Gemengd Nieuws. Marktberichten. Plaatselijk Nieuwe. Nieuwjaarswensch. sierde kerstboom, waaromheen yele cadeautjes wa ren gerangschikt. Met glinsterende oogen keken de kinderen naaf al 'dat moois. De kerstfeesten, werden geleid door Ds. Witkop, dio voor do kleiner een kerstvertelling hield, ter wijl in de pauze f door da kinderen de noodige kerst liederen werden gezongen. Na afloop ontvingen,alle kindoren een cadeautje. Dat allen, voldaan huis waart: keerden, behoeft geen vermelding en dat de belang stelling in beide kerken groot was, laat zich gemak kelijk begrijpen. {VIERINGEN. Voor rekening van 13 leden ('t Westdeel) onzer onder afdeel rag der V.P.N. werden jl. Donderdag op de Amsterdamsche eierenVeiüng geveild 288 kipeier- ren en 10 stuks pluimvee. De hiervoor verkregen prijzen waren, zeer goed en varieerden voor dé kip eieren van f 8.15 „tot en met f 8.75 per 100 en voor 't pluimv.eo Van f 1.05 tot en met f 2 per stuk. Aan schoon geld zullen de «eden voor de kipeieren per kilo ontvangen f 1.40. Handel vlug met veel vraag vooral naar zwaar slaehtgevogelte. weringen. Voor een flink bezette zaal gaf onze muziekver- eeniging „Harmonie'' jl Zondagavond in 't lokaal van don heer Engel een openbare Hiitvoering. Be halve oen 5-tal muzieknummers werden nog twee blijspelen opgevoerd getiteld „Op 'leven en dood", in één bedrijf door Anonimus en „Een goed ge slaagde list", in één bedrijf door W. Rozenboom. Muziek en tooneel liepen goed van, stapel en vie len zee? in den smaak. Een gezellig bal was als al tijd 't slot van den, avond. WEERINGEN. Hield onze afdeeling van den Ned. Prot.bond met de kinderen der Zondagsscholen te Hippolytushoef en Westerland Kerstfeest, ook de Evangelisatie Re- hoboth vierdé te Hippolytushoef en Den Oever en do Zondagsschoolvereeniging te Oosterland, met de zondagsscholieren feest. Ook daar prachtig versier de en verlichte boomen met veel cadeau's. Alles stond ouder leiding der heeren Stavenga, en Spaan der en natuurlijk veel belangstelling van de zijde van 't publiek. Alhoewel ons dit jaar het „Vrede op aarde" nog verre 'van nabij is, zoo is het op ons eiland rustig en plechtig gelvierd met den hartedij- kéh wensch, dat vrede spoedig zal uitkomen. ANNA PAULOWNA. Zondag 26 December vierden'in de kerk der Ned. Herv. Gemeente de kinderen der catechisatie hun Kerstfeest. Alle plaatsen waren bezet. Na een woord van welkom van den béér O. J. Reinders, predikant, alhier, kon de kerstboom eens goed in 'oogenschouw worden genomen. De talrijke kaarsen, wier licht de rijke versiering deed schitteren, maakten 'met het frissche groen Van den boom èen schoon effect. Toen zongen de kinderen onder leiding'van den heer A. de Boer hun kerstliederen, onderbroken,door een explicatie in verband met heft feest ©n d§ .liederen door een catechise*Jr-meesteres van Den'Heider, die later door een geschikte vertelling allen aangenaam bezig hield. Ook het koor liet zich meermalen hoo- ren en plechtig als altijd klonk de Engelenzang door het gebouw. Natuurlijk blééf een tratotatie niet ach terwege. Prachtige geschenken 'werden uitgedeeld en door de goede zérgep dér commissie, die in dezen waarlijk geen gemakkelijke taak had gehad, werd „elck wat wils" gegeven. Tenslotte dankte de heer O. J. Reinders allen, die tot het welslagen