Alpinesfi Nieiïs- AlTertcitie- Laiiloiwllafl, WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1915. 58sle Jaarngnq. fi3. 5668. Uitgever»TRAPMAN Co. FEUILLETON. HET GEHEIM VAN DE HERBERG. SCHAGE1 eODRAMT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- en ADVERTENTIES" in het eerst uitkomend nummer goplaatct. SCBAQCN, LAAN D 5. lof. Telepb. No. 20. Prijs per jaar f 8.Per post f 3.60. Losse nummers 5 cent ADVERTELNT1EN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 et Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Uit en Voor de Pers. EEN DtlODE. In De Hoofdstad constateert dr. Bos, dat de Gods vrede dood is. Gelukkig is hij weg. Er werd 'misbruik van hém gemaakt en hij was volmaakt overbodig. Dat do partijstrijd een tijdlang geheel op den achtergrond kwam, sprak immers vanzelf. Tegen de reusachtige afmetingen vam den oorlog scheen zijn onderwerp nietig en klein. Maar toen het on weer voorbijtrok en de kans voor ons land, om in den corlog te 'geraken al kleiner werd leidde het tot een zeer verkeerden, en ongezonden toestand, om steeds maar te doen alsof wijf zelf door de ge weldige gebeurtenis geheel door «elkander weiden ge schud. In plaats van melancholisch, met ziekelijke een zijdigheid voortdurenjd geheel onder den invloed te blijven van het 'zenuwschokkend gebeuren buiten onve grenzen, 'moest voor de gezondheid van ons volks- en 'staatsleven ons volk spoedig weer in zijn gewonen, doen geraken. Daaronder behoort nu evenwel ook liet verschil in opvatting van de wijze waarop men heeft 'te dóen. En nu kwam elk oogenblik die Godsvrede naar binnen, als men verschil van, meening had. Hij stond altijd aan den kant van de een of andere minder heid, die niet wilde en verpletterde de tegenstan ders met zijn geweldige minachting. Gohrek aan vaderlandsliefde, onverantwoordelijke woeJzucht, dat waren al de eenvoudigste termen waarvan hij zich bediende. Hij is nu dóód. De troonrede luidde hein uit. Men wane niet, dat ons volk er minder en zwakker door wordt. Meeningverschil moet niet kunstmatig wor den gesmeerd. Dat is ook allerminst noodig als bij allen zonder onderscheid, het bewustzijn levendig blijft, dat boven alie partijschap staat het vaderland en wij allen staan in zijn dienst. Binnenlandsch Nieuws. HEERHUGOWAARD. Duor den heer Dr. A. C. G. Post is met Ingang van 15 Octob®^ ontslag aangevraagd als geneesheer in deze gemeente. IIEERHUGOWAARD. Maandagavond vergaderde in het lokaal van den heei* Klaver de af deeling van 'Het Witte Ertuis. Na opening der vergadering en lezing der notulen, ko men de ingekomen 6tukken aan de orde, wel.kel voor het meerendeei voor kennisgeving worden aangeno men. Besloten wordt den leden een exemplaar te verstrekken van de 'thans Koninklijk goedgekeurde Statuten, alsmede een exemplaar der brochure van Dr. fechoo ter zake de malaria-besteij'ding. