Allll'tl Billis- Alumni!- LuiMial BERICHT D1N S O A G 26 OCTOBEH WIS. aSste Jsarg aog. No. 5683. Uitgevers: TRAPMAN Co. het posttarief van 5 cent in rekening gebracht. Gemengd Nieuws. SCHAGIR Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wer en V. IVERTENTIEPf in hot eerst uitkomend nummer geplaatst. COURANT. SCUAOEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f0.85; per post f 1.-. Losse nummers 5 een ADVERTENTIEN va* 1 tot 5 rogels met inbegip van bewijsno f 0.35, iedere regel meer 6 et. Grooto lett. worden naar pkatsr. borek* Op onze POSTKWITANTIES voor inning der abon- nemenlsgeiden van de Schager Courant, De Prins en alle andere tijdschriften, Modebladen enz. wordt voortaan DE DITO. Binnenlandsch Nieuws. WHiWNGEN Oaze vroegere plaatsgenoot de 'heer R. II. Bax te Groningen, is geslaagd voor de akte vrije- en, orde- oefeningen. 1 WEERINGEN. Bij het zoontje van'den landman S. Snooij Wz. te Stroe, is door dokter De Goeje roodvonk gecon stateerd. WEERINGEN. Yoor rekening van 57 leden onzer onderafdeeling der V.P.N. werden jl. Vrijdag op de 'Amsterdam- sche eierenveiling geveild 2528 kipeieren, 58 eend eieren en 203 stuks pluimvee. De hiervoor' verkregen prijzen waren, zeer goed en variëerden voor de kip- eieren van f 8 tot en met f 9.75 per 100 stuks; voor de eendeieren f 8 per 100 stuks en voor het pluimv vee van f 0.90 tot en met f 1.06 per stuk. Aan schoon geld zullen de leden voor de kipeieren per kilo ont vangen f 1.33 en voor de eendaieren f 7.42 per 100 stuks. H ander vlug, met veel vraag naar eieren en slacht- gevogelte. r I 1 WIERXNem Zaterdag en Zondag jl. gaf onzemuziekvereeniging Harmonie een uitvoering Voor hare ongehuwde en gehuwde kunstlievende leden. Beide avonden was die concertzaal Concordia flink bezet, 't Programma vermelde 5 muzieknummers, 4 zangnummers en 1 drama in vijf bodrijven door 'H. de Saan, getiteld „Jeanne, de vrouw van den diamantslijper". Muziek, zang en tooneel werden allen meesterlijk weergegeven en vielen 'zeer in den 'smaak. Harmo nie lieeft. haar kunstlievenden leden dan ook weer een paar genotvolle 'avtonüea gesohonken. Een ge- ze1 Ug bal was als altijd het slot i LEIDSCHE STUDENTEN. In den nacht 'van Donderdag op Vrijdag hebben ongeveer 15 Leidsche studenten danig huisgehou den in het instituut Beresteyn te Voorschoten. Met palen hebben zij een eiken deur en ramen gera- meid; verder hebben zij vaststaande banken losge rukt en in het water gesmeten, den electrischen ge leidraad van de buitenlantaarn afgesneden, enz. De Heer Wullings heeft telegrafisch den officier van Justitie te 's-Gravenhage van het .gebeurde in ken nis gesteld, met het gevolg, dat er al drie .studenten zijn aangehouden. N. R. Ct. HET UURWERK VAN DEN DOMTOREN. Het uurwerk van den Domtoren te Utrecht was op een der avonden van de vorige week electrisch verlicht. Dat wil zeggen: 'niet de cijfers der uren zeiven, maar de plaatsen, waar de uurcijfers 'staan, alsmede de beide wijzers. Uit den stand der wij zers is daardoor de tijd even gemakkelijk op te maken, alsof de uurcijfers zei ven waren -verlicht. Wat duidelijkheid en helderKeid aangaat, voldeed volgens „Hot Centrum" de verlichting ten volle. ONTSPORING. Dg sneltrein, die te kwart voor vijf uit Maastricht vertrekt, had Zaterdagavond met twaalf minuten vertraging juist het station, Maastricht verlaten, toen duor tot nog toe onbekende 'oorzaak, de assen van den voorsten wagen van een goederentrein, die eenj- ge honderden meters lang was, scheef kwamen te staan, zoodat de trein tóet verder kon. De laatste wagen werd daardoor met kracht uit de rails ge slingerd en kwam geheel vernietigd vlak over een wissel te liggen. Dientengevolge waren de beide hoofdsporen geheel versperd'. De reizigers van den sneltrein