van het feest hadden 'bijgedragen. ANNA PAULOWNA. Na afloop 'der godsdienstoefening 'hield op 25 De cember in de kerk der Ned. *Herv. Gemeente het Kiescollege 'zijn, vergadering. Aan "de beurt van af treding als ouderling was de 'heer J. Tijsen. Deze werd herkozen. Door het bedanken 'van den heer A. de Graaf, als diaken, werd in zijn plaats 'geko zen de heer 'J. G. Geerligs. Beide heeren naman hun benoeming aan. wieringerwaard. Op eén onlangs door den Timmer-,Métselpatroons on Aannemersbond verzonden'adres aan den Minis ter in zak© büzonder verlof voor hun gemobiliseerde leden, 'is door Z.Exc, goedgunstig beschikt. wieringerwaard. De heeren R. Kaan c.s. hebben'plm. 4% H.A. aan den Walitigsweg gelegen weiland uit de hand ver kocht aan den heer N. Kaan Kz., alhier. wieringerwaard. Ons kerkgebouw, waarin' gewoonlijk meer plaatsen onbezet zijn dan bezet, was den;2den Kerstavond tot in, alle hoeken geheel gevuld. Wat hiervan de oor zaak was ?J Voor de eerstel maal zou alhier een kerst boom prijken, en 't mag 'gezegd worden: Dominéé heeft eer van zijn werk gehad. Daartoe in staat gestelddoor de vele en ruime bijdragen der inge zeten cn werd een pracht-kerstboom ,te zien gege ven. De 140 schoolkinderen waren dan ook een en al verrukking. Na een welkomstwoord door den héér Ds. Barnouw, werden door de (kinderen ,'drie versjes gezongen. Behalve deze liedjes wei-den ook nog an dere. door de 'kinderen gezongen, alles' onder leiding van mej- A. Zijp. Het geheel1 werd niet "weinig ver hoogd door de welwillende medewerking der da mesclub „Acmarijlja", welke onder 'begeleiding van orgelmuziek ook eenige mooie verzen zong. Domi nee deed aan de kinderen een mooi'verhaal, waar naar met aandacht werd geluisterd. In de l'pauze werden ze onthaald op chocolade en koekjes. De meisjeécateohisanten bewezen bier bij uitstekende diensten. Verder werd aan alle kinderen nog gegeven een mooie plaat en 'een scheurkalender, terwijl schoolcateehisanten nog een ©rira kerstverhaal ont vingen, Tenslotte sprak Ds. Barnouw een woord van hartelijken dank aan allen. wieringerwaard. Zaterdag (ten Kerstdag) 'trad alhier in de zaal van de familie Boon op een Vlaamsch 'specialitei tengezelschap onder leiding van, de heeren Steensél en Galiart. Ons verslag hierover kan kort zijn. Helt programma was 'o.L al veel të mooi. Het was voor de eerste maai, dat .dit gezelschap hier een voorstelling gaf, laten wij verwachten dat het ook voor de laatste maal is geweest. Behalve een paar vrij goede nummers (zang) en één of twee voor drachten van den heer Steensél, was de rest water verf. Na de uitvoering (tijdens hét bal) deed de heer Steensel een paar 'mooie voordrachten, dje zeer in den smaak vielen. Waarom op het program ma niet, meer yan dat genre. Hot bal was nogal gezellig. GESLAAGD. Voor het laatst gehouden Mercurius-examen voor boekhouder slaagde de heer KI. van Nienes te Alk maar, leerling van den heer H. W. iPisart aldaar. krabbendam. Vrijdagavond verbrandde'alhier het perceel, eigen dom van den heer G., bewoond door twee gezinnen- Door den feilen wind aangewakkerd lag het groofce boerenhui», waarin, geen hooi geborgen was, spoedig aan den grond. De bewoner* konden jvan hun huis raad slechte weinig f edelen. NIEUWE N1BDORP. Eersten Kerstavond gaf „Cicero" van