Aardappelenbakken bekwaam Timmerman, Muziek voor dan Dans, Een vast Werkman, Een Boerenknecht, Een vast Werkman, Een BoBrindiinsMe Een MeidHiishoudster 5 drachtige Zeugen, Een Huishoudster, Een volbloed Stier, Binnenlandsch Nieuws. Een Knecht, bil D' RUS, te Schoorl. EEN WERKMAN 10.000 Kilogram droog HAVER- of GERSTESTROO Y0ERBIETEN HOOI. makëQ es repareereo eii het EEN BOERENKNECHT, een Ierbak, jzeren en gegoten banden G. DE WIT, Kuiper, een PAKJE. een HERBERG met KOLFBAAN Grafmonnmentsn. N.-HOLL. BOND VAN VERGUNNING- EN VER- HOUDERS. In zijne te SdhollinMiout gehouden© jaarvergadering werden na opening door voorzitter, de notulen door [en secretaris gelezen, waarna ze werden goedgekuérd. Onder flank voor net gehouden beireer, wordt ver bolgens des penningmeesters rekening en verantwoor- üng goedgekeurd. Voorzitter wees op belangrijke resultaten, die .wa ren bereikt bij hh. distillateurs en wijnhandelaren door de werkzaamheden van het bestuur. Vooral was men teer tevreden (jen opzichte van de bottelaars, waar die n alle opzichten bereid waren bevonden om [het stro- ren van'den Bond te sieuhen. Voorts is men op den goe den weg ten opzicht van [het erlangen, van betaling voor het ophangen van reclamebiljettenechter werd daaraan nog niet door allen voldaan. Het ledental blijkt zich te hebben uitgebreid en uit yele gemeenten telt de Bond thans reeds ledéh. 't Rekest voor het doen [doorgaan dér kermissen had lueces gehad en werd in eenige gemeenten tot door gaan van de kennis besloten. De vergadering besloot, >p denzelfden voet door te werken en te trachten nog lot uitbreiding van den 'Bond te komen,, terwijl voorts jesloten werd het hoofd te blijven bieden aan leveran ciers, kermisreizigers, enz., indien hunne handelwijze daartoe aanleiding geeft. Er op wijzende, dat in aan eensluiting verbetering ligt, sluit voorzitter ftnder dank de vergadering, in da hoop dat nog 'niet aangesloten ctelloga s Zulten inzien dat het Mm Mahg is, toe te; treden en Idat zij lid zullen worden, opdat kaïn samenwerken om misstanden op te heffen, MINISTER ORT OVER DE ZAAK SCHRöDER. De heer Drion heeft de volgende vragen gericht tot den minister van Justitie, met betrekking tot de pre ventieve hechtenis van den heer Schröder, hoofdre dacleur van „De Telegraaf', te Amsterdam. 1. Heeft het Openbaar Ministerie de toepassing der preventieve hechlenis op den heer Schröder te Am- Ier dam gerequireerd op specaalen last of met voor kennis van den Minister van Justitie? 2. Zoo ja, welke bijzondere gronden heeft de Mi- Bister dan aanwezig geoordeeld!, hetzij van vrees voor herhaling door den verdachte, hetzij van vrees vooi ontvluchting, welke aanleiding moesten geven tot hel verzoek om toepassing der preventieve hechtenis aan de Rechtbank'. De minister van justitie heeft daarop het volgende geantwoord I. In het dagblad „De Telegraaf' verscheen op 2? November jj., nadat in de maanden Ociober en No vember verscheidene artikelen over dit onderwerp daar aan waren voorafgegaan, pen artikel, waarin blijk baar door de redactie werd verklaard, dat zij niet zoude „ophouden een tregeering en een medéplicihügé jers te bestrijden, Jdie onder liet mom van een waar dige neutraliteit" door een onverantwoordelijke uilvoer- poliliek Duilschland voorziet van de meest noodige levensbehoeften, het daarom in 'staat stelt den strijd vol te houden en verraad pleegt aan eigen vader land..." van Oordeel, dat bedoelde