Jlituti Nieits- ilmiiilit- Lniliiillll Donderdag^ Uitgevers TRAPMAN Co. De Smokkelaarster. Ingezonden Stukken. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. DONDERDAG 11 NOVEMBER 1915. SCIAGGB 58ste Jaargang. No 5593. COURANT. den ADYERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. S€2AGEN, LAAN D 5. laf. Teleph. No. 20. Prijs per 8 maanden f0.85; per post f 1.-. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIES van 1 tot 6 regels met inbegip van bewijeno. f 0.35, iedere regel meer 6 et. Groote lett. worden naar plaatsr. berek DOOR A. I. Dub u 'zult er voor zorgen, dal tte'smokkel aalw ater gearresteerd wordt, .sprak de 'commissaris van gJlitie tot een zijner beste deteolivea, den beör arry Brown. Ik zal zoo gauw mogelijk! de zjiak gaan onder zooken, mijnheer, maar 'voolr zulks te doen, «oul* ik graa<r een medewerker of beter getoegti een mede werkster aap mij verbinden. Waarvoor 'doet u zulk een vreemd verzoek 7 vroeg de commissaris, kunt u het,soms zonder de medewerking van een vrouwelijke detective niet/'af? voegde hij er op een ironischen toon aan toe. Mijnbeer, sprak -"Brown, ik zal u trachten te verklaren, waarom ik zulk een vreemd verzoek doe. Dit portret is een vrouwspersoon en zoo denk ik, dat ik met behulp van, eene medewerkster ieits meer zou kunnen uitvoeren. "Vrouwen kunpen soms iets zoo sluw aanleggen, schertste hij.' Aan uw wensch "zal voldaan worden, sprak de» commissaris ep 'tot medewerking, wil ik u miss Smith toevoegen en ik hoop dat uw -beider onder zoek met succes zal "bekroond worden. Na nog sommige dingen overwogen te hebben, verliet de heer Browp het kantoor en nadat de deur achter hem dicbgevallen was, was hij sppetitig in de men8chenmassa verdwenen. Terwijl'hij zoo voortliep, peinsde hij wat "bèta te doen stond. 't Was een eigenaardige zaak die niet gauw tê ontdekken zou zijn, want de wijze waarop deze slu we vrouw werkte 'was werkelijk buitengewoon. Er werden sinds eenigen 'tijd groote partijen diamant in New-York binnengesmokkeld en alle nasporingen der politie waren tot 'op heden vfrhchteloos .geble ven. En nu had men een portret in handen weten te krijgen van dë vtouw die van deze diamantsmok- kelarij verdacht 'werd en was de zaak in handen van Brown gesteld. Terwijl hij zoo voortliep, werd hij in zijp over peinzingen 'gestoord bij het zien eener -vrouw, die aanhoudend voor een juwelierswinkel bleef 'rond draaien en nu en dan'schuwe blikken om zich heep wierp. Dit trok zijn aandacht en nadat 'deze dame eindelijk den winkel was binnengetreden liep hij op de étalage toe 'en zijn blik bleef achteloos op de dingen rusten. Na een korten tijd trad 'de dame naar buiten en pas had Brown deze verschijning in 't aangezicht gezien of hij voelde een tinteling van vreugde, door zijn leden gaan. Wilskracht sprak uit de trekken dezer vrouw, maar de detective was vastbesloten haar ten onder te brengen. Nu was het zaak haar te volgen, wat' hem niet moeilijk viel. Zij konden ongeveer 'een kwartier voortgeloopen hebben, toen de dame bleef staan 'voor een reisbu reau, na evenals "voor den juwelierswinkel, scherpe blikken om zich 'heen te hebben .'geworpen. Ze steeg de trappen op en bleef spoedig voor 'n lok*t staan, waar 'zij een hut reserveerde in een der groote stoomschepen, die binnenkort naar New- York zouden vertrekken. Kort daarop trad zij 'weer naar buiten en ver dween in het menschengewoel. Brown vond 't niet do moeite waard haar verder te volgen, en infor- me< rde aan het loket, na vertoon van zijn detective- insigne, welke hut de dame genomen had en op welk schip. Kunt u mij ook zeggen, sprak 'hij, welke hut de voorgaande dame. "betrokken heeft en