Noordschar- woude in het lokaal Prins Maurits alhier een open bare tóoneeluitvoering. En bij dit optreden hebben de Noord6charwouder8 den hier bij .hun mededin gen in den wedstrijd reeds gévestigden gunstigen in druk weer opnieuw .verlevendigd. In het 'eerste étuk „Het Kind", met al zijn diepen ernst in dat een© bedrijf, werd reeds uitstekend werk geleverd. „Met den handschoen getrouwd", dat daarop volgde, en drie hedrijven lang isv gaf volop gelegenheid om iets moo^ te Ibieden. En dat'ia gedaan. Wie herin nert zich niet gaarne dat keurige spel, die geheele innig mooie representatie van deze verdienstelijke pennevrucht van t'abriciusr /Do optredenden heb ben de aanwezigen weer-zeer aan zich verphoht. Al leen was het jammer, 'dat de pauzen 'lang duurden. Een opgewekt dansje n,a. ANNA PAULOWNA. Bij het op 1 en 2 December jl. te Amsterdaim gehouden examen behaald© de heer G. Keijzer, al hier, het Merourius-diploma voor boekhouden, han- «lelsrekenen» handelskennis en statistiek. ANNA PAULOWNA. Door verlaging van den inkoopsprijs zijn door dra Burgemeester dezer gemeente de verkoopsprij zen van yarkeosv'e^ch herzien en 'vastgesteld als volgt: i Rollade f 0.60, 'magere lappen, carbonade, mager spé en -ciuze' f 0.50, doorregen lappen en ve^sch doorregen 'spek f 0.47%, vette lappen, versch en gerookt vet spek f 0.45 «n kluiven .f 0.15. AUea pér Kilogram, zulks ingaande 6 Januari 1916. ONTPLOFFING VAN CARBID. Te Wehe /(gem. Leens, prov. -Groningen) is Za terdagnacht ongeveer ha'f .één, ten gevolge'van een carbid-ontploffing, het hotel „de Marne" als 't ware uit elkaar geslagen en Itotaal afgebrand. De zoon van de igenares, mej. dë Roo, bekwam ernstige brandwonden. Den gehelen nacht'duurden de ont ploffingen voort t„n gevolge van de hoeveelheden brandbare stoffen, als dranken, oliën, enz. Alles is verbrand, ook tien fietsen, 'benevens de garderobes van 'de 'eden der rederijkerskamer „Unitas", welke juist in bet hotel eens voorstelling 'had gegeven. Ook hei, belendend café van den heer ,R. Litmaat werd ernstig beschadigd; de voorgevel is naar bin nen gestort. 1 De toestand van den "heer de Roo "is zorgelijk. Het verbrande was verzekerd. POSTVERM1SSÏNG. Uit de brievenpostzending van het postkantoor te Rotterdam dd. '23 dezer, bestemd voor het kantoor te VUssingen, bleek bij aankomst het geleidebiljet met drie aangeteekende brieven te zijn verdwenen. Een dezer brieven bevatte een waarde van f 165. Als gevo'g hiervan werd de post-conducteur J. van der M. *e VUssingen, onder wiens toezicht de zen ding was overgebracht. Vrijdagmiddag op weg naar zijn woning in hechtenis genomen en ter beschik king van den officier Man justitie gesteld. TYPHUS-EPIDEMIE TE DE RIJP. Men schrijft uit De Rijp aan het N. v. d. Dag, dd. 24 December: Het aantal typhuspatiënten is thans tot ongeveer deftig gestegen, en nog steeds worden er verdachte gevallen geconstateerd, zoodat van een tot staan komen der epidemie nog niet gesproken kan worden. Een barak met 'twaalf bedden, is 'in gebruik ge nomen, en,, met den bouw van een tweede zal zoo spoedig mogelijk worden begonnen. Met de alge meens leiding der verpleging in de barakken, is bëlast de gemeente-geneesheer dr. P. M. S. Van Leeuwen; voorloopig is aan, ©en viertal zusters de verzorging der zieken