VUURMAKERS VUURMAKERS De Oorlog. een WOONHUIS 4 drachtigs Zingen, een 1, Ui best Weiland HEI GROENE KRUIS eiken berkoenpalen ID snees witte KOOL, een net MEISJE, een Meidhuishoudster Café-Rastaurant P Den 20sten October a.8. U 1 hopen onze geliefde Kinderen U FIJNHEER Jz. G. FIJNHEER-Blesboer Klaas Hoogschagen Willemina Corstina Bos een Dienstbode, Kachel mei loet)eliooren. Smidsknecht, BEST WEILAND, 100 voor 30 cf. Hoogzljde E16, Schagen. 100 voor 30 cf. Boerenwoning ATTENTIE I! nef Kosfhuis. een Werkpaard, Dienstbode Voor Naaiwerk Smidsknecht Jt een nette Dienstbode Langereis-N.-Niedorp. Een HUIS VERBETERING. CALLANTS00G a 2.10. 11500 Meten f 5410 a 15.80. Maandagochtend 11700 bloemkool le soort f 6.30 a 11.50, 2e soort f 2.10 a 1.10, 57000 roode kool f 4.50 n 17, 26500 gele kool f 3.80 a 12.60. 11750 witte kool f 5 a 22, 1 wa gon witte kool f 344. Maandagmiddag. 368 baal uien f7.10 a 8.10, 193 baal wortelen f 1.60 a 2.05, 70 K.G. slaboonen f 3.30, 2650 rammenas f8.70 a 9.70, 13600 bleten f 3.50 a 16.50. 3700 bloemkool le soort .f 5.10 a 13.40, 2e soort f 2 a 3, 46600 roode kool f 5.20 a 19.40, 17400 gele kool f 5.40 a 14, 13600 witte kool f 7 a 19.80, 450 bos wor telen f 2.50, 1 wagon witte kool f 337. WARMENHUIZEN, 23 Oct 1915. Gewone uien f 7.40 a 8 per baal, roode kool f 3.20 a 12.40, gele kool f 7.80 a 8.60, witte kool f 10.40 e 22.70 per 100, wilte kool t 350 per wagon. 26 Ootohor 1915. Uien f 7.40 a 8.20, roode kool f 7.70 a 10.20, gede kool f 5.90 a 11.10, witte kool f 6.60 a 25, wtlte kool per wagon f 350, blauwe aardappelen f 1.55 p. zak PURMEREND, 26 Oct. 1915. 16 Stapels kleine kaas f 76 a 77. 1180 K.G. boter f 1.65. 840 Runderen, waaronder 560 vette en 32 slie ren. Vette, stug, 80 a 100 et per K.G. Gelde, stug f 160 a 280. Melkkoeien, stug, f 230 a 380. 43 Paar den f 110 a 370. 47 Vette kalveren 85 a 100 ct. per K.G. 235 Nuchtere kalveren f 12 a 32, matig. 337 Vette varkens 84 a 90 ct. per K.G., vlug. 56 Magere var kens f 24 a 40, matig. 319 Biggen f 14 a 2o, matig 2976 Schapen cn lammeren. Ve.te, vlug, f 36 a 69. Lam meren vlug, f 24 a 36. 1100 Zak peren f 1.50 a 4 1600 zak appelen f 1.50 a 3. Kipeieren f 9.25 a 9.75 per 100. 35d Ganzen f 3.70 a 4.95. 20 Zwanen f 5. De Bulgaren zetten hun tocht in Macedonië voor. en hebben daar Uskub veroverd. Hierdoor zijn te vens de verbindingen met het Zuiden bijna geheel voor de Serviërs afgesneden. De Centraden, dat zijn Duitschland en Oostenrijk, hebben hel niet gemakkelijk, de Serviërs verzetten zich met alle macht, maar toclh gaat hun vooruitgang de laat ste dagen wat sneller. De spoorwegen van Belgrado en Semendria naar Palanka zijn ihains in hun bezit en von Koevess s aat bij Arangjeiowats reeds ver over de helft van den afstand die Belgrado van Kragoe- jewats scheidt, van waaruit de oorlog in Servië lo. dusver werd geleid. Ook .bij Orsowa. In de nabij heid van de IJzeren Poort, zijn de Oostenrijkers nu opgerukt, en waar de Bulgaren van hun kant Nego- tien en Pmhowo reeds hebben ingenomen, is het te venvachten, dat daar in den uitersten NoordoosIhoek van Servië, in Kraina, de onderscheiden aanvalslegevs het eerste elkander de hand zullen reiken. Duitsche strijdkrachten hebben de uiterst taai ver dedigde stellingen ten Zuiden van Palanka bestormd en Petrowats in het dal van de Mlawaa veroverd. In het Zuiden zijn nu de Fransche troepen ook in actie gekomen en op 9 mijlen ten Z. van Stroemr nilsa zijn ze in gevecht gewikkeld geweest met de Bulgaren. De Fïranschen leden geringe verliezen en Rabrowo bleef dn hun handen. Uit Athene