handelingen, gericht te ren de door Nederland gevolgde internationale gedrags lijn, het feit opleverden, omschreven in artikel 100, lo. van het Wetboek van Strafrecht en dus een mis drijf vormden, met een maximum straf van zes ja ren bedreigd, 'en in mogelijke gevolgen van een zoo gemeen-gevaarlijk karakter in deze tijden als haast geen ander, rekende de minister het zich tot plicht den betrokken' procureur-generaal op te dragen de vervoL- ging van den vermoedelijken diader aanstonds te be vorderen. Bij KÜe opdracht werd, ook in verband- met het zeer ernstig "karakter van het misdrijf, den pro cureur-generaal verzocht, nadat uit het verhoor zou zijn gebleken, wie de verantwoordelijke dader was, met den officier van justitie te overleggen, of door toe passing van voorloopige hechtenis herhaling van het misdrijf (waartoe het voornemen in bedoeld artikel scheen te worden aangekondigd) (niet moest "Worden voorkomen. Na dit overleg van procureur-generaalen officier van justitie heeft het parket er toe besloten om, anders dan in gevallen waar het uitingen tegen een der oor logvoerenden betrof, iii tb: et openbaar belang aan de rechtbank level tot gevangennemingte verzoeken en de rechtbank! heeft, tevens den rechtsingang verlee- nende, in dien zin ecu, beslissing genomen. II. Uit de beantwoording der eerste vraag vloeit voort op grond van welke gewichtige redenen van maatschappelijke veiligheid de minister oordeelde, dal termen konden bestaan voor eene vordering tot gevan genneming. In hoeverre ook' vrees voor vlucht kon bestaan, kon slechts door het parket ter plaatse in verband met den persoon en de omstandigheden van den verdachte worden beoordeeld). Door den minister is dit punt derhalve) bij het parket niet ter sprake gebracht. LIMMERSCHOUW. Als een zeldzaamheid mag voorzeker wel worden gemeld, dat bij den -hoer H. Koorn alhier, die Don derdag j.l. te Schagen een half dozijn schapen kocht, een dier l&asten den eersten Kerstdag twé béslé lam meren ter wereld bracht. HOE HET TEGENWOORDIG IN DEN KAASHAN DEL GAAT. Een kaashandelaar schrijft aan hot Hdhld. J.l. Donderdag 10 December, ontvingen wij eene vrij belangrijke Kerstorder, die ons jdaar onmiddellijk uit voering geconditionneerd was, aanleiding gaf dadelijk, dus nog denzelfden dag, den volgenden aangeteekenden expressebrief aan de „Kaasvereeniging" in Den Haag te richten: „Door een groote order hebben wij aan ons bestaand certificaat van Kg. niet voldoende en verzoeken wij U beleefd doch dringend ons per omgaande een nieuw certificaat van Kg. te willen doen toeko men. Formulieren voor aanvraag van certificaten, indien die noodig mochten zijn, zijn niet in ons bezit. Wij veroorloven ons de vrijheid. zeer beleefd op grooten spoed bij U aan te dringen, daar wij anders gevaar loopen, dat deze onder wordt geannuleerd". Met de meeste hoogachting. Ten overvloede seinden wij Idlen volgenden middag dringend met betaald antwoord: Kaasvereeniging, Kanaalstraat, Den Haag. „Bevestigen onzen brief gisteren. Verzoeken belééld draadbericht of wij op Uwe medewerking kunnen reke nen. opdat consent van uitvoer van Kilos uiterlijk Dinsdag in ons bezit is. Moeten nog heden onzen ordergever per draad berichten. Wanneer niet Dinsdag verladen kan worden vervalt onze order". Waarop wij, weder den volgenden middag, het la- k©nieke telegram] ontvingen; vfCertiücaat kan slechte verleend worden op daarvoor bestemd euanvraa«formulier., zie