opgedragen. Behalve de 'dok tersrekeningen, komen allé 'kosten, ook die van voe ding inbegrepen, geheel ten laste van de gemeente kas. Een navolgenswaard voorbeeld. Volgens een bericht in de 'dagbladen heeft eene collecte te Scheveningen, op den avond .van den tweeden Kerstdag in twee kerken gehouden, voor de, armcn opgebracht niet meer of minder dan f 3408. Op don Oudejaarsavond zal in ongeveer 25 kerken een col'oote worden gehouden ten bate der Gezins verpleging in de Classis .'Alkmaar. Deze vereeniging is ons nilen welbekend. Haar nut aan, te toonen is overbodig. Welnti, de Gezinsverpleging 'verkeert in geldelij- ken nood. Het jaar 1916 zal vermoedelijk sluiten mfeft een tekort van ruim f 1000. Ik wi'S op bet voorbeeld te 'Scheveningen gege ven. Welk een offervaardigheid! Ik verwacht geens zins, da' hier in twee kei-ken hetzelfde bedrag ge collecteerd zal worden. Maar het is toch wel moge lijk, da* dit bedrag, desnoods f 1000 mindér, 'in 25 kerken wordt bijeengebracht. Wat zijn er velen die buitengewone winsten behalen. ,i Het geld moet er toch komen. Gebéurt dit op den Oudejaarsavond niet, dan op een andere wijze, Het m o e t er ikomen, wanf wij kunnen de Gezins verpleging njet meer missen. Toont dan op" den Oudejaarsavond dat weelde mild maakt, -ra dat 'de rechtzinnigen ons "niet beschamen door hunne offervaardigheid! D. HAARS Secretaris der Gezinsverpleging. N. Niedorp, 27 December 1915. f MAIS IN BESLAG GENOMEN. Uit Den Haag i'meldfc men, dat, in een "Vrijdag te 's-Gravenhage gehouden conferentie door den 'Mi nister van Landbouw aan de vertegenwoordigers van dn graanhandël is meegedeeld, dat .het hém wensohe- lijk voorkwam import en. distributie van mais ge heel in handen der regeering te brengen, in ver band m*-t een behoorlijke voorziening in de behoefte aan veevoeder en wegens de moeilijkheden, die En geland d«-nmaisinvoer in den weg legt. Daérom zal tot nader order alteen regeeringsmais iworden inge voerd, terwijl 'de maïs, die in ons land aanwezig is, doorde regeering zal worden opgekocht voor f 215 per test. Indien Diet vrijwillig /voor dien prijs wordt afgestaan, zal inbeslagneming plaats' hebben. De vrije handel in mais is mitsdien opgehouden. Naar aan'edding van deze inbes'agneming had gis termiddag na de beurs 'een bespreking plaats Van belanghebbenden. i Algemeen bleek men weinig ingenomen met dézen maatregel van den Minister en'nog minder met de wijze van uitvoering. Besloten werd een schrijven te verzenden waarin wordt uiteengezet: f lo. dat de prijs vanf 215 'welke door de Regee ring betaald wordt, te laag is; 2o. dat de mais welke in beslag is genomen, be staat uil verschillende soorten en dat het niet aan gaat daarvoor éénzelfden prijs te vergoeden; 3o. dal van de in beslag genomen 'mais 'reeds verschillende partijen verkocht Varen. Het Hb'd. voegt hieraan toe: We trabben ook nog getracht inlichtingen te ver krijgen omtrent de aanleiding 'tot het mmisteriëéle besluit Daaromtrent vernamen we dat de inbeslagneming geschied is om den geregelden 'aanvoer van mais beter te verzekeren dan tot dusver het geval was. Wanneer "voortaan de mais door de Nederlandsche regeering wordt verkocht en aan haar "adres ver zonden. za' het mogelijk zijn, dat de plaats van be stemming bereikt w.ordt zonder de moeilijkheden die