wordt gemeld: De Franschen hebben een groot succes behaald door bij Krivelak, 60 K.M. van Weles (Keuprulu), verbin ding te krijgen met het Servische leger. De Bulgaren vielen met een groote macht in drie kolorm.es aan, doch de Franschen trokken met een stoutmoedige beweging om den rechtervleugel, terwijl de Serviërs op thet ge- heele front een krachtig tegenoffensief ondernamen. Te- §en hel einde yan den dag trokken de Bulgaren fcn e richting van Slroemitsa terug, achtervolgd door de Fransche troepen en de Servische cavalerie. Uit alles blijkt duidelijk, dat de toestand der Ser viërs al zeer criliek is en wordt er niet spoedig en afdoende hulp geboden, dan zal het met Servië uit zijn. Het is de Daily Telegraph die schrijft: De toestand ziet er ernstig uit, daar de Serviërs, om met goed gevolg het 'hoofd te kunnen bieden aan den Oostenrijksch-Duitsdhen inval, afhankelijk zijn van de zware artillerie der geallieerde troepen. De toestand kan worden verbeterd door een snel len opmorceh der bondgemooten, dSe Mch bij de Ser viërs gevoegd hebben bij h«t spoorwegstation van Kriwolok. De Bulgaarsche strijdkrachten tusschen Wranja .en Kriwolak worden thans geschat op 10 divisies In fanterie met 100 stukken geschut, waartegen de Ser viërs slechts kleine troepen van den derden Iwji kunnen stellen. Naar wordt meegedeeld, hebben de geallieerden den Servischen genenden staf verzocht nog vijf dagen tegenstand te blijven bieden; tegen dien tijd zullen zij afdoende hulp kunnen bieden. De uitmuntende geest der Servische troepen en die tegenstand reeds door hen geboden, zijn er borg voor dat het Servische leger zeker het dubbele van den govTongden tijd met good gevolg zich kan venverven, maar ae tijd gaat snel en als de tegenstand dor Ser viërs mocht worden gebroken wegens het uitblijven, van de beloofde hulp, zou dat een ernstige zoolt zijn, met verstrekkende gevolgen voor onze gemeenschappe lijke zaak. Volgens geruchten zal ook Rusland troepen naar Bul garije zenden. De Voss. Ztg. meldt tenminste: Daar thans tusschen Odessa, Tiraspol en KÜsjinef on geveer drie Russische Iondstornuiivisies staan, waarvar. or twee afgericht zijn, is het niet uitgesloten dat deze of het grootste deel daarvan ingescheept zullen worden. Dat zou misschien ook de reden kunnen zijn, dat sedert gisïeren (23 October) het spoorwegverkeer tusscihien üdessa, Tiraspol en Klisiinef voor particulieren tot na der order is stopgezet. Volgens geruchten moeten thans o Odes sa ongeveer twee dozijn gr oo tere transportsche pen, met onbekende vertrekorders, liggen. Engelsche en Fransche schepen hebben de Bulgaar- sche stad Dedeagatsj beschoten. De kazernes zijn ver woest en meer dan 1000 Bulgaarsche soldaten gedood. Er ontstond 'n groote brand in de stad- Een groot deel der stad is verwoest. Er zijn meer dan 25 vrouwen en kinderen gedood. Alle gebouwen aan de kust zijn in puin geschoten. Door B'e beschieting zijn bovendien verscheidene bian den veroorzaakt, die de rest van de stad teisterden. Dode Agatsj biedt thans den treurigen aanblik vaan een hoop puin, waaronder de sappeurs nog lijken van vrouwen en kinderen te voorschijn brengen, slachtoffers van di machtelooze woede van de EngeLschen en Frans dien, die. bij gebrek aan overwinningen op de slagvelden, zien beroemen kunnen den dood van eenige dozijnen weerlooze wezens te hebben veroorzaakt. Het onmenschelijke optreden van de vloot der bond- genooten wekt hevige verontwaardiging, zoo wordt yi' Sofia gemeld. De landing der Ftransche troepen fin Saloniki duur regelmatig voort. Het landingslege: