden. B. en W. vinden liet bil lijk om liet salaris te verhoogen met f 25. Desgevraagd somt voorzitter de inkomsten van adressant op. Die zijn als gemeentevekkvachter f 550. vergoeding rijwiel f 25, kleeding f 50, gemeente-bode f 25, keurmeester van uit hood geslacht vee f 50. Totaal f 700. i De heer Overtoom is er wel voor f 25 verhoo ging toe te staan. De heer Den fiartigh vindt f 25 verhooging voor zooveel werk als de gemeentebode hééft, to weinig on wil in plaats daarvan met f 75 verhoo gen en zoodoende het salaris op f 100 brengen. In- heer Appel kan wel met dit idee meegaan, maar dan hot veldwachterschap wat meer verhoogen. De lieer Overtoom zou er ook één 'post van willen maken. Voorzitter: dus met f 100 verhoogen ais gemeente- voldachter en er dan tevens gemeentebode voor zijn. Do lieer Krom vraagt, welke werkzaamheden er voor die f 25 zijn. Om n,U maar met f 100 te ver hoogen, waar dat niet gevraagd wordt, dan moe ten we toch bedenken, dat-wij disponeeren over du- centen van anderen. Én dan moet men een bcetle, voorzichtig zijn. Voorzitter: B. en W. stellen voor f 25 te verhop, gen. De heer Overtoom wil B. en W.'s voorstel verwerpen en één post van alles maken. De lieer Schilder zegt: het verzoek van Ilaster is verhooging als gemeenteböde. Daar eerst 'over praten, vindt spr. Hij is er voor om het voorstel van B. en W. te aanvaarden. De lieer Poolland is-het met den heer Krom eens om met andermans centen spaarzaam te zijn, Hij gunt een ambtenaar een menschwaardig bestaan, doch wil het bij f 25 'laten. Spr. wijst op Haster's zijns inzfens aanzienlijke bijverdiensten mot vorkoo- pingeu enz. Met allen voor wordt tenslotte het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorzitter brengt nu in behandeling de gameonto- begrooting voor 1916. Zij 'sluit in ontvangst en uit gaaf op een eindcijfer van f 28413.24%, met 1 ©en post voor onvoorziene uitgaven van f 2974.17%. De heer Met vestigt de 'aandacht op den hoogen post van f 840 voor vorwarjnlng ©n verliohting schoollokalen, "Voorzitter zegt, dat geraamd is ala vorig jaar. Do hoor Mot zou 'met de tegenwoordige gewoonte om aan verschillende 'leveranciers te gunnen, willen breken on 'aan één persoon alles willen aanbesteden, dat ^-al goedkooper zijn. Dat 't zoo hoog is, zal w©l verhand houden met de om standigheid, dat er verschillende leveranciers zijn. Voorzitter zegt: wij hebben wel cens gesproken oyor aanbesteding, toen was de Raad er niet voor. Dc hoer Overtoom acht qanbesteding wol goed kooper. Voorzitter zegt dat wo anders -van aanbe steding van schilderwerk wol eens onaangename gevolgen hebben ondervonden. Of dat met steenko len ook zoo zal 'zijn, weet spr. niet. De heer Over toom vindt: we kunnen 't proheeren. De heer Wijn- kor wil 'l liever laten >20oals 't is. De heer Met zegt: ik heb het ter sprake ge bracht om er do aandacht op te vestigen. Straks hoorde ik zeggen, dat we voorzichtig met de cen ten moeten zijn; dat is ook hierop van toepassing. Do hoer Poolland acht afschrift der begrooting voor elk der -raadsleden wenschelijk. Zal volgend Jaar ekening -mee gehouden worden. Dn legro-. ting wordt g- edgokeurd en zal naar Ged. Stolen worden opgezonden. Volgt mededeelmg dat do begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur 'is ingekomen. l>e ontvangsten bedragen f 4586.15, uitgaven i' 4186.05 (waaronder f 139.84 onvoorzien), voordcelig saldo f 400. Aldus goedgekeurd. Een suppletolre begrooting voor 1915, in ontvangst en uitgaaf groot f 10263.75, wordt goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat B. en W. zich kunnen vereenigen met de uitgesproken wenschelijkheid, om oenige lichtpunten in hot oleotrisch bedrijf bij it> plaatsen, nl. oen in "verband met het verzoek dei- bewoners van het Zuideind, één in, hek open vak bij de wed. Steur, voorts 'bij 't station Hugowaard, ver der een voorbij halte Middenweg, terwijl de heer v d. Oord nog heeft voorgesteld bij 'Broekhorii, nabij do laadpfaatB, ook een lichtpunt te plaatsen. Voorzitter zegt, dnt daprvioor echter een drietal pa'on moeten werden geplaatst en een stukje lijn, wat een onkosten geeft van f 120 tot f 140. De heer Overtoom vraagt 'of daar een lichtpunt noodig is. De 'hoor v. d. Oord zegt, dat "t daar wel noodig is, De oude laadplaats-is nog niet geheel ge- effend, er is nog een gat en 't kan er zeer don ker zijn. Als de zuivelfabriek „De Kroon" niet aangesloten 'was, dan zou de afstand te ver zijn. Nu die wel aangesloten 'Is, kan 't. 1 Met 8 stemmen' Vóór wordt besloten