onzen brief van heden", Het wee inmiddels twéé dagen Jater en wij waren nog even ver. De „brief van heden" kwam den volgen den morgen. Zondag, doch wij zorgden dat het daarin gesloten formulier, behoorlijk ingevuld en geteekend met de eenige Zondagmorgen-post meeging. Maandag en Dinsdag gingen voorbij zonder dat wij iets vernamen. Van het oorlogsterrein zou men zeg gen: „Geen nieuws". Niettegenstaande wij 19 December, in onzen brief die het bovenbedoeld formulier begeleidde, zéér bé- leefd (hadden verzocht, ons het nummer van het aan gevraagde -certificaat te willen doen seinen of tele- ïoneeren, opdat wij idjan onmiddellijk otnze aanvraag voor consent konden laten volgen. Eindelijk Woensdagmorgen kwam1 het afschrift van het certificaat (hel origineel behoudt men in Den Haag) en konden wij met de eerstvolgende post onze aanvrage voor het consent verzenden. Nu, hedenmorgen, Vrijdag 24 December, is dit consent eindelijk, ontvangen. Voor het in orde maken van twee „vodjes papier", heeft men in Den Haag volle aöht dagen noodig gehad en er zijn collega's, die nog over erger klagen. Geen wonder dat men 'dezer dagen in een onzer pro vinciale bladen kon lezen: „dat de kaashandelaars met de wijze waarop de ver schillende regeerings-maatregelen worden toegepast, wéi nig ingenomen Bureaucratie en handel verschillen te veel in aard fen hjeiging. om op den duur vreedzaam te kunnen sa menwerken". (In dit verband verwijzen wij ook neg naar wat onder het hoofd „Kaasuitvoer" voorkomt in het „Rot terdams ch Nieuwsblad" van Dinsdag 21 December). Vervoegt men zich persoonlijk in Den Haag aan de betrokken bureaux. pm zijne belangen vlugger te be pleiten, dan loopt men alle kans van zeer onheusch te worden ontvangen, zonder dat ©enig resultaat kan worden verkregen; DOODSLAG. Een 22-jarige juffrouw, te Wageningen woonachtig, waar haar man als milicien-soldaat ia garnizoen is, bracht de Kerstdagen bij haar ouders in de Banket- straat te Rotterdam door. Zaterdagavond omstreeks 11 uur stond zij met haar broeders en zusters voor de deur van het ouderlijk huis te pralen, toen er twee huzaren van het 4e regiment, gedetacheerd bij den etappendienst op Woudensteyn, voorbijkwamen. Een dezer huzaren wilde hel jonge vrouwtje, tfet hij te voren nimmer gezien of gespro ken had, beetpakken. Zij ontsnapte aan zijn greep, liep de ouderlijke woning binnen en sloeg de deur achter zich dicht, waarop de huzaar met zijn vuisten aan het slaan ging. Eenige oogenblikken later, in de meening, dat de huzaren nu wel vertrokken zouden zijn, deed de juffrouw de straatdeur weder open en kwam naar buiten. Maar rij waren er nog en een huzaar liep nu op haar af en stak haar, zonder dat er iets vooraf ging, in koelen bloede zijn knipmes tot het heft in den rug. Wankelend liep zij eenige passen verder de straat in en zakte ineen. Door burgers op genomen en binnengebracht in een café op den hoek van de Bankelslraat en Prinsenstraat, kon dr. P. H. G. de Ridder, wiens hulp men inriep, slechts den dood donstateeren. i Een metaaldraaier, die zijn aangevallen zuster, waar mede hij voor de deur had slaan praten, te hulp kwam, werd om1 di« rede door een tweeden huzaar met eén mes in den rechterschouder gestoken. Hij is niet ern stig gewond. Beide huzaren namen de vlucht doch werden, door burgers achtervolgd, op den Goudschensingel gegrepen en aan de politie overgeleverd. Daar trachtte de huzaar het bebloede mes, waarmede