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief ver klaart de vergadering mee te gaan met het prae- advies van het Hoofdbestuur betreffende het voor stel Haarlemmermeer, evenzoo met de voorgestelde statuten-wijziging en bet 'beschikbaar stellen van den inhoud van het magazijn van verplegingsarti- kelen, thans geborgen le Alkmaar, aan Bosch en Heide. Voor het overige ontvangen de afgevaardig den at ij mandaat. Gekozen tot afgevaardigden wor den de heeren P. Scholten en A. Borst, tot plaats vervangers do, heeren K. Bijvoet en A. de Boer. De begroeting voor 1916 wordt goedgekeurd. De inkomsten zijn geraamd op f 612 50, waarbij f 100 voordeelig saldo der rekening 1915, terwijl de uit gaven sluiten met een post van f 12.50 voor onvoor ziene. Terwijl de secretaris, Dr. Post, een moment af wezig is, brengt de voorzitter in herinnering, dat Dr. Post weldra de gemeente zal 'verlaten. Voorzitter stelt namens het bestuur voor hem een stoffelijk blijk van waardeering aan te bieden, wat algemeen bijval vindt, terwijl aan het bestuur de afwikkeling dezer zaak woédt ogpedragen. N'a terugkomst van Dr. Post doet de voorzitter mededeeling van de officiëele ontslagaanvrage van Dr. Post als secretaris der afdeeling. Met leedwe zen, zegt de voorzitter, hebben we kennis genomen van dit verzoek, aangezien de afdeeling is gesticht- op initiatief van Dr. Post, die vanaf de stichting in 1892, veel voor de afdeeling heeft gedaan, de hooge bloei onzer afdeeling is voor een groot deel uw werk Dr. Post, zoo gaat spr. voort, ge waart in al de jaren van haar bestaan de ziel der vereeniging. Zien we u daakom met leedwezen heengaan, aangenaam is bet n e, dat het bestuur de opdrhcht der verga dering mocht ontvangen, u voor uw vertrek een stof felijk blijk van waardeering! aan te bieden. We wen- schen u nog vele jaren van aangename rust 'toe en- hopen u, hetzij als gast, hetzij als spreker toch no« wel eens iu ons midden te mogen zien. -Na een algemeen applaus antwoordt Dr. Post hier- |Op, verklarende, dat hem de waaxdeerende woorden door den voorzitter 'tot hem gericht, hoogst aange naam zijn geweest. Het is hem steeds aangenaam geweest voor de afdeeling van Het Witte Kruis te 1 werken, hij dankt zijn medebestuurders voor de aan gename samenwerking, hoogst aangenaam zal het hem zijn, als gast of spreker nog meermalen een afdeelingsvergadering hij te wonen. De aanvulling van het bestuur wordt uitgesteld tot een nieuwe dokter zal zijn benoemd; het be stuur ontvangt noig de opdracht het magazijn te voorzien van, electrisch licht. Hierna sluit de voorzitter de vergadering, den scheidenden secretaris' en familie alle goeds toewen- schende. BREEZAND. Dinsdagavond vergaderde in het café van mej. de Wed. Van Ekeren de Melkleveranciersvereeniging Ge lijkheid en Eendracht zij ons streven. De voorzitter, <fè heer A. Buij, opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom. Hij deelde mee, dat deze spoedvergadering belegd 'is, om nog eens over den melkprijs te spreken, daar nog niet 'allee voor el kaar is, gelijk zoo meteen wel zal blijken. Vervol gens las de secretaris de heer N. A. Wijker de no tulen, welke na een opmerking van den heer A. Tiel Gz. onder dankzegging Worden goedgekeurd. Voorgelezen wordt daarna: a. Een schrijven van eenige leden der vereenlgiimg, waarbij zij een spoed vergadering aanvragen, b. Een brief van de Melk- slijtersvereeniging, waarin ze mededeelt, dat op hare gehouden vergadering met algemeen,© stem men besloten is, niet meer dan-'f 8.75 per 100 Liter te betalen, c. Een schrijven van Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder, waarin gedreigd wordt, dat aan de zuivelfabrieken verboden kan worden, nieuwe leveranciers aan te nemen, zoodat zij, die anders hun melk aan Helder leverden, er mede verlegen zouden zitten. Dit