is nu reeds 80.00C man groot De Franschen hebben in Champagne weer een suc ces behaald. De Duitschers handhaaafden voor hun 2e linie nog een verschanste stelling, die vooruitsprong Dit belangrijke verdedigingswerk hébben de Franschen eenomen. Het is 1200 M. groot met een diepte van 250 M. Verder geen belangrijk nieuws, alleen blijkt uit alles, dat ook op het Westelijk front het menschen- moorden op groote schaal wordt voortgezet In Rusland wordt nog steeds hevig gevochten om Riga en Dunaburg en het is in deze richting dat de Duitschers zijn geavanceerd. De Duitschers hebben nu Oldi, halverwege tusschen Mittaii en Riga bereikt en Rluxt, op weg naar Dunaburg, is eveneens genomen. Hierbij vielen den Duitschers 18 officieren en 2340 man als krijgsgevangenen in handen. Het blijkt wel, dat de Duitschers jjwt alle kracht Riga-en Dunaburg wenschen te bezitten voor den winter aanbreekt. In het Centrum heeft tniets belangrijks plaats, wel in het Zuiden, waar de Duitschers al hun best doen de verliezen van de vorige week te herstellen. Zoowel den Duitschers als den Oostenrijkere Is dat gedeelte lijk gelukt We zouden haast vergeten, dat er ook nog egn oor log woedt tusschen Italië en Oostenrijk. Er was zoo hijzonder weinig over te melden, dat dit gedeelte wel eens stiefmoederlijk door ons is bedeeld. Nu hebben de Italianen succes gehad van eenige beteekenis in Tyrol en Trentino. Er werden daar een aantal stel lingen en veel materiaal veroverd. De sterke Oostenxijksche linies op het Rarstplateau werden op verscheidene punten doorbroken, de vev- dedigrrs sneuvelden of werden verstrooid- Er werden 1209 gevangene ;i gemaakt. Op net isonzofront is ook niet zonder succes door de Italianen gevochten. Binnenlandsch Nieuws. W1ERINGERW AARD. Voor den Landstorm, jaarklasse 1912, zijn voor deze gemeente goedgekeurd P. Hoep en K. Winkel. OUDE NIEDORP. Zondagmiddag werd ter gelegenheid van de Zijde- windcr pajaarskermïs bij den neer Jb. Burger eene ringstekerii gehouden op fietsen. Van de 19 heeron die mededongen, werd de Je prijs gewonnen door don hoer A. Bruin Dz., de 2o door den heer D. Dekker Az. en de 3e door den heer Jn. Hoedjes Pz. Tegelijker- lijd werd bij den hoer P. Bruin eene ringrijdern ge houden met paard en kar. Do eerste prijs werd be haald door don heer G. Bruin Dz. en mej. N. Blec- kar, de 2o door den heer D. Wijnker en mei. T. Bruin, de ,3e door don heer M. Smit en moj. M. Wijnkei cn de 4e door den heer S. Stam en mej. A. Stam Hieraan namen 14 paren deel. Do prijzen bestanden in contanten. Des avonds gaf de toonodvereeniging „Ons Genoe gen" te Zijdewind in het lokaal van den heer P. Bruin aldaar een openbare uilvoering. Opgevoerd werd le. „Vondeling en Martelaar", een drama in drie be drijven en ten 2e „Een wetenschappelijke bijeenkomst" een kluchtspel in 2 bedrijven. Vooral het tweede stukje viel zeer in den smaak. Dit was dan ook beter geschik voor een kermisstuk dan het eerste. Een gezellig bal was het slot van den laatsten kennisnacht in deze gemeente voor dit jaar. KAASUITVOER. De Rijkscommissie van toezicht op de beschikbaar stelling en den uitvoer van kaas heeft de volgende cir culaire lot de exporteure van kaas gericht: Wij hebben de eer u te berichten, aat de maatrege len door hel met ingang van 24 October opgeheven Rijks Centraal Bureau voor den Uitvoer van Kaai omtrent den verplichten voorraad voorloopig in zijn vollen omvang door ons worden gehandhaafd. Mitsdien zijt u gehouden den u door het Rijks Cen traal Bureau opgeiegden va-plichten voorraad te be wören en te onzer beschikking