hij den dood el ij ken stéék toebracht, in een zandbak te werpen, doch het werd opgemerkt en in beslag gnomen. Ook de andere huzaar werd in bezit van een mes gevonden, dat eveneens in beslag genomen in. N.R.Ct. O, DIE LIEFDEI Het waren twee flinke stoere jongelingen, de 18- iarige Jan en de 19-jarige Piet beiden smoorlijk ver liefd op dezelfde Utrechtsche schoone. Reeds lang kon den ze elkander niet goed zeiten, sinds ze van elkander wisten, dat hun belangstelling hetzelfde liefdesvoor- werp gold. Stegen de kansen van Jan, dan was Piet ongenietbaar en had soms Piet een schreefje voor ge kregen, dan werd Jan door het liefdevuur in voile vlam gezet. Als ze elkander ontmoetten was hun beider blik haat en vijandschap. Een uitbarsting moest komen; hfc. kon niet anders. Zaterdagavond brandde hun hartevlam heviger dan ooit. In de hoop hun geliefde te ontmoeten, waren ze op stap gegaan. Op de Oude Gracht bij ae Viebrug ontmoetten zij eikander. Als een bliksemschicht ont vlamde in beider harten de haat en de wangunst. Blind van haat en liefde stormden ze op elkaar los, grepen elkander bij den strot, sloegen en beukten el kander waar ze maar konden. Ze gingen zoo te keer. dat ze plotseling met een hevigen smak op de 3 a l meter lager gelegen werf van de Oude Gracht terecht fewemetio Daar tegen d« heide verliefden, met ernstigs hoofd wonden, waaruit 'het bloed overvloedig stroomde. Ze werden naar da Rijksklinieken vervoerd om ver bonden te worden, Men zegt, dat beider liefdevuur volkomen gebluscht is en dat het meisje naar een minder strijdlustigen vriend omziet. OUDE ZILVERBONS. Wij herinneren er aan, dat de gelegenheid tot inwis seling van zilverbons van den ouden vorm (dus alleen de zilverbons, waarop de handleekening van den minister Bertling voorkomt) nog slechts openstaat tot 1 Jan. 1916. Dit geldt dus met voor de nieuwe zilverbons van f 2.50 met de handteekening van den Minister Treub. Deze blijven gangbaar. De inwisseling kan uit sluitend geschieden bij het agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam (Korte Spinhuissteeg no. 3. INDIENSTSTELLING VAN DEN LANDSTORM, JAARKLASSE 1912. De landstormplichtigen der jaarklasse 1912, wier ge slachtsnamen beginnen met de letters A. tot en met J., Azullen worden in dienst gesteld in de provincie Drenthe op Donderdag 3 Februari 1916 en in alle overige provinciën op Dinsdag 1 en Woensdag 2 Februari -1916. MOND- EN KLAUWZEER. Naar verluidt, is weidia te verwachten de indiening van een wetsontwerp inzake bestrijding van het mond en klauwzeer. HEERHUGOWAARD. Door de leerlingen der Zondagsschool a'.hier wer den op den avondi van den Tweeden Kerstdag een paar genoeglijke uren doorgebracht. Een en al verruk king natuurlijk bij het aanschouwen van den kerst boom, heerlijk genoten van de verstrekte versnape ring, maar vooral jubelende blijheid bij hel ontvangen der Kerstgeschenkjes. Lief werden door de leerlingén eenige Kerstliedjes tweestemmig gezongen, térwijI door een koor van jongelieden vierstemmig gezongen wer den: „Eere zij God" en „Halleluja. Looft den Heer". Ouders en verdere belangstellenden genoten natuur lijk met het jonge volkje rniee. WINKEL. Nu door den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is medegedeeld dat de slagers vanaf 3 Januari a.s. regeeringsvarkens zullen kunnen betrekken voor 70 cent per K.G. slachtgewicht, zijn de verkoopprijzen in verband daarmede aanmerkelijk verminderd en