op welke boot? De Klerk keek in bet boek voor zich en antwoord de beleefd:- Miss Green, hut 7, :Royal Charles. Brown drukte hem oen dollarstuk in.do banden en nam een hut, viak. naast de hut 'van Miss Nelly Green voor Miss Smith en voor hem een in een ander gedeelte van het schip. Na deze- bezigheden verricht te hebben, zoclit "hij zijn gezellin op, en liebttë baar in omtrent den, toef stand. Vervolgens waadde hij zijp schreden naar het bureau vap den commissaris van politie en liet zich bij bem aandienen.' Nu, ving de commissaris aan, 'heeft u al een tipje van den sluier 'opgelicht, waarin deae duistere zaak gehuld 'is? Brown vertelde hem van zijn 'wedervaren tot in alle bizonderbeöep en beschreef hem w.at hij verder dacht te 'doep. 1 Ik zal dep kapitein "van het schip inlichten omtrent mijn doen en laten en met hem "een idéé vaststellen. Dan'zal ik ongemerkt 's avonds in'Miss Smith's hut trachten te komen en zal dan een gat in den 'wanjd boren, welke haar van Miss Nelly scheidt; zoo kan zij haar doen ep laten gadeslaan en mij gegevens verstrekken. 1 Mijn hand, mijnheer Brown, "ik heb eerbied voor, zulk een denkvermogen 'en kap niet nalaten u mijn hulde te betuigen. 1 Brown drukte geroerd1 de hand van zijp superieur en vertrok. 1 Een ongewone drukte heerscht er altijd aan de Theems een einid buiten de Londensche city, vapwaas Miss Nelly en ook del beide detectives Imoesten ver trekken. I Karren beladen, met koffers worden door koelies voortbewogen, die allerlei vloeken en 'verwenschip- gen uiten, indien niet gauw aan hun verzoek vol daan wordt. Negers, met groote, "zware koffers op den rug, loopen af en aan, en ook de Chipeézen ontbreken niet, dat groote handelsvolk, dat in elke drukke ha venplaats aanwezig is. Schreeuwend bieden,zij hun waren te koop aan en verheerlijken deze door hun uitroepen, waarvan de meeste Europeanen geep woord begrijpen. - Onder deze omstandigheden betraden dé' beide ticv- tectives het tooneel ep beklommen de loopplank, die naar het schip leidde, 'wat echter niet .gegaan was dan na zich met moeite door de menigte een weg te hebben gebaand.* Na eenigen tijd betrad .ook Miss 'Nelly de loop plank en ging naar 'haar hut, gevolgd door Miss Smith. die d@ hut daarvoor binnentrad. Zij hoorde gedruiech, het openen en sluiten, van koffers, in dp daarnaast, maar zij kón of) het cogenblik nog 'niets doen. Het schip vertrok en in majestueuze pracht stoomde het langzaam "naar zee, waal- bet met volle kracht verder op haar doel afstoomde: New-York. De avond viel over de wateren en de maan liet haar zilveren stralenbundel op het dek neervallen, maar in die heldere lichtvlakte vertoonde zich een schaduw, die scherp om zich heen keek 'en op hut no. 8 zachtjes aanklopte, 'waarop de deUr geruisch- lo'.s geopend werd en de schaduw in de hut ver- dweep om direct weder vervangen té worden door het heldere licht van den wachter, die nog immer het dek met hare blanke stralen begoot. In de hut was men nu bezig met behulp van een. boor een gat in den hutwand aan te brengen. Niei zoodra was dit geschied of Miss Smiih keek door de opening ep ontwaarde Miss Nelly, die zic-h ter ruste begaf. Nu snelde Harry Brown naar den kapitein en na een geheimzinnig gefluister tusschen deze twee mannen, gaf de kapitein hevel aan den .machinist plotseling te doen stoppen. Brown spoedde, zich nu naar de hut van Miss Smith en riep zijn gezellin op gesmoorden toon de woorden toe: Kijk, naar wat ze het eerste grijpt. Men voelde een schok en alles dra inl-rep en roer. Plotseling richtte Miss Smith 'zich uit haar ge bukte houding 'op en riep Brown toe: Ze grijpt het eerst een Vlugzoutfleschje. Een geheimzinnig lachje plooide de-scherpe trek ken van den detective. 