thans voortdurend waren, te vreeze-n. Deze' moeilijk heden, voornamelijk het oponthoud, zouden he.t mo gelijk maken Jdafc door tijdelijke schaarschte ae|n aanzienlijke_prijsverhooging in ons land ontstaat. En dus om den geregelden aanvoer te verzekeren, en om le ontkomen aan een prijsopdrijving, 'welke he)t gevolg zou zijn van ongeregelden aanvoer, is deze n aal-regel toegepast. Weenen gedaan, met succes zijn bekroond. EEN WAANZINNIGE POLITIEK. Ia het Lagerhuis beeft zekere Sir R. Gooper be weerd, tet het voor Engeland maar beter sou zijn indien Nederland, Denemarken en Zweden met den vijand vereenjgd waren. Want er kwam in Duitsch- land nog veel binnen door dio, landën. Sprekende voor de regeering heeft lord R. Cecil krachtig gewaarschuwd tegen al te grooten ijver in de. controle op den neutralen handel in dezen oorlog. „Onze blokkade" zoo <zeide lord R. Cecil .,is een, blokkade tegen Duitschland. Er was te ver staan gegeven, dat wij daarmee niet tevreden zou den moeten zijn. doch dat wij alle neutrale landen, zouden moeten blokkeer en ©n daarmee oorlog zou den moeten maken." Sir E. Cooper: „Enkel indien dit 'noodig is om Duitschland doeltreffend te blokkeeren." Lord R. Cecil: „Het "is niet de politiek van Z. M. geering om oorlog 'te maken met neutrale lan den ten einde Duitschland effectief te blokkeeren (Hoort, Hoort.) Een waanzinniger politiek is nooit in het Huis voorgesteld." f MUNITIE-ARBEIDERS EN MUZIEK. Een fabrikant te Manchester had van de "regee- ring een bestelling gekregen, van goederen, die drin gend noodig waren. Op 'zijn verzoek bleef het ge heele personeel den nacht doorwerken en 'de be stelde goederen werden ldien nacht afgemaakt. De fabrikant kreeg onmiddellijk een even groote spoed bestelling, die den volgenden ochtend moest uitge voerd worden. Het personeel verklaarde zioh ook hiertoe bereid, maar de fabrikant, di© vreesde, dat de,mannen niet wakker zouden blijven, voerd hulp aan in den vorm van leen... orkestje, dat den ge- heelen nacht opgewekte deuntjes speelde en zoo de mannen 'uit den slaap 'en aan het werk hield. SNEEUWSTORMEN IN SCANDINAVIë. Uit Kopenhagen, 23 December. Scandinavië wordt door hevige sneeuwstormen geteisterd, welke ette lijke verkeersstoringén teweegbrengen. in Denemarken is het spoorwegverkeer op ver scheidene plaatsen geheel stopgezet; slechts met groote vertragingen wordt de treinenloop gedeelte lijk onderhouden. De heden uit Stockholm binnengekomen sneltrein had 5 uur vertraging, 'de sneltrein uit Kristiania as 7 uur te laat. EEN BESTORMING DOOR WOLVEN. De „Berl. Zeit. am Mikt." haalt uit een solda tenbrief uit het oosten het volgend© merkwaardige verhaal aan: Na drukke dagen aan het ifront was onze afdee ling in goed gedekt© verblijven, teruggetrokken om uit te -fusten. Het was nacht, buiten gierde een koude wind over de met 'sneeuw bedekte velden. Wij hadden het echter warm en sliepen den slaap der rechtvaardigen. Plotseling echter maakten die posten, alarm en in het dónker zag men gedaanten zich af teekenen, die met gehuil naderde maar nog niet goed te onderscheiden twaren. Alles raakte in opgewondenheid en greep naar de wapenen. Het gehuil en de gedaanten kwamen naderbij en eindte- lijk zagen' we, wat daar over 'de besneeuwde Vlakte aankwam:'een groote troep