te houden, totdat te uwer kennis mocht zijn gebracht, dat fcn deze bepaling wijziging is gekomen. Nam- wij vernamen, verkeeren sommige exporteur san kaas in de meening, dat zij vrij zijn na 2A Oclo ber met hun verplichten voorraad te handelen, zooai nun goed dunkL Wij maken u er opmerkzaam op, dat die exporteurs welke later voor het bekomen van een certificaat vooi] uitvoer In aanmerking wenschen te komen, in de eer ste plaats zullen hebben aan te toonen, dat hun ver plicht,e voorraad zich nog onaangeroerd in hunne pak .luizen bevindt Een ieder, die dit niet mocht kunnen bewijzen, zal voor het verkrijgen van een certificaat niet in aanmer king kunnen komen. VOOR DEN VREDE. Dr. Aletta H. Jacobs keerde Donderdag 21 October terug van haar red» naar de Vereenügde Staten. Ge durende haar verblijf ailldaar werd zij ontvangen door president Wilson en den staatssecretaris Lansing. Verder tieeft zij eenige malen in openbare vergaderingen ge sproken over het Congres en de aldaar genomen re soluties, en vele conferenties gehad met bekende paci fisten. DE NIEUWE BELASTINGEN. De Rijksbelaslingantwerpen van minister Treub zijin •gisteren naar de Tweede Kamer gezonden. Naar wij vernemen, omvatten zij de volgende wijzigingen van bestaande, of invoering van geheel nieuwe belastin gen: Een regeling der grondbelasting, een dividend- en tantième-belasting, een wijziging van de inkomstenbe lasting en valide vermogens belasting, heffing van een pensioenbelasting en van. weergeld, een vloot-belasting, een belasting van .de doode hand, een wijziging van ae successiebelasting, het registratierecht én het zegelrecht, een heffing van een siatistiekrecht, een wijziging van de personeele belasting, een plaatskaarlenbelasting, een wijziging van den accijns op wijn, accijns op gedistil leerd en bieraccijns, een heffing van een speelkaarten- betasttag, en wijrfgfag van de belasting op gouden BR zilveren werken. Al deze ontwerpen, benevens ontwerpen, die. ge lijk reeds gemeld, later zullen worden ingediend, vor men de grondslagen van het stelsel van Rijks belastingen. KAASUITVOER. Zaterdag liep uit Friesland een extra-tretn van 20 wagens, alle met kaas geladen, naar Nieuweschans, om vóór 's nachts 12 uur, den sluitingstermijn, nog In Duitschland te kunnen worden ingevoerd. SMOKKELEN. Wij hebben melding gemaakt van een 53-tal zandstee- nen paalkoppen, die voor Duitschland bestemd wa ren, en die, naar by onderzoek bleek, ongeveer 3000 liter benzine bevatten. Hol is, naar „Do Maasb." moe- deelt. de politie gelukt in Nijmegen te arrestearen een fabrikant van een soort bederfwerend middel voor stoo- nen. Het bleek dat deze heer in oen pakhuisje in da Bathastraat te Rotterdam do paalkoppen heeft vervaar digd cn do benzine er In getapt heeft.. Een broer van dezen fabrikant, die bij de gevangenneming van zijn broer govluchht is, wordt opgespoord. EEN GEDENKTEEKEN. Te Luljebroek bestaat het plan een standbeeld op te richten van den pauselijken zouaaf Pieter Jansz. Jong, die op 13 October 1867 te Monte-libretti sneu velde. Door de dorpelingen werd een aanzienlijk be drag reeds bijeengebracht. Voor het overige wil men een loterij orgamseoren, waartoe reeds do Paus een camee in met edelsteonen versierden rand gevat, heeft afgestaan; kardinaal Van Rossum zond een zilveren herinneringsmedaille. De onthulling zou moeten plaats hebben op den 50en jaardag van den slag, 13 October SPEENHOF GEHULDIGD DOOR ZIJN EDEL ACHTBARE. Tijdens een specialiteitenvoorstelUng Zaterdagavond ter gelegenheid van de Tielsche kermis gegeven cn waarbij