vanaf dien datum gesteld opRollade schijf, fricandeau en filet 'f 0.60, magere Jappen f .052^2, saucijzen, kar bonade, verscher worst en reuzei f 0.50, doorregen lappen f 0.47vette lappen f 0.421/2, versch vet spek. krabbetje, gemalen spek f 0.45, doorregen versch spek f 0.47J/2, gezouten of gerookt vet spek f 0.471/2, gezou ten of gerookt mager spek f 0.55, kluiven f 0.30. Al les per halve K.G. MAIL AANGEHOUDEN. De geheele voor Nederland bestemde mail, die pér s.s. „Tubantia" uit Zuid-Amerika werd aangevoerd, is door de Engelschen van boord gehaald. Te 's-Gravenhage is bericht ontvangen, dat van het stoomschip „Nieuw-Amsterdam". dat vandaag te Rot terdam uit Amerika werd verwacht, Donderdag te Fal- mouth de mail, ^bestaande uit ongeveer 600 zakken, van boord is gehaald en dat van de gisteren te Rot- 'ferdam binnengekomen „Christiaan Michelsen" ook door de Engelsche autoriteiten in, de Downs 40 zakken Hol- landscne mail zijn gehaald). Hdbld. WIEIUNGEN. Een koud bad bekwam Zondagmorgen schipper S. Asjes, welke alhier met een tjalkschip in de haven lag en tijdens hert aannemen van een courant van den post bode, 1e water vief. Door tijdig toegescho'en hulp van vrouw, postbode enz., wist men den drenkeling weder binnen boord te krijgen, welke zich bij den val niet ge wond had. AARTSWOUD. Den eensten Kerstdag gaf de rederijkerskamer do Hoop een uilvoering. Eerst werd ten tooneele gebracht „Liefde". waarin wij een zeer ernstig stukje werkelijk leven te aanschouwen kregen, hetwelk menigeen een traan pntloktc. Daarna het büjspel in 4 bedrijven, ge titeld: „Met Plezier". Om dit bedrijvig stuk werd soms onbedaarlijk gelachen. Hel slotwoord van Ds. Van Leeuwen, waarin hij den spelers dank bracht, was dan ook ten hoogste verdiend, en zeer -velen, zoo niet allen, zullen met pleizier terug denken aan dezen avond. Ongeveer 300 personen waren opgekomen, wel een bewijs voor den' goeden naam van de kamer. DIRKSHORN. Zondag gaf de Toonedvereeniging „Nieuw Leven" van Nieuwe Niedorp een uitvoering in het lokaal van den heer D. Bruin alhier. Voor een goed bezette zaal werl gegeven „Offers", van N. J. C. Schermerhorn, een stuk, dat Ue ellende en het tegenstrijdige van milttairisme en oorlog in hetlicht stelt. Vooral het sim, waarin de ongelukkige vader onder het luiden der Kerstklok ken Vrede op Aarde, het doodsbericht van zijn .twee den zoon leest, een zoon, die niet wilde A-echten én daarom was gedesertee.xL vormt een schril contrast; Het publiek was zeer onder den indruk van het goed vertolkte stuk. Voor menigeen zal ook de luchtige dans muziek tussdion zulke hoogst érnstige iooneeïen wel een «enigszins schril contrast hebben gevormd. Na afloop granimeerd. bal. \VARMENHUIZEN. 't Fanfarecorps T.A.V.E.N.U. alhier, gaf Zondag avond j.1. een uitvoering in de kolfbaan van den heer C. de Geus Az., met medewerking van de tooneelverééni- ging Excelsior te Alkmaar. De leden van T.A.V.E.N.U. in militairen dienst, zijn alle bij muziekkorpsen inge deeld. velen waren met verlof thuis, zoodat TAVENU een goed figuur maakte en de verschillende nos. goed lot hun recht kwamen. Het blijspel „Keesje", door Excelsior gegeven, viel ook in den smaak, evenals het nastukie „De Burgemeester leert dansen Door den heer E. de Wandelaer weid nog ten beste gegevén„06 Werkstaking" van E. Werthelm. Genoemde heer liad met deze voordracht veel succes. Ondanks minder gun stig weer, was de zaal flink bezet, zoodat