wolven. „Opgepast, dich- terhij laten komen," riep' een van ons, die ver stand had van de Jacht. „Nu (vuur." De geweren knetterden 'en spoedig lag de heele troep op de sneeuw. DE VRFDESEXPEDITIE. De vri desexpeditie van Ford loopt op een finale mislukking uit. Forl is reeds terug naar Amerika. Hij heeft een millioen dollars voor de expeditie in getrokken. De andere 'leden der expeditie 'hebben weer eers ruzie gehad, volgens berichten kwamen er zelfs revolvers bij te pas. Mooie vredesmanie- ren. VERMINDERING VAN PAUPERISME. Uit Londen, 27 December. Een merkwaardige ver mindering van pauperisme wordt gemeld, als gevolg van den oorlog. De vermindering betreft zoowei de hu Wit'inde armen als de bedelaars; het totaal op ii December van personen die onderstand ontvin gen was 567.265 tegen 637.459 op (denzelfden dag in December 1914, en .632.336 op 11 December 1913. De levendige vraag naar werkkrachten, op de ar beidsmarkt stelde duizenden mensohen in staat zelf hun onder' oud te verdienen, en heeft een einde ge maakt aan heel iwat armoede onder de klassen, die op der rand van pauperisme waren. DE VERWEKKER VAN HET MOND- EN KLAUW ZEER GEVONDEN. De heer 'Th, E. van 'der Drift té Delft schrijft ons dd. 23 December: „Voor mij ligt de brochure?; van, dr. Hinrich Stauf- facher te Frauenfeld (Zwitserland) getiteld: „Der erreger der Maul- und Klauenseuche", Leipzig '15, overgedrukt uit het Zeitschrift für wissenschaft- liche Zoologi© Bd. CXV, 1. Heft. De geleerde schrijver deelt ons daarin mede, dat het hem gelukt is, den verwekker van het mond en klauwzeer te ontdekken. Hij behoort volgens1 he|m niet tot de bacteriën, maar tot' de protózoën '(-S. 8) en moet ingedeeld worden bij de Euflageilaten in die, groi-p der Monadinen (S. 55). De uitvinder heeft hem genoemd: Aphthomonas Infestans (S. 55). Toen 'deze geleerde den parasiét gekweekt had, heeft hij daarmede,den heer Guhler, districtsyeearts te Frauenfeld, een onderhuidschei in spuiting laten verrichten, bij jeen koe. Den vierden dag daarna vertoonden zdch bij het proefdier de typische verschijnselen van, het mond- en klauw zeer: koorts (40.1 gr.j, zeer sterk speekselen, ge- brok aan eetlust en blaren, op dé tong, aan den bin nenkant ven de -bovenlip 'en op het slijmvlies van de wangen. Vervolgens werd uit ©en versche blaar dë inhoud gehaald én gebracht op den Ivoédingsbo- deju, en twee dagen later wejmelde.het a .iar van de zelfde diertjes, die de reincultuur beVatte (S. 54). Over rteze gewichtige ontdekking nu is /op de ver gadering, te Utrecht gehouden den 18den December en uitgeschreven door de Maaltschafc pij tot be vordering der Veeartsenijkunde in Nederland, ter besp-ekirg yan maatregelen 'ter bestrijding'van hejt mond- e~> klauwzeer in het geheel niet 'bgesproketn. Hetgeen mij te '©enenmale onbegrijpelijk voorkomt. Nu immers de verwekker van het mond- en klauw zeer gevon|den is, bestaat er een ernstige reden te meër ,om 'tenminste niet alle zieke dieren af te ma ken, daar er anders voor deskundigen g* en gelêgepr heid bestaat proeven te nemen in de richting van dr. Stauffacher an men zoodoende wellicht het oogenhlik vejrtraagt, waarop een serum ,'of entstof als voorbehoedmiddel gevonden is." kinkhoestserum ontdekt. Uit Weenen, 25 December. De „Neue freie Pres- sa" verneemt uit