ook Speenhof optrad, werd deze warm door het pu bliek gehuldigd. De heer Scaiuyt, burgemeester yan Wam el, trad na een voordracht van S op het tooneel en zeide onge veer het volgende „Daareven schoot het mij te binnen, dat de heer Speenhof heden ziin verjaardag viert. Als vriend wil ik hem daarmee geluk wenschen. Uit zijn omgang putte ik de kracht omi aan de overzijde van de Waal den strijd te voeren tegen bekrotmpen ideeën. En als ik in dien zvvaren strijd dreigde onder te gaan, gaf het verkeer met hem mij blijmoedigheid en nieuwe kracht, zooals Speenhof die aan duizenden in den lande geschon ken heeft. Daarvoor breng ik hem mijn harlelijken iank". Door onbedaarlijk applaus gaf het groote publiek zijn instemming met deze woorden te kennen. DE MELKVOORZIENING. Zaterdagmiddag heeft er In Den Haag andermaal een vergadering plaats gehad tusschen de besturen van do Melk-, Kaas- en Bo ervereenigingen over het onder werp: melkvoorziiening. Ook de Rijkscommissies van Toezicht op deze Vereenigingen waren bij deze ver gadering tegenwoordig. De bestuurders der Kaas- en Botervereenigingen ver klaarden zich eenparig bereid ook te willen mede werken aan de melkvcorziening, d wz. zorg te dra gen, dat er in de groote sleden voldoende melk aan wezig zal zijn. Minder eenstemmig waren deze be stuurders het echter aangaande de - vraag der kosten. Enkele waren er die hel inderdaad rationeel vonden, dat ook de kaas- en boterexporteurs mede zouden be talen aan de beschikbaarstelling der „regeetingsmölk", doch andere vonden, dat jer, naast de belasting welke deze export draagt aoor het afleveren van „regoerings- kaas" en „regeeringsbaler" geen aanleiding bes laat ook aan die kosten der melkvoorziening mede le betalen. Na afloop van de conferentie vergaderden de com missies van toezicht afzonderlijk. Het resultaat van deze besprekingen zal in een voorstel aan den Minister be lichaamd worden. MOND- EN KLAUWZEER. De minister van Landbouw, Nijverheid cn Handel heeft, naar aanleiding van de gevallen van mond- en klauwzeer te Staphorst (het aantal hoeven, waar deze ziekte is uitgebroken, bedraagt 'thans 18), telegrafisch te kennen gegeven het absoluut noodzakelijk le ach ten, dat de zieke en besmette dieren, als overal el ders, gorden afgemaakt en dat onverwijld het van besmetting verdachte vee wordt opgestald. Adverfenfiën. aaaaaaaaaaag Op den SOsten October a.s. .hopen onze kinderen p. J. WU1S Hz. n EN 8 W. J. WAIB0ER C.Rd. r hunne 12 !/i-jarige Echtver- j eeniging te herdenken, r Anna Paulowna, 23 Oot. '15. □CföC naaaaaaaaaaoa en hunne 121/2 jarige Echtver- eeniging te herdenken. Hunne dankbare Ouders, J. FIJNHEER. Je. FIJN HEER— Winkel, Ootober 1915. Den 29ston October hopen onze geliefde Oudere en hunne 12A/i-jarige Echtver- j eeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Simon. Willemina Corstiaa. Oorstiaan. Antje. Schagen, Sohagertrap. jaacac3Euc3C3i Gevraagd met Kerstmis: goed kunnende melken, hij Jm. BLAAUBOER, Nes, Sohagen. Aan hetzelfde adres te koop een Den len November f hopen onze lieve Oudera K. WIT Dz. en M. WIT-Rens I hunne 12l/s"jarige Echtver- j j eeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, j JANTJE en ARIE. Schagen (Tolke) Oct. 1915. j Heden overleed zacht en kalm na een kortstondig lijden van 5 dagen onze innig geliefde Vader, Behnwd- en Grootvader S. DE GRAAf, in den ouderdom van 77 jaar. Harenkarspel, Oetober 1915, G. Stamde Graaf. Jb. Stam. Heerbugowaard. P. de Graaf. Ptje. de Graaf—Lodder. Oudkarspel. Ptje. Peper—de Graaf. Th, Peper. Heerhugowaard. Th. de Graaf. M. de