het over 't geheel een goed geslaagde avond w-erd. OLDKAHSPEL. Opf den middag van den Eersten Kerstdag werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een uitmuntend geslaagd con cert gegeven ten bate van de noodlijdenden in de ge meente. Medewerking werd verleend door méj. A. Kei zer van Noordscharvvoude zang- mej. B. Speels van Oudkarspel, viool; K. Stam van Zuidscharwoude, orgel en Jb. Prijs van Oudkarspel, cello. Het kerkgebouw, was zeer vol; ruim 500 plaatsen waren bezet en allen hebben ten zeerste genoten van het velé aangébodéné. dat op keurige wijze werd uitgevoerd. De entrée, welke slechts bestond uit .het koopen van een verplicht pro gramma ad 5 oent hielp daartoe zeker ook mede. t Was een genotvolle middag. NOORDSCHAHWOLDE Op Tweeden Kerstavond trad de Tooneelvereeniging „Cicero" alhier op ten lokale van den heer D. Stam met net prachtstuk van Jan Fabricius: „Met de handschoen getrouwd", een typeering van het ongelukkig huwe lijksleven. dat gevolg kan zijn van deze daad. Het stuk werd uitmuntend gespeeld 't was in de tjokvolle zaal een meeleven, dat op een uitvoering, hoofdzakelijk voor jongelieden bestemd, wel mocht verbazen. „Cicero" had enorm suöees. GODSDIENSTWAANZIN. Gisteren zijn. overeenkomstig de daartoe strekken de vordering van den olficaer van justitie bij de Haag- sche rqjhtbank, op last van genoemde 'rechtbank voor een proeftijd van een jaar naar het krankzinnlgengestichl te Medemblik overgebracht de zich .nog le 's-Graven hage in observatie bevindende acht overige leden der bemanning van den Katwijkschen logger, aan boord waarvan zich eenige maanden geleden op de Noord zee het bekende drama afspeelde ten gevodgé van plot- selingen godsdienstwaanzin. EEN VERGISSING IN DE AKTEN VAN DEN BUR GERLIJKEN STAND. In een buitengewone ritting deed de rechtbank te Leeuwarden Vrijdag uitspraak in de zaak .van een ambtenaar ter secretarie, tevens ambtenaar van den burgerlijken stand der gemeente 't Bildt, te &t. Anna- parochie, die een vergissing had begaan bij het in orde houden 'der Registers van overlijden, door op 7 September 1914 een acte van overlijden in te schrijven en daarbij vermeldende, dat op 7 Maart aangifte werd ge daan van het overlijden op 6 dezer, terwijl'de maand' September was bedoeld. Een duplicaat van deze acte werd ter griffie der rechtbank ingeschreven en van deze gelegenheid pm de fout te herstellen wérd géén gebruik gemaakt. Wel wilde men een register met minder fouten in. ruil geven. De rechtbank heeft nem veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. De eisch luidde f 25 boete of 5 dagen hechtenis. Advertentiën* Geboren: KRIJN en J0HANNA, oon en dochter van G. JONGERLING en M. J. JONGERLING-Baktn. I Zand, 27 Deo. 1915. De familie "WAIBOER betuigt haar oprechten dank voor de be langstelling en deelneming, onder vonden bij de ziekte en het over lijden van hun lieven Eehtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader den heer HENDRIK WAIBOER Az. "Winkel, Dec. 1915. De Heer en Mevrouw DE BOE R- llaauboer geven kennis van de ]|eboorta van een ZOON. Groningen, Noorderstationstr. 