moesten overstappen, 'doch kondien eenige minuten verder in een anderen trein plaats nemen. Desniettemin kwamen de reizigers met groote ver traging te Amsterdam aan. VERSCHERPT TOEZICHT. Naar wij vernemen, overwegen 'de militaire au toriteiten in het zuiden des lands maatregelen, waar bij het slechts aan personen, die daartoe speciaal vergunning hebben, geoorloofd zal zijn, .zich na zons ondergang te bevinden op een aangewezen terrein- strook van eenige honderden meters 'breedte langs de grenzen. VAN EWIJCKSLUIS. Aangevoerd aan den vischafslag, op Zaterdag den 23 October: 635 pond bot, prijs per pond 12 a 13% cent; 188 pond schol, "prijs per pond 8 k 9 cent; 92 pond aal, prijs per pond 33 cent. HOOGWOUD. Het ten overstaan van Notaris Rees te Benning- broek verkochte huis, erf en bouwland aan de Gou we alhier, ter grootte van ongeveer 1 HA. 20 centi aren, heeft opgebracht f 3115. Kooper was de heer M. I.angereis alhier. BEZOEK VAN DE KONINGIN AAN HET NOOR DEN. Naar wij vernemen heeft Hare Majesteit de Ko ningin het voornemen om zich binnenkort door een niet-o'fficiëel "doch geheel particulier bedoek, waar aan alle karakter van feestvertoon zal ontbreken, nader op de hoogte to stellen van den toestand in de noordelijke provinciën in verband met de tijds omstandigheden. Evenals dit jaar reeds herhaaldelijk is geschied op Harer MajeSteits militaire .tochten, zullen de tochten in Friesland en Groningen worden gedaan van uit den koninklijken trein, die geheel voor een verblijf vau H. M. de Koningin is -ingericht. DE MOEITE WAARD. Zekere G. C. M., schilder van beroep, wonende te Schoten, is te Delft door de recherche aangehou den omdat hij nieuwe heerencostuums en winter jassen voor geringen prijs te koop aanbood. Bij onderzoek bleek M. een drietal Haarlemsche firma's to hebben opgelicht voor 13 heerencostuums, 8 winterjassen en 4 pantalons. De nog in zijn bezit zijnde goederen, alsmede dié welke reeds door hem verkocht waren, 'zijn in. beslag genomen. TREURIG ONGELUK. - Aan den rijksstraatweg onder de gemeente Dub beldam is Zaterdagavond 'laat een ernstig automo biel-ongeluk gebeurd. De groentenexporteur P. de I... wonende aan den Visschersdijk te Rotterdam, kwam met zijn groote auto, waarin ook zijn vrouw en een commissionnair waren gezeten, uit Brabant. Met nog twee andere auto's was hij over het veer MoerdijkWillemsdorp gekomen en hij wilde nu zoo spoedig mogelijk het Zwijndrechtsche veer halen, wat hij wel in 18 minuten meende te kun nen bereiken. Hij reed dus 'met groote vaart den straatweg af en had het ongeluk, bij den tweeden tol mot het rechterspatbord tegen een boom tej rij den. De auto Werd over den weg geslingerd, en de twee passagiers werden eruit geworpen. Mevrouw De L. was zwaar gekwetst en, overleed ongeveer een kwartier nadat zij in een nabijzijh.de woning was binnengebracht. De commiasijonnair B. werd bewus teloos en met gebroken pols opgenomen. De heer De L., die de auto bestuurde en op zijn plaats was blijven zitten, kwam er oogenschijnlijk met eenige niet-ernstige verwondingen af. Met de twee auto's die volgden, werden uit Dor drecht en van Dubbeldam geneeskundigen gehaald, die het lijk van mevtoUw De L. en den bewuste- loozen heer B. naar het Dordtsche .ziekenhuis lie ten vervoeren, waar de verwonde het nu redelijk maakt. De auto bleef 'zwaar beschadigd aan den weg staan- Do heer De L. is '8 avonds nog J naar Rotterdam vertrokken. EEN VLIEGER GEDAALD. 