alles, wanneer ge noemde leveranciers de melk niet voor den geboden prijs willen afstaan, d. Een brief-van de onderafdee- ling Tessel niet de mededeeling dat daar f 8.25, dus 50 cent minder voor de 100 Liter melk. is geboden. Na lezing hiervan zegt de voorzitter, dat hij het wenschelijk_vindt, de melk niet beneden 9 cent den Liter te geven en slechts dan, 'wanneer ook aan de Tesselaars evenveel gegeven wordt. Voorzitter ge looft niet. dat de Burgemeester van Helder 't. récht heeft, althans niet die in den Polder, te verbieden, de melk van de leden der vereenigimg te verkazen. Met algemeene stemmen wordt daarop besloten, alleen dan met 1 October melk te leveren, wanneer alle leden der vereenifeing zoowel te-Tessel als hiér 9 cent ontvangen. Twee bestuursleden zullen Woens- 1. In de gezelschapszaal, van het in het Noorden van Berlijn, in een stille zijstraat'gelegen hotel de Rooide Leuew trad 'haastig een slank, rijzig 'heer binnen. In de eene hand droeg hij*'een veelgebruikt koffer tje, in de andere had hij een halfgeopende parapluie, waar het water afdroop. Het regende buiten; het was een langdurige zofnerregen, die reeds geduren de een half uur neerviel en waarschijnlijk nog wel een paar uur duren zou. /ouder het druipende regenschermrgeheel dicht te doen, was de mijnheer tot in het midden der zaal doorgeloopen. Zoekend keek hij de ruimte rond, hij schudde het hoofd en "bleef wachtend staan. Langzaam kwalm uit een hoek van de tapkast een gestalte naar voren. Een 'dikke man, met gladge schoren; gezicht was het, die den vreémde met eeta verdrietige uitdrukking onderzoekend aanzag. „U wonscht?" vroeg hij norscb. „Een kamer, een, vriendelijk vertrek,' was het antwoord. De dikke zag den slanke nog steeds onderzoekend aan. De halfgeopend, nóg druipende parapluie, die van ongewone grootte was, en het kleine, stevig ge pakte koffertje, bevielen, hem niet. Een zeker wan trouwen boezemde "hem de man in. Zijn gezicht, met de korte, dichte, bruine wenkbrauwen, de rechte neus en de bruine'oogen, die achter de brilleglazen vroolijk schitterden, waren wel sympathiek. Maar de hoed op het forsche hoofd scheen uit verre tij den te komen en eveneens de bruine overjas, die mei haar lengte ook reeds tot vroegere tijden behoorde. Ai niet al was de man het beeld van een; armoedig provmciaaltje. „Waarom komt die 'juist in mijn hotel?" dacht mijnheer Weigel, ide welgedane waard. De Roode Leeuw behoorde namelijk tot die oudé hotels der groote 'stad, die nauwelijks meer door vreemden werden bezocht. In een zijstraat in de omgeving van het Stettiner 'station gelegen, met verouderde inrichtingen, was de Roode Leeuw een hotel, die nog op vroegere, betere dagen teerde en slechts door vaste klanten uit de provincie bezocht werd. Lenige jaren geleaen had Weigel getracht en kele a ei beteringen aangebracht, en enkele kamers der eerste étage met betere, hoewel niet nieuwe meubelen laten inrichten, in de hoop wat meer pu bliek te trekken. Maar het hielp-niet veel. Het hotel lag te ver van het groote verkeer verwijderd; er kwamen geen nieuwe gasten en de oude brachten juist zooveel in, dat de zflök zonder winst, of ver lies kon bestaan, waarom de eigenaar er reeds aan dacht, het hotel als woonhuis 'in te laten richten. „Een kamer?" vroeg de waard, als wilde hij} zich overtuigen dat hij goed -gehoord had. „Ja, maar asjeblieft een gezellige," was het ant woord. „Wilt u uwe parapluie niet eerst in dien hoek zet ten?" vroeg de waard nog tamelijk norsch, terwijl hij op een ijzeren standaard wees. Nu eerst zag de vreemde, hoe het water van zijn parapluie liep. 