32 25 Dee. 1915. Heden overleed na een kortstondig dooh smartelijk lyden, )nze geliefde Eohtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot- rader, de heer Klaas Korter, voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom yan rniin 70 jaren. Uit aller naam, Zjjn diepbedroefde Echtgenoote, Wed. K. KORVERTimmer. Korkebuurt gem. Harenkarspel, 25 Dec. 1915. Ondergeteekendeu betuigen bjj deze hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van hun dochtertje ondervonden. KI. SWAN. Al. SWAN—Hoogland. Dlrkshorn, Dec. 1915. Met deze betuig ik mijn oprech ten dank, aan Familie, Buren en Kennissen, voor de vele blijken van belangstelling, en inzonderheid aan den Heer V. Sohermer en Echtgenoote. voor de vele hulp tijden# de ziekte en overlijden van mijn geliefden Echtgenoot aan mij betoond, en ook mijn dank aan de Heer Ds. De Graaf voor de troostvolle woorden tot ons ge sproken. Wed. A. LANDMAN, Nes, Schagen. 29 cent per stuk, per 100 Iranco IhiU, aan de „NIJVERHEID" le Hensbroek Terstond gerraagd, voor Taat werk een bij Jb. DE BOER te Ilensbroek. Gevraagd bekend met bouwerij en kuDnen- de melken, bij C. Raa, Aartswoud. op Zaterdag 1 Jan., Gevraagd, met 1 Maart met flinken zoon, beiden best kun nende melken, bij R. Waiboer Cx., Kleiweg, Anna Paulowna. Priisopoaaf oevraaad van: (mag ook aangevuld met Erwten- of Tarwestroo). y Te leveren per wagon franco Tramstation Nieuwe Niedorp. Opgaven te verstrekken aan Jb. WIT Cz., Nieuwe .Niedorp. TE KOOP, bij P. Ruitenburg, Achterweg, Anna Paulowna. Gevraagd, wegens dienstplicht van den tegenwoordige goed kunnende melken, woning beschikbaar, bij J. Stapel Moerbeek Wegens dienstplicht van den tegenwoordige, gevraagd met 2 Februari goed kunnende melken, bij J. Boon Burgerbrug. Zuid-Zij po. Gevraagd, met Maart of eerder J. Bas, Koegras, Callantsoog. Te koop, een zoo goed als nieuwe Speelwagen, op CollingsaBsen en één gebruikte Tilbury en dito boerenwagen en een melk wagen voor hond, bij P. Voort' hujjsen, 't Wad, Baraingerborn. Gevraagd Door aankoop van eenongebse- len klamp, bob ik over 8000 ILG. best geperst Hooi tegen f50 per 1000 K.G. J. Rotgans, Molenstraat, Schagen. Hiermede bericht ondergetee- kende het 'geaehte publiek, dat hij zich houdt aanbevolen, tot het oi noodhulp om terstond in dienst te treden, bij Jb. Hoogland, Belk- merweg, Zuid Zijpe. Er biedt zich aan goed bekend met boerderij en bou werij, om met Febr. in dienst te treden. Adres P. Vader, Postkan toor, Dirkshorn. Gevraagd liefst uit den Boerenstand P.G., bij W. Breed, Aagtdorp Schoorl, Gevraagd: EEN FLINKE: I om met 1 Febr. a.s. bjj onderge- teekende in dienst te treden aan de Kaasfabriek te Abbekerk. Hoog loon. AdresJ. Nieuwenhuizen, Kaasfabriek „De Eendracht* te Warmenhuizen. Wegens plaatsgebrek, te koop op groote wielen en met oprijder) bij Jb! Sohager, Bosch weg, 't Zan^ om alle storten loonei, vaten en kuipen. Minzaam aanbevelend, voorbeen Hd. SMIT, Lage Noord, 5de Huis van de Markt, 8ehagen. Te koop: ook uog Biggeu. Bij 0. Neefjes, Koegras, No. 12' „Hoeve Mariëndal". Er biedt zich aan om bij een bejaarde vrouw te die nen. Br. fr. lett. P, hulppostkan- toor, St. Pancras. Donderdag VERLOREN gaande van Schagen naar de Schagerwaard, van Bolte. Adres Jn. Zijdewind As. Scbager waard. UIT DE HAND TE KOOP en Stalling voor paardon, met Ver gunning. Het geheel is voorzien van brongas. Te bevragen bij den èigenaar P. ZEE te Abbekerk. Te koop aangeboden oud 20 maanden, afkomstbewjji voorbanden. Ingeschreven in het N. B. S. Te bevragen bjj H. Re- zelman, Langereis, N. Niedorp. - Groote keuze. Nette bewerking Teekeningen en Fo tografische afbeeldin gen op aanvrage. Alkmrarsche Sloom- Steenhouwerij W.F. 8TOBL Zeen Kant.Luttik Ottderp

Schager Courant | 1915 | | pagina 3