't Loopt tegen den middag. Een werkman in 't land, zet zijn gereedschap neer trekt zijn jas aan om 'geen verkoudheid op te loo- pen in den koelen bries, die er in den pas begon nen herfst over het land waait, steekt zijn pijpje aan en stapt op naar huis. Toevallig rondziende blijft hij staan. In de verte ziet hij duidelijk een donker voorwerp in de lucht zweven en natuurlijk denkt hij aan de verschijning van een luchtschip of -een vliegmachine, een van beiden. i 1 „Waar kijk jij zoo naar?" vraagt hem zijn ka meraad, die op denzelfden akker bezig was. „Ik kijk daar zoo ,eens om de Noord. Vast een vliegmachine..., daar links van 't boefje." De ander kijkt ook dien kant uit. „Neen, je moet hier, staan... zie Je 'em?" „Nou, dat zeg 'k ook; je kon wel gelijk hebben." „Nou. vast!" Beiden gaan "huns 'weegs, steeds uitkijkende om de Noord, en pratende over de luchtvaart f „Daar daalt, hijl Zie jé wel?" „Ja; en hij is 'niet zoo ver weg ook." „Dat is vast in 't land van 'O. Daar moet ik het mijne vanhebben. Ga je mee?'" „Goed. 't Kan nog best; ue jongens komen pas» uit school. Ik wou zoo'n ding wel ereis zien." „Opschieten dan maar! 'k Zal leven aan mijne vrouw zeggen, dat ze maar wat wacht 'met het eten." „Of dat. ze maar beginnen," ^verbetert de ander. „Ze moet voor ons de aardappels maar wat warm houden." „Goed, "k zal .'t zeggen,." Als dat afgesproken en besteld 'is, gaan beiden op weg naar de plaats, waar de vliegmachine moe|t zijn neergekomen. 1 Maar het duurt niet 'lang, of look 'anderen trek ken er op uit, mannen en vrouwen. De jongens, die er de lucht van gekregen hebben, laten den mid- dagpot in den steek en "hollen, er achteraan. „Zet het paart! maar voor den wagen," .hoort men onderweg een baas tegen z'n knecht roepen. ,,'t Zal wat wezen, als 't •'voor de heeren komt!" zegt meesmuilend een vroKiw tegen haar man, mop perend, dat zoo'n ding nou net vlak voor 't eten komt. „Och rnensch, je ziet .zooiets 'misschien van je léven nooit weer. Sla maar een "boeeel om je ooren en ga mee. Het 'eten zal wel wachten voor zoo'n keer." 1 ,,'k Had liever!" zegt de vrouw. „Wees jij maar voorzichtig bij zoo'n vreemd ding, jij r<e man heeft er den looppas al 'ingezet en hoort do welmeenende waarschuwing van moeder de vrouw met eens meer. 1 't Is een kleine oploop "over de buurt, zoowaar. Intusschen zijn onze twee werklieden, de eersten, die op het land aankomen, %aar ginds bij een hek een donker voorwerp ligt, evenwel zonder 'n-'mensch erbij. Alleen een paar koeien in de naaste weide staan met opgeheven koppen naar het vTeqmde ding te kijken; meer niet. i Onze mannen stappen op het ding toe 'en vinden een grooten zoogenaamden Amerikaanschen vlie ger, waarvan het model, verkleind, in de speel goedwinkels te koop is. Onder al die bedrijven zit het gezin van der* boer, aan wien land en vlieger toebehooren, rustig aan den maaltijd, geheel onbewust van de stoornis, die er op dien tijd in vele huishoudens plaats heeft. Alleen de kleine jongen,'die opgetogen is over zijn vlieger, die zoo hoog gestaan 'heeft en vanmiddag misschien nog hooger zal stijgen, heeft geen rust. Hij kan'er niet van eten en laat uit louter pleizfier zijn aardappels koud'worden. Of er ook door de thuiékomenden van 'den vlieg tocht, zonder pleizier, koude aardappels zijn gege ten? STEIGER INGESTORT. De 16teiger voor de fabriek „De Tijd" en „De Vlijt" te Wormerveer, stortte Zaterdag plotseling in. Van de drie werklieden, die zich op den steiger bevonden, werd één gedood en werden de beide an deren gewond. "VARKENS MESTEN. In Twente worden in den laats ten tijd enorm .veel varkens gemest. Het gaat er niet bij vijf- en tien tallen, maar bij heele troepen, voor welk doel auto- matisohe voeder- en drinkinrichtingen worden aan gebracht. Er schijnt een goede winst mee gemaakt te worden, want niet alleende boeren doen er druk aan we kennen nabij 'Delden een boor, die er meer dan 200 mest doch ook de handwerkslui in de boerengemeenten mesten druk. melkvoorzienlng. In een te Amsterdam onder leiding van paof. G. A. van Uamel gehouden bijeenkomst van