'Hij deed haar geheel dicht, ze-tte zö in den stander en plaatste het koffertje er bij. Mijnheer Weigel was klaarblijkelijk over desi per soon nog niet 'tevreden. „Hoe duur wensckt 'u een kamer te hebben?" vroeg hij. Voor het eerst gleed -een ongeduldige uitdrukking over het gezicht van den vriendelijken vreemde. „Dat is mij tamelijk onverschillig," zeide hij, „voor twee of drie mark.... Een, heet, met-wien ik «3p reis in dentrein heb gesproken, heeftmij uw hotel aan bevolen." Deze verklaring scheen, mijnheer Weigel eindelijk gerust te stellen. „Zoo? Ja... Op de eerste étage misschien?" Toen haalde hij een stuk papier uit heit buffet. „Wilt u even dit biljet invullen voor de po litic?" De vreemde nam het potlood, dat hem gereikt werd en schreef: „August Heydemann, privaat per soon." De waard wierp een blik op het "papier en zeide: „Ook de woonplaats asjeblieft." „Mitteldorf" schreef Heydemann. „Privaat persoon uit Mitteldorf ook wat moois,' dacht Weigel. Maar nu 'deed hij geen vragen meer. Hij verzocht zijn gast hem te volgen, en geleidde hem de trap op, waar hiji de deur van een kamer opende en Heydemann liet binnentreden. Juist wilde Weigel zich terugtrekken, toen Heyde mann zeide: „In dit weer 'kan men het huis nieit verlaten. Kan ik beneden avondeten krijgen?" „Natuurlijk... binnen een half uur." „Prachtig dus binnen een'half uur." De waard ging heen en Heydemann keek de ka mer eens rond. Hij was tevreden, alles was naar 2ijn smaak. Op den vloer lag een groot, tijna nog dag naar Helder gaan, om den Burgemeester in te lichten, dat de prijs niet lager gesteld -kan worden. fn bespreking komt daarna de verhooging van de vergoeding voor den melkrijder. De voorzitter deelt mee, dat Ambuul bij hem geweest is, om hem te laten teekenen voor 15 cent verhoofeing per 100 L. Hij vond daartoe echter geen vrijheid. Hij is niet tegen verhoogüng, als deze noodig -is; dus als rle melkrijder bewijst, dat hij het niet minder kan doen Besloten wordt den melkrijder 15 cent verhoo ging te geven als hij het gewenschte bewijs levert. De vergoeding voor pontgid wordt dan ingeetrokken. Levert Ambuul dat bewijs niet, dan volgt geen ver- hooging en zal voortaan het pontgeld naar verhou ding van de geleverde melk worden betaald. Bij do nu volgende rondvraag wijst de heer Wij ker er op, dat de beer "Vader mot October 9 cent vri geld voor de melk geeft, dus nog een halven cent meer dan de vereenigang vraagt. Wij zijn dus niet onbillijk. De beer C. 'Schreurs vindt den termijn van drie maanden in deze omstandigheden te lang. Ook meent hij. dat de toestand gezpnder was, ais de melkwagen het egeindom-der vereenjging was. Nadat de voorzitter de sprekers-heeft beantwoord, sluit bij met den wensch, dat allen zich 1 October zullen gedragen als mannen van stavast. WIERING EN. Wegens verteek van zuster J. A. M. Admiraal is door 't bestuur onzer afdeeling van Het Witte Kruis tot zuster benoemd mej. C. E. Nierstrasz te Leeu warden, die hare benoeming heeft aangenomen. IÏOLHORN. Uitslag der hekroningen door Floralia toegekend. Geraniums: le prijs G. Hoek, 2e prijs Cs. Broks, 3e prijs mej. A. van Scheijen. Eervlolle vermeldin gen: A. Schoon, Jm. Dikker, mej. G. Geertsema-Dijk huis en med. R. Keezer. Coleus: le prijs mej. H. 