Buenos-Aires: De directeur van het Weensche Bacteriologisch 'instituut, prof. dr. Rudolf Kraus, heeft een serum tegen kinkhoest ontdekt, waardoor zijn vroeger© proefnemingen, te de kerstlijeenkomst van de leerlingen zijner Zon- dagsschoo1 en. verdere belangstellenden opende en de strekking ep, beteekenis dezer bijeenkomst, uiteen zette. De kihderen zongen voor en na hun kerst liedjes, terwijl het dubbel kwartet, onder leiding van den heer Jansen, mooien zang ten beste gaf. Daalr- tusschen kregen de kinderen een vërsnapering, do minee vertelde vervolgens een kerstverhaal en ein delijk, (zullen de kleintjes bepaald wel hebben ge dacht) was het groote oogenblik aangebroken: de uitdceling der prijzen. Een paar gretige handjes, een dankbaar gezichtje, 't is de 'mooiste satisfactie die men zich kan wen&chen. 't Waren Zondagavond een paar aangename 'uren in ons -kerkgebouw en zoo wel Ds. D3 Graaf f als de .onderwijzeressen der Zon dagsschool 'kunnen met genoegen terugzien op dit zoo goed geslaagde kinderfeest. melkvoorziening. D.e Burgemeester der gemeente Schagen brengt t.er a'gemeene kennis, dat met 'intrekking van het daaromtrent "vroege" bepaald© met machtiging van den Minister 'van Landbouw, Nijverheid en Handel, de maximumprijs1 van consumptiemelk is vastgesteld op 11 cent per Liter 'en die yan productiemelk op 6 cent po- Liter. Schagen, den 24 December 1915. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. melkvoorziening. Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen ter algemeen© kennis, dat zij, die in 'aanmerking wensche' te komen 'voor het verkrijgen 'van een mei'kkaar* ter bekoming van melk voor den prijs van 10 cent per Liter, daarvan aangifte kunnen doen ter secretarie vóór 1 Januari ,.a.s. Schagen, den 27 December 1915. Burgemeester en Weths. van Schagen, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. marktwezen. Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen ter algemeene kennis, dat mét ingang van 1 Januari a.s.4 geen vee of marktw'aren ter markt zullen worden toegelaten vóór des morgens 6 uur. Voorts wordt er nogmaals aan herinnerd, dat streng de hand zal worden gehouden aan de bepa ling, dat het marktgeld zal worden gevorderd van alle drijvers of geleiders van, vee en aanvoerders va© marktwaren. Burgermeester en Weths. I van Schagen, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. NOORDSCHARWOUDE, Maandag. Bloemkoo" f 9 a f 11. Roode Ikool f 1.70 a f 10. Gele koo' f 1.60 a f 8.80. Deensehe witte f 1.10 a f 11. Idem per wagon f 418 a 'f 423. Dinsdag. Bloemkoo' f 9 a f 11. Roode kool f 1 a f 16 70. Gete kool f 1.70 a f 9.'Deenscll' witte f 1.70 a f 11. Uien f 4.70 a f 5. Deensehe witte per wagon f 416 a 'f 420. Roode kool per wagon f 780. ALKMAAR, 24 December. Kleine fabriekskaai f 72, kleine 'boerenkaas f 70,- oommissie boerenkaas f 71, middelbare boerenkaas f 73. Aangevoerd 384 stapels, wegende 216102 'KG. Handri stug. ALKMAAR, 27 December. Aangevoerd 7 koeien ten, ossen f 240 a f 380, 10 vette kalveren f 50 a f 160, per KG. f 1.20 a f 1.4b; 43 nuchtere idem f 8 a f 24, 374 vette schapen, f 30 a f 57, 304 vette varkens 46 a 92 cent per KG. AMSTERDAM, 27 December. Aangevoerd 406 vette koeien le kwal. 105 a'110 ct„ 2e kwal. 95 a 102 ct., 3e kwal. 87 a 93 cent, 80 melk- en kalfkoeien f 300 a f 380, 105 nuchtere kal veren f 12 a f 16, 8 schapen f 25 a f 40. 