veehouders en melkinrichtingen aldaar ls 'besloten voorloopig van 1 November 1915 tot en met 31 Januari 1916 den prijs van de gecontracteerde melk te bepalen op lü cent pee 'llér. Daar deze prijs echter niet in overeenstemming is met den door den burgemees ter van Amsterdam vasgtestelden prijs voor leve ring aan de gebruikers, zal de Voorzitter bij den burgemeester aandringen om den maximumprijs van 12 cent per liter te herzien. To Hoorn zal, indien, op 1 November mog geen regperingsmaatr«gel betreffende den melkprijs is genomen, den 2en November in den Raad een voor stel worden behandeld om door de gemeente te doen bijpassen het verschil tussohea den onveran- derden prijs waarvoor de melk jaan de slijters wordt verkocht, en den prijs die den leveranciers naar billijkheid toekomt. ST. MAAKTEN. Bij de Zaterdag jL gehouden verkiezingvan be stuursleden der Banne Sint Maarten is in de Va cature van Hoofdingeland 'gekozen de heer D. Swart alhier, en periodiek verkozen tot lid van het da- gelijksch bestuur de heer J. Visser, en tot "Hoofd ingeland de heer G. Jonker. TRAM ALKMAAR - SCHAG EN. In verband met een schriftelijk verzoek, gedaan aan de directie dezer tram, 'door ouders van te Alkmaar schoolgaande kinderen a., om het zoo mogelijk doen ophouden van het oponthoud der tram 4.38 uur 'uit Alkmaar, .welke '44 minuten te Warmenhuizen stopt, is aan belanghebbende^ een schrijven gericht, dat 'dit Verzoek zal werdén in gewilligd en de nieuwe regeling 1 November as. in werking zal treden. MOORDSCHARWOUDE. Te Noordscharwoude is )een vrouw aan bloedver giftiging overleden, die een roofje van een wondje had gekrabd, ontstaan door een stéék van een bij. i BROEK OP LANGENDUK. Alhier is land verkocht in publieke veiling 'voor de ongehoorde som van f 220 per snees of voor on geveer f 9000 per H.A.1 BROEK OP LANGENDUK. In de week van 1823 'October werd aan do vei ling aangevoerd 73100 bloemkool, 219100 rood© kooi, 166500 gele kool, 114800 'stuks en 17 wagons witte kool, 2391 bos en 1377 baal wortelen, 178 zak aard appelen, 3439 baal uien, 914 KG. slaboonescu 2500 rammenassen en 53250 bieten- HOOGWOUD. Onze plaatsgenoote P. van "der Veen is geslaagd voor de akte vrije- en orde-oefeningen. NIEUWE MEDORP. De heer C. Bunt, commies bij de Directe belas tingen alhier, is in gelijke betrekking benoemd bij de Directe Belastingen te Amsterdam, 'met ingang vanil November-a.8. KOLHORN. De brand op hoeve PrinBenhof, Waardpolder al hier, bleef beperkt tot twee mijten. Andere mijten wist men door afdekking te behouden. Omtrent de oorzaak is niets bekend. 1 KOLHORN. Al eenige weken aaneen, Zaterdagsavonds en Zon dags, den geheelen iag, worden de ingezetenen al hier ont .id op licht en zwaar knallend-straatVuur- wm'; v gebruik van deze ontspringbare stoffcfn, in Alkmaar van overheidswege verboden zijnde, wor den deze zaken hier week aan week! door een, schip persknecht ingevoerd en door de straatjeugd ge kocht en verbruikt. Naar een gelijk verbeid, als in Alkmaar en >anj- dere plaatsen, wordt hier reikhalzend uitgezien, niet op één plaats, maar. door heel hot dorp wordt dit vuurwerk ontstoken. Z1JPE. Wij vernemen, dat door de afdeeling „Zijpe en CaUantsoog" van het Witte Kruis twee verbandtrom- me's zijn aangeschaft, waarvan één geplaatst zal worden in het magazijn der afdeeling te Schager- brug en één bij mej. Meijer-Brouwer te Callants- oog. BURGERBRUG Zondag gaf de .heer e. Horemans, professeur de billard te Brussel, een biljart-séance in het lokaal van den heer Bregman alhier. Liefhebbers van het spel konden zien, tot welk een hoogte een goed spe ler het brengen kan. Belangstelling was er van de zijde van het publiek weinig, getuige de geringe opkomst daarvan. RAAD VAN W IER INGER WAARD. Vergadering van den Raad op Maandagmorgen 10 u-ur. Afwezig de wethouder 'C. A. Waiboer, waarvan, mondeling is kennis gegeven. Voorzitter 'Burgemees ter Koster; secretaris 'de heef C. Haringhuizen. De voorgelezen notulen worden onveranderd goed gekeurd. 