'Klos-Beenken, 2e prijs mej. M. Beers-de Boer. Eervolle vermeldingen: mej. T. Butter, mej. D. BreehaarUStins en Ds. H. J. D. R. 'L'heesing. Agarathums: le prijs mej. J. Geertsetoia, 2eiprijs mevr. G. Beers-Wiers, 3de prijs mevr. Geertsema- Dijkhuis. ErevoUe vermeldingen: P. Slikker, Jb. Kossen en G. Hoek. Knolbegonia's: le prijs mej. E. A. Oudt, 2e prijs mej. M. Re nipt. Eervolle-Vermeldingen: K. Burger, P. SUkker, P. Beers en'mej. R. Keezer. Varen Nepholepis: le prijs mej. T. Butter,'2e prijs M. Vetbman, 3üe prijs mej. J. Kolf. Cufea's: le prijs Jb. Kossen, 2e-prijs L. Bruin, 3e prijs P. Beers. Eervolle 'vermelding: P. Slikker. Begonia's: le prijs mej. E. A. Oudt, 2e prijs mej. H. J. H. Raadsveld, 3e prijs P. Slikker. Eervolle ver- me'dingen: A. Vis en de dames L. 'den Adel en R. Keezer. Euchsia's: le prijs mej. E. A. Oudt» '2e prijs mej. H. J. H. Raadsveld, 3e prijs G. Hoek. Eervolle ver meldingen: mevr. Melchior-Geertsema en A.-Schoon. Hanekam: fe prijs P. Beers, 2e prijs"L. Bruin. Eer volle vermelding M. Wissekerke. Naren Adiantum Pterus: le prijs P. Beers, 2de prijs mej. H. Klos-Beenkes. Eervolle 'vermeldingen: mej. J. Kolf, A. Vis en M. Wissekerke. Mezumbrisanthemums: le prijs A. Engel^ 2e prijs mej. H. J. H. Raadsveld. Eervolle vermeldingen: Cs. Broks en'J. D. Pool. Voor de mooiste'volledige collectie kweekplantjés kreeg mej E. A. Oudt den eereprijs. Vr-A» het ter opluistering ingezondene: le prijs H. Kaper, 2e prijs mej. N. Bakker, 3e prijs 'mej. A. Vries, 4e prijs K. Dikstaal. Eervolle -vermeldin gen: K. Burger, A. Schoon, A. Vis, C. Kooij, L. Bruin, A. J. T. GeertsemST P. Pluister en Ds. H. J- D. R. Theesing. Bij de uitreiking der prijzen was een talrijk pu- r' it-n rp IV! Hl Ft nieuw tapijt, tegen den, wand stond een kleine, don kergroene so£a, bij een venster éen ouderwetsche, gepolitoerde schrijftafel met een kiap lessen aar, en verder een helder wit glanzend bed van een reus achtige grootte. En nu maakte Heydemann het zich gemakkelijk. Hij deed zijn lange overjas uit en'stond nu in een lange zwarte jas, ook van een vroegere mode, even als de broek. Zelfs het boordje, dat in smetteloos wit zijn hals omgaf en de opening in zijn vest vulde, verried ook al een herkomst uit vroegere jaren. 1 Dar zag hij 'in een hoek een bijnja tot den grond reikenden spiegel. Hij ging daar vocht staan en be keek zijn gestalte met onderzoekenden blik. Hij'glim, lachte, hij beviel zichzelf, er was niets aan zijn ui terlijk te vinden, dat een aanmerking 'kon uitlok ken. Toen, ging hij naar de schrijftafel, deed het deksel open en dicht en ging vervolgens welbehage- lijk op de sofa zitten, hij 'sloot de oogen en dacht na, waarbij een, gelukkig glimlachje zijn gezicht ver helderde. Zoo 1 leef hij een 'poos stil en onbewegelijk zit ten. Plotseling stond hij op, als door 'een pijnlijke herinnering gewekt. Hij keek op zijn. groot gouden horloge. Ja het halvp uur was om, het was 'tijd. Het avondeten moest wel klaar zijn. Toen hij de zaal betrad zag hij daar 'een vreemde. In de nabijheid van het buffet zat een modern en zorgvuldig gekleed jongmemsch, die de courant las. „Goeden avond," zeide Heydemann met de be leefdheid van een provinciaal. De jonge man keek^ven op, en toonde zijn aar dig gezicht met het zwarte kneveltje en donkere hoofdhaar, beantwoordde koel den groet en las dan verder. 