539 vette varkens, Holl., le kwal. f 0.81 a f 0.83 per KG. W ARMENHUIZEN. In de week van 20 tot en, met 24 December Jl. werden aangevoerd: 89100 stuks roode kool, 25700 stuks gele kool, 19600 stuks witte kool, 450 stuks bloemkool, totaal 134850 stuks; 154 zak kool en 7 wagons roode kool. BROEK OF LANGENDIJK. Tn de week van 2024 December werd aan de veiling aangevoerd: 22600 bloemkool, 19800 roode kool, 301,00 gele kooL 5500 witte kool, 32 baal uien en|1000 bieten, WINKEL, 24 December. Appelen f 1 a f 2.20, peren f 1 a f 1.40 per mand. Kool f 1 a f3, eieren f 8.50 per 1Ö0.' Spruitkool f 1.80 per zak. WARMENHUIZEN, 27 December Roode kool f 0.40 per 100. Roode kool f 2 per aak. Deensehe witte kool f 414 per wagon, Dinsdag. Roode kool f 3.30 a f 16. Gele kool f 2.10 a f 8.80. Witte kool f 2.20 a f 3.60. BROEK OP LANGENDTJK. Maandag. 840 Blopmkool f 7.70 a f 10.30. 1100 Roode kool f 1.50 a f 3.80. 800 Gele kool f 3.50. Dinsdag. 9000 Bloemkool f 5.50 a f 11.40. 3700 'Roode kool f 2 a f 10. 2800 Gele kool f 1.20 a f 4.60. 400 Witte kool f 4.80 ft'f 10. J'URMEREND, 28 December. 143 Stapels kleine kaas f 61 a f 72. 876 KG. boter f 1.60 a f 1.65. 363 Runderen, waaronder 222 vette en 12 stieren. Vette matig 180 a 110 cent per KG. Gelde matig f 160 a f 260. Melkkoeien matig f 220 a f 380. 17 Paarden f 120 a 'f 4Ö0. 15 Vette kalveren 130 a .150 cent per KG. '167 Nuchtere kalveren f 12 a f 34 vlug. 342 Vette varkens 80 a 100 cent per KG. matig, 18 Magere varkens f 25 a f 35 matig. 264 Biggen ;f 9 a f 20 matig. '1885 Schapen en lam meren. Vette matig f 36 a f 57. Lammeren matig f 23 a f 36, 40 Zak peren f 1.25 a f 1.50. 65 Zak.app^tett- f 1.23 a f 2.50. Kipeieren 'f 8 a f 8.75. 23 Ganzen f 5.25. 10 Zwanen f 8 a f 8.75. attentie! De Scbager. Courant /zal deze week, 'met hei oog op den Nieuwjaarsdag verschijnen: Woensdag en Vrijdag, dus niet op Donderdag. De Uitg. attentie! Vermist:.een pakket, bevattendé'verscfcillen'dekléi ne pakjes.'Verzoeke beleefd onmiddellijke terugbe zorging aan onsadres. TRAPMAN'en Co. kerstfeest. Is ,er eigenlijk we' iets aantrefckelijke'rs te bedéo- ken d&n een schare kinderen rondom een kerstboom? De mooi versierde, vroolijk verlichte boom en daar omheen a' die kind e. en met hun blije en prettige kijkers; M Is en blijft zulk een genoeglijk gezicht. En steeds heeft zulk een feest zooveel belangstel ling. Ons kerkgebouw was dan odk Zondagavond tot de laatste plaats toe baset, toen |Ds. De Graaff Evenals gewoonlijk, beslaat er In hel nnmmer dal OUDEJAARSAVOND verschijn!, gelegenheid lol hel plaalsen van een Nieuwjaarsgroet aan Begun stigers, Vrienden en Bekenden. Prijs 10.25 contant, voor meer dan 5 regels elke regel 6 cenf. Opgaven kunnen ook geschieden, (behalve aen ons bureau) aan onze agenten, de brievengearders enz. De Uiig. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen varvfcht in den movgen van dtsa 28en December 1915, medegedeeldl door het Koninklijk HeteoaroleglscSï Instituut te De Bilt. Vörvmcfctmg tot don fivcfnd van 29 December. Krachtige, tot matig© Jaler wellicht weer toenemen de Z.W. tot Z. winid. Meest afwöatrtwtwolkt Waarschjjï lijk' regenbuien. Zeilde temperartuur.

Schager Courant | 1915 | | pagina 2