1 Ingekomen stukken.'Het eerste is'een proces-ver- baal kasverificatie gehouden op 30 September jl„ saldo rekening 1914. De ontvangsten hebben bedra gen met inbegrip saldo vorig jaar f 12643.56, uitga ven f 10143.01, jroodat in kas moest zijn en ook was f 2500.55. 'Verder, is ingekomen: a. Een verzoek van den'Algemeenen Werklieden- bond, om ook in onze gemeente een werkloozenfonds op te richten,. De heer ViSBer 'vraagt advies van B. en W. Voorzitter zegt, dat de conclusie van B. en W. is geweest, hierop niet in te gaan, 'omdat wij hier toch geen industriëele vereenigingen hebben, en ten tweede, dat, mocht hier werkeloosheid komen er toch nog wel andere maatregelen kunnen wor den genomen.'Allen voor. b'. Van het Ned. Onderwijzers-Genootschap eén verzoek, om 'duurtetoeslag voor het onderwijzend personeel. De heer Sijbranjds zegt: wanneer we daaraan beginnen is 't eind er van zoek. De heer Visser vraagt eerst weer .advies van B. en W- Voorzitter zegt, dat B. en W. hebben gemeend, dat de toestand van het personeel alhier van dien aard is, dat wij op het verzoek niet behoeven in te gaan. Wel hebben wij 't oog op .de twee tijde lijke ouderwijzers (die T minimum salaris ontvan gen) om deze ieder met f 50 teverhoogen. De heer Blaauboet kan wel met B. enW. 'mee gaan. De heer A. Visser zou 't willen aanhouden tot de volgende vergadering, hij denkt hier eemigs- zina anders over. De landbouwers alhier hebben al len geprofiteerd van deze toestanden en meent dat de ambtenaren er ook wel 'iets van mogen hebben. Do heer Sleutel ie t pjeti'met den heer A. Visser ens, B. en W. hebben deze zaak langdurig bespro ken en hebben gemeend, hierop niet te moeten in gaan. De heer Sijbrands zegt, dat 'we ons op zeer gevaarlijk terrein begéven en is 't ook geheel eens met B. en W. Een voorstel van den "heer A. Visser, om dit aan te houden tot een 'volgende vergadering werd met 5 tegen i stem verworpen. c. Een verzoek om subsidie door den 'Proef- en Schooltuin Kennemerlanü te Alkmaar. De.heer Vis ser zegt, dat een dergelijke tuin m^schien wel '*n nuttige instelling is, doch acht 't voor onze gemeen te niet gewonscht een? subsidie toe te staan en vraagt advies van B. en W„ die hierover in denzelfden geest kebben gedacht- Aldus voor kennisgeving aan genomen. i d. Een circulaire van Noorderlicht met verzoek 'n aandeel te 'nemen in een eventueel op te richten filiaal Bstallatie-bureau 'voor electriciteitsvoorzio- ning. Hier 'vraagt de heer Limpers prae-advies van B. en W. 1 Voorzitter zegt: 't idee van'B. en|W. Jis, dat de gemeente niet aan een dergelijke financiëele on derneming'moet deelnemen, boewei hij persoonlijk wel iets voor deze vaak gevoelt, De heer Visser kan zich met B. en W. wel 'ver eenigen. De heer Sleutel deelt mede, dat de wet houders er tegen zijn met Noorderlicht -"te begin nen, omdat wij dan in contact komen'met de .Ken- nemer. Spreker denkt, dat wij 't verste komen mot de Kennemer 'en wij met deze Maatschappij 't beste kunnen werken. Het is met Noorderlicht alleen te doen,om'winst te behalen. De Kennemer moet toch de stroomgvleidiHg aanleggen, waarom dan 't an dere ook niet? Ook vindt de'heer Sleutel 't voor de ingezetenen niet goed om hierop in te gaan. De heer Ha<auboer stemt met hdt gesprokene ge heel in; de heeren uit Groningen komen hier om winst te maken. Voorzitter is het niet in alle opzichten met de heerm eens. Gon,currentië'met de.Kennemer kan ook op voordeel uitloopen, doch dit behoeft hier niet ter 'sprake te worden gebracht. Wij hebben hier de gemeente op 't oog en andere 'besprekingen kunnen aehterwege blijven. De circulaire wordt voor ken nisgeving aangenojnen. i Is aan de «rde: goedkeuring begroeting Burger lijk Armbestuur. De eindcijfers zijn 'in ontvang ,en uitgaaf'f 4226. Goedgekeurd. 