1 Spoedig verscheen de waard, wisselde eenige woorden met Heydemann en bracht hem het avond eten. Een poosje ging In diep stilzwijgen voorbij. De waard had zich weer teruggetrokken, de jonge man hield op met lezen en Heydeirianin was klaar met eten en keek nu naar buiten in de grijze scheme ring, waar de -regen nog maar steeds neerkletterde en met groote droppels tegen de ruiten 'sloeg. „Een afschuwelijk weer," begon Heydemann, die het zwijgen onaangenaam vond. „Zoo is het," meende de jonge man. „Komt u -ook van de reis?" „Neen, ik woon hier 'in Berlijn." I)e antwoorden waren wel kort, maar Heydemann bliek aanwezig. Inzenders en verder allen die aan het welslagen dezer tentoonstelling hadden 'mede gewerkt, ontvingen een woord van dank. 500 Loten wreden geplaatst. RAAD V AN HEERHUGOWAARD. Vergadering van den Raad van Heerhugowaard op Dinsdag 28 September 1915. Allen present. Voorzitter de heer Van Slooten, Burgemeester, die de vergadering opent» waarna lezing en goedkeuring der notulen volgt Ingekomen is een dankbetuiging van den heer H. Zwart ambtenaar ter secretarie, voor de toegekende salarisverhooging, waarvan hij intusschen niet zal profiteeren wegens zijn benoeming ter secretarie te Nijmegen; een schrijven van Ged. Staten, dat de suppletoire begrooting is goedgekeurd en het re glement van orde voor kennisgeving-is aangenomen. De commies is, volgens mededeeling, belast met het beteekenen, van stukken 'betrekkelijk de plaat selijke belasting, waarvoor vergunning van den Minister «moet worden 'verleend. De jongste kasverificatie bij den gemeente-ontvan ger gaf conform de boeken f 716.28 kasgeld aan. De administrateur van 't gemeentelijk electrisch bedrijf, de heer H. Zwart, vraagt tegen 15 October a.s. eervol ontslag. Op-voorstel van B. en W. wordt dit met algemeene stammen verleend. Zullen vervol gens de noodige stappen gedaan worden tot het ver krijgen van een opvolger. Ook de heer A. C. G. Post» 'alhier, vraagt eervol ontslag en wel als gemeentegeneesheer, tegen half October a.s. Zulks onder dank voor het 30 jaren lang genoten vertróuwen. 'Voorzitter licht toe, dat deze ontslagaanvrage geschiedt, otmdat de gezondheidstoe stand van dokter Post die noodig maakt. Voorzitter spreekt woorden van hulde ten opzichte van den scheidenden gemeente-arts en wenscht -hem verder alle goeds. Nu moet er een opvolger zijn en B. en W. stellen, voor óm oproeping te doen op f 700 salaris, plus vrije woning én vrij gebruik van een stukje land. Dr. Post had bij vrije woning en stukje land f 1000 salaris, doch de armenpraktijk is door vooruitgang in onze gemeente lang niet-zoo druk als vroeger toen Dr. Post hier kwam en in verband daarmede meent het Dag. Bestuur oproeping op f 700'te moeten, voor- stellen. De heer Schilder is daar niet voor en wil liever de f 1000 handhaven. Voorzitter zegt, dat reeds meermalen is besproken dat het salaris van den gemeentegeneesheer eigen lijk te hoog was. De heer Krom vindt het nu Jeen ongunstige tijd voor verlaging van salaris. Hooger levensstandaard, duurdere medicijnen, enz. En overigens zien we bo vendien juist verhooging van ambtenaarssalarissen. Voorzitter zegt» dat de 'meeste menschen nu zelf dokter betalen en de Armenpraktijk minstens 3-inaal minder is dan vroeger. De beer v. d. Oord wijst er ook op, dat de welstand in de gemeente zoo is toe genomen. De heer Poolland stelt het wel op hoogen prijs, dat B. en W. de gemeentefinanciën 'in het oog houden, maar is toch niet voor de voorgestelde verlaging van salaris. 