't Is goed, zei hij afgemeten, haar rijk duurt geen eeuwigheid meer. De passagiers werden weder gerustgesteld door de meüedeeling van 'den kapitein, dat de machine defect was geraakt, maar nu weer geheel hersteld was en men spoedig verder zou stoomen. Wonneer we m New-York zijn aangekomen, zei Harry Brown tct Miss Smith, moeten wij: ia -de nabijheid zien te komen van Miss Nelly Green en wanneer zulks is geschied, zullen wij verder zien. Men naderde New-York en. een algemeene bedrij vigheid beersehte aan boord. Koffers werden, ge pakt en kleeren in gereedheid, gebracht. New-York was in zicht en men zou spoedig van boord gaan. De passagiers verzamelden zich in de conversa- tiezaa1 eu bier namen vrienden en bekenden af scheid, omdat elk een andere "richting insloeg. Brown en Miss Smith 'hielden zich in de buurt van Mis« Nelly op, 20oals zij dat hadden afgespro ken. Plotseling beving naar H scheen Miss Smith een flauwte. 1 Brown keek hulpeloos om -"zich heen en .wendde zich t.ot Miss Nelly met de vraag: Mag ik even'van uw vlugzoutfleschje gebruik maken? Miss NeUy zocht zenuwachtig in haar tasch 'en overhandigde het door hem gevraagde. Zij wer<' beurtelings rood en "bleek en keek met spannirg naar Brown's hand, in welke het fleschje zich bevond. Brown het Miss Smith even eraan ruiken en deze kwam, voortreffelijk als een comediant, langzaam bij Plotseling liet Brown het fleschje uit de handen vallen en de omstanders zhgen met schrik wat zich daarin bevond Het waren de diamanten, welke Miss NeHy gekocht bad in den "juwelierswinkel, .toen Brown li aar betrapt had. Miss Nelly werd 'gearresteerd en hiermede bad men oen gevaarlijke diamantsmokkelaarster minder op dit toch zoo. winstgevend gebied. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 9 November. IN VERZET. De eerste zaak van ho'dcn was een verzetzaajk van Cornelis Reik 'uit Heilo, die tot 5 'maanden ge vangenisstraf was veroordeeld, wegens schieten op de gemeentelijke electrischc verlichtingsapparaten a'daar, alsmede wegens het lossen yan schoten,.na bij burgerwoning te Heilc. Reik was in. zijn verzetzaakje 'present om ver schillende toelichtingen aan te voeren en, erkende overigens, geschoten te 'hebben. Nadat de getuigen, de Burgemeester van 'Heilo, benevens de /heeren Kaandorp, Houtenbds 'enz. waren gehoord, waarbij niet veel njeuw 'licht in, do 'zaak kwam, kreeg de heer Officier het woord tot 'het nemen van zijn requisitoir. ZEg. vond dat geen gronden tot wijzi ging van het vonnis waren bijgebracht en eischte bevestiging. LANDLOOPERIJ EN RIJWIELDIEFSTAL. Volgde de tweedo beklaagde^ zekere Daniël Meijer, geboortig uit Heerhugowaard. Deze KDaniël is hier al geen onbekende, evenmin, als voor -de rechtbank te Amsterdam, waav hij ten vorigen jare nog we gens diefstal "veroordeeld is geworden tot een half jaartje. Tengevolge van lantilooperij is hij ook al een paar maal met'de rechterlijke macht in aanra king geweest. Daan, hoewel physiek nog volstrekt niet achterop geraakt, was toch in den loop der tij den, wel wat „in den achtermiddag gekomen. Hij veroorloofde 'zich bij zijn trekken van 'de eene plaats naar de andere, de-weelde van spoor .en tram al sinds tijden, niet meer. 1 Zoc was' bij onlangs te 'IJmuiden en ging wan delende naar de 'nabijgelegen dorpen noordwaarts op. N.og niet "lang geloopen hebbende, zag hij zich verplicht voor een auto uit te 'wijken, daar waa^ het ter» plaatse nogal smal was. En het gevolg 'van die geschiedenis was dat Daan bij zijn loffelijk po gen om de auto zooveel mogelijk „ruim baan" te geven, in, het Noordzeekanaal terechtkwam. 