1 Voorzitter deelt mede, dat hij'nog geen antwoord heeft ontvangen in verband met de kosten van on derhoud van de vrouw en kinderen van Oud, voor rekening van den Voogdijraad.- I c De Gemeentebegrooting, welke bij de leden heeft gecirculeerd, wordt alsau voorgelegd en goedge - keurd. Het totaal bedrag ib. ontvangst en uitgaven is f 20205.51, met een post yoor onvoorzien f 310.71. Door de goedkeuring dezer begrooting koipt nu nfog aan de orde: wijziging verordening beffing hoof- delijken omslag. Het maximum dat voorheen - was f 6000. is nu gebracht op f 7000. Bij de nu vast te stellen heffingen kan, aldus de voorzitter, de gemeente veel voordeel hebben van de in dit jaar in werking getreden wet op de inkomstenbelasting, om daaruit nL over tq nemen de grondslagen waar op de heffingen 'zijn gebaseerd. .Door den secreta ris worden een paar gewijzigde artikelen voorge lezen uit. de desbetreffende verordening, waarmee de vergadering accoord gaat. Wel is men 't er alge meen over eens, dat de inkomsten van f 500 onbe lastbaar moeeten blijven. Thans zijn inkomens van f 4Ö0 af belastbaar, het is echter zeer moeilijk om dit jaar hierin reeds een verandering te brengen. Ook moet de bepaling Van bet percentage -worden veranderd. Tenslotte deelt voorzitter mede, dat in een volgende vergadering zal worden behandeld een schrijven van deGezondheidscommissie, waarin wordt verzocht onbewoonbaarverklaring van de per- ceelen aan de Nieuwesluis, wijk E N® 2, bewoond door C. Bijpost en wijk E N* 48, bewoond door wed. P. Visser Dz. Van laatstgenoemde is tevens een verzoek ingekomen om 'te mogen Lworden opgeno men in het Armhuis. j De rondvraag levert niets op, waarop de voorzit ter onder dankzegging 'de vergadering sluit. NOORDSCHARWOUDE. Ook in de school is den heer "W. Itorsman, het nu gepensioimeerde Hoofd, een warm afscheid be reid. Door de 'zorgen van het personeel was de school versierd en de kinderen zongen "door den heer Jankneght, onderwijzer, vervaardigde liederen. De jongeheer KL van, Nienes sprak meester toe en bood hem een eikenhouten boekenkast aan. De Burgemeester, die met den 'Raad deze laatste les bijwoonde, sprak den beer Dorsman hartelijk en waardeerend toe, waarna 'de scheidende onderwij zer zijn dank betuigde voor zoovele blijken van sym pathie, welke hij nu heeft mogen ondervinden. Toen scheidde men'en.de 'heer Dorsman heeft opgehouden Hoofd der School te zijn,1van een school, welke bekend stonki als een uitmuntende voor het lager 'onderwijs. I BROEK OP LANGEND IJK. Aan den heer Zaal, hoofd der openbare lagere school aihier, die voor zijn benoeming te Egmond aan Zee bedankte, werd gisteren door de vereeuiging „Het Belang der Jeugd" uit Vrijwillige bijdragen een prachtig geschenk aangeboden. Het bestond uit een salen-ameublemenfc met oorkonde,-en werd door den heer Houtkooper als voojrzitJ-er van genoemde vereeniging met een goedgekozen -woord overhan digd. De heer Zaal dankte voor dit blijk van waar deering. Deze 'aanbieding is wel 'oen bewijs, dat de heer Zaal als onderwijzer hoog 'Staat aangeschreven. DE TERECHTSTELLING VAN MISS CAVELL. De „Times" publiceert een beschrijving van den Engelschen geestelijke, Gaban, te Brussel, van diens laatste bezoek aan miss Caveil. Maandagavond 11 October had hij met een bijzon dere vergunning yan, de DuRsche autoriteiten toe gang gekregen tot de gevangenis van St. Gilles, waar de verpleegster sinds tien weken gevangen zat. Het vonnis was dien middag geveld. Hij vond

Schager Courant | 1915 | | pagina 1