'Men kan een dokter, die ge studeerd heeft en den titel van Zeergeleerde Heer voert, toch niet achterstellen bij iemand, die alléén gewoon lager onderwijs 'heeft genoten. De heer Den Hartigh acht f 700 met 'Vrije wo ning en vrij geblruik van, stukje land (zeker op f 6 per week wel te rekenen) een hooge belooning. Hem is als Armmeester bekend dat de uitgegeven consenten voor vrije geneeskundige hulp zeer ge ring in aantal zijn. De heer Met zegt met ingeno menheid kennis te hebben genomen van. B. en W.'s advies en vindt ook wel reden, tot verlaging. Toch zou hij willen voorstellen -niet op f 700, maar op f 800 het salaris te stellen. draaide zijn stoel wat om, om gemakkelijker met den ander le kunnen spreken. Deze legde Juist de courant neer en scheen niet geheel afkeerig van een gesprek. Hij was voor het eerst te Berlijn, meende Heyde mann. In de kleine 'stad waar hij vandaan -kwam, vertelde men wonderen van, de rijkshoofdstad. Hij had cp den korten weg Van het station naar het hotel neg niet veel kunnen zien. Maar -hij hoopte het verzuimde in te halen, want hij-wilde hier blij ven. In Berlijn kon men zich, zooals de wereld ver telde, zoo uitmuntend verblaken. I)e jonge luisterde met beleefde verstrooidheid. Toen Heydemann echter over vermaken sprak, wierp hij onwillekeurig een scherperen blik op de ver schijning van den spreker en kon daarbij een'glim lach niet onderdrukken. 1 „De vermaken Tn Berlijn kosten geld," zeide hij. „O, dat maakt niets uit," zeide Heydemann. „dat zullen wij wel klaar spelen," En daarbij lachte hij zoo luid en hartelijk, dat de ander totaal verbluft as. Op dit 'oogenblik werd het gesprek onderbroken. Aan het buffet werd een vrouwelijke gestalte zicht baar, een jong, slank meisje, in een licht zomer kleed, d;«t het blonde hoofdje even liet zien en toen weer verdween. De Berlijner stond haastig op, mompelde iets als een verontschuldiging en ging vlug naar heli buffet, waar hij in een do*keren boek onzichtbaar werd. Heydemann had het meisje gezien en ondanks de schemering waargenomen, dat zij er lief uitzag. Met vroolijken blik zag hij den jongen man na, en die bleef hem bij terwijl hij alleen zat te luisteren naar den neerstroomenden regen. Plotseling hoorde Heydemann-een zacht fluisteren, toen het ondredrukte lachen van een vrouwenstem, en eindelijk een 'geluid, dat niets anders dan een kus kon zijn. Daarop werden schreden -hoorbaar en de jonge man kwam weer uit zijn donkeren hoek naar zijn plaats. Maar hij geneerde-zich blijkbaar wat. Hij meen de op bet gezicht van den ander een ironisch trekje te zien en zeide half geërgerd, half verontschuldi gend: „Juffrouw Weigol is mijn verloofde „O, maar u is jong," meende Heydmann welwil lend, „dat spreekt van zelf... zeker de dochter van den waard,.... ach ja,.... -jongelui zijn steeds wat verliefd." Toen keek hij weer naar buiten. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1915 | | pagina 1