Graaf—Wit. Noordscharwoude. S. de Graaf. Tr. de GraafEns. Velseu. E. Smit—de Graaf. P. Smit. Anna Paulowna. W. Kuiper—de Graaf. Jn. Kuiper. Harenkarspel, en Kleinkinderen. Heden overleed door een noodlottig toeval, onze oudste lieveling Petrus Jacobus. op den leeftyd van 6 jaar en 3 maanden. Z£jn diepbedroefde Ouders cn Broertjes, Joh. RUITEN BURG. 0. RUITEN BURG—Toes Anna Paulowna, 21 Oot. 1915. Wegens dienstplieht van den tegenwoordige een goH bekend met Boerenwerk en Hoefbeslag, tegen hoog, bij G. van Zookkh, Mr. Smid te Juliana- dorp. Gevraagd met Kerstmis liefst kunnende melken, bij D. JIMMINK Jnz., Ruigeweg, Bur- gerbrug. Te koop: ruim 2'l. morgen a.h. Buurtje gem. Zijpe, tot 25 Dec. e.k. in huur bij S. Buik. Een gedeelte der koopsom kan er op gevestigd blijven. Te bevr. bij W. v. STAM Bergerweg, Alkmaar. Aan hetzelfde adres ruim te koop, in de Woudmeer gem. Harenkarspel. Tot 25 Deo. e.k. in huur bij Jb. Wink. bij Centraal Drogist 2000 NIEUWE binnenkort wachtende, k 18 cenl per sluk. Bestel s.v.p. heden bij M. SMIT, Koegras, Blauwe Keet TE KOOP: by P. RAVEN, Boermansweg, Auna Paulowna. Uit de hand te koop Een tlinke met 4Va bunder uitmuntend wei en bouwland. Te bevragen bij J. Gootjes, te Langereis gem. Nieuwe Niedorp. Diegene die Zondag van de Kermis te 't Zand een RIJTUIG en RIJWIELLANTAARN heeft meegenomen bij het café van den heer P. RUIS wordt beleefd ver- zooht deze terug te bezorgen aan bovengenoemd adres. Tegen 1 NOVEMBER gevraagd in Schagen. een eenvoudig, Or. Ir. lell. P. P., bar. v.d. blad. TE KOOP bij Simon Johz. ROTGANS, Imerp W ieringen. gevraagd met kerstmis, burger- gezin, hoog loon, wasoh buitens huis, by L. Sehagen, Oudkarspel. Te huur of te koop op aan nemelijke voorwaarden mcf I 4 bunder WEI- of'BOUW LAND. Brieven onder letter J K bureau van dit blad. Gevraagd leeftijd 13 14 jaar van 8 tot 4. Bij Mevr. Jansen, Plantsoen, Schagen. Gevraagd door bijzondere om standigheden tegen 15 Nov. a.s. van middelb. leeftijd door W. Veerman, Stationskoffiehuis te Wognum. (persoonlijke gewenscht). beveelt zich beleefd aan G. BROUWER, Broolsloof. Oudesluis. Te koop bjj K. Boontjes, Valkoog. Wegens dienstplicht van den tegenwoordigen een gevraagd, bekend met boerenwerk en hoefbeslag. In-dienst treding dadelijk of met 1 December, bij K. Bos Jr., gediplomeerd hoefsmid Burgerbrug. Ter overname op billyke voor waarden met vergunning, grooten speeltuin enz. op een welvarend dorp io N.-Holland. Br. fr. no. 252, Boekh. J. Heek, Hilversum. Gevraagd bij mevr. VAN DER BEN, Station, Schagen. De Notaris H. DE BOER te Hoogwoud zal op Dinsdag 9 November T5, 's avonds 7 uur in de herberg van den heer P. VIS aan de Langereis te Nieuwe Niedorp publiek verkoopen: voor den heor C. MAARS e.s., toef ERE. WEI- en BOUWLAND aan de Langereis te Nieuwe Niedorp, sectie O nos. 670, 708 eu 709, groot 62 aren 10 centiaren. Nadere inlichtingen geeft ge noemde Notaris. In de advertentie betreffende de openbare verkooping op Woens dag 8 November op de boerderij van den heer W. de Geus Czn. te Schermeer, gemeente Ursem, van fokvee enz. is een fout geslopen. Abusievelijk zijn er eenige regels aan toegevoegd, welke" bij een andere annonce behoorden, n.1. die, waarin vermeld staat, dat een gedeelte der kooppenningen onder eerste hypotheek verschuldigd kan blijven. Ter voorkoming van vervolgingskeslen worden belastingplichtigen ver zocht hun hooldeiijken omslag voor 1 November a.s. ten mignen kantore te voldoen. Callantsoog, den 25 Oct. 1915. De Gemeente-Ontvanger, H. ZEEMAN.

Schager Courant | 1915 | | pagina 3