een lantaarn to plaatsen bij Broekhom. Tegen do heeren Schil der en Bos. Het voorstel van B. cn 'W. wordt met allen voor aangenomen. De neer Met stelt-nog voor pen lantaarn te plaat sen tusschen Boterweg en station bij de fabriek De Kroon. Aangenomen met den lieer Bos tegen. Hierna sluiting.' RAAI) VAN WARMENHUIZEN. Vergadering van den 'Rand van Warmenhuizen, .op Dinsdag 7 Septomber. Voorzitter de heer Blom, burgemeester. Eén vacature. Na opening door voorzitter volgt installatie der herkozen 'raadsleden, de hoeren BI anken daal en Swan en het gekozen raadslid de heer W. Gutkcr Jbz. Zij allen leggen de vereischte eeden af. Hier na volgt algemeene felicitatie. Volgt lezing en goedkeuring der 'notulen, Ingekomen: een schrijven van den Bond van ge- meente-politiebeanibten in Nederland, waarbij wordt aangedrongen op salarisverhooging voor de politie beambten. Verder: missive van Ged. Staten, waarin de ont vangst w-ordt bericht van de verordening op bet ge bruik van rogge. Medegedeeld 'wordt, dat door Ged. Staten verschillende financiöele besluiten zijn goed gekeurd. Een en ander wordt voor 'kennisgeving aange nomen. 1 i Het schrijven v(an den Politiebond -wordt nu be handeld. De heer Do'Groot merkt op, dat do buiten gewone omstandigheden ten opzichte van den ge meenteveldwachter alhier g©en motief behoeven te zijn. oir. tot loonsverhoogiug over te -gaan. Voorzitter oordeelt, dat de 'bijzondere Inkomsten van dezen beambte buiten beschouwing 'kunnen blijven. De heer Biersteker meent, dat de actie van den Bond nier en daar wel nuttig zal zijn, doch acht dit geval voor deaj gemeente niet aanwezig. Hot schrijven wordt voor kennisgeving -aange nomen. 4 Bij do rondvraag betoogt do hoer 'Biersteker de wonachelijkheid, om to onderzoeken, wanneer 'de baggermachine achter het dorp aan liet werk is en of deze ook te Krabbendam kan komen, aangezien duur op enkele plaatsen uitdiejn-n zeer noodzakelijk is. Gowcnscht wordt voorts ook geacht, dat. bij do Zuideibrug zal worden uitgediept 'en eveneens een gedeelte van do vaart naar du gasfabriek. Daar dit meer bij do- gemeente thuis behoort, 'zal het voor bare rekening geschieden. De 1 eer Swan acnt bet wel waarschijnlijk, dat da kosten van het uitdiepen 'te Krabbendam door den polder zullen worden 'gedragen. Hierna sluiting. gevaarlijke predikaties? Naar aanleiding eener redevoering door ds. Van Wijk in Barchem to Winterswijk gehouden, waarbij hij onderstreept heeft de woorden van ds. De Ligt, heeft de burgemeester dier -gemeente aan den ter- ritorialen commandant voor de provincies Overijsel on (U-lderland voorgesteld, 'ds. Van W. het recht to ontzeggen, zich te bevinden in Üe in staat van beleg zijnde gedeelten dier provincies. oudkarspel. Naar wij vernemen is door den caféhouder Swa- ger aan het houden van harddraverij op den Dins- d.ig, waarop anders de „Luizeknipper" kermis werd gehouden (28 September). het toppunt. Bij een bewoner van de 'buurtschap Zwanenburg, in de Haarlemmermeer, is dc waakhond.... gestolen zijpe. Te Zijpersluis Is op de losplaats van bazaltstee- n.-n \ocr de Hondsbossche zeewering aan het Nd.- Ilollnndfich Kanaal een steiger gemaakt, waarop een stoomkraan zal geplaatst worden. Daardoor zal er voor het- lossen der zware steunen niet meer zoo veel volk behojjven onttrokken te worden aan het gewone werk der zeewering. heerhugowaard. Door den heer M. G. Visser, hoofd der-school no. alhier, werd te Wageningen niet goed gevolg xamon voor de Tuinbouwacte afgelegd. kolhorn. Van de 13 sollicitanten voor onderwijzer aan de school alhier, zijn-er 5 uitgenoodigd om op 10 Sep tember proefles te geven. kolhorn. De kermis, welke hier 12 September aanvangt "en 4 dogen duurt, belooft meer dan 'anders. Bij Rempt zal 13 September optreden het variété en blijspel- ensemble, directie 'Jean van, Laar van Amsterdam; Rog ter en De Jong komen met eigen, Tent en, zullen dagelijks, Maandag uitgezonderd, bioscoopvoorstel lingen geven; voorts nog een 9peoialiteitengezel - schap, zweefmolen en luchtsohommel. Ook het ge- tul OMivragen om plaats voor kramen 'en kleinere inrichtingen is grooter dan anders. Als het weer goed is, laat het zich aanzien, dat het een drukke kermis zal worden. hoogwoud. Uitslag keuring 'van de landstorwplichtigen van de Janrklassen 1913 en 1914, cn Dinsdag jl. Jnarklasse 1913: geschikt Willem Bos, ongeschikt Pieter Bleekor. Jaarklasse 1914: geschikt Jacob de Beurs, Jo- hanncs de Boer, Cornelis Breed, Johannes van Die-

Schager Courant | 1915 | | pagina 2