'Rappe redders handen haalden 'hem spoedig weer op het droge. Doornat cn dankbaar voor.de redding staven de Daan het duin in, waar hij zich weldra, loo- pensmoede, ter ruste vlijde. Door huivering wakker geworden, tippelde hij om er 'de warmte weer wat in te krijgen, naar Limmen. Daar nam hij een voor een café staand "rijwiel weg en ging-er mee naar Alkmaar naa^ 'fc poUtie-bureaxi. Dit gebeurde wel het kenaijlijk, doe? om onder dek te ko-mesu Hij werd das. ook !n voortaoptoa beohteeks -gehouden. Heden trad de tuinknecht K. 'Warmerdam als ge tuige op, daar het t ijn fiets was, die Daan, had mee gepakt. De O. v. J. is van plan strenge straffen te eischefc vegen rijwieldieven, aangezien er haast 'geen dag voorbijgaat of er komen wel aangiften in. Spreker wil nog eenige 'consideratie betrachten, waar deze man slechts stal om onder dak te komen en niet om van de opbrengst van het gestolenei voordeel te be halen. Wegens den rijwieldiefstal werd "3 maanden gevangenisstraf geëischt en voor lardlooperij 3 da gen hechtenis en 1 jaar en 3 maanden opzending. Mr. A. P. H. de Lange concludeerde als verde diger tot minder straf. 1 EEN PORTEMONNAIE LEEGGEHAALD. Johann.es AntoniuB Rijke, een Hoornsche sigaren maker, was aan 't liedjeszingen geraakt en had op zijn touraée ook Wognum aangedaan. -Dat was op 15 October jl. 'Toen vervoegde Rijke zich, om don inhoud van zijn portemonnaie een beetje 'in over eenstemming te brengen met zijn naam, ook bij een, boerderijtje- 1 Een zoon des huizes, P. Deerepoot genaamd, had een broek, waarin portemonnaie, enz. was, aan den kapstok gehangen. Rijke kon de verleiding niet weer staan om de centen mee te "pakken. De buit bestond in omstreeks f 2.45. Beerepoot deed aangifte en tegen Rijke 'werd 5 maanden gevangenisstraf, geëischt. Mr. Offers, verdediger, 'drong aan op aftrek van preventief. DIEFSTAL VAN EEN HORLOGE. TU. H. Pagano, een omstreeks 30-jarige zwer - vende arbeider uit Schagen, was dezen zomer een tijdlang „en pension" geweest bij A. .Kiezeling, wed. G, Zwin, een oud moedertje van 77 jaar. Hij waar deerde haar goede zorgen als koetjuffrouw echter al bizonder slecht, door een horloge van 't oude menSch weg te nemen en elders te verkoöpen. Daar groeide een rechtszaak van. 't Was wel treffend, t-e zien hoe het huilende, hoogbejaarde 'vrouwtje onder den in druk was. De O. v. J. vond wat beklaagde, die laatstelijk te Dordrecht verblijf hield, beeft gedaan, meer dan sc-handc-lijk en eischte 6 maanden gevangenisstraf. .Mr. J. Pk. Bosman, verdediger, wees op eenige lichtpunten en concludeerde tot lichtere straf. BEDELARIJ. Volgt beklaagde H. A. Roelants, een-75-jarige Vlis- singer, vroeger zeeman, wiens voeten'in Riga bevro ren zijn, tengevolge wa'arVan drij kwalijk begon te loopen en thans krukken bezigt. Den Hen October jl. heeft hij te Schagen op 'de Nieuwe Laagzijüe in 't openbaar gebedeld. Deswege werd hij geverbali seerd door 'den agent Douwsma. Beklaagde zei plechtig in eenigszins vreemd dia lect: ,,'t Is alleen maar dezen keer geweest, E.Acht bare. 'k Heb 't anders nooit bij de hand gehad Nooit..." De O. v. J. kon het niet over zich verkrijgen/ te gen dezen beklaagde rijkswerkinrichting te vragen en vord3rde 12 dagen hechtenis. A.s. Dinsdag uitspraken. 1 Voenhuizen, Grap dienJüé. Umséuisro,, vnnna, 40 yuff* Dg. Van Griethuijsen. Doop. Anna Paulcwna, voorin. 9-SO uur, Ds, Reindera. PROTESTANTEN-BOND. Breezaad bij Borst, voorin. 10 uur, Ds. Poort van Den Helder. DOOPSGEZINDE GEMEENTE t*: NJeuwe Niedorp, voorm. ,10 uur, ;Ds« Kars van Winkel. Stroe, voorm. 10 uur, Ds. Leend-irta. Hippolytushoef. Geen dienst. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van-der Veen. Oudesluis, voorm. 10 uur, "Ds. Huizinga. EVANGELISATIE t»s Breezagd, yoorm. 10 uur, de heer Ouak uit Rot terdam. Mijnheer de Redacteter, Beleefd verzoeken ondergeteekenden u eenige plaatsruimte voor het volgende in uwfblad naar aan leiding van bet verslag der federatie-vergadering, opgenomen in de Schager Courant van 10 Nov. jl. Volgens dit verslag werd 'op genoemde vergade ring eene motie aangenomen, betreffende de kwestie federatie conti-?, redactie. 'Deze voorstelling nu is beslist onjuist Bij de bespreking van bovengenoem de kwestie zeide de voorzitter, dat hij 'de motie wel even wilde voorlezen. Toon dit was gebeurd.,betuigde de heer De Boor zijn leedwezen over de houding van den voorzitter en den secretaris in dezen en hiermede was deze'zaak op deze,vergadering afge daan. Ei* had geen stemming plaats, evenmin -aan nemen bij acclamatie. ,Pe motie 'is dua enkel ter kennis gebracht der vergadering zonder eenig resul taat in dezen, Ondergeteekenden stellen er prijs op deze onjuistheid hier recht te zetten, daar» de kwes tie met de redactie der •pensioenpartij nog niet .aan een eind is. Verder spreekt het verslag van amendeering 'van voorstellen, iets, waarvan de voorzitter groot voor stander was. De voorzitter zal 'ons echter stellig toe stemmen, dat deze lange weg, uitstekend voor wets voorstellen geschikt, minder aanbeveling verdient in alle gevallen, waarbij het aankomt op vlug handen len'en flink doortasten. Misschien is het hem na deze opmerking mogelijk, het ingezonden stukje in de Schager, waarvan 't verslag der federajtiever- gadering spreekt, op prijs 'te stellen. U, Mijnheer de 'Redacteur, dankend, O. VEENSTRA. F. W. A. COPPENS. Helder,10 Nov.'1915. 1 ZONDAG 14 NOVEMBER. NEDERLANDSCU HERVORMDE GEMEENTE 6#: Schagon, voorm 10 uur, D*. De Graaff. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Doop. Nieuwe Niedorp, 's av. 7 uur, D®. -Sohermerborn. Korkebuurt, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Theesing. Onder werp: „Elkander niet verstaian". Hippolytushoef. 's ay. ;7 uur, Ds. Witkop. Collecte Ned. Protestantenbond, 's 'Av. 8.15 uur, stemming voor leden 'van het kiescollege. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds.'Witkop. Westerland. Geen dienst. Oosterland. Geen dienst. Barsingerhorn. Geen dienst St. Maartensbrug, voorm. 9.30 'uur, Ds. Nieuw- burg. 1 Schagerbrug, voorm. 9.30 uur, Ds. Groeneveld. Potten. Geen dienst. Wieringerwaard, voorm. 9.30 uur, Ds. Barnouw. Heerhugowaard. voorm. 9.30-uur, Ds. Broekcma. Oude Niedorp, voorm. 9.30 uur, Ds. De-Leeuw. WOENSDAG 17 NOVEMBER NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE t«: Barsingerhorn, 's av. 7 uur. Hagepreek. Valkoog, '8 av. 7 uur, Da. Tinholt. DONDERDAG 18 NOVEMBER DOOPSGEZINDE GEMEENTE «8: Hippolytushoef, 's av. 7.30 uur, Ds. Leendertz. RONDOM BAGDAD. Uit Rome wordt gemeld, dat in Damaschs- een le germacht van 90.000 man. Türkscbe 'troepen worden samengebracht die tegen dd'Engelschen in de streek van Bagdad zullen strijden.1 DE LN'DINE. Ta Kopenhagen, zijn bijzonderheden ontvangen over het in den grond horen van den.Djuitschen kruiser Undine, Het Duitsche stoomveer' Preussen, zwaar- geladen met een goederentrein, Zondagmiddag uit Trel'eborg vretrokken, werd aldus Reuter in 'n telegram aan eenige bladen buiten'-de Zweedsche territoriale wateren opgewacht door een-eonvooi, be staande uit de Undine en een groote! torpeidoboot. Op 22 mijl afstand van de kust werd tegelijkertijd van alle drie schepen de periskoop van eenEn gel sche duikboot opgemerkt, maar voor er tijd was om iets te doen, werd een hevige ontploffing ge hoord. De Undine was door 'een torpedo getroffen; een oogenblik later drong een tweede torpedo 4a dei machinekamer. De torpedoboot, die'een. 100 M. van den kruisre verwijderd was, kwam dadelijk te hulp. Het dek van de Undine was weldra maar een paar duim meer boven water en de bemanning verdrong zich om kleine vlotten, die convooieerende schepc-n aan boord hebben, te bemachtigen. Van de 218 op varenden zijn 199 gebed, maar een'aantal geredden zijn ernstig gewond en zes zijn op weg naar Sass- nitz, waar een extra-trein klaar stond om de gewon den naar Kiel te vervoeren, bezweken. De Undine is in drie 'minuten gezonken; het schip ligt in 60 M. water. Men acht het totaal verloren. De dienst TrelleborgSassnitz is opnieuw stop ge zet, omadt de veerbooten niet 'durven varen.1 VFE- EN MENSCHENVOEDER. Boe nauw verband 'er thans bestaat tusschen He prijzen van vee- en 'menschenvoedsel in Duitsch- alnd, bewijst wel 'wat wij in de „VorwSrts" lezen over den prijs, van een soort rapen die tot nu toe alleen als veevoeder verbouwd werden. Thans wor den zij als menschenvoedsel voornamelijk aan... de gevangenkampen verkocht! Arme gevangenen. Het ligt natuurlijk voor de handnu 'voedingsmid delen voor menschen aardappelen, graan maxi mum prijzen hebben is het voordeelig die -zooveel mogelijk achter te houden en weg te smokkelen. Dat dit inderdaad geschiedt bewijst een bericht uit Keu len dat daar geen aardappelen te krijgen waren. En de stad heeft 1570 centenaren (1 centenaar -is 100 pen-';- .-.ardappelen alleen voor'de markthallen noo- dig. De stad kon den soldatenvrouwen de.aardappe len uitkeering niet geven. Het in beslag nemen-bij boeren gaf de 'grootste moeite, zij waren wel zoo wijs niet te weigeren, maai* de eeh heeft! geen wa gen, de ander op het-oogenblik geen tijd, de knecht van een derde is weg als soldaat, enz. enz. Dan kan men de voedingsmiddelen, waarop geen maximum prijB is willig verkoop en. Deze veeknollen, of veerapen, die in gewonen tijd 1 Mark h 1.20 Mark per 100 KG. kosten, werden nu voor 5 6 Mark geleverd, tot voedering der krijgs gevangenen. Een HA, land levert gemiddeld 750' cen tenaars rapen, en brengt dus 1895 Mark op. De prijsr van 1 HA. van dat land was tot kort geleden 1200 tot 1600 Mark! 1 l NIEUWE OORLOGSCREDIETEN. Uit Londen, 10 Nov. Een „parliamentary paper" is uitgevaardigd, waarin een suppletoir krediet wordt gevraagd van 400 millioen pond sterling, makende dus een totaal van 1300 millioen -ponjd voor heft jaar 1915/16. KÏTCHENER'S REIS. De Kölnische Zeitung verneemt uit Zürich, dat men daar in met Engeland in verbinding staande handelskringen pp grond van uit'Londen ontvangen berichten van meening is, dat Kitchener niet naar den Balkan, maar'naar Egypte gaat om daar de ver dediging van het land, maar 'ook vooral van het Suez-Kanaal te organiseeren 'en te leiden. Daar zou nl. de eindstrijd in dezen oorlog worden "gestreden. De geheele linie zou, naar 'verluidt, tot één enorme vesting zijn ingericht en duizenden Egyptenaren zou den arbeiden aan d9 aardwerken. Uit het feit, dat Kitchener, de beste 'Engelsche veldheer en 'kenner yan de toestanden in het oos ten. op zijn -eigen verzoek 'naar Egypte is gegaan, blijkt dat de -'Britsche regeering aan deze onderne ming veel gewicht hecht. Of dit alles waar ;is? DE -ANCONA". Uit Rome, 10 Nov. 'Een telegram uit Ferryvflle in Tunis meldt: Het Italiaansche ss. „Ancona" is 'gis teren tot zinke^ gebracht door 'een Oostenrijksohen onderzeeër. Het ss. „Ancona" had 422 passagiers aan b.oord en 60 koppen bemanning;- 270 passagiers zijn gered en te Bizerta binnengebracht. De „Ancona" was een stoomschip dat in 1908 weid gebouwd. 'Het werd gebruikt in den dienst